Noordwijk is schotloos hl Veel gedraaf en veel gehol Leiden verdient nog krediet Quick Boys maakt Bennekom 'gek' M- 'm* 'fL -.V -V FC lisse en Katwijk delen in rommelige partij RCL heeft nog één punt nodig voor periode MAANDAG 22 OKTOBER 1990 PAGINA 17 NOORDWl JK - Het wordt stilaan winter en de mooi-weer-voetbal- lers van Noordwijk voelen dat als geen ander. Na een ongeslagen reeks van zes wedstrijden werd de ploeg zaterdag op de eerste ne derlaag (0-1) van deze competitie getracteerd. Verantwoordelijk voor de primeur was het toch niet al te hoog ingeschatte Urk dat het technische surplus van de Noord- wijkers succesvol neutraliseerde met een hoop geschaaf en ge- schop. De Urkse debutant stopte met het schaamrood op de kaken de twee punten in de knip. In voet bal wordt wel vaker gespot met het beginsel van rechtvaardig heid. Zelfs de winnende trainer Meindert de Boer stond zich na afloop een beetje te verontschul digen voor de overwinning van zijn jongens die het hout zagen van dikke planken tot kunst heb ben verheven. "Wij hebben ne gentig minuten onder druk ge staan en scoren op een gelukkige manier. We kunnen op dit mo ment niet beter, het is gewoon verdedigen en hard werken voor Urk. Er verdiende vandaag maar een ploeg te winnen en dat was Noordwijk". Je moet ze met een lampje zoe ken, maar er zijn dus nog coaches die niet alleen preken voor de ei gen parochie en enige zelfkritiek aan de dag leggen. Alleen schiet Noordwijk er niet veel mee op. Het van de eerste plaats verdron gen elftal van John Eelman had zelf liever wat minder mooi en goed gespeeld en de punten ge pakt. "Ik heb allemaal niks aan die waardering. Laten we maar gewoon winnen op een minder aantrekkelijke manier", aldus Eelman na de wedstrijd. Hopelijk staat de oefenmeester daarbij niet de Urker variant voor ogen. Incident Als de winter nadert, wordt het voor de tegenstanders van Noord wijk tijd om de kachel aan te ma ken met de kustploeg. Van dat 'trauma' komen de salonvoetbal lers uit de badplaats maar moei lijk af. Nu de eerste nederlaag een feit is. ligt het proces van de men tale zelfvernietiging weer op de loer. Maar de Eelman-ploeg kan de tegenvaller tegen Urk maar be ter afdoen als incident. Het team speelde eenvoudig te goed gedu rende anderhalf uur om lang na te denken over de nederlaag. Als er iets was om over na te denken was het de gebrekkige afwerking, maar dat is voorlopig ook nog geen structureel probleem. Afgelopen zaterdag speelde men gedurende het grootste deel van de wedstrijd met reserve- spits Ralf Pronk. De bonkige cen trumaanvaller moest al na een kwartier invallen, omdat Jacques Scholten bruut onderuit werd ge lopen door Urk-keeper Peter de Boer en geblesseerd moest afha ken. Toen Pronk kwam in de zes tiende minuut, stond het al 0-1 door Jan Kramer die een voorzet van Klaas Wakker afrondde. Vlot Na die treffer zou Urk zich niet al te vaak meer laten zien voor het doel van Rob van Dijk. maar dat bleek dus achteraf ook niet nodig. Want de produktie van de tegen stander bleef bij nul steken. Het vlotte en snelle aanvalsspel van de thuisclub leidde tot genoeg doelrijpe kansen, maar niet één werd er benut. De acties van de Noordwijkers waren soms zo oogverblindend dat de spelers voor het doel zélf het zwart voor de kijkers leken te krijgen. Nog voor de rust ging de ploeg op jacht naar de gelijkma ker. Leonard van Utrecht en René van Staveren konden samen een uitgespeelde aanval niet bekro nen. Pronk zag een knappe om haal net over gaan en de