Leython snel gewend aan hoger niveau NOVO weer met beide benen op de grond De Zijl/LGB overleeft lastige uitwedstrijd RDC pas na ruim zes uur zeker van zege LZ 1886 moet WVZ net voor zich dulden Scheidsrechter op voetbalveld het ziekenhuis in geslagen LEIDEN NOVO heeft nu ook de andere kant van de medaille leren kennen. Na de klinkende overwinning van vorige week op VCW hadden de Noordwijkers afgelopen zaterdag hun dag niet en ver loren ze in Monnickendam met 3-1 van WM. Gemini- /Kangeroes gaf VS/Haag geen schijn van kans (3-0). De vrou wen van de Gemini wonnen ondanks personele proble men met ruime cijfers van Utrecht 2. In een rommelige wedstrijd pakten de vrouwen van Leython de tweede over winning op rij. VOLLEYBAL NOVO faalde op alle fronten te gen WM. In de eerste set nam de ploeg van Sjaak de Jong nog een 2-6 voorsprong. Daarna was het een aflopende zaak. Er werd te ge makkelijk geserveerd, het spel- .erdelen was onzuiver en het bui tenblokkeren ging constant fout. Aan het einde van de tweede set hadden de Noordwijkers een klei ne opleving met het blokkeren. Verder dan winst in die set kwam NOVO echter niet (3-1). Gemini walste de eerste set met 15-2 over VS/Haag heen. Daarna, namen de Voorschotena ren gas terug. De Hagenaars kwa men beter in hun spel. Aan het einde van de tweede en de derde set had de ploeg van Leon Jüng- schlager het geluk aan haar zijde. Met tweemaal 16-14 verzekerde Gemini onder leiding van de uit blinkende Ronald van Besuyen zich van de zege (3-0). Leython 2 werd in de eerste twee sets door het Schoonho- vense DOS volledig van het veld gespeeld (15-4, 15-1). Ingrijpen van coach Willem Spierdijk wierp zijn vruchten blijvend af. Met eenvoudiger spelpatronen won nen de Leiderdorpers de derde set. Zelfs een 13-8 achterstand in de vierde set werd Leython niet noodlottig. Dankzij een serie goe de opslagen van Mels Hoogen- doom trokken de Leiderdorpers ook die set naar zich toe. In de be slissende laatste reeks leidde Kasper van der Schaft Leython royaal naar de overwinning. RW blijft het goed doen in de promotieklasse. De Rijnsburgers speelden het derde team van Ley thon weg. Ex-NOVO'er Jan Voortman viel op door zijn sterke spel. De ploeg van Martin Broere won met 15-2, 15-9, 15-4. VCS bood het aanvallend ster ke Be Fair goed partij. Alleen in het begin heersten de Waddinx- veners. Maar de Sassenheiemers vochten terug. Zij haalden zelfs de nodige ballen van de grond. Via twee keer 15-9 kwam VCS aan de leiding. Knullige fouten in de vierde set stelden Be Fair in staat gelijk te maken. Het herstel volg de in de vijfde set. De derby Gemini 2 - Graflcon- Donar leverde een overwinning op voor de geroutineerde Meren- wijkers. Wel namen de jonge Voorschotenaren elke set een voorsprong, maar zij konden die niet vasthouden. Donar speelde constanter en zocht met de opslag slim de zwakste stoppers bij Ge- mini uit. In een aantrekkelijke partij trok de ploeg van Ron Groen met 3-2 aan het langste eind. Ondanks de zeer smalle basis, aangevuld met enige invalsters, haalde Gemini stevig uit. In de eerste set tegen Utrecht 2 werd er bü 14-9 een opstellingsfout bij de Utrechtse ploeg geconstateerd. Dat betekende 15-0 setwinst voor de vrouwen uit Voorschoten. Daarna waren de pupillen van coach Casper Brussee duidelijk het sterkst. In de benauwde hal was Gemini conditioneel ook be ter. Uitblinkster Elsbeth van de Berg viel op door een goede op slag en aanval. Via twee keer 