Belangrijke winst hockeyvrouwen Alecto Ter Leede laat een steek vallen GWS slechts met moeite langs HVZ jDocos geeft Meerburg voetballes DIOK en The Bassets zegevieren Jeugd Roodenbiu'g troeft Noordwijk af Teylingen en ASC maken geen misstap /mji IN A ie DO//STAD SPORT MAANDAG J J OKTOBER 1990 LEIDEN De hockeysters van f Alecto hebben door de 2-1 winst gistermiddag op Rood Wit weer i alleen de leiding genomen in de race om het kampioenschap in i de eerste klasse. De mannen- ploegen uit de Leidse regio had- den een slechte dag met verlies- l partijen. Alleen Leidse Studs won zijn derde-klasseduel met J 1-9 in Rotterdam van Om- moord. De uitwedstrijd van LMIIC tegen EHV in Enschede was van een zeer matig gehalte. De eerste helft bleef door onbenutte kansen doelpunt loos. LMHC-keepcr Pieter Hoog hield Leiden nog in de wedstrijd met een gestopte strafbal en be hoorde met Sander Vinkestein tot de betere spelers van het overwe gend zwak spelende Leiden. Wat duwen tijdens een scrimmage in de cirkel leverde de thuisploeg weer een strafbal op. die nu wel werd be nut: 1-0. EHV breidde zijn score door een bekroonde uitval nog uit voordat Eelco Leeuwenburg te- genscoorde uit een rebound van een strafcorner: 2-1. EHV profiteerde nog een keer van de ruimte dat het kreeg en won met 3-1. De hooggenoteerde vrouwen van LMHC kwamen halverwege het zwakke eerste deel op achterstand in hun duel met Haarlem, dat een verdedigingsfout afstrafte door langs Titia Sprey te pushen: 0-1. Ca- rolien de Boer was na rust alert toen de bal afsprong tijdens een strafcor ner en maakte gelijk naar 1-1. De ploeg van Maunts Eikenhout had nog veel mogelijkheden om de volle winst te pakken, maar stuitten keer op keer op de uitstekende Haarlem se doelvrouw. De beste mogelijkheid voor het sterk startende Roomburg in de be ginfase was het strafcornerschot van Wouter Eikenhout, dat echter op de paal belandde in het uitduel met Bennebroek. De thuisploeg be nutte wél een mogelijkheid op het openingsdoelpunt, waarna Lukas van Schaik nog voor rust de gelijk maker in sloeg uit een strafcornersi- tuatie: 1-1. Een fout in de Leidse verdediging werd nog afgestraft met 2-1. Bas Koning had toch nog mooie kansen op de gelijkmaker voor Roomburg, maar er kwam geen verandering meer in de score. Anouk de Jong vierde haar ren tree na een zware knieblessure bij de vrouwen van Roomburg dat Bennebroek ontving met een sterke beginfase. De Leidse openingstref fer viel verdiend uit een strafcorner van Inge Oudkerk Pool na ongeveer een kwartier. Bennebroek echter profiteerde in de eerste helft drie maal van Leidse verdedigingsfou- ten om de stand om tebuigen in 1 3. Na rust was Bennebroek niet meer gevaarlijk, maar kwam Roomburg door een treffer van Oudkerk Pool uit een strafcorner toch ook niet verder dan 2-3. Het thuisspelende Alecto en op ponent Rood Wit beëindigden de gelijkopgande eerste helft doel puntloos. Tien minuten na de rust haalde een Aerdenhoutse aanvaller de achterlijn en trok voor op de kop cirkel, vanwaar langs de uitlopende doelman Boudewijn van Duiken 0-1 werd geschoven. Rood Wit kwam nog op 0-2 voordat Alecto de pressie opvoerde en een aantal strafcorners verdiende, maar niet in treffers om zette. Verkeerd uitverdedigen van Alecto was de inleiding voor de der de treffer voor Rood Wit. De vrouwenploeg