Verdachten van slachthuisoverval gearresteerd Geen tegenwetkorning studiekosten voor 21-plussers na 1 januari 1991 VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 Lezers Schrijven 3 Oktober In de week voor 3 oktober las ik een stukje van de heer Spierdijk over zijn mening betreffende de 3 Okto- ber-viering. Nu enkele dagen na 3 oktober ben ik weer tot de overtuiging gekomen dat de heer Spierdijk of geen Leide- naar is of van het feest niets snapt c.q. voelt. ik heb dit jaar, als 80-jarige. voor het eerst meegedaan aan de optocht en ik heb de hele optocht lang uit sluitend enthousiast en blij publiek gezien dat zeer spontaan reageerde op die optocht. Met andere woorden, iedereen was tevreden met deze mooie op tocht. En natuurlijk kost dit geld en soms veel geld maar: alle waar naar zijn geld. Er moet door veel bestuursleden heel veel vrije tijd ingestoken zijn om deze optocht op straat te bren gen. Dit laten doen door beroepslui, zoals de heer Spierdijk voorstelt, kost veel meer geld. De secretaris van de vereniging schrijft dat ge heel terecht. Waarom de heer Spierdijk dit stukje heeft geschreven, mag ik echt niet snappen. In ieder geval is dit zeker niet de mening van de ge middelde Leidenaar die weer terug kan kijken op een fijne viering van 3 oktober. Een zekerheid hebben we. Of er nu een regenbui is aan het eind van de middag of een onvriendelijk stuk van een redacteur: de Leidenaar ge niet met volle teugen van zijn 3 Ok- tober-feest. Dank aan het bestuur en alle me dewerkers. Mw. J. 't Hart Witte Singel 74 Leiden 'Alle Leidse korpsen tijdens de 3-oktober-optocht'. Optocht Iedereen in Leiden viert feest op 3 oktober. Het is een mooi feest waar jong en oud wat te beleven valt. Het mooiste van 3 oktober is wel de op tocht die is gemaakt dóór en voor en toevallig allemaal Leide- Daarom is het zo mooi als je weer in zo'n optocht mee mag doen als echt Leids muziekkorps, dat wel klein is maar kwalitatief niet onder doet voor een groter korps. Het hoort ook bij de optocht dat alle Leidse muziekkorpsen mee doen. Het kwaliteitsniveau is goed en daarnaast is het veel aantrekke lijker dan dat een 'onbekend mu ziekkorps' met dezelfde kwaliteiten de plaats inneemt van de Leidse korpsen, zoals vorig jaar gebeurde. Dit heeft de 3-October-Vereeni- ging gelukkig ook ingezien want deze vereniging heeft over het be sluit van vorig jaar 'de vier Leidse korpsen uit te sluiten van de op tocht' veel negatief commentaar ge had. Zo ook van mij (zie deze krant van septembver 1989). Nu wij weer mochten meelopen was dit voor ons weer een heerlijke ervaring met een positieve vooruitblik voor F.B.L.. Con Fuoco, jong Concordia en Alle gro Vivace. Wat mij opviel was het zeer goede verloop van de optocht, zowel bij de start, tijdens de route, als aan het einde, zonder al te veel opstoppin gen en grote gaten in de stoet. Dit maakte de optocht voor de toeschouwers en deelnemers nog mooier en aantrekkelijker dan hij al was. Hiervoor wil ik de 3 October- Vereeniging hartelijk bedanken en een pluim vol lof geven. Het bewijs dat zij wel kunnen organiseren heb ben zij nu wel geleverd, en organise ren is echt niet gemakkelijk. Wat ik alleen nog wil zeggen is dat de 3 October-Vereeniging deze or ganisatie-formule handhaaft en de route zo laat met alle Leidse mu ziekkorpsen in de stoet er nog wei nig negatief commentaar gegeven kan worden. J. Malachowski Lid Allegro Vivace De Goejestrtaat 38 Leiden Vijf mei 1 INSTITUUT BURGERRAADSLIEDEN BREESTRAAT 92 >311 CV LEIDEN TELE .FOON 071-254142 Het kabinet bezuinigt op de tege moetkomingen in de studiekosten. Als u op 31 juli 1990 21 jaar of ouder was, kan dit voor u een belangrijk bericht zijn. De ministerraad heeft besloten de regeling Tegemoetko ming studiekosten vanaf 21 jaar (verder kortweg aangehaald als TS21+) per 1 januari 1991 af te schaffen. U kunt echter nog een te gemoetkoming in de studiekosten voor het hele schooljaar krijgen als u voldoet aan de volgende voor waarden: a. u behoort tot de doelgroep van de TS21 b. u