Noodtoestand in Natal opgeheven Nut van debat over verdeeld Joegoslavië twijfelachtig Gruweldaden in Kuwayt 'incidenten' Als u een meesterwerk wilt bezitten... Israëlische vredesactivist blijft geloven in dialoog Leider Oekrains parlement aan op soevereiniteit dringt 'Geen vredesmacht van de EG naar Rwanda' VRIJDAG 19 OKTOBER 1990 NA 7 i PAGINA selectieve informatie doorgeeft en geen onprettige waarheden durft toegeven, komt de geloofwaardig heid niet ten goede Gefrustreerd over de ontwikke lingen van de laatste maanden is Cygielman niet "Daarvoor houd ik me al te lang met politiek bezeig. Ik bloedbad begin vorige week op de ^)en verdrietig Het Tempelberg in Jeruzalem lijkt de landgenoten en op Palestijnen om ners in de dialoog. Uit angst de' IS doodzonde dat het nu zo is gelo- het wederzijdse wantrouwen te band met hun achterban te verlie- pen. Het betekent dat het alleen AMSTERDAM (IPS) De dialoog tussen Palestijnen en Israëliërs over een vreedzame oplossing krijgt klap na klap. Het enthousias me onder de Palestijnse bevolking voor de Iraakse leider Saddam Hus- was een eerste optater. Het knock-out te zijn voor de dialoog. m|P0[ Toch blijft de Israëliër Victor Cy- overwinnen, gielman, een van de voormannen Van onze correspondent Peter van Nuijsenburg Een van de eerste slachtoffers vrijuit te spreken. "Als de PLO wer van de organisatie New Outlook. van de inval in Kuwayt was de Is- kelijk achter de twee-staten-oplos- vertrouwen op een goede afloop. raelisch-Palestijnse dialoog", aldus sing staat, waarbij Israel en Palesti ttruR uc HHHI Het zal tijd kosten om te herstellen Cygielman. die in Israel correspon- na vreedzaam naast elkaar bestaan. nng een oplossing voor het Palc- van de tegenslagen van de afgelo- dent is voor het Franse dagblad moet ze zich niet door de bevolking stnnse vraagstuk te regelen is de al pen weken. Maar uiteindelijk ligt in Nouvel Observateur" en andere Eu- op een ander spoor laten brengen", gelopen jaren sterk toegenomen. zen. durven ze volgens hein niet maar meer tijd zal kosten om de eni- oplossing te bereiken die in ons beider belang is", stelt hg. De druk op de Israëlische roge erkenning van eikaars rechten e PRETORIA - De Zuidafrikaanse regering heeft gisteren met onmiddellijke ingang de vier jaar oude noodtoestand in de provincie Natal opgeheven. Natal, dat het toneel is van een dreiging, 20 redeneert hij burgeroorlog tussen aanhangers van het ANC en de Zulu-beweging Inkatha, was op 8 juni uitgezonderd van de opheffing van de noodtoestand in de rest van het land. ANC en Inka tha hebben met instemming op het regeringsbesluit gereageerd. ropese kranten en tijdschriften. De directe onderhandelingen de enige omhelzing door de Palestijnen van uitweg uit de voortdurende oorlogs- Hussein als hun verlosser, die hun De bevolking is moe van de voort- Ook de berichtgeving van deJ^LO durende dreiging en het dienen in een leger dat stenengooiende jonge ren in bedwang moet zien te hou- De 64-jarige Cygielman, pas op bezoek in Nederland, is sinds de op richting van New Outlook in 1957 de gebeurtenissen op de Tem pelberg kan Cygielman niet beko- Cygielman uit ongezouten kritiek Op een persconferentie in de Zuid afrikaanse hoofdtad Pretoria zei president De Klerk dat de situatie in Natal ondanks sporadische uitbar stingen van geweld, voldoende is verbeterd om met de reguliere wet geving de rust en orde in deze pro vincie te handhaven. De regering heeft haar beslissing genomen na overleg met veiligheidsdeskundi gen en ruggespraak met Inkatha- leider Buthelezi, die ook eerste mi nister is van het in Natal gelegen se- mi-onafhankelijke thuisland KwaZulu. De Klerk waarschuwde echter dat de regering met harde hand in grijpt als de toestand opnieuw uit de hand mocht lopen. In de afgelo pen vier jaar zgn bij gevechten tus sen aanhangers van het ANC en In katha volgens