Rugbyers puntloos naar huis 'We zijn de winnaars van morgen' Becker verslaat Edberg Badmintontop sneuvelt al snel C//* PAGINA 22 SPORT MAANDAG 8 OKTOBER 1990 ROVIGO - De aanwezigheid van Ray Williams, president van het nog net iets gehaaider dan Oranje dat met 12-22 verloor en zodoen- comité dat de World Cup rugby organiseert, heeft Nederland bij de in Rovigo puntloos bleef. In vergelijking met het halve finale- het kwalificatie-toernooi in Italië niet kunnen inspireren om in het toernooi vorig jaar in Madrid toen Nederland zich samen met troostduel om de derde en vierde plaats een overwinning op Span je te boeken. In een spannende partij bleken de Spanjaarden toch Spanje voor de eindronde plaatste pikte Oranje zeven puntjes terug op Spanje. Boris Becker moest diep gaan in de winstpartij tegen Edberg. (foto ap> SYDNEY (Rtr) - Terwijl Steffi Graf volgens Navratilova door haar eigen landgenoten zo ongeveer in ballingschap wordt gedreven, heeft Boris Bec ker zijn aanspraken op de leiderspositie in de tenniswereld kracht bijgezet door de open Australische indoorkampioenschappen in Sydney op zijn naam te brengen. In de finale won hij met 7-6 6-4 6-4 van Stefan Edberg; de enige op de wereldranglijst die boven hem staat. Bij de revanche van de mannenfinale van Wimbledon sprong de vonk in Sydney zelden over. De vermoeide Edberg miste de reflexen om de harde service van de Duitser goed te retourneren. Desondanks toonde Becker zich uiterst tevreden. „Het is een goed gevoel de nummer één te verslaan. Speciaal omdat zoiets niet vaak voorkomt in iemands carrière", sprak hij na de officials met champagne te hebben overgoten. Ivan Lendl kwam de eer toe de krachten van Edberg goeddeels te heb ben gesloopt. Terwijl Becker in de halve finales de negentienjarige Wood- bridge in twee sets de baas bleef: 7-5 6-4, hield Lendl de strijd tegen de Zweed meer dan twee uur vol. Uiteindelijk was Edberg met 3-6 7-6 (7-4) 6-3 de gelukkige winnaar. Winnaar en verliezer kwamen vervolgens nog als team in actie in het dubbelspel, zodat Edberg die zaterdag meer dan vier en een half uur op de baan stond. De gevolgen bleken gisteren. By het indoor-toernooi van Toulouse werd de opmars van de zeventien jarige Frabrice Santoro pas in de finale gestopt. De als vierde geplaatste Jonas Svensson zegevierde met 7-6 6-2. Santoro was het toernooi begon nen met winst op de open Franse kampioen Andres Gomez. Een advertentie in de Katwijkse Post vorige week. NIEUWEGEIN (GPD) - Martyn van Dooremalen is geen benijdens waardig persoon. Want je zal op dit moment maar bondscoach van de Nederlandse badmintonploeg zijn. Een aantal van je toppers kampt met blessures, de rest komt tijdens de Dutch Open niet tot grote daden, het NOC stelt belachelijke hoge ei sen voor uitzending naar de Spelen en dan moet je ook nog eens 40.000 gulden bezuinigen op de begroting van je ploeg. Van Dooremalen gaat er niet onder gebukt. „Ik bekijk dit heel zakelijk. Zo liggen de zaken en daar moetje mee verder". Van Dooremalen had gisteren op de laatste dag van de 43e Dutch Open in Nieuwegein alle tijd om over zijn problemen na te denken. Zijn eigen pupillen waren zaterdag aan het eind van de dag allemaal al uitgespeeld. Van de Nederlandse toppers kwam niemand verder dan de kwartfinales van het toernooi, dat weer door de Denen en Indone siërs werd gedomineerd. Nog voordat er één shuttle was geslagen op de Dutch Open kon Van Dooremalen al drie namen doorstrepen. De blessure van Rob Stalenhoef was vooraf bekend, maar op het laatste moment haak ten ook Alex Meijer, Monique Hoogland en Pierre Pelupessy met blessures af. Van de rest presteerde alleen de jonge Jeroen van Dijk opvallend. De 19-jarige Rotterdammer plaatste zich ten koste van de Indonesiër Jo- ko Suprianto, de nummer drie van de kersverse wereld-ranglijst, voor de kwartfinale. Daarin was Mustafa Ali uit Maleisië te sterk voor hem: 17-16, 3-15 en 