Sanctie Michels wekt Koemans verbazing Rob van Dijk moet NAC in Noordwijk het scoren beletten Rijndelfland pro middenvak Ik neem niets van mijn woorden terug' Volendam haalt angel uit Vitesse LUGDUNUM - EXCELSIOR M. Sportpark L W LugdunumOegstgeesterweg VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 PAGINA 17 LEIDEN Noordwijk krijgt morgen een van de gemakkelijkst scorende ploegen uit de eerste divisie tegenover zich. NAC schop te er dit seizoen al 27 in en zal op Duinwetering in het bekerduel graag opnieuw met scherp schieten tegen een stel zaterdagama teurs. Aan Rob van Dijk de eer om de Brabantse plannen te door kruisen als Noordwijkse ballenvanger. Van onze redacteur Rob van der Zanden Wordt het de eerste nederlaag van Noordwijk na de sterke seizoen start? "We zijn nog ongeslagen, maar dat is NAC ook. Dus één van de twee moet eraan geloven. We zijn tot een stunt in staat, maar normaal gesproken is een topploeg uit de eerste divisie toch iets te sterk voor een amateurteam. Het is belangrijk om de eerste twintig minuten goed door te komen. Als het bij rust 0-0 staat, zie ik wel kansen. We spelen gewoon zoals we altijd spelen. Geen extra verdedigende dingen of terug getrokken spitsen". Behalve een gemakkelijk scorende ploeg krijg je ook nog eens een heel gemakkelijk scorende spits voor je neus. Ton Cornelissen is topscorer in de eerste divisie met dertien doel punten. "Ik weet niet erg veel van NAC, maar inderdaad, Ton Cornelissen zegt me weer wel wat. Het zijn na tuurlijk betaalde voetballers en we zullen het best moeilijk krijgen, maar voor mij als keeper zijn dit soort wedstrijdjes in feite prettiger Jenny Zoer palet eerste hoofdprijs Indoor Leiden LEIDEN Jenny Zoer is de eer te beurt gevallen de eerste hoofdprijs van Indoor Leiden, dat voor de ze vende keer van start ging, in de wacht te slepen. De amazone werk te gistermiddag tijdens het ope- ningsgnummer van het vierdaagse evenement voor springruiters in de Groenoordhallen de noodzakelijke barrage foutloos af. Zij bleef op het parcours (tabel A) met een hoogte van 1,35 meter Mieke Bokma voor, die met Prince Paradiso eveneens zonder strafpunten bleef. De tijd van Bokma was echter ruim twee seconden langzamer: 33,41 om 35,52. dan duels tegen Sparta Nijkerk waarin ik maar twee ballen krijg die ik dan moet pakken natuurlijk. Nu kan ik waarschijnlijk lekker in de wedstrijd groeien. Maar dan moet ik wel die eerste drie ballen pakken. Dat geldt trouwens voor alle kee pers". Je hebt Dick Dortmundt bij Noordwijk vrij geruisloos en pro bleemloos opgevolgd. "Ja, ik ben vorig jaar al een paar keer gebracht door Eelman om er varing op te doen. Nu ben ik eerste keeper en het gaat voorlopig prima. Ik ben pas 21 maar heb niet het idee dat ik ervaring tekort kom. Van Dick heb ik veel opgestoken en tot nu toe sta ik er. Misschien moet ik nog iets meer leiding geven, maar dat komt vanzelf wel denk ik". Misschien ga je dezelfde weg als Edwin van der Sar. Die kwam ook via Foreholte bij Noordwijk en is nu al tweede keeper bij Ajax. "Daar ben ik nog niet zo mee be zig. Ik moet eerst maar eens bij Noordwijk een poosje goed preste ren. Trouwens, ik ben al eens bij Ajax geweest. Gedurende 2,5 maand heb ik keeperstraining ge had. Voor een contract kwam ik niet in aanmerking, maar Frans Hoek adviseerde me wel om op het hoog ste amatr- rniveau