begint of vervolgt uw studie in de periode van 1 augustus 1990 tot en met 31 december 1990 en c. u vraagt de TS21+ vr 1 januari 1991 aan. U kunt een aanvraag voorTS21+ in dienen als u op 31 juli van dit jaar 21 jaar of ouder was en niet in aanmer king komt voor een studietoelage op grond van de Wet op de Studiefi nanciering 18+ (WSF18+). De TS21 geeft recht op een tegemoetko ming in de kosten voor allerlei mon- delinge en schriftelijke deeltijdstu dies of cursussen. U kunt alleen een tegemoetkoming in de kosten van een voltijdstudie krijgen als u op grond van uw leeftijd of nationali teit geen recht heeft op WSF18 Als uw inkomen boven de bij standsnorm ligt kan de maximale TS21+ gekort worden met een zgn. eigen bijdrage. Di- tegemoetkoming op grond van de TS21+ is een gift. U bouwt dus geen studieschuld op. Brochure Het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft een brochure samengesteld waarin uitvoeriger wordt ingegaan op de voorwaarden voor toekenning van TS21 de kos- ten die voor vergoeding in aanmer king komen en de berekening van de eventuele eigen bijdrage in die kosten. De brochure heet Tege- moetkoming studiekosten vanaf 21 jaar 1990-1991 en is aan te vragen bij het Regionaal Steunpunt Studiefi nanciering. Stationsplein 234. Lau den (tel. 0(5-3212150 tussen 09.00- 12.00 of 14.00-16.00 uur). Hoe gaat het nu na 1 januari 1991? Na 1 januari 1991 kunt u in ieder ge val geen TS21+ meer aanvragen. Wie dan nog voor een vergoeding voor de kosten van deeltijdonder wijs in aanmerking wil komen, moet bij de sociale dienst van zijn of haar woonplaats een verzoek indie nen voor zogenaamde bijzondere bijstand. De verwachting is dat u eerder nu voor TS21+ in aanmer king komt dan straks voor bijzonde re bijstand. Toekenning van bijzondere bij stand is echter alleen mogelijk als er sprake is van een zogenaamde ar- beidsrelevante opleiding, met ande- nwOOldnilldlOp]lidIn|UW kan sen op de arbeidsmarkt auntoon- baar vergroot. U zult ook bijna altijd li een oijdnfl in de kosten moe ten leveren. Mensen met een inko men op bijstandsniveau moeten daarbij denken aan een eigen bij drage van 175 gulden en degenen met een hoger inkomen zullen naast dat bedrag minimaal 35 van het meerinkomen extra moeten bijdra gen in de studiekosten. Slim Als u al een cursus volgt, is het daar om verstandig om voor 31 decem ber 1990 na te gaan of u voor een te gemoetkoming in de studiekosten .n aanmerking komt. En als u toch al overwoog om een cursus te gaan volgen, is het slim daar zo mogelijk nog voor 1 januari aan te beginnen. Overigens zal dit waarschijnlijk al leen mogelijk zijn bij schriftelijke Nu kunt u immers nog een aanzien lijk deel van de studiekosten ver goed krijgen en straks misschien niet of niet meer volledig. Wanneer u na lezing van dit artikel en de hierin genoemde brochure nog vragen heeft over de TS21 kunt u het beste kontakt opnemen met het Regionaal Steunpunt Stu diefinanciering. Naar aanleiding van de berichtge ving in uw krant van 22 september over het kabinetsvoorstel om vijf mei tot nationale feestdag te verhef fen, zal door velen worden ervaren als kreet. Immers al jaren wordt er gesold met de nationale bevrij dingsdag. Elk jaar komt er wel weer een voorstel om er nou eens een echte nationale feestdag van te ma ken. En dat 45 jaar na die vijfde mei van 1945 toen iedereen bezwoer deze bewogen dag nooit meer te vergeten en er een jaarlijkse feest dag van te maken. Daar waar omringende landen al tijd zeer serieus met nationale feest dagen omgaan, daar zien wij in ons kikkerlandje kans er elk jaar op nieuw een 'potje' van te maken. Sol len met een waardige nationale feestdag kan in ons land. Het voor beeld ligt nog maar kort achter ons, de vijfde mei van dit jaar. Er waren afspraken gemaakt tussen werkge vers en werknemers, op voorstel van Lubber c.s. Dus was 5 mei 1990 eindelijk eens een echte nationale feestdag. Het betekende dat alle werknemers recht hadden vrij te zijn. Maar ook dat liet hier en daar te wensen over. Het organiseren van een