uitblin kende libero Joop Tegelaar werd in kansrijke positie gehaakt in het strafschopgebied. Een duidelijke strafschop, maar scheidsrechter Kaland durfde het fluitje niet naar de mond te brengen. Dat durfde hij wel toen een paar Urkers wat al te bot met de bijl omsprongen. Twee keer was de oprukkende Gerard van Roon het slachtoffer van een ordinaire Urker schop die met boekingen maar karig werden 'beloond'. Eerst ging Albert Ras op de bon en aanvoerder Lucas Hoekman volgde. Hardhandig Na de thee waren er nog twee spe lers van Urk die ernstig over de schreef gingen. Het was een be wijs dat met faire middelen de Noordwijkse aanvallers niet wa ren af te remmen. Klaas Mentjes stopte Patrick Scheurwater iets te hardhandig onder het gras en even later torpedeerde Jacob Loosman de overigens tegenval lende Fred Luesken. Diezelfde Loosman flikte dat kunstje vlak voor tijd opnieuw. Arbiter Ka- land snelde toe met het boekje in de aanslag, maar toen hij zag dat hij het rugnummer 12 al in zijn verzameling had. deed hij niets meer. De sfeer was er kennelijk niet naar om met een rode kaart te komen. Tussen het soms wat al te held haftige tegenspartelen door wis ten de Urkers overigens ook nog een kans te creeren. Jan Kramer ontsnapte aan de aandacht van Martin van Kins en schoot vrij voor Van Dijk tegen de onderkant van de lat. Voor de rest bepaalden de blauwwitten zich tot verdedi gen. Eelman stuurde invaller Ted van Berkel naar de frontlinie en dirigeerde ook de lange Kees Smit naar voren. Vooral Ralf Pronk kon profiteren van de ex tra aandacht voor de twee lange Noordwijk-spelers. Maar de bon kige spits kopte twee keer naast de paal in kansrijke positie. Met een op de lijn gekeerde inzet van Timo Gerlof en enkele te hoog ge richte afstandsschoten hield de Noordwijkse dadendrang op. Een nederlaag om maar beter niet over na te denken. ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN - Na de 1-1 deling tegen koploper Everstein verdient de gehavende en momenteel wel erg jeugdige ploeg van Leiden nog steeds krediet. Maar niet alleen omdat de rebellenclub van Peter Ciere streed met hartverwarmen de inzet. Ook van toepassing is dat er voor Leiden nog veel moge lijk moet zijn wanneer een mid delmatige ploeg als Everstein in de tweede klasse de eerste viool kan spelen. Dit lijkt misschien een irreele en té positieve benadering van een ploeg die per wedstrijd tegen treffers incasseerde met een wel zeer hoge frequentie. Tenslotte peurde Leiden uit zeven wedstrij den slechts twee punten en heeft het een doelsaldo van acht voor en drieentwintig tegen. Zeker is dat Ciere manmoedige pogingen doet om van zijn ploeg een strijd baardere gevechtseenheid te ma ken dan in voorgaande wedstrij den het geval was. In het duel tegen de lijstaan voerder leken de klappen die Lei den in de aanloop van het nieuwe seizoen opliep wonderbaarlijk ge noeg geen blijvend letsel te heb ben veroorzaakt. Tegen de ro buuste Everdingers trok Leiden dan ook vrijmoedig ten aanval. Verbaasd keken de bezoekers toe hoe de hekkesluiter van de lopen de competitie in de beginfase van de wedstrijd in kansen grossier de. Pedro Hilliger. Maurice van Berkel en Rob Bink kregen kan sen waar een Afrikaanse leeuw in het droogteseizoen alleen maar van kan dromen. Het waren kan sen waarvan minstens eenderde (met name van Van Berkel) .het verdiende om doeltreffend te worden afgerond. In plaats daar van verkreeg Everstein bij een kleiner aantal mogelijkheden een score van vijftig procent. Na een