van Alecto ontving eveneens Rood Wit, dat op dat moment medekoploper was met een iets beter doelsaldo. Het werd een spannend duel op de Bloe- merd met de bovenste plaats als in zet, maar ook een wedstrijd met weinig hoogtepunten in de cirkel. Na 20 minuten bracht linkerspits Marit Engel met een frommelgoal via de stick van een tegenstandster Alecto op 1-0. Rood Wit antwoordde daar voor rust nog op via een solo van een technisch sterke speelster die ook Marieke Lips passeerde: 1- 1. Tien minuten na de hervatting verzilverde Marit Engel een vlotte Leiderdorpse aanval, die 2-1 op het bord bracht en ook de einduitslag zou worden. Het Forescate van trainer Jaap Suyk leed in Maassluis een 2-1 ne derlaag bij lijstaanvoerder Ever green. Doelman Wouter Rijndorp hield Forescate door zijn zeer sterke optreden heel lang op de been. De ruststand werd mede daardoor 0-0. Evergreen gebruikte in de tweede periode tweemaal succesvol een uitval om op 2-0 te komen. Foresca te werkte nog hard voor een goed resultaat en verdiende nog enkele strafcorner, maar kwam niet verder dan een treffer van Martijn van Paassen. De hockeysters van Forescate waren in hun duel met Zandvoort veel meer in de aanval en hadden veel kansen, die echter niet werden benut. Ook de Zandvoortse tegen standsters scoorden in het eerste deel niet. Tien minuten na de her vatting sloeg Marije Wiegant raak uit een situatie bij een korte corner: 1-0. Forescate is er daarna niet meer aan te pas gekomen en moest de ge lijkmaker en eindstand van 1-1 toe staan. Noordwijk werd min of meer af gedroogd door thuisploeg Rijswijk dat met 6-0 uit de tweede-klasse- strijd kwam. Twee strafcorners werden door Rijswijk gebruikt voor de 2-0 ruststand. Stefan Bottema werd nog vervangen door Fred Beuk en later moest ook Frank Hol ten van trainer Ruud Hartman Kok plaats maken voor Bert Besseling. Het mocht allemaal niet baten want Rijswijk liep onder andere door een strafbal uit naar 6-0. De nieuwe coach Frans van Eg- mond van de vrouwen van Noord wijk zag thuisploeg Capelle in het eerste deel een 6-0 voorsprong ne men. Een donderspeech in de rust van Van Egmond maakte indruk, want er werd daarna door Noord wijk veel beter gespeeld en ook ge scoord door Angela de Lange. Ca pelle won toch nog ruim met 7-1. In de derde klasse won Leidse Studs met 1-5 zijn uitduel met Om moord Jorrit Jansen Schoonhoven (2), Bob-Jan Dietrich. Lennon Wiar- da en Jurjen van Aken tekenden voor de Leidse score. Leidse Studs staat 1 punt achter op lijstaanvoer der Souburgh. De studentes won nen verleden week hun inhaalduel van De Waele met 4-0. Gistermid dag moest Aeolus met 2-0 naar huis. Josien van der Felz en Eugenie van Nispen doelpuntten tegen de moei lijk op natuurgras uit de voeten ko mende Rotterdamse hockeysters. Catwijck verloor weer een uit wedstrijd. Ditmaal met 2-1 van Ab coude dat de score opende. Een tip- in van Martijn Hagenaars zorgde nog voor de pauze voor de gelijkma ker: 1-1. Terwijl de Katwijkse straf corner haperde, verzilverde Abcou de een strafbal voor de volle winst. De op de tweede plaatst staande Katwijkse hockeysters verloren in hun uitduel met 2-0 van Hisalis. De Lissese ploeg kwam in de eerste helft onder zware druk te staan, maar bleef door onder andere het uitstekend doelverdedigen Eline Cigaar overeind. Vlak na rust