15-5 tekende Gemini voor de tweede overwinning op rij. Ook Leython pakte de tweede winst. In een rommelige wed strijd tegen het Zoetermeerse Zo- voc 2 maakten de Leiderdorpse vrouwen met name in de rally veel fouten. Op de beslissende momenten was de opslag van Leython beter. Saskia Coenen scoorde met haar service heel wat punten. Na 8-15 en 13-15 won de Leiderdorpse promotieklasser via een nipte 14-16 setwinst de strijd (0-3) NOVO ging ijzersterk van start tegen kampioenskandidaat Rid- derveld. Geconcentreerd spelend wonnen de vrouwen van Pieter van den Brink de eerste set met 15-5. In de tweede set kwam de Alphense ploeg aanvallend en verdedigend beter in haar spel. Aan Noordwijkse kant ontston den er te veel misverstanden. Uit blinkster Mary Groenendaal kon een 1-3 overwinning voor Ridder- veld niet voorkomen WW ging strijdend ten onder. Met een smalle basis van zes speelsters bond het team van coach Sieme Boom de strijd aan tegen het sterke Rentokil/ZVH 2. De Wassenaarse vrouwen knok ten voor elk punt. De taai verdedi gende ploeg uit Zevenhuizen had echter aan het einde van de twee de en van de vierde set geluk (16- 14). Alleen het derde bedrijf was voor WW. Gemini 2 heeft zijn draai ge vonden. Met name de van de ju nioren overgekomen speelsters gaan het steeds beter doen. In een goede wedstrijd kreeg het Goud se Radius 2 met 3-1 klop. Het der de team van de Voorschotense vereniging is het kind van de re kening. Door het kleine spelers- bestand van de drie sterkste Ge- mini-ploegen raken zij speelsters aan andere teams kwijt. Elly van Leeuwen en Mieke Kuiper had den reeds een wedstrijd in de be nen. De ploeg van Bernard van der Pols miste daarnaast Jet van Mastrigt. Door deze samenloopp van omstandigheden kon Gemini geen vuist maken tegen het Bos- koopse Agon (1-3). Leython 2 be haalde de eerste overwinning in de promotieklasse. Thuis won nen de Leiderdorpse reserves met 3-1 van Movo'ver. LEIDERDORP Leython lijkt het tweede-divisieniveau definitief ontstegen. Afgelopen zaterdag boekten de Lei derdorpse volleyballers hun tweede achtereenvolgende overwinning. In de voor de verandering eens goed gevulde Leiderdorpse sporthal Op Dreef stond de formatie van John Groen aan Rijnmond slechts één set af (3-1). Door dit resultaat blijft de debutant in de eerste divisie B ongeslagen lijstaanvoerder. Uiteraard neemt bij een zo gunstige gang van zaken geen Leiderdorper het woord degradatie in de mond. Handhaving luidt de officiële doel stelling. Een enkeling neemt zelfs het woord eredivisie al in de mond. Feit is in elk geval dat Groen met tien vrijwel gelijkwaardige selectie spelers een stuk beter uit de voeten kan dan met de zes of zeven van het afgelopen seizoen. Ook toen speelden de Leiderdor pers af en toen op eerste-divisieni- veau. Tegen Rijnmond bleek de thuisclub qua krachtenverdeling al een stuk verder dan pakweg een half jaar geleden. De voortvarende start (15-6) zei wat dat betreft nog weinig. Het vervolg (15-11 in een wat stroever verlopende tweede set en een voorsprong van 12-11 in de derde) was minder oogstrelend, maar kwam tot stand met een bank vol basisspelers. Toen op hen tegen de verwachting in na de verloren Spelverdeler Derk de Saegher van Leython heeft de grootste moeite om Bert Janzen (nummer 1) van een bruikbare set up te voorzien. LEIDEN In de landelijke tweede klasse heeft de Rijnsburgse Dam club in de derde ronde voor het eerst een zege geboekt. Na ruim zes