'Groentje' pakt grote geld in ECC-toernooi Delion verrast ploegmakker in spurt Goran Ivanisevic weerstaat Hemd Leconte Anne Asselman verovert de Jaap-Noordmanbeker OPVALLEND AANWEZIG MAANDAG 22 OKTOBER 1990 SPORT PAGINA 21 ANTWERPEN - Bij onstentenis van John McEnroe en Ivan Lendl moest Stefan Edberg het erelijstje van het negende ECC-tennistoernooi in Antwerpen een indrukwekkend ver volg geven. Maar de door buikloop geteisterde Zweed haalde de eindstrijd van het Belgi sche tennisfeest niet eens. Met Goran Ivanisevic als alternatief kreeg het prestigieuze eve nement een minder aansprekende naam in de boeken, maar wel een waarmee de organisa tie nog jaren vooruit kan. Want de 19-jarige Joegoslaaf is de 'coming man' van het internationa le tennis. Velen zien in hem de man die de komende jaren zal domine ren in de wereldtop. Hij staat nu nog elfde op de mondiale ranglijst en zal binnen afzienbare tijd voor het eerst in zijn leven de top tien binnenwan delen. Op Wimbledon vestigde de 1 me ter 93 lange Ivanisevic zijn naam dit jaar voorgoed. Zijn gevreesde op slag kreeg Boris Becker er in de hal ve finale weliswaar niet onder, maar deze tiener zou nog van zich laten horen. Hij bewees in elk geval dat zijn zege op Becker tijdens de Open Franse geen toeval was. In Stuttgart pakte hij kort na Wimbledon zijn eerste Grand Prix- zege. In Antwerpen gaf hij dat suc ces gisteren een vervolg, al gold het hier geen officieel toernooi maar een demonstratie. Daar zal hij ge zien de financiële verdiensten in de Belgische havenstad niet om ma len. In het sportpaleis moest hij vijf sets werken om Henri Leconte te verslaan. Na een 2-0 voorsprong (6- 2. 7-6) liet hij de 27-jarige Fransman terug in de wedstrijd komen. De mentaal nog behoorlijk labiele Iva nisevic kreeg het opeens te kwaad met zichzelf en met zijn tegenstan der, die overigens nooit zijn top vorm bereikte. Leconte is weer helemaal terug na een ellendige periode vol rug- Dunkerbeck sterkste SCHEVENINGEN (ANP) - Dank zij een sterk aanwakkerende wind op de laatste dag van de wereldbeker wedstrijden voor Scheveningen is de derde achtereenvolgende we reldtitel plankzeilen voor Björn Dunkerbeck naderbij gekomen. De cosmopolitische Spanjaard, die uit stekend Nederlands spreekt, won drie van de zes course races. Voor de slalom en de wave performance was er te weinig wind. operaties en privé-problemen, maar kon het in Antwerpen tijdens de fi nale niet waarmaken. In de halve eindstrijd had hij 's werelds num mer een (Edberg) aan de kant gezet (7-5, 3-6, 6-0) en dat had hem kenne lijk te veel energie gekost. De zo ge vreesde soepele polsjes van Lecon te kwamen nooit echt goed los aan het net waar hij doorgaans volleert als de beste. Na twee gewonnen sets zat de in Genève woonachtige Fransman niettemin weer helemaal in de wed strijd. Om het vervolgens ook weer helemaal uit handen te geven. Met 6-1 maakte Ivanisevic het af. Waar anders mee dat met een ace, zijn zestiende. Goran Ivanisevic is nog maar een groentje in de wereld van de groot verdieners. De grote klapper moet hij nog maken, maar op jonge leef tijd heeft de jongste ECC-kampioen zijn zaakjes toch al redelijk voor el kaar. En wat belangrijk is: hij heeft de juiste mentaliteit. Als het om geldzaken gaat tenminste. Gouden racket Toen de stugge Joegoslaaf gisteren werd gevraagd naar zijn gemoeds toestand na het innen van een che que ter waarde van 425.000 gulden bekende hij glimlachend 'niet onge lukkig' te zijn. "Maar