scoor de Helen van Laarhoven 1-0 met een lobje en breidde Eefje Drayer in de sportieve wedstrijd uit naar 2-0 uit een korte corner. De mannenploeg van Hisalis ont vingen het sterke Kikkers en incas seerden 1-3 verlies in een aantrek kelijk duel. Kikkers had pech met ♦wee schoten over de lat. terwijl Pie ter Diepeveen voor Hisalis de paal raakte. Vlak voor rust toch 1-0 voor de thuisploeg van Olaf Rupert. Kik kers trok in het tweede deel aan het langste eind met drie doelpunten. NIEK FAAS i LEIDEN In de eerste klasse re- 'gionaal blijft Dncos op een onge- kende manier heer'en Zonder te- I gendoelpunten te hoeven incasse- I ren snelt het van de ene grote uit- J slag naar de andere. Nu werd Meer- ;burg met 0-15 vermorzeld. VROUWENVOETBAL In de zaterdag eerste klasse inter regionaal deed Ter Leedc goede za ken met de 1-2 overwinning op Rijs- oord. Een gemotiveerd Ter Leede nam de wedstrijd meteen in handen en kwam op voorsprong door Anoeska Adriaans, die een voorzet van Gaby Knol beheerst inschoot. De sterke Ter Leede-verdediging met Els Schoon en Sandra Bakker gaf weinig kansen weg en het was dan ook niet verwonderlijk dat Ter Leede in het begin van de tweede helft uitliep naar 0-2 door een kop bal van Nathalie Geeris. De tegen treffer uit een vrije trap door Esteri- ne de Reus kwam te laat om Rijs- oord nog in de wedstrijd te brengen. In de tweede klasse leed Katwijk een ongelukkige 1-0 nederlaag te gen Sliedrecht. De winnende treffer was een eigen doelpunt van Marian Wijnunds, die door het fel storende Sliedrecht in het nauw werd ge- bracht. Leiden ging met 3-2 ten on der ging tegen Delta Sport Leiden kwam in het gelijkopgaande duel op voorsprong door een afstands schot van Sandra Stuivenberg. Het ging toch met een 2-1 achterstand de Kist in door een knap uitgespeel de aanval van Delta Sport afgerond door Magda Jansen, terwijl Nancy Konijnenburg een penalty veroor zaakte, die door Delta Sport benut werd. Vijf minuten voor tijd kwam Leiden terug, opnieuw door Stui venberg. In de allerlaatste minuut scoorde Delta Sport alsnog de win nende treffer. OcRsgeest kwam na een zwak be gin toch nog tot 2-2 terug in het duel met Zwart Wit. Al na vijf minuten werd een hard schot van Agnes Guillot in de Ocgstgeester verdedi ging van richting veranderd en kwam Oegsgcest ongelukkig op achterstand. Oegstgeest trok daar na weliswaar fel ten aanval, maar werd nog verrast door een counter van Zwart Wit, afgerond door Cacla Goudriaans. Nog voor rust kwam Oegstgeest terug, toen Lia Groot een vrije trap schitterend over de muur in de kruising schoot. Al vrij snel in de tweede helft maakte Sas- kia van de Pas de gelijkmaker, maar daarna stokte de Oegstgeester uan- Valscombinaties, Winst voor SJC in de zondagse tweede klasse interregionaal. Een sterk spelend SJC kwam halverwe ge de eerste helft door Annelies Schaap op voorsprong. HSC kwam echter al snel terug door een penalty wegens hands van Heieen Broe ders. SJC bleef echter sterker en liep in de tweede helft uit naar de verdiende overwinning door tref fers van Helene van der Weijden en opnieuw Schaap. UDO WH Blijdorp de baas in een spannend duel, waarin Blijdorp vooral in de eerste helft sterk speelde. Na rust kwam UDO gelukkig aan de ope ningstreffer toen Merlyn Kaptein een corner in eigen doel werkte. Op de tweede treffer was