Pernix beslist topper in slotfase Nerveus TOP boekt langverwachte zege MSV verrast met overwinning op Orca's Kansen Oegstgeest nog niet verkeken Noord- en Zuid- Korea: één team naar Barcelona OSC dient als springplank voor Foreholte Den Helder geeft Grasshoppers geen enkele kans LeMond houdt wielerseizoen voor gezien MAANDAG 15 OKTOBER 1990 SPORT PAGINA 19. LEIDEN De meeste korf balclubs uit de Leidse regio hebben het afgelopen week einde verdienstelijke resulta ten geboekt. Eersteklasser Pernix sloot de topper tegen Animo winnend af: 11-10. Fiks en Zuiderkwartier be haalden in de tweede klasse ruime overwinningen op res pectievelijk ONDO(M) en Vic toria. KNS behaalde de eerste winstpunten van het seizoen door een 9-6 zege op Vrien denschaar (B). "Het was een echte topper", vond Pernix-coach Rob Siemer na de zwaar bevochten 11-10 overwin ning op Animo. "Een gelijk spel had de verhoudingen misschien wel iets beter weergegeven, maar op de belangrijke momenten had den wij het geluk aan onze zijde". De Leidenaars, met Marco van der Lucht voor de geblesseerde Peter Kuipers, keken binnen twintig minuten tegen een 2-5 achterstand aan. Erica de Rooy, Robin Arnoldus en Casper de Rooy brachten de score wel weer in evenwicht, maar bij rust kende Animo toch een voordelige marge van twee punten (5-7). Na de hervatting bouwde de Zeeuwse formatie de voorsprong direct verder uit. Pernix liet zich geenszins uit het veld slaan en kwam door doelpunten van op nieuw Erica de Rooy, Arnoldus en Lian Tieleman op gelijke hoog te. Animo behield tot twee minu ten voor tijd het initiatief. De 9-10 achterstand werd echter in de slotfase door André de Winter en Arnoldus omgezet in een 11-10 ze ge. De wedstrijd tussen De Danaï den en Diamco bleef eveneens tot de laatste seconde spannend. In de eerste helft kwamen beide ploegen nog niet erg uit de verf en de formatie van coach Janko Breedveld moest, treffers van Marcel Keyzer en Heiko Locher ten spijt, met een 2-3 achterstand gaan rusten. Pas na een kwartier in de tweede helft sloeg de vlam in de pan. Enrico Mud, Eric Pe ters en Marcel Keyzer hadden een 2-5 achterstand ongedaan ge maakt en de strijd was weer ge heel open. Diamco kwam opnieuw op een voorsprong van twee punten en trachtte die marge op alle moge lijke, maar niet altijd even fraaie manieren te consolideren. Paul Husken minimaliseerde de ach terstand, maar De Danaïden leek op één punt te blijven steken. Re- né de Louw en Bea Schrama wer den in de Leidse aanval ingezet en dat had uiteindelijk resultaat. In de laatste minuut kreeg de sterk spelende Annemane van Dijk met de gelijkmaker loon naar werken: 7-7. "We zijn de eerste vijf minuten in de wedstrijd geweest, daarna niet meer", luidde de trieste con statering van coach Nelis Vaane na de 8-3 nederlaag van Fides Pacta tegen Sporting West. "We hebben ver beneden ons peil ge speeld. We liepen gewoon achter de tegenstander aan te sjokken". Henny Piket zorgde nog voor 0-1 en dat betekende ook direct de enige Leidse treffer in de eerste helft (rust 4-1). Na de korfwisseling liep de sco re eerst nog verder op tot 7-1 alvo- rende Fides Pacta nog iets terug kon doen. René van der Vooren en invaller Peter Kuiper hielden de schade nog enigszins binnen de perken. "We zijn overtroefd door de Amsterdamse bluf. Het schot was ver te zoeken. Een an dere verklaring heb ik er ook niet voor", meldde Vaane mistroostig. Fiks liet de nederlaag van vori ge week