uur versloeg RDC Krommenie met 11-9. De start van de Rijnsburgers was al lerminst voorspoedig. Gert Ceder hout verloor door een knullige doorbraak van de nationale topdamster Barbara Graas. Dc ach terstand werd vergroot toen de over het algemeen degelijk spelende Ton Noort blunderde en opzij werd ge zet. Na vier uur was de strijd weer open. Jan Schijff verzilverde zijn in het middenspel veroverde schijf voordeel. Nadat Arno Koolloos had verloren brachten Cor van Dus- seldorp en Cees van den Bosch RDC weer op gelijke hoogte. Na zes uur was het evenwicht nog niet ver stoord. Arie Schoneveld, Hans Kre- dcr en Jan Slingerland speelden achtereenvolgens remise. Teamlei der Rinus Kromhout bracht RDC even later de overwinning door zijn voordelige positie in tijdnood in winst om te zetten. In de hoofdklasse van de dam- bond Midden-Holland bleek het Leidsch Damgenootschap de schrik van het verlies in de eerste ronde te boven te zijn. Het wissel vallige Katwijkse KDC werd met maar liefst 12-4 verslagen. De tacti- ■óhe opstelling van kdc pakte to taal verkeerd uit. De vier kopbor- den van LDG wonnen op rij. Inval ler Wim Heemskerk kon na een uur reeds de wedstrijd bekijken. Evert Bton tring, Hans Kolfoort en An dre van der Kwartel bouwden de voorsprong uit tot 8-0. De sterkste Katwijkers op de on derste vier borden haalden bij lange nu niet de beoogde punten. Theo Uittenbogaard wist zelfs Jan Pas- schier in een moeilijke partij te ver slaan. Slechts Harry Dekker verloor op het onderste bord van Theo Zwetsloot. Sam van der Kwartel en Jan Slingerland hielden achtereen volgens Frans de Jonge en Arend van Beelen bekwaam in de tang, wat een forse overwinning oplever de. De Rijnsburgse reserves moesten het net afleggen tegen de enige kampioenskandidaat DID uit Zoe- termeer. Ofschoon een 4-10 tussen stand werd bereikt, waren er talrij ke kansen op een beter resultaat voor RDC 2. Casper Vroegop boek te een voortreffelijke zege op Doe- ves, Cees Glasbergen behaalde on danks schijfvoordeel remise tegen Fenno Boog en Jan Oudshoorn speelde remise tegen Bremer. De af gebroken partij tussen Adrie van Delft en Fijen zal vermoedelijk in remise uitmonden. Teleurstellend was dat Piet van Egmond zich in ge wonnen positie nog door Oege Dijk stra liet verrassen. Het Hazerswoudse Samen Sterk handhaafde zich aan kop door het Goudse Damlust 2 met 14-2 te ver pulveren. Martin Out moest Van Beusekom een remise toestaan, ter wijl Fraanje een schijfwinst niet in winst wist om te zetten. derde set (12-15) toch een beroep moest worden gedaan, waren zij nog gretig genoeg om de balans in Leiderdorps voordeel te laten door slaan. Dat is de grote winst die Groen de afgelopen maanden heeft geboekt. Zelf noemt de Zoetermeerse oud international het een gelukkige sa menloop van omstandigheden dat Léon Heijting, Derk de Saegher, Mi- chiel Smit en Frans Boerefijn de weg naar Leython tegelijkertijd vonden. Hoewel zij onmogelijk al in alle Leython-automatismen kun nen zijn ingewijd, namen zij vrijwel naadloos de plaatsen in van Paul de Winter, Paul-Jac Verhoeven en Ro bert Maassen, als dat tenminste no dig was. Groen wil voorlopig zo veel mo gelijk spelers zo veel mogelijk speeltijd gunnen. Behalve zijn lang ste man, de geblesseerde Bas Bloem, kan hii iedereen inzetten. De nauwelijks getrainde Heijting was weliswaar nog geen dag terug uit Joegoslavië, maar ook hij mocht zijn niet geringe volleybalkunsten voor het honderdkoppige