Al tekort van 700 politiemensen Nog zo'n duizend bliksemafleiders met radium Hoogste baas rijkspolitie slaat alarm bij minister Hirsch Ballin 'Straks moet ik ook betalen voor het bakkie van mijn buurman' 0Ut) jljf titoss Ruzie ministeries: Reorganisatie politie dreigt te mislukken Centrum Vakopleiding Leiden geeft informatie op open dag Ook Rijpwetering genoemd als lokatie voor nieuwe afvalverwerldngsinstallatie VRIJDAG 19 OKTOBER 1990 REGIO PAGINA 15 Ongeluk in Sassenheim aanleiding voor ministerie tot opruimaetie waren gedaan, is de grond afgegra ven. Het ministerie vreest dat een der gelijk ongeluk zich vaker kan voor doen. Er zijn in Nederland in ieder geval nog ongeveer 400 radioactieve bliksemafleiders in gebruik. De angst voor herhaling is dan ook ge grond. Toch is het J. van Rugge van het Leids Aardingsbedrijf in Leider dorp maar één keer overkomen dat hij een bliksemopvanger aantrof waarin radium was verwerkt. "Ze mogen niet meer worden geïnstal leerd", zegt hij, "het is verboden. Het is een erfenis uit het verleden. De invoer van radioactieve blik- semopvangers is al dertig jaar ver boden". Gevaar Hoe gevaarlijk de bliksemafleiders zijn? "Ach", zegt stralingsdeskun dige Bijl van het installatiebedrijf S. van der Heide uit Kollum. "de stra ling is niet zo sterk. Maar toch voor zien wij onze mensen van bescher mende kleding als ze er dichtbij moeten zijn. En de pakken worden nadien ook gemeten op radioactivi teit. De kracht van de straling is pas DEN HAAG/LEIDERDORP De rijkspolitie kampt met een personeelstekort van 700 agenten. Ze vreest dat het te kort mogelijk over twee jaar zal zijn opgelopen tot 1200. Het hoofd van de rijkspolitie, generaal Frackers, schrijft dit in een brief aan zijn chef, minister Hirsch Ballin van Justitie. Volgens Frackers dreigt vooral de basis-politiezorg, verricht door de agent op straat, in gevaar te komen. Vele politieagenten zouden, uit sa larisoverwegingen, kiezen voor een andere baan en het korps verlaten. Vorig jaar vertrokken 170 man naar het bedrijfsleven, spoorwegpolitie en dergelijke. Vooral bij de kleinere korpsen van de rijkspolitie en in de districten Amsterdam. Rotterdam. Den Haag en Utrecht leidt dat tot problemen. Op sommige plaatsen is volgens de generaal sprake van een onderbezetting van 25 procent. De rijkspolitie telt in totaal ongeveer 14.000 agenten. Voor de bestrijding van de zware criminaliteit ontbreekt de man kracht. meent Frackers. De politiek heeft de bestrijding daarvan wel tot belangrijke doelstelling verheven, maar personeelstekort en geldge brek maken dat zeer moeilijk. Nieuw beleid kan niet op het spoor worden gezet. Hirsch Ballin dient volgens de rijkspolitie verdere kortingen op het personeelsbestand achterwege te laten. Om de bestaande tekorten het hoofd te bieden, kunnen moge lijk burgers' de plaats innemen van volledig opgeleide politiemensen, zo suggereert Frackers in zijn brief. Volgens districtscommandant C. van Hulst bestaat er aan het eind van dit jaar bij het Haagse district een tekort van 90 man, van wie het merendeel met uitvoerend politie werk bezig zou moeten zijn. De te korten - 10 procent van de sterkte - zijn niet gelijkelijk over alle korp sen verdeeld. Sommige groepen en korpsen zoals Rijnsburg, Waddinx- veen en Boskoop hebben een kwart minder mensen dan noodzakelijk geacht. Van Hulst: "De meest urgente ta ken, waaronder de bestrijding van de zware criminaliteit, worden echt nog wel uitgevoerd. Waar we echter steeds minder aan toekomen zijn zaken als extra acties, preventie en voorlichting. Dat betekent niet meteen dat het verkeer onveilig wordt en de criminelen hun gang kunnen gaan. Voor een korte tijd is een personeelstekort nog wel op te vangen. Het moet echter niet te lang duren". Pijn verzachten Van Hulst is binnen zijn district druk doende de pijn van het perso neelstekort zo veel mogelijk te ver zachten. Groepen en korpsen die