volgen door een klinken de 14-4 overwinning op ONDO. De Oegstgeestenaars wisten de verhoudingen tussen de nummer één en de nummer laatst duide lijk in de score tot uitdrukking te laten komen. Treffers van Reinet- ta de Mooy, Jeroen en Tarya Hui zing en twee strafworpen van Ni co van Weizen bezorgden de thuisploeg halverwege een 5-1 voorsprong. In de tweede helft deed Fiks er nog een schepje bo venop en eindigde het door doel punten van onder anderen Theo Vreeken (3x) en Jacqueline An- holts <2x) op een ruime 14-4 zege. Zuiderkwartier heeft zich te gen Victoria onder het juk van thuiswedstrijden uitgewerkt De Leidenaars legden in een goede eerste helft de basis voor de over winning. De openingstreffer van Sandra Marquenie kreeg snel een vervolg: binnen drie kwartier was de stand opgelopen tot 12-3. Na de hervatting verdween de scherpte enigszins uit het spel van Zuiderkwartier en bleef de stand steken op 17-10. "Het was van groot belang dat we zo snel voorkwamen", conclu deerde coach Ko Paeper na af loop. "Toch was ik niet altijd even tevreden. Ze zyn soms zo licht ontvlambaar ten opzichte van el kaar. Positief is wel dat het steeds weer goed komt", aldus Paeper die gisteren in elk geval alle vrou wen zag scoren. De Algemene leek tegen De Bermen het juiste spoor hervon den te hebben. "We hadden ook wel een opsteker nodig", vond coach Cor Gravekamp na het 13- 13 gelijk spel. "Ik ben heel tevre den over de uitslag. Het was een hele spannende en goede wed strijd". De Algemene kon on danks een 5-3 achterstand halver wege de eerste helft toch met een 6-7 voorsprong gaan rusten. Na de korfwisseling gingen de Leidenaars. door doelpunten van Ramon Terwiel. Wilma Sinteur, Alfred en Arnoud Lambooy zelfs even met 8-12 aan de leiding. Die voordelige marge bleek echter uiteindelijk niet voldoende voor de volle winst. "Qua veldverhouding waren we aan elkaar gewaagd", stelde coach Wim Nijenhuis na het 11-8 verlies van Crescendo tegen Phoenix. In zes minuten gaven de Leidenaars de wedstrijd eigenlijk uit handen. Anita Alberts zorgde nog voor 4-5 (rust 4-4). maar zes minuten later waren de rollen om gedraaid en keek Crescendo te gen een 8-5 achterstand aan. Peter Baak, Henk - en Wijnand Alberts brachten het verschil nog terug tot 9-8. KNS loste tegen Vrienden schaar de reeds vele weken open staande belofte in. De ploeg van coach René Kooien boekte de eer ste overwinning van dit seizoen. Weliswaar stak Vriendenschaar de thuisploeg ongewild de hel pende hand toe. De formatie uit Bodegraven speelde driekwart wedstrijd met een vrouw minder. Desondanks nam het vak met drie spelers de helft van de pro- duktie van Vriendenschaar voor rekening. Tot zeven minuten in de tweede helft (rust 3-2) was de stand in evenwicht. Edwin en Mo nique Kooien, Carmen Zitman, Maarten Tideman, Hans Kooien en Hendrik van Ruiten stelden de zege veilig: 9-6. "We hoeven niet meer naar bo ven te kijken", liet coach Koos de Bie de kampioensaspiraties va ren na het 13-8 verlies van Vcloci- tas tegen Excelsior. De Leider dorpers waren ondanks een snel le 4-0 achterstand lange tijd zeker niet kansloos. Kort na rust (5-3) bracht Ron Goudsmit het ver schil terug tot een punt. Het Delftse twaalftal liep vervolgens uit naar 10-5, maar Velocitas leek nog even terug in de wedstrijd te komen. Het veldoverwicht kon echter niet voldoende in de score tot uitdrukking worden gebracht en het niet altijd even fraai spe lende Excelsior ging