15-5. Chris Bruil, spe ler van het jaar in Nederland, was een ronde eerder al gesneuveld door de latere Deense finalist Hoyer-Larsen. Van Dooremalen kon met presta tie van Astrid van der Knaap ook nog wel vrede hebben. „Van der Knaap probeert terug te komen van een blesssure. Ze heeft hier in elk geval laten zien dat ze weer kan knokken". Onder de maat was het optreden van Eline Coene die net als Van der Knaap bleef steken in de kwartfinales van het vrouwen enkelspel. Coene, vorig jaar verras send winnaar van de Dutch Open, verloor van de Engelse Muggeridge. Vanderlijde verliest BERLIJN (DPA) - Arnold Vander lijde heeft zaterdag tijdens een in ternationaal bokstoernooi in Berlijn op punten verloren van wereldkam pioen Roberto Balado, 27-30. Voor de Nederlandse super-zwaarge wicht was het de generale met het oog op de Wereldbeker-serie vol gende maand in Bombay, waar hij opnieuw op de Cubaan stuit. Antwoord van Hans van der Zee in het clubblad van IJsselmeer- vogels op de vraag wie hij niet uitnodigt op zijn verjaardag: "De trainer van Katwijk, Arie Lagendijk. Omdat ik een hekel heb aan mensen die het achter hun ellebogen hebben. Hij is zelf vier jaar trainer geweest bij Quick Boys en heeft nog nooit meer dan 34 punten behaald. En dat terwijl hij de beschikking had over een unieke ploeg met Huug Aandewiel. Dus dat mannetje krijgt de rode kaart van mij". Van der Zee over zijn tijd bij Quick Boys: "Ik blijf zeggen: Quick Boys heeft alles om kampioen te wor den. Het heeft steeds weer een an dere oorzaak waarom ze het niet worden. Ik heb een keer een sei zoen gehad met Quick Boys waar in we 41 punten behaalden. Dat is uniek in de geschiedenis van het zaterdagvoetbal dat een club geen kampioen is met 41 pun ten en toch overkwam ons dat. Het was het beste seizoen dat Quick Boys ooit gehad heeft". Verslaggever Lock Laurman in Trouw afgelopen maandag over de wedstrijd Noordwijk- IJsscmccrvogels: "Vanaf de eerste minuut zorg den beide ploegen vooreen boeien de wedstrijd. Het was dan ook zeer vermakelijk dat de voorzitter van de KNVB Afdeling leiden zich tijdens de eerste helft laat dunkend uitliet over het gebode- ne. Hij kon zich niet indenken dat hier de top van het zaterdagvoet bal aan het werk was, terwijl nota bene alle elementen die tot het mo derne voetbal behoren op het veld vielen waar te nemen". Schaatser Gerard Kemkcrs in de DGP-bladen: "Ik wil nu eindelijke wel eens wereldkampioen worden". Jan Stokkentré, military-par- coursbouwer, in De Volkskrant: „Ik zou niet graag ruilen met een paard en helemaal niet met een paard dat de military moet lo pen. Ik zou gegarandeerd voor el ke hindernis stoppen". FC Groningen-spelcr Harris Huizingh in Voetbal Internatio nal: „Voor een viswedstrijd ben ik meestal meer gespannen dan voor een voetbalwedstrijd". Atletiektrainer Henk Kraaijenbof, momenteel coach in Oman, in Sport Internatio nal: Oman kent geen persvrijheid. In de kranten staan dus uitslui tend waarheden". De bij AA Gent voetballende Erik Viscaal in De Volkskrant: Nederlanders zeiken zoveel. Altijd deugt er wel iets niet. Als jein Nederland op je achttien de in een auto rijdt, vinden ze je al een vervelend en verwend ventje". Wereldkampioen roeien Frans Göbel in Sport Interna tional: „Duizend meter hard varen op de Bosbaan en intussen het water langs je boot horen borrelen. Ik zou bijna willen zeggen: daar krijg je een stijve van". Gary Kasparov, wereldkam pioen schaken, in Playboy: „Schaken is een combinatie van sport, kunst en wetenschap. Op al deze terreinen kun je de superiori teit van de man zien". Columniste Ria Stalman in het Algemeen Dagblad) „Voor PSV lijkt de sterfhuiscon structie de beste oplossing". Johan Derksen, chef-redac teur van Voetbal International en in zijn vrije tijd perschef van Johan Cruijff, in Sport Interna tional over zijn weigering om SI Cruijff te interviewen: „Joop Niezen (hoofdredacteur van Sport