conservatieve schat tingen vierduizend mensen om het leven gekomen. De laatste maan den zijn op plaatselijk niveau wa penstilstanden gesloten, terwijl een commissie van vooraanstaande In katha- en ANC-leiders naar wegen zoekt voor duurzame vrede. delingen, de tweede fase, zullen be- afgesloten wegens achterstallige ginnen. De verkennende besprekin- betalingen. gen met het ANC vormen de eerste fase van het onderhandelingspro ces. De president herhaalde zijn prog nose dat over vier jaar de eerste ver kiezingen kunnen worden gehou den, waarin "iedereen een gelijke stem" heeft. actief binnen de organisatie. Hij op de leiders van de Palestijnse Be- heeft eindeloos ingepraat op zijn vrgdingsorganisatie (PLO), de part- richt, maar de PLO zou niet moeten van directe onderhandelingen met verzwijgen dat stenen zgn gegooid de PLO Hoeveel dat er nu nog zgn naar biddende joden. Dat de PLO durft Cygielman niet te zeggen 'Onderzoek naar executies Libanon' PARIJS (Rtr) - De Franse regering heeft de secretaris-generaal van de Het ANC, dat het regeringsbe- Verenigde Naties gevraagd snel een sluit toejuichte, zei te hopen dat nu onderzoek in te stellen naar de exe- ook de resterende struikelblokken, cuties zaterdag tijdens en na de ver met name de vrijlating van alle poli- drijving van de christelijke juntalei- tieke gevangenen en het schrappen der Michel Aoun. Volgens nog niet van de beruchte veiligheidswetge- officiële schattingen hebben onge- nnM 1hoop 1118 Qiiriopc r>n 9df) rhricfpliilfp ving, uit de weg kunnen worden ge ruimd. De opheffing zelf zou bijdra gen tot een klimaat dat onontbeer- veer 460 Syriërs en 240 christelijke soldaten tijdens het korte offensief tegen Aoun het leven gelaten. De lijk is voor vrede en een vrg politiek meesten kwamen bij de gevechten debat. Inkatha-leider Buthelezi zei ook dat de echte onderhandelingen nu om maar er zijn ook aanwijzingen voor executies en wreedheden. De oproerpolitie in Parijs heeft u«ii uc ccnic onaernanaeungen nu Kunnen beginnen. De opheffing gff™ Teï&Tefan De Klerk 2 van de noodtoestand maakt het te vens mogelijk de vredesinitiatieven tussen ANC en Jpkatha te intensive ren, aldus Buthelezi. De vastbeslotenheid van de rege- voorts dat de ophef- ring om de orde te handhaven, fing van de noodtoestand, een eis bleek gisteren opnieuw toen politie- van het ANC, de weg heeft vrijge- minister Vlok een avondklok instel- maakt voor de onderhandelingen de in het zwarte woonoord Toe- over een nieuw politiek bestel. Hij komsrus, waar sinds woensdag- verwacht dat behalve de regering avond met geweld wordt geprotes- en het ANC nu ook andere partijen teerd tegen het afsluiten van water met "bewezen steun" zullen aan- en elektriciteit. In een aantal woon- schuiven, maar noemde geen tijd- oorden in de provincie Transvaal stip wanneer deze 'echte' onderhan- zijn begin deze week water en licht gisteren, een dag na studentende- Honecker verwijt Gorbatsjov val MOSKOU (AP) - De vice-voorzitter monstraties die de Oekrainse pre- van het Oekrainse parlement heeft mier tot aftreden dwongen, bij het Kremlin aangedrongen op soeverei niteit van de republiek. Het Oekrainse parlement nam een resolutie aan, die inging op de studenteneisen, zoals het overbren gen van bezittingen van de Commu nistische Partij bij de regering en de BERLIJN (AP/DPA) - De voorma- weigering om een nieuw, door Sov- lige Oostduitse leider Erich Honec- jet-president Michial Gorbatsjov ker, die een jaar geleden het veld voorgesteld unieverdrag te teke- moest ruimen, wijt zijn val aan Sov- nen, zo berichtte het persbureau jet-president Michail Gorbatsjov. Tass. Dat vertelde hij zijn vriend Heinz Junge in een militair Sovjet-hospi- Het unieverdrag zou de vijftien taal in Beelitzbg Berlijn. "Vanaf het republieken in een losse federatie begin stond ik Gorbatsjov in de weg onderbrengen en hun politieke en omdat