Frank Boeijen wil doodgewoon zijn PODIUMBLIK Dubbel-lp en toernee om tienjarig jubileum te vieren Dolf Brouwers voelt zich misbruikt als stripfiguur De geoliede machine van Breuker DINSDAG 16 OKTOBER 1990 KUNST PAGINA 19 Zondagskinderen 'Zondagskinderen', met Johnny Kraaykamp in de hoofdrol, was het afgelopen seizoen zo succesvol dat het is geprolongeerd. Van avond en morgenavond is dit En gelse blijspel van Bob Larbey Please Sir', 'The Good Lifej in de Leidse Schouwburg (20.15) te zien. Kraaykamp en Pieter Lutz blijven als Kuiper en Elburg in het bejaardenhuis tegen de ouder dom vechten. Deze John van de Rest-produktie staat onder regie van Berend Boudewijn. Schrijver Larbey gaat speciaal voor Kraaykamp een tv-serie schrij ven, gebaseerd op het karakter dat Kraaykamp in 'Zondagskin deren' speelt. Peren Theater Popject verzorgt morgen middag in het Alpheuse Parkthe ater (14.30) een jeugdvoorstelling vanaf zes jaar van poppenspeler en acteur Ben van Kempen. Mon sieur Racine kweekt bijzonder lekkere peren, waarmee hij prij zen wint. Op een nacht zijn ze, op één na, verdwenen. Visueel thea ter met poppen, figuren, objecten en maskers is geïntegreerd met to neel, mime en vertelkunst. Spel doet denken aan stripverhalen en cartoons. Herenleed Cherry Duyns. Armando en John ny van Doom begonnen op VPRO-tv en kwamen later in het theater terecht met hun absurde humor. De plechtstatige toon van de dialogen bij de vertolking van het meester- en knechtmotief is het handelsmerk van Herenleed ge worden. De drie zijn niet vaak meer in het theater te zien. Ze heb ben een druk schrijvend leven. Daarnaast maakte Duyns be kroonde televisieprogramma's en schildert Armando. Dus een unie ke kans om het trio, dat een gele- genheidstoumee van drie weken maakt, donderdag en vrijdag nog een keer met Groot Herenleed in de Leidse Schouwburg (20.15) te zien. Verjaardagsfeest Toneelgroep Stores brengt don derdagavond Harold Pinters 'Verjaardafsfeest' in Microthea ter Imperium (20.30 uur). Bizarre gebeurtenissen tijdens wat een leuk feestje had moeten zijn. Fassbinder Rainer Werner Fassbinder's to neelstuk 'De bittere tranen van Petra öon Kant' is vrijdagavond (20.30) in het Alpense Parktheater te zien. Een toneelgroep van zes vrouwen, onder wie Shireen Strooker, laat het twintig jaar oude stuk herleven. Dit stuk laai zien hoe de verwoestende liefde boven status of geld uitstijgt. Mo de-ontwerpster Petra, die het in materiële zin aan niets ontbreekt is weduwe, trouwt opnieuw scheidt en wordt verliefd op Ka rin. Wanneer mannequin Karin haar verlaat, weet Petra's omge ving zich geen raad. De Leidse Toneelgroep 'De Giftige Appel' speelt zaterdagavond de première voorstelling van 'Wallenberg'. (foto Aiurd van wieiinio komt aanstaande zaterdag naar het Katwijkse Tripodia (20.15) met 'Het naadje van de kous'. An nie en Harrie hobbelen op een 'prettig ordinaire' manier tragi komisch door het leven. De vrouw is bazig en de man sloom; zo zijn ze vertegenwoordigers van De Nieuwe Lulligheid in het cabaret. De Berini's vormen gewapend met contrabas en ukelele ook een muzikaal duo. dat Nederlandse teksten schreef op melodieën van rond 1960. Wallenberg even van de verdwenen Zweedse oorlogsheld Raoul Wallenberg voor haar nieuwe produklie. On der regie van Caroline Barmentlo werd als uitgangspunt een fictie ve ontmoeting van zeven mensen op een verlaten landhuis buiten Boedapest genomen. Allen hebben ze Wallenberg gekend. Niet één weet wat er met hem is gebeurd. De theatergroep had in verband met actuele ontwikkelingen ver schillende scenario's achter de hand en repeteerde op het terrein van een verlaten kruitfabriek. Aanstaande zaterdag in het LAK-theater (20.30). Berini's Het Rotterdamse duo De Berini's Misantroop Het Nationale Toneel speelt in een nieuwe vertaling van Laurens Spoor en Albert Lubbers (ook re gie) een van Molières meest