International, red.) heeft een paar stukken geschreven die me niet bevallen. Daarom ligt het problematisch. Dat is een re den voor mij om het niet te doen. Cruijff wil niet in bepaalde bla den verschijnen. Wat dat betreft laat hij zich door mij adviseren. Ik screen? Als je het zo zegt - ja. Ik doe alleen iets voor bevrien de media". Sportpsycholoog Peter Blitz in NRC Handelsblad: „Vooral voetballers, buitenge woon irritant, nemen hun vak niet serieus. Als Gullit zegt dat zes tot zeven sterren niet in vorm wa ren op het WK is dat een schande. Een onprofessioneel excuus. Als vaklieden heb je daar maar voor te zorgen". Scheidsrechter Ab Schuur- mans (lang haar, kort haar), in Voetbal International: „Er is ooit eens een beslissings wedstrijd bij de amateurs ge weest waarbij een of andere lol broek me een ons heroïne bood om zijn club te bevoordelen. Dat moet er een zijn geweést die niet eens weet wat dat spul kost". Idem: „Als Jantje Wouters iemand neerlegt en ik zeg dat hij dat niet meer moet doen en Jan zegt terug dat het hem driehonderd gulden kost als hij het met doet, kan ik daar mee leven". Lachen Bovenstaande advertentie in de Katwijkse Post van vorige week zal het Quick Boys-bestuur niet aan het lachen hebben gebracht. Als er sup porters zijn die al na drie thuiswed strijden van hun seizoenkaart af willen en hem zelfs gratis aanbie den aan het volk (en er zelfs nog de kosten van een advertentie voor over hebben), dan zit het toch goed scheef op Nieuw Zuid. Heeft de af faire Raboen zelfs diepe wonden ge slagen in de zo trouwe blauwwitte aanhang? Maar uiteindelijk is het allemaal best om te lachen. Ook voor het QB- bestuur. Want het ging hier om een onvervalste Katwijkse mop. Een lolbroek had de advertentie ge plaatst en het nummer van een goe de vriend erbij vermeld. Bij het nummer 01718-34496 horen Kees van Duyvebode en Maartje Kuyt. Zij traden donderdag in de echt en werden na de huwelijksnacht on aangenaam verrast door telefoon tjes. Er stond immers by: voor vrij dag 10.00 uur. "Om half acht 's ochtends belde er al een", zegt Kees van Duyvebo de, die de grap best kon waarderen. "Ik begreep er natuurlijk in het be gin niets van. Ik had de Katwijkse Post helemaal niet gelezen. Een sei zoenkaart? Eretribune? Ik ga altijd naar Quick Boys, maar heb geen kaart en ga altijd gewoon staan. Even later had ik het door, een vriend van me had een geintje uitge haald". "Bij die advertentie stond wel voor tien uur bellen, maar het gerin kel ging door tot 's avonds laat. Vol gens my hebben er in totaal zo'n dertig mensen gebeld". Blijken die dingen toch nog in trek te zyn en kan het bestuur op Nieuw Zuid toch nog een beekje glimlachen. Fusie Als alles volgens plan verloopt. De Engelsman Williams verkoos de partij tussen de afvallers boven de voor de kwalificatie ook al niet meer belangrijke finale tussen Italië en Roemenië in Padua (29-21 voor Ita lië) omdat hij, naar zijn zeggen: „Liever naar positief rugby kijkt dan naar het bikkelharde spelletje dat de gekwalificeerden hier vooral laten zien. Het is jammer dat Neder land ervaring tekort komt, want verder zou de ploeg een aanwinst zijn voor de WK. Veel meer dan bij voorbeeld Italië dat is", aldus de woorden van de belangrijkste bobo hier. Hij werd gistermiddag in elk ge val op zijn wenken bediend. In een van meet af aan spannende en open partij behield Oranje tot tien minu ten voor tijd uitzicht op de winst. Na een benutte penalty-kick van Mark Michelsen en een lucky try van Blanco liep Spanje via een 3-6 rust stand middels een push-over try en een dropgoal van Diaz eerst weg van Oranje, dat nummer acht Willi am van Altena met een dijbeenbles sure node moest missen. Koenen Met de onervaren DIOK-speler Pe ter Koenen als zijn vervanger vocht Nederland zich evenwel knap terug in de wedstrijd. Middels een fraaie try van Bernt Verhofstad en kicks van opnieuw Michelsen leek Oranje na een kwartier zeker