'Het steeg me naar t hoofd' 552SEIï23EZ355c2- Kim Wilde heeft na tien jaar haar leertijd gehad Ambitieus plan voor groot mediacentrum Het boze bos PAGINA 24 VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 LEEUWARDEN Kim Wilde oogt tegenwoordig als een mooie, volwassen vrouw, wier volle gezicht omkransd wordt door een fraai bos haar - meestal blond. Ze wordt al dertig, dit jaar. Kim is fiks veranderd sinds ze een kleine tien jaar geleden als een wat punky ogend tienersterretje hits als 'Kids In Ameri ca' de hitparades in zong. Maar in tegenstelling tot menig hit zangeresje van weleer zit de Engelse zangeres nog steeds in de 'race'. Hits scoort Kim nog steeds, terwijl ze zelfs in immense stadions huishield: als voorprogramma van Michael Jackson en David Bowie. toe. "Weetje: toen ik begon vond ik muziek maken en deel uitma ken van het muziekwereldje het allerbelangrijkste. Of ik nu be roemd zou worden of niet, dat in teresseerde me eigenlijk niet. Ik had eigenlijk een carrière als achtergrondzangeres voor ogen, maar ;a, toen kwamen de hits. Ik werd beroemd en dat vond ik fantastisch. Na een paar jaar ging het opeens een stuk minder en ik moet bekennen dat het een beetje naar mijn hoofd steeg. Ik voelde me vernederd: waarom ben ik niet meer beroemd? Maar vervolgens besefte ik dat ik nog steeds vanwege de muziek bezig was. Nu bekijk ik het allemaal een stuk nuchterder. Natuurlijk, ik ben gek op succes, maar eigen lijk ben ik er even bang voor als voor de dag dat ik geen hits meer zal hebben." Kim is het met me eens dat er in de tien jaar dat ze - als ster dan - onder ons is, het een en ander is veranderd. „Sommige dingen zijn hetzelf de gebleven", vertelt ze. „Ik werk nog steeds met mijn fami lie, maak mijn muziek samen met mijn broer Ricki, we hebben onze eigen studio, zijn nog steeds onafhankelijk. Ik zelf ben wel veranderd. In het begin schreef ik helemaal geen liedjes. Later, toen ik naar een andere platen maatschappij ging, ben ik begon nen met componeren. Het is of dat me meer recht geeft om in deze biz te zijn." Ook Kim Wilde heeft zo haar magere iaren gekend, geeft ze Komische serie rondom Hitier LONDEN (Reuter) - Een Brit se satellietzender is van plan een luchtige serie te gaan ma ken over het huiselijk leven van Adolf Hitler, zijn vrien din Eva Braun en hun joodse buren. „Net als in sommige van de beste komische series komen in ..Heil Honey. I'm Home" (Dag Schat, ik ben thuis) een aantal gevoelige kwesties aan de or de". aldus John Gau. pro grammaleider van de British Satellite Broadcasting (BSB), die de reeks volgend jaar wil uitzenden. Een proefaflevering riep nogal wat kritiek op. waarna men veranderingen in het script aanbracht. ..Sommigen vonden dal Hitier er te sympa thiek afkwam. In de serie maakt hij bij de huiselijke ru zies niet zo'n beste indruk". Als decor dient het Holly wood uit de jaren '60. De Amerikaanse schrijver van joodse afkomst Paul Way ne. die het script maakt met de Brit Geoff Atkinson, zegt: „We hebben heel wat problemen ge had om de zaak geregeld te krijgen, maar ik meen dat we er in geslaagd zijn een goede serie neer te zetten, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat zonder dat ze in bele digingen vervalt". Kim Wilde: al tien jaar in de muziek... Film Kim laat zich op de valreep niet verleiden tot al te grote vertrou welijkheden over het toekomsti ge verloop van haar loopbaan. Films? „Als ik een goed script onder ogen krijg, dat echt bij me ZOMER 1945 GEERVLIET