UVS: met vallenen opstaan Leider Lisse dendert door Leidsche Boys weer op zegepad Vechtvoetbal SJC ligt Blauw Zwart niet Derby beslist over periode Roodenburg in mineur Wisselvallige hoofdldasser deelt met DHC WSB geeft zege tegen WSE uit handen do /STAP PAGINA 15 LEIDEN Leidsche Boys heeft het lek boven. In de 'kra ker van de Boshuizerkade' tegen medemiddenmoter LFC pakte de zwaar op de proef gestelde formatie van Hans van Rijn gisteren op eigen terrein voor het eerst sinds weken weer eens de punten. Nog zonder vijf geblesseerde basis spelers, maar mét doelman Ed Neuteboom in de gelederen, knokte LB zich langs de verzorgd maar weinig bezield voet ballende overburen. Kennelijk kan Leidsche Boys heel wat lijden. Aan Ton de Wit, Patrick Kooien. Peter Houthuizen. Edwin Bekkering en Richard Riethoven heeft de fysiotherapeut zijn handen momenteel meer dan vol. Maar het herstel van Neuteboom. die sinds de warming up van de wedstrijd te gen UDWS met rugklachten had ge kampt. woog daar ruimschoots te genop. Hoe gevaarlijk LFC met na me in de eerste helft ook aandrong, de Kanaries troffen in de in volle glorie herrezen sluitpost een toon beeld van onverzettelijkheid. kreeg Richard Kooien aan de ande re kant een juweel van een kans. maar hij slaagde er niet in Peter van der Wal te passeren. Met aantrekkelijk 'over en weer voetbal' kwamen de talrijke toe schouwers het eerste gedeelte van de eerste helft door. Daarna zakte het tempo en nam het aantal kansen af. Alleen Yacha Farhane bezorgde Neuteboom handenvol werk. maar zelfs twee kansen op rij waren aan de gevaarlijkste LFC'er niet be steed. De 'familiebrigade' LEIDEN - FC Lisse lijkt niet te stoppen in de vierde klasse Ook Alkmania moest in de thuiswedstrijd die met 0-3 verlo ren ging zijn meerdere in de Lissenaren erkennen. Alkmania - FC Lisse 0-.1 Zeven gespeeld, veertien punten. FC Lisse demonstreerde gisteren, zoals al het gehele seizoen, dat het technisch boven het niveau van de vierdeklasse uitsteekt Alkmania kon geen enkel moment potten bre ken en werd eenvoudig aan de Lis- ser zegekar gebonden Met drie te- Alphen - Foreholte 1-2 Foreholte verliet tegen het niet te genvallende Alphen het veld met de volle winst. Al snel kwamen de Voorhoutenaren aan de leiding. Stan Uljee reageerde attent op een fout van de Alphense verdediging en bracht Ton Arroyo in stelling De rest van de eerste helft hielden bei- De gereorganiseerde achterhoede Leidsche Boys (driemaal Kooien en van Leidsche Boys, met invaller- tweemaal Filemon in de basis) doelman Erwin Kooien weer als stichtte ook gevaar, maar deed dat voorstopper, moest alle zeilen bij- minder vaak dan de gasten. zetten. LFC (zonder de geblesseer de Te Hennepe en Post) trok name lijk fel van leer. Danny Verplancke, Hassan Kartal en de ijverige maar Een omzetting op het middenveld Omzetting onzuiver voetballende Michel Mejri bestookten de veste van Neute bij de thuisclub (Erwin Nieboer ver ving de door een keelontsteking ge- boom om beurten. Tussendoor hinderde Jack Filemon) leek vlak na rust rampzalig uit te pakken. De naar rechts verhuisde Rene de Jong vloerde de doorgebroken Verplanc ke op de rand van het strafschopge bied. De dader ontving volkomen terecht een officiële waarschuwing, het slachtoffer mikte de bal uit de toegekende vrije trap net langs de verkeerde kant van de paal. LEIDEN - Lugdunum en Docos gaan volgende week uitmaken wie er periodekampioen gaat