KLM gokt op prijs olie van 20 dollar Schijnvertoning met wao-quota ten einde KLM houdt vertrouwen van beleggers Winst moet naar 5 procent van de omzet Voor kiosk is zondag geen heilige dag Geen metaalarbeiders uit DDR Voorwaardelijke boete Coberco melkfraude 1989 1990 Britse inflatie naar record van 10,9 pet Eeuwige jeugd nu te koop ZATERDAG 13 OKTOBER 1990 ECONOMIE PAGINA 5 AMSTELVEEN De luchtvaartmaatschappij KLM streeft ernaar een winst te maken, die 5 procent van de omzet bedraagt. Deze winst is volgens de directie nodig om de toekomst van de KLM als zelfstandig luchtvaartbedrijf veilig te stellen. De KLM gaat bij de bezuini gingsoperatie die dit mogelijk moet maken uit van een olieprijs van rond de 20 dollar per vat. Blijft de oliecrisis de komende jaren op het huidige hoge niveau van zo'n 40 dollar per vat, dan zal de KLM de plannen die voorzien in een structu rele verlaging van de kosten met mi nimaal 400 miljoen binnen driejaar, moeten herzien. "Van zo'n hoge olieprijs zijn wij niet uitgegaan", zei de aanstaande president-directeur van de KLM, P. Bouw, "omdat bij dat prijsniveau geen vervoersgroei meer gerealiseerd wordt". Dan wordt de KLM gedwongen de hogere brandstofkosten in de vervoersprijzen door te berekenen. Hogere prijzen betekenen uiteinde: lijk minder vervoer, omdat vliegen voor veel mesen te duur wordt. De maatschappij gaat uit van een ver voersgroei van 6 tot 7 procent bij de huidige dollarkoers maar een aan zienlijk dalende olieprijs. Bij dat scenario zou KLM na 1993 weer in de zwarte cijfers moeten zitten. De KLM zal de komende maan den haar 'Plan van Aanpak' verder uitwerken. Daarbij worden negen aandachtspunten genoemd. Zo gaat men bekijken of bepaalde activitei ten uitbesteed kunnen worden aan derden. Daarbij kan volgens presi dent-directeur De Soet gedacht worden aan catering, afhandeling en groot-onderhoud aan vliegtui gen. Een tweede belangrijke aan dachtspunt is de produktiviteit en flexibiliteit van het personeel. De Soet: "Ons kostenniveau is te hoog en de produktiviteit te laag. We zul len ons bezinnen op een betere inzet van het personeel. Daarbij zal de di rectie bepaalde voorrechten van het personeel ten aanzien van bij voor beeld werk- en rusttijden ter discus sie stellen. Uiteraard zal dat gebeu ren in overleg met de vakbonden en de ondernemingsraad". eerder had kunnen ingrijpen als de directie minder bezig was geweest met extern beleid, zoals het vormen van strategische allianties om haar internationale koppositie veilig te stellen. Lander: "intussen gleed in tern bij de KLM de kritische bela dingsgraad naar beneden". Mis schien moet de KLM overwegen of zij wel zo'n prominente rol moet spelen op het internationale lucht vaarttoneel. meent Lander. LONDEN Wie op zaterdag avond in Londen bioscoop of thea ter uitkomt, kan er niet omheen: de zondagskrant. Ze liggen op inklap bare tafeltjes of gewoon op de grond. De hoogste stapel betreft meestal die van de Sunday Times, waarvan elk exemplaar ongeveer de omvang heeft van Louis Couperus' Eline Vere: 6 katernen, een zwart wit bijlage, twee kleurenmagazines. een Idnderkrant, totaal 400 pagi na's. Hij of zij die daar behoefte aan heeft, kan de dag des heren door brengen met de Sunday Times, de Sunday Correspondent, de Inde pendent on Sunday, de Observer en de Sunday Telegraph. Samen pro duceren zij 1500 pagina's (de bijla- ges niet meegerekend), wat bij een gemiddelde leessnelheid voldoen de stof biedt tot 31 dagen leesgenot. De onderwerpen variëren onge veer van de Milanese wintermode tot de val van het communisme, een onderwerp waar een beetje zon dagskrant al gauw een dissertatie van enige pagina's aan wijdt. Maar voor wie 31 dagen leesgenot ontoe reikend is en ook is geïnteresseerd in andere onderwerpen dan de toe treding van het pond tot het EMS, zijn daar ook nog de pulp-bladen. Er is een rechtse News of the World (oplage 6 miljoen), een