Ebnkwijk leidt UVS naar de slachtbank Penaltysyndroom houdt Roodenburg in een wurggreep Eerste periode voor oppermachtig Lisse Lugdunum kan thuis ook winnen MAANDAG 8 OKTOBER 1990 DO/STAD SPORT PAGINA 15 LEIDEN - En weer vormde de strafschop het middelpunt op sportpark Noord. Twee weken geleden tegen Quick wei gerde Roodenburg tot twee maal toe vanaf elf meter te sco ren. Gisteren met ADO in de rol van tegenstander hetzelfde laken een pak. Bij een 2-1 voorsprong kreeg Jan Kromwijk pal na het theeintermezzo een uitgelezen mogelijkheid een beslissend gat te slaan. Kromwijk produceerde een nietig rollertje, die ook voor een pupillenkeeper een gemakkelijk 'vrachtje' was geweest. De misser van de vrije verdediger had grote gevolgen. Roodenburg deinsde geschrokken te rug en kreeg wat het verdiende. Alleen was de wijze waarop de gelijkmaker tot stand kwam triest en treffend tegelijk. Een betwiste strafschop, hoe kan het ook anders, vormde de directe inleiding tot de uiteindelijke 2-2. Het penaltysyndroom beheerste derhalve de onderhoudende kracht meting op Noord. Jan Reurings bleef er na alle verwikkelingen stoï cijns onder. De trainer van Rooden burg bedankte zelfs na afloop scheidsrechter Den Hartogh voor de leiding. "De man heeft verder goed gefloten. Hij heeft maar één foutje gemaakt. En ik ben het er niet mee eens dat scheidsrechters aan één blunder worden opgehangen". Petje af voor een lid van het trai- nersgilde, van wie het merendeel doorgaans de dug-out uitstormt om in woord en gebaar hun ongenoe gen over de leiding kenbaar te ma ken. Reurings hield zich groot, speelde wellicht toneel, maar zal binnensmonds een vloek hebben geproduceerd toen Den Hartogh binnen de zestien de bal tegen een Leidse hand zag stuiteren. Na af loop vroeg bij Roodenburg ieder een zich af wie de boosdoener ge weest zou moeten zijn. Het onder zoek leerde dat geen enkele Leide- naar zich aan hands had bezondigd. Lullig voor Roodenburg dus die ge lijkmaker, hoewel ADO afgaande op de veldverhouding aanspraak maakte op dat punt. Want de ploeg van trainer Boude- wijn de Geer (ex-ASC) bepaalde het spelbeeld in de tweede helft. Daar was voor de rust nauwelijks sprake van. Toen was het Roodenburg dat verraste met fris, aanvallend voet bal. Zoals gebruikelijk vormde Mar cel van der Burg de draaischijf van de Leidse elf. Bij de blonde spits be gonnen bijna alle Leidse aanvallen, die vooral in de beginfase niet van gevaar waren gespeend. De 1-0 van Rob Pret, na een slim genomen vrije trap van Richard Gottmer, was dan ook dik verdiend. Dat was de Haagse gelijkmaker in de 15de minuut zeker niet. Doelman Marcel Vink was kansloos op de van richting veranderde inzet van ver dediger Ed Pape. Roodenburg was evenwel niet van zijn stuk te krij gen. In deze samenstelling en vorm zal de Noord-ploeg een blijvertje zijn in de tweede klasse. Aan Jan Reurings evenwel de taak om Roodenburg evenwichtiger te laten' opereren. Want na de 2-1 van Marcel van der Burg, hij kapte de keeper keurig uit, schudde de thuisclub de frisheid van zich af. Van der Burg kwam steeds minder in balbezit, terwijl de aalvlugge en zeer behen dige spits Mare Helder (hij speelde voor de gepasseerde Boudy Pijnak ker) gaandeweg op een eiland kwam te staan. ADO zette Roodenburg met de rug tegen de muur, maar verwierf zich nauwelijks kansen. De penalty na de valpartij van Helder kwam dan ook als geroepen, maar door de misser modderde Roodenburg voort. Volgens Reurings was dat de verdienste van ADO, maar de Lei- denaars zelf hadden ook schuld aan ingehouden speelwijze. Aanvoer der John van de Wetering was niet meer in staat het spel in goede ba nen te leiden (hij was net hersteld van een griep), terwijl spelverdeler Marcel van der Burg nauwelijks meer in beeld kwam. Het was dus ADO wat de klok sloeg, maar voor doelman Vink -toonden de bezoekers zich nauwe lijks slagvaardig. De ploeg had der halve 'hulp' van buitenaf nodig en kreeg die ook van arbiter Den Har togh, een leidsman die er ogen schijnlijk van uitgaat dat het spelle tje voor hem is uitgevonden. Carlos Roeleveld maakte vanaf de stip geen fout en maakte daarmee nog eens duidelijk dat het penaltysyn droom heerst als nooit tevoren op Noord. ROB ONDERWATER Na een te korte terugspeelbal van Jan Kromwijk (l) moet doelman Marcel Vink alle zeilen bijzetten om zich te ontfermen over de bal, voordat ADO'er Carlos Roeleveld gevaarlijk kan worden". (foto Loek zuyderduini LEIDEN - FC Lisse haalde in de vïerdeklasse A door een 3-1 zege op Kickers zowel de eerste periode als de zesde overwinning op rij binnen. SