Herstel van Het U gaat ten koste van LZ 1886 Zwemmers LZ 1886 zonder tegenstand zich met 10-0 zege AV Holland pakt alle prijzen Mannen Gemini zijn ongenaakbaar stigter volgt ten Kate Oegstgeest herstelt Leython valt stil in slotfase i DHL* 11 UMUBLfl. J J!JU LEIDEN De A-klasse wedstrijd van de kring Gouwe Rijnstreek, het afgelopen weekei nde, had meer weg van een^weekamp tussen De Gouwe uit Waddinxveen en LZ 1886 uit Leiden, dan dat het ten treffen was tussen de snelste zwemmers op de rug- en vlinder- plag van de kring. De Zijl/LGB schreef, evenals vorig jaar, niet haar sterkste zwemmers uit de leeftijdscategoriën boven veertien jaar in, dit tot grote ergenis van kringfunctionarissen en clubtrai ner:;. Een ongelijke strijd op de program- haar tijd ruim voldoende voor een startbewijs op de NWK waar zij ook met een snelle tijd op de halve af was een veel gehoord gesprek in het 100 meter realiseerde zij een tijd van Leidse Vijf Meibad dat De Zijl- /LGB, wat enkele wensen naar vo ren heeft gebracht ten aanzien van 10,5 en op de dubbele afstand 2.40,0. Olga Bouwmeester is nog niet zo ver, maar stond bij de prijs- In de jongste leeftijdscategoriën kwam Yvette van Laar (Zijl) met een prima tijdsverbetering net iets te kort voor de eerste plaats. Haar een aantal van haar troeven. Zo was net voor enkele zwemmers een te leurstelling te moeten zwemmen in Samengevoegde programmes, Waardoor er een tf kort»-pauze ont- inn stond om voldoende te herstellen »dn?p de 100 m"fr vlinderslag, i„, 1.30,4, was ruim voldoende op haar 7n won fhrktnn Hp front fl 7) r'Vale van LZ, Ingeborg Hocks, ach- Zo won Christian de O root L»Z) r .,,,.u u j m u j, j moeiteloos het klassement b.j de ter zich te houden. Tochiwas de tyd mannen onder zestien jaar op de Hocks 1 34J ,ook ""TA rugslag met overwinningen op de "jd v00r haar N'tasja Sierag (LZ) 100 meter en de 200 mete'afstanden won eenvoudig haar «Manden. 50 in 1.03.4 en 2.19.8. wat tevens NWK- ''"Tv vlinderslag ,0.34.7 en 1,mieten waren, terwijl hij mis- L16.2. Z,j werd gevolgd door twee schien liever strijdend ten onder ?c Zulzwemmers, Alexandra On- J derwater en Jonene Kleywegt. LEIDEN - Oegstgeest heeft uit de return tegen Rath het maxima le rendement gehaald. De Veghelse debutant in de eerste divisie werd binnen twee uur van tafel gemept: 10-0. De reserves van Scylla waren ditmaal voor Megacles uit Weert een gemakkelijke prooi: 1-9. Terwijl de vrouwen van Docos in en tegen Veldhoven hoog scoorden: 1-9, gleden de vrouwen van Scylla kansloos tegen Ravensbos onderuit: 0-10. Bij estafette Dwars door Leiden was gegaan tegen een rugslagspe- cialist van De Zijl. Nu was dé derde PlaatSGfl drie afstanden ruim 45 seconden plaatsen voor de finale van de Na- langer deed. Remco Singel,ng (LZ) t,0"alc Meerkamp door de laatste i, ..if ronde in poule Zuid winnend af te iuwv .rfl....'. tui-, sluiten. Radna Mulder won de 400 zijn eerste NWK-startbewijs. Met «- irin meter wisselslag in 5.06,1 met op de een fraaie tijd van 1.13,5 op de 100 L- ^deToS overwinninsT bn'de sneop de totol overwinning b.j de de mt.,cr mg,lag jn 110 2 D£ twaalf jarige jongens. Snel Arjan Kamer LZ) was de verrassen de winnaar bij de mannen tot veer- 200 meter schooslag was een over winning voor Marko van Brumme- len met 2.23,0 en ook hij werd door een clubgenoot gevolgd naar de i i ui rvuoen .iü uuhhci c iets we A „nel a(. en der.e