ik zou gelukki ger zijn als ik Antwerpen nog twee keer zou winnen". Dan namelijk mag hij ook nog eens het gouden racket van - naar schatting - twee miljoen gulden meenemen. Met de hebzucht van de nieuwe generatie zit het dus wel goed. Ge lukkig maar, want de prijsopdrij ving in het tenniscircuit gaat ook gestaag door. Over anderhalve maand al staat in München de strijd om de Grand Slam Cup voor de deur. Het toernooi is ruim voor de aanvang al uiterst omstreden van wege het absurd hoge prijzengeld. Er is in totaal tien miljoen gulden te verdelen en de winnaar stopt onge veer 1,7 miljoen in zijn zak. Niet slecht voor een vierdaagse werk week, want langer duurt het poene rige toernooi niet. Het evenement dat in de tennis wereld zijn weerga niet kent, is een idee van de Internationale Tennis Federatie (ITF). Dit clubje meende iets te moeten ondernemen nu het sinds januari van dit jaar alleen nog zeggenschap over de vier grootste toernooien heeft. De rest van de evenementen is immers in handen van de ATP, de spelersvakbond van de profs. Het ATP-circuit wordt af gesloten met de traditionele Mas ters (eigenlijk de ATP Tour World Championships geheten) die dit jaar voor het eerst niet in Madison Square Garden maar in Frankfurt wordt afgewerkt. De beste acht van de wereldrang lijst krijgen 'maar' vier miljoen gul den in hun prijzenpot. Dat is ook nog veel, maar wordt door de spe lers als redelijk omschreven. Sommige vedetten - onder wie John McEnroe - hebben de Grand Slam Cup al afgekeurd als een kin derachtige daad van de ITF. De in ternationale tennisbond wilde de machtige ATP gewoon een hak zet ten, vinden ze. Woorden als 'ob sceen' zijn al gevallen. Maar alles went. Termen als 'schandalig' en 'walgelijk' werden negen jaar geleden ook gebezigd toen Antwerpen met het ECC-toer nooi begon. Dat is door de jaren ook verstomd. Antwerpen is trouwens al lang niet meer toonaangevend met twee miljoen gulden. De spelers mogen zich graag roomser voordoen dan de paus. Het graaien in de buidel van de ITF zal er straks niet veel minder om zijn. Over 'obscene gebaren' gesproken. Boris Becker zegt dat hij niet mee doet. Stefan Edberg heeft nog niet besloten en Ivan Lendl graait waar schijnlijk op zeker mee. Andres Gomez dacht er afgelopen week in Antwerpen zo over: "Als er mensen zijn die zo veel geld in een toernooi willen stoppen, zullen er toch ook spelers moeten zijn om het te verde len". De winnaar van Roland Gar ros doet dus mee en heeft de gevat- heidsprijs al te pakken. ROB VAN DER ZANDEN Goran Ivanisevic 'neemt' de bal stijlvol. De 19-jarige Joegoslaaf zegevier de in Antwerpen. (foto ap> LEIDEN - De wisselbeker van het Jaap Noordmantoernooi is zater' dagmiddag bij de jongens tot en met 17 jaar in handen gekomen van een 'vreemde'. De Hilversummer Rogier Eyking combineerde voor de tweede achtereenvolgende maal familiebezoek en tennis in Leiden. Hij was duidelijk de sterkste in het grootste jeugdtoemooi in de regio aan de Haarlemmerweg georgani seerd door Unicum. De aankomen de B-speler Rogier Eyking versloeg Patrick Niezen (Artesia) gedeci deerd met de cijfers 6-1 en 6-2. Bij de oudste meisjes ging de als eerste ge plaatste Anne Asselman (OLTC) met de eer en de beker strijken door de Sassenheimse Krista Wilbrink in drie sets te verslaan. Dat gebeurde in een grillige partij, die eindigde in een tiebreak (6-1, 2-6, 7-6). In de categorie jongens tot en met 14 jaar maakte de als nummer 1 ge plaatste Boekhorst-speler Wouter Koop zich ook waar. De Noordwij- kerhouter versloeg Unicummer Mare Schaling met 6-4. 