te gaan spelen. Na een «artje in het tweede van Noordwi.,K is me dat gelukt". Dissidenten weggestemd tijdens roerige vergadering DELFT De algemene vergadering van Rijndelfland steunt volmondig het beleid van het afde lingsbestuur om het middenvak te behouden. De vertegenwoordigers van de korfbalclubs stemden gisteravond in overgrote meerderheid tegen de door het hoofdbestuur van het KNKV uitgebrachte nota, waarin wordt voorgesteld voortaan ook op het veld in twee vakken te spelen. Slachtoffer van de vaak emotionele snel duidelijk. Afdelingsvoorzitter eenzelfde besluit zal komen, ligt discussies over de toekomst van het Rob Meijer nep de korfbalgemeen- middenvak werden Joop Cornells- schap op zich niet te laten leiden sen (Crescendo) en Jan Zitman door een handjevol korfballers in (KNS). Beiden waren kandidaat Belgie, waar men ingaande dit sei- voor de functie van (vervangend-) zoen nog louter in twee vakken afgevaardigde naar de algemene speelt. "Er zijn daar vijfduizend vergadering van het KNKV, die op korfballers en dat is zelfs maar de 15 december definitief over de nota helft van het aantal in Rijndelf- zal beslissen, en hadden het ge- land", zette Meijer de toon Het re- waagd een dissident geluid te laten sulteerde in een hoofdelijke stem ming over de vraag of het aanwezige KNKV-hoofdbestuurslid Dneduite al dan niet de nota voor de afde lingsvergadering mocht verdedi- overigens niet voor de hand. De op merking van hoofdbestuurslid Dneduite. dat inmiddels bijna veer tig procent van de korfballers in de praktijk reeds in twee vakken speelt, ging aan de meeste clubbe stuurders van Rijndelfland gister avond waarschijnlijk voorbij BRAM VAN GENT horen. In een schriftelijke stem ming bleek de drievakken-meerder heid weinig respect te hebben voor de toch reglementair geboden keu zevrijheid voor de afgevaardigden gen en werden beiden niet herkozen. Voor de wel gekozen TOP-voorzit- ter Rob de Graaff was deze uit spraak van de vergadering reden iHo_ om zich niet langer beschikbaar te Jbouw van zaalkampioen Fortuna. BETAALD VOETBAL Volendam - Vitosso 2-1 (M) 3 Steur 1-0, 28 duite zich een bij voorbaat kansloze (Voiendam). straal en Van den Brom {Vlies- wedstrijd te spelen in het clubge- stellen als afgevaardigde. In hun kritiek op de nota hekelden BUITENL. VOETBAL Dat een ruime meerderheid de veel clubbestuurders de haast, BELGIË: Waregem - FC Antwerp 1-5 Rob van Dijk: "Als het bij rust 0-0 staat, zie ik wel kansen". "Die heb ik niet. Ja. misschien Jan van Beveren toen-ie nog bij PSV zat. Dat vond ik wel een kei". Mogen we nu, afgezien van dit be kerduel, eindelijk eens wat ver wachten van Noordwijk? Jullie hob belen al jaren vrij anoniem mee in de eerste klasse. Maar dat is toch ei genlijk een schande, wetende hoe Noordwijk kan voetballen. Valt daar nou niemand over binnen de club. In Katwijk of Rijnsburg was allang ingegrepen. "Dat weet ik niet. Misschien is de druk in Noordwijk wat minder. De club heeft natuurlijk al wat kam pioenschappen gehad. Het zal in Rijnsburg na de titel ook niet zo'n vaart lopen vermoed ik. Maar inder daad, in feite mag Noordwijk best wel weer eens wat presteren. Aan de andere kant: we hebben natuurlijk wel een nieuwe ploeg, dus daarvan kun je niet meteen een titel ver wachten, ook al draaien we voorlo pig erg goed. Vreemd eigenlijk, toen we met dit