liet toch ook drie «0 meter vlinderslag. Adam tikte als tweede aan in 0.59,6 en De Natris nieuwe tijden aantekenen. Ferry A 0 Spros van Katwijk werd achter deze werd der,de mal 0.59,8. Een knngre- twee derde. Joost Onderwater en "ord hften deop de Jeroen de Keyzer, beiden van LZ. 4x50meter wisselslag noteren met en Matheu Spros van Katwijk wa- T 7 1QQó r»n ,r, ,l»,e Gnlvnrrte rlr nriiswin- In Wormenieer moest LZ 1886 het onderspit delven tegen De Dolfijn in de strijd om de Najaarscup. Ze- Was Bianca Hoeks (LZ) vorige ven programma-zeges en nog der- week dicht bij een kringrecord op tien ereplaatsen waren niet genoeg de rugslag, zaterdag kwam zij heel om de Najaarscup mee naar Leiden dicht in de buurt van het kringre- te nemen. Het totaal van De Dolfgn cord op de 200 meter vlinderslag, was 3421,7, terwijl LZ uitkwam op Met 2.30,8 bleef zij 0,3 seconden ver- 3509,4. wijderd van dit succes. Toch was NORA BAKKER LEIDEN Na een baanseizoen vol kommer en kwel is AV Holland op straat uit zijn as herrezen. Voor de tweede achtereenvolgende keer schreven de Leidse atleten de esta fette Dwars door Leiden op hun naam. Afgelopen zaterdag toonden ook de Holland-vrouwen zich in hun categorie het snelst over 10 x 400 meter. Bij de recreanten tenslot te ging de beker naar een nieuwelin- gengroep van de organiserende Leidse atletiekvereniging. De strijd bij de mannen was zo mogelijk nog spannender dan vorig jaar, toen AV Holland pas op eindstreep het Haagse V&LTC ver sloeg. Weliswaar had dezelfde slot- loper, Marcel do Bruin, afgelopen zaterdag een volle seconde voor sprong op concurrent De Delvers, maar er waren meer kapers op de kust. De eerste ploeg van Sparta had lange tijd uitzicht op een hogere klassering, maar een onfortuinlijke wissel verknalde de kansen van de Haagse ploeg. Eric van der Hou wen. op de baan goed voor 52,8 over 400 meter, kwam bij het zesde wis- selpunt op handen en voeten neer. "En het stokje viel cok nog", treur de hij na afloop. Of Sparta de achterstand die het op dat moment op de koplopers had nog had kunnen inlopen, is niet hard te maken. Holland en de ver rassend sterke studenten van De Delvers wisselden namelijk voort durend stuivertje en hadden net als de andere ploegen hun sterkste lo pers tot het laatst bewaard. Het Leidse tiental bevatte de beste atle ten die de vereniging momenteel rijk is. Niet alleen Jeroen Sunter vierde na een mislukt seizoen zijn rentree in de oranje-witte gelede ren, maar ook de B-junioren Marco Kortleever en Fabian Ros hadden een groot aandeel in de toptijd van 8.54,3. Bij de afgelopen competitie wedstrijden in de eerste klasse wer den zij het afgelopen seizoen node gemist. In het kielzog van Sparta dook ook het sterkste tiental van De Bata ven onder de negen minuten. Vijf seconden achter de winnende stad genoot kwamen de roodbroeken (zonder Han Kylker en Jan Jansen) nog wel in de buurt van brons, maar over het vernieuwde parcours om en nabij het Rapenburg kwamen de pupillen van Bram Wassenaar 0,3 seconde te kort. De vrouwen van De Bataven vie len wel in de prijzen. Zij moesten al leen AV Holland voor zich dulden. De net van vakantie teruggekeerde Yvonne van Dorp moest als slot- loopster ruim een halve minuut wachten op haar stadgenoten. Haar trainer Roel Hendriksen had zo toch nog enige reden tot lachen. Zijn voetballende pupillen van UVS, vorig jaar winnaar bij de re