Hockeyers Alecto schrijven historie GWS gaat stevig aan kop De Jodan Boys is Oegstgeest de baas Alpliia in de achtervolging Vrouwen Docos overldassen zwak Foreholte Eerste periode voor Teylingen PAGINA 16 DO STAD SPORT MAANDAG 8 OKTOBER 1990 Eerste uitwinst bij Roomburg LEIDEN De mannen- ploeg van Alecto schreef gistermiddag historie door voor het eerst in competi tieverband van thuisploeg Roomburg te winnen: 2-3. De Leiderdorpse overwin ning was extra belangrijk om uit de degradatiezone in de eerste klasse te klim men, wat ten koste ging van staartploeg Room burg. Hockeyclub Cat- wijck viel op door de hoge uitslagen waarmee het in de vierde klasse won. De mannen zegevierden met 7-2 van Bodegraven, ter wijl de Katwijkse hockey- sters het hooggeplaatste Nieuwkoop met 6-1 naar huis stuurden. HOCKEY Overgangsklasse-ploeg LMHC slikte op eigen veld een 0-1 neder laag tegen middenmoter Concor dia uit Roermond. In het eerste deel had Leiden aan 4 strafcor- ners en twee goed lopende aan vallen niet genoeg om te scoren. De Limburgers deden dat na 23 minuten wel door een uitbraak te verzilveren: 0-1. In die stand Kwam ook in de rommelige twee de helft geen verandering meer, mede door een fraaie stop van LMHC-doelman Pieter Hoog tij dens een strafbal 4 minuten voor tijd. De vrouwen van LMHC leden hun eerste competitieverlies in hun confrontatie met thuisploeg Bennebroek: 1-0. Daardoor is Bennebroek met Leiden aan kop gekomen met 10 punten uit 6 duels. Na 20 minuten schopte doelvrouw Titia Sprey de bal te hoog uit, waardoor een Benne- broekse de bal met het lichaam meenam en scoorde doordat de voordeelregel op een dubieuze wijze werd toegepast. In het ver volg, waarin de partijen aan el kaar gewaagd waren, werd een LMHC-treffer afgekeurd. Het zag er in de eerste 10 minu ten niet naar uit dat Roomburg gehandicapt was door blessures in de streekderby met Alecto. Niet alleen trainer Wouter Eiken hout speelde mee, maar ook ju nioren en good-old Cees Wendt. Na 3 minuten al sloeg Bas Koning raak na een voorzet van de dit maal weer op het middenveld spelende Eikenhout: 1-0. Na 10 minuten werd de tip-in van Ei kenhout geen 2-0 nadat Koning keihard voor sloeg, maar trof het lichaam van keeper Boudewijn van Duiken. Roomburg had daarna nog de pech dat Max Ligtenberg door zijn enkel ging, voor wie de nog niet fitte Oskar Snijders (knie blessure) in het veld kwam. De overtuiging verdween bij de Lei- denaars, die de gelijkmaker moesten toestaan. Ludo Mennes sloeg 1-1 in onder de stick van doelman Enno Schets. Na rust moest de 'zijn dag niet hebbende' Schets weer een strafcornergoal van Mennes toestaan, ditmaal tussen zijn legguards door: 1-2. Een harde push van Saul de Calu- wé zorgde echter weer voor even wicht in de gelijkopgaande wed strijd. Eric Brabander zorgde 10 minuten voor tijd voor de eerste Leiderdorpse zege op Roomburg (2-3) door alert reageren bij een ef fectvol schot op de paal. De vrouwen van Roomburg zijn na een zwakke competitie start in de middenmoot beland van de tweede klasse. Dat gebeur de onder meer door de 1-2 zege gistermiddag op Kraaien in Zaan stad. De openingstreffer kwam van Paulien Huygens, die een strafcorner benutte. Femke Hoh- man sloeg raak uit een rebound van een korte corner en breidde uit naar 0-2 voor Roomburg. Kraaien kwam niet verder dan een tegengoal in de gelijkopgaan