ik door mijn politieke erva- economische banden met de cen- ring anders tegen glasnost en pe- trale regering opnieuw definiëren, restrojka aankeek", zou Honecker Het economische hervormingspro- Junge hebben toevertrouwd. Junge "gramma van Gorbatsjov zou hun maakte evenals Honecker deel uit meer zeggenschap geven over bezit van het communistisch verzet in na- en de prijzen van een aantal artike- zi-Duitsland. len- Leiders van de republieken en Tegen Honecker loopt nog steeds vooruitstrevende parlementsleden een onderzoek dat moet uitwijzen hebben beide initiatieven ontoerei- of hij schuldig is aan corruptie en kend genoemd, het huisvesten van terroristen. bezetting van de Libanese ambassa de in de Franse hoofdstad, waar zich sinds zaterdag enkele tiental len betogers verschanst hielden om steun te betuigen aan de christelijke generaal Michel Aoun in Libanon. Liga veroordeelt Israëlische politie TUNIS (AP) - De Arabische Liga heeft gisteren een resolutie aan vaard waarin het optreden van de Israëlische politie tegen Palestijnse stenengooiers op 8 oktober op de Tempelberg in Jeruzalem wordt veroordeeld. Na protest van de afgevaardigden van Irak, de Palestijnse Bevrij dingsorganisatie, Sudan en Yemen aanvaardden de deelnemers ook een mild gestemde resolutie, waar- BAYRUT - Een Libanese moslim kruist voor het eerst sinds jaren de in de Verenigde Staten worden op- scheidingslijn in Bay rut. Gisteren verwijderde het Libanese leger de weg geroepen om zich gevoeliger te to- versperring die de stad verdeelde m christelijke en moslimw ij ken. Op de nen voor de rechten van de Palestij- achtergrond nen. ne staat. Van onze correspondenten Hans de Bruijn en Frans van den Houdt BRUSSEL/NAIROBI (GPD) - De EG heeft vooralsnog afwijzend ge reageerd op het verzoek van de pre sidenten van Tanzania, Uganda en Rwanda een EG-vredesmacht naar Rwanda te sturen. Die zou moeten toezien op de naleving van een wa penstilstand en de grenzen moeten bewaken om te voorkomen dat nog meer Tutsi-rebellen het land bin nenvallen. De drie Oostafrikaanse presiden ten richtten zich na hun overleg in de Tanzaniaanse stad Mwanza tot de situatie rustiger wordt. Als de wapenstilstand door alle partgen wordt nageleefd, is er geen reden meer voor hun aanwezigheid. Er zgn ook nog 400 Franse para's in Rwanda. De Belgische regenng heeft de af gelopen dagen een beslissende rol gespeeld bij het bereiken van een akkoord tussen de presidenten van Rwanda. Uganda en Tanzania. Pre mier Mariens en de ministers Eyskens en CotlMhtbbtB bun vre desmissie naar Nairobi succesvol kunnen afsluiten. Tgdens het vredesoverleg in Mwanza zei de Rwandese president bereid te zijn vredesonderhandehn- de EG met officieel als argument gen te beginnen met de rebellen, on- dat de Organisatie van Afrikaanse der toezicht van de secretaris-gene- Eenheid (OAE) geen geld heeft om raai van deOAE De rebellen dienen een vredesmacht op de been te dan wel eerst akkoord te gaan met brengen. De Rwandese president een wapenstilstand. Maar die lijken Habyarimana zei echter in Parijs daar niet toe bereid. Woordvoerders, dat het voorstel van de Belgische van de rebellen zeiden gisteren in premier Mariens afkomstig was Brussel pas bereid te zgn tot een be- In een verklaring van de twaalf stand als eerst Habyarimana af- EG-landen werd gisteren al te ken- treedt en al hun eisen worden ïnge- nen gegeven dat het verzoek moei lijk kan worden ingewilligd. De EG- mdse zaken ;emburg bij- W1V1 het verzoek eerbiediging van de mensenrechten^ daar. Het hoge commissariaat voor, Het voorstel van Mariens lijkt de vluchtelingen van de VN zou. vooral ingegeven door de wens een daarbij een rol kunnen spelen, al - reden te vinden de 500 Belgische dus de EG. para-commando's nog even in Volgens een Zaïrese krant zgnj Rwanda te kunnen laten blijven. De van de 500 Zaïrese militairen die Belgische