kleine tien minuten raakte verdediger Jan Adriaans op drift en op zijn voorzet kopte Andy de Jong raak (0-1). Een ach terstand die Leiden in vorige situ aties alleen maar zou verlammen. Het schijnt echter dat Ciere zijn onervaren ploeg toch iets heeft bijgebracht. Misschien beschikt de Leidse oefenmeester over hem niet toegedichte psychologische kwaliteiten want. ondanks de af wezigheid van libero Rick Bink. liet Leiden zich niet van de wijs brengen. De defensie bleek goed te sluiten dank zij de inbreng van Raymond Klinkenberg die de honneurs voor Bink waarnam. Met een laatste lijn die redelijk op poten staat is het voor de rest van het team een stuk makkelijker voetballen. Zeker vanaf het mid denveld. waar Rob Bink ditmaal een centrale rol speelde, moesten controlerende en aanvallende im pulsen komen. De controle-func tie leek te zijn voorbehouden aan Bink. maar de ex-spits liep zich in zijn ijver soms te veel voorbü. Daardoor kwam de Leidenaar. zodra hij in de punt van de aanval verscheen, rust en kracht te kort om een aanval naar behoren af te ronden. Als het moment komt dat Bink zijn krachten wat beter do seert en zich wat minder verbaal met zgn directe tegenstander be moeit. dan kan Leiden nog veel plezier aan hem beleven. Op het middenveld werd Bink echter overvleugeld door Koos Siera die zwoegde dat het een aard had en veel druk achter de aanvallen van Leiden legde. Hij kon die rol op zich nemen omdat een nadere Leidse uitblinker. Johan Teske. de beste speler van Everstein. Walter van Putten knap in de tang hield. De Everdingse aanvoerder stond samen met De Jong op een eiland want Leiden vocht voor ie dere meter grond en lijkt op deze wijze het verloren gegane terrein te kunnen herwinnen Met Mo hammed Ait-el-Houssi voor de ditmaal zwak spelende Ramses van Bostelen scoorde Siera in de 68ste minuut, na een hevig Leids bombardement, via een Ever- steinse verdediger de dik ver diende 1-1. Het had zelfs meer kunnen zijn toen vlak voor tijd met Paul Kerkhof aan de bas in een vloeiende Leidse aanval werd opgezet. Siera speelde in de blik semsnelle counter Van Berkel aan die op zijn beurt de opgeko men en geheel vrijstaande Klin kenberg vond. De gelegen- heidslibero wilde de bal echter in eens nemen en schoot pal naast. "Ik gokte", gaf hij later toe "Ik dacht. alle> of niets, en schoot de bal in een keer op het doel" Zo dra de vizieren zijn bijgesteld en de instelling van zaterdagmiddag blijft hoeft Leiden niet te wanho pen. RUUD PATTIAPON KATWIJK - Bijna sloeg de gekte weer toe op Nieuw Zuid, maar de brokken bleven dit keer gelukkig uit. De winnende treffer van Richard Hoogervorst voor Quick Boys (3-2), na acht minuten in de overigens terecht bijgetelde blessuretijd, was de druppel die de emmer van een heetgebakerde Bennekom-supporter deed overlo pen. De in woede ontstoken man leek op weg zijn boosheid te be koelen op scheidsrechter Nulle uit Rijswijk, maar slaagde niet in zijn opzet. De raddraaier werd nog juist in zijn kraag gegrepen voordat hij enig onheil had kunnen uitrichten. De reden van dat waanzinnige ge drag werd pas na afloop goed duide lijk. Bennekom, dat zich de hele wedstrijd al benadeeld voelde door de arbiter, verkeerde in de veron derstelling te zijn bestolen: Hooger vorst zou hands hebben gemaakt voorafgaand aan zijn doeltreffende actie. Een dergelijk verongelijkt ar gument valt wel vaker te beluiste ren op de voetbalvelden, zeker wan neer er sprake is van een twijfelge val, maar daar was hier helemaal geen sprake