creanten, zegden op het laatste ogenblik af. De derde beker kwam zodoende ook bij AV Holland te recht, dat de triatleten van De Zijl voorbleef. Huub Pragt behaalde een twaalf de plaats op de halve marathon van Haarlem. De van een verkoudheid herstelde Leidenaar had 1.08,22 no dig voor 21,1 kilometer. Theo van der Veer (Holland) werd 17de in 1.09,50. Kortekaas (Bataven) legde in Veenendaal beslag op de tweede plaats op de 15 kilometer in 49.14. Willem Boon (NSL) werd tweede in Bussum, waar hij voor tien Engelse mijlen 52.38 nodig had. Peter Quist was de snelste van de delegatie Leidse Roadrunners, die gisteren aan de marathon van Athe ne deelnam. Hij eindigde in 3.13,48 als 85ste. Alle deelnemende leden van LRRC voltooiden de 42,2 kilo- Oegstgeest heeft in de race naar het kampioenschap (het sterke Tempo Team 2 mag niet promoveren en speelt dus voor de kat zijn viool) goede zaken gedaan. Moeiteloos werden de ambitieuze Brabanders van Rath in kort tijdsbestek met al leszeggende cijfers afgedroogd. Na het debacle vorige week tegen Kluis (5-5) kon het Oegstgeester kamp weer opgelucht adem halen. Het sponsorloze Oegstgeest zal echter, als het weer wil terugkeren in de eredivisie, tegen geduchte tegen standers als Trias en Kluis (op eigen bodem) nog op het scherpst van de snede moeten spelen. Thuis tegen Rath werd daarmee alvast een be gin gemaakt. Het kwartet Reitsma, Van der Broek (weer ouderwets), Schipaanboord en Van der Valk liet het Rath alle hoeken van de tafel zien. Kopman Friso Reitsma, ziet na de ruime overwinning mogelijkhe den: "Als we over twee weken met dikke cijfers bij Odion winnen en vervolgens ook thuis Trias en Kluis de baas blijven, dan lijkt het een haalbare kaart". Reitsma, tevens penningmeester bij Oegstgeest, koestert op deze wijze hoop voor een betere financiële positie van de club De reserves van Scylla moesten het hoofd diep buigen voor het Weertse Megacles: 1-9. Het enige punt kwam op naam van Martin Groenewold die door winst op Pa tricia de Groot de Leidse eer redde. De mannen van Docos konden na Vriesekoop lonkt naar Europese top VERONA (ANP) - Bettine Vries ekoop heeft zich tijdens de Open Italiaanse kampioen schappen in Verona opnieuw la ten gelden. De tafeltennister reikte tot de halve finale. Haar opmars werd gestuit door de la tere winnares Batorfi. Vorige week imponeerde de voormali ge Europese kampioene in Roe menie, waar ze het individuele en het landentoernooi winnend afsloot. Volgens bondscoach Jan Vlieg behoort Vriesekoop weer tot de Europese top. LEIDEN - In Amsterdam wordt sinds jaar en dag geen waterpolo meer van niveau ge speeld. Dat geldt eveneens voor de drie andere grote steden die er maar niet in slagen een hoofdklasser van enige klasse af te leveren. Rotterdam wordt wekelijks in de hoogste klas se van de Nederlandse competitie opgescheept met grote nederlagen, terwijl in de hoofd stad de eer nog enigzins hoog wordt gehouden door Het IJ, dat LZ met 10-9 versloeg. Vorig jaar bekleedde Het IJ een be scheiden positie in de eerste klasse, in het verleden stootte de hoofdste delijke formatie da'nkzij financiële injecties nog wel eens door naar de hogere regionen, meer in de laatste jaren is Het IJ bedenkelijk gekel derd met als dieptepunt het kortstondige opereren van het vete- ranenteam in de hoofdklasse. Dit jaar kwam er weer wat geld vrij om •jen nieuw team op te bouwen. Ruud