4-6 en 6-4. In dezelfde leeftijdscategorie werd Ni- coline Derks verslagen (6-2. 6-1) door de volgende maand 12 jaar wordende Heddy Boers uit Hazers- woude. Tot en met 12 jaar won zij ook de hoofdprijs ten koste van Jac queline Wennekes (6-2. 6-3) en ook nog de titel in het dubbel met Mir jam Hamming. De succesvolle Hed dy Boers traint vijfmaal in de week en speelt bij HTC én Artesia en is daar zowel bij de jeugd als bij de se nioren clubkampioene geworden. Het Hazerswoudse talent verzamel de echter onvoldoende punten voor het landelijke toernooien-circuit van Audi en mocht als districts- jeugdlid daardoor wél meedoen aan het tiende Jaap Noordmantoernooi. In de jongensfinale tot en met 12 jaar vond een bijzonder aantrekke lijke partij plaats Walter van Schie maakte zijn rol als favoriet echter waar en won. Dat ging met gemak kelijk. want Ene Maassen bood taaie tegenstand 6-3 en 7-5. Tot en met 10 jaar speelden de jongens Jocn Schaap en Martijn van Tol eveneens een aantrekkelijke wed strijd op het scherp van de snede. Joen Schaap trok net aan het lang ste eind 7-6 cn 7-5 Bij de Dfrtt meisjes zegevierde Marline Wtllems (6-4. 6-2) in de finale over Charlotte Zandbergen. Dubbelspelen JD/17: Oscar Schoordyk/Patnck de Bruyn - Jeffrey van Houwelingen/Marc van N'oort 6-3. 3-6. 6-3 MD/17: Yvonne Schoordijk/Sask:a Paauw - Anne Assel- man/Victonen Wolters 7-6. 6-3 GD/17: Sander de WolPSaskia Paauw - Bart Blok/Francoise Velzel 4-6, 6-2.7-6 JD/14: Wouter Koop/Bart Zuidcrvaart - Mare Schaling/Floris Zitman 6-4, 4-6, 6-4. MD/14: Rachel de WolfPValcne Assel man - Carrella de Lange/Liselot Jonker 4- 6. 6-3, 6-3. GD/14: Mark Tromp/Valcrie Asselman - Eric Maassen/Yolande Ver hagen 6-4, 0-6, 6-0. JD/12: Ene Maasscn/Eric Tromp - Marijn Kuiper- /Rutger de Wolf 7-5. 2-6.6-1 MD/12: Hed dy Boers/Mirjam Hamming - Tine Zuide- ma/Brechtje Hodcs 6-2, 6-1 GD 12: Ene Tromp/Brechtje Hodes - Frans de Weger- /Hester de Boer 7 5. 6-1 JD'10: Tacke Taekema/Thijs Fleuren - Ronald en Jeroen Verdcgaal 7-6. 6-0 GD/10: Thij» FleureaTerry Noorlander - Jornt Faas- sen/Simone Vogel 6-0, 6-1. MONZA (Rtr/AFP) - De Zwitser Pascal Richard had de concurrentie al van zich afgeschud, toen zijn ploegmakker Gilles Delion zaterdag in de eindsprint van de Ronde van Lombardije toch nog over hem heenkwam. De 24-jarige Frans man genoot in de laatste klassieker van het sei zoen met volle teugen van zijn eerste overwin ning. maar voor het chauvinistische Italiaanse publiek was Gianni Bugno de echte held. Met een dertiende plaats verzekerde de Italiaan zich van de wereldbeker. Volgende week volgt in het Franse Lunel weliswaar nog een tijdrit, maar Bugno begint die laatste wereldbekerwedstrijd met een niet meer in te halen voorsprong van 25 punten ten opzichte van zijn naaste rivaal, de Belg Rudy Dhaenens. De Italianen speelden in de 246 km lange herfstkoers op eigen bodem geen rol van bete kenis. Hun eerste man, Ballerini, kwam als elfde over de streep. In het groepje van vijf, dat na 106 km ontsnapte, ontbraken zowel Italianen als Nederlanders. Het begon als een aanval op de Brit Wilson, die in de afdaling van de Ghisallo aan een solo was begonnen en bij de beklim ming van de Valcava een voorsprong van 1 mi nuut 58 seconden op Winterberg had genomen en van 2 minuut 20 seconden op het peloton. De Spanjaard Echave. de Fransen Delion en Mottet, de Schot Millar, gevolgd door Richard