grim mige komedies. In 'De Misan troop' (De mensenhater) ontmas kert de onverbiddelijke waar heidsfanaat Alceste een rol van Rudolf Lucieer) een wereld van luxe en opportunisme. Zijn liefde voor de wispelturige Célimène drijft hem aanstaande zaterdag in de Leidse Schouwburg (20.15) de eenzaamheid van de woestijn Pandora Naar het Alpheuse Parktheater komt zaterdagavond (20.30) mu ziek- en danstheater Pandora. Vier jonge musici en acht jonge dansers, opgeleid aan conservato ria en dansakademie, brengen moderne dans in combinatie met eigen composities, waarin een vermenging van klassiek en jazz met veel percussie. Sprookjesverteller Voordrachtskunstenaar en sprookjesverteller Peter van der Linden geeft aanstaande zondag middag in het LAK-theater (15.00) een voorstelling, die ver moedelijk ook volwassenen veel genot verschaft. Niet Te Vermijden Theatervoorstellingen die in vo gelvlucht door de muzikale ge schiedenis snellen, zijn populair. Ook Het Groot Niet Te Vermijden Dans/Show Orkest gaat op reis; van de jaren dertig tot de jaren tachtig. Volgende week dinsdag 23 oktober (20.15) in de Leidse Schouwburg wordt de Small Big Band geparodieerd, zingt een zwerver het levenslied en viert een jazzy zangeres haar triomfen uit een grijs verleden. Toneel en mu ziek met een knipoog leveren sa men theater. Jonge Pool Starbek in de Waag Dagelijkse taferelen met glimlach Wolkenkrabbers. Stalinistische architectuur, communicatie en de relatie tussen mens en werk. Dat zijn de thema's in het werk van de Poolse schilder Krzysztof Skarbek. Eigenlijk schildert Skarbek tafere len uit het dagelijkse leven. Er is een schilderij van een vrouw die te lefoneert. een man die langs de snel weg loopt en een grote zak met ca deautjes achter zich aan sleept, een meisje op een surfplank en mannen op skilatten. Verderop een scène op het platteland, waar twee vrouwen vrolijk voor een huis poseren. In het openstaande raam probeert een man hun aandacht te trekken. Hoewel de voorstellingen van Skarbek goed herkenbaar zijn, blij ken zijn schilderijen eerder surrea listische dan realistische beelden. Het water onder de surfplank van het meisje stroomt een grote stad binnen, drie opgestapelde auto's dienen als ondergrond voor de sneeuwberg van de skiers en de monden van een hedendaagse Ro meo en Julia ontmoeten elkaar in letterlijk vliegende vaart, tussen twee wolkenkrabbers in. Skabeks kijk op de werkelijkheid is. ondanks de kritische ondertoon, vrolijk. De mensen in zijn schilde rijen zijn krachtig en opgewekt. Ze houden zich staande in hun omge ving en laten zich niet onderdruk ken. Zelfs de man die bijna tussen twee flatgebouwen wordt samenge perst heeft een vrolijke trek in zijn gezicht. Romeo en Julia gaan. zoals het hun betaamt, geheel in elkaar op en het lijkt hen niet te deren dat er geen grond onder hun voeten is en dat Romeo als een geketende uit het raam hangt. De mild kritische blik op de wer kelijkheid is typerend voor de hui dige kunstenaarsbeweging in Wrodaw. de plaats waar Skarbek vandaan komt. Hij maakt daar deel uit van een jongerencultuur, die zich afzet tegen de gevestigde orde Dit gebeurt b*j Skarbek wel met een knipoog. Dromen en werkelijkheid gaan hand in hand in zyn werken en daarbij deinst hij er niet voor terug om cliche s toe te passen. Hij laat een held a la Batman tegen een ge bouw opklimmen. In een ander schilderij zien we een droomeiland met ondergaande zon en zonnende dame. Het blijft bij een droom, want het eiland is slechts van karton en staat in een troosteloze staat De kracht van Skarbel ligt in het anekdotische, in verhalen waar rea lisme en surrealisme elkaar met een glimlach vinden. De afgebeelde personen zouden striphelden kunnen zijn en ook de composities vertonen veel overeen komsten met de striptechniek. Af en toe gaat hij hierin echter Is VI rm dreigt hij de greep op de realiteit ge heel