linkse People en een grote pluriformiteit aan ander pulp. Samen brengen zij een formidabel aantal vrouweboe- zems onder de aandacht van de le zer. In Engeland is de zondagskrant deel gaan uitmaken van de cultuur. In dertien jaar tijds was de geza menlijke oplage van de serieuze zondagsbladen vorig jaar met 300.000 gedaald, maar voor de zon dagsjournalisten was dat geen re den het hoofd in de schoot te leg gen. Integendeel: het laatste jaar za gen twee nieuwe produkten het daglicht: de Independent on Sun day en de Sunday Correspondent. Uitgevers van zondagsbladen hoeven het werk echter niet voor niets te doen. Vorig jaar haalde de Sunday Times (oplage 1,2 miljoen) wekelijks voor vijf miljoen gulden aan "advertenties binnen, een be drag waarvoor de advertentie-afde ling van menig Nederlands dagblad een kwartaal moet werken. De voornaamste reden voor het uitgeven van steeds meer. steeds dikkere zondagskranten is dan ook van commerciële aard. Meer adver tenties betekent meer redactionele pagina's, en de zondagspers getuigt er wekelijks van dat het niet mee valt om dé hectares aan kolommen te vullen in een land waar op vrij dagmiddag de politici naar huis gaan, de aandelenmakelaars naar hun tweede huis en de dokters naar hun golfclubs. Maar er is een beroepsgroep voor wie de zondag geen heilige dag is: de kioskhouder. Terwijl het hele land op zondag 'dicht' gaat. blijven zij paraat. Zaterdagavond bij de uit gang van de bioscoop, zondag.in de High Street of het metrostation. In Londen daarentegen kan in de meeste winkelstraten tot 12.00 uur 's nachts gewoon boodschappen worden gedaan. In joodse wijken zijn alle winkels open. elders boek handels. kiosken en off-licence za ken die alles verkopen behalve au to's en huizen. Voor de Nederlandse zondags krant zal het zeer beperkte aantal verkooppunten het grootste strui kelblok zijn. In Londen zijn er 52 metro-overstapstation, waar op zon dag grote drukte heerst. In een stad als Rotterdam is een metro-over stapstation, waar op zondag een ka non kan worden afgeschoten, bij voorbeeld op de krante-kiosk (die gesloten is)^ Krant op Zondag met advertentie toch in kranten HAARLEM (GPD) - Wie giste ren de Volkskrant las kon er niet omheen de paginagrote kleu- ren-advertentie van De Krant op Zondag, het nieuwe dagblad dat morgen voor het eerst van de persen rolt. De opvallende ad vertentie zal ook in het Alge meen Dagblad en NRC Han delsblad te vinden zijn. De Volkskrant is eigenaar van Perscombinatie, terwijl NRC Handelsblad en Algemeen Dag blad de paradepaardjes zijn van de Nederlandse Dagbladunie (NDU). Beide landelijke uitge verijen weigerden vorige maand pertinent advertenties van 'een concurrent' te plaatsen. Directielid C. Smaling van de Perscombinatie ontkent dat zijn uitgeverij het hoofd buigt voor het bevel dat het ministerie van economische zaken onlangs uit vaardigde om alsnog tot plaat sing van de advertentie over te gaan. "We werden 'overruled' door Economische Zaken. We staan nog steeds achter ons standpunt en gaan dan ook hoogstwaarschijnlijk in hoger beroep gaan". KLM De KLM heeft een jonge vloot. ROTTERDAM (GPD) - De kans dat off-shore en constructiebedrij ven hun schreeuwend personeels gebrek kunnen oplossen met vaklui uit het voormalige Oost-Duitsland, is vrijwel nihil. De Nederlandse de legatie die zich gisteren oriënteerde bij het centrale arbeidsbureau in Frankfurt, kreeg te horen dat slechts een gering aantal ('niedrige Zahlen') vaklui op tijdelijke basis in Nederland zal willen werken. Ook Duitsland zelf heeft grote behoefte aan goed geschoolde metaalbewer kers die op een gemiddeld maand loon van 3500 mark kunnen reke nen. Bedrijven als Grootint, IHC en Van der Giessen-de Noord hebben voor het komend halfjaar tijdelijk werk voor drie- tot zevenhonderd mensen. Binnen het Regionaal Bu reau voor de Arbeidsvoorziening Rijnmond (RBA) bereikten de soci- dig een zelfde aantal