team de competitie begonnen dacht ik: dat zal niet lang duren, de routiniers zullen snel te rugkomen. Maar het gaat gewoon fantastisch. De sfeer is perfect en er wordt enorm scherp getraind". plannen voor het schrappen van het middenvak zou verwerpen was al Sponsor KNVB doet stapje terug ZEIST (ANP) - Philips blijft de KNVB in elk geval nog twee jaar fi nancieel steunen, zij het als sub- sponsor. De Eindhovense multina tional was gedurende vijfjaar de be langrijkste geldschieter van de voetbalbond. vaarmee het hoofdbestuur na de duidelijke uitspraak van 1988 op nieuw de discussies over midden vak had opgerakeld. "Een overval", typeerde De Da naïden-voorzitter K^j Locher deze PAARDESPORT INDOOR LEIDEN Springconcours tab®! A (1,35 m) Na barrage 1 Jenny Zoer (Olympic Ccrd «o) 0 strafpumen. 33.41, 2 M*ke Bokma (Pnnce Paraavo) 0 en handelwijze en hij nep op tot een 35.52. 3 Bert Romp (Sparvsn Boy) 4 en 32 09 4 nieuwe enquête onder de korfbal lers zelf. "Korfbal is voor de korfbal Iers", benadrukte ook TOP-praeses Rob Ehrena (Opt*beurs Stab«y) 4 en 33.52. 5 Sander van Laar (GokJen Ortbosl 4 en 33.84.6 Unel Taken (Assurance T) 4 en 34 85. 7 Toon MoL r»o rirooff -or. Ki tod An tus floer) 8 en 30.75. 0 Ene WTiemsz Geerom» De Graaff. en by TOP willen de 'NT 1? B1 A meeste in drie vakken blijven spe len". Deze mening bleek tijdens de stemming goed voor 82,3 procent van de uitgebrachte stemmen. "Een (Warco) 12 en 33 81 Springconcours tabel A (1.30 m). Na barrage 1 «ob Eras tBayouss) 0 strafpunten en 35.39. 2 Cfcon van Groeten (Lor- een) 0 en 36.09. 3Unei Taken (Cartel T) 0 en 37.65. 4 Bert Romp (Barrymcrei 4 en 33.02. nog grotere meerderheid voor SCarma Bool (Baro*o)4en37.52.6 Ene van vieu- handhaving van het middenvak In de nieuwe overeenkomst, die dan de vorige maal", aldus een tri gisteren in Zeist werd gesloten, is een bepaling opgenomen, die recht geeft op een bonus wanneer Oranje de eindronde van het Europees kampioenschap in Zweden (1992) bereikt. Over de de waarde van het tweeja- omferende Meijer, die de clubbe stuurders prompt een consumptie aanbood. De vertegenwoordiger van KNS behoorde als enige van de Leidse clubs tot de minderheid van voor standers van het korfbal in twee rige contract werden geen medede- vakken. Dat men ook in dc overige lingen gedaan. zeven afdelingen van het KNKV tot Zegereeks Koevermans ten einde TEL AVIV (ANP) - Mark Koe vermans is er niet in geslaagd zijn tot nu toe beste verrichting - de toernooiwinst van afgelopen weekeinde in Athene - te herha len. De als vierde geplaatste Ne derlander verloor gisteren in de kwartfinales van het met ruim een kwart miljoen gulden gedo teerde tennisevenement van Tel Aviv in twee sets van de Ameri kaan Jeff Tarango. De Bergschenhoeker hield de strijd één set vol. Die ging even wel in de tiebreak verloren. Zijn weerstand was daarmee gebro ken getuige de 1-6 in de tweede. De Sovjet-favoriet Andrej Tsjesnokov drong zonder proble men door tot de halve eindstrijd ten koste van de Zweed Lars Jonsson (6-3 6-1). Amos Mans- dorf, als tweede geplaatst, had al leen in het begin iets te stellen met de Nigeriaan Nduka Odizor. Bij het vrouwentoernooi in Zu rich, waar vijfeneenhalve ton te verdelen is, kwamen de voorspel lingen gisteren uit. Steffi Graf en Gabriela Sabatini handhaafden zich vrij gemakkelijk. De Duitse aanvoerder aan