te verliezen twee zwarte sneeuwpoppen op twee zwarte au to's zijn als symbool misschien met onaardig, maar als beeld volstrekt oninteressant en buiten het andere werk vallend. Het werk van Krzysztof Skarbek is tot en met 4 november in de Waag te zien. NICOLE ROEPERS Frank Boeijen: 'Luister niet naar het verkeerde lied'. NIJMEGEN - Het heeft geen enkele zin om by Frank Boeijen te informeren naar zijn plannen na dit drukke jubileumseizoen. Elke vraag in die richting maakt de blonde popzanger, die (min stens) toteind maart het tienjarig bestaan van de naar hem vernoemde groep viert, op slag ongedurig dan wel onzeker. Om de simpele re- den dat hijzelf met niets an ders rekening houdt dan 'ge woon doorgaan'. Per slot van rekening is zijn 'altijd aanwezige innerlijke drang' tot zingen en liedjes schrij ven een van de geheimen van het succes van de Nij meegse formatie. „Ze moeten mij nog steeds afrem men, in bescherming nemen, want als het aan mij ligt zijn er waar schijnlijk nooit rustperiodes", weet de 32-jarige groepsleider. „Ik moet er niet aan denken dat ik een jaar geen plaat zou kunnen maken of niet zou kurmen optreden. Muziek maken is vodr mij een levensvoor waarde. Daarom ook dat het terug blikken in het repertoire, zoals dat nu gebeurt, voor mij telkens blijkt neer te komen op een confrontatie met mijn persoonlijke verleden". Bladerend door het tekstboek van de zojuist verschenen dubbel- cd 'Frank Boeijen Groep 1980-1990 Live: Hier komt de Storm' consta teert hij andermaal dat zijn absolute hoogtijdagen als tienerheid tus sen de geëngageerde hits 'Zwart Wit' (1984) en 'Kronenburg Park' (1985) zijn samengevallen met de donkerste periode uit zijn particu liere bestaan. De vele, ook artistieke twijfels, die hem toen kwelden, werden nog eens versterkt door de onvermoede kanten van zijn idoolstatus. „Ik was eigenlijk nergens meer zeker van. Uit die tgd dateert ook nog het imago van een wat sombere twijfe laar, dat sommige mensen mij nog steeds willen aanmeten. Zoals ie dereen in zo'n situatie werd ook ik enorm geleefd. Ik werd overal maar naar toe gereden en zakelijk wist ik, zoals zoveel popmuzikanten, hele maal van niets. Gelukkig besefte ik dat ik niet moest gaan geloven in het beeld dat de buitenwacht van Frank Boeijen had en verlangde. Als je gaat leven naar de verwach tingen van andere mensen ga je er op een gegeven moment vanzelf aan onderdoor". Door muzikaal te versoberen (met het album 'In Natura' uit 1986) en afstand te nemen van de vere- nngscultus rond zijn persoon, heeft hij als artiest kunnen overleven. Het niet hebben van een belangrijk imago geldt sindsdien als een van zijn non-muzikale idealen. „Zoiets past beter bij de cultuur van dit land en omdat ik daar ook een vertegen woordiger van ben, ook beter bij mezelf. Als je in Engeland in de aan dacht bent omdat je je onder scheidt, dan wordt dat algemeen ge waardeerd. Maar waarom is bij ons de koningin zo geliefd? Omdat ze zo gewoon is. En waarom vindt ieder een Anita Meijer zo sympathiek? Ook omdat ze allesbehalve excen triek wil zijn", aldus Frank Boeijen. Clouseau Van groot belang is voorts geweest zijn overstap van het clubcircuit naar het theater, van de hossende meutes naar een zittend luisterpu bliek. In september 1987 was die nu zo logisch lijkende omschakeling wel degelijk een sprong in het duis ter. herinnert hij zich maar al te goed. „Pas toen ik er goed en wel aan begonnen was, wist ik dat ik die kant op moest. En daarna ook al snel dat er geen weg terug meer was. Ik kan me ook niet voorstellen dat ik nog voor joelende menigten zou moeten optreden. Laatst was ik te gast bij Clouseau, dat 'Kronen burg Park' al had ingezet. Ik kwam op en meteen steeg er toch een oor verdovend lawaai op! Heel leuk vond ik dat natuurlijk, maar ik was toch wel heel blij dat ik zo weer uit die scene kon stappen-. Daar de 'bakvisjes' hem