nog niet kans loos: 12-19. Foutjes van scrumhalf Marcel Eeman en debutant Kiki Sanchez werden door de gerouti- neerder Spanjaarden evenwel aan gegrepen om in de eindfase de winst veilig te stellen Ondanks de drie nederlagen ver laat bondscoach Theo Snijders Ita lië in elk geval met opgeheven hoofd. „Verloren, maar toch ook ge wonnen", zo luidde de eindconclu sie van de man die samen met zijn confrater Piet Paul verantwoorde lijk is voor het technische beleid. „We zijn als groep in die tien dagen weer verder naar elkaar gegroeid en hebben hier bewezen dat we dit A- niveau aankunnen. Weliswaar ko men we nog routine tekort om dat goede spel ook om te zetten in over winningen, maar geloof mij maar: ondanks het verlies zijn wy nu toch de winnaars van morgen". Modern De Hagenaar baseert dat geloof in de toekomst vooral op het concept wordt handbalclub SV Nieuw Ven nep straks bij Foreholte gevoegd. De twee clubs hebben al een princi pe-overeenkomst en houden deze week zelfs al een eerste gezamenlij ke bestuursvergadering. Neemt Fo reholte behalve spelers van andere verenigingen nu ook complete clubs over? Nee, zo moet de op handen zijnde fusie niet worden gezien. Het is een samenwerkingsverband waarmee beide geholpen zijn. Vooral de klei ne club uit Nieuw Vennep, want daaris het vijftig leden behelpen om de diverse team in het weekeinde van voldoende spelers te voorzien. De afdelingsclub zal sportief ge zien niet veel toe kunnen voegen aan de eredivisionist uit Voorhout, maar daar is het ook allemaal niet om te doen, meent Foreholte-voor- zitter Chris de Bakker. "Er ontstaat gewoon een volwaardige handbal vereniging van 200 leden. In de zo- OPVALLEND I AANWEZIG Naam: Bert Kort Leeftijd: 36 jaar Club: Teylingen Beroep: Groepsleider PTT Bert Kort was in zijn loopbaan als voetballer ook al actief op de Leidse velden. Na een korte tijd bij VNL gespeeld te hebben, waagde hij de overstap naar UVS. Als trainer hield Kort zich aan vankelijk bezig met de jeugd van onder andere UVS en RCL. Toen Kort in 1988 naar ASC vertrok om daar oefenmeester te worden, stopte hij met voetballen. Bij ASC zette Kort twee seizoenen lang de lijnen uit, waarna het bestuur een dat zijn ploeg op het veld hanteert. „Inderdaad, ja. Nederland speelt modern, open rugby. Dat is, in ver gelijking met het spel van de Italia nen en Roemenen, die toch vooral uitgaan van fysieke kracht en het kicken van de bal, beduidend moei lijker uit te voeren. Het kost meer energie en er zit meer risico in. Maar ik weiger te geloven dat wij, om re sultaat te boeken, mee moeten gaan in dat schoppen. Daar hebben ze per slot van rekening het voetbal voor uitgevonden. Op het hoogste niveau kom je er daar ook absoluut niet mee". door Ad van Kaam Hij wijst daarbij op landen als En geland, Wales en Frankrijk. „Die hebben, in een poging om de mondiale heerschappij van Nieuw Zeeland en Australië te doorbre ken, ook een tijd geopteerd op kracht en kicken. Maar van die tak- tiek zijn ze toch maar weer afge stapt, doodeenvoudig omdat die enerzijds niet loonde en anderzijds het publiek het niet pikte. Wales, waar het rugby alles is gaat door diepe dalen, Engeland zit intussen weer op de goede weg en iq Frank rijk kostte dat experimenteren Jac ques Fouroux zelfs zijn baan als bondscoach. Je mag het rugby ook niet verloochenen, dat kan gewoon Complimenten Ziet het er in speltechnisch opzicht goed uit - de vele complimenten die Snijders kreeg moesten hem haast doen geloven dat hij zich nog mer van volgend jaar moet een en ander zo'n beetje rond zijn. Een nieuwe naam? Dat is eigenlijk het laatste waar we ons druk om ma ken. SV Bollenstreek of zo, dan zit ten we altijd goed". En dan kunnen er ook nog méér verenigingen meedoen. Persvrijheid Het laatste woord over de 'affaire- Raboen' is nog niet gesproken. Mo menteel is niet de opgestapte trai ner, maar het Dagblad Trouw in Katwijk de gebeten hond. Redac