Bevrijders worden enthousiast inge haald tijdens een scène uit de achtdelige NCRV-televi- sieserie 'De zomer van '45', waarvoor gisteren in Geer vliet (onder de rook van Rot terdam) opnamen werden gemaakt. Dc serie wordt waarschijnlijk eind volgend jaar uitgezonden. Er wordt onder andere in Kcrkrade, Breda en Utrecht gedraaid. Volgend jaar worden er in de tweede helft van februari, in maart en in dc zomermaan den opnamen in Canada ge maakt. Naast Will van Kra lingen en Renéc Fokker in de hoofdrollen, doen er nog een klein zestig Canadese en Nederlandse auteurs mee. 'Dc zomer van '45' vertelt het verhaal van twee jonge vrouwen, die aan het eind van de Tweede Wereldoor log in contact komen met twee Canadese soldaten. Die paar dagen in 1945 zullen hun verdere leven bepalen. (foto pr) past." Toekomstige schrijfpart- ners? „Dat zou je nog wel eens kunnen verrassen. Maar er is nog niets zeker." Dans- en house-mu- ziek, waarvan de invloeden op haar laatste album 'Love Moves' al waarneembaar zijn? „Ik ben gek op dansmuziek. Voor mij had de plaat wel wat meer zo mo gen klinken. Ik heb een heel bre de smaak, ik zou alle kanten op kunnen. En waarom niet? Ik zit al tien jaar in de muziek, ik heb mijn leertijd gehad." LISSE De KRO was gis teren in Lisse voor een live uitzending vanuit schaak club 'De Zwarte Pion'. Le den van de Lissese club mochten verhalen wat hun ervaringen zijn met het schaken in clubverband en thuis. Ook werden er simul- taanwedstrijden gespeeld met (groot)meesters als John van der Wiel Aanleiding voor het be zoek aan Lisse was het tien jarig bestaan van het radio programma 'Man en Paard' van Hans Böhm (op de foto uiterst rechts) en Jos Tim mer. (foto Jan Holvast) ROTTERDAM (ANP) - Er be staan plannen om in de oude electriciteitscentrale aan de Schiehaven in Rotterdam eert groot internationaal media centrum te vestigen. Initiatief nemers zijn het gemeentelijk grondbedrijf, de dienst stads ontwikkeling, het Omroep Be- Annie M.G. Schmidt is weer na drukkelijk in het nieuws met 'Joi rie en Snorrie', het geschenk voor de Kinderboekenweek. Er is een tijd geweest, zo in de ja ren zestig, de tijd van Provo, de Aktie Tomaat en de opkomst van Guus Kuijer, dat zij door de volwassenen 'out' werd ver klaard. Maar kinderen hebben een conservatieve smaak en werden 'Jip en Janneke' niet ontrouw. Annie M.G. Schmidt is binnen de wereld van het kinderboek een instituut. Zowel kinderen als volwassenen beleven plezier aan haar creaties en dat is, vol gens menige moderne uitgever en bespreker van kinderboeken, de belangrijkste eis waaraan een goed kinderboek moet vol doen. In haar versjes en verhalen is ruimte te over voor kolder en nonsens. Vaak staat de door haar beschreven wereld op zijn kop en is de logische relatie tus sen de echte en de gefantaseerde wereld ver te zoeken. Haar kin deren zijn vaak slimmer dan de ouders, als ze al ouders hebben. Ze zijn ook opstandig en ondeu gend en zijn wat dat betreft geestverwanten van Dik Trom en Pietje Bell. 'Ik ben lekker stout', de titel van een gedichtje dat in de jaren vijftig werd ge publiceerd, klinkt dan ook als een programma: Ik wil niet meer. ik wil niet meer Ik wil geen handjes geven! Ik wil niet zeggen elke keer: jawel mevrouw, jawel meneer nee, nooit meer in m'n leven! Ik hou m'n handen op m'n rug en ik zeg lekker niks terug! Ik wil geen vieze havermout, ik wil geen tandjes poetsen! 