worden. Beide ploegen wonnen gisteren, terwijl koploper Blauw Zwart ten onder ging. De Kikkers hebben de leiding overgenomen na een overwinning bij Nieuw koop, terwijl Docos ongeslagen bleef in de derde klasse na de 2-1 winst op Soccer Boys. Lugdunum ging op bezoek bij Nieuwkoop, dat voor de wed strijd nog eén punt achter stond op de Leidenaren. Maar zoals alle uitwedstrijden won de ploeg van Hennie de Klerk ook dit keer. De strijd begon een uur later dan ge pland. omdat voor scheidsrechter Boers een vervanger gezocht moest worden. De oorspronkelij ke leidsman was zonder bericht niet komen opdagen en het duur de een uur voordat Nico Bot het beginsignaal kon geven. Beide ploegen waren lovend over de in haast opgeroepen fluitist. On danks de vertraging speelde Lugdunum geconcentreerd en hield het veld klein. Dit gaf Nieuwkoop minder de kans om het overwicht in fysieke kracht uit te buiten. Het meer technische spel van de gasten bracht wel kansen. Vreemd was het dan ook niet, dat de Kikkers op voor sprong kwamen. Een schitteren de lob van 25 meter van Hans van As betekende de openingstreffer. Hoewel de mogelijkheden er wel waren, moesten de toeschou wers tot in de tweede helft wach-. ten op een volgend doelpunt. De in een steeds stijgende vorm ver kerende Harm de Vos breidde al na vijf minuten na rust de voor sprong uit tot 0-2. Er leek geen vuiltje aan de lucht voor Lugdunum, maar met meer op portunisme kwam Nieuwkoop te rug. Rene van Zaal bracht de aan sluiting met zijn doelpunt. Lang duurde het niet. want Fred van de Kaaij wist vijf minuten later de Nieuwkoopse keeper te verschal ken. Een klein kwartier voor tijd scoorde Edwin Verhoogt de 1-4 direkt uit een corner en daarmee was de wedstrijd gespeeld. Het enige vervelende is de mogelijke schorsing voor Ron van de Weij- den na zijn derde boeking. Dat geldt overigens ook voor Luc Kok van Docos, die opge schreven werd door de zeer slech te scheidsrechter. Leidsman Van de Graaf floot de wedstrijd dood en dat is vooral een nadeel voor een ploeg als Docos, die het moet hebben van snelle combinatie. Toch zag de thuisploeg de kans om de bezoekende Soccer Boys op achterstand te zetten. Rob Rei- zevoort gaf het laatste tikje aan de kopbal van Luc Kok; 1-0. Echter door een organisatorische fout van Docos kon Ruud Ruler, die al eerder alleen voor doelman Riethoven verschenen was, zijn team op gelijke hoogte brengen. De gastheren waren hierdoor aan geslagen en konden pas na rust het oude spel weer oppakken. Voor de theepauze had de thuis ploeg enige problemen met de lange halen van Nieuwkoop, want vooral Hans van Marwijk wil het spel via het middenveld in plaats van erover. Een sterker Docos kwam uit de kleedkamer en beheerste de wed strijd. Veel kansen waren er no dig. maar drie minuten voor tijd besliste Rob Reizevoort de strijd in Leids voordeel door een corner bij de eerste paal in te koppen Dit mag vreemd genoemd worden aangezien de spelers van Soccer Boys allemaal lang en normaal kopsterk zijn Zo pakte de ploeg van Wim Mugge de twee punten zonder echt goed voetbal te spe len. Bovendien zijn de irritaties, die ontstonden na het puntverlies tegen Altior uit de wereld en daar door speelt Docos weer met ver trouwen. Nu is aan de ploeg om het ongeslagen status volgende week tegen Lugdunum te behou den en daarmee de periodetitel bij de grootste concurrent v/eg te pakken. De schaarse ogenblikken dat de wedstrijd na de rust nog