vonden elkaar en passeerden op vijf kilometer van de top Wilson, die niet meer de fut had aan te haken. Echave kwam op de top als eerste door met een voorsprong van vijftien seconden. Hij wachtte op de anderen en in de resterende 93 km naar de finish in Monza werkte het vijftal aan kop heel wat beter samen dan het verbrok kelde peloton. Het verschil liep op tot vier minuten. Van de vluchters leek Mottet de beste kansen te heb ben. De Fransman beschikte over de meeste er varing en kende de aankomst. Bovendien was hij erop gebrand zijn overwinning in Monza van twee jaar geleden te herhalen. Maar tegen de gebundelde krachten van de twee renners uit de equipe van Paul Kochli, De lion en Richard, kon hij niet op. Op 1300 meter van de finish plaatste Richard een demarrage. Mottet moest er achteraan, kreeg de koppositie opgedrongen en werd vervolgens door Delion en Richard voorbijgefietst. Delion wilde de spnnt aantrekken, maar toen hij aanzette, bleek Richard hem een onderdeel van een seconde voor te zijn geweest ..Hij nam een halve meter en ik moest alles geven om hem nog voorby te komen.... Hij zal wel teleurgesteld zijn", aldus Delion. Zijn ploeggenoot bevestigde dat hij tot aan de laatste meter had gedacht te zullen winnen. Toen zag hij het voorwiel van Delion naast zich verschijnen. „Een hele verrassing", aldus de Zwitser. „Maar geen probleem. De stemming in onze ploeg is uitstekend." Ploegleider Kochli: „Deze overwinning zal Gilles zelfvertrouwen geven. Hij ontwikkelt zich snel." In de twee jaar dat Delion nu profrenner is in Zwitserse dienst heeft hij al een aardige erelijst bij elkaar gefietst: vorig jaar tweede in de Ronde van Lombardije, tweede in de Ronde van Ro mandie en dit jaar tweede in het Internationale criterium, derde in Milaan - San Remo en beste jongere in de Ronde van Frankrijk (vijftiende). Arie Kurver, trainer van Rijns- burgse Boys, in De Telegraaf over zijn aanstaande tegenstan der in de beker, Dordrecht '90: "Wat moet je nu met ploegen als Cambuur, die we in het verleden al eens hebben uitgeschakeld en Veendam. Die hele loting is toch al een farce. Ik wil nu graag spelen tegen PSV of Ajax, maar nu kun nen we op een woensdagavond naar Dordrecht, waar geen ster veling van heeft gehoord. Wat schieten we daar nu mee op". Uit het programmablad van Quick Boys: "Er zijn plannen om de doelen groter te maken. Onzin! Dat kost alleen maar geld. Hier een goed kopere oplossing. Je verplicht de clubs gewoon een keeper in het doel te zetten die niet langer is dan 1.60 meter!" Gert Jan Theunisse in Pano rama over Steven Rooks: „Hij rijdt nu voor een andere ploeg, dus mag hij me wel een keer flikken. Maar dat probeer ik hem natuurlijk ook. Als de belangen niet meer parallel lopen, moet je zo nu en dan ook eens tegen elkaar rijden." Theunisse over Peter Post in Panorama: „Ik heb nog steeds bewondering voor die man, voor wat hij voor de wielersport doet. En dat ook altijd zo blijven. Maar als je nu vraagt: Kun je op die man vertrouwen?, dan moet ik zeggen. Nee, dat is over." Theunisse over Post in Nieu we Revu: „Post is zo vreselijk onvoorspel baar Weet je wat ik ergste vond: het gelieg van Post. Terwijl ik in maanden geen cent had ge kregen verklaarde Post in de pers dal hij bij was met de betalingen, dat er normaal betaald werd, de twintigste van elke maand...Het is niet zo, dat ik nog ooit naar Post terug ga. Nooit meer." Theunisse in Nieuwe Revu: „Ik word liever clean derde in de Tour als eerste