de wereldrang lijst gunde Dinky van Rensburg precies vijf games. Sabatini werd door Claudia Kohde-Kilsch tot meer inspanningen gedwongen, maar kwam uiteindelijk ook niet in gevaar. Van der Meer tekent profcontract LEIDEN - De in het Belgisch 't Hulste wonende amateurwielren- ner Caper van der Meer. nu nog uitkomend voor Swift-Casba. heeft een profcontract getekend bij de Belgische formatie Is- oglass. Door deze nieuwe ontwik keling heeft de voormalige inwo ner van Roelofarendsveen afge zien van zijn overgang naar Vo- lendam. Nu Noordwijk geen kandidaat meer is voor de start van de Tour de France 1992 is Den Bosch een nieuwe gegadigde. Dit heeft het sportmarketingsbureau Holland Sportief uit Schiedam bekend ge maakt. Of Den Bosch een serieuze kan didaat is zal aanstaande dinsdag moeten blijken uit MO 01 011 tussen de Leidse organisator Joop Riethoven en de directie van de Brabant-hallen. Het be heer daarvan komt op 1 januari over in handen van Lips, een be drijf dat serieuze belangstelling voor de Tour-start heeft. GRONINGEN (GPD/ANP) Het telefoongesprek woensdagavond tussen Rinus Michels en Ronald Koeman was van korte duur. "Ik heb nauwelijks gereageerd toen Michels me zei dat hij me niet had geselecteerd voor het Nederlands elftal. We waren snel uitgesproken", laat Koeman vanuit Barcelo na weten. De reserve-aanvoerder van Oranje is weinig mededeelzaam. "Ik denk dat het niet verstan dig is nu in de pers al commentaar te geven. Ik wil er een paar dagen over nadenken. We spelen zater dagavond eerst nog met Barcelona tegen Osasuna. Die wedstrijd is op dit moment het belangrijkste. Na het weekend ga ik mijn standpunt over mijn toekomstige houding ten aanzien van het Neder lands elftal bepalen". Zijn woorden klinken een tikje drei gend. "Maar ze zijn niet dreigend bedoeld". Op de vraag of hij in na volging van Frank Rijkaard denkt te bedanken voor het Nederlands elftal antwoordt Koeman: "Geen commentaar". Over het onderhoud met Michels wil hij evenmin in de tail treden. "Dat blijft tussen ons". Hoe was dan zijn eerste reactie na dat Michels hem te verstaan had ge geven dat hij de volgende week thuis kon blijven. "Ik was een beetje verbaasd", aldus Koeman, Meer wil hij er niet over zeggen. Begin deze week liet Ronald Koeman zich publiekelijk kritisch uit over de tactiek van het Neder lands Elftal twee weken geleden in de oefeninterland tegen Italië, die met 1-0 werd verloren. Voor Mi chels was dat aanleiding het 'kanon van Barcelona' niet op te roepen voor de EK-kwalificatiewedstrijd volgende week woensdag in Porto NK 25 kilometer op de weg met Pragt en Stigter LEIDEN Leidenaar Huub Pragt en Aart Stigter van AAV '36 zijn de regionale trekpleisters bij de Neder landse kampioenschappen 25 kilo meter op de weg. Morgenmiddag doen zij samen met atleten als Kees Kraayeveld, René Stam en Katwij- ker Jan Dirk Hazeleger in Lisse een gooi naar de titel. Bij de vrouwen, die net als de A-jongens 15 kilome ter krijgen voorgschoteld. maakt Annet van Veldhuizen van de orga niserende vereniging De Spartaan kans op een hoge notering. Alle categorieën starten om 14.00 uur op het parcours rondom sport park Ter Specke. De mannen ver trekken van de Hobaho-hallen in het dorp, de vrouwen in de buurt van de parkeerplaats Keukenhof. tegen Portugal. Koeman heeft vol gens de bondscoach de gedragsco de, opgesteld