boeide, wa ren hoofdzakeliik aan de thuisclub De invallers Sydney van der Pluym (rechts) en Edwin Pison van LFC hebben in de slotfase van de wedstrijd te gen Leidsche Boys alleen oog voor de bal. Ron Zadelaar en Richard Kooien van Leidsche Boys letten ook nog op hun tegenstanders. ifoto Lo*k Zuydrrdaini te danken. Zo knalde laatste man Peter Siera halverwege de tweede helft een vrije trap op de lat. Drie minuten later profiteerde De Jong van de vrijheid die hij aan de rech terkant genoot. Nog enigszins tegen de verhouding bracht hij Leidsche Boys met een fraaie schuiver op voorsprong: 1-0. Dat LFC (met Sydney van der Pluim en Edwin Pison als vervan gers van Ger Nachtegeller en Ro bert Dros) de achterstand niet aan greep om net zo te knokken als de thuisclub, valt de mannen van trai ner Hen Beerenfenger aan te reke nen. De beste kans in de slotfase was zelfs nog voor Leidsche Boys- spits Peter Kooien, die Van der Wal op zijn weg vond. Neuteboom stop te daarna nog een afstandschot van Kartal. TIM BROUWER DE KONING LEIDEN - Roodenburg daalt af naar de 'rode' zone. Na de 4-2 nederlaag bij De Spartaan is het gat met de concurrentie groter geworden. Tegen de Rotterdammers opereerden de blauwzwarten zeker niet slecht, maar het ontbreekt de Leidse ploeg aan overtuiging. Roodenburg verloor in Rotterdam de wedstrijd in de openingsfase De Leidenaars brachten drie opgelegde kansen om zeep (Peter Pret. Fred Ouwerkerk en Paul Pikaan en misten daarmee tevens een unieke gelegenheid het geschonden zelfvertrouwen op te vijzelen. Nu liep Roodenburg na de 1-0 van Eduard Boons achter de feiten aan. Na de 243 van Boons zag het er somber uit voor de bezoekers. Maar Rob Pret bracht na een benutte strafschop de spanning in de tweede helft terug. Een kwartier voor tijd evenwel forceerde Peter Jan- ze de beslissing in het voordeel van de Rotterdammers. Vijf minuten voor tijd verkleinde Rob Pret (wederom uit een strafschop, even eerder had Vink een elfmeter van Boons gestopt) de marge weer. maar pal daarop loodste Edwin van Eeden Spartaan in veilige haven. En bezorg de Roodenburg de zoveelste kater dit seizoen. gengoals mocht de thuisploeg de de ploegen elkaar in evenwicht, handen nog dichtknijpen Dennis Zo n tien minuten na rust ontving Hoogendoorn nam de eerste treffer de hekkesluiter van de vierdeklas -«• voor zijn rekening Uit een mooie waar voor de geleverde mspannin- aanval viel de bal voor zijn voeten gen In een scrimmage in het Voor- en van zestien meter haalde hij ge- houtse zestienmetergebied beland - nadeloos uit. De laatste twee kwa- de de bal via het hoofd van Pascal men op naam van Paul Pijpers Roffelsen in eigen doel (1-1 Na een Vooral zijn eerste was de moeite dik uur viel de beslissing Nadat waard In een solo omspeelde hij ie- eerst een goal van Foreholte was af- dereen. inclusief keeper gekeurd wegens buitenspel, greep de scheidsrechter een minuut later Kickers'69 - Meerburg 0-2 aan de andere kant op dezelfde wij- De eerste 45 minuten verliepen ze ,n- Terwijl de Alphenaren nog vrij rustig. Beide ploegen speelden aan "et discusieren waren, greep geconcentreerd, zonder doorbra- ken te forceren, zodat de rust doel- DWS 1-1 puntloos werd bereikt. De thee leek Het dueJ was ru"™ 20 minuten de Leimuidenaren echter geen goed ®ud> tf,en i10t doelpunt viel gedaan te hebben. Meerburg pakte *-t,n ■,an^aj van SJZ over vgf schg simpel het initiatief, waar de Kic- ven werd door