echter niets af te dingen. Helene Zandbergen kap te de laatste vrouw en de keepster DUi Uit <'I) KOOI** 1 hcci t Er viel voor Meerburg weinig eer te behalen tegen Doros Caroline Roem schoot vijfmaal raak. Keeps ter Yvette Snijders verzilverde een penalty. Foreholtc en Altior hiel den het op 2-2 Voor nist Hop Pore holte gemakkelijk uit naar 2-0 door Maria Kersten en Linda Vink. Altior kwam echter in de tweede helft sterk terug. Lianda Pieterse schoot in oen mooie één-twee met Anneke van Vliet de aansluitende treffer binnen Corine Slob, die al een paar goede kansen hud gemist, maakte vijf minuten voor tijd toch do gelijk. Alkmania was op alle fronten te sterk voor FC Lisse 0-3, LFC moest m*t O f) buigen VOOI UVS BOKSEN' - Drie junioren van Boksvereniging Leiden hebben zich dapper geweerd in Alphen aan den Rijn Driss Boukhalfa verloor met 58-59 van Hjjkoop uit Rotter dam. Houcin Baroudi bokste onbe slist tegen Metzcrs uit Eindhoven. Mimocn Rahoe boekte hetzelfde re sultaat tegen Alphenaar Van der Gert en ontving tevens de stijlprijs. LEIDEN De machtsverhoudingen beginnen zich langzamer hand af te tekenen. Na acht wedstrijddagen blijft GWS de ranglijst aanvoeren, al is het met de doelpuntenproduktie wat minder ge steld. HVZ verloor maar nipt met 1-2 van de koploper. Ene Grosman stuit op de doelman van Zevenhoven. Ondanks een doel punt van de spits van Ter Leede leed zijn team op eigen terrein een pijnlijke nederlaag. mimimi LEIDEN In de strijd om de eerste periodetitel heeft Ter Leede. een belangrijke veer moeten laten. In de rechtstreekse confrontatie met medekanshebber Ze venhoven werden de Sas- senheimers op eigen terrein met 1-3 teruggewezen. De periodetitel bleef overigens na het afgelopen weekeinde vakant omdat ook Soccer Boys tegen Kagia een punt liet liggen (1-1). KRV behaal de een knappe zege uit tegen TAW en Oegstgeest bleef op de been tegen Linschoten (2-3). VIERDE KLASSE (za) Ter Leede - Zevenhoven 1-3 Ter Leede begon vrij sterk en zet te het ambitieuze Zevenhoven met de rug tegen de muur. Met name Mario Faber onderscheidde zich daarbij. De voorsprong, gereali seerd door Eric Grosman, kwam op een moment dat de bezoekers even dachten te kunnen ademhalen. Klaarblijkelijk bleek de treffer van Grosman voor Zevenhoven het sein om ook eens aan de wedstrijd te gaan deelnemen. Het kreeg meer vat op het middenveld en ook de achterhoede lette beter op. Een kwartier na de hervatting was het raak. Een hoekschop van Pierre van Eijk werd via Gert Jan Pellegrom door Leo Lips ingekopt. Lips vol tooide vervolgens een zuivere hat trick. Na een actie van Ton Roovers zorgde hij voor 1-2 en in de counter Mui vaor 1-3. Soccer Boys - Kagia 1-1 Jan in het Veen en Rob Wouters hwfn uitstekend* lr*n—n om de wedstrijd naar Bleiswijkse hand te zetten, maar de uitstekend op dreef zijnde Lisserbroekse doelman Cock Kaak was niet te vermurwen. Zijn collega aan de andere kant, John van Eeden Petersman, moest als eerste capituleren. Op een vrije trap van Gert van der Hulst kopte Ene Wijnhout hard raak. Nadat de thuis club weer aan voetballen was gaan denken werd het moeilijk voor Ka gia, dat na rust op eigen helft werd vastgezet. De wijze waarop de ge lijkmaker tot stand kwam, had een naar smaakje. Een toneelstukje van Jaap Bal in het Kagia-doelgebied werd 'beloond' met een