PORT w K c :«j 'Deze zege pakken ze me nooit meer af 'Het succes van het collectief' Winst Rijnsburg amper een bekerstunt SpowTV Quick Boys droogt Helmond Sport af M is;*1»" ffcu Jaar schorsing Camevale na gebruik doping AZC op magistrale wijze naar de finale van de Europa Cup MAANDAG 15 OKTOBER 1990 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 KATWIJK - Geheimen had Quick Boys niet voor Frans Körver. Twee keer had de trainer van Helmond Sport de zaterdageersteklasser aan het werk gezien. Z'n spelers hield hij za terdag pal voor de bekerwedstrijd dan ook voor dat de tegenstander zeker niet onderschat mocht worden. De woorden van Körver waren aan de vice-koploper van de eerste divisie niet besteed. Als geslagen honden dropen de profvoetballers af na de met 5-2 verloren confrontatie. Eigen schuld, dikke bult. Vooral in bekerduels komt hoogmoed nu eenmaal voor de val. Nu trof Hel mond Sport het niet tegen een Quick Boys in geheel andere ge daante tegenover zich te treffen. Op de bank zal trainer Körver zich tij dens de balomwentelingen hebben afgevraagd of hij in de afgelopen twee weken per ongeluk de ver keerde tegenstander had bespio neerd. Eindelijk bevestigde Quick Boys in het ruim twee maanden oude seizoen de reputatie van een heuse amateurtopper. Waartoe de ploeg dan in staat is. werd voor de ogen van 2000 liefhebbers nadruk kelijk gedemonstreerd. De equipe van tussenpaus Arjen van de Werf koppelde inzet aan klasse en veegde het beduusde Helmond Sport in de tweede helft van de mat. Kinderachtig als trainers soms kunnen zijn, wentelde Frans Kör ver de nederlaag voor een deel af op het optreden van arbiter Dolstra. De leidsman offreerde de thuisploeg liefst drie strafschoppen. Op geen van alle rustte de smet van een 'weggevertje' dus stond Dolstra vol ledig in zijn recht. En had Körver het bij het verkeerde eind. "We zijn er heel bekaaid afgekomen", riep de Limburger, waar een uitbrander voor zijn eigen ploeg op zijn plaats was geweest. "De nederlaag was verdiend, maar is voor een groot deel in de hand gewerkt door Dol stra". Bij Quick Boys maalde uiteraard niemand om de overigens conse quente leiding. Opgelucht en intens gelukkig waren ze op Nieuw Zuid. "Voetballen kunnen ze allemaal", wist Arjen van de Werf voordat hij de klus van Melbi Raboen overnam, "alleen zijn ze zich niet altijd be wust van hun eigen kwaliteiten". Zeer tot genoegen van de kettingro- kende oefenmeester scoorde Quick Boys na een lange kwakkelperiode weer eens een voldoende. Daarmee was tevens het bewijs geleverd van de goede relatie, die Van de Werf met de selectie onder houdt. De kans is dan ook zeer ze- maakten de blauwwitten zaterdag middag geen geheim van de speel wijze. Quick Boys toonde geen en kel respect voor de vice-koploper van de eerste divisie en koos brutaal ker aanwezig dat de trainer tot het voor de aanval. De opponent uit einde van het seizoen aan de hoofd macht gekoppeld blijft. Als het be- Brabant stond erbij en keek ernaar en gaf Quick Boys alle gelegenheid stuur van Quick Boys er niet in om het geknakte zelfvertrouwen op te vijzelen. Middenvelder Edwin Otte nam het voortouw. De bij Tel star afgedankte profvoetballer ont- de wed- slaagt om een capabele (en gediplo meerde) vervanger van de opge stapte Raboen aan te trekken, dan wordt voor Van de Werf dispensatie popte zich als de man aangevraagd. Inmiddels heeft zich strijd, een legertje