met het mogelij ke gevolg dat ik over twintig jaar geen erectie meer kan krijgen." rr u,Cm ,Van IIan«-Rcm. door al» J,,80" n*cn gecontracteerd dclsblad: NRC "an- ..lk moeI een praatpaal zijn. Maar dal teil met. Dan kannen tebeter» »d,n8 u,t de berm van .1, 'k ,ra"< taai de spelers ;,en wat ze fout doen. Als tk zie dat een roe(- bialler hel toch nier zal leren, hou ik wel mijn mond." Wagcriingen-trainer Piet Bu- ter in Voetbal International op de vraag of hij door het aantrek ken van Van Hanegem geen ge zichtsverlies lijdt: „Dat vind ik een kortzichtige re- denering. Het zal best zo zijn dat ik bij bepaalde mensen die schijn even wek, maar daar moet ik doorheen. Als de ploeg door zijn inbreng beter gaat voetballen en er resultaten komen zijn de men sen dat zo weer vergeten." Uit het Bulletin Betaald Voetbal, mededelingenblad van de KNVB, waarin kond wordt gedaan van de nieuwe hoofdsponsor van het Neder lands XI: „Het is ongetwijfeld in brede kring bekend dat de voorzitter vgn de sectie betaald voetbal van de KNVB, drs. M.J. van Rooijen, vennoot is van Coopers Ly- brand Dijker Van Dien. Bena drukt moet worden dat de heer Van Rooijen niet betrokken is ge weest bij het totstandkomen van de sponsorovereenkomst. Columnist Jan Mulder in de Volkskrant, drie dagen voor 'de' interland: „Oranje. Je zou willen dat het publiek zich massaal van dat on ding zou afkeren. Alles wat er mee te maken heeft, levert dat inmid dels tergende Oranjegewauwel en die typische Oranjesfeer op Waar zou die haat, die je onder hand ten aanzien van dat Neder lands elftal hebt, vandaan ko men? Van de hemeltergende ma nier van spelen van die lui? Van het gekwek en gekwaak uit hun hotels dat maar geen einde wil ne men?" Manager Kees Ploegsma draagt in Voetbal International de oplossing aan voor het drei gende exploitatietekort bij PSV van twee miljoen gulden: „De spelers zullen een deel van de premie missen. Er was sprake van recettedeling. En ik ben van plan met de spelers te gaan pra ten. Misschien dat er van hun kant de bereidheid bestaat om een gebaar te maken.... Ik weet het, een speler om een dubbeltje vra gen staat gelijk met een aanslag op zijn portemonnee. Ik ben zelf ook zeer benieuwd naar hun reac tie." Volleyballer Avital Selinger in Panorama: „Zeker in Nederland heerst de opvatting dat je niet te goed moet worden, want dan ben je beter dan de rest. Dom. Ze weten niet wat ze willen en verdwijnen er gens in de ruimte. Met vroeg of laat de ellende van drugs. Ga door Het: "Ga dóór", en: "Niet zeuren, jij", opmerkingen in die trant ver braken gisteren op het knusse sportcomplex van het stokoude HBS - van 1893 - met de regelmaat van de klok de betrekkelijke stilte die op dat'tamelijk vroege uur van die zondag in de Bosjes van Pex heerste. Scheidsrechter Karei Schimmel werkt zijn wedstrijdjes - in dit geval die* tussen de reserves van het Haagse elitegezelschap en de gewone jongens van Lugdunum - bij voorkeur op vocale wijze af. Dus vaker zijn stem verheffend dan zijn fluit hanterend. Hoorbaar niet alleen op het veld, maar dikwijls tot in de wijde omtrek. Zo doet-ie dat al 25 jaar lang en zo zal hij dat voorlo pig nog blijven doen ook. Een markant figuur, die Karei Schimmel. Hij is inmiddels 46 jaar, nog immer iets te corpulent, maar behalve in de voetballerij dan ook met name gekend in het regionale horecawereldje, terwijl de door hem op gezette tijden aangeleverde paling wijd en zijd op bijval kan re kenen. Fluiten doet de