echt heel erg klem zitten, krijgen tij delijk hulo van andere korpsen. Sassenheimer Van Santen weigert extra omroepbijdrage te betalen Van onze redacteur Jan Westerlaken LEIDEN - Bliksemafleiders waar in de radioactieve stof radium is verwerkt, komen nog vrij veel voor in Nederland. Officieel zijn er vier honderd bekend, maar de schatting is dat het er zeker duizend moeten zijn. Ze moeten allemaal weg, vindt het ministerie van volkshuisves ting. ruimtelijke ordening en milieu. Het departement stelt voor het weghalen van de bliksemopvan- gers tot juli 1992 een subsidie in het .ooruitzicht. Een incident met een radioactie ve bliksemafleider in Sassenheim. in mei vorig jaar, vormt de aanlei ding voor de actie. Bij werkzaamhe den viel de bliksemopvanger van de watertoren. De radioactieve brok stukken veroorzaakten een bodem verontreiniging. Nadat er metingen De commandant van het Haagse district Van Hulst: "Het is het ene gat met het andere dichten", (foto Jan Holvast) DEN HAAG - De reorganisatie van de Nederlandse politie dreigt te mislukken. Op z'n minst wordt ernstige vertraging opgelopen bij de vorming van 25 regionale poli tiekorpsen en een landelijk korps. Oorzaak voor de vertraging is de voortdurende onenigheid tussen de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie. Wordt de ruzie niet snel bijgelegd, dan kan het project voorlopig niet van start gaan. Dat concludeert het organisatie-ad viesbureau Alons en partners in een geheime rapportage aan de minis ters Dales (binnenlandse zaken) en Hirsch Ballin (justitie). Het con cept-rapport, dat half september aan de bewindslieden is verstuurd, beschrijft hoe de reorganisatie van de politie moet worden aangepakt. Het definitieve rapport zal de Twee de Kamer binnenkort bereiken. Uit de rapportage blijkt dat de ru zie tussen binnenlandse zaken en justitie over de bevoegdheden van de minister van justitie nog altijd voortduurt. In het voorliggende projectprogramma staat dat de mi nister van justitie 'taken en be voegdheden heeft ten aanzien van de rechtshandhaving en in dat ver band ook ten aanzien van de kwali teit van het politieapparaat en de politiezorg'. Binnenlandse zaken maakt ernstig bezwaar tegen die tekst, omdat die justitie te veel zeg genschap geeft over de politie. "Dat is echter het ene gat met het andere vullen", becommentarieert Van Hulst. Een andere methode die wordt toegepast om het tekort aan politie mensen op te vangen, is het over dragen van taken aan burgerperso neel. Hoewel Van Hulst de receptie- taak op een bureau bij voorkeur door een echte politieman of-vrouw laat uitvoeren, wordt hiermee nu een burgerpersoneelslid belast. Van Hulst heeft 'in Den Haag' geld ge vraagd voor het aannemen van ex tra burgerpersoneel. "Dat geeft de politieman weer wat ruimte in zijn takenpakket". De politie heeft zo'n personeelste kort omdat de aanlevering vanuit de politiescholen klein is en er wel veel mensen naar het bedrijfsleven vertrekken. Landelijk wordt er ge werkt aan verbetering van de sala rissen en wordt een campagne ge voerd om meer mensen te interesse ren voor het vak van politie. Van Hulst verwacht een groeiende inte resse voor het vak van politieagent. Daarnaast voert het Haagse korps een regionale wervingsactie. Een van de oorzaken van het perso neelstekort bij het Haagse district is dat mensen uit alle windstreken hier komen werken. Na verloop van tijd breekt de heimwee naar de ge boortestreek ze op en vertrekken de agenten. Met een regionale wer vingscampagne hoopt Van Hulst mensen uit de streek binnen het korps te halen. De actie is pas enke le weken aan de gang maar heeft nu al 20 serieuse kandidaten opgele verd. Van onze redacteur Caroline van Overbeeke SASSENHEIM "Ik betaal niet", zegt Sassenheimer John van Santen stellig. "Ik heb toch niet om die regionale radiozen ders gevraagd? Ik vind het ethervervuiling én ook milieu vervuiling. Dit wordt een