Harry Berg afgerond kers collectief faalden Keeper Ro- '10,J H*'Y,e™ege dc twecdt' hclf' nald Mullers behoedde eerst mid- vond UDWS de gelijkmaker Slecht dels een paar fraaie reddingen zijn uitverdedigen van de Zoeterwoude- team voor een achterstand, maar naren leverde Steef Roodakkers het was een kwartier na rust toch kans- buitenkansje op. dat hij niet aan zijn loos op een schotpp de lat van Mar- neus voorbij liet gaan V ijf minuten tin van Zaanen, dat in de rebound voor het eindsignaal kroop de ploeg door Hans Boom werd afgewerkt. *'an trainer Cees Vermeulen ooor De thuisploeg zakte nog verder weg van dt' naald Een spotter en zag Meerburg nog verder uitlo- va" Sjaak de Boer raakte de paal en pen, dankzij een doelpunt van Bas °°'t Kees van Nierop wist in tweede Heek Het bleef uiteindel.ik bij deze instantie de bal niet in het doel te 0-2 en daar mocht het elftal van Mat werken. Kantebeen nog big mee zgn LEIDEN - Het weerzien met de hoofdklasse verloopt voor UVS met vallen en opstaan. Na een voortvarende start be leeft de ploeg van Ruud de Groot momenteel een periode vol kommer en kwel. De trainer heeft te kampen met bles sures (Aad Andriessen. Toon Houtekamer), kan wegens schorsing niet beschikken over een van de betere spelers (Roosa) en heeft derhalve een elftal dat stroef draait. On danks het bijgestelde tactische plan leverde UVS gister middag tegen DHC bepaald geen proeve van bekwaamheid af. Na een redelijke eerste helft, vervielen de blauwwitten in oude doen en mochten uiteindelijk nog blij zijn met de 1-1 score. De opdoffers van Hollandia en Elinkwijk hadden Ruud de Groot aan het denken gezet. De oefen- meester oordeelde dat de balans op het middenveld was verstoord en koos tegen DHC voor twee 'balaf- pakkende' spelers: Ruud Boot en Rick van Dijk. Hans van Leeuwen verhuisde daardoor naar de linker flank. normaliter het werkterrein van Marcel Tolsma. Die werd giste ren zeer tegen zijn zin verwezen naar de reservebank. Een overigens terechte beslissing van De Groot, want het is alweer heel lang geleden dat de Zoetermeerder een aan vaardbare wedstrijd speelde voor UVS één. Het strijdplan had tot gevolg dat DHC aanvankelijk nauwelijks in beeld kwam. Wat dat betreft had De Groot het dus goed gezien, maar de trainer moest ver in de tweede helft Weer eens constateren dat in de voetballerij veel, maar niet alles te 'programmeren' valt. Nadat achter eenvolgens Aad Andriessen en Rob Dorlas (kramp) geblesseerd het veld moesten verlaten, kon het tac tische plan in de prullenbak. DHC maakte gretig van de wanorde ge bruik en wees UVS nog eens fijntjes op de feiten. De desorganisatie had. behalve de verdiende gelijkmaker, geen ver strekkende gevolgen, maar leerde wel dat de Leidse hoofdklasser de inzinking nog lang niet te boven is. Gebrek aan werklust valt de ploeg niet te verwijten, maar het zelfver trouwen ontbreekt. Gerry Jansen, de sneltrein van de blauwwitte for matie, is daar het meest duidelijke voorbeeld van. In de eerste helft verscheen hij na een gave actie al leen voor doelman Hans Suiker. Waar Jansen een aantal weken gele den de zaak koeltjes afmaakte, koos hij voor een 'verkeerde' voorzetting naar de in buitenspelpositie verke rende Hans van Leeuwen. Kansen had UVS dus zeker, on danks het zeker niet sprankelende spel. Na een kwartier kwam Wout Holverda een centimeter te kort om doelman Suiker tot capitulatie te dwingen. Na de afgrijselijke misser van