de tweede helft. Trainer Robbert Kruidenier van de vrouwenploeg van Alecto noemde het de verdienste van de verdediging er in de eerste helft zonder kleerscheuren van af te zijn gekomen in het uitduel met HIC. In het tweede deel was Alec to sterker en verdiende 6 strafcor- ners tegen HIC 1 strafcorner. Henrike Engel zag haar treffer uit een korte hoekslag afgekeurd we gens 'risingshot'. De vrij vlakke wedstrijd bleef daardoor doel puntloos. In de tweede klasse A speelde Forescate in Delft 1-1 tegen Do- pie. De voorsprong kwam op naam van Forescate. Dat gebeur de uit een strafbal van Gert-Jan Egberink, nadat Bernhard Thie- me in de cirkel soleerde en de bal vast kwam te liggen onder de Delftse keeper. Tien minuten na rust scoorde Dopie de gelijkma ker via een uitbraak. De Delftena ren verdedigden in het restant het competitiepunt met succes tegen het aanvallende Forescate. De vrouwen van Forescate ver sloegen Hermes met 3-0. Een mooie tip-in onder de lat van Ro- mee Zwaan op aangeven van Bir- git Lempers werd de openings treffer. In de tweede helft rondde Marije Wiegant een voorzet van Yvonne Raap af voor het sterkere Forescate: 2-0. Danielle Engelen schoot een strafbal naast, maar een strak strafcornerschot van Brechje Vriend leidde toch tot 3- 0. Thuisploeg Noordwijk verloor van tweede-klassekoploper Ever green. De Noordwijkers hebben het de favoriete opponent echter wel knap moeilijk gemaakt. De 0- 1 eindstand in het voordeel van het team uit Maassluis kwam tot stand uit een gevarieerde straf corner. Frank Holten had de bes te mogelijkheden voor de gelijk maker met strafcornerschoten, maar de doelman van Evergreen bleek onpasseerbaar. De vrouwen van Noordwijk waren in hun thuiswedstrijd goed op dreef in hun duel met het hooggenoteerde Zoetermeer. Jo- set Hogeveen gaf de snelle start van de Noordwijksen gestalte met een treffer. Nog voor rust breidde Frederique Lempers uit naar 2-0 en doelpuntte Mara van der Heiden 3-0 na een assist van Lempers. De Zoetermeerse te gengoal viel in de laatste minu- Leidse Studs domineerde in zijn wedstrijd tegen Zoetermeer, die zonder treffers eindigde. Het overwicht bleek uit 15 strafcor- ners tegen 2 van Zoetermeer, dat hoofdzakelijk verdedigde op het Leidse natuurgrasveld. De vrouwen van Leidse Studs kwamen met een 1-1 einduitslag terug uit Bleiswijk, waar het aan trad tegen de gelijknamige club. Het strafcornerdoelpunt van de thuisclub werd uit zo'n zelfde si tuatie beantwoord door Ellekijn Lempers. De Leidsen konden het overwicht in de laatste fase niet uitdrukken in treffers. In de eerste helft kon Bodegra ven thuispoeg Catwijck nog enigszins bijbenen: 3-2. In het tweede deel liep Catwijck mede door het goede spel van Deitnis Admiraal uit naar een 7-2 zege. Nico Guyt. Martijn Houwaard (2) en Martijn Hagenaars (4) scoor den. De vTouwen van Catwijck had den na een blessureperiode Au- ketien Dijkstra en Lisa de Jong weer in hun midden. Dat werd ge vierd met een 6-1 overwinning op Nieuwkoop. Auketien Dijkstra. Petra Doelen en Nicolette Verka de (4) verzorgden de treffers. Coach Teun Michels van Hisa- lis had het na afzeggen en blessu res druk met spelers 'regelen' uit het tweede en uit jongens A. Het daardoor verzwakte en niet op el kaar ingespeelde team leed op ei gen grond via een 0-4 ruststand een 0-7 nederlaag. Na een gelijkopgaande wed strijd