oefenmeesters op Uit zijn afgemeten voorzet brak Nieuw Zuid gemeld. De meesten Leen van der Plas in de 25ste mi- zijn volgens de gezagsdragers op nuut de score open, nadat eerder Nieuw Zuid evenwel "te duur" of Floor van Duyn en Fred Kanbier "ongeschikt". scoringsmogelijkheden hadden Quick Boys doet er goed aan om verkwanseld. Vreemd genoeg luid- Van de Werf voor de rest van het sei- de de treffer van Van der Plas een zoen aan zich te binden omdat hij mindere periode van Quick Boys in. nu eenmaal inzicht heeft in de kwa- Een gebrekkige organisatie leidde liteit van de selectie. De trainer tot opgelegde kansen voor Hel- Richard Hoogervorst, nog net zichtbaar achter de paal, verrast doelman Rein van Duijnhoven en zorgt met een fraaie boogbal voor 3-1. Gert Aandewiel probeert de bal nog een extra zetje mee te geven, maar de treffer is reeds een feit, ondanks het weerwerk Erwin Vereijken. (foto Lork Zurdvrduini Hoogervorst: 3-1. Weer stribbelde ^er Plas. Ditmaal nam Johan Jon- Helmond Sport tegen (Frank Weij- vanaf de stip 2-0 aantekende (Jan ers), maar Quick Boys sloeg weer Jeroen Schaap was binnen de lgnen neergehaald), begon Quick Boys beter te draaien. Tekenend voor het groeiende ver trouwen was dat de formatie van Arjen van de Werf zich niet van de wijs liet brengen door de Helmond- se tegentreffer, gescoord door Ger even hard terug. Fred Kanbier werd na een solo neergehaald en voor de tweede maal floot Dolstra voor een strafschop. Een kolfje naar de hand van Edwin Otte 4-2. Daarna legde Helmond Sport het hoofd moedeloos in de schoot. De ploeg werd een speelbal van het su- durfde het gisteren aan om een ge- mond Sport. De paal (schoten van ry Schuman. Quick Boys volhardde perieure Quick Boys, dat in de slot- vestigde naam als Frenk van der Chris van der Dungen en Patrick Kley buiten de basis te houden ten Kraus) weerhield de bezoekers van behoeve van Fred Kanbier. Voorts de gelijkmaker. De tweede Katwijk- vertrouwde hij Jan Jeroen Schaap weer de positie van rechtsback toe en hield Kees Haasnoot op de bank. Toeval of niet, Kanbier en Schaap speelden eerr 'wereldpot' en ver tolkten bovendien een beslissende rol in de onderhoudende wedstrijd. Die had Quick Boys overigens in een vroegtijdig stadium in eigen voordeel kunnen beslissen. Waar vorige week tegen IJsselmeervo- gels nog voorzichtigheid troef was, in het onbevangen aanvalsspel en zag dat al snel beloond met een schitterend doelpunt van Richard fase nog één keer toesloeg. Voor de derde maal gebeurde dat vanaf de stip, na een valpartij van Leen van ker de honneurs waar. Hg joeg het leder ziedend hard in de touwen. Quick Boys en Van de Werf waren dus de grote winnaars. Op 14 no vember wacht de volgende kluif in de tweede ronde: NEC. Met of zon der Van de Werf. De trainer "Of ik het vervelend vind dat ik straks eventueel weer terugmoet naar de landelijke jeugd? Welnee, wat ik nu meemaak is allemaal mooi meege nomen. Deze zege pakken ze me nooit meer af'. ROB ONDERWATER ROME (Rtr) - De tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond heeft aanvaller Andrea Carnevale (29 jaar) en doelman Angelo Peruzzi (21) wegens het gebruik van dope voor éen jaar geschorst. De twee spelers van AS Roma werden na het düL'1 tapB Ban betrapt op het inne men van fentermina. een ampheta mine. Ook de contra-expertise liet sporen van de dope in urine van de twee voetballers zien. Ook AS Roma werd bestraft. We