Jansen verscheen Ruud Boot vrij voor de veste van de gerouti neerde Delftse doelman. De mid denvelder koos. na een loepzuivere voorzet van Rick van Dijk. voor de verkeerde kant van de paal Uitein delijk bood arbiter De Wit UVS de helpende hand De leidsman wei gerde. ondanks het vlagsignaal van de (neutrale) grensrechter Hans van Leeuwen voor buitenspel af te flui ten. Uit de voorzet tekende voor- stopper Rob Dorlas voor de ope ningstreffer 1-0 Voordat er werd afgetrapt had scheidsrechter De Wit een verbaal bombardement van DHC over zich heen gekregen De Delftenaren, met sluitpost Suiker voorop, waren des duivels en uitten hun ongenoe gen op zeer duidelijke wijze. Nu was de beslissing van de spelleider ui termate vreemd. Van Lebuwen ver keerde in buitenspelpositie, de vlag van linesman' Beukeboom ging dan ook terecht omhoog maar De Wit wuifde alles vrolijk weg. Dat is vragen om moeilijkheden en De Wit, die het vorig seizoen ook al een keer had verbruid bij DHC. kreeg die ook. De rust kwam dan ook als geroepen en bracht de opgewonden Delftena ren tot bedaren. UVS ook, maar dan op de verkeerde manier. De thuis ploeg kroop in zijn schulp, bang als de Leidse voetballers waren om een tegentreffer te incasseren. Tegen een technisch onderlegde ploeg be tekent dat het graven van je eigen Schijn bedriegt. De kopbal van Rob Dorlas verdwijnt langs de graaiende handen van Hans Suiker i Op de achtergrond kijkt Rick van Dijk mee. ifot® Uwk slacht. Zonder het fysiek sterke ver dedigingsduo bleef er van de toch al mm niet bijster imponerende Kikker- graf. Marijn Mokveld kreeg een polderploeg weinig meer over. Een SVLV - HVV 1-2 SVLV heeft de nederlaag geheel aan eigen geklungel te danken De voorsprong, die voor rust tot stand kwam (voorzet Remv Engelhard tot bij Piet Douwes, die het leer al val lend inkopte), werd na de hervat ting door twee maal balverlies van Randy Richard in de aanval omge bogen in een 1-2 achterstand. Bij de eerste counter 'trok' Sjaak van der Werf aan de noodrem H W-er Rob Ouwehand rondde de daaropvol gende strafschop via de hand van de sterk keepende Rob Hannaart af <1 I) Bij de tweede fout van Richard was het invaller Richard Krak du- succesvol was (1-2) Ultieme pogin gen van SVLV <o.a. schot Eduard Duindam in het gezicht van de kee per) om nog een puntje uit het duel te slepen, liepen op niets uit. Cromvlict - Randstad Sport 2-1 Ook Randstad Sport kon achertaf de hand in eigen boezem steken Trainer Cor Pennenburg zag de uit wedstrijd bij Cromvliet op een de bacle uitlopen. Marcel Groenendijk scoorde de openingstreffer voor de Voorschotenaren, maar daarna ging het mis. Vele panklare kansen wer den om zeep geholpen Zo faalde Cliff Comvalius vlak voor rust. n.i de volledige verdediging het bos in gestuurd te hebben, voor open doel i het karwei af te maken Twintig mi nuten voor het eindsignaal kreeg Randstad Sport de rekening gepre senteerd voor het onnodig ver kwanselen van zovele kansen Een vrije trap van Cromvlict- speler Luuk Vrolijk van 35 meter beteken de de gelijkmaker Tien minuten la ter nam de thuisploeg de leiding middels een kopbal van Jaap Don kervoord en stond die niet meer af het doel. Wat Randstad Sport betreft mogen jtdrrdum) de doelen met ingang van volgende week vergroot worden. waar bombardement te verwerken. Het wachten was dus op de gelijk maker. Die viel dan ook. vlak nadat libero Andriessen was uitgevallen. De treffer van Silvano