hebben gevolgd ('Ze zijn meegegroeid en dat is best bijzonder') en hij als thea terattractie ook nog een nieuw pu bliek heeft kunnen aanspreken, durft Frank Boeijen zich 'het eeuwi ge leven' toe te dichten. Kijk maar. stelt hij voor, naar zijn voornaamge noot Sinatra. Over de positie van de groep (ofwel gitarist Ger Hoeyma- kers, toetsenist Jos Haagmans, bas sist Nels Busch en drummer Henk Wanders) in dat zonnige toekomst plaatje heeft hij eerlijk gezegd nog niet zo nagedacht. Intensief Zijn verklaring: „Pas als ik zo'n ge voel krijg van: Iedereen gelooft het wel, dan zal ik alleen verder gaan. Het tegenovergestelde is echter op dit moment het geval, vind ik. Dit zogeheten jubileumalbum wordt af gesloten met vijf gloednieuwe num mers. waarvoor ik heel intensief heb samengewerkt met sommige leden afzonderlijk. Die jongens blij ven zich natuurlijk ook ontwikke len en daar moetje gebruik van ma ken. Men vergeet meestal dat als je de beschikking hebt over een hele band je best nog iets kunt doen met een enkeling daaruit of met een paar leden. In plaats van dat je éÊn bezetting hebt, heb je in feite tien tallen mogelijkheden". Om die hoeveelheid nog verder op te voeren, neemt de Frank Boeij en Groep twee gastmuzikanten mee op de tournee, die op vrijdag 2 no vember in Venray (De Beejekurf) van start gaat: drummer Norman Bonink en gitarist Peter van Ben- them. „Na onze goede ervaringen met saxofonist Rolant Brunt, die vong seizoen met ons heeft getoerd, wil de ik weer een soort tijdelijke ver- HAARLEM (ANP) - „Mijn hele le ven lang wordt ik al misbruikt door iedereen. Dat gaat nu nog door in de stripboeken van Sjef van Oekel". Artiest Dolf Brouwers bleef zich gistermiddag tijdens een zitting van de Haarlemse rechtbank zichtbaar opwinden. Aan de orde waren de mondelin ge pleidooien in de rechtszaak die Brouwers heeft aangespannen te gen de makers van de Sjef van Oe kel strip'boeken: tekstschrijver Wim T. Schippers, tekenaar Theo van den Boogaard en VNU-dochteruit- geverij Oberon BV. Brouwers eist bijna 5,5 ton aan auteursrechten uit die strips. Volgens de advocaat van Brou wers, mr. R.E.P. de Rarütz, heeft de 78-jarige artiest er grote problemen mee dat zijn persoon wordt geëx ploiteerd als stripfiguur. Hij zou da gelijks worden geconfronteerd met de belevenissen van Sjef van Oekel in de strips. „De heer Brouwers wenst niet in verband te worden ge bracht met kinderseks en opblaas poppen", aldus de advocaat. De Ranitz stelde verder dat Brou wers ook een commercieel belang heeft in zijn eigen persoon. De ma kers van de Van Oekel-strips maken volgens hem inbreuk op het per soonlijkheids- en portretrecht van de artiest. Brouwers is volgens zijn raads man geen „gehaaide commerciële entertainer" die zichzelf goed kan verdedigen. „Het is een man die naï ef in het leven staat. De hele situatie heeft hem veel leed berokkend". De makers van de Van Oekel- strips beroepen zich vooral op een overeenkomst uit 1974, waarin Brouwers alle rechten op de figuur Sjef van Oekel overdraagt aan Wim T. Schippers. In die periode floreer de Brouwers als Van Oekel in een serie shows bij de VPRO-televisie. De figuur Sjef van Oekel is gecre- eerd en vorm gegeven door Wim T. Schippers, zo betoogde diens raads man, mr. H.J.M. Boukema. „Nadien heeft Brouwers die rol niet meer kunnen loslaten. Hij heeft zich met de figuur van Van Oekel geïdentifi ceerd. Brouwers heeft de typische Expositie over Chinese gemeenschap in Amsterdams Historisch Museum kenmerken van Sjef van Oekel overgenomen en niet andersom". Boukema voerde aan dat Brou wers aanvankelijk erg ingenomen 'was met de stripalbums. Hij hielp zelfs mee de boeken te promoten door in winkels handtekeningen te plaatsen, aldus de advocaat die de inspanningen van Brouwers als „ongepaste hebberigheid" betitel de. De raadsman verbaasde zich er verder over dat Brouwers zich thans zo