eindigden de hockeysters van Hisalis hun uitwedstijd tegen Alkemade met 2-2. Tweemaal zag Hisalis een voorsprong (0-1 Helen van Laarhoven) en 2-1 van Sascha Pool 5 minuten voor tijd tenietge daan door Alkemade. NIEK FAAS KRV klopt Floreant LEIDEN - Oegstgeest heeft tegen De Jodan Boys een verpletter ende 5-0 nederlaag geleden. Bij rust was er nog niet gescoord maar na de hervatting gooide de Goudse ploeg alle remmen los. KRV behaalde een keurige 3-0 zege op Floreant en Kagia behield tegen Ter Leede het evenwicht: 0-0. VIERDE KLASSE (za) I)e Jodan Boys - Oegstgeest 5-0 Voor Oegstgeest wordt een partij tje voetbal tegen De Jodan Boys zo langzamerhand een frustrerende aangelegenheid. Vorig seizoen moesten de Voscuylbewoners, die aan het eind van de competitie ove rigens boven de Boys eindigden, ook al tweemaal met ruime cijfers het onderspit delven. In het lopen de seizoen lijkt het al niet anders te zullen gaan want in de eerste con frontatie was het meteen raak. In de eerste periode had Oegst- gecstenaar Joris van Benten de wedstrijd nog een ander gezicht kunnen geven maar hij miste enke le leuke kansjes. Tien minuten na de hervatting kwam de trein bij de Goudse ploeg op gang. Onvoldoen de ingrijpen van doelman Frits Bleichrodt was daar mede de oor zaak van. Hij verwerkte een voorzet* van Henk Merbis niet op de juiste manier waardoor spits Ard Keus, met kop en schouders dé man van de wedstrijd, kon intikken. Even la ter profiteerde Keus van een mis verstand tussen Ronald Maenhout en Rob Onderwater en maakte Wil- co van Wcnsveen op een voorzet van Keus de derde. Dat de Goudse aanvalsleider en Peter de Knegt er tenslotte 5-0 van maakten was goed voor de statistieken. Golfer Torrance verstoort feestje Bernliard Langer STUTTGART (IPA) - Sam Torrance weet eindelijk weer eens hoe het is een toernooi te winnen. De Schot zegevierde gisteren bij het Open Duitse golfkampioenschap door in de laatste ronde plaatselijk favoriet en organisator Bernhard Langer achter zich te laten. De Welshman Ian Woosnam, de succesvolste spe ler van het seizoen, klom door een sterke laatste ronde (62) nog naar de derde plaats. De Brit verstevigde daardoor zijn eerste plaats op de lijst van 'veelverdieners' in dit jaar. Voor Torrance was de winst bij het toernooi in Stuttgart de eerste toernooi-zege in meer dan drie jaar. De laatste triomf boekte hij in 1987 bij de Italiaanse titelstrijd. Kagia - Ter Leede 0-0 Een botsing van twee verschillen de speelstijlen. Het ambitieuze Ter Leede zocht de aanval terwijl Kagia meer vanuit een hechte defensie opereerde. Toch gaf Ter Leede ook achterin, waar Jeroen Désar soeve rein speelde, weinig kansen weg. Kansen waren in dit duel op één hand te tellen. De beste was nog voor Hans Verkuylen maar de Sas- senheimer teisterde de lat. In het tweede bedrijf pakte Ter Leede de zaken wat energieker aan maar Ka gia bleek in de tegenstoot gevaar lijk. Richard Trompert miste echter in volkomen vrije positie. Het ant woord van Ter Leede kwam van Eric Grosman die, geholpen door de wind. met een lob bijna de uitste kende doelman Cock Kaak verras te. Kagia had pech toen Frank van der Ham leek te hebben gescoord. De treffer werd echter wegens hands van Trompert afgekeurd. KRV - Floreant 3-0 KRV, dat momenteel een goede middenmoter is, peurde uit vijf uit stekende kansen drie doelpunten. Vooral voor