publiek vertonen. Adempauze Dat de aanvallers regelmatig een adempauze was vergund, kwam hun spel alleen maar ten goede. Aan de weinig gewisselde Bert Janzen viel af te zien wat vermoeidheid kan uitrichten. In de vierde set kwam de degelijke blonde reus van het ene op het andere ogenblik op alle fron ten net te kort. Tegenstander Rijn mond, minder sprankelend maar overigens nauwelijks zwakker dan Leython, profiteerde onmiddellijk onder aanvoering van de hard slaande Jilles Degeling. Bij 5-9 en 8-10 hielden de toe schouwers hun adem in. Met Ver hoeven voor Janzen en dankzij een andere uiterst gelukkige wissel (Rob Mudde in plaats van De Saeg her) keerde het tij meteen. Rijn mond, dat zijn time-outs al had op gesoupeerd en alleen nog maar kon wisselen, was volkomen machte loos tegen de zuivere opslagen van Mudde. De geslepen spelverdeler, die vorig seizoen vrijwel niet kon worden gemist, serveerde nu als in valler de laatste set geconcentreerd uit: 15-10. Tien paar schouders lijken de toe nemende druk bij Leython gemak kelijk te kunnen torsen. Groen laat zich desondanks het hoofd niet op hol brengen. "Er ontbreken nog te veel faciliteiten", zei hij na afloop. "Zo kunnen wij maar twee in plaats van drie keer per week trainen. Ook moeten de jongens bijna alles uit ei gen zak betalen. Alleen met een sponsor kan Leython de eredivisie halen. Daarbij komt dat ik iedereen gemotiveerd zal moeten houden. We vallen af en toe toch nog stil. Wat mij betreft moet er vaker bloed aan de paal". Alleen Frans Boerefijn voldeed tegen Rijnmond (letterlijk) aan die wens van zijn nieuwe trainer. Zijn bebloede rechterelleboog kleurde zijn splinternieuwe (uit eigen mid delen betaalde) Leython-shirt rood. Geen centje pijn, meldde de 30-jari- ge Alphenaar. "Gewoon een wond die steeds weer opengaat. Last had ik er tijdens de wedstrijd niet van. Ik vond het bepaald niet slecht gaan, hoewel ik nog wel moet wen nen aan mijn nieuwe team. Maar mijn vorige vereniging, DAC, en ik waren uit elkaar gegroeid. Bij Ley thon geef ik mijzelf een half jaar om te kijken wat er in de eerste divisie voor mij inzit. Ik beschouw dit als een nieuwe uitdaging. Pakt het ver keerd uit, dan heb ik nog niet alle schepen achter mij verbrand". TIM BROUWER DE KONING LEIDEN - De Zijl/LGB heeft goede zaken gedaan door in het verre Nijverdal van Het Ravijn met 13-14 te winnen. LZ 1886 kon de verwachtingen nog niet waarmaken. Van het Haagse Zian werd met 7-8 verloren. Dc Zijl/LGB onderscheidde zich in positieve zin door van het dit jaar sterk begonnen Het Ravijn te win nen. Immers, de Nijverdallers ver sloegen vorige week het sterke De Robben en De Zijl reisde dan ook niet geheel gerust af naar het oos ten. Voor de ogen van het massaal opgekomen publiek ontspon zich een spektakel dat zijn weerga niet kende. De stoïcijns ogende coach Albert Spijker na afloop: "Deze wedstrijd had alles wat sport kan bieden". De wedstrijd verveelde geen mo ment, want mede door het enerve rende scoreverloop, de individuele acties en de blunders maakten bei de ploegen louter propaganda voor de waterpolosport. Toen de kruit dampen eenmaal waren opgetrok ken stond er nog een voordelige stand voor De Zijl op het scorebord ook. Dat was opmerkelijk, want Het Ravijn kwam sterk uit de startblok ken en in de beginfase werden de Leidenaars dan ook volkomen over rompeld. De verdediging was niet ingesteld op de snelle intercepties van Het Ravijn en vanaf de flanken werd