aan de vooravond van de oefeninterland tegen Italië en doorgesproken met de voltallige se lectie, geschonden. Mislukt Koeman stelde in een aantal media het experiment tegen Italië met een overbezet middenveld en 'operatio neel gebied op de vleugels' (uit spraak van Michels) als mislukt te beschouwen. Die opvatting hield Koeman (27) ook gistermiddag recht overeind. "Mijn woorden wa ren eigenlijk niet voor publicatie bestemd, maar ze waren correct weergegeven en ik neem er ook niets van terug". Hij veronderstelt dat meer internationals zijn stand punt delen. "Ik denk dat iedereen toch wel ziet dat het op deze manier niet goed gaat". De vroegere PSV'er zegt er geen moment bij te hebben stilgestaan dat zijn uitlatingen op Michels het effect zouden hebben van de rode lap op de stier. Ook al lag er dan een afspraak dat kritiek eerst binnens kamers zou worden besproken. "Ik heb alleen maar gezegd hoe ik over de tactiek tegen Italië dacht. Het is helemaal niet mijn bedoeling ge weest voor onrust te zorgen". De veronderstelling dat Johan Cruijff, zijn trainer bij Barcelona, erkend voorvechter van het drie- spitsensysteem en zeker geen vriend van Michels, wellicht de kwade genius achter zijn uitlatin gen is geweest, torpedeert Koeman onmiddellijk. "Het zijn mijn woor den. niet die van Cruijff. Nee, Mi chels heeft Cruijff niet ingelicht dat hij mij buiten de selectie heeft gela ten. Ik heb het hem vanmorgen op de training verteld, hij wist nog van niets. Hoe Cruijff reageerde? Hij was ook een beetje verbaasd". Behalve Ronald Koeman zal ook Jan Wouters niet van de partij zijn in de interland tegen Portugal. De KNVB ontdekte gistermorgen ont hutst dat de middenvelder van Ajax tijdens de eindronde van het EK twee gele kaarten heeft ontvangen en derhalve geschorst is. Bondscoach Rinus Michels maakte gisteren de selectie van zes- 'tien spelers voor het Nederlands elf tal bekendgemaakt. Nieuweling in de groep is Marciano Vink, de Ajacied die op de dag van het EK- kwalificatieduel met Portugal twin tig wordt. De wedstrijd wordt ge speeld in Porto. De selectie voor het Nederlands elftal bestaat uit: Van Breukelen, Vanenburg en Valckx (allen PSV), Hiele (SVV), Van Tiggelen en Rutjes (beiden Anderlecht), Vink, Frank de Boer, Winter, Blind, Ri chard Witschge, Van 't Schip en Bergkamp (allen Ajax), Gullit en Van Basten (AC Milan) en Gillhaus (Aberdeen). Het Olympisch elftal onder lei ding van bondscoach Nol de Ruiter treft Portugal op 16 oktober in Por to. De selectie voor dat duel is: Ro nald de Boer, Roy, Kreek, Van der Sar (allen Ajax), Van Gobbel en Taument (beiden Feyenoord), Brus- selers (Fortuna Sittard), Numan (Haarlem), Lanckohr (MW). De Ron (PSV), Maas (RKC), Sas (Spar ta), Elzinga en Karnebeek (beiden FC Twente), Roest (FC Utrecht) en Binken (Volendam). Artur Jorge, de bondscoach van Portugal, kan voor de eerste kwali ficatiewedstrijd voor het eindtoer- nooi van de Europese titelstrijd te gen Nederland geen beroep doen op middenvelder Andre (FC Porto) en aanvaller Rui Barros (AS Monaco). Het duo kampt met flinke blessu res. Volgens dr. Camacho Vieira, de bondsarts. is het uitgesloten dat het tweetal woensdag in Porto tegen Oranje speelt. Tijdens de eerste trainingsbijeen komst, woensdag in Porto, waarbij 22 spelers aanwezig waren, werd Jorge met nog meer personele pro blemen