minister van defensie naar Rwanda waren gestuurd, en _fGuy Coeme zei in Nairobi dat hij zal ruim honderd omgekomen in ge-» met kogels doorzeefd gebouw dat al jaren in de gevechtszo- voorstellen de para's geleidelgk uit vechten met rebellen, terwijl 200] o oio and Rwanda terug te trekken, naarmate militairen gevangen werden geno- BAGHDADAVASHINGTON (AP/Rtr) - Irak heeft toegegeven dat Iraakse soldaten zich in Kuwayt in sommige gevallen "onmenselijk" - - hebben gedragen. Het gaat echter november te melden bg de dien- als menselijke schilden vast zijn ondergedoken uit angst dat zij ke oplossing zijn van de Golfcrisis, gevangen genomen zullen worden, omdat dat een beloning zou beteke- Baghdad houdt op strategische nen voor de Iraakse agressie. rikaanse Congres hebben ver klaard. Irak heeft buitenlanders in wayt gisteren opgeroepen zich vóór plaatsen westerlingen en Japanners om incidenten die niet representa tief zijn voor het beleid van de rege sten die verblijfsvergunningen af- De Sovjetgezant Jevgeni Primak- geven. Tegen diegenen die zich niet Qv heeft gisteren in Washington vei; President Bush heeft overigens gezegd de Oosteuropese landen te willen helpen om de economische ring, zo heeft de Iraakse ambassade melden, kunnen wettelijke maat re- klaard dat Irak niet mag profiteren gevolgen van de Golfcrisis te boven in Washington laten weten. gelen worden genomen zoals "de van zijn invasie van Kuwayt "Wij te komen. Hij zal het Internationale onherroepelijke intrekking van hun moeten naar mijn mening de moge- Monetaire Fonds vragen de lenin- verblijfsvergunning". aldus de üjkheden zoeken om militaire ac- gen aan Oost-Europa te verhogen boodschap die via de televisie werd ties te vermijden, maar moeten Irak met vgf miljard dollar en de voor niet belonen voor zijn acties", aldus waarden te versoepelen. Ook zal Volgens de ambassade is geen sprake van standrechtelijke execu ties en onthoofdingen op grote schaal. Ook zijn geen zuigelingen uit couveuses gehaald, zoals uit Ku wayt teruggekeerde Amerikanen tijdens een hoorzitting in het Ame- gericht tot alle niet-Iraakse en niet- Kuwaytse inwoners van "de provin cie Kuwayt". de gezant. De Amerikaanse minis- Bush er bij de Wereldbank op aan ter van buitenlandse zaken Baker dringen haast te maken met een Algemeen wordt aangenomen dat ze> eerder deze week dat de Ver- hulpprogramma voor energie ter honderden westerlingen in Kuwayt enigde Staten tegen een gedeeltelij- waarde van negen miljard dollar Buitenland kort Spionage Een voormalige Westduitse diplo maat heeft gisteren voor de rechter bekend dat hij bijna dertig jaar voor de DDR heeft gespioneerd in Bonn, Tokyo, Londen, Wenen en Sri Lanka. Hij werd in april gearres teerd. Mijnongeluk Zes Zuidafrikaanse mijnwerkers zijn gisteren omgekomen nadat een aardschok met een kracht van 3,7 op de schaal van Richter instortin gen had veroorzaakt in de Deep Le vels' West-mijn bij Carletonville. In de goudmijn, die eigendom is van de Anglo American Corporation, deden zich voor de tweede achter eenvolgende dag aardschokken voor. Woensdag kwamen drie mijn werkers om bij instortingen die het gevolg waren van een schok met een kracht van 3,1. Oostzee De Sovjetunie heeft gisteren aange kondigd te stoppen met het statio neren van kernwapens aan boord van schepen en vliegtuigen die ope reren in het gebied van de Oostzee. Onderminister van buitenlandse za ken Joeli Kvitsinski deed de belofte in een nota aan de ambassadeurs van de Oostzee-staten: Denemar ken, Noorwegen, Zweden, Finland, Polen en Duitsland. Samenwerking Sovjet-president Gorbatsjov en de Franse president Mitterrand zullen op 28 en 29 oktober een belangrijk samenwerkingsverdrag tekenen, zo hebben Franse functionarisen gis teren gezegd. Het akkoord omvat economische, wetenschappelijke en technologische samenwerking. Waarnemer Rusland moet naast de