van. Er was in elk geval bijna niemand die het had gezien, als het al was gebeurd. En dat was volgens Hoogervorst, in de ogen van Bennekom de 'handige jongen', beslist niet het geval. "Gewoon een doelpunt. De bal ging er via mijn li chaam in". Onschuld Bennekom-trainer Ton van de Weerd, speelde echter de vermoor de onschuld, nerveus trekkend aan een sigaretje. "Als we de scheids rechter tegen hebben redden we het natuurlijk niet. Het ontbrak er nog aan dat hij niet stond te juichen". Van de Weerd ontkrachtte daarop echter meteen de zeggingskracht van zijn klaagzang. "Wat ik gezien heb? Niets. Maar iemand naast mij op de bank wel. Die geloof ik. Maar wat maakt dat uit? Een scheids rechter hoort die dingen wel te zien. Hij was de hele wedstrijd al bezig. Ik ben al elf jaar trainer in het zater dagvoetbal, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt". Ongetwijfeld onzin, al was de te leurstelling op zich wel te verkla ren. Dat vond ook Aijen van de Werf, de interim-coach van Quick Boys. "Het is of de scheidsrechter of iets anders. Ik zou net zo goed ba len. Maar me gek laten maken...? Het is maar een spelletje Het voet bal wordt zo vaak overtrokken. Ge woon verdwazing". Zoals nog eens ten overvloede Jaap Hiensch: een 'Italiaan' bij Bennekom KATWIJK - Nood breekt wet, moet Bennekom-trainer Ton van de Weerd gedacht hebben. Hi j zag zijn selectie de afgelopen tijd aardig uitgedund door een vloedgolf aan blessures en deed daarom voor de wedstrijd tegen Quick Boys een beroep op Jaap Hiensch. Daarvoor moest de 29- jarige verdediger op zaterdag ochtend nog wel even wel over komen uit Italië De voetballer houdt blijkbaar zo veel van zijn club dat hij inderdaad het vlieg tuig pakte. Opvallend, want Hiensch werkt voor een transportbedrijf in Verona, dat tevens een vesti ging heeft in Ede. Normaal ge sproken heeft de voetballer, die nog wel lid is van Bennekom. geen tijd om te spelen. Door het gebrek aan capabele spelers is hem verzocht zich de komende weken beschikbaar te houden. Dus vliegt Hiensch. die gisteren naar Italié terugreisde, volgende week weer naar Nederland. Op kosten van de vereniging en de sponsors. werd aangetoond door Nico Kuiper, de ingevallen middenvelder van Bennekom. Eerst leunde hij nog vloekend, wazig voor zich uitkij kend, tegen een muur, om zich uit eindelijk geheel ontredderd neer te vleien voor de kleedkamerdeur van de bezoekers. De vleesgeworden onmacht. Toegegeven, het was ook sneu. Bennekom, vorig jaar nog tweede in de eerste klasse A na verlies in de beslissingswedstrijd tegen NSW, had alle kans gehad om de Katwij- kers op hun eerste thuisnederlaag sinds'het voorjaar van 1989 te tracte- ren. Dat het zover niet kwam, lag niet aan de scheidsrechter - die floot uitstekend - maar aan het eigen on vermogen op de beslissende ogen blikken de kalmte te bewaren. Waarschuwing Al heel snel bleek dat de rode lan taarn van hekkesluiter Bennekom moest worden opgevat als een waar schuwing. Na een paar plaag stootjes van Quick Boys waarbij vooral Fred Kanbier zich onder scheidde, was het na een paar minu ten raak aan de andere kant. Kees van Wonderen begon op eigen helft aan een rush, kwam verbazingwek kend genoeg niemand tegen en haalde van de rand van het straf schopgebied hard uit: 0-1. Het bleek geen toevalstreffer. Vooral de linkerkant van de Benne- kommers - Kees Hensen en Lode- wijk de Kruif - was voortdurend in beweging en doorlopend gevaarlijk. Jan Jeroen Schaap, die vorige week nog tot de uitblinkers behoorde