rechtszaak". Van Santen is verbolgen over de gang van zaken sinds hij vo rig jaar weigerde het extra tien tje voor de regionale radiozen ders te betalen. De politie heeft gisteren zijn apparatuur verze geld en hem een proces-verbaal en een boete opgelegd. "Over treding van de mediawet, heet dat. Dat is belachelijk. Die hef fing is onzinnig want er zijn al genoeg mogelijkheden om op de hoogte te blijven van het regio nale nieuws via de radio, televi sie en kranten. Dit is extra milieuvervuiling. Moet je eens kijken wat die zenders allemaal verbruiken aan kostbare grond stoffen en energie voor al die apparatuur. Die regionale zen ders zijn strikt overbodig en moeten gewoon verdwijnen. Straks moet ik ook nog gaan be- na 1600 jaar gehalveerd", aldus Bijl. Vooral Franse bedrijven, die de afleiders maken, nemen wel eens een loopje met de samenstelling er van. Als het maar werkt, is de ge dachte vaak. Zo kwamen de Duit sers er achter dat de Fransen zelfs kobalt toepasten. "Bij ons komen", aldus Bijl, "zulke bliksemafleiders absoluut niet voor". Met het ministerie heeft de firma Van der Heide inmiddels overleg gevoerd over de strategie die moet worden gevolgd om de radioactieve afleiders op te ruimen. De inspectie dienst van de onderneming houdt talen voor het bakkie van mijn buurman". Van begin af aan heeft Van Santen tegen de heffing, een be sluit van de provincie Zuid- Holland. geprotesteerd. Hij schreef zowel de PTT als de provincie aan. De Sassenheimer kreeg een brief terug van de provincie waarin omstandig werd uitgelegd waarom het ex tra tientje nodig was. De regio nale radiozenders zouden volop worden beluisterd en dus be staansrecht hebben. Om Radio West en Radio Rijnmond in stand te kunnen houden, moet de burger betalen. De omroepen mogen namelijk geen reclame uitzenden en het Rijk wil niet uit de algemene omroepmidde len betalen. "Ik ben het daar principieel niet mee eens en heb dus niet betaald", vervolgt Van Santen. "Daarna werd ik gebeld door een rayonchef van de dienst om roepbijdragen met het verzoek te betalen. Hij had pech want ik weigerde opnieuw. Toen ge beurde er iets vervelends. Er kwam twee weken geleden een mevrouw van de PTT aan de deur die naar binnen wilde. Ik heb baar de toegang ontzegd moet de start van de nieuwe re giokorpsen tot nader order op schorten. 'Voortvarend' de ogen goed open en Rapporteert. Op die manier worden de bliksem afleiders gelokaliseerd. Rugge vertelt dat ze voorkomen op oude gebouwen als boerderijen, verpleeghuizen, bejaardencentra, maar ook privé. Tegenwoordig wordt, om gebouwen tegen blik seminslag te beschermen, altijd ko per gebruikt De kosten voor het aan brengen van een bliksemaflei der varieren van 2000 tot 3000 gul den. Duur"' Van Rugg°: "Je praat over koper en veiligheid. Wat dat koper betreft wordt de prijs ervan op de wereldmarkt bepaald. Grote- omdat ze geen bewijs bad van de politie". Van Santen is erg veront waardigd over de taal die de PTT-beambte volgens hem uit sloeg. "Het was pure intimida tie. Ze zei dat als ik niet zou meewerken mijn deur op een avond wel eens kon zijn inge trapt. Ik ben verbaasd dat de PTT zich leent voor dergelijke laaghartige praktijken en heb onmiddellijk een klacht inge diend. Zo iemand is gewoon niet geschikt voor zo'n baan". Gisteren kwam de politie sa men met de rayon-chef omroep bijdragen de apparatuur verze gelen. Van Santen houdt voet bij stuk en wil een rechtszaak be ginnen. Het liefst zou hij een gesprek hebben met de minister van welzijn, volksgezondheid en eultuur. H. d'Ancona. Inmiddels speelt de radio van de Sassenheimer alweer en Van Santen is ook niet van plan zijn televisie ongebruikt te laten. Hij riskeert met het verbreken van de verzegeling wel een ge vangenisstraf van twee jaar. "Ik zie het wel. In de bak krijg ik goed eten en staat de tv en radio de hele dag aan". LEIDEN - Het Centrum Vakoplei ding aan de Roosevejtstraat