geconfronteerd. De mid denvelders Semedo van FC Porto en Pacheco van Vitoria Setubal raakten in het onderlinge wedstrijd je geblesseerd en moesten vroegtij dig naar de kleedkamer. De Volendammer Binken (midden) bezwijkt bijna in het luchtduel met de Vitesse-spelers Van Arum (links) en Van de Brom). iioto Asr» VOLENDAM (ANP) - Volendam en Vitesse fnenen in de nationale competitie een plaatsje direct ach ter de top-twee te kunnen verove ren. Een mooie gedachte, die gister avond tijdens het onderlinge duel, dat Volendam met 2-1 won, op wei nig gestoeld bleek te zijn. Het onvoorspelbare van de wed strijd werd het meest in de hand ge werkt door de Volendammers, waar een sterk en verrassend midden veld (Peters, Steur. Pastoor en Kooistra) alles met Vitesse kon doen zo lang de angst voor Van den Brom niet bestond. De voorman van Vitesse trok na de snelle ope ningstreffer van Volendam (Steur) zijn hele elftal mee, zorgde voor pa niek bij de tegenstander en nam en passant ook de gelijkmaker voor zijn rekening. Volendam speelde bijna een helft 'heen-en-weer' voetbal, maar werd daarvoor niet afgestraft omdat Vi tesse te weinig inhoud had om de af wezigheid van sleutelfiguren op te vangen. In de tweede helft bestond Vites se echter niet meer. Volendams spits Clayton werd iets minder aan valler en veel meer schaduw van Simultaan Jeroen en Marcel Piket LEIDERDORP Internationaal grootmeester en Nederlands kam pioen Jeroen Piket speelt morgen een schaaksimultaan in de Prinses Marijkeschool in Leiderdorp op tachtig borden. Hij doet dat samen met zijn broer en FIDE-meester Marcel. De beide Leiderdorpse schakers beginnen hun simultaan om 12.00 uur. Gebr. Kruyt bv Als 't vakwerk moet worden. ZATERDAG 14.30 UUR: 3e ronde KNVB-Beker 1e klasse zaterdag ten (Dwayne) 0 en 34.11. 7 Marcel Jonker» (Atet- lo) 12 en 39.50.0 Rcb ven Oer Voort (Uddei) 13 en 48.05 9 Gert Me-er (Romanov's Zamyr) »u KATWIJK 140e pool oomooi. kwartfinale Ben Messenma ker - R<k Mat" news 3-4. Matn-eu de Haas Denras Bouman 3-4. Kees Haasnoot Arjan van der Zwan 4-0. Jan van 1 Ze!'d» - Knjn Zuydertuyn i -4 hahro finale. Rek Matthews - Denos Bouman 3-4 Kees Haasnoot - Kn|n Zuydertuyn 4-1. finale: Denms Bouman - Kees Haasnoot 2-5 Stand: Ben Messe- maker 205 punten. Kn,n Zuyöertuyn 195 Kees Haasnoot 195. Denms Bouman 117. Hugh McL- aughi.n 83. Math<eu de Haas 79. Arjan van der Zwan 76. Leen van der Pia» 72. Andy Wakef*U 63. Pieter de Lange 60 KATWUK 4de snookortoomooi, kwartfinale: Remco van Dortmond Jacco Vooy* 2-0, Leen van der Plas Kees Haasnoot 0-2. H.ran Pereire - Jan van de Berg 2-0. Rchard Makker - Andre Vuyk 2-1halve finale: Remco van Dortmond - Kees Haasnoot 0- 2. Hiran Pereira Richard Makker 2-0 finale: Kees Haasnoot - H.ran Pere-ra 0-2 Stand: Remco van Dortmond 54 punten. Maart van Rfnijn en Keea Haasnoot 43, Albert van der Mey 37, Peter Meyvo- gel 36, Leen van der Plas an Rchard Makker 34, Ch>el Hoek 28, Bert van Heeften en Robert McLoughlm 27 TWEEDE DIVISIE 9 JSB 5-9 De Rozet 4-4 Martrn Centrum Sfl Coal 4-3 Frans Maas 5-7 5*3 54 Bakker Sport 4ff THB Boys 4-5 Zwart» Wol» 5-2 HMSM 54 Boerenburg 5-2 HoofdV lasso Lugdunum 44 Waffy Sport Boia Rega 4 5 Stool 4-4 Eigeman 5-5 Brams Snackbar 5-3 M.gor M J de Kuiper 3-2 Noordwijk M Van Goczkn 44 RGC Tweede ronde KNSB schaakcompotito». derde klasse DERDE KLASSE C: US - Amstelveen 3 21 