strafschop. Bal voltrok zelf het vonnnis. TAW - KRV 0-3 De eerste helft was matig. TAW kreeg wel wat kansen, maar William Bakker en Frank Aartman stuitten steeds weer op doelman Patrick Buhrs. Jack Nieuwenhuizen pro beerde het namens KRV van af stand. Daan Nooteboom was samen met Bouwe van Beelen het koppel van de tweede helft. Nooteboom was bij alle treffers betrokken en le verde er twee (de eerste en de derde) op een presenteerblaadje voor Van Beelen. Aan de resterencte (tweede) treffer ging een solo van Noote boom vooraf die ruw door TAW'er Nico Poelwijk werd onderbroken. Gerben Vogelaar schoot vanaf elf meter raak. Linschoten - Oegstgeest 2-3 "Een broodnodige zege in een moeilijke pot", sprak de Oegstgees ter oefenmeester Wim Visser na het duel tegen Linschoten. De weer te ruggekeerde Koos Teske, in het tweede part ingevallen voor Joris van Benten, speelde in dit duel een belangrijke rol. Oegstgeest werd al VToeg op achterstand gezet. Een vrije trap van Willem Jan Pott Hof stede betekende de gelijkmaker, maar na rust kwam Linschoten via een strafschop weer op voorsprong. Oegstgeest kreeg echter ook een pe nalty toegewezen nadat Pott Hof stede onreglementair was gestuit. Arie Koppenhol schoot raak. Vlak voor tijd kwam het moment van Teske. Een voorzet van Ed Strijk werd door hem koppend afgerond. N'FC - SMS 1-1 (Vierde Klasse B West I) De wedstrijd had een evenwich tig karakter. Zowel NFC als SMS kreeg een paar kansen, maar alleen de Amstelveense ploeg wist doel te treffen. SMS moest derhalve harder werken. De noeste arbeid werd laat beloond. In de veertigste minuut legde Arie Jaap van Rijn de bal loepzuiver op het hoofd van Rick IJzendoorn. De SMS-spits kopte daarop de 1-1 binnen. SIZO - SCW 4-1 SIZO was heel erg gebrand op een overwinning en ging met dub bele energie het duel met SCW aan. Dat resulteerde al na vijf minuten in een treffer van Stef Schotman (1-0). Daarna viel de scoringsdrift even stil en pas na rust werd de draad weer opgepakt. De overige Hille- gomse treffers werden gemaakt door Peter Heij (2x) en Hans van Marsbergen. LEIDEN De strijd om de titel in de ereklasse lijkt nu alweer te gaan tussen Castricum en DIOK. Terwijl concurrenten Den Haag en Hilver sum opnieuw puntverlies leden, kwamen de beide smaakmakers van het nationale rugby gemakke lijk tot winst. Het soepel draaiende DIOK walste met 62-3 over Rotter dam heen en Castricum wees Am stelveen met 24-0 terug. The Bassets kwamen eindelijk tot winst. In de wedstrijd tegen Dclftse Studenten, die net als The Bassets nog puntloos waren, zegevierden de Sassenhei- mers met 17-6. DIOK had na vorige week nog wat goed te maken en deed dat gis teren met verve. Het collectieve ge kakel had plaatsgemaakt voor ver zorgd en attractief rugby, waarbij de toeschouwers de grote wi waren. De Leidenaars moesten ook nu weer een groot aantal basisspe lers missen, onder wie de complete derde rij en een fors aantal drie kwarten. Het was tekenend voor de krachtsverhoudingen in Nederland dat dat de landskampioen niet deer de. In de openingsfase moesten de Leidse spelers nog enigszins aan el kaar wennen, wat de Rotterdam mers zowaar de leiding in de wed strijd opleverde (0-3). Vanaf dat mo ment was het echter enkel DIOK wat de klok sloeg. Pieter Corver bracht met een try eerst de leiding weer in Leidse handen, waarna