teur Aad de Graaf wist afgelopen za terdag in de bestuurskamer van IJs- selmeervogels zelfs te vertellen dat hij en zijn collega's niet meer wel kom zijn op sportpark Nieuw Zuid, de thuishaven van Quick Boys. Voorzitter Arie Guyt ontkent dat. Wel geeft hij toe dat het bestuur maatregelen overweegt naar aanlei ding van het gewraakte interview met Raboen in Trouw, dat diens op stappen zo niet veroorzaakt dan toch wel versneld heeft. "Wij zullen de persvrijheid niet schenden", al dus Guyt. "We kunnen hoogstens overwegen journalisten de toegang tot enkele gebouwen te ontzeggen. Als we dat doen, zullen we dat Trouw wel laten weten. Er is in elk geval nog geen brief van die strek king uitgegaan". Wel heeft Guyt een gesprek ge had met Peter Wilschut, de auteur van het gewraakte interview. Daar in liet de voorzitter van Quick Boys blijken niet gelukkig te zijn met het artikel. Ook noemde hij mogelijke maatregelen die Quick Boys zou kunnen treffen tegen Trouw. Daaruit heeft Wilschut kennelijk geconcludeerd dat vertegenwoordi gers van zijn dagblad niet meer wel kom zijn op Nieuw Zuid. In elk ge val verkeerde zijn collega De Graaf in die veronderstelling, toen hij vóór hij Guyt om opheldering vroeg, verzuchtte: "Nu wordt weer de boodschapper van het slechte nieuws veroordeeld". einde maakte aan zijn dienstver band. De trainer vertrok vervol gens naar Teylingen, dat evenals ASC in de zondagse afdeling Lei den uitkomt. Gistermiddag haal de Teylingen de eerste periodeti- tel binnen door in Oegstgeest met 3-2 te winnen van de oude ploeg van Kort, ASC. Hoe komt bet nu eigenlijk dat Je bij ASC weg bent gegaan? "Het bestuur van ASC bepaal de dat ik weg moest. Ik heb dat besluit gerespecteerd, maar waar om ik nu moest verdwijnen, dat weet ik niet. Ik was van mening dat er geen problemen waren. Al les zat goed met de spelers en de elftalcommissie. Het bestuur heeft my nooit argumenten gege ven en dat vind ik toch wel jam mer. Zo kan je immers niet van je fouten leren. De spelersgroep heeft zelfs nog een brief naar het bestuur geschreven, maar ik voor het WK gekwalificeerd had ook de andere kant van de me daille oogt bepaald minder fraai. Om niet te zeggen dof. Want afge zien van een smalle top, bijeen in Oranje, heeft het rugby in Neder land nauwelijks een poot om op te staan. De groei van het krap 6000 spelers tellende bondje stagneert, het imago is ronduit slecht, kader is er niet of nauwelijks en de financië le middelen ontbreken om de vicieuze cirkel waarin men zich be vindt te doorbreken. Snijders weet dat als geen ander. Het baart hem, die karakter en discipline hoog in het vaandel voert en niets op heeft met het oubollige en studentikoze gedoe dat bij het merendeel van de clubs nog altijd opgang doet, dan ook grote zorgen. Hans Bleijenberg, sinds drie maanden voorzitter van de NRB, is wat minder pessimistisch gestemd. „We moeten eerst nu maar eens een sterkte/zwakte analyse maken om alle goede en rotte elementen naar boven te halen. Dan moet er zo snel mogelijk een marketingplan ko men. Mijns inziens moet- dat volle dig zijn gericht op Oranje. Dat kan, nu de resultaten prima zijn en de in vitaties toestromen, een voortrek kersfunctie vervullen. Het nationa le team moet de boel uit het slop trekken. Daar moeten we de boer mee op". Verlof Maar daarvoor is geld nodig en daarover beschikt de puur amateu ristisch ingestelde rugbybond niet. Spelers van Oranje moeten nu, voor een kwalificatietoernooi als dit, ge middeld zeven dagen de man onbe taald verlof nemen. Dan kan één keer, dat lukt misschien een tweede maal, maar dan houdt het voor de overigens welwillende amateur wel op. Het merendeel van de spelers is getrouwd en voorziet in de toe komst problemen met het opnemen van eenzijdig gerichte 'vakantie tripjes'. Wil je het rugby promoten, wil je hogerop, dan moet je reizen en is het een 'must' om de zaken rond de nationale selectie te profes