te gen Helmond Sport, stond erbij en keek ernaar. De linksback had to taal geen greep op de aalgl dde De Kruif. Vanaf de reservebank kon hij vervolgens bekijken hoe het wel moest, met Kees Haasnoot op zijn plek. Van de Werf achtte het raad zaam om Schaap al na pakweg twin tig minuten te wisselen. "Hij zat niet lekker in de wedstrijd. Ik kan hem wel vertrouwen geven en laten staan, maar op topamateurniveau is dat niet mogelijk. Ik dacht er ver standig aan te doen hem in bescher ming te nemen". En Quick Boys natuurlijk, dat in middels overigens wel op gelijke hoogte was gekomen. De uitblin kende Kanbier, die eerst Jaap Hiensch en Marcel Rossel uitkapte, liet na een minuut of tien keeper Jeroen Moormans kansloos: 1-1. Rossel zorgde vervolgens weer na een half uur, na slecht uitverdedi gen bij een corner, voor de verdien de 1-2. Het was aan onzorgvuldig heid van Bennekomse kant te dan ken (Lodewijk de Kruif en Bas Snetselaar) dat Quick Boys zonder verdere kleerscheuren de rust haal de. Op een boeking na voor Gert Aandewiel, die Van Wonderen nog een keer neerhaalde. Van de bezoe kers verdwenen De Kruif en Rossen in het boekje van de arbiter. Hiensch viel die twijfelachtige eer in de tweede helft te beurt. Met krachtvoetbal na de rust ver overde Quick Boys uiteindelijk toch nog de winst. Het toch door blessures geteisterde Bennekom zag bovendien Van Wonderen met een polsblessure naar de catacom ben gaan en keeper Moormans met een verdraaide knie de kant opzoe ken. Dus was het begrijpelijk dat Bennekom zijn teleurstelling afrea geerde toen Hoogervorst toesloeg. Al deed hij dat zonder handen HERMAN JOUSTRA '»W4 t>©Lj - V',. - *n '--AS»" -v. 'V' 'Mn 'V - V Inzet was er genoeg op sportpark Ter Specke, zoals Katwijk-doelman Teun van Duyvenbode (links) en FC Lisse-speler Victor Klaren (rechtsi hier laten zien. Door de bal is het hoofd van Mark Ens (FC Lisse) bijna onzichtbaar. a»i® Lork Zu>drr«iuin) LISSE - Een schande noemt FC Lisse-trainer Wim Eilander het dat zijn club zes punten achter staat op koploper Kat wijk. "Ik heb aan niets kunnen zien dat zij sterker zijn dan wij", vertelde de Rotterdammer. "Ik vraag me af hoe Kat wijk aan al die punten is gekomen". Een vraag die waar schijnlijk ook de toeschouwers zich stelden, want het was niet veel wat beide ploegen op de mat legden. Lisse holde en draafde als vanouds, Katwijk liet zich daar te gemakke lijk in meeslepen. Met als resultaat een teleurstellende 0-0, waar beide elftallen overigens uiterst content mee waren. Eilander keek te veel naar Katwijk zonder de hand in eigen boezem te steken. Volgens de trainer had Kat wijk gezien de klassering op de ranglijst Lisse naar een figuranten rol moeten spelen. Hij had terecht veel meer van de ploeg van Lagen dijk verwacht. Op eén of andere ma nier probeerde Eilander zijn ploeg te ontzien. Er was hard gewerkt, ze ker, maar van een goede prestatie mochten beide trainers niet spre ken. De wedstrijd verliep uitermate rommelig, met herhaaldelijk bal verlies aan beide kanten zodat de vloeiend lopende aanvallen in feite op één hand te tellen waren. Aanfluiting Eilander: "Een doelpuntloos gelijk spel is eigenlijk een aanfluiting voor zo'n wedstrijd. Het resultaat was te belangrijk en het ging hard om hard. vandaar dat het niveau van de wedstrijd omlaag ging. Er zat ge woon niet meer in". Leon Meijs. rechtsback bij de Katwijkers. vindt dat Eilander niet moet zeuren. "Dit was inderdaad een mindere wedstrijd van ons. maar wij hebben het altijd lastig te gen