in Lei den houdt donderdag 25 oktober van 10.00 tot 21.00 uur open dag voor iedereen die daar belangstel ling in heeft. Die geïnteresseerden kunnen zich laten informeren over opleidin gen van het centrum. Opleidingen, bij voorbeeld praktisch-technische beroepen, die zijn aangepast aan de eisen die nu gelden Volwassenen (18 jaar en ouder) die werk zoeken kunnen zich bij het centrum laten scholen Die scholing gaat oven- gens heel snel. omdat alleen die leerstof wordt gegeven die echt noodzakelijk is het gewenste be roep te kunnen uitoefenen. De meeste lessen bestaan dan ook voor 70-80 procent uit handvaardig- heidslessen. het Ieren door zelf te doen. Het centrum streeft ernaar om de cursist een nieuwe startposi tie op de arbeidsmarkt te geven Men leert er goed werk af te leveren, maar ook tempo te werken zoals dat wenselijk in het bedrijfsleven is Het centrum vakopleidingen in Leiden heeft opleidingen voor me re gebouwen vragen aanmerkelijk meer investering. Dan kunnen de kosten oplopen tot wel vijftigdui zend gulden". Eis Kerktorens, en zeker de spits, zijn altijd tegen blikseminslag bevei ligd. Net als hoge gebouwen Bij voorbeeld het nieuwe Aacademisch Ziekenhuis Leiden Voor monu menten gelden regels en verzeke ringen eisen nogal eens dat er een afleider wordt geïnstalleerd als een woning van een rieten dak is voor LEIDEN/ALKEMADE - Het Pro vinciaal Afvalverwerkingsbedrijf heeft ook een lokatie in Rijp wete ring op het oog om tijdelijk, maar in elk geval gedurende een aantal ja ren. 100.000 ton huisvuil uit Zuid- Holland te venverken. Eerder werd bekend dat de provincie ook onder zoekt of op het overslagterrein aan de Gabriel Metzustraat in Leiden een scheidingsinstallatie voor huis vuil kan worden gerealiseerd. Als derde mogelijke lokatie staat het terrein van de Afvalverwerking Rijnmond op het lijstje van Proav Over ongeveer een jaar moet de keuze zijn gemaakt. Door sluiting van de Leidse vuil- Negen maanden cel voor voormalige Alphense stortbaas DEN HAAG - De 62-jarige voor malige opzichter van dc stort plaats in de Alphense Coupépol der is vanmorgen veroordeeld tot 12 maanden gevangenisstraf waarvan 3 voorwaardelijk. De Haagse rechtbank legde hem daarnaast voor het aannemen van steekpenningen van ex-vuiltrans- porteur Kemp nog een boete van 12.000 gulden op. Een 48-jarige Leidenaar kreeg een straf van 6 maanden waarvan 3 voorwaarde lijk en een geldboete van 50.000 gulden. De misdrijven van de twee mannen zijn in 1988 aan het licht gekomen door het uitgebreide on derzoek naar de handel en wandel van het vuiltransporteursbcdrijf van Kemp in Hazerswoude. Toen bleek dat de Alphense stortbaas jarenlang door de transporteur was omgekocht en uiteindelijk zo'n 120.000 gulden had opgestre ken. Een deel van dat geld ging weer naar twee andere personen. Volgens de Haagse rechtbank president mr. Punt is het aanne men van steekpenningen het ern stigste misdrijf dat iemand als ambtenaar kan begaan. Boven dien heeft het milieu in Alpher. door de stortbaas schade opgelo pen. doordat hi i Kemp tegM I" ta ling schadelijke stoffen liet stor ten. De rechtbank stelde van dr cis van de officier van justitie, een jaar onvoorwaardelijk, een deel voorwaardelijk omdat de feiten lang geleden zijn begaan en reke ning wordt gehouden met de leef tijd van de man. Tegen de vatenvervoerder eiste de officier van justitie twee we ken geleden een half Jaar onvoor waardelijk voor valsheid in ge schrifte. De Leidenaar gaf aan Kemp blanco facturen die deze gebruikte om zijn kasvcrschillen op te heffen. In ruil daarvoor kreeg hij van Kemp geld. volgens de rechtbank zo'n 50.000 gulden. Dit bedrag moet hij nu aan de staat terugbetalen. taaiberoepen. bouwberoepen. clck- tromontage en cv-montage. service monteur. werktuigbouwkundig te kenen, magazijnmedewerker/be heerder, basiscursus metaal en las cursussen samen met de streek school. De meeste cursussen duren