gens 'indirecte verantwoordelijk heid' kreeg de Romeinse ploeg een boete opgelegd van een miljoen gul den. Roma-advocaat Franco Coppi gaf in Milaan, waar de hoorzitting plaats vond. een mogelijke verkla ring voor de positieve test. „Beiden hebben op advies van Peruzzi's moeder wat pilletjes genomen toen zij tegen haar geklaagd hadden over het feit dat ze te zwaar werden. Ze hadden teveel pasta gegeten na de winst op Benfica in de UEFA Cup." Beide spelers ontkenden dope te hebben genomen. „Het is belache lijk." stelde Peruzzi. „Ik heb nooit iets van drugs genomen. Ik wist niet eens dat het middel bestond." International Carnevale. die door bondscoach Vicini al niet geselec teerd werd voor het EK-kwalifica- tieduel woensdag tegen Hongarije, verklaarde net voordat hem een spreekverbod werd opgelegd „Ik ben geen Ben Johnson." Een andere commissie van de Ita liaanse bond zal zich waarschijnlijk nog dienen te buigen over de vraag wat er met de uitslag dient te wor den gedaan. Carnevale was name lijk de doelpuntenmaker. Grotere doelen: s| meer spektakel TARBES (SID) - Grotere doelen bieden meer spektakel. De Franse eerste-divisieclub Tou louse experimenteerde zaterdag tegen een zuidelijke selectie met doelen van 7,75 m bij 2,60 m. Het oefenduel leverde zeven treffers op: 4-3 voor Toulouse. De we reldvoetbalbond (FIFA) wil voetbal aantrekkelijker maken en heeft met die achterliggende gedachte ingestemd met een ex periment de doelen te vergro ten. De test in Frankrijk leverde een levendige partij op. Volgens Robin Hue, doelman van Toulouse, hebben de grote re afmetingen wel degelijk in vloed op de uitslag. „Vooral bij vrije trappen is het verschil dui delijk waarneembaar. Voor een doelman wordt het er niet een voudiger op." AMERSFOORT - "Het succes van het collectief. Er is niemand die er bij ons met kop en schouders boven uitsteekt. Maar iedereen is wèl bereid om hard voor elkaar te werken en dan kun je ook zo'n prachtig resultaat boeken", glom Ron de Vogel na van de magistrale 12-7 triomf over de Italiaanse Europa Cup-houder Savona van trots. Met het verjongde AZC/Tarvo bereikte de nieuwe coach gistermiddag in Amersfoort uitermate verrassend de finale van de Europese beker voor bekerwinnaars. Over veertien dagen is Partizan Bel grado, dat Duisburg '98 flink te kijk zette, de tegenstander in de eindstrijd. rol. We hebben het vandaag weer eens meegemaakt". AZC kan ge woon niet meer stuk. AZC - Savona: 12-7 (3-1. 2-2. 3-1, Eric Noordegraaflegt aan voor een schot. Manuel Estiarte blokt vergeefs, terwijl Piertino Sciacero en Bob Breb- de toekijken. doto Ben dr Bnvrt Dat betekent een weerzien met de Joegoslaaf Zoran Petrovic, die de laatste twee seizoenen met AZC Eu ropa in trok. maar door gebrek aan financiële middelen weer uit Al phen vertrok. De captain van Parti zan ('mijn twee clubs hebben ge wonnen, dat doet me plezier') zag met eigen ogen hoe AZC het trotse en zwaar gesponsorde Savona zijn wil oplegde. Met een uitgekiende tactiek, die AZC eerder in de kwartfinale tegen Slavia Bratislava al geen windeieren had gelegd, kneep de Alphense ploeg Savona in de return van de halve finale - de eerste wedstrijd eindigde een week terug in Savona in 7-5 voor de Italia nen - tot moes. De Vogel had inter national Gijsbert van der Leden, net als in Savona, belast met de uitscha keling van de peperdure Manuel Es tiarte en trok daarmee de angel uit de ploeg