Koeman blijft Oranje trouw Grote nederlaag voor Noordwijk Ter Leede geeft j UVS goed partij Engeland stelt kandidatuur voor WK 1998 Van Tiggelen neemt liberopositie waar Bekerstunt tegen NAC blijft uit Bedenktijd Lok Tennisteam op volle sterkte MAANDAG 15 OKTOBER 1990 SPORT PAGINA 15 BARCELONA/ZEIST (GPD) Ronald Koeman blijft zich be schikbaar stellen voor het Nederlands Elftal. ..Als ik word uitge nodigd ben ik er de volgende interland gewoon weer bij". De afge lopen dagen speelde de Groninger met de gedachte een dikke punt te zetten achter zijn interlandcarrière. Hij was hevig teleurge steld in bondscoach Rinus Michels die hem wegens kritiek in de media niet selecteerde voor de interland tegen Portugal, woens dag in Oporto. „Ik ben nog steeds teleurgesteld in de beslissing van Michels", liet het 'kanon van Barcelona' telefonisch weten. "Maar om nu te zeggen: ik bedank voor Oranje, vind ik toch een beetje te ver gaan". Het eerste kwalificatieduel voor het Europees kampioenschap in Zweden zal hij, vertelde Koeman, 'lekker op de bank' voor de televisie aan zijn netvlies voorbij laten trek ken. „Veronique zendt de wedstrijd uit en ik heb op dak een schotel waardoor ik die zender kan ontvan gen". Samen met buurman Cruijff voor de buis dus. Koeman lacht. „Wie weet". LONDEN, 14 okt. (AP) - De Engelse voetbalbond wil zich naast Frank rijk kandidaat stellen voor de orga nisatie van de wereldkampioen schappen voetbal in 1998. Dat heb ben Britse kranten zondag gemeld. Na de goede prestatie van het En gelse elftal tijdens het afgelopen WK in Italië en het teruglopen van het voetbalgeweld in eigen land. zou Engeland er nu op vertrouwen dat het organiseren van het belang rijkste voetbaltoernooi mogelijk moet zijn. De Engelse Football League, waarbij 92 profclubs zijn aangeslo ten, zou donderdag de Football As sociation, het Engelse bestuursor gaan voor het profvoetbal, gevraagd hebben bij de FIFA een verzoek in te dienen. De FIFA zal pas in de zo mer van 1992 beslissen welk land het WK van 1998 mag organiseren. Engelse eerste en tweede divisie clubs zijn druk bezig hun stadions te renoveren. In 1994 moeten er al leen nog maar zitplaatsen zijn. De huidige staat van de stadions zou voor de FIFA aanleiding kunnen de Engelse aanvraag niet te honoreren. Frankrijk stelde zich al eerder kan didaat. De Franse voetbalbond gaat ervan uit dat het WK in 1998 weer te rug naar Europa komt, omdat het in 1994 in de Verenigde Staten wordt gehouden. Susan Devoy palet squashtitel terug SYDNEY (Reuter) - Susan Devoy heeft een jaar moeten wachten om een foutje recht te zetten. De num mer één van de wereldranglijst her overde in de Australische stad de wereldtitel squash door in de finale de Engelse titelverdedigster Marti- ne le Moignan te verslaan in drie ga mes: 9-4 9-4 en 9-4. Le Moignan, als vierde geplaatst, versloeg Devoy vorig jaar nog bij de open Nederlandse kampioenschap pen. Een herhaling van die prestatie zat er zondag niet in. Haar tegen stander uit Nieuw-Zeeland revan cheerde zich duidelijk. „Dat de par tij maar drie games duurde, wil niel zeggen dat het een makkie was. Ei waren momenten dat de wedstrijd alle kanten op kon", zei Devoy na de verovering van haar derde wereldti tel. Bij de open Amerikaanse titel strijd domineerde de als eerste ge plaatste Jansher Khan. De spelei uit Pakistan was voldoende her steld van de vijf, afmattende games in de halve finales tegen Chris Ditt- mar. Een dag later kon zijn Australi sche tegenstander Chris