rust waren de Katwij- kers, zonder Daan Nooteboom en Edwin Katerberg, heer en meester. Op inzetten van Jan Abbink (kop bal), Bouwe van Beelen (in de draai) en Gerben Vogelaar (van afstand) stond de Boskoopse defensie mach teloos. Na rust was het veldspel een stuk minder hoewel bij de uitvallen nog wel het één en ander te genieten V 'Cl SMS - OSDO 1-5 (vierde klas se B West I) SMS was lange tijd de betere ploeg maar verloor het hoofd nadat medekoploper OSDO (samen met Zandvoort en Aalsmeer) in de veer tigste minuut op voorsprong kwam. Het hoeft geen betoog dat SMS, dat de puntjes hard nodig heeft, met al het beschikbare materieel ten aan val trok, hetgeen de ploeg duur kwam te staan. Met scherpe uitval len velde OSDO de Nieuw-Vennep- se ploeg met 1-5. Rick IJzendoorn maakte de tegentreffer. Aalsmeer - SIZO 7-0 Binnen een kwartier werden de Hillegommers op 3-0 gezet waarna het vechten tegen de bierkaai was. Het elftal van SIZO is in vergelij king met het vorig seizoen aanmer kelijk verzwakt en was dan ook geen partij voor Aalsmeer. Alleen Klaas Jan Vijn kreeg nog een aardi ge kans maar hij mikte'de bal naast het doel. -mr— "V 'A ,T;, UyAflip 'tfrvb* MitjV ft' Bles Zuma van De Sleutels (links) probeert zich te ontworstelen aan de bewaking van Hans lmthorn van l tussen beide ploegen eindigde onbeslist: 1-1. LEIDEN - GWS heeft met een ondubbelzinnige 6-1 zege op SVOW de koppositie verstevigd. Daarmee is de ploeg (met een doelsaldo van plus 16!) de belangrijkste gegadigde ge worden voor de eerste periodetitel. De belangrijkste con current van de Sassenheimers, Alphia, kwam in de uitbeurt tegen MVKV met de hakken over de sloot: 2-3. Het doelsal do (plus 5) van de Alphenaren is echter aanmerkelijk min der florissant. AFDELING LEIDEN (za) GWS - SVOW 6-1 GWS heeft totaal geen problemen gekend tegen SVOW dat al bij rust tegen een 3-0 achterstand moest aankijken. Nadat Charl Hanny en Güs van der Meij voor 2-0 hadden gezorgd mocht Ton van Steyn vanaf elf meter (Percy Looman werd ge vloerd) de stand op 3-0 brengen. Een misgreep van doelman Peter Klomp op een hoekschop van Gijs Baars betekende 4-0. SVOW hoefde toen eigenlijk nergens meer op te rekenen. Zeker toen Hanny schitte rend voor 5-0 had gezorgd was elke positieve daad welkom. Die kwam na een overtreding van de Sassen- heimse doelman Willem Tamerus op Fred Davidis. Wilco Klomp be nutte de strafschop: 5-1. Looman bepaalde de eindstand tenslotte op 6-1. LEIDEN - In de eerste klasse za terdag interregionaal vochten de vrouwen van Ter Leede een ener verend duel uit met Stedeco, dat uiteindelijk in een 2-2 gelijkspel uitmondde. Het was Stedeco dat van de aan elkaar gewaagde par tijen het eerste tot scoren kwam. Netty Visser trok vanaf het mid denveld een lange solo, die ze doeltreffend afsloot. Maar nog voor rust kam Ter Leede op gelij ke hoogte door een treffer van Ka rin Golstein op aanspelen van Ga by Knol. Na de pauze kwam Ter Leede zelfs aan de leiding door een goede pass van Anette Bee- rendonk op Nathalie Geeris die de scoringskans benutte. Ter Leede dat er vanuit ging dat de strijd nu beslecht was, ging wat nonchalant spelen en werd hier voor vlak voor tijd afgestraft door Netty Visser, die zich temidden Van drie verdedigsters vrij wist te spelen en de Sassenheimse keepster passeerde. VROUWENVOETBAL In.de tweede klasse een kleine 1-0 winst