Frans Lambers over de lijn dook om de score naar 8-0 te tillen Hel M wonderlijk genoeg pas de eerste try voor de goed spelende hooker, in elf seizoenen in de ereklasse. Vanaf dat moment was het ge daan met de Rotterdamse weer stand, en konden Erwin Broug, LEIDEN - Roodenburg heeft in het streekduel tegen Noordwijk aan het langste eind getrokken. De Lei denaars versloegen hun Noordwijk- se tegenstrevers met 2-0. UVS haal de eindelijk weer eens het volle pond RVC werd met een 2-0 neder- luag door de ploeg van Fred Filippo naar huis gestuurd. Quick Boys kan maar moeilijk tot succes komen. Bij DWV bleven de Katwijkers net aan de verkeerde kant van de score (2-1 LANDELIJKE JEUGD beide kanten veel kansen gemist. Na de hervatting was het met name Noordwijk dat in het eerste kwar tier het doel niet op de juiste plaats zocht. Toen Roodenburg kansen kreeg, was het wel raak. Vanuit een moeilijke hoek tikte Peter Kruit op aangeven van Ron van der Linden schitterend de 1-0 binnen. Rooden burg moest daarop terug, maar Noordwijk kreeg toch een tweede (eigen) treffer achter de oren. Een misverstand tussen de verder goed spelende doelman Joost Bartels en Lennaert van der Zalm legde de eindstand vast. DWV - Quick Boys 2-1 In dit duel niet veel meer belang wekkends dan wat doelpunten. Voor rust hielden de ploegen het kruit droog, maar nadat DWV het heft in handen had genomen, wer den de Katwijkers op regelmatige wijze naar een nederlaag gespeeld. Het tegendoelpunt werd in blessu retijd gemaakt. Peter Vooys was de maker UVS - RVC 2-0 Ook in deze wedstrijd werden de 'vijandelijkheden' pas na rust ge opend Met UVS-speler Twan Nguyen als grote man. Hij kroonde zich, met nog acht minuten te spe len, tot man van de wedstrijd door tweemaal doel te treffen. Ook hier was verder saaiheid troef. Frank Beers en Marcel van Loon de stand voor rust nog op 24-3 brengen. Ook de tweede helft gaf een opper machtig DIOK te zien. Vooral in de voorwaartsen heerste de Leidse ploeg. In de line-outs en scrumms. maar ook in het losse werk lieten de Leidenaars geen spaan heel van de arme Rotterdammers, die ook nog eens twee push-over tries moesten toestaan. Onder leiding van de uitblinken de Eric-Jan Berendsen en de weer spelende Gidion van der Born werd de ene na de andere aanval opgezet, die de Leidse driekwarten overi gens niet altijd even goed uitspeel den. Diverse mooie individuele ac ties maakten echter een hoop goed. Ronald Vemeulen. Gottfried Bos. Peter Koenen. Van der Bom, Berendsen en Broug brachten met goed schopwerk van Mare Michel- sen en Bos de eindstand op 62-3. The Bassets troffen op eigen ter rein mede-hekkesluiter Delftse Stu denten in een strijd om de rode lan taarn. De Sassenheimers lieten er geen gras over groeien en maakten met fel spel en veel inzet van aan vang af aanspraak op de overwin ning. In de eerste helft drukte Eric Rohr een try. waarna Willem Heemskerk met een rake penalty kick de ruststand op 7-0 bracht. De wedstrijd werd niet zo aan trekkelijk, daar aan beide zijden nogal wat slordigheden en fouten in het spel slopen. De spanning maak te echter een hoop goed. want nadat Peter Schrama The Bassets op 11-0 had gezet kwamen de Delftenaren goed terug. Het kleine offensief le verde twee verzilverde penalty kicks op (11-6). waarna The Bassets nog enkele benauwde