Lisse. Het is moeilijk voetbal len tegen die jongens. De eerste bal van hen werd gelijk diep gespeeld. Wat? Zegt Eilander dat het een schande is dat wij zes punten voor staan op Lisse? Nou, dat zal wel aan Lisse liggen, laten die jongens eens positief voetballen. Want als ze al leen maar gelijk kunnen spelen, dan moet het bij hen ergens fout zitten. Wij hebben in andere wedstrijden laten zien dat we goed kunnen voet ballen". Of er iets foüt zit bij Lisse blijft een vraag. De ploeg heeft nooit de fijnproevers op de hand gehad, het is vooral inzet die de ploeg ken merkt Daar valt niets op aan te mer ken Maar voor het mooie voetbal hoef je niet naar sportpark Ter Specke af te reizen. Leon Hoep. overgekomen van het Haarlemse EDO. is niet helemaal tevreden over het functioneren van Lisse. "We voetballen zp dom", zegt hij. Met dom doelt hij op het gehaaste en on zorgvuldige dat zo vaak m het spel van de geelblauwen sluipt. Vlak nadat Piet van Duvn Kat wijk in de 19de minuut bij de eerste de beste kans (hij kwam na een ver re uittrap van Teun van Duyvenbo- de alleen voor Nico Groeneweg te staan) op voorsprong had moeten zetten, kreeg Lagendijk een dom per te verwerken. Katwijk opereert bij voorkeur met vier spitsen, maar verloor vroeg in de wedstrijd Gijs Collé met een blessure aan een ham string. Hij weet nog niet of hij vol gende week tegen ARC van de par tij zal zijn. Concept Met het uitvallen van de Leidenaar moest Lagendijk Jan Stel, een mid denvelder. inbrengen, waardoor hg van zijn favoriete concept moest af stappen. Mogelijk een verklaring voor het gegeven dat de oranjehem den aanvallend geen vuist konden maken. "Maar", zegt Kees Kraaijen- oord, "we scoren moeilijk, dat is het grote probleem bij ons. We hebben pas acht keer gescoord, dat is wat weinig". Zes minuten na zijn gemiste kans kreeg Van Duyn, die in de tweede helft gewisseld werd voor André de Haas, een mogelijkheid om zijn mis ser recht te zetten. Na een verre in- worp van Meijs kreeg hij de bal en kele meters van het doel voor zgn voeten. Bij zijn eerste kans maaide hg nog half over de bal. nu knalde de Katwgkse spits hoog over. De twee kansen voor Van Duyn waren alles wat de eerste helft bood. op twee waarschuwingen na. Rob Vermeulen (Lisse) en Dennis Jan Mieras (Katwijk) moesten allebei hun wat overenthousiaste tackles bekopen met een boeking. De tweede helft begon opvallend levendig. Pim Langeveld ging met grote passen alleen op Groeneweg (hij hield voor het eerst sinds zijr. rentree zijn doel schoon) af. maar kwam kracht te kort om daadwer kelijk tot een schot te komen Gepie van Rooyen probeerde aan de ande re kant Teun van Duyvenbode met een lob te verrassen, zgn inzet ging evenwel langs de verkeerde kant van de paal. Lisse probeerde vooral via de op de rechtervleugel goed spelende Jan van der Salm Katwijk onder druk te zetten, terwgl de gasten het zochten via de counter Vizier Kees Kraaijenoord kreeg, bediend door Jan Stel. twee kansjes maar zijn viziér stond duidelijk niet op scherp. De kans van de wedstrijd viel voor Lisse-spits Mark Ens. Ver guisd door eigen publiek, blijft hij toch altijd lastig te bespelen Henk Langemaat kan daar over meepra ten, hij had zaterdagmiddag een zware kluif aan Ens, In de 67ste mi nuut troefde de sterke Lisse-speler Langemaat af. kwam vrij voor Van Duyvenbode die met een reflex zijn knal over het doel werkte. Eilander probeerde met twee ver se krachten (Aad van Roodcn en Victor Klaren voor Charles Schip pers en de zeer onder de maat