met de eer strijken JETSKE GOUDSMIT SASSENHEIM Negen uur heeft coach Theo Korporaal op de eerste overwinning van TOP moeten wachten. Zaterdag bleef de als titelfavoriet gedoodverfde, maar inmiddels troosteloos onder aan de ranglijst bungelende Sassenheimse overgangsklasser voor de eerste maal aan de positieve kant van de score. Na een ze nuwslopende slotfase werd VEO met 11-8 geklopt. "Nu eenmaal de eerste overwinning binnen is", zei Korporaal na afloop, "volgen er vast meer. Iedere week met klein verschil verliezen geeft angst binnen de ploeg. Dat was van daag weer duidelijk te zien". Ook aan Korporaal zelf was af te zien, dat het zaterdag nog niet allemaal van een leien dakje ging. Gespannen stond de Hagenaar langs de lijn, zich nadrukkelijk met het spel 'de ploeg wakker houden' en soms ook met de leiding bemoeiend. In de eerste helft leverde dat laatste hem overigens een vermaning op van de strak leidende arbiter Van der Kooy op. Zijn inbreng was zeker noodzake lijk, want na een geïnspireerde ope ning met goals van Gerco Lange- laan (2) en Ron van der Willik (3-0) zakte TOP ver terug. Aanvalspatro- nen verloren verrassingseffecten en een reeks plaatsfouten kostte de thuisploeg deze voorsprong. Vooral het derde aanvalsvak, waarin Anne van der Zaag zich een wat noncha lante houding aanmat, bleef maar aanmodderen, waardoor ook een na rust (5-4) tot 6-4 uitgebreide marge verloren ging. De wissels vielen daarna in de an dere vakken. Eerst moest Tim van der Horst, na een week vakantie, het veld ruimen voor Egbert Dijkstra en na 8-7 kwam Peter Boeren bin nen de lijnen voor Jan de Vroomen. Beide wissels hadden het gewenste effect. Volgde na 7-6 van Jacqueline Winter nog vrij snel de gelijkmaker, op de verlossende 9-7 van Ron van der Willik bleef VEO een afdoend antwoord schuldig. Gerco Langelaans derde treffer (11-8) gaf de eerste TOP-zege enig cachet, al moest Korporaal beken nen tot de verlossende 10-8 van Bar bara Romsom, twee minuten voor tijd, niet in de zege te hebben dur ven geloven. Na afloop keek hij ech ter weer snel naar de toekomst. "Volgende week Wit Blauw en dan nog de inhaalwedstrijd tegen Spar- ta(N). We moeten nu zien of we dit kunnen voortzetten, zodat we voor de zaalcompetitie uit de penarie zijn". BRAM VAN GENT SEOUL (DPA/Reuter) - Volgens de Zuidkoreaanse minister van Sport zaken Chung Dong-sung bestaat de mogelijkheid dat bij de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 Noord- en Zuid-Korea onder één vlag zullen deelnemen. Chung Dong-sung deed deze uit spraak zaterdag aan het einde van een vijfdaags bezoek aan Noord- Korea. Donderdag speelde het Zuidkoreaanse voetbalteam voor het eerst in de geschiedenis een wedstrijd in de hoofdstad van het buurland, Pyongyang. Noord-Ko- rea won het duel voor 150.000 toe schouwers verrassend met 2-1. Oudste wielrenner van Nederland komt om in koers HILVERSUM (GPD) - Tijdens een wielerkoers voor 35-plus- sers in Tiel is gistermiddag de 88-jarige Hilversummer Toon de Jonge overleden Ten gevolge van matenaalpech sloeg de ren ner over de kop en viel hy met zijn hoofd op het wegdek. In het ziekenhuis overleed De Jonge aan zijn verwondingen. De wielrenner, die ook regel matig naar koersen in het bui tenland vertrok, werd op de plaats van het ongeval direct ge reanimeerd. In het ziekenhuis van Tiel overleed De Jonge, de oudste actieve renner van Ne derland. aan een hartstilstand. De 'gentlemenkoers' werd on middellijk