Bevrijdings-braderie mag dan leuk zijn als initiatief, anderzijds moet het dan hiet zo zijn dat een aantal winkeliers de zaak tóch open hielden, aangekondigd middels ad vertenties in de media. Dus al weer gesjoemel met de nationale feest dag! Leiden en omgeving vierde vori ge week uitbundig feest, herinne rend aan de periode dat Leiden zich ontworstelde aan vreemde over heersers. Op die dag ook werden de beide Duitslanden herenigd tot één staat. Door velen toegejuicht, door velen met argusogen bekeken. Éen groot Duitsland bestond nog niet zo lang geleden ook. Vandaar die vijf- (foto Loek Zuyderduin) de mei 1945, toen ons land weer vrij adem kon halen, óók de wonden lik kend, veroorzaakt door een wreed en niets ontziend nazi-regime. Daarna een heel lange periode van spanning, kansen op oorlog, een slechte oost/west verhouding, steeds angst voor alles vernietigen de oorlog, het IJzeren Gordijn. En opeens, niemand had het ooit ver wacht, de ineenstorting van regi mes achter het Gordijn, muren wer den letterlijk geslecht, grenzen gin gen open. Eindelijk konden de ang sten worden verdrongen, vandaag de dag staan oost en west praktisch schouder aan schouder, nooit ge dacht, maar het is echt. We stonden en staan klaar om zeker in Europa dictatoriale regimes niet meer toe te staan, niet meer te willen. Een wereld zonder dreiging leek het te worden en dan ineens de con frontatie met het kruidvat Midden- Oosten. dat nu een echt kruitvat dreigt te worden. Weer de angst die bij velen rondwaart, terecht natuur lijk. Anst voor een nieuwe wereld oorlog, harde taal die ook doet den ken aan uitspraken die in het Derde Rijk mensen hysterische maakten en als gevolg daarvan miljoenen de dood indreef. Die vijfde mei van ons krijgt ze ker in deze tijd van spanning dub bele betekenis. Simpel: laten we zuinig zijn op onze vijfde mei èn waakzaam blijven. Wij van onze zij de pogen jaarlijks ons steentje bij te dragen. Dat elk jaar terugkerende geharrewar over onze nationale feestdag is een smet op onze Neder landse samenleving; zij die hun le ven gaven voor onze vrijheid heb ben dat niet verdiend. Mede namens Werkgroep Bevrij dingsbal Henny Kwik s'Gravensandestraat 19 Leiden LEIDEN - De politie denkt met de arrestatie van drie Rotterdammers de overval op het slachthuis in het voorjaar goeddeels te hebben opge lost. Het drietal heeft inmiddels be kend. een vierde verdachte is nog op vrije voeten. Op 3 april werd de kassier van het abbatoir aan de Pasteurstraat over vallen door twee mannen. Terwijl de ene dader hem met een vuist vuurwapen onder schot hield, leeg de de andere de kas. Het duo ver dween met een bedrag van onge veer 40.000 gulden. In eerste instantie concentreerde het politieonderzoek zich op twee Hagenaar bekent oplichting Leids schoolbestuur LEIDEN - Een 43-jarige Hagenaar heeft bekend de Stichting Katho liek Onderwijs Leiden (SKOL) voor ruim drie ton te hebben opgelicht. De man stak in de periode tussen 1984 en 1990 stelselmatig geld van de stichting in eigen zak. Hij kon dit doen omdat hij als kas houder contant geld mocht opne men van de rekening van de stich ting. Nadat hij zich de bedragen toe- éigende, voerde hij in het kasboek niet bestaande kostenposten op. Dit ging geruime tijd goed, totdat de zaak in juli bij een interne con trole bij de SKOL aan het licht kwam. De Hagenaar werd op staan de voet ontslagen en de stichting deed aangifte bij de politie. Vervolgens dook de recherche in de zaak, en werd de man dinsdag 9 oktober op het bureau ontboden. Hij heeft alles bekend, en is gister middag naar huis gezonden. Het geld is trouwens op, de Hagenaar heeft het volgens de politie besteed aan 'een paar avonden royaal stap pen in de grote steden'. Werkzaamheden aan loopbrug LEIDEN/WASSENAAR - De loopbrug over rijksweg 44 tussen de Haagsche Schouw in Leiden en Wassenaar (buurtschap Maaldrift), moet voor een opknapbeurt worden weggehaald. De werkzaamheden, die vanwege milieu-eisen niet ter plaatse mogen worden uitgevoerd, hebben tussen maandag 15 oktober en