voor Oegstgeest op Delta Sport. In de eerste helft zag een ten aanval trekkend Delta Sport zich gedwarsboomd door een uit stekend keepende Conny Hoog straten. Na rust kwam Oegstgeest met wat omzettingen binnen de lijnen, waardoor nu het initiatief genomen kon worden. In een goedgespeelde twintig minuten leverde dit voor Oegstgeest ren dement op in de vorm van een treffer door Annelies Oskam. Zij ving op de rand van de zestienme ter een afgeslagen hoekschop op en joeg het leer in de touwen. Oegstgeest 2 ging in de eerste klasse regionaal net met 2-3 ten- onder tegen Alphen. Alphen stond tot halverwege de tweede helft met 0-2 voor, maar Oegst geest kwam toch nog gelyk door doelpunten van Simone Karcher. Helaas voor de Oegstgeester vrouwen maakte Martine Harkes in de laatste minuut 2-3. In de eerste klasse zondag in terregionaal bleef het 0-0 tussen GDA en De Sleutels. In de eerste helft kwam De Sleutels goed weg toen Meranda Holstein een penal ty voor GDA over schoot. GDA liet toch in die eerste helft heel wat kansen verloren gaan. Na rust was het initiatief meer voor De Sleutels maar ook die ploeg kwam niet tot scoren. Een verdienstelijk gelijkspel voor SJC in de tweede klasse te gen koploper KFC '71. KFC be heerste weliswaar de strijd maar slaagde er niet in het overwicht in doelrijpe kansen om te zetten. SJC kwam zelfs aan de leiding toen de doorgebroken Heieen van de Weijden in het strafschop ge bied in de sandwich genomen werd tussen keepster Nicole van Beek en verdigster Saskia Weijer. Wendy Smit benutte haar kans van de penaltystip. SJC bleef de KFC-aanvallen goed opvangen, maar moest toch buigen voor een afstandsschot van Lot Bugtcr. Even later bleef de achterste lijn van SJC goed overeind toen een inzet van opnieuw Lot Bugter van de doellijn werd gehaald. In de eerste klasse regionaal blijft Docos het ongeschonden blazoen verdedigen. Dit keer werd Foreholte met 7-0 over klast. Na een half uur spelen brak Caroline Roem de ban en scoorde meteen maar twee keer. Drie tref fers waren er opnieuw voor In- grid Mourits, gevolgd door Marga van Kins. Ook de veertienjarige Nicolette Montanus kwam tot scoren. UVS blijft bij Docos in het spoor, het versloeg Alkmania met 3-0. Kristin Endgan tikte een door de keepster geloste bal als nog binnen. Sandra Maaskant speelde twee tegenstandsters uit en trof doel. Nadat Heieen Hols- wilder er vlak na rust 3-0 van had gemaakt, nam UVS wat gas terug maar Alkmania slaagde er ook toen niet in een vuist te maken. Kickers was Meerburg net met 2-1 de baas. Tot de pauze kwam geen van de partijen tot scoren, maar in de tweede helft ontbrand de de strijd pas goed. Kickers was nu goed op dreef en kwam terecht door een afstandsschot van Carla van den Hoorn aan de leiding. Toch sloeg Meerburg nog terug door Esther Verdiest, die zich goed vrij speelde en het leer in de kruising joeg. Karin Vogelaar kopte uit een corner Kickers naar de verdiende overwinning. MVKV - Alphia 2-3 De Katwijkers, die zonder Jan Binnendijk en Martin Oudshoorn speelden, misten de nodige inzet om het Alphia moeilijk te maken. Al binnen zes minuten profiteerden de bezoekers van de afwachtende hou ding van de thuisclub dank zij tref fers van Leen Baay en Angelo Leefrok. Alphia kreeg genoeg kan sen om die stand uit te bouwen maar faalde in de afwerking. Pas na de doelwisseling had Ronald van