officiële Sovjetdelegatie als waarnemer wor den toegelaten op de Conferentie voor Vrede en Samenwerking in Europa volgende maand in Parijs, evenals andere Sovjetrepublieken. Dit heeft de nieuwe Russische mi nister van buitenlandse zaken, Ko- zyrev, gisteren in Moskou gezegd. Zondag 21 oktober zijn wij C< Bi| Stoutenbeek Wooncentrum vindt u een fantastische collectie meubelen en alle denkbare accessoires voor het verfraaien en verlevendigen van uw totale mteneur Een fascinerend creatieve woonwereld, smaakvol en overzichtelijk gepresenteerd. Zoekt u comtort en een fraaie, eigentijdse vormgeving, dan is dit allernieuwste meesterwerk van deSede wellicht iets voor u. 01 één van onze vele andere schitterende modellen. stDutenbeek W OlïïlliElIllïöftlPQDffl Beverwijk: Parallelweg 10. 02510-29033 Leiderdorp Meubelplein 1.071-899323 men. De krant schreef dat de troe-i pen zich tgdens hun verblijf in Rwanda zich te buiten waren ge-' gaan aan plunderingen, verkrach ting en geweld ten opzichte van de burgerbevolking. Alle Zaïrezen zgn inmiddels uit Rwanda teruggetrok ken. Huiszoeking PDS geen bewijs fraude BERLIJN (AP) - Een vgf uur du rende huiszoeking in het hoofdkan toor van de PDS, de voormalige communistische partij van Oost- Du itsland, heeft geen bewgzen op geleverd voor de verdenking dat de partij is betrokken bij het wegslui zen van 100 miljoen mark naar dl Sovjetunie, zo heeft de betrokken officier van justitie vanmorgen be kend gemaakt. Het zou slechts om een "administratief probleem" gaan. De Berlgnse politie omsingelde gisteravond met 150 gewapende en met kogelvrije vesten uitgeruste agenten het gebouw van de PDS en deed vervolgens een inval. Door de officier van justitie werd toegege ven dat de onschendbaarheid van de kantoren van PDS-voorzitter Gysi en van de voormalige DDR- premier Modrow was aangetast, maar dat dit zonder opzet was ge beurd. Gysi verklaarde juridische stappen te overwegen tegen het in grijpen van het openbaar ministe rie. Volgens Gysi was het oude SED- regime, waarvan de PDS de rechts opvolger is. met de Sovjetunie over eengekomen miljoenen tc betalen voor de studiebeurzen van in Mos kou levende studenten. De partg had zich ook verplicht mee te beta len aan de oprichting van een cen trum voor de internationale arbei dersbeweging in de Sovjet-hoofd stad zijn spandoeken zoals die in natio nalistische demonstraties in Belgra do worden meegedragen: een kaart In Belgrado ver- van Joegoslavië, waarin Groot-Ser- vië vrijwel het hele grondgebied in ten. beslag neemt, Slovenië en Kroatië BUDAPEST gadert dezer dagen het Joegoslavi sche parlement in een laatste po ging de ineenstorting van de federa- le republiek te voorkomen. Het nut den zijn gedegradeerd en de overige echte debat met uren vertraging be- Arepublieken zijn verdwenen. vJ gaande aan de vergadering nog Zagreb en hebben ze een paar we- waanzin", schreef de Servische dis- eenstortten en de democraten wer- geen duidelijk standpunt hadden ken zelfs de autonomie van het ge- sident Bogdan Bogdanovic onlangs den uitgeroeid ingenomen, is de kans dat Slovenie bied uitgeroepen. in het Kroatische weekblad Danas en Kroatië hun zin krijgen, uitgeslo- Mnnnmpnt Bogdanovic, architect, beeldhou- V erKieZlilgen ♦-n. muiiuiiiciii» wer Schrgver en voormalig burge- in Kroatië en Slovenie worden de De sfeer van de vergadering werd De spanningen tussen Seryiersen meester van Belgrado, was tot dne resultaten van de verkiezingen in tot twee kleine hoekjes in het noor- de eerste dag al getekend, toen het Kroaten lopen in elk geval steeds jaar geleden lid van het Centraal Co- Servié met spanning afgewacht t.meer op. De dag vóór het begin van mité van de Servische communisti- Maar nog veel belangrgker voor d« gon omdat Kroatië een andere op- de parlementszitting saboteerden sche partg Die functie verloor hg. toekomst van Joegoslavië