na het tragische on geluk gestaakt. LEIDEN Noorlander - Foreholte heeft in Amsterdam met 10-14 van OSC gewonnen. De Voorhoutse for matie werkte zich op de ranglijst van de eredivisie op naar de zeven de plaats. ZAALHANDBAL Foreholte heeft de wedstrijd te gen OSC, één van de degradatiekan didaten naar het nu lijkt, van meet af aan beheerst. Doelpunten waren echter duur, want de stand was na zeventien minuten nog maar 2-4. Bij Foreholte keepte Anita Seur een vrijwel foutloze wedstrijd. Reden voor Kecskemethy om haar niet te wisselen. Nicoleta Boriceanu begon na een halve minuut met het missen van een strafworp. Dat onderdeel be heerst zij overigens voortreffelijk, maar de tegenstanders hebben haar acties vanaf de zeven meter inmid dels goed bekeken en het schijnbe- weginkje dat aan haar schot vooraf gaat ontleed. Het zal dus voor de Roemeense moeilijker worden om haar hoge percentage van de zeven meter te handhaven. Gelukkig voor Foreholte weet ook Mirjam Collart van wanten van af die plaats. Gisteren mocht zij na de misser van Boriceanu alle vol gende strafworpen nemen. Zes in totaal. Zij miste er geen één. Als Fo reholte nu nog de zenuwen in de slotminuten beter in bedwang kan houden en de tegenstander geen mogelijkheden op breakouts biedt door slordig afspelen, zal de score in gunstiger zin worden omgebogen. Want nu werd het voor OSC zo waar nog interessant in de laatste tien minuten. Van 5-10 werd het 9- 11. Bij die stand maakte Seur haar verkiezing voor de nationale selec tie waar door een strafworp voor OSC te stoppen. Die actie gaf Fore holte de injectie om door te druk ken. De finish was gaaf. Van 9-13 werd het 10-14 met als besluit een fraaie treffer van cirkelspeelster Lonneke Cornelisz. Veldhandbal De mannen van Saturnus leden hun tweede nederlaag in de regio nale eerste klasse. Op eigen veld werd met 21-23 verloren van WIK. Met de rust leidde Saturnus nog met 13-11. De Rotterdammers wa ren fysiek sterker en buitten dat goed uit. Na 18-18 in de tweede helft miste Saturnus enkele breakouts en kon het vervolgens na 18-20 niet meer de kracht opbrengen om terug te komen. De vrouwen van HW '70 hebben het vizier al gericht op dé zaalcom petitie. Het trainingsweekend dat voorafging aan de wedstrijd in de regionale eerste klasse tegen Satur nus '72 uit Ridderkerk wierp echter wel zijn vruchten af. De eerste helft was nog duidelijk voor Saturnus (3- 8), maar daarna domineerde HW met een sterke verdediging en een gevaarlyke breakout. De verdiende gelijkmaker bleef echter uit: 8-9. In de tweede klasse verloren de mannen van MSV met 15-16 (rust 8- 10) van Actief en wonnen de vrou wen van Olympia' 72 in Schiedam met 12-16 van HVC. FRANK BONTE John Kuyvenhoven troeft kampioen af LEIDEN - De Leidse veldrijder John Kuyvenhoven heeft zyn twee de zege in het prille crossseizoen al weer te pakken. In Lieshout troefde hy Anton van Londen en Neder lands kampioen Dick Ariesen dui- delyk af. Oegstgeest begon hoopvol aan het treffen met Kluis door beide dubbels in de wacht te slepen. De winst van Ron Schipaanboord op Marutiak zorgde voor een 0-3 voor sprong. Die weelde was aan Her man van der Broek niet besteed. Want verliezen tegen Roel Frunt, na een 14-4 voorsprong in de tweede game (eerste game gewonnen met 21-7)), zou voor de neutrale toe schouwer een hard gelag beteke nen. Voor Van der Broek stof tot na denken. Van der Broek: "Ik weet niet waaraan het ligt. Ik sta toch goed te