Wieringen het vizier weer op scherp staan. De ruime voorsprong leek aan Alphia evenwel niet besteed want het liet MVKV door twee tref fers van Peter Ouwehand wel heel dichtbij komen. De Sleutels - Valken'68 1-1 Met keihard werken hebben de Valkenburgers na de turbulente weken de draad weer enigszins op gepakt. Hoewel de einduitslag enigszins gelukkig tot stand was ge komen zag oefenmeester David Brandt een verbeterde wedstrijd- mentaliteit bij zijn team. "Met de in stelling die we vandaag hebben ge toond kunnen we ons opmaken voor de tweede periodetitel", sprak hij verwachtingsvol. Bles Zuma was volgens Brandt de gevaarlijke man. Eerst was Hans lmthorn zijn bewaker maar. nadat Zuma een splijtende pass had verstuurd waar door Ronald Labordus de scorende Leo Compeer kon bereiken, werd Willem de Wit met die taak belast. Dat lukte wat beter en met name in de tweede helft was Valken zo sterk dat De Sleutels in verwarring raak te. De Leidse verdediger Hans van Eijgen onderstreepte dat door in ei gen doel te schieten. LSW'70 - Woubrugge 1-1 Een zeer zwakke beurt van LSW dat zelfs nog van geluk mocht spre ken dat Woubrugge niet met een ze ge huiswaarts keerde. In de eerste helft zag het er echter nog goed uit voor LSW dat het betere veldspeld op de mat legde en door Marius Har- tel op voorsprong kwam. Na rust waren de rollen echter omgedraaid en prikte Peter Goozen de 1-1 achter doelman Marcel Visser. Goozen zou met een kopstoot en een schot nog twee mogelijkheden krijgen op meer maar ditmaal stond Visser pa raat. In de counter werd een als voorzet bedoelde bal van LSVV'er Richard Linschoten nog van de lijn gehaald. Abbencs - HVZ 4-0 Een afgetekende zege voor Abbe- nes dat in de eerste vijfenveertig mi nuten alleen Petér Kattenberg raak zag schieten. Peter Tamerus raakte in die periode slechts de lat. Na de hervatting was het allemaal Abbe- nes wat de klok sloeg en leverde HVZ maar weinig weerwerk. Rick van der Berg, veteraan Harm Kat tenberg en Marco Zwetsloot scho ten Abbenes tenslotte naar de rui me 4-0 overwinning. Koudekerk - Lugdunum 4-1 Voor rust wist Lugdunum de stand nog dubbel blank te houden. Leidenaar Daan Kooimans luidde met een eigen doelpunt de neder laag in. Ron Paling, Bart Nieuwen- burg en Peter van Asch scoorden daarop nog drie keer. Kooimans nam nog wel de tegentreffer voor zijn rekening. Hij deed dat op ge heel eigen wijze. Gezeten op de knieen kopte hij de bal in het Kou- dekerkse doel. LEIDEN In een rechtstreeksduel tegen concurrent ASC heeft Teylin gen de eerste periodetitel in de zon- dag-eerste-klasse binnen gehaald. De ploeg van trainer Bert Kort trok met 3-2 aan het langste eind Na een klein feestje in het ASC-clubhuis besloot de Teylingen-selectie om te voet riaar Sassenheim terug te ke ren. Bernardus verloor contact met de koplopers na de 4-0 nederlaag bij VTL. Warmunda stuurde UDO met lege handen naar huis (3-2). FC Rijn land bleef weer zonder overwin ning. VNA klopte de nieuwe Leidse club in de slotfase met 2-1. Stomp- wijkse Boys is weer op de goede weg. VNL werd met 3-1 verslagen. AFDELING LEIDEN (zo) ASC - Teylingen 2-3 Teylingen is de eerste club in de Leidse afdeling die een periodetitel op zijn naam heeft. De Sassenhei mers waren veruit de gelukkigste in een spannend duel. Eerst zette Wim van Nieuwkerk ASC op voor sprong. maar nog voor de rust wa ren het