Bellai onder streepte de op dat moment heersen de desorganisatie. Niemand van de Leidenaars voelde zich bij de vrije keer brak de thuisploeg gevaarlijk uit en toen was het nog bijna prijs ook. De inzet van Hans de Kruijs verdween net naast de verkeerde kant van de paal. Voor de rest was het DHC wat de klok sloeg. De lat (inzet invaller Mulder) en doelman Mokveld hielden het zwalkende trap op de rand van de zestienmeter UVS op de been. "Achteraf mogen geroepen om de DHC-spits te hin- we blij zijn met dat punt", consta- deren. Bellai had de hoek derhalve /oor het uitkiezen: 1-1. Nadat pal daarna Rob Dorlas het teerde aanvoerder Hans van Leeu- en terecht. "Het zit ons momen teel niet mee. En al die blessures en veld moest ruimen (De Groot de schorsing van Roosa (hij zat gis- bracht Tolsma voor Andriessen Frans van der Zeeuw voor de Haag- LEIDEN - Fokke van der Reijd, trai ner van WSB was na afin.u tn lijk toch een beetje teleurgesteld over de manier waarop zijn ploeg drie minuten voor tijd een 4-3 voor sprong uit handen gaf. Het doel puntrijke festiin eindigde, na een beoordelingsfout van de overigens goed keepende Hans Laros. in 4-4 De fel uit de startblokken gekomen Noordwijkerhouters kwamen al na vijf minuten op voorsprong door se verdediger) leek UVS rijp voor de kleuriger op' ROB ONDERWATER 660 frette1" van uitblinker Robert Marijnen Het eveneens aanvallen de WSE boog die achterstand voor rust echter om in 2-1 Beide tegen treffers waren volgens van der Reijd het gevolg van het lankmoedi ge spel van een aantal spelers. De gepeperde speech die hij tijdens het theekwartiertje hield was evenwel aan dovemansoren gericht. Want in de 48ste minuut mocht de kleinstse man van WSE voor het oog van dc boomlange verdedigers Okke Par- levliet en Stefan Duivenvoorde on gehinderd inkoppen 3-1 Met Al- Dert Warmerdam voor Cor de Groot in de ploeg kregen de bezoekers' nieuwr impulsen Binnen een kwartier werd de stand weer gelijk getrokken door een door Manjrten benutte penalty en een 'lucky' doel punt van Sander Warmerdam In de 70ste minu it belandde een verre in gooi van Okke Parlevliet voor de voeten van de schietgrage Marg nen. die keihard raak schoot 3-4 Maar WSE verweerde zich kranig en kwam pal voor tijd toch nog op gelyke hoogte 4-4. NOORDWIJK - Na twee opeenvolgende ne derlagen moest SJC de punten pakken om de degradatiezorgen te vermijden. Het was een zware kluif tegen Blauw Zwart, dat zich tot gisteren koploper van de derde klasse mocht noemen. De verdiende 3-2 overwin ning van de Noordwijkers betekende dat dc gasten naar een tweede plaats zakten. Roel den Hartog, die Blauw Zwart dit seizoen on der zijn hoede heeft. wa> er al bang voor "Het vechtvoetbal van SJC ligt ons niet Zijn collega van SJC was zeer tevreden met het resultaat, maar nog meer met het tonen van inzet. "Twee weken geleden verloren we door gebrek aan vechtlust, vandaag winnen we daardoor." Blauw Zwart heeft alleen het eerste kwar tier laten zien, waarom het zo hoog staat op de ranglijst. Ondanks de straffe tegenwind hadden de gasten een overwicht. Een kans van Dannv Minnema, die verloren ging in het geweld, was daar een gevolg van Maar geheel tegen de verhouding in kwam SJC op voorsprong. Een vrije trap net over de mid denlijn werd door laatste man Wim van Hage genomen. Tot ieders verbazing ging de bal. gedragen door de wind, over de te ver uitge komen Cees Nieuwdorp in het doel. De spe lers