werkzoeken den op te leiden; zij zullen uiteinde lijk het werk van de lassers en pijp- fitters uit het buitenland overne men. Volgens bestuurder Wijkstra van de FNV hebben de Duitsers zelf nog geen duidelijk beeld van de huidige situatie. "We kregen in ieder geval geen helder beeld van het aantal vakbekwame mensen dat eventueel bereid is werk in Nederland te aan vaarden. Duitsland zelf heeft grote behoefte aan vakbekwame mensen en biedt hen een uitstekend salaris. Bovendien hebben ook andere lan den als Zwitserland interesse in DDR-werknemers. Volgens mij zul len uiteindelijk slechts enkele tien tallen mensen uit de voormalige DDR tijdelijk naar de Rijnmond ko men". schat Wijkstra. ZUTPHEN (GPD) - De rechtbank in Zutphen heeft gisteren melkin- dustne Coberco uit Zutphen voor ale partners deze week een akkoord valsheid in geschrifte en overtre- AMSTERDAM (ANP) - De beleg gingswereld blijft geloven in de KLM. Tot de sterke kanten van KLM rekenen de beursanalisten het opvallend goede routenet, de con currentiekracht in de internationale luchtvaartwereld, de uitzonderlijk jonge vloot (laag brandstofver bruik) en de nog altijd zeer goede vermogensstructuur van 59 gulden eigen vermogen per aandeel of 3,3 miljard gulden in totaal. Economie kort Dollar daalt weer De koers van de Amerikaanse dol lar is gisteren op de Amsterdamse wisselmarkt gesloten op 1,7140 gul den, de laagste slotkoers sinds de Tweede Wereldoorlog. Het vorige dieptepunt werd afgelopen dinsdag bereikt met een laatste koers van 1,7180. Donderdag sloot de Ameri kaanse munteenheid in Amsterdam op 1,7280. Schuldenplan Brazilië De Braziliaanse regering heeft de banken een ongewoon voorstel ge daan om van haar torenhoge buiten landse schulden af te komen. De La- tijnsamerikaanse reus wil de lenin gen omzetten in nieuwe schuldpa pieren met een looptijd van 45 jaar. Dat is ongewoon lang voor commer ciële leningen. Het voorstel heeft overigens alleen betrekking op de overheidsschuld en de achterstalli ge rente, samen 60 miljard dollar. Brazilië betaalt al meer dan geen jaar geen rente. De achterstand be loopt meer dan zeven miljard dollar. Text Lite De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren surseance van betaling ver leend aan Text Lite (zaktelexen en lichtkranten). Inmiddels is een be windvoerder aangesteld, maar Text Lite wilde in een reactie niet zeggen wie dat is. De mogelijkheid dat het tot deze aanvraag zou komen, bleek vorige maand tijdens een buitenge wone aandeelhoudersvergadering. Daar werd duidelijk dat de direktie om geld zat te springen om de (ove rigens niet aan de aandeelhouders overlegde) herfinancieringsplan nen te bekostigen. Ziek vee In Twente zijn 56 stuks vee ontdekt die waren besmet met de bloedziek te leukose. Het Openbaar Ministerie (OM) in het arrondissement Almelo heeft dit gisteren bekend gemaakt. Uit onderzoek van de Algemene In spectiedienst (AID) en de Gezond heidsdienst voor Dieren in Overijs sel is gebleken dat een veehouder in Saasveld 55 met leukose besmette stiertjes hield. Waarschijnlijk kwa men ze uit de voormalige DDR. De beesten zijn geslacht. Pacht Oudere boeren die binnen afzienba re termijn hun bedrijf willen ophef fen, moeten grond die zij toch niet meer voor 100 procent gebruiken, tijdelijk verpachten. Het verpach ten mag hoogstens twaalf jaar du ren. De in de Pachtwet neergelegde regels voor onder meer de beheer sing van de pachtprijs, het recht op voortgaande pacht na een bepaalde periode en het voorkeursrecht van de pachter bij verkoop van de grond zullen niet van toepassing zijn. De laatste tijd zijn de deelnemin gen van KLM nog al bekritiseerd omdat daar verlies op wordt gele den. "De deelneming in Sabena is een puur defensieve", zegt beleg gingsanalist Paul van Gent van de Amro. "KLM wil daarmee voorko men dat een grote Amerikaanse concurrent Brussel als Europese uitvalsbasis gaat nemen". De KLM deelt het risico