van de Azurris. Want Van der Leden speelde een perfecte wedstrijd. De Spanjaard lag voort durend naar adem te happen tegen zgn Alphense bewaker, die zelf nog zoveel lucht over had dat hij aanval lend ook nog een plaag kon worden RIJNSBURG - Betaalde voetballers kunnen tegen amateurs alleen maar afgaan en Veen- dam deed dat dan ook met verve tegen Rijns- burgse Boys. Vanwege het gestuntel van de Groningse eerstedivisionist kon de 3-2 zege van de zaterdageersteklasser amper als een bekerstunt worden beschouwd. Heel regel matig en opvallend simpel plaatste Rijns- burg zich voor de tweede ronde. Zelfs een amateurclub die naar zijn vorm zoekt, is ken nelijk al te hoog gegrepen voor elf profs en semi-profs. Veendam zou in de hoogste regionen van het zaterdagvoetbal een modderfiguur slaan. De wedstrijd op Middelmors vormde weer eens de onderstreping van de conclusie dat de zwakkeren in het vaderlandse betaal de voetbal geen haar beter zijn dan de betere amateurclubs. Omdat bovendien Veendam - meer nog dan Rijnsburg - zoekende is naar het juiste ritme was de bekertriomf van de geel-zwarten niet eens zo opzienbarend. RB- trainer Arie Kurver had het daarom na af loop ook vooral over de onkunde van Veen dam en gaf de overwinning niet meer glans dan nodig was. Veendam verzamelde in de eerste twaalf wedstrijden maar zes punten. Vorige week woensdag verloor de ploeg voor de zesde keer (tegen Cambuur) en zag tevens vier ba sisspelers in de lappenmand verdwijnen. In Rijnsburg kreeg trainer Thiemo Meertens de zoveelste klap te verwerken. Na vijftien mi nuten moest steunpilaar Ron Jans naar de kant omdat hij weer last kreeg van zijn ham strings. "Ik ben een jaar uit de roulatie ge weest en was de laatste weken weer lekker bezig. Het lijkt alsof ik met terug mag ko men. Het is om te janken", aldus Jans. Wat overblijft in de blauwwitte gelederen is ook om te janken. Geen moment konden de Groningers hun profstatus waarmaken. De in het flitsende paars en blauw gestoken spelers waren weliswaar veelvuldig in balbe zit. maar in de buurt van Rijnsburg-keeper Jan Blankespoor werden ze stuk voor stuk overvallen door een manische vorm van faal angst of gebrek aan zelfvertrouwen. Zelfs Rob McDonald - ooit PSV'er en toch geen kleine jongen - kwam in het stuk niet voor en werd door aanvoerder Dick Heemskerk per fect uit de wedstrijd gehouden. Zenuwen De thuisploeg liet voor 1500 toeschouwers in de eerste helft het initiatief aan de bezoe kers. Die er dus niet mee uit de voeten kon den. Rijnsburg wel. De pupillen van Arie Kurver (zonder De Louw, Van Delft, Bodaan en uiteraard Aandewiel) waren weinig aan de bal. maar als ze het speeltuig beroerden, stond heel Veendam stijf van de zenuwen. Dat bleek al na twee minuten. Op rechts ging Ron Carli door. Zijn afgemeten voorzet rich ting eerste paal werd knap binnengetikt door de instormende Erwin Herbies: 1-0. Tien minuten later had dezelfde speler 2-0 moeten maken. Maar hij raakte vrij voor kee per Wim Sterken (eerste doelman Sape Hoekstra heeft zijn plaats ter beschikking gesteld omdat hij te veel zakelijke beslom meringen heeft buiten het voetbal) de bui tenkant van de paal. Rijnsburgse Boys had het dus veel beter begrepen dan de gasten uit het verre noorden. Toch kreeg Veendam voor rust ook nog wel kansjes. Spits René Alberts kreeg de beste, maar hij raakte de onderkant van de lat met een kopbal. Het was sneu voor Rijns burg