protesteerden, omdat ze meenden dat het een indirekte vrije trap was. Veel hielp dat niet, want scheidsrechter Lugthart wees naar het midden. Daarna was het SJC dat het initiatief naar zich toe trok. Het fysieke overwicht van de thuisploeg won het van de techniek van Blauw Zwart en het was dan ook niet vreemd dat SJC kansen kreeg Maar de Noordwijkers misten in de afronding scherpte. Zodoende kon het gebeuren dat in plaats van een grotere voorsprong de gasten gelijk kwamen en daarna zelfs op voor sprong Eerst verzilverde Wijnand Bakker een terechte strafschop, die na een overtre ding van Freek Voogd op Remco van de Kooy gegeven werd Enige minuten later bracht Toine l'Ami met een afstandschot de stand op 1-2. Vijf minuten voor de rust zette Wim van Hage zijn ploeg weer naast Blauw Zwart Een schot vanuit de tweede lijn ging on houdbaar langs de keeper Nieuwdorp. die gisteren niet zijn dag had. Dat betekende het einde van een hectisch laatste kwartier Strijd De ploegen leken hun kruit in dc eerste helft verschoten te hebben, want 15 minuten wist geen van de beiden een kans te creeren. Daarna brak de strijd weer los Het was nog steeds SJC dat het meeste aanspraak mocht maken om aan de leiding te komen Het ge beurde dan ook. maar dc Noordwnkers had den wel enige (dekkings)fouten van de gas ten nodig om te scoren. Marco de Ridder kon de voorzet van Leon van de Zalm onge stoord inkoppen, maar zijn kopbal werd ge keerd door de lat. Eric Groenewoud schoot de terugspringende bal langs de weer met vrijuit gaande Nieuwdorp; 3-2 Blauw Zwart had nog een half uur de tgd om niet met lege handen terug te keren, maar de ploeg van Den Hartog kon d'- verde diging van SJC niet breken, een aantal keren uitgezonderd Maar de Wassenaarde» sprongen met goed om met de mogelqkhe den Er ontstonden irritaties, die door de scheidsrechter in de hand werden gewerkt Hij was inconsequent en maakte weinig ge bruik van de voordeelregel. Bovendien tole reerde de leidsman uit Gouda ge« n enkel commentaar in zijn richting Een slat htoffer was Ton Lubbe van Blauw Zwart, die na twee boekingen, waarvan een voor nraten kon vertrekken Dit gebeurde 10 n nuten voor tijd Na afloop wilde Den Hart< geen commentaar geven op dc scheidsr chter. maar hij wilde wel kwijt dat zo'n man niet thuis hoort in deze klasse". Overigens wer den bij SJC geboekt doelman Van Kesteren voor tijdtrekken en Freek Voogd voor de overtreding, die de strafschop veroorzaakte Eerder had SJC de wedstrijd kunnen be slissen. maar de grote kansen waren niet be steed aan de Noordwjjkse spitsen Marco de Ridder en invaller Herman Oude Veldhuis gingen tevergeefs alleen op Nieuwdorp af Leon van de Zalm claimde ren strafschop, toen hg onder de grond werd geduwd De zelfde persoon had moeten scoren van aer meter maar hg schoot tcg'-n de eindelgk reddende Nieuwdorp aan. SJC-trainer Har nc Loeris zag met genoegen hoe zgn ploeg kansen creoerde Dit was dc laatste wedstnj- den. vooral in de derby tegen Lugdunum. het grote manco Nu nog gebruik maken van de mogelijkheden en dan kan SJC weer klimmen naar een goede positie Voor Blauw Zwart kom het verlies op een zeer slecht moment, want volgende week wordt de eerste periode afgesloten Nu gaan de Wassenaarde» met eén punt achterstand in plaats van voo»prong. Ze hebben het dus met meer in eigen hand. SJC kan zich gaan richten op de tweede periode LARS ULRICH

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15