in Sabe na World Airways echter samen met British Airways, momenteel de eni ge Europese luchtvaartmaatschap pij die goede resultaten behaalt. (BA boekte in het eerste kwartaal van dit jaar een winst van 156 mil joen pond tegen 96 miljoen pond in dezelfde periode van 1989). De daling van het resultaat bij North West Airlines valt nog mee doordat de onderneming een goed routenet heeft gekozen. Van Gent: "Juist omdat NW op de Pacific Rim vliegt - waar blijvend hoge écono mische groei is te verwachten - is het een goede deelname als je die bijvoorbeeld vergelijkt met de sa menwerking tussen SAS en Conti nental, die voornamelijk binnen de Verenigde Staten vliegt. Als de VS in een recessie raken, lijdt Conti nental daar aanzienlijk onder". Pacific Algemeen wordt in de beleggings wereld aangenomen dat op de luchtvaartroutes van en naar het ge bied van de Stille Oceaan een struc turele hoge groei zal blijven be staan, ook als de wereld in een re cessie zou raken. Hans Smit van de ABN merkt daarover op: "Als je kijkt naar de duur van de conjunc turele cycli, dan hebben we de afge lopen acht jaar een ongekend lange periode van voorspoed gezien. Nor maal gesproken zou al eerder een groeivertraging hebben ingezet, maar de hoogconjunctuur in de luchtvaart is eerst verlengd door de val van de olieprijs in 1986 en na dien door de euforie over Europa 1992". (De stapsgewijze opheffing van de bilaterale beperkingen aan het luchtverkeer binnen Europa met ingang van 1988 bracht de libe ralisatie in een stroomversnelling), "Wij zeggen al een hele tijd dat het in de VS moeilijker wordt. We we ten alleen niet wanneer", zei Smit. Strot Nadelig voor de KLM is dat het re sultaat niet veel langer meer kan worden verbeterd door het maken van boekwinsten op de verkoop van afgeschreven vliegtuigen. De KLM is in tegenstelling tot Britisch Air ways en Lufthansa al een heel eind gevorderd op het traject van het af stoten van vliegtuigen in eigendom en het leasen van nieuwe vliegtui gen. BA boekte het afgelopen boek jaar een aanzienlijke winst op de verkoop van haar Boeing 737-200 vloot aan een leasebedrijf onder ge lijktijdige terugleasing van diezelf de vliegtuigen. Geluk bij een ongeluk is de reces sie in de luchtvaart lijkt toe te slaan op een moment dat nog moet wor den begonnen met de aflevering van bestelde vliegtuigen. Mocht de KLM door afnemen van de liquidi teit in dermate grote problemen ko men dat in vlootvernieuwing moet worden gesneden (wat de maat schappij tot bijna elke prijs wil voorkomen), dan zal een vliegtuig fabriek als Boeing een grote en be langrijke klant als KLM overbodige vliegtuigen niet snel met het ver koopcontract in de hand "door de strot duwen". Van Gent: "Daarvoor is het te belangrijk in de luchtvaart wereld dat men elkaar te vriend houdt. KLM zou dan immers kun nen dreigen in de toekomst naar een andere producent te gaan. In die zin zijn er nog mogelijkheden de capa- citeitsgroei van de vloot wat af te remmen als dat nodig mocht blij ken". het tijdelijk inhuren van bui tenlandse werknemers. De werkge vers hebben zich verplicht gelijktij- ding van de landbouwwet deeld tot een voorwaardelijke geld boete van 250.000 gulden. 7980 82 84 86 88 90 sf n djj a Tj' j a s BOURNEMOUTH (GPD/ANP) - De inflatie in Groot-Brittannie is deze maand gestegen tot 10,9 pro cent, het hoogste cijfer sinds pre mier Thatcher elf jaar geleden aan de macht kwam. De voortdurend oplopende inflatie was een van de redenen waarom zij vorige week haar verzet tegen de toetreding van het pond tot het Europees Monetair Stelsel opgaf. Nu het pond deel uitmaakt van het EMS, wordt verwacht dat de in flatie tot Europese proporties kan zakken. Dit proces zal volgens eco nomen echter geruime tijd vergen. Het inflatiecijfer van 10,9 procent was 0,3 procent hoger dan het cijfer van de vorige maand, maar tegen de algemene verwachting werd de elf procent (net) niet