ogenblikken beleefden. Albert Zuyderdum had namens de Sassenheimers echter het laatste woord, wat hen de zo fel begeerde eerste punten opleverde. AFDELING LEIDEN (za) HVZ - GWS 1-2 Gijs van der Meij hield afgelopen zaterdag in zijn eentje GWS over eind. De topscorer van de Sassen- heimse lijstaanvoerder was met twee treffers de man van de wed strijd. Hajo de Wilde was niet in staat de puntspeler voldoende af te stoppen. Eerst zorgde Van der Meij na tien minuten voor 0-1, maar Rico Zandbergen hielp HVZ aan de ge lijkmaker. De Zoeterwoudenaren ontketenden een offensief. Dat kwam hen duur te staar). Van der Mei j pikte na rust een pass door het centrum op en liet doelman Martin den Dodder voor de tweede maal vissen. SVOW - De Sleutels 0-2 Hans van Eijgen zal met genoe gen op dit duel terug zien. De veel opkomende verdediger nam de ge hele produktie van de Vlietbewo- ners voor zijn rekening. Dat was sneu voor het hardwerkende SVOW. dat lange tijd gelijke tred met de bezoekers kon houden. Tot Van Eijgen met een snoekduik vlak voor rust koppend de score open brak. De Sleutels gooide daarna alle schroom van zich af en dicteerde de wedstrijd. Toen Wim van As een strafschop door doelman Peter Klomp gekeerd zag, kwam Van Eij gen weer in beeld. Een perfecte aan gesneden pass van Bles Zuma bracht de Leidse verdediger voor Klomp. Van Eijgen faalde niet. Valken '68 - Alphia 0-4 Valken had een groot deel van de wedstrijd een optisch overwicht, maar had geen antwoord op de scherp uitgevoerde counters van Alphia. Nadat Bert Bakker onderuit was geschoffeld, schoot Ror.ald van Wieringen de 0-1 in de Valkenburg- se touwen. Na de 0-2 van Leen Baay moest Valken de aanval zoeken en zoals vaak gebeurt scoorde toen de tegenstander. Baay soleerde naar 0- 3, waarna Angelo Leefrok vijf minu ten voor tijd de eindstand op het bord schoot. LSVV '70 - MVKV 3-1 LSW heeft de terugkeer van voorstopper Henry Winter gevierd met een zege op MVKV. De bezoe kers hielpen echter wel een handje. Een foutieve terugspeelbal van één van de Katwijkse verdedigers werd door Jacob Valkenbrug keurig af gestraft. Nadat Martijn Verbeek een doorkopbal van Nanno Benninga op een vrije trap van Valkenburg tot doelpunt had gepromoveerd, gin gen de koppies bij MVKV omlaag. Toch keek de ploeg van Jan Dorres- teijn nog even op toen Maarten de Mol met 2-1 de spanning terug bracht. Dankzij voorbereidend werk van Robert van der Berg kon Verbeek de illusies van MVKV aan diggelen schieten. Woubrugge - Koudekerk 1-3 Een afgekeurde treffer van Kou dekerk gaf Woubrugge eventjes vleugels. Marcel Wolvers bedjende André Slingerland op maat en de 1- 0 voor Woubrugge was een feit. Woubrugge zou nog de kans krijgen op 2-0, maar drie spelers wisten de bal niet over de lijn te krijgen. Een verschrikkelijke harde en doeltref fende knal van Koudekerker Ro bert Valk luidde de nederlaag van de thuisclub in. Valk profiteerde daarna vqn niet kordaat ingrijpen van laatste man Marco Kuiken en even later reageerde doelman Jan van Klaveren amper op een schot van Arno Filippo. Lugdununi - Abbenes 2-5 De eerste helft kende een chao tisch scoreverloop. Na treffers van Peter Tamerus en Peter Kattenberg Rugby vrouwen krijgen ldop SASSENHEIM (ANP) - Het Nederlands vrouwen rugby- team heeft gisteren voor 350 toe schouwers in Sassenheim een nederlaag 