de in die fase bepaald niet sterke goalie Martin Nederlof regel matig gepasseerd. Alles wees erop dat De Zijl met lege handen zou achterblijven. Spijker stelde echter tijdig orde op zaken door de bewaking op de sterkste Ravijn-spelers te verscher pen. Vooral de fysiek sterke Meye Lammers werd nauwlettend in het oog gehouden. Mede door een ster ker optredende Nederlof kwam De Zijl terug in de wedstrijd. Het doel punt van Niels Joor zette De Zijl naast Het Ravijn (11-11). Op dat moment begon Mark van Bejkum, die zich nog weinig had la ten zien, zich danig te roeren. De laatste twee doelpunten waren van zijn hand, wat voldoende was voor de overwinning. Voor De Zijl scoor de Marco Kerkvliet vijfmaal, Edwin Redegeld viermaal, Mark van Bel- kum tweemaal en Anton Heiden, Niels Joor en Alex van Belkum ie der eenmaal. LZ 1886 kende een teleurstellen de ouverture. In de eerste wedstrijd van het seizoen tegen het Haagse Zian liet LZ zich wel van een be geesterde kant zien. Na de degrada tie vorig jaar leek het erop dat LZ in een kort tijdsbestek voor de tweede DEN HAAG - De zwemploeg van LZ 1886 is in het Haagse Morgen- stondbad, het afgelopen weekein de. zeven seconden tekort gekomen voor de eindoverwinning in de strijd om de Golden Cup. Winnaar werd het Zoetermeerse WVZ. dat vorige week zo verraste in de eerste ronde van de competitie. Met veertien ereplaatsen, waarvan zes overwinningen en drie limieten voor de Nederlandse winterkam pioenschappen (NWK) keerden de LZ-zwemmers huiswaarts. Toch was dat niet het doel waarvoor ze waren afgereisd naar Den Haag. De Golden Cup was zeker haalbaar, ware het niet dat er enige zwem mers nog niet het juiste wedstrijd ritme te pakken hadden en nog wat seconden op hun beste tijden moes ten inleveren. Voor Fleur Bakker ging dat zeker niet op gezien de twee persoonlijke records die tevens NWK-limieten waren. De 100 meter schoolslag bij dc vrouwen sloot zij winnend af in 1.18,9. Aan dc andere limiet voldeed zij op de 100 meter vlinderslag met een verbetering van 3,5 seconden van haar persoonlijke toptijd naar 1 11.8. Bjanca Hoeks miste op 0.2 secon den het kringrecord op de 100 meter rugslag. Wel won zij op dat nummer bij de vrouwen met 1.09,9. Daarmee bleef zij haar clubgenote Paulien Stastra voor, die aantikte in 1.11,8 waarmee zij derde werd. Christian de Groot lonkt ook naar een kring record en wel op de 100 meter vlin derslag, maar bleef steken op 1.01,8, wat wel goed was voor de overwin ning. Remco Singeling liet zich van zijn goede kant zien door een tijd op de 100 meter vrije slag van 1.07,0, ook goed voor de hoogste plaats. Bij de allerjongste jongens (10 jaar) was Joost Onderwater de snel ste op de 100 meter rugslag in 1.31,3. De 100 meter schoolslag bij de meis jes tot veertien jaar leverde een overwinning op voor Olga Bouw meester in 1.20,0. In de einduitslag moest LZ de to taaloverwinning aan WVZ laten. De ploeg uit Zoetermeer scoorde 1414,1. LZ 1421,9 en het organise rende DSZ werd derde met 1449,1. NORA BAKKER maal met een leegloop zou worden geconfronteerd. Hoewel routinier Wilco van der Zeeuw vertrok riaar DZV Delft is Hans Parrel er toch in geslaagd een jong en fris van de le ver spelend team voor het voetlicht te brengen. In de wachtkamer zit nog Michel van der Zeeuw, die in eerste instantie ook zijn geluk be proefde bij DZV maar later op zijn schreden terugkeerde. Zonder Michel van der Zeeuw, die in goede doen iets aan het spel van