gehaald. Als de hypotheeklarten en de ge meentebelasting ('poll tax') buiten beschouwing worden gelaten, heeft de prijsstijging in het jaar tot en met september 8,3 procent bedragen vergeleken met 7,9 procent in de zelfde tijd tot en met augustus. Als alleen de hypotheeklasten worden weggelaten, nam de inflatie toe van 9,1 tot 9,5 procent. De regering koos voor een rente van 15 procent voor het hele afgelo pen jaar tot maandag toen John Ma jor, de minister van financien, de rente een procentpunt verlaagde DEN HAAG - We schrijven 22 juni 1990. Ergens laat in de avond. Het Voorjaaroverleg tussen kabi net, werkgevers en vakbonden is net afgelopen. De gebruikelijke persconferenties zijn gaande. FNV- voorman Johan Stekelenburg zit openlijk te ketteren tegen een voor stel inzake arbeidsongeschiktheid dat kort daarvoor door de werkge vers op tafel is gelegd. In grote lijnen komt dat voorstel erop neer dat alleen nog mensen die meer dan 60 procent arbeidsonge schikt worden verklaard recht zou den moeten hebben op een uitke ring. Is men tussen 30 en 60 procent arbeidsongeschikt, dan zijn werk gevers bereid te bezien of betrokke ne in het bedrijf kan blijven, via aangepast werk. Is men minder dan 30 procent arbeidsongeschikt, dan houdt het recht op uitkering op. In alle gevallen moet ook de uitke ringshoogte herzien worden. Voor de FNV is dat volstrekt on aanvaardbaar. Stekelenburg spreekt over een uitholling van de wao, over aantasting van verworven rechten. Van een overval. Van a-so ciaal beleid door de werkgevers. En hij verwijt het kabinet met name minister De Vries (sociale zaken) er niet meteen tegenin te zijn gegaan maar - hoe haalt hij het in zijn hoofd - te zeggen dat het kabinet het plan welwillend zal bezien. Garanties Stekelenburg is woest. De pers hangt aan zijn lippen. Het zaaltje in het gebouw van de Sociaal Econo mische Raad in Den Haag puilt uit. De vakbondsvoorman is de laatste in de rij van hoofdpersonen die de pers te woord staat. Tijdens zijn tira de verschijnen minister De Vries en VNO-voorman Dortland in de deur opening. Zij hebben hun 'rondje pers' al achter de rug. Beiden han gen losjes tegen de muur met een glaasje jenever in de hand. Het ge sprek is tekenend. De Vries: "Zeg, ik moet van jullie wel garanties hebben dat jullie die arbeidsongeschikten ook echt in dienst houden, want anders kan ik het niet verkopen". Dortland: "Dat begrijp ik, die garanties kun je krij gen". De Vries: "Dan kan ik onder die quotering uit, want daar zie ik eigenlijk niets in". De tweespraak bleef grotendeels onopgemerkt, maar het hoge woord was er toen al uit. De minister voelt er niets voor om de Wet Arbeid Ge handicapte Werknemers (WAGW) te gebruiken. In die wet, in 1986 in gevoerd, staat dat werkgevers 3 tot 7 procent van hun personeelsbestand moeten laten bestaan uit gehandi capten (lees: ook arbeidsongeschik ten). Zou men niet aan die bepaling voldoen, dan konden twee sancties worden genomen. De werkgever zou beboet worden, of de overheid zou hem verplichten een bepaald percentage van het personeel uit ge handicapten te laten bestaan: de quotering. Vrijwillige basis Toen, in 1986, werd besloten de wet eerst op vrijwillige basis te probe ren voor een periode van drie jaar. Zo geschiedde. Begin 1989 bleek echter dat niemand zich aan de wet had gehouden, werkgevers noch overheid. Helaas mocht die conclu sie toen niet te snel worden getrok ken. Er moest een evaluatie-onder zoek komen. Dat duurde ruim een jaar. De uitkomsten waren van te voren te voorspellen geweest Nog geen 2,5 procent van het personeels bestand bestond uit 'gehandicap ten'. De tijd leek dus rijp voor harde conclusies. Leek, want het kabinet voelde er eigenlijk niets voor. Quo tering zou slechts een drama gewor den zijn van wet- en regelgeving die er weliswaar op papier mooi uitziet maar in de praktijk niets zou voor stellen. Deze week, hief premier Lubbers de tot nu