spe lende Enk Kattenberg) de wed strijd voor zgn ploeg nog een geluk kige wending te geven. Het geluk ontbeerde Lisse echter, toen Hoep met nog tien minuten te spelen een voorzet afleverde en de inglijdende Klaren en Ens centimeters te kort kwamen om de bal binnen te tik ken. Een doelpunt zou ook te veel van het goede zijn geweest Het publiek kwam niet aan zgn trekken, maar gelukkig waren spelers en trainers tevreden met het resultaat Zoals Leon Megs het verwoordde Je kan niet altijd goed spelen, dus moeten we big zgn met een punt". GUS VAN OOSTEN LEIDEN Na de 2-4 overwinning op Sportlust uit Woerden heeft RCL komende zaterdag in haar thuis wedstrijd tegen BVCB aan een pun- tendeling voldoende om de eerste penodetitel in de derde klasse zater dag binnen te halen. RCL stond, na de bekerdeceptie van verleden week tegen Alphense Boys. in de competitie weer op scherp Ondanks de afwezigheid van Leo van de Wetering scoorde de aanval een ruime voldoende. Marcel van der Blom tekende na veertig minu ten voor de eerste treffer Pal voor rust scoorde Spgker voor Sportlust de gelijkmaker. Na rust waren het achtereenvolgens Edwin Grooten- dorst en wederom Van der Blom die voor 1-3 zorgden. Hierna ging RCL wat rommelig spelen wat lltM de in 2-3. Klein benutte een straf schop die werd toegekend nadat hij door twee RCL-verdedigers was on deruitgelopen. RCL toonde aan op belangrijke momenten te kunnen scoren want acht minuten later doelpuntte André Zonneveld op aangeven van Riny Oosterlee Hier na konden de Leiderdorpers de wedstrijd uitspelen. Scheidsrechter Letterman, die rommelig floot boekt liefst vijf spelers, van wie drie van RCL. V oorschoten laat overwinning aan Hoeksche Boys LEIDEN - Ook zaterdag slaagde Voorschoten er niet in het goede veldspel in winst om te zetten In de wedstrijd waarin de Voorschotcna- ren zeker een puntje hadden ver diend. werd uiteindelijk met 2-1 van Hoeksche Boys verloren. Voorschoten begon voortvarend Na tien minuten bediende Hein de GraafT zgn spits Cces Hulsebosch op maat. Deze werd gevloerd en Rick Abma benutte de toegekatxla strafschop (0-1). Vijf minuten later lag de bal aan de andere kant op de stip Doelman Jos Loose stopte deze strafschop Halverwege de eer ste helft moest hg echter wel capitu leren en stond het 1-1 In de tweede helft kreeg de ploeg van Leo Holl nog enkele goede mo gelijkheden op een voorsprong. Zo schoot Tjcerd Verwey op de paal Het was echter Hoeksche Boys. dat na een uur op 2-1 kwam UK een scrimmage belandde de bal ten slot te achter Loose. Hoewel Voorscho ten de aanvallende ploeg was, gin- D dl O BÉ r... KgCMl der. Trainer Holl zit met het pro bleem dat zgn ploeg moeizaam scoort Arbiter bedreigd HEINENOORD (ANP) De wed strijd Hcmenoord - Zwervers voor de .-aterdagcompetitie van de KNVB (West 2 vierde klasse C) is door scheidsrechter Blom gestaakt. De spelers van de thuisclub von den. dat aan het doelpunt waarmee Zwervers in de 72ste minuut op 3-1 kwam. een buitcnspelsituatie was vooraf gegaan Ze maakten dit met gesjor en handtastelijkheden duide lijk. De scheidsrechter, die daar niet van was gediend, floot de wedstrijd Tackwondogoud EK AARHUS (ANP) - De Nederlandse taekwondoka Sarah Maitimu is za terdag in de Deense stad Aarhus Europees kampioene in de klasse tot 55 kilogram geworden Brons was er voor Nebbe Cinc (tot 83 kg) Dico Hoogeveen van sportschool Gerard van den Berg uit Leiden viel niet in de prgzen in de categorie tot 70 kg.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17