Robertson, als tweede gerangschikt, alleen in de eerste game Khan verontrusten. Daarna kon hij het hoge tempo van Khan met meer volgen. Na een uui en 35 minuten (13-15 15-5 15-7 15-7; maakte de Pakistani de partij af. Vooruitzichten Nannini somber FLORENCE (RTR) - Alessandro Nannini zal zijn rechter arm nooit meer op normale wijze kunnen ge bruiken. Dat verklaarde de chirurg die er zaterdag tijdens een tien uur durende operatie in een ziekenhuis in Florence in slaagde de bij een he- hcopter-ongeluk afgerukte rechter- onderarm van Nannini aan te naai en. „In het ergste geval zal de arm geamputeerd moeten worden", zo zei chirurg Carlo Bufalini. ..Hij zal hoe dan ook nooit meer de oude kunnen worden. In de operatie heb ik gedaan wat mogelijk was. Het was niet gemakkelijk, omdat de wond heel gecompliceerd was. Het zal een week duren voordat zeker is of de operatie succesvol was en mis schien wel vijf maanden voordat de arm weer enigszins zal kunnen functioneren. Sommige inwendige verwondingen waren echter zo ern stig. dat volledige genezing uitge sloten is." Nannini stortte vrijdag met zijn pas aangeschafte helicopter neer bij het huis van zijn ouders, even bui ten de stad Siena. Hierbij werd zijn rechteronderarm afgerukt. Voorts verbryzelde hij zijn linker hand. Afgelopen donderdag deed Ruud Gullit nog een vertwijfelde poging de affaire-Koeman met een sisser af te laten lopen. Maar de aanvoerder van Oranje kon Michels niet ver murwen de straf ongedaan te ma ken. Gullit: „Woensdag (Michels gaf Koeman die dag te verstaan dat hij thuis kon blijven-red.) wist ik nog van niks. Wij speelden toen met Milan voor de supercup tegen Sampdoria. Nadat ik donderdag had gehoord wat er gebeurd was, heb ik direct met Ronald gebeld. Daarna heb ik contact opgenomen met de heer Michels. Ik dacht dat ik misschien nog kon bemiddelen. Maar de heer Michels wildé niet op zijn beslissing terugkomen. Boven dien was het al in de pers versche nen". Gullit zei „aan de ene kant" be grip op te kunnen brengen voor de starre opstelling van de bonds coach. „Want op Schiphol, vlak voor het vertrek naar Italië (Oranje speelde daar ruim twee weken gele- Pak slaag voor RCL LEIDEN - In de derde ronde van de districtsbeker heeft Alpher.se j Boys tegen het twee klasse lager acterende RCL flink uitgepakt J De Leiderdorpers gingen naar huis met een 7-1 nederlaag. Katwijk moest tegen de reserves van FC Den Haag met 0-1 buigen. UVSj had zijn handen vol aan Ter Leede en kon ternauwernood de zege j veiliggestellen. Coaches Rinus Michels en Dick Advocaat kijken zorgelijk naar de verrichtingen van hun jongens. den een oefeninterland-red.) heb ben we afgesproken dat kritiek bin nenskamers zou blijven". Maar, stelde Gullit eveneens, „aan de an dere kant, de wedstrijd tegen Por tugal is belangrijk en Ronald is een belangrijke speler voor het Neder lands Elftal. Dat maakt de situatie alleen maar rotter". De Milanees wilde niet prijsgeven of hij de kri tiek van Koeman deelt. „Daar ga ik niet op in. Maar ik vind het jammer dat het zo gelopen is". Ronald Koeman liet begin vonge week in een aantal media weten dat Michels met zijn experiment tegen Italië een doodlopende steeg was ingeslagen. Hij zei een voorstander te zijn van een taktiek met echte buitenspelers, terwijl Michels daar juist niet aan wil en de vleugels tot „operationeel gebied" heeft ver klaard. „Koeman", aldus Michels, „heeft op de onjuiste plaats en op een onjuist tijdstip de verkeerde tekst gebracht. Ik verwacht van