toe opgehouden facade op. Het kabinet ziet niets in quotering, zo liet hij tijdens de algemene poli tieke beschouwingen in de Kamer weten. Dat kon alleen tot nu toe niet openlijk worden gezegd, omdat an ders de werkgevers niet bereid zou den zijn geweest met andere maat regelen ter beperking van de toena me van ziekteverzuim en arbeids ongeschiktheid. En die afspraken zijn tijdens het Najaarsoverleg van 2 oktober gemaakt. Preventief De minister-president noemde het pakket afspraken dat er nu ligt "veel beter" dan quotering. Met quotering zouden werkgevers im mers maar gaan 'zoeken' naar werk nemers die ZÜ onder het quotum zouden kunnen brengen zonder ef fectief iets te doen aan bestrijding van ziekteverzuim en arbeidsonge schiktheid. Terwijl er nu tenminste preventief opgetreden kan worden. Intussen hebben de werkgevers drie jaar de tijd gehad om vrijwillig iets te doen. en zijn er sinds begin 1989 twee jaar verloren gegaan. Ja ren waann het aantal arbeidsonge schikten alleen maar toenam tot het nu imposante cijfer van 864.000. En ook nu twijfelen de werkgevers al weer openlijk aan de afspraken die op 2 oktober zijn gemaakt. Welke winst er met het toneelstuk van de laatste jaren ook in de ogen van de premier geboekt moge zyn, nie mand applaudisecrt Eind 1984 begin 1985 hebben 120 veehouders uit Overijssel en Gel derland contracten gesloten om zo doende de superheffing op melk te ontlopen. De boeren die teveel pro duceerden, verhuurden op papier hun veestapel aan veehouders die beneden hun quotum bleven. Co berco bood hierbij de helpende hand met een constructie waarbij de melk van de tijdelijk zogenaam de verhuurde veestapel wel werd af gehaald bij de eigenaar van de koei en, maar werd afgerekend op naam van de zogenaamde huurder. Co berco moest daan-oor aan het Pro- duktschap Zuivel melden dat ver schillende boeren plosteling waren gestopt met leveringen, terwijl an dere leden er plotseling een tweede adres bij hadden gekregen. Volgens de rechtbank heefl Co berco de constructie om de super heffing te omzeilen bedacht en ge suggereerd deze te gebruiken om haar eigen financiële belangen en die van haar leden zo veel mogelijk veilig te stellen. In maart 1985 werd het leden per brief geadviseerd niet aan huur of verhuur te beginnen, maar tegelijkertijd werden de melk- winningsadviseurs er niet van weerhouden. ADVERTENTIE Recente ontdekkingen van onderzoekers NEW YORK - Matta bvtierie it ontitaan tindt dr geleerden tan Amerikaanse cn Europe te derma tologische onderzoekslaboratoria aangetoond hebben, dal de b»j oorlog legen rimpelt Ie «Innen. In Europa, hebben onder- rorkueami »«n ren beroemde multinational ren op Relinol gr- bateerde cotmrlitrhe crème ge perfectioneerd. (reavigc Jeugd «ordt nu bereikt door ren paar gram crème) nadat hel onder* or- Prof. Putchmann tan het ei- perimrntecl Dermatologisch On- derroekiintliluol tan Hamburg regl: "De let! retultalen hebben aangetoond dal dere crème richt- hoar bel aantal en de diepte tan de rimpelt trrminderl en het geeft geen onplerierige bijwerkingen". Het rumoer tertpreldl rich nu al enige lijd bij diegenenen die op roek rijn naar de eeuwige jeugd en eroorzaakl teel traag bij apothe ken. "Ik heb nnj nooit lo»« I .r»j„ m MMMM cc had naar 1 produkt. Op rijn mint! 59S tan mijn klanten hebben gevraagd naar dere crème, maar ik kan tl eek I enkele tan ken toorrirn. door de keperkle loeietering die ik ontiang Mannen rijn de groot- tie aanhouden «an alle klanten", aldut een apotheker in Rome. De op Retinol gr ba teerde crè me. die de rimpelt terminderi en it getetl door Pref. Putcbmann. wordt grditlribueerd door de mul tinational hoffl- tanuit New ork. naar tpoikckrn n«rr dr hele «ereld. Het «wrdl terkoebt ondrr de naam Anti-Age Retard en It af hankelijk tan dr leeftijdla ter- tcbillrodr rertiettrrkijghaer 25. 35 en 45 jaar en ouder

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5