ras-Leide- naar puur voor zijn lol, naar zeggen heeft hij op die manier ook nog wat aan zijn zondagochtend. De stelre gel die de jubilaris hanteert is even eenvoudig als doeltreffend. "We be ginnen met 23 man en zo eindigen we ook". Vanuit die optiek heeft hij een bloedhekel aan het opschrijven van spelers. "Alleen als het hele maal niet anders kan, gaat er eentje in het boek". Wat niet wegneemt dat hij zelfbij zonder veel prijsstelt op 'clean' spel. "Juist", zegt hij desgevraagd. "Van daar misschien dat ik nogal veel praat. Op die manier waarschuw je ook, voorkom je in veel gevallen er ger. Het is een kwestie van het spel aanvoelen. Ik was vroeger, toen ik nog bij UVS speelde, zelf een pargje op het veld. Trapte na, en zo. Zo doende weet ik nu exact wat er ge beurt, ook achter mijn rug. Nee, het aantal spelers dat ik in die 25 jaar heb weggestuurd is op de vingers van twee handen te tellen. En dan hou ik nog vingers over ook". Net 21 jaar was hij, toen hij op ad vies van de in het Leidse voetbalwe reldje evenmin onbekende Wim van Duivenbode, het zwarte pak aantrok. "Ik zat bij UVS in de selec tie, maar had een broertje dood aan trainen. Dit voorstel leek me toen wel wat en het plezier is altijd geble ven. In 1973 ging ik, vooral door toedoen van scheidsrechtersbaas Kroesemeyer, van de Afdeling naar de KNVB. Dat was mijn kruiwagen. Die promotie viel in Leiden niet echt goed. Maar je begrijpt, daar lag ik niet echt van wakker". En de glimoogjes, zijn handelsmerk toch ook, spreken hierbij boekdelen. Niet zeuren Hoewel hij betaalde jeugd heeft ge floten en ook standaard derde klas se KNVB is Karei Schimmel nooit echt doorgedrongen tot het hoogste echelon. Nu vooral acterend in de Scheidsrechter Karei Schimmel zet de reserves van Lugdunum en HBS op hun plaats. Daar heeft hij de fluit niet voor nodig. «foto Uwk Zayderdutal reserve-klassen zit hij, die Frans Derks tot zijn grote voorbeeld re kent, daar in het geheel niet mee. Hij vindt het eigenlijk wel best zo. Echt ervoor trainen, of iets er voor opzij zetten, lag en ligt niet in zijn lijn. "Trainen", vraagt-ie, oprechte verbazing uitsprekend. "Ja, na af loop aan de bar. Maar zonder gek heid, ik doe één keep in de week wat. Da's zat". Dat er momenteel weinig animo bestaat voor de scheidsrechterij, vindt hij vreemd. "Ach, dat het voetbal harder zou zijn geworden, dat er in het veld teveel wordt ge praat. al die verhalen vallen best wel mee. Ik ben in die 25 jaar nog nooit onder politiebewaking van het veld gegaan, ben je gek. Het hangt ook veel van jezelf af, je houding, je ma nier van doen. Eén keer, dat was twee jaar geleden, heb ik het een beetje moeilijk gehad. Bolle Jan (ca féhouder in Leiden AvK) was toen die dag ervoor overleden en dat had me nogal aangegrepen. Ik had beter niet kunnen fluiten, maar deed de reserves van Olympia tegen Gouda, een echte derby, toch maar. Na der tig minuten al was ik, heel uitzon derlijk, door mijn verhalen heen. Toen heb ik er twee uitgestuurd en nog eens dne opgeschreven. De meest memorabele wedstrijd in mijn carrière tot nu toe". Van ophouden wil Karei Schim mel, ook nog elftalbegelcidcr bij LFC, voorlopig nog niet weten. "Ik heb net een nieuw pak by Sloos vandaan. Ik zal dus nog een paar jaartjes voort moeten. En waarom niet, joh. Ik vind het uk. M kt DIM D me overal en je ziet nog eens wat van Zuid-Holland". En omgekeerd, daar horen ze nog eens wat. "Ga door. Niet zeuren" AD VAN KAAM Middenvak Jan Zitman zal het besluit