sionaliseren. Bleijenberg realiseert zich dat ook. „Ik heb binnenkort een ge sprek met een bedrijf, dat mogelij kerwijs wat wil doen. Kijk. ik be speur dat er. dankzij de resultaten van Oranje, toch ogen open gaan. denk niet dat ze daar een ant woord op hebben gekregen. Voor mij bly ft het allemaal een vraagte ken, maar je moet verdergaan". En dat deed je dus bij Teylin gen? "Ja, dat klopt. Teylingen is en kele jaren geleden gedegradeerd uit de KNVB, maar de club wil natuurlijk terug. Op het ogenblik werk ik met een vrij jonge groep, waarbij de wil zeker niet ont breekt. Je neemt wel een risico door met jeugd te werken, maar ik wil door middel van een goede opbouw in een later stadium re sultaten halen. Dat die resultaten er nu al zijn, verrast me wel een beetje". Juist ASC afhouden van de periodetitel door die club te verslaan. Dat is wel een perfec te revanche "Ach, zo wil ik het niet stellen. dat er over deze zaken nu toch eens gepraat wordt. Op zich is dat al een goed begin, want in het verleden maakte niemand zich daar druk om, als het maar gezellig was. We moe ten nu de schouders er onder zetten. De tijd lijkt rijp om van het rugby in Nederland eindelyk een serieuze aangelegenheid te maken". In die woorden kon Snijders zich wel vinden. „Het zou toch zonde zijn van al dat onbetaalde werk en al die energie als we nu weer moeten terugvallen in dat lege gat. Qua spel, qua discipline begint het er nu op te lijken, hebben we de aansluiting met de top in Europa kunnen be werkstelligen. Dat terrein mag ge woon niet verloren gaan. Al ben ik er niet echt gerust op". AD VAN KAAM Tragter en Van der Ven pakken motorcrosstitel HARFSEN (ANP) - Pedro Tragter en Kees van der Ven hebben zich gisteren in Harfsen verzekerd van de nationale motorcrosstitels in res pectievelijk de 125- en de 500cc- klasse. Tragter won de eerste mache. Zijn laatste concurrent Marcel van Drunen finishte als zesde, waardoor Tragter kampioen werd. De coureur uit Epse sloot het seizoen af met de derde plaats in de tweede manche. De strijd tussen Kees van der Ven en Leo Combee om de titel in de hal- ve-literklasse, werd door de routi nier gewonnen. De winst in de eer ste omloop en zijn tweede plaats in de afsluitende manche waren goed voor het kampioernschap. Een week geleden had Dave Strijbos de eindzege bij de kwartliters al opge ëist. Motorcoureur Leon van der Heyden heeft zich zaterdag verze kerd van de Europese titel in de 250cc-klasse. Het vlieggewicht uit Zaltbommel, al jaren onder de hoe de van oud-coureur Boet van Dui men, eindigde in de laatste wed strijd van het seizoen op het circuit van Monza als negende. Die klasse ring was net voldoende om de titel veilig te stellen. We halen de periodetitel binnen door toevallig van ASC te win nen. Dat had ook een andere ploeg kunnen zijn. Toevallig was dit nou onze vijfde wedstrijd. Het is natuurlijk wel een soort spor tieve revanche, al moet ik zeggen dat ik dat zeker tegenover de spe lers niet als zodanig ervaar. Mis schien tegenover enkele be stuursleden, maar ik wil niet na trappen. Het boek ASC is over en uit. Nu werk ik aan het boek Tey lingen". Het is zeker we! een feest ge worden "Zeker. Ik had met de jongens afgesproken om met een deel van de selectie naar huis te lopen als we ergens de periodetitel zouden binnenhalen, dus zyn we van Oegstgeest naar Sassenheim te rug gelopen. Toen we op het park aankwamen werd het daar uiter aard erg gezellig". Dit staaltje acrobatiek zou niet misstaan in de circustent van Toni Bolti- ni. Maar van beroep zijn deze heren gewoon profvoetballer in Frankrijk. Het nummertje is een momentopname van Auxerre tegen Nice. René Mar- siglia (Nice) lanceert op sierlijke wijze zijn tegenstander Christoph Cocard (Auxerre). Zo te zien gaat de laatste een niet al te zachte buiklanding tege moet, maar dat is het risico van stuntwerk. (foto ap>

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22