51'2 Pat Mat - De Amstel 3-4 f31 2-41 21 De U l» De Zwarte P«on 21/2-51/2, Paul Keres 2 - LSGI 31/2-41/2. Ftacher Z Laren 7-1 Fischer 4-13 Uil 24 Z Pon 4-111/2 LSG 24 AVeen 3-912 Mat 0-5 iff Amjtel 3-012 US (Miff Keres 2412 Uren CM DERDE KLASSE D: Ovwsct o v dam 3 11.2-612 Promote Voorschoten VAS ASC - isolam 4-4 SO 01 LSG 4 wendam - De O'vaar 3-5 Votmac 4-1112 SO "81 2-7 iff Oo>evaar 4-1012 N-euwendam 2-7 iff VAS 3-1012 Vlen 04 Isolam 3-81.2 Ovwschw 04 Promotie 2412 LSG 4 0-4 Iff - votmaoRonaf- rockscholen 5-i LSG 4 5-3. N«d- Van den Brom. Daarmee was de enige speler, die Vitesse had kun nen voortslepen, buitenspel gezet Omdat er geen georganiseerd Arn hems verweer meer bestond, ver dwenen de fouten die Volendam voor rust maakte, als vanzelf. "Over de eerste helft heb ik niets slechts te melden", stelde coach Bert Jacobs van Vitesse. "De ver- wtfzinf Mir de afwezigheid van een aantal spelers helpt weinig, maar Sturing en Thijssen zijn natuurlyk niet de minsten en wanneer zy er volgende week tegen Twente weer bij zyn, zal Van den Brom ook een andere taak kunnen UfttVMH 0 Collega Steegman meende dat het ongelukkige programma tot nu toe. een thuiswedstrijd, vier uit beurten. twee wedstrijden uitge steld. een vertekend beeld van de kracht van Volendam gaf. "Je moet dan echter wel in staat zyn die ach terstallige wedstrijden te verzilve ren. Dat is gebeurd, omdat wy beter bij de les waren dan vorige weck. Wij hebben verdiend gewonnen". De 4200 kijkers zagen in dc twee de helft dat Volendams 'zuinige' po sitie op de ranglijst inderdaad be paald was door de achterstand van twee wedstrijden. Vitesse immers kwam niet meer los uit de greep en had het geluk dat Van der Gouw met een paar geweldige reddingen Clayton van treffers afhield. Ook voor Van der Gouw was er niets meer te redden toen Clayton einde lijk wel enig gevoel voor de combi natie toonde cn Peters, de beste man van het veld. een goede daad van de spits een kwartier voor tijd met de winnende treffer bekroon de. VRIJDAG 15 35-17.15 DkJ 1 Sport ewtra tenms (ATP-toemocx in Tokyo, kwartfinales men nen enkelspel) 16 00-16 55 BBC 2 Sport on Fnday met o a gort en paard»renn#n 16 00-17 00 Sportnet Argentijns voelt»»' 17 00-17 30 Sportnet E*oti»che sporten 17 30-16 00 Sportnet Rodeo Caigary Stampede 16 00-19 00 Sportnet Autosport F3000 in Le Mans 19 00-19 30 EURO Voorurtbkk op het ko mende sportweekeinde 19 00-20 00 Sportnet Autosport Indy Cart 19 30-20 00 EURO Eurosportnews 20 00-21 00 Sportnet Go aulo- en mo- tormega*.ne 20 00-23 00 EURO Europese tenrteum- poenschappen mdoor n Berlin 20 20-20 55 Nad 3 Sport Studo 21 00-22 30 Sportnet Boksen voor pro»». 22 10-23 05 Anpr.fi voerbak*** 22 30-00 30 Sportnet Amenkaan* hor*- bal 22 50-23 15 OW 2 Spon-Reportage Bun- OeskOa voetbal en Bunoes'ga ^thoefcey 23 004)1 00 EURO Tra» sportm.» 2325-23 50 DkJ 1 Soortechau 00 00-00 30 Dtd 3 WK Schaken 1990 00 3042 30 Sportnet Amencan Coege Footba» Notre Ca-^e-Stanford 01 00-01 30 EURO Eurosportnew» 02 30-04 00 Sportnet Bo*wi 04 00-06 00 Sportnet Autosport Naacer 060047 00 Sportnet Paardesport 07 0047 30 Sportnet GP zwten m ZATERDAG 07 3046 15 Sportnet Bowlen Br hen Open 06 1549 00 Sportnet Surlen 09 00-10 00 Sportnet The Spons Show 10 00-12 00 Sportnet Amerce Co*ege Footbe» Notre Deme-Slanlord

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17