zondag 2 december plaats. Het weghalen van de brugdelen wordt 's nachts gedaan. Tijdens het werk blijft een rijstrook voor het verkeer open. Wedstrijdduiven weg uit tuin LEIDEN - Uit een hok in de achter- hiervan gisteren aangifte by de poli- tuin van een woning aan de Room- tie. De vrouw mist drie zogenaamde burgerweg zijn tussen 8 en 9 okto- Holle Kroppers en drie Altstam- ber zes kostbare wedstrijdduiven mers. Wat de dieren exact waard gestolen. zijn, wist een politiewoordvoerder De 27-jarige eigenaresse deed vanochtend niet te melden. REDACTIE: JAN RIJSDAM. TELEFOON: 161444 Verhalen (I) "Het is een relatief goedkope hob by", zo spreekt de Leidse Desirée van Keulen met understatement over haar liefhebberij. Het is een liefhebberij die ze met anderen wil gaan delen, maar het ophan gen van briefjes in bibliotheek en mensa leverde de 31-jarige secre taresse slechts een kleine respons op. Vijf mensen heeft Desirée in middels bij elkaar en er kunnen nog een aantal mensen bij. Niet te veel, want Desirée wil dat het uit oefenen van hun gezamenlijke hobby in de huiskamer plaats kan hebben. Dat anno 1990 in een noodkreet aan de krant mensen voor juist deze hobby gevraagd worden is opmerkelijk genoeg. We leven immers in een tijd, waarin de mensen vooral buiten de deur vertier zoeken. En zo ze thuis blij ven, zitten ze voor de beeldbuis gekluisterd met de afstandsbe diening prominent voor zich. In voormalige boekenkasten staan nog wel vele banden, maar het zijn vooral videobanden. En als er een spelletje wordt gespeeld, dan is het natuurlijk Tnviant of iets dergelijks. Iets, wat anderen be dacht hebben. Desirée van Leeuwen heeft vrijwel geen attributen nodig Een goede duidelijke stem is meegenomen, dat wel. Om een lang verhaal kort te maken: Desi rée van Leeuwen wil een groep vormen, die elkaar elke maand verhalen gaat vertellen, of even tueel voorlezen. Gewoon, simpel, vertellen. Verhalen (2) "Ik zag een keer een advertentie in de krant, een jaar of vier gele- den, waarin een cursus verhalen vertellen werd aangeboden. Dat leek me zomaar leuk. Ik heb me opgegeven en later nog meer cur sussen gevolgd. Die cursussen hadden plaats in Eerbeek en op de volkshogeschool in Bergen. In Bergen zat je dan een paar dagen by elkaar en onder leiding van een deskundige, in dit geval de re gisseuse en vertelster Anne van Delft, werd je van alles bijge bracht. Hoe maak je het span nend, hoe suggereer je. gebruik je gebaren, stembuigingen. Je kunt er zelfs een ondersteunend mu ziekinstrument bij gebruiken, of er een hele sketch van maken. Ik werd er door gegrepen, maar na een aantal cursussen, waarbij je telkens wel iets bij leert, blijf je hangen en wilde ik zelf verder. Maar in Leiden kende ik niemand die dezelfde liefhebberij had." Desiree van Leeuwen deed mee aan het Amsterdams Verhalen Vertelfestival, dat rond Kerstmis altijd in de Balie gehouden wordt en verleden jaar stond ze op het Leidse Korte Stukken Festival. Daar vertelde ze haar versie van de aloude Griekse mythe van Phi lemon en Baucis, het oude echt paar dat de goden gastvrij ont ving en daardoor voor vernieti ging gespaard bleef, terwijl hun dorp met de overige ongastvrije inwoners door de wrake der go den werd getroffen. Zelf vertelt ze vooral beeldend. volgens Desirée hét kenmerk van een goed verhaal. "Als verteller moet je iets hebben met het ver haal. maar het verhaal moet bij de luisteraars vooral beelden oproe pen. En die zijn voor iedereen ver schillend." Bij televisie liggen de beelden vast en wordt er niets aan de fantasie overgelaten. Dus geen wonder dat het apparaat in Desi- ree's huiskamer van geringe af metingen is. "Hoewel dat mis schien ook iets met je financiële situatie te maken kan hebben", relativeert ze lachend. Hoe dan ook. televisie is in het leven van Desirée niet zo belangrijk. En boeken waren belangrijk. Verhalen (3) "Als kind was ik een stil meisje dat veel las, heel veel las", open baart ze desgevraagd. Uiteinde lijk ging Desiree in Leiden klas sieke talen studeren en stond