0-27 geleden tegen Engeland. Het was de tweede ontmoeting tussen de teams. De eerste confrontatie was geëin digd in een 0-10 nederlaag voor Oranje. leek de nummer drie van de rang lijst op rozen te zitten. Jaap Schilt- huizen en Daan Kooimans brachten de stand echter weer in evenwicht. Het was een kortstondige opleving. In een duel met Ruud de Jong van Abbenes drukte Dick Oepkes de bal over de eigen doellijn. Nog een doel punt van Tamerus en een straf schop van Kattenberg velden het vonnis over Lugdunum. LEIDEN Teylingen en ASC heb ben gisteren goede zaken gedaan. Teylingen won op eigen veld met 3- 0 van Warmunda en ASC liet Ber- nardus met een 2-1 een nederlaag achter op de Hazerswoudse Rijn dijk. Ook het niet spelende VTL zit nog in de race. De Vlietclub heeft slechts twee punten achterstand op leider Teylingen. FC Rijnland heeft de goede lijn, na de oefenzege op UDWS voortgezet. VNL kreeg met 1-0 klop. AFDELING LEIDEN (zo) Teylingen - Warmunda 3-0 Een goede dag voor koploper Teylingen, omdat op ASC na alle concurrenten punten verspeelden. Paul Haver zette de ploeg van trai ner Bert Kort in de 20ste minuut op het goede spoor door al snel raak te schieten (1-0). Na een rommelig be gin van de tweede helft kwam Tey lingen op een wat gelukkige manier door Mike Langedoen op 2-0. De be zoekers raakten gefrustreerd en twee Warmondse spelers (Waas dorp en Van Duin) mochten de kleedkamer opzoeken. Robbert van Leeuwen voegde daarna nog een derde treffer aan het Sassenheimse tbtaal toe (3-0). Bernardus - ASC 1-2 Ondanks het harde werken kwam de thuisclub toch een doelpunt te kort om een puntje op de Rijndijk te houden. Gerard de Haas gaf Ber nardus met een doelpunt nog wel het goede voorbeeld, maar in de tweede helft scoorde Bart Laurijs- sen, na een verdedigingsfout, voor ASC de gelijkmaker. De bezoekers kregen nog meer nadat Wim van Nieuwkerk (op de rand van buiten spel) de winnende treffer produ ceerde. Bernardus kreeg nog een aantal mogelijkheden op de gelijk maker, maar de voorwaarsten van de thuisclub stonden niet op scherp. VNL - FC Rijnland 0-1 Eindelijk is de eerste zege voor de ploeg van trainer Anton Marijt een feit Tegen het altijd lastige te be strijden VNL werd met 1-0 gewon nen. De oefenzege tegen UDWS had vorige week de spelers van Rijnland op scherp gezet. Er werd goed ge combineerd en Dnkus van der Lin den verlengde met succes een hoek schop achter de VNL-doelman. De laatste tien minuten kwamen de zwartbroeken nog sterk opzetten, maar Rijnland kwam niet meer in moeilijkheden. UDO - Stompwijksc Boys 0-0 Een slechte partij, waarin UDO zijn handjes mocht dichtknijpen. Met enig geluk bleef de ploeg van trainer Hans Braat in de slotfase met tien man overeind, nadat Wer ner Knetsch (wegens opmerkingen op de leiding) het veld had moeten verlaten. MMO - VN A 2-3 Het Leidse VNA heeft de goede lijn van de laatste weken met een 3- 2 overwinning voortgezet. Hassan Vervoorn zette zijn ploeg al snel op voorsprong, maar MMO bleef door een doelpunt van Levent Eroglu in de wedstrijd. Eroglu scoorde nog voor de rust tweemaal. In de tweede helft zette aanvoerder Ruud Peper VNA weer naast de thuisclub. Peter van der Broek zorgde ervoor dat ze op de Boshuizerkade een klein feestje mochten gaan vieren (2-3).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16