de ZEIST (GPD) Adrie van Tigge len treedt woensdag tegen Por tugal waarschijnlijk op als libero van het Nederlands Elftal. Hij neemt in dat geval de positie in van Ronald Koeman, die stout is geweest en dooï bondscoach Mi chels voor de duur van een inter land in de hoek is gezet. Van Tig gelen is geruime tijd geblesseerd geweest (scheurtje in het schou derblad) en miste daardoor de oe feninterland ruim twee weken ge leden tegen Italië. Hij speelde pas twee wedstrij den bij de reserves van An- derlecht en een half uur in het eer ste elftal. „Begin deze week zei ik nog tegen mijn vrouw dat ik niet verwachtte een uitnodiging te krijgen". Tegen het Olympisch team, za terdagmorgen op het KNVB- sportcentrum in Zeist de oefen partner van het Nederlands Elf tal, leidde Van Tiggelen een drie mans defensie, die verder be stond uit zijn clubgenoot Graeme Rutjes en de PSV'er Stan Valckx. De Ajacieden Danny Blind (op rechts) en Richard Witschge (op links) moesten de zijkanten be strijken. Gerald Vanenburg en Aron Winter completeerden het middenveld. Johnny van 't Schip stond op rechts en had als op dracht veelvuldig te switchen met Ruud Gullit, die in de buurt van aanvalsleider Marco van Bas ten opereerde. Na de rust - de wedstrijd duur de twee keer een half uur - kwam Dennis Bergkamp de licht aange slagen (dijbeen) Ruud Gullit ver vangen. Frank de Boer loste na veertig minuten Richard Witsch ge af. Wegens Schotse verplich tingen bij Aberdeen ontbrak Hans Gillhaus op het appel. Mar- ciano Vink deed mee met het Olympisch team. dat verre van compleet was. Het Nederlands Elftal won het oefenpotje met 1-0 door een doel punt van Vanenburg, in de eerste helf gescoord, maar kon niet over tuigen. Vooral de linkerkant van Oranje draaide stroef. Michels hield tegen de Olympiërs, die 'op zijn Portugees' moesten spelen, met Bryan Roy in de rol van ster speler Paulo Futre, vast aan zijn eerder uitgeknobbelde taktiek zonder echte buitenspelers. Te gen Portugal zal hij daar naar alle waarschijnlijkheid evenmin van afwijken. „Met vaste buitenspe lers zijn er in het topvoetbal te weinig mogelijkheden tegen ster ke verdedigers". De opstelling van het Neder lands Elftal was: Van Breukelen; Van Tiggelen; Rutjes, Valckx; Blind, Vanenburg, Winter, Wit schge (40. Frank de Boer); Gullit (31. Bergkamp); Van 't Schip, Van Basten. plaatsvervangend aanvoerder dat hij zijn kritiek niet op deze manier presenteert. Hij had maandag met zijn kritiek moeten komen tijdens de gesprekken die ik dan met de spelers zal voeren". Michels verwees naar de gedrags regels die hij ruim twee weken gele den met de Oranjeselectie is over eengekomen. „Het is mijn taak er voor te zorgen dat negatieve facto ren worden geremd en dat de werk en prestatiesfeer zo gezond moge lijk is. De spelers mogen dat ook van mij eisen. Door het gedrag van een prominente speler was ik in een toestand gekomen dat ik maatrege len moest nemen. Had ik nu niks ge daan, dan had ik nooit meer iets kunnen doen in vergelijkbare situa ties". De 62-jarige Amsterdammer zei te streven naar een situatie waarin de voetballers van Oranje als een eenheid naar buiten treden. „Die was op het WK in Italië nog ver te zoeken. Voor wij aan de oefenwed strijd tegen het Olympisch team be gonnen, heb ik dat ook nog eens aan de spelers uitgelegd. Ik denk dat de invloed van deze beslissing positie ver zal zijn dan het gemis van Koeman in één wedstrijd". Michels voegde er nog aan toe dat de libero van Barcelona bij 'nor maal' gedrag