Misdorp ligt onder de lat ter wijl per 1 november ook Ewoud van Win en (AZC) peelgerei htigd is. Trainer Edward van der Hoek is er in elk geval in geslaagd van het al legaartje een redelijk geheel te sme den. Solide genoeg om het bezoe kende LZ 1886 het vuur na aan de schenen te leggen. Sterker nog. de Leidenaars gingen evenals vorige week met een doelpunt vdrschil ten onder. Na de 7-8 tegen Zian was Hit- maal een 10-9 nederlaag hun deel. Een zwakke tweede periode brak LZ op. Na in de eerste rondgang een 1-3 voorsprong te hebben opge bouwd incasseerde de Leidse ver dediging in de daaropvolgende pe riode maar liefst zeven treffers zon der daar iets tegen over te stellen. Als excuus geldt dat de verdedi gend sterke Frans Langerhorst door een blessure niet op het appèl verscheen, waardoor LZ voortdu rend zijn vingers brandde aan de aalvlugge Robert Bizot, die in aan vallend opzicht vrij spel had. Bij de stand 3-8 was de strijd ge streden. LZ zette echter een inhaal race in die nog bijna succes oplever de. Bij de stand 10-9 stoomde LZ- speler Bas Willemse alleen op naar het doel van Het IJ. De verschijning van Ruud Misdorp boezemde hem echter zoveel angst in dat zijn po ging niets opleverde. Hoewel het team van Hans Parrel zeker niet slecht speelde, bleef LZ weer met lege handen staan. Voor LZ scoor den Renë van der Zeeuw (3x), Jim van Es (3x), Willemse, Jan Langer horst en Niels Zuidweg. VIvax remiseerde togen het ster ke DWK uit Barneveld (8-8,) en mag daarmee de handen dichtknijpen, want de Oegstgeestenaren waren dichtbij hun eerste verlies. Door het ontbreken van de vaste krachten André Mulder en Jeroen Plasmeyer zat de formatie van coach Frits Wel ling slecht in de wisselspelers. Dat kwam hen duur te staan te staan in de derde periode, toen de voor sprong als sneeuw voor de zon ver dween en Vivax tegen een 5-7 ach terstand aankeek. DWK, dat vorige weck nog Katwijk versloeg, kwam in de laatste periode doordat Vivax sterk aandrong, onder druk te staan. De Barnevelders bezweken maar ten dele. De terugkeer van Vi vax in de tweede klasse bevestigt echter dat het dit jaar nog een voor aanstaande rol kan vervullen. Dick van de Bosch scoorde in het treffen tegen DWK driemaal. Met Katwijk gaat het minder voorspoedig. Het team van Jan Breedeveld leed een grote 15-9 ne derlaag tegen Dolfijn uit Amster dam. Behalve in de eerste periode en tijdens een kleine opleving in de derde periode (7-8) kwamen de Kat- Vivax-speler Dick van de Bosch zoekt en vindt de bal. In het treffen met DWK doelpuntte hij driemaal, (foto Loek Zuyderduln) wijkers er totaal niet aan te pas. Go- de Wassenaarse formatie, die echter verdiend. Rob Burgmeyer doel- alie Leen Schaap had niet zijn beste meer had verdiend. Pas in de span- pujritte twee keer. dag en de Dolfijn had dat snel in de nende slotfase overtrof het fysiek gaten. Ronald Heemrood scoorde sterke HPC de ploeg van Alijd Ver- viermaal, Leen de Jong driemaal, voorn. Doelpuntenmakers; Evert Hans Schaap en Cees van Duyn Bregman 3x. Erik van der Kroft 4x scoorden eenmaal. en Edwin van der Geest. WZK leed zijn eerste nederlaag Sassenheim speelde een inspira- tegen HPC uit Heemstede. Het tieloze partij tegen AAC uit Bever- werd een nipte 8-9 nederlaag voor wijk. De 8-6 nederlaag was dan ook van De Zijl/LGB kennen een voorspoedige start in de eerste klasse. Zonder de zieke Elise Kortekaas speelden