acht tot tien maanden, enkele iets langer. Het eindniveau, voorzover dat handvaardigeid betreft, is te vergelijken met het eindniveau van het primaire leerlingwezen. Landelijk Waar mogelijk wordt meegedaan aan examens van landelijk bekende en erkende instellingen Het cen trum biedt ook de mogelijkheid om bij te scholen. De duur van deze op leidingen varieert van één tot vijf maanden. Het is mogelijk om ande re opleidingen op te zetten dan die welke standaard aanwezig zijn. Voorwaarde is dat de arbeidsmarkt er behoefte aan heeft. Aanmelding voor de cursus heeft plaats via het arbeidsbureau Dit onderzoekt of iemand aan de crite ria voldoet om te worden omge schoold door middel van testen. zien. Van Rugge: "Ze eisen dat ge woon. Wens je daaraan geen gehoor te geven, dan verzekeren ze het pand niet. Ziekenhuizen", meldt de woordvoerder van het Leids Aar dingsbedrijf. "zijn altud voorzien van een beveiliging tegen blik seminslag. Begrijpelijk, want daar verblijven veel mensen. We hebben onlangs een chemische fabriek in de buurt van Leiden van een blik semafleider voorzien. Die mensen vonden het, uit voorzorg, een nood zaak. Stel je voor dat er wat zou ge beuren met alle die chemische mid delen". Een bliksemafleider dwingend voorschrijven kan niet, stelt Van Rugge. Er zijn wel voorschriften Van Rugge "Neem een vliegveld. De verkeerstoren steekt altijd bo ven alles uit. Die moet je tegen de bliksem beveiligen Want als die zou worden geraakt, nou. dan kun nen er rampen ontstaan" verbrandingsoven zit Zuid-Hollanc in de problemen om het huisvuil te verwerken. Voorlopig kan het in an dere provincies worden gestort, maar dat is maar voor tijdelijk. Tot het moment dat aan het Prins Clausplein in Leidschendam een nieuwe verbrandingsoven klaar is - waarschijnlijk over een jaar over ze ven - moeten tijdelijke oplossingen voor verwerking van het huisvuil worden bedacht. Proav heeft het plan gelanceerd om een soort scheidingsmstallatie te bouwen. Het systeem werkt met een trommel, waarin nat en droog afval wordt gescheiden zodat het beter kan worden verwerkt. Het natte afval kan via vergisting wor den omgevormd tot biogas Het res terende afval moet worden gestort Er komt geen verbranding aan te pas In Rijpwetenng zou de afvalver- werkingsinstallatie langs de Pro vinciale weg kunnen komen, ter hoogte van de bocht, waar dc weg parallel aan rijksweg 4 gaat lopen Er is daar al een recyclingbedrijfje gevestigd. Het gemeentebestuur van Alke made is blijkens uitlatingen van burgemeester A. Meerburg niet echt ingenomen met de plannen van Proav "Niemand heeft zo iets graag in zijn gemeente, maar er moet natuurlijk wèl een oplossing voor het afval komen. Als iedereen 'nee' zegt, komen we niet verder. We zullen op basis van argumenten een beslissing nemen" De burgemeester vraagt zich af of het beschikbare terrein wel groot genoeg is. Het aan- en afrijden van vrachtwagens zal op de tamelijk rustige provinciale weg geen grote problemen geven, verwacht Meer burg. Wel zal een wijziging van het bestemmingsplan nodig zijn. In het huidige bestemmingsplan wordt aan het gebied grote landschappe lijke en natuurwaarde toegekend. Wat dat betekent, weten ze in Lei derdorp maar al te goed. De Kroon verbood daar de aanleg van de stort plaats De Does. omdat het fraaie landschap teveel geweld zou wor den aangedaan. Honderd jaar geleden stond er in de krant - Professor Koch heeft zijne proefnemingen, onlangs in het ziekenhuis loor on vermogenden te Berlijn begonnen, toen hij ge loofde de tering-microbe ontdekt te hebben, gestaakt. De hoogle raar laat zich volstreekt niet uit over den uitslag dezer proeven, welke, naar men vermoedt, ze ker niet aan den verwachtingen van den geleerde hebben beant woord „De tijden veranderen en de mensen ook", nep een jongen uit, toen zijne moeder hem voor schaapskop uitschold. ..Vroeger noemde moeder me altijd haar lammetje." - In eene