woensdag 'gewoon' aan zijn 49ste interland zou zijn be gonnen. „Vorige week heb ik nog een oud-assistent naar Spanje ge stuurd om te kijken hoe hij pres teerde. Hij bleek een sterke partij te hebben gespeeld. Maar een paar da gen later moest ik mijn waarnemer vertellen dat hij voor niks was ge weest". Katwijk - FC Den Haag 2 0-1 Katwijk, medekoploper in de eer ste klasse, speelde een prima wed strijd tegen de reserv es van FC Den Haag, die met Katwijker Jeffrey Ta- lan aantraden. Het grote manco bij de oranjehemden was het niet kun nen verzilveren van de enkele opge legde kansen. Aanvankelijk had Katwijk het moeilijk met Den Haag. Door het in passen van Theo Scholte en Jan Stel op het middenveld liep het or ganisatorisch niet van een leien dakje. Maar na een twintigtal minu ten had de thuisclub zijn zaakjes op voor elkaar. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en werkten een goe de en open wedstrijd af. Voor rust was Katwijk nog gevaarlijk via Jan Stel en Dennis Jan Mieras, Remco Torken stelde daar een gevaarlijke kopbal tegenover. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Kansen waren er voor Stel en Piet van Duyn die al leen voor de Haagse doelman niet wist te scoren. Nadat Den Haag nog op de paal had geschoten verraste Dannv Hoekman Teun van Duy- venbode met een schot in de korte hoek. De Katwijkse goalie ver wachtte een voorzet. Leon Meys liep tegen zijn derde boeking (praten) op en kan een schorsing tegemoet zien. Alphense Boys - RCL 7-1 RCL heeft zaterdagavond in de derde ronde van de KNVB-beker district West 2 een kansloze neder laag geleden tegen Alphense Boys. De ploeg uit Leiderdorp maakte een matte indruk en maakte zijn koppo sitie in de derde klasse geen mo ment waar. De Alphenaren. uitko mend in de eerste klasse, schoten de Racing dan ook aan flarden. 7-1. Halverwege was het al 3-0 dankzij een gave hattrick van René de Jong. Vervolgens maakten Pieter van Zoest, Stanley Macnack en Marcel de Jong er na rust 6-0 van voordat Riny Oosterlee voor RCL kon te- genscoren: 6-1. Stanley Macnack bepaalde de eindstand op 7-1. Lugdunum - Excelsior Maas sluis 0-3 De uitslag duidt op een regelmati ge en gemakkelijke overwinning voor de zaterdageersteklasser. Maar in het veld waren de Leidenaars be- J paald niet de mindere. Gedurende een groot deel van de wedstrijd die-1 teerde de ploeg van Hennie de i Klerk zelfs de wedstrijd Twee iden- tieke dekkmgsfouten. beide vooraf- gegaan door een doorkopbal van J een Maassluis-speler, betekenden de nekslag voor de Kikkers. De tref- i fers waren van Faust van der Meer I Na de 0-2 schoot Hans van As op dc J lat en miste André Hoekstra een grote kans op de aansluitingstref- fer. Via een counter maakte Rob van der Meer (broer van Faust) de I derde goal. UVS - Ter Leede 3-2 Hoewel UVS duidelijk de meer-1 dere was, stribbelde de zaterdag- J vierdeklasser gemeen tegen. Eric j Grosman zette de bezoekers al na i acht minuten op 0-1 De hoofdklas ser stelde snel orde op zaken. Hans van Leeuwen zorgde voor de gelijk- i maker, waarna Rick van Dijk een te korte terugspeelbal van een Ter Leede-verdediger afstrafte. Met een I lob tekende Van Dijk voor 2-1. t. j vens de ruststand. UVS vergat door te gaan na de pauze en kreeg daar-1 voor de rekening gepresenteerd NOORDWIJK - Als koplo per in de zaterdageersteklas- se werd Noordwijk door ve len in staat geacht afgelopen zaterdag in het toernooi om de KNVB-beker tegen de eveneens ongeslagen eerste- divisionist NAC voor een be