zij het Arnhem se Esca naar een 9-6 nederlaag. An gelina Schreuders en Ingrid van Veen troffen tweemaal doel. LZ ver loor met 6-7 van DZV Delft. WIM SIERA De mannen van NOVO verliezen steeds meer terrein. Nu werd na een heroïsche strijd net aan verlo ren van Madjoe (1-3) met 15-17 in de vierde set. In de derde divisie schijnt niemand Gemini nog echt te kunnen bedreigen. Dit keer moest het ongeslagen Radius 2 er aan geloven met 3-0. Leython 2 lijkt ten opzichte van het vorig seizoen duidelijk beter te scoren. Nu werd weer een puntje gepakt van Skania, iets wat een halfjaar geleden nog onmogelijk leek (2- 3). Bij de vrouwen zakte Gemini iets terug op de rangli jst door een nipte 3-2 nederlaag bij RIVA/Rijs- wijk. NOVO startte thuis voor volle tribunes heel sterk tegen het gere nommeerde Madjoe en liep in een nik uit naar Toen stokten pass en aanval en kon Madjoe bij komen en uitbouwen naar een voorsprong. Duidelijk was toen al dat beide ploegen er flink op los. beukten. Degene die het hardst sloeg was ook de winnaar. In de eerste set was dat Madjoe (12-15). NOVO ging scherper serveren en kon door een verzorgde pass ook tot betere combinaties komen. Met 184 was de stand weer gelijk. Toch was de grote vorm niet echt aanwezig en veel wisselen door coach Sjuyk de Jong hielp niet veel. Dus greep Madjoe weer een set (10-15). In de vierde set ging het publiek zich roeren en dei hielp NOVO liep neer 12*8 en zelfs 15-14, maar drie persoonlijke fouten achter elkaar hielpen die set en de wedstrijd om zeep: 15-17 en 1-3 Gemini speelde een voor zijn doen lange wedstrijd. Tegenstan der Radius 2 stond na I uur en 8 minuten weer buiten. Alleen in de eerste sat torn RfdiUI .'ijn tegen stander bijbenen, althans tot 10- 10. Toen vond Gemini het welle tjes en maakte het snel uit naar 15-10. De slagkracht van de Voor schotenaren was vele malen gro ter dan die van Radius en ook de blokkering was heel hecht. In de laatste sets kende Gemini geen noemenswaardige problemen meer en via 15-5 en 15-6 was ook deze klus geklaard. Leython 2 lijkt een reputatie van 'slowstarter' te ontwikkelen, want evenals vorige week moest het eerst op een 0-2 achterstand worden gezet (6-15, 11-15) voor het juiste ritmeer weer was. Daar na schakelde het over op wat sim peler aanvalsspel. Dat resulteer de mede door het uitstekende spel van aanvaller Mark Schrijver via 15-8 en 15-11 tot 2-2. In de vijf de set kwam Leython 2 met 9-12 achter. Enkele gave acties van Rob van Dalen brachten de score op 12-12. maar op 14-15 was een goede blokkering van Skania vol doende voor 14-16 en 2-3. In de promotieklassen boekte VCS een ogenschijnlijk verras sende overwinning op Agon, maar achteraf bleek dat de Bos kopers een leegloop van spelers te verwerken hadden gehad. VCS dat naarstig op zoek moet naar een nieuwe trainer nu Rob Meyer om gezondheidsredenen eind no vember moet stoppen - miste Pe ter Franke en Robert-Jan Baten burg en speelde waarschijnlijk daardoor een rommelige wed strijd met veel ups en downs. Ge lukkig minder rommelig dan Agon 3-1 (15-10, 15-6, 13-15 en 15- 5). RW doet het erg goed en dat moest het sterke IJsselvogels aan den lijve ondervinden. Spelver deler Ronald Boers begon met vijf punten op rij te serveren, die- werden uitgebouwd tot 3-12. IJs selvogels kwam nog terug (10-12). maar RW maakte uit naar 12-15. Op 8-8 in de volgende set kwam Kees van der