dat tien seconden voor het rustsignaal alsnog de gelijkmaker viel. Niet tegen de veldverhouding in overigens. Cees Spaans was de maker van de treffer die door de voor Jans ingevallen Louis Piebes werd voorbe reid. De gelijkmaker bleek vreemd genoeg niet de inleiding tot serieuze Veendamse daden drang. In de tweede helft ging de partij gelijk op. Een half uur lang leken beide teams op de verlenging aan te sturen. In het slotkwar- tier sloeg de vlam alsnog in de pan. Opeens kreeg het duel alles wat een bekerthnller in zich heeft. Eerst had Carli nog een dot van een kans gemist, maar daarna was het woord voorgoed aan de Rijnsburgers. De voor de geblesseerde Peter van Duyn (goed spelend, eerst als libero en later als rechtshalf) ingevallen Hans Zwaan zette 'geel-zwart' op voorsprong Na een voorzet van Andnes Wendt knikte hg de bal in het doel: 2-1. Veendam moest uiteraard komen vanaf dat moment. De inhaalrace van de betaalde club was bijna zinloos geweest als Leon Vonk wat minder slordig was geweest na een knappe breedtepass van Carli. De ex- prof schoot de bal in vrije positie keihard te gen de onderkant van de lat. Verhit De misser hield Veendam m de race, drukte Rijnsburg achteruit en de gemoederen raak ten verhit. En dan wordt het tgd voor de 'Arie Kurver-act'. Als de oefenmeester het niet eens is met een beslissing van de arbiter - in dit geval Van Dijk - gaat de verongelijkte gelijk halen. Vocaal ondersteund door de supporters banjert Kurver het veld in, met grote passen, handen in de zak. Terwijl de scheidsrechters aanvankelijk vaak niks in de gaten hebben staat er opeens een driftig manneke achter hun rug te gebaren waarna ze het spel stil leggen. Zaterdag was het dus weer pnjs en dan is Rijnsburgse Boys op zgn best. Aanleiding voor Kurvers onvrede was een tweede gele kaart (rood dus) voor Rijnsburg-spits Piet Janmaat. Hij had voor de tweede keer bin nen tien minuten de offensieve linksback Lee Payne aangetikt tijdens een solo rich ting doel en dat was twee keer te veel. Vonk kreeg in dezelfde fase overigens nog geel omdat hg keeper Sterken hinderde Maar het nummertje van Kurver haalde blijkbaar toch de Veendammers uit hun con centratie. Ze wisten in elk geval de slotminu ten met een numerieke meerderheid niet uit te buiten. Sterker Rijnsburg liep verder weg via Ron Carli die een foutje in de defensie met een hard schot afstrafte (3-1). Een benut te strafschop van Payne die over de heup ging bij Heemskerk in de laatste minuut baatte de eerste divisionist niet meer. Rijns burg had na Willem II (3-1) en SC Cambuur (3-2) zijn derde 'professionele scalp' binnen gehaald. ROB VAN DER ZANDEN voor de matige doelman Averaimo. 'Werelds', complimenteerde Ge orge Geurtsen, als souffleur weer te rug bij AZC, de blonde held met zgn unieke optreden. "Je wint als ploeg en niet als persoon", bleef Van der Leden stevig in zijn schoenen staan. En hg had ook wel gelgk. AZC ver toonde geen zwakke plekken, kon zich dat ook niet veroorloven om tot succes te komen. Gabor Gyori, de van OSC Boedapest overgenomen Hongaar, snoerde zijn critici ('een miskoop') nog maar weer eens de mond met een ijzersterke start. Twee fraaie midvoordoelpunten van zgn hand brachten AZC al snel in ideale positie (2-0). Van daaruit ontwikkelde de Alphense ploeg met een gedegen en vertragend spelletje een fantastische controle over het duel, die nimmer uit han den werd gegeven. Aanvoerder