puriteins opstelt. Bouke ma herinnerde de rechtbank eraan dat de artiest in zijn VPRO-tijd er geen moeite mee had om zich tus sen „blote vrouwen te mengen". De Haarlemse rechtbank wil op Josephine Baker (met bloemen) liet zich in 1932 vereeuwigen in Chinees 27 november met een vonnis ko- restaurant Kong Hing aan de Amsterdamse Binnen Bantammerstraat. men. (foto-archief Spaaraeatad) AMSTERDAM (ANP) - In het Am sterdams Historisch Museum (AHM) is van volgende week dins dag tot en met 6 januari onder de ti tel „Dongfeng - Oostenwind" een expositie ingencht over de geschie denis van de Chinezen in ons land. Fotograaf Cor Jaring heeft speciaal voor deze gelegenheid het dagelijks bestaan van de Chinese gemeen schap vastgelegd. Het grootste deel van de Neder landse Chinezen is van oorsprong afkomstig uit Vietnam, Suriname of Indonesië. Daarnaast heeft een aan tal van hen wortels in China of Hongkong. De eerste Chinezen kwamen om streeks 1910 als zeelieden naar ons land. In de jaren dertig was sprake van een tweede golf werkloze zee lieden. De Chinese pindaman die aan de kost probeerde te komen door de verkoop van koeken, werd een bekend verschijnsel in het straatbeeld. Er wonen hier op dit moment naar schatting 45.000 tot 60.000 Chi nezen, van wie de meesten in de on geveer 2.000 restaurants werken. Chinezen zijn echter ook te vinden in intellectuele beroepen. Het AHM wijst erop dat zij zich hebben aange past aan de Nederlandse zeden en gewoonten, maar tegelijkertijd ook hun eigen cultuur in ere hebben ge houden. De expositie, tot stand ge komen met steun van het ministerie van cultuur (WVC), geeft een histo risch en hedendaags beeld van bei de aspecten van het leven van de Chinese gemeenschap. sterking. Want in het theater moetje toch telkens iets nieuws kunnen presenteren. Bovendien had onze drummer al eens geroepen dat hij graag eens met een tweede slagwer ker wilden samenwerken. Deze twee jongens kende ik toevallig al van een bandje hier uit de buurt, Bananafish. Maar niet alleen daar om kwamen ze meteen in aanmer king. Naast hun instrumentale vaar digheden beschikken ze ook over een goede stem, waardoor we vo caal ineens zoveel kanten meer op kunnen", verduidelijkt Frank Boeijen. Scoringskansen De Frank Boeijen Groep heeft zich nooit overgegeven aan tijdelijke ra ges. meldt de naamgever niet zon der trots en reden. „Dat heeft intern soms best tot hevige discussies ge leid. Want. werd er gezegd, we zou den zodoende veel scoringskansen missen. Ik heb me altijd hevig tegen een dergelijk meehobbelen verzet, omdat ik wel voorzag dat we op die manier gedateerd zouden kunnen gaan klinken. Voor die standvastig heid worden we inmiddels beloond. Ons repertoire geldt terecht als tijd loos. dus is het niet zo verwonder lijk dat onze huidige single 'Verjaar dagsfeest'. een song die al uit 1981 dateert, het zo geweldig doet". De onbeperkte houdbaarheid van de liedjes is tevens te danken aan Frank Boeijens poëtische teksten, die altijd wel wat te raden over la ten. Helemaal tevreden over zijn pennevruchten is hu nog altijd maar zelden. „Ik zou in mijn teksten mezelf graag nog meer willen relati veren, maar dat is in het Nederlands bijna onmogelijk. Afstand, ironie, het is er haast niet in aan te brengen. Met het allerlaatste nummer op 'Hier komt de Storm' is het wel ge lukt. denk ik 'Het verkeerde lied' heet het en het is gericht aan het pu bliek dat ik een Aantal adviezen geef. Zoals luister niet naar het ver keerde lied. hetgeen men dus - als men mij hoort zingen juist wel doet". APPEL - De zeventigste verjaardag van Karei Appel wordt dit jaar on der meer gevierd met de expositie „Appel in Arti" in de Amsterdamse kunstenaarssociëteit „Arti et Ann- citae". Daar zijn van 23 november tot en met 6 januari ruim 150 schil denjen, gouaches, tekeningen, beel den. wandtapijten, keramiek, cir- cusbeelden en multiples