LZ zou kunnen toevoegen, werd Zian een zo straf tempo opge legd dat aan Haagse kant al in de tweede periode de veer op knappen stond. Hangend aan een dunne draad bleven de Hagenaars, die niet eens zo lang geleden een Europese topclub vormden, in het voetspoor van de Leidenaars. De Leidse for matie, die snelheid aan techniek tracht te koppelen, zou het op het fysieke vlak echter moeten afleggen tegen de manschappen van Ron van der Harst. Parrel dicteerde zijn mannen dan ook dat alleen een hoog tempo de sleutel was tot suc ces. Resultaat had LZ wel, maar dat gold alleen voor de eerste twee pe riodes waarin Hans van Hees drie maal op identieke wijze afdrukte en LZ via Bas Willemsen een 4-1 voor sprong realiseerde. De vreugde was echter van korte duur, want mede door de koerswijziging van Zian, van zone naar pressing, begon de aanvalsmachine van LZ al snel ha peringen te vertonen. Schutter Hans van Hees kon niet meer in stelling worden gebracht en Zian bleef wonderlijk genoeg overeind in de conditieslag. Bij de stand 6-6 was LZ achterhaald en zou de meest geroutineerde ploeg met de zege gaan strijken. Zian bepaalde het lot van LZ achttien seconden voor tijd door uit een scrimmage de winnen de treffer op het scorebord te bren gen. Het gebrek aan routine van de Leidenaars kwam vooral aan het licht bij het verzilveren van de man- meer situaties. Uit tien numerieke meerderheden scoorden zij maar driemaal en dat kostte LZ uiteinde lijk de kop. De overige doelpunten werden gescoord door Frans Lan- gerhorst, Jan Langerhorst en Niels Zuidweg. Vivax debuteerde succesvol in de tweede klasse door nipt met 10-11 van HPC te winnen. Het was wel een benauwde overwinning voor de ploeg van Frits Welling, want pas in de slotseconde werd de winnende treffer binnengeschoten. Doelpun tenmakers: Pieter van der Kamp (2x), Jeroen Plasmeyer (2x), Jack Frauenfelder (2x), Hans Treisburg (2x), Dick van de Bosch (2x) en Ser ge Dietz. Met de nieuwe trainer Jan Bree- develd op de kant dolf Katwijk het onderspit tegen DWK uit Barne- veld. Na een aanvankelijk snel op gelopen achterstand (4-1) kwam Katwijk nog wel terug (4-4), maar toen was het kruit wel verschoten. Einstand 12-8. Ronald Heemrood scoorde viermaal voor Katwijk. WZK remiseerde tegen Rapido uit Haarlem. Er zat echter veel meer in voor de ploeg van Alijd Vervoorn. want in de laatste periode stond WZK zelfs op een 6-9 voorsprong. De bij Rapido ijlings aangetrokken Joegoslaaf Popescu was in de slot fase van het treffen echter een maafje te groot voor de WZK-verde- diging. Einstand 10-10. Hugo Breg- man scoorde zesmaal voor WZK. Sassenheim kwam in de eerste wedstrijd van het seizoen goed voor de dag. NVA/HHC werd met 7-9 ver slagen. De vrouwen van De Zijl/LGB openden sterk in de eerste klasse. DAW ging met 5-10 ten onder. LZ verloor met 5-3 van DSZ uit Den Haag. WIM SIERA WERKHOVEN (GPD) - Scheids rechter Harold van Hilten (25) uit Houten is gisteren in Werkhoven geschopt en geslagen door één of meerdere voetballers van het Utrechtse Faja Lobi. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd Aurora-Faja Lobi doelpuntte de thuisclub. De grensrechter van F^ja Lobi vlagde, omdat een speler van Aurora hands zou hebben gemaakt. Van Hilten negeerde het vlagsig- naal. De aanvoerder van Fc^ja Lobi ontstak daarop in woede en viel de arbiter aan. Van Hilten liep gek neusde ribben op en letsel aan de nekwervels. Van Hilten werd op doktersad vies per ambulance naar het militair hospitaal in Utrecht vervoerd om foto's te laten maken. De gemoles teerde arbiter dient zich donderdag wederom in het ziekenhuis te ver voegen, omdat nader onderzoek no dig is. Van Hilten, invaller voor een ver hinderde collega-scheidsrechter, was gisteren niet in staat commen taar te geven. De ouders en de zus van de scheidsrechter waren getui ge van de onverkwikkelijke tafere len die zich in Werkhoven afspeel den. De vader van het slachtoffer heeft van de mishandeling van zijn zoon aangifte gedaan bij de Rijks politie in Bunnik. "Wat zich op dat voetbalveld heeft afgespeeld is on voorstelbaar", zei Van Hilten senior gisteravond. 'Terwijl mijn zoon op de grond lag is hij geschopt door meerdere spelers. Door hoeveel spelers precies kan ik niet zeggen. Naar omstandigheden maakt mijn zoon het redelijk. Hoe ernstig hij er precies aan toe is weten we nog niet. Er moeten nog meer foto's worden gemaakt. Dat kon vanmiddag nog niet omdat mijn zoon bepaalde bui gingen niet kon maken". Volgens de Rijkspolitie in Bun- nik worden twee personen verdacht van de mishandeling. Eén daarvan is gisteren aangehouden, de tweede moest gisteravond nog worden op gespoord, aldus de Rijkspolitie. Hoeveel spelers precies zich aan de mishandeling van de arbiter schuldig hebben gemaakt is ondui delijk. "Ik heb één speler van F^ja Lobi de scheidsrechter neer zien slaan en dezelfde man meerdere trappen zien uitdelen. Maar mede spelers beweren dat er meer spelers van F^ja Lobi bij de mishandeling betrokken zijn geweest", verklaart André de Bruih, speler van Aurora. Volgens voorzitter Bainatsah van Faja Lobi heeft alleen zijn aanvoer der zich schuldig gemaakt aan de mishandeling van de scheidsrech ter. "Wij als vereniging betreuren ten zeerste wat zich in Werkhoven heeft afgespeeld. De zaak ligt bij de politie en de KNVB. De KNVB zal zeker maatregelen nemen. Los daarvan, de speler die zo vreselijk over de schreef is gegaan voetbalt nooit meer voor F^ja Lobi, dat moge duidelijk zijn. De gebeurtenissen betekenen een zware domper voor de club. Vroeger hadden we de naam een stel heethoofden te zijn. De laatste paar jaar is er niets ge beurd, dachten we met die kwalijke reputatie te hebben afgerekend. Het gaat hier om de actie van één man, die niet was tegen te houden. Dat er twee spelers als verdachten worden aangemerkt moet op een misverstand berusten. Eén daarvan zit nota bene zelf bij de politie, heeft zelf contact met de collega's van de Rijkspolitie opgenomen om ophel dering te verschaffen". De aanvoerder van F^ja Lobi ont stak in woede omdat Van Hilten eerder in de wedstrijd op advies van de grensrechter van Aurora een goal van Faja Lobi annuleerde, ter wijl hij bij de treffer van Aurora geen aanleiding zag de grensrechter van F^ja Lobi te raadplegen, hoewel de linesman van de Utrechters vlag de. Pele for president RIO DE JANEIRO (AP) - Pele, de ge pensioneerde voetbalkoning heeft in een interview gezegd dat hij mee wil dingen naar het president schap van Brazilië in 1995. In het vraaggesprek, dat zaterdag werd gepubliceerd in een Braziliaanse krant, zegt Pele dat hij een sociaal democratische partij wil oprichten en een gooi wil doen naar de hoogste positie in zijn land. De 49-jarige ex-voetballer die in 1977 is gestopt, vertelde dat hij het een uitdaging vond de strijd aan te gaan met de huidige president Fer nando Collor de Mello.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18