spelen, maar op het beslis sende moment raak ik verkrampt en kom ik niet meer in mijn ntme. Het zal wel concentratieverlies zijn". Tegen Houben leidde dit euvel eveneens tot verlies. Siem van der Valk liet zich na eerder verlies tegen Van Gurp feliciteren door Maru tiak. Fnso Reitsma wist in de laatste partij wel van Frunt te winnen en zorgde ten slotte voor het vijfde punt. Met de return tegen Rath kun nen de zwakke plekken volgende week weer wat opgepoetst kunnen worden. Het tweede team van Scylla weet zich nog altyd op de laatste plaats in de eerste divisie groep 1Degradatie van dit team lijkt slechts een kwes tie van tijd. Het verlies (2-8) tegen koploper JCV verdient niettemin, het predikaat redelijk. Lars Witte brood won van Hendriks en Jeroen Koudstaal presteerde knap van Ma rio Heeren. In de derde divisie wonnen de mannen van Docos in eigen huis met 6-4 van US. Tot de verbeelding spreekt dit resultaat echter nauwe- Marco van der Lucht, vervanger van de geblesseerde Peter Kuipers, behoudt het overzicht voor Pernix. De Lexde- lijks. Alleen Michel van der Kooij naars sloten het duel om de koppositie in de eerste klasse zegevierend af 11-10. (foto Lork Zuydrrduini won tegen de mogelijke degradant NOORDWIJK - In de promotiedi visie van het vrouwenbasketbal heeft MSV Noordwijk zaterdag avond een verrassende 67-48 thuis overwinning geboekt op KBS Or ca's uit Urk. Lisse daarentegen leed voor de derde maal op rij een kansloze nederlaag. Voor eigen pu bliek was ditmaal Tonego te sterk: 63-86. Bij de mannen verloor Luba Leiden de uitwedstrijd tegen Bas ketiers met 78-69. Coach Frans Nelissen van MSV zag de wedstrijd tegen Orca's zater dag met angst en beven tegemoet. Vorige week had Orca's immers met 25 punten verschil gewonnen van Landslake Lions, dat in de voorbereidingsperiode MSV nog met ruim verschil had verslagen. Bovendien kon Nelissen niet be schikken over twee basiskrachten: Marjolein ter Laak en Monique Reinders waren met vakantie. Zijn vrees bleek in de wedstrijd echter ongegrond. De ploeg uit Urk kon geen moment de overtuiging wekken inderdaad de fysiek sterke en snelle ploeg te zijn waarvoor Ne lissen was gewaarschuwd. Dat MSV Orca's tot aan de rust (26-21) by zich in de buurt moest dulden, hadden de Noordwijkers dan ook voornamelijk aan zichzelf te dan ken. Onder de borden misten de centers Yvon van der Put en Marjan Janson nagenoeg alles wat er te mis sen viel, en de punten die gescoord werden waren allemaal afkomstig uit afstandsschoten. Om de dreiging van buiten af te wenden begon Orca's de tweede helft in een zone-verdediging. Dit bleek achteraf de tactische misstap, die MSV de zege opleverde. Renate Sluys bewees haar waarde voor MSV door keer op keer de zwakke zone te doorsnijden. Zii scoorde niet alleen twintig punten, maar bracht ook de beide centers goed in stelling. Ditmaal deden zij wel wat er van hen verwacht kon worden en binnen zeven minuten stond Orca's op een onoverbrugbare 42-27 ach terstand. Einduitslag 67-48. In de eredivisie verloor Lisse kansloos van Tonego. De Lissena- ren konden niet voorkomen dat To nego vanaf het begin het initiatief nam. Na in de eerste helft nog een 16-34 achterstand te hebben wegge werkt, was er voor Lisse na de spel hervatting (rust 30-34) geen houden meer aan. Tonego liep via 56-71 defi nitief uit naar een 63-86 eindover winning. "Nu de ingecalculeerde nederla gen tegen de drie sterkste ploegen van de eredivisie, naast