eni ge tijd voor de klas. Dat juist het verhaal van Philemon en Baucis haar frappeerde, is dus niet hele- Desiree van Keulen: "Goede verhalen liggen ook op straat". maal toeval. En als ze voor de foto daadwerkelijk de aandachtige luisteraar iets begint te vertellen, begint ze haar verhaal met een reis naar Griekenland, naar de valleien, naar de bergen, naar de natuur. Want Philemon en Baucis werden uiteindelijk door de go den in twee bomen veranderd, die nu nog in het Griekse landschap staan. Desirée vertelt het hele verhaal in een kwartier, twintig minuten, want je moet volgens haar de tijd durven nemen. Toch hoefje voor goede verhalen niet persé Latijn en Grieks gestudeerd te hebben, je kunt het zelfs beter niet doen. "Bij studeren moet je zo tech nisch lezen, dat daardoor het hele verhaal vernield wordt. Dat ging me aan het hart. De hele Apologie van Plato heb ik wel drie keer ge lezen zonder naar het verhaal te kijken. En Plato heeft dat stuk toch niet geschreven, om mij een grammaticale constructie uit te leggen, dacht ik. En omdat je zo veel verplichte boeken moet le zen, lees je daarnaast bijna niet meer voor je plezier', zo velt ze haar oordeel. Goede verhalen kunnen ook op straat liggen, daarvan is Desirée overtuigd. "Ik was laatst bij de su permarkt en daar was een man, die voor zijn zoontje luiers moest kopen. Hu had er geen verstand van en sprak alle vrouwen aan. Daar zit natuurlijk een prachtig verhaal in. En bij de kassa hoor je weer verhalen. En bij de cursus merkte ik het ook. Dan komen er mensen, die zeggen dat ze hele maal geen fantasie hebben en ver volgens vertellen ze adembene mend over hun eigen leven. Want een goed verhaal hoeft natuurlijk geen sprookje te zijn. Op het zui vere sprookje ben ik zelf trou wens niet zo dol." Verhalen (4) "Het mooie is dat jijzelf baas over het verhaal bent, je kunt er men sen in meenemen en je krijgt di rect reacties of niet. De mensen die ik zoek moeten actief mee wil len doen. Je hoeft natuurlijk ver halen ook niet ter plekke te ver zinnen, maar je kunt een thema kiezen. Bijvoorbeeld ridders en monsters. Op de cursus kreeg je soms een aantal zelfstandige naamwoorden en werkwoorden als uitgangspunt. Maar je kunt ook iets navertellen. Zo lijkt me dat verhaal van die kapper, die 's ochtends tussen het brood een neus vindt, prachtig. Hij herkent die neus. Ja, dat is van Gogol, De neus. Het is wel zo dat als je een verhaal meerdere malen vertelt, het steeds meer komt vast te lig gen. Er zijn zo veel mogelijkhe den, ik heb geen bepaalde rich ting gekozen." In tegenstelling tot de videocul tuur, waar alles tegenwoordig kan, vindt Desirée dat je bij het vertellen wel een verantwoorde lijkheid voor de luisteraars hebt. Een verhaal moet sfeer hébben. En niet echt schokkend zijn voor de luisteraars. Het is ook beter als de luisteraars het verhaal niet kennen, want dan staan de beel den in hun hoofd vast. En als ie mand goed kan voorlezen, dan wil ik daar ook een mogelijkheid voor scheppen, maar in eerste in stantie gaat het om vertellen." Desirée van Keulen is een goe de vertelster, maar geen drukke prater. "In een gewoon gezel schap ben ik meestal heel rustig. En daarom kies ik om met andere verhalenvertellers in contact te komen, voor een wat formelere si tuatie". Liefhebbers kunnen bij haar nadere inlichtingen krijgen. Tele foon 071 - 225821. mannen die op een brommer zou den zijn gevlucht. Uit het buurton derzoek bleek echter dat omstreeks de tijd van de overval een onbeken de blauwe auto was gesingnaleerd in de buurt. Doordat mensen zich delen van het kenteken herinnerden, kon worden vastgesteld dat de eigenaar van de wagen in Rotterdam woont. Bij nader onderzoek stuitte de poli tie in de kennissenkring van de auto-eigenaar op enige andere ver dachten. Er konden alleen geen aanhoudingen worden verricht, omdat alle mogelijke daders in het buitenland verbleven. Maar op 25. 