gemeente, dicht bij Ou denaarde gelegen, vond cenige dagen geleden een landbouwer in zijn stal een kalf dood liggen. Het beest werd door een slachter der gemeente gevild en de inge wanden er uit genomen. Het vleesch werd aan het werkvolk overgelaten en allen, die er van aten, werden zóó onpasselijk, dat zij moesten te bed gaan. Zij hadden allerhande pijn en bra kingen. Op het hof van den land bouwer lagen ineens nepen zij ner dienstboden te bed Nie mand ontsnapte, tenzij mijn heer, madame, de keukenmeid en de kinderen, die een walg hadden van den reuk van 't vleesch aUeen. Vijfentwintig jaar geleden - In Argentinië heerst onzeker heid over de verblijfplaats van mevr. Isabella Peron. de echtge note van de voormalige dictator, die tien dagen geleden naar Ar gentinië kwam Zondagochtend verduieen zij, naar het avond blad Ultima Hora weet te mel den in mannenkleren uit een kleine woning in het dorp Case- rot. waar zij de dag tevoren was aangekomen Zij was in gezel schap van enige Peronistische leiders Het huis werd bewaakt door 300 politiemannen, die me vr Peron door haar vermom ming niet herkenden. Al op de derde pagina van de lijvige rapportage staat te lezen: "Het mi nisterie van binnenlandse zaken is van mening dat er door de tekst op deze wijze te redigeren, een ver menging van doel en middel plaats vindt. Justitie heeft haars inziens ta ken op het gebied van en is verant woordelijk voor de rechtshandha ving. Ze kan Binnenlandse Zaken aanspreken op de benodigde kwali teit van het politieapparaat en de politiezorg (zijnde de taak van Bin nenlandse Zaken). Binnenlandse Zaken is dan ook van oordeel dat het laatste deel van de zin (na 'rechtshandhaving') geschrapt moet worden". De ruzie tussen beide politie-de- partementen is niet nieuw. Al bij de kabinetsformatie vorig jaar vroeg de nieuw aangezochte minister van Justitie, Hirsch Ballin, in een ge sprek met formateur Lubbers om ruimere zeggenschap over de poli tie. Na een onderhoud met collega Dales zouden de problemen echter uit de weg zijn geruimd. Urgent Om de regio's op 1 januari van start te laten gaan, zoals het kabinet wil, hadden op beide departementen in mei al voorbereidingen moeten zijn getroffen. Dat is niet gebeurd. De startdatum van 1 januari kan alleen worden gehaald als de noodzakelij ke voorbereidingen 'met zeer grote urgentie' worden aangepakt. Daar voor is extra mankracht nodig. Voor het formuleren van rand voorwaarden en richtlijnen is het ei genlijk al te laat, meent het organi satie-adviesbureau. De Stuurgroep, waarin vertegenwoordigers van bei de departementen zitting hebben, dient te besluiten tot een beperking en aanpassing van de richtlijnen of De politiebonden hebben in het ver leden meermalen verklaard voor het uitstel van de datum van ingang (1 januari aanstaande) te vrezen. Da- les en Hirsch Ballin zeiden echter steeds dat er geen reden was voor die zorgelijke geluiden. De reorga nisatie werd volgens beide be windslieden voortvarend ter hand genomen. Het organisatie-adviesbureau wijst er in de rapportage verder op dat de benoeming van een project manager te lang uitblijft. Dat is on aanvaardbaar omdat de project manager een cruciale positie krijgt en zeggenschap heeft over de perso nele bezetting van de organisatie. Zonder die benoeming kan de rest van de organisatie, die de vorming van de regionale politiekorpsen moet begeleiden, niet van de grond komen, aldus Aions en partners. LOKALE'RECLAME - DeOrgani satie van Lokale Omroepen m Ne derland en de Nederlandse Nieuws blad Pers zijn het eens geworden over de invulling van reclame op lo kale omroepen per 1 januari. De bedoeling is dat de inkomsten uit reclame op lokale zenders niet te veel ten koste gaan van de plaatse lijke pers. maar dat er sprake zal zijn van een gelijke verdeling van lusten en lasten. Cursussen bieden betere kansen op werk

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15