Tonego zijn dat Den helder en Voorburg, achter de rug zijn, kan voor Lisse de com petitie nu beginnen. In de ontmoe tingen tegen de mindere goden uit die eredivisie zullen dan wel de no dige punten gepakt moeten wor den". aldus coach Peter Lapidair Bij de mannen speelde Luba Lei den in de ogen van coach Ben Pon- sioen zijn slechtste wedstrijd tot nu toe. "Het is dat Basketiers. één van de ploegen die boven aan in de pro motie-divisie zou moeten meedraai en, ook niet zijn beste dag had, an ders was de nederlaag voor ons nog groter uitgepakt". Vooral in de eindfase van de wedstrijd, toen Lei den nog een voorsprong van tien punten genoot, ging er werkelijk van alles mis. Basketiers, geholpen door in totaal 28 keer Leids balver- bes, had met name in de aanval vrij spel en de fastbreaks vlogen de nog niet uitgebalanceerde ploeg van Ponsioen dan ook om de oren. Basketiers won na een ruststand Wim van der Berg tweede bij junioren NK gewichtheffen LEIDEN Wim van der Berg van LKV De Spartaan is by de Neder landsejeugdkampioenschappen als tweede geëindigd. Van der Berg kwam tot de volgende resultaten 95 kilo trekken en 115 kilo stoten. van 39-33 dan ook verdiend met 78- 69. Eric Paul van Weeren was de enige Leidenaar die zich niet liet meeslepen in de algehele malaise en speelde met zyn 20 punten een goe de wedstrijd. In de eerste divisie B blijft Lisse winnen, ook van Wilskracht De ploeg uit Amsterdam blyft echter een 'angstgegner' voor Lisse. Vorig seizoen nog maakte het met een overwinning een eind aan de op mars van Lisse, waardoor Lisse de mogelykheid van promotie aan zich voorbij moest laten gaan. In'een lage versnelling en met een strakke man-tegen-man verdedi ging zorgde Lisse er voor dat Wils kracht geen moment in de wed strijd kwam. Via 35-43 by rust werd het uiteindeluk 64-81. In tegenstelling tot Lisse blyft Leiderdorp verliezen. In de thuis wedstrijd tegen Azimma keken de Leiderdorpers tot ver in de tweede helft tegen een ruime achterstand aan. Toen Azimma by de stand 66- 68 eindelijk ingehaald was, ontbrak het de Leiderdorpers aan ervaring om door te zetten. Resultaat was op nieuw een pynlyke nederlaag (72- 77) voor Leiderdorp. HAROLD VAN BIEMEN DEN HELDER De basketbal- vrouwen van Olivetti Grasshoppers hebben de trip naar Den Helder met een fikse 93-58 nederlaag tegen de landskampioen moeten bekopen. De ploeg van coach Han Wallaart probeerde in het begin de aanval van Den Helder te ontregelen met een 1-3-1 -zone. Deze zone bood het Helderse team nogal wat tweede schoten uit de aanvalsrebound, waardoor Grasshoppers snel een achterstand opbep Via een sterk spelende Zora Malacko (24 punten) kwam Grasshoppers toch nog te rug. Enkele minuten voor de rust nam de Katwykse ploeg voor het eerst een voorsprong. 22-23, maar vier keer balverlies tegen een zone- press werd de ploeg fataal. Na de basketverwisseling (rust stand 40-28) bet Wallaart zyn ploeg een 2-1-2-zone spelen Hiermee had Den Helder geen enkel probleem Aangezien de Katwykse vrouwen ook moeite bleven houden met de press van de landskampioen liep de score nog flink op 93-58 "Hopelijk winnen we zaterdag by Lisse. an ders wordt het wel erg moeilijk om de kampioenspoule nog te halen", aldus Malacko. al zyn partyen (3x). Lenselink won er twee en Hulst slechts één. In deze divisie staat het Schiedamse Koren- beurs fier op kop, omdat het de re- i serves van Oegstgeest naar bene- den drukte: 8-2. De vrouwen van Docos