Meent erin en hij had een belangrijk aandeel in de 13-15 winst. De derde periode ging verloren door concentratie verlies (15-5). Met het oude basis zestal liep het daarna weer perfect en werd IJsselvogels met 4-15 vernederd (1-3). Leython 3 is eigenlijk best een leuk team, maar moet zijn zenu wen op de beslissende momenten beter onder controle houden. In de wedstrijd tegen ZVH 3 kende alle drie de sets een identiek ver loop. Aanvankelijk kon Leython goed bijblijven of zelfs een voor sprong nemen, maar in het zicht van de haven gingen de knieën knikken: 0-3 (8-15, 1015 en 13-K>). Gemini 2 en GSC speelden een aantrekkelijke wedstrijd waarbij geknokt werd om elk punt. Gemi ni wist met veel inzet aan de bete re kant van de score te blijven Bij de vrouwen ondervond Ge- mini dat het niveau in de derde divisie wel pittig is. Bij RIVA- /Rijswijk 2 speelde het te wissel vallig om aanspraak te kunen ma ken op de volle winst. Elke set moest het een achterstand weg werken. Tweemaal lukte dit, drie keer niet: 3-2 (12-15, 15-12, 11-15, 15-13 en 15-12). In de promotieklasse bleek Leython het alleen in de de eerste set moeilijk te krijgen tegen Ren- tokil/ZVH 2. De ploeg kwam met 0-5 achter, maar daarna ging alles van een leien dakje en werd ZVH vooral weggeserveerd (15-8, 15-3 en 15-4). Leython 2 kon dit succes geen vervolg geven. In Delft ging de ploeg ten onder tegen de reserves van AV'40 met 3-0. AV'40 begon steeds zwak, maar eenmaal op toeren liep het moeiteloos weg: '5-10, 15-10 en 15-5. Gemini 2 deed in Alphen tegen Riddervcld danig van zich spre ken: 1-3 (9-15,10-15, 15-2 en 11-15). Voor een niet onbelangrijk deel heeft het dat te danken aan een truc. Elsbeth van de Berg van het eerste team werd gewoon inge schreven voor het tweede en van wege haar leeftijd (18) opgegeven als dispensatiespeelster voor het eerste. Het derde team van Gemini moest tegen het met veel ex-eer- stedivisiespeelsters opererende Tonegido/V. 4 een punt laten lig gen (15-9, 11-15, 15-12 en 9-15). In de vijfde set was Gemini 3 de ge lukkigste. GER RENES de confrontatie met de tweede keus van Oegstgeest op een 4-6 winst te rugzien. Deze magere zege had, ge tuige de zeven punten achterstand op De Korenbeurs, voor Docos ech ter weinig glans. Zowel Michel van der Kooij als Erik Lenselink won van Job de Kruijff en Wim Gerte- naar, maar verloor van de slim spe lende Massink. Johan Kuijf ten slot te was verdedigend te zwak voor Gertenaar. Het dubbel ging naar Oegstgeest. De vrouwen van Docos traden te gen Veldhoven aan zonder kop- vrouwe Heieen Hop en sloegen met invalster Hanneke Kuiper slechts éénmaal de plank mis. Petra Bui tenlaar evenaarde de drie zeges van de knap spelende Kuiper. Alleen Marijn Olden reisde met een neder laag in de tas terug naar Leiden. Do cos neemt nog altijd de koppositie in samen met Ravensbos, dat Scyl la op een hatelijke 0-10 tracteerde. Het jeugdige team van Rijnsoever staat na de 3-7 nederlaag tegen Hoonhorst op een veilige vierde po sitie. Zowel Saskia van de Gugten als Mariska de Haas was hun oudere tegenstanders keurig de baas. Het dubbel bleef ook in Katwijkse han den. RON HOOGENDAM DELFT Leython heeft zaterdag zijn eerste competitienederlaag ge leden. In Delft gingen de Leiderdor pers nipt ten onder tegen Tornado (3-2). Een onnodige nederlaag, ge zien het feit dat Leython in de be slissende set een 12-9 voorsprong had