van da af delingsvergadering van Rijndelf- land om hem niet te herkiezen als afgevaardigde naar de Algemene Vergadering van het Korfbalver- bond aanvechten. In een maar liefst vijf pagina's tellend verweer aan het afdelingsbestuur komt de Katwy- ker tot de conclusie dat tydens de vergadering in Delft ten onrechte tot stemming is overgegaan "Er waren geen tegenkandidaten gesteld en dan zijn de kandidaten volgens artikel 26 lid 2a en 2b van de statuten van het KNKV geacht te zijn herkozen" vat Zitman, die ty- dens de vergadering in het buiten land verbleef, de strekking van zijn betoog samen. Verder verwijt hij het afdelings bestuur 'stemmingmakerij' bij de besluitvorming met betrekking tot de toekomst van het middenvak. Het afdelingsbestuur nam daarin een uitgesproken standpunt in pro middenvak. Op zich is dat te billy- ken vindt de oud-voorzitter VM KNS, die echter wel vindt dat het bestuur over de schreef is gegaan by het wijzigen van de voorlopige agenda. De verkiezing van de afge vaardigden werd plotsklaps ver plaatst tot na de behandeling van de nota middenvak. Zitman verlangt van het afde lingsbestuur, dat de gewraakte ver kiezing alsnog wordt terugge draaid. "Het is voor my MD prim i- piéle zaak geworden", aldus Zit man. Naam: Ed Neuteboom Leeftijd: 24 Club: Leidsche Boys Beroep: Glaszetter Ed Neuteboom is terug van weggeweest. De doelman van Leidsche Boys kon vyf weken ge leden in de warming up van de wedstrijd tegen UDWS met rug klachten inrukken. Net hersteld voegde hij gisteren door foutloos te keepen tegen LFC voor het eerst sinds die gedenkwaardige zondag twee punten aan het to taal van Leidsche Boys toe. Zo mag Je het toch wel stellen, want zonder jou heeft Leidsche Boys neen punt meer gepakt. "Dat komt ook, omdat onze voorstopper, Erwin Kooien, mij moest vervangen. Dat betekende voor de verdediging een ingrij pende wijziging. Nu ik weer terug ben, kan Erwin zijn normale posi tie weer innemen. Maar toegege ven, tegen LFC ging het prima". Baartje rug Je nog steeds zor gen "In het veld gelukkig niet Ik heb dankzy intensieve fysiothe rapie ook nergens meer last van. Maar je moet weten dat ik een jaar geleden een hernia heb gehad. Voor Leidsche Boys heb ik het af gelopen seizoen toen maar acht wedstryden kunnen keepen, ge lukkig net in de beslissende pe riode voor de promotie. Ik ben sindsdien al blij als myn rug het houdt". Hoe ben Je bij Leidsche Boys terechtgekomen. "Dat is een lang verhaal. Bij myn vorige vereniging. VTL. was ik op een gegeven ogenblik niet goed genoeg meer voor het eerste elftal. Ik werd terecht teruggezet naar het tweede. Dat had te ma ken met het beroep dat ik toen had: stratenmaker Dat was zo zwaar dat ik nauwelijks meer aan trainen toekwam. Bij Leidsche Boys wilden ze my desondanks wel in het eerste hebben" Hoefde Je daar dan niet te trainen "Natuurlijk wel. maar in die tyd veranderde ik net van baan. Was dat probleem ook opgelost Kenners zeggen dat Jouw pla fond niet In de zondag xierde klasse ligt. Wat vind Je er zelf van? "Een paar jaar geleden had ik mijn zinnen op Lugdunum gezet Toen kwam die hernia er tussen. Het enige wat nu nog telt is myn rug. Als ik daar geen last van kryg. blyf ik lekker by Leidsche Boys keepen". Welke bekende doelmannen heb JIJ als voorbeeld? 'Toni Schumacher en Piet Schrijvers". De laatste zeker omdat hij zich ook heeft opgewerkt uit de bouw? "Nee hoor, dat wist ik eigenlijk niet eens".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21