'k Wil lekker knoeien met het zout, ik wil niet aardig zijn, maar stout en van de leuning roetsen en schipbreuk spelen in de teil en ik wil spugen op het zeil! Wat zij niet wil, dat is de kin deren opzadelen met de lasten en zwarigheden van de volwas senen. Net als mijn dochtertje, vindt Annie Schmidt dat een kinderboek goed moet eindigen. Het goede moet beloond en het slechte gestraft worden. Hele maal verschrikkelijk is het, zoals Els Pelgrom in het be kroonde 'Kleine Sof ie en Lange Wapper' doet, om de hoofdper soon aan het eind van het ver haal dood te laten gaan. Het is haar ook wel verweten dat zij haar Jippen en Jannekes verre van het boze leven en de boze maatschappij houdt. In een interview reageerde zij daar eens als volgt op: „Jonge drijf Rotterdam (OBR) en het Haagse produktiebedrijf Blue Horse Productions. Gezamenlijk hebben zij deze week de stichting Maasstad Studio's opgericht, die de plan nen verder moet uitwerken en de benodigde financiën - onge veer 25 miljoen gulden - op ta fel moet krijgen. Het is de bedoeling om in de centrale zelf een radio- en tele visiestudio te bouwen. Het OBR, dat de uitzendingen van de Rotterdamse Stads TV ver zorgt, heeft belangstelling om deze studio's te huren. Op het binnenterrein moet een film/tv-studio komen van 1500 vierkante meter. Marktonder zoek zou hebben uitgewezen, dat voor het gebruik van deze studio internationale belang stelling bestaat. Volgens de initiatiefnemers hebben NMB/Postbank en het Heinekenconcern zich achter de plannen geschaard. Zij krij gen ook een zetel in het stich tingsbestuur. Het benodigde startkapitaal zal bijeen wor den gebracht door uitgifte van aandelen ter waarde van tien miljoen gulden. Inmiddels heeft de Franse architect Jean Nouvel op ver zoek van de dienst stadsont wikkeling een ontwerp ge maakt voor de verbouwing van dc centrale en de inrichting van het gebied daar omheen. De plannen voor het media centrum worden volgende week aan film- en televisiema kers gepresenteerd op de inter nationale mediabeurs in de Franse stad Cannes. kinderen hebben een immense behoefte aan warmte, veilig heid, bescherming, geruststel ling. O, zeker, ze willen ook van huis weg, het boze bos in. Eventjes, om gauw weer veilig thuis te komen. Maar wanneer ze het boze bos in worden gesla gen, voorgoed, zonder dat er een weg terug is Wat zou je krij gen? Nog meer gevoelsarme mensen, nog meer agressie waarschijnlijk. Maar kinderen willen niet voorgoed het boze bos in worden gestuurd, net zo min als arote mensen" In hetzelfde interview om schrijft ze 'kinderlijkheid' als een positieve eigenschap: wie kinderlijk is, bezit het vermogen om in een sprookjeswereld te ge loven. Al die broodnuchtere, fantasieloze mensen, die dat vermogen helemaal zijn kwijt geraakt, vindt ze beklagens waardig. De schrijfster kijkt met wei nig vrolijke blik terug op het do mineesgezin waarin zij op groeide. Het ligt voor de hand dat haar afkeer van gezag en keurigheid, van braafheid en zelfvoldaanheid, met die ach tergrond te maken heeft. Zij ver wierp de somberheid en recht schapenheid van haar vader en koos voor de ironie en spotzucht van haar moeder, die zich als domineesvrouw op het Reeuwse platteland geen raad wist met haar rol. Hoe kinderlijkAmue M.G. Schmidt nog steeds is, blijkt wel uit haar opmerking dat ze ook als volwassene het liefst boeken leest of films ziet die met een 'en ze leefden nog lang en gelukkig' eindigen. IK VIND HET HEEL FRAPPANT PAT DE OOSTDOITSE GEHEIME DIENST GEMEENTEHUIZEN HEEFT v AFGELUISTERD.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 24