genomen. Stress, concentratie- gebrek en conditietekort luidden na afloop de verklaringen voor het ver lies. Leython hoeft zich echter niet te schamen. De formatie van coach John Groen komt net in de eerste divisie kijken en speelt boven ver wachting goed. Door een gebrek aan financiële middelen kan slechts tweemaal per week worden ge tramd. Groen organiseert daarom zo vaak mogelijk een doordeweekse oefenpartij, waarin de puntjes op de i gezet worden. Dat is nodig om de nieuwkomers van dit seizoen, Leon Heijting, Derek de Saegher, Michel Smit en Frans Boerefijn in het sys teem te passen. Voorlopig oogst deze werkwijze succes. De overtuigende zeges op Activia en Rijnmond in de eerste competitieronden mochten er zijn, terwijl de 3-2 nederlaag tegen het sterker geachte Tornado ook niet als slecht betiteld mag worden. "Vooraf teken je voor een 3-2 neder laag, één punt. Als je het wedstrijd verloop ziet, dan had er zeker meer in gezeten" aldus Groen na afloop. Tornado-Leython was meer dan de wedstrijd tussen de nummers drie en één van de ranglijst. Het was ook het duel waarin Fer van Hal wil de laten zien met zijn overgang van Leython naar Tornado een sportie ve sprong voorwaarts te hebben ge maakt. De wedstrijd toonde het gelijk van Van Hal geenszins aan. In de eerste set liep Leython, dat alle bal len op de bloednerveuze Van Hal speelde, over Tornado heen. Bin nen een mum van tijd stonden de sterk smashende Leiderdorpers (Paul de Winter, Robert Maassen, Boerefijn) met 0-7 voor. De thuis club krabbelde even overeind (7- 10), maar werd vervolgens weer ge vloerd (8-15). Tornado herstelde zich en trok de volgende set met 15- 10 naar zich toe. De derde set bracht Leython, met de lichtgeblesseerde Bert-Jan Janzen voor Boerefijn, op nieuw setwinst (8-15). Binnen de korste keren keek Ley thon in de vierde set tegen een 7-0 achterstand aan. De scherpte ont brak bij de Leiderdorpers, die bo vendien door enkele arbitrale mis sers werden benadeeld. Dit tot erge nis van Groen die zich verbaal niet onbetuigd liet, en tegen een weinig zeggende gele kaart opliep. Met Rob Mudde op de plaats van De Saegher ging het plotseling beter. Leython kwam terug tot 13-11, maar zag door enkele slordigheden de set toch verloren gaan. Na bijna twee uur moest de vijfde set beslissing brengen. Tot 8-8 ging de strijd gelijk op. Daarna liep Ley thon uit naar 9-12. Een sensatie hing in de lucht. Maar omdat zoals Jan zen het na afloop verwoordde, "de stress in de ploeg sloop", werd fout op fout gestapeld en de zege uit han den gegeven. Janzen kon het niet geloven na af loop. "Een 12-9 voorsprong mag je nooit weggeven. Natuurlijk is het resultaat niet slecht, maar als je zo dichtbij de zege bent. is deze uit komst een teleurstelling" aldus Janzen. die net als zijn coach niet erg onder de indruk was van zijn oud-ploegegnoot Van Hal. Van Hal. zeer gelukkig met de zege, was op zijn beurt niet onder de indruk van Leython. "Het is dat wij vanmiddag slecht speelden. Normaal gespro ken walsen we over Leython heen. Leython is er in mijn ogen niet ster ker op geworden, alhoewel ze er wel enige lange jongens hebben bijge- kregen. Maar die worden veel te weinig benut. Dat ze voorlopig naast ons staan, zegt me ook weinig In de eerste wedstrijden hebben ze de zwakkere broeders getroffen". JAN BROUWER DE KONING

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18