van de in temationaal vermaarde Nederlan der bijeen gebracht Het Willem Breuker Kollektief en de Mondri aan Strings. Gehoord op 13 oktober bij Hot House in de Waag, Leiden. LEIDEN - Het Willem Breuker Kollektief is nooit bekend ge weest om zijn swing, des te meer om zijn grote variatie en vaart op het podium. Dat aspect wordt versterkt als acht stfijkers wor den toegevoegd aan het orkest. Aan het begin van de avond leek de balans wel erg ver door te schieten naar de Europese kant en het klassieke repertoire. Na een korte "Dance of the Tum blers" (Kurt Weill) kwam het lan ge en zwaarmoedige "Metropo lis" van Ferde Grofé, eens stuk dat zich uitstekend leent voor fraai strijkwerk en samenklanken met de blazers. Jammergenoeg werd de nu wat verouderd klin kende compositie ontsierd door een melig koortje van de musici, compleet met dansje. Dat was ge lukkig de enige echte wanklank van het optreden afgelopen zater dag. Kennelijk weet Breuker nog een nieuw, jonger publiek aan te spreken. De opkomst voor het grote achttienpersoonsorkest was naar Hot House-begrippen onverwacht groot, met betrekke lijk veel jonge luisteraars. Het lijkt erop dat het Kollektief toch te weinig in eigen land speelt, want de agenda van het orkest wordt voornamelijk bepaald door verplichtingen in het buitenland Gelukkig is Breuker nooit stil blijven staan en heeft hj het re pertoire gestaag verder uitge bouwd met nieuwe stukken, in dit geval meestal niet van eigen hand, en nieuwe arrangementen, waarbij de Mondriaan Strings na tuurlijk een gewillig en dankbaar instrument zijn. De geoliede ma chine van Breuker kwam lang zaam beter op gang met zijn eigen "Spanish Waltz", dat met meer vuur gespeeld leek te worden en waarin veel soloruimte gereser veerd was, onder meer voor de leider op basklarinet en Gregg Moore op trombone. De wat som bere toon van de eerste set werd voortgezet twee stukken van Weill, hoewel het ijs voor de zater dagavond gebroken was. Na alweer een Weill-composi tie, nu echter een korte tango al leen voor de strijkers, kwam het tweede deel van het concert goed op gang met "Expectations" van Henk de Jonge, waarin een leuke persiflage op de free jazz verwe ven was. Enkele leden van het Kollektief mochten bijna volko men willekeurige klanken op wil lekeurige instrumenten tevoor schijn toveren. Onverwacht was ook de stevige banjo^solo van Gregg Moore. Het welbekende "Misere" van Breuker was een mooie gelegenheid voor trompet tist Boy Raaij makers om de mees te bluesy noten van de avond te spelen. Met een lange, maar haar fijn gespeelde uitvoering van Gershwin "Rhapsody in Blue" werd het eigenlijke concert van de avond beëindigd. De goed ge timede en bovenal fraai klinken de show van het orkest was aan leiding voor het publiek om de musici tot twee maal toe terug te roepen. "Double Minor Blues" van Alexander von Schlippenbach was het meest jazz-achtige dat die avond ten gehore werd gebracht en meteen ook de gelegenheid voor bassist Arjen Gorter om even te ontsnappen aan het ritmi sche keurslijf door middel van Het Willem Breuker Kollektief: nooit Jtil blijven «taan. een scherpe solo. In de laatste toe gift hoorde ik het Kollektief mate riaal buiten de Euro pees-Ameri kaanse traditie interpreteren. "Hawa" baseerde Breuker op een traditionele Indiase wijs die hij daar hoorde. Niet alleen het publiek was, ge tuige de plaatverkoop na afloop, zeer tevreden over de verrichtin gen van Breuker c.*., ook de mu sici waren verrast door positieve respons in Leiden. Inderdaad, na een flauw begin werd bewezen dat er nog ruimte zit in Breukers concept. Op het technisch kun nen viel nieta af te dingen Daar by moet gezegd worden dat ook de zaalversterking goed in orde was. niet in dc laatste plaats dooi de dempende werking die van d< lichamen van de luisteraars uit ging KEN VOS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19