28 september en 9 oktober konden drie personen worden aangehou den. Een 21-jarige Rotterdammer heeft bekend betrokken te zijn ge weest bij de voorbereiding van de overval. Twee anderen (21 en 25) hebben toegegeven respectievelijk de vluchtauto te hebben bestuurd en de overval te hebben gepleegd. De 25-jarige heeft overigens pas gis teren bekend. Een vierde man wordt nog gezocht. Hij maakte deel uit van het duo dat de kassier van het slachthuis bedreigde. Het geld dat werd gestolen is door de overvallers opgemaakt, zo bleek uit het onderzoek. Het werd uitge geven aan gokken, drinken en een nieuwe auto. Medische Diensten ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen Groep 1 - Baars, Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: dr Visser, tel: 143916. zo 8 uur tot 24 uur: J.H. de Ruiter, tel; 125096, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk. Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur- J. Witpaard, te(: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, tel: 126371, Min nebroersgracht 41. Groep 3 - Boels, Smit, Lely, W. de Bruijne. J. de Bruijne. Huibers, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg/M Ev.d. Muysenbergh, tel: 132877, De Sitlerlaan 18 zo 8 uur tot 24 uur: J.W. Lely, tel: 416555, Lek straat 91a. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Ri|n, Be- mt. Nieuwenhuis. Horn. J.G. Zaaier en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J.S. de Kanter, tel: 311414, Ina B. Bakkerplein 3. zo 8 uur tot 24 uur: M. Hom, tel: 766123, Zo- cherstraat 1 Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooijman. De Jong, Prince, Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: P Vlasveld, tel: 149298. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein. tel: 767646. Robijnstraat 2b. Waarnemingsregeling Homeopatiscbe artsen: C. Juffermans/D. Koster. Haagweg 41. tel: 315900; via doktersteletoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: O. Du Ry van Beest Holle, tel: 891100, Vlaskamp 16; zo: U. Anrdt, tel' 894539, Hoofd straat 8; spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: G.A. van der Steenhoven, Bperhaaveplein 19, tel: 177461. Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 12, tel: 3032; zo: A Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118. Warmond Praktijk Hoomweg/Sleeboom. Prof. Aaiberse- laan 2, Voorhout, tel: 02522-11393 Wasse naar za. G. Schaepman, tel: 14561, Van Zuylen van Neijeveltstraat 42; zo: B R. Dinger van Kruinin- gen. tel: 76418, Hofcampweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 12/10 tot vr. 19/10 door: Apotheek De Aloè, Levendaal 161Leiden, tel: 071-120503; Apotheek Cartina. Boerhaaveplein 21, Oegst geest, tel: 071-176154; Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83, Voor schoten, tel: 01717-7957; Apotheek Langstraat, Langstraat 156, Wasse naar, tel: 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling. Helder. Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermeti|nvlinder 36, Leiden-Me- renwijk. tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: EJ.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den. tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn. Brandt: R.J.W Duijn, Pres. Kennedyiaan 260, Oegst geest. tel 156161; of D.J. Brandt. Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk B.G. Heemskerk. De Kempenaerstraat 21. Oegstgeest, tel: 071-176761. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Rijswi|k. Wassenaar en Leidschendam: doktersteletoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door G J. van Hof, Plantage 10. Leiden, tel: 071-141838; spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk. S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950 Voorschoten/Wassenaar J. Sauerbier Couvee. Van Beethovenlaan 69b. Voorschoten, tel: 01717-4252. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel 120144na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222 Bereikbaarheid Kruisvereniging "Hart van Hol land'. werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp voor dringende hulp builen kantooruren, tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14