staan in-J de eerste divisie nog altyd op kop. zij het gedeeld met het Zeeuwse 't Zand. Tegen dit team werden de punten eerlyk verdeeld: 5-5. Zowel Heieen Hop als Maryn Olden moest s in Renate Louws haar meerdere er- kennen. Petra Buitelaar verloor* twee partijen Het verlies in het' dubbel bepaalde het gelijke spel. In J dezelfde divisie valt er voor de vrou- f wen van Scylla weinig eer meer te t'. h il. n Tegen Veldhoven stond het scorebord na afloop op 3-7. Van Gorp, De Jong en Wildemans won nen ieder eenmaal. RON HOOGENDAM PARIJS (AFP) - Voor Greg Le Mond is het wielerseizoen voorbij. 4 De Amerikaan, dit jaar vooral in heé f nieuws door winst in de Ronde van Frankryk, bet zaterdag via zyn ploeg Z weten dat hy niet zou deel nemen aan de klassieker Parys- Tours. "Greg verkeert momenteel niet in de conditie om een grote wedstrijd te winnen", verklaarde Serge Beucherie, directeur-sportief van de Franse formatie. "Hy voelt zich niet helemaal goed en laat daar om ook de rest van het seizoen schieten". "Veel mensen zullen wel klagen OW h< 1 feit dat Grog voor deze koersen heeft afgezegd", stelde Beucherie. "Maar men vergeet dat hij toch meer dan honderd dagen gekoerst heeft dit jaar en dat hy zyn doel voor dit seizoen, de Ronde van Frankryk winnen, bereikt heeft". LeMond gaf vonge week al in een vroeg stadium van de. door Erik Breukink gewonnen. Ronde vans Ierland op. In eerste instantie ston- den dit jaar nog de Ronde van Lom bard ye (20 oktober) en de finale van de stryd om de wereldbeker, op 27 f oktober in Lunel. op zyn program- ma. Na de strijd om de wereldtitel in Japan, waar LeMond als vierde ein digde. verbleef de Amerikaan gerui me tyd in zyn vaderland. Hy reed mee in dc Grote Prys van de Amen- ka's alvorens naar Europa te reizen voor de Ronde van Ierland. Giuseppe Saronni stopt met wiel rennen. De 33-jange Italiaanse be roepswielrenner rydt zyn laatste wedstrijd op 16 oktober, de klassie ker Milaan- Turyn. Saronni maakte veertien jaar deel uit van het profpeloton Hy werd in 1982 wereldkampioen op de weg in Goodwood Saronni won twee keer de Giro d'Italia. in 1979 en 1983 Op de erelyst van de vooral als sprinter bekend staande Italiaan staan ook klassiekers als de Waalse Pyl (1980), veroverde één keer de Italiaanse ti tel by de beroepsrenners in 1980 PDM is al zeker van de eerste plaats in het klassement van de we- reldbeker voor ploegen Gisteren was de vierde positie in de rang schikking van Parys-Tours vol doende voor de ploeg van Jan Gis- bers dc overwinning van vong sei zoen te prolongeren. t In Tours zorgden wereldkam pioen Dhaenens en Kelly, vorig jaar winnaar van het individuele klasse-1 ment, door respectievelijk de 20ste en achtste klassering, dat Helvetia, nummer twee in de tussenstand met 64 punten, op een onoverbrug bare achterstand van 23 punten kwam te staan. LEIDEN In de eerste divisie - de eredivisie ligt stil tot 10 novem ber - heeft Oegstgeest halverwege de competitie zijn kansen op een hoge eindnotering vooralsnog in eigen handen. Dit heeft voor al te maken met de onverwachte misstap van concurrent Trias. Te gen Kluis in Geleen snoepten de Oegstgeestenaren weliswaar slechts vijf punten mee (uitslag 5-5), maar Trias liet vier belangrij ke punten liggen bij Odion. Bij de vrouwen van Docos sneed het tafeltennis-mes aan twee kanten: in eigen huis speelden zij tegen medekoploper 't Zand met 5-5 gelijk.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19