kerstunt te zorgen. Op eigen terrein tegen een gehavend NAC werd Noordwijk ech ter. onder het oog van een NOS-camera, achteloos op zij geschoven. De profs uit Breda wonnen in een weinig spectaculair duel met 1-5. Zonder de gevaarlijke spitsen John Lammers en Ton Cornelissen (top scorer), en zonder de dragende krachten Ruud Brood en Wann.v van Gils leek NAC voor Noordwijk een te kloppen ploeg. Cor Pot, de trainer,van de Bredanaars, maakte zich echter geen enkele zorgen. De profs zouden zegevieren over de amateurs, dat was volgens de voor malige spits zeker. Van onderschat ting kon ook geen sprake zijn. im mers vorig jaar was NAC al eens hard op zijn bek gegaan tegen Hal steren (0-3). En de afwezigen, dat zijn toch niet de minsten? Pot: "Dat maakt niet veel uit. Ik heb een bre de selectie en adequate vervangers. Laten die jongens maar eens zien wat ze waard zijn". Schapendonk Het maakte voor NAC inderdaad niets uit. Noordwijk werd al vroeg geconfronteerd met de levensge- vaarlijke oud-international Cees Schapendonk. Vooral in dc ope ningsfase dook hij herhaaldelijk op voor het doel van Rob van Dijk Na twee minuten kon Van Dijk met zi jn vuist een kopbal van de kleine mid- voor (voorzet Hubert Baardemans) tegen de lat tikken, maar enkele mi nuten later was het bij zijn tweede kans raak. Van Dijk. die hoopte de rust met 0-0 score te halen, kreeg slechts een hand achter een stuite rend schot van Dennis van der Gijp. waarna Schapendonk de bal voor het intikken had. Niettemin bleef Noordwijk goed meevoetballen. en werd het zeker niet weggespeeld. Het grote ver schil was niet zozeer het tempo dat NAC Noordwijk oplegde, want daar had de kustploeg niet al te veel pro blemen mee. maar de zuiverheid waarmee de Bredanaars hun af- speelmogelijkheden benutten. De Met handen en voeten voorkomt Joop Tegelaar dat Cees Scha- pendonk 0-5 scoort. Doelman Rob ran Dijk is reeds kansloos, op de achtergrond kijkt Martin van Ktns gespannen toe. «foioLork Zuvdrrduin» roodwittcn waren af en toe te slor dig. waardoor een goed ogende aan val tot teleurstelling van het dui zendkoppige publiek door de gas ten werd afgebroken. Voor rust waren er nog voldoende kansen voor de thuisploeg. Trainer John Eelman sprak zelfs van 'dot ten' van kansen, en hij meende dat met een beetje geluk een 2-1 voor sprong halverwege reeel zou zijn ge weest. Martin van Kins kwam net te laat om. nog vroeg in de wedstrijd, een dieptepass van Timo Gerlof te benutten. De goed uitgelopen doel man John Karelse ontnam de rechtsback de mogelijkheid om tot een goed schot te komen. Om nu di rect te spreken van een dot van een kans is lichtelijk overdreven. Dotje Het dotje moest nog komen Weer was Van Kins er bij betrokken die. ditmaal vanaf de linkervleugel, de naar binnen gesneden Fred Lues ken een niet te missen kans bood Vrij voor Karelse vergat hij dc bal voldoende te stiften waardoor de doelman NAC op voorsprong hield Het pleitte voor Noordwijk dat het bleef voetballen. Tot de rust bood de thuisclub goed tegenstand en eigenlijk kwam het tegen de veld verhouding in pal voor rust op 0-2. Na obstructie van Leonard van Utrecht ten opzichte van Patrick Dik. schoot Peter Remie de toege kende vrije trap achter Van Dijk Eelman: "Het had voor ons weinig zin om voor de pot te gaan liggen We wilden niet wachten op het ene moment, maar we wilden voetbal lend ook aan onze trekken komen" In de tweede helft liep NAC na een kwartier uit naar 0-3 De excel lerende rechtsback Hans van den Dungen bood met