worden parlement echt een oplossing zal de parlementszitting vinden voor de conflicten die Joe- goslavië verscheuren. De parlementariërs moeten zich regaande stappen toe gezet Ze stel- buigen over de vraag of Joegoslavië len bg voorbeeld hun eigen wetge- een federatie blijft of een confedera- ving boven die van Belgrado tie wordt. Dat wil zeggen een ver bond van zes staten die over verre gaande eigen bevoegdheden be schikken en hun eigen rechtssys- Slovenië en Kroatië zullen tijdens stelling van de agenda wilde De de Serviërs een spoorlijn richting toen hij in een brief waarschuw de de verkiezingen in Bosnië en Man- kennen sinds enkele weken ook en de Albanese provincie Kosovo, die hij van afscheidingstendensen beschuldigde. Hij waarschuwde dat hun eigen defensie. Onoverbrugbaar teem, leger en belastingstelsel heb- De tegenstelling tussen beide onoverbrugbaar De De federatieve gedachte, waarin uitkomst van het parlementsdebat zich niet alleen tot Kosovo of Slove- Pt —tl WMtyKDniyfc* het centrale gezag in Belgrado een staat daarom eigenlijk al vast. Ser grote rol moet spelen, wordt vooral vië is de grootste republiek in Joe- Joegoslavie als wel de eigen dien gesteund door het kleine Mon- machtspositie op het oog. Teke- tenegro. En hoewel Bosnie-Her- discussie opende daarna met een Zagreb om te voorkomen dat voor de opmars van partijleider Slo- dome, die ook in de komende maan- toespraak van de federale president Kroaten deelnamen aan een feeste- bodan Milosevic en de "eeuwige den tgd plaatshebben Als dc b<-\ ol- Bonslav Jovic. een Servier die on- Ujke bgeenkomst in de hoofdstad. Servische vlucht voor het Westen" king in die republieken voor de aan- middellgk duidelijk maakte waar waar de heroprichting van het mo- hangers van de confederatie kiest, hg stond, namelgk aan de Servische nument voor een Kroatische natio- Volgens Bogdanovic spelen argu- betekent dat een gevoelige klap kant. Hg keerde zich tegen Slovenie nale held werd gevierd. menten al lang geen rol meer in de voor Servie De Slovcnen hebben al Op deze bgeenkomst, waar vol- conflicten. Serviërs zgn in staat aan- aangekondigd dat ze met hun defi- gens sommigen honderdduizend hangers van de confederatieve ge- nitieve stap tot de vorming van een mensen aanwezig waren, riep de lachte dood te slaan, zonder ook confederatie zullen wachten tot na president van de republiek, Frargo maar het geringste idee te hebben deze verkiezingen Inmiddels heeft Tudjman, de Servische minderheid wat een confederatie eigenlgk is. de Sloveense president Kucan op geen geweld te gebruiken. Tege- Servië dreigt volgens hem een twee- voorgesteld eerst een referendum Igkertijd meldde de Pohtika, het <je Roemenie tc worden. Begin de- onder de bevolk ing te organiseren dagblad van dê Servische commu- cember worden in de republiek de om te peilen of die echt door wil nistische partg. echter dat de eerste vrgc verkiezingen worden gaan met een confederatie Want of Kroatische regering de bevolking georganiseerd. "Als Milosevic dan de afscheiding tot stand komt met aan het bewapenen was. Waar of definitief wint, wachten ons donke- of zonder steun van Bosnië en Ma niet, zo'n bericht is olie op het vuur. re tgden. Dan keren we terug naar cedonie, de kansen op een burger In de discussie over federatie en de negentiende eeuw, naar de tgd oorlog of een staatsgreep zgn zeker de huidige ontwikkelingen in een burgeroorlog kunnen ontaarden Maar de spanningen beperken brandhaard voor een burgeroorlog is het door Serviërs bewoonde ge bied rond de Kroatische stad Knin Daar verzetten de mensen zich met geweld tegen het 'neo-fascistische nend voor de Servische aspiraties cogowina en Macedome vooraf- regime' in de Kroatische hoofdstad confederatie overwint de pure waarin dc progressieve krachten in- niet denkbeeldig

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7