Ene Noordegraaf. die zijn afscheid al aangekondigd heeft maar de inter nationale klus afmaakt, speelde als in zijn jonge jaren en had vanuit de tweede lijn net als Remco Piel stroom en Arco Verboom een dode lgk schot in zijn handen. Gyön, die door zijn foutenlast door De Vogel uit voorzichtigheid regelmatig ge wisseld moest worden, versierde op de midvoorplaats de nodige extra meerderheid. Savona, dat zelf ver geefs op de contra mikte, had geen antwoord op de ontwapening. Hulp In de eerste penode had AZC-goalie Wim Vermeulen nog wat hulp van de staanders nodig om zgn doel te vergrendelen, maar naarmate de strgd vorderde, had hg dat geluk niet meer nodig. AZC kwam in de beginfase van de tweede penode al virtueel in de finale (4-1), maar moest even slikken toen de Joego slaaf Antonio Milat twee hoog standjes liet zien (4-3) Bg 6-3 ver dween de wispeltunge Bob Brebde met dne fouten naar de kant. maar Savona wist niet te profiteren. Bg het schelden van de derde penode hadden de hardwerkende Alphena- ren al de gewenste marge (8-4) be reikt om met een gerust hart de laatste fase van zeven minuten in te gaan Toen de Italiaan Andrea Pisa- no bg 9-5 zgn frustratie met een vuistslag op Remco Pielstroom af reageerde en zonder vervanging het water diende te verlaten, was het pleit definitief beslecht. Met gedu rende de laatste dne minuten een man meer in het water kon AZC niets meer gebeuren. "Ook zonder die uitsluiting zouden we het ge haald hebben We konden eenvou dig niet stuk want we hebben het perfect gespeeld", wist De Vogel, die van plan is Partizan op dezelfde wijze tegemoet te treden. "Op een gewoon toernooi zullen we dat nooit van ze winnen, maar in een fi nale spelen hele andere dingen een le periode: 1-0 Gyon. 2-0 Gyon. 3-0 Van der Leden (m.m.), 3-1 Bovo (m.m.), 2e periode: 4-1 Noorde graaf. 4-2 Milat (m.m.), 4-3 Milat, 5-3 Verboom. 3e periode: 6-3 Piel stroom. 7-3 Van der Leden (m m 7- 4 Sciacero, 8-4 Pielstroom (m.m.), 4e periode: Milat 8-5, 9-5 Van der Le den (m.m.), 9-6 La Cava (m m 10-6 Noordegraaf (m.m). 11 PW stroom (m.m 11-7 Estiarte. 12-7 Verboom (m.m.), WIM VAN WANROOY MAANDAG 1600-1700 Sportnet American Footbet Gslorade Challenge .n Duitsland 16 00-16 25 BBC 2 Snooker OP la Reading 17 00-17 30 Sportnet Spon urt Franknjk 1730-18.15 Sportnet Bowlen Bntish Open 1809-16 32 Nad 1 Sport op I 16 15-19 30 Sportnet Bowlen voor vroo- 1630-1930 EURO Amerikaans honkt») 16 55-19 20 Nad 2 Sportpanorama 19 30-20 00 Sportnet Spaant voetbal 19 30-20 00 EURO E^otportnew* 20 00-21 30 Sportnet Bokten 20 00-21 30 BRT 2 Sport-Ertra ?enn* 20 00-22 30 EURO Term* vanuit Ant werpen 21 30-23 00 Sportnet Frente Rugby les- £*30-23 30 EURO Bokten 23 0001 00 Sportnet 23 30-01 00 EURO US CoSege Footbe* UCLA-Wash-ngton State 23 550100 BBC 2 Snooker GP ie Reed-ng 01 00-01 30 EURO Euroaportnew* DINSDAG 07 000 6 30 Sportnet Boksen 06 30-09 00 Sportnet Zeken 06 3009 30 EURO Wielrennen Pen,» Tours 09 00-10 00 Sportnet Amencan Footbe* Gatorede G*a 'enge Du«»land 09 30-10 00 EURO Eurofrcs 1000-11 00 Sportnet Argent** voetbei 10 00-11 00 EURO W 11 00-12 00 Sportnet Dragreoes 11 0O-12 00 EURO Amerwaan» honkbal 12 00-14 00 Sportnet Amenkaans honk bal 12 00-14 30 EURO Tenms vanuit Ant werpen 14 00-15 30 Sportnet Franse Rugby Lee- 9w* 1415-1435 BBC 2 Snooker GP ie Reedng 14 30-1730 EURO Tenn* voor vrouwen ei Essen

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13