Robbert van Leeuwen en Theo Pelgrim die Teylingen een goed vooruitzicht op de winst gaven (1-2). Toen René Zoet daar nog een derde treffer aan toevóegde was de wedstrijd beslist. Uitblinker Benno Schoonwater maakte met een doel punt de uitslag voor ASC iets drage lijker (2-3). VTL - Bernardus 4-0 De snelle Rogier James stond ook nu aan de basis van de VTL-zege. Vlak voor de rust werd hij neerge haald door een Bernardus-verdedi- ger en de daar uitvolgende vrije trap werd door John van Berkel doel treffend ingekopt (1-0). In de twee de helft nam Remco van der Maat de rol van James over. Tweemaal stond hij aan de basis van een VTL- doelpunt. John van Berkel en Fred van Haarlem waren de doelpunten makers. Rogier James schoot de vierde VTL-treffer in. VNA - FC Rijnland 2-1 Ook tegen VNA kwam FC Rijn land niet tot winst. De bezoekers kregen veel kansen waarvan slechts Alan Ruben er één raak schoot. Edwin de Roo (VNA) gaf de thuis club weer hoop na een goed geno men vrije trap (1-1). Toen FC Rijn land ook in de tweede helft geen raad wist met de kansen schoot Hassan Vervoorn VNA vlak voor tijd op winst (2-1). Stomwijkse Boys - VNL 3-1 Een -verdiende overwinning voor de thuisclub die in Leon Janson en Marcel Bennis (2x) uitstekende doelpuntenmakers had. Dit ging niet zonder slag of stoot want de Leidse doelman Paul Goulmy .bleek lange tijd onpasseerbaar. Hennie van de Hoogen scoorde voor het be zoekende VNL. Warmunda - UDO 3-2 Ook met tien man (Peter Verver, in de clinch met een tegenstander werd weggestuurd) bleven de pun ten in Warmond. Eric Molenaars was tweemaal scherprechter waar na René van der Broek (UDO) de thuisclub een handje hielp door in eigen doel te schieten. René Fleur verzorgde de totale UDO-produktie UVS-jeugd gesloopt door Volendam LEIDEN - Voor de jeugdploegen uit de Leidse regio is het bepaald geen vruchtbaar weekeinde geweest. Slechts Noordwijk sleepte een punt in de wacht door AFC een gelijkspel af te dwingen. Volendam - UVS 8-1 Slechts twintig minuten lang heeft UVS de illusie gehad dat er meer in Volendam viel te halen dan nul punten. Volendam kwam dan wel op 1-0 maar Ben Kottenhagen trok de stand kort daarop weer recht. Toen bleek de ware kracht van de wijdbroeken die systema tisch het Leidse bolwerk onder de slopershamer brachten. Quick Boys - Ajax 2 2-4 Voor rust koesterden de Katwij kers nog een 1-0 voorsprong. Al in de vierde minuut legde Pieter van der Linden de bal klaar voor Ronald van Dijk die van afstand de Amster damse goalie het nakijken gaf. Na dat Van Dijk zich door een overtre ding een nieuwe kans door de neus zag geboord kwam Ajax op toeren en liep uit naar 1-4. Pascal Homan hield met een vrije trap de neder laag nog dragelijk. Noordwijk - AFC 1-1 Beide ploegen maakten er een leuke pot van. Mark van Kesteren. die eerder wat mogelijkheden ver morste, maakte na een vrije trap van Mark Heemskerk het Noordwijkse openingsdoelpunt. Heemskerk kwam daarna weer in beeld maar toen als veroorzaker van een straf schop waardoor AFC langzij kwam. Ilollandia - Roodcnburg 4-2 Dit duel was van een aanmerke lijk minder gehalte. Al na zeven mi nuten keken de Leidenaars tegen een 2-0 achterstand aan maar door twee treffers van Peter Kruit kon het weer alle kanten op. Hollandia trok ten slotte toch aan het langste eind.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16