een subtiel hak- balletje Baardemans de kans op 0-3 Hierna schakelde Noordwijk verde digend over op een een op een Voorstopper Kees Smit en Timo Gerlof werden vervangen door de aanvallers Jacques Scholten en Ralph Pronk. "Het lag meer voor de hand om Joop Tegelaar te vervan gen. maar Kees was niet helemaal fit dus kon ik niet anders Ja. en dat ze dan uitlopen tot 1-5 dat kan je verwachten. De score is wat hoog uitgevallen", aldus Eelman Via Dennis van der Gijp kwam NAC op 0-4. en Patrick Dik bracht de score op 1-5 Tussendoor had Scholten voor Noordwijk de eer ge red. nadat Karelse te veel moeite had met een schot van Pronk Al met al een teleurstelling voor dc tot zaterdag nog ongeslagen Noordwijkers "Maar een drama is het zeker niet", vertelde Eelman GIJS VAN OOSTEN HONKBAL - De finale van de Ame rikaanse honkbaltitelstrijd gaat tus sen de Oakland A's en de Cincinnati Reds De Reds plaatsten zich voor de World Series door een minimale overwinning (2-1) op de Pittsburgh Pirates De Reds stonden in 1976 voor het laatst in dc World Series. Rocky Pitti profiteerde van een aar zelende Leidse defensie en trok de> zaken weer gelijk. Kort daarvoor 1 had de thuisploeg overigens drie) keer het houtwerk geraakt. Tien mi-1 nuten voor het einde kwam de, winst toch nog bij de ploeg van Ruud de Groot terecht. Na een" schot van Wout Holverda zorgde Hans de Kruijs in de rebound voor 3-2. Bij UVS heeft Frank Roosa twee wedstrijden schorsing gekre-' gen na zijn rode kaart in de wed-| strijd tegen Elinkwijk Lens - Leidsche Boys 7-1. Een nog niet compleet Leidsche Boys werd overklast door de Haag se derdeklasser Lens By rust was het al 3-0. Na rust scoorde Richard Fielemon de enige Leidse treffer De Leidenaars beperkten zich de resterende minuten tot het uitspe-* len van de wedstrijd om blessures, en eventuele boekingen te voorko-. men. Richard Vogelenzang nam de plaats in van de nog geblesseerde doelman Ed Neuteboom ALPHEN AAN DEN RIJN - Klaas Lok heeft de onderhandelingen met AA V '36 over een functie als trainer by de Alphense atletiekclub voorlo pig opgeschort. De afstandsloper, die donderdag een eerste gesprek heeft gehad met de technische com missie vup AAV. wil eerst onderzoe ken of hij zelf een terugkeer kan ma ken in de atletiek Afhankelijk daar- van hebben beide partyen besloten om voorlopig geen afspraak te ma ken Lok, die inmiddels weer in trai ning gegaan is. werd door AAV be- naderd omdat Ronald Heus en Mar- tien van der Hoorn te kennen heb-* ben gegeven hun functie te willen neerleggen of te beperken. Heus stopt per 1 januari als trainer en Van der Hoorn is nog voor één avond be schikbaar DEN HAAG (ANP) Het Neder" landse tennisteam dat eind novem ber in Goirlc gaat proberen een* plaats te veroveren in dc eerste divi-l sie van het Europese kampioen schap voor landenploegen, bestaat uit de volledige vaderlandse top. Brenda Schultz, Nicole Jager man. Mynam Oremans en waar schynlyk Manon Bollegraf kunnen van 22 tot en met 25 november in de Brabantse gemeente de ploegen van Oostenrijk. Tsjechoslowakye, Denemarken. Finland en Zwitser land ontmoeten. Er wordt in twee poules van drie gespeeld Dc gre* oepswinnaart treffen elkaar in de fi nale In Goirle staat één plaats in de hoogste divisie op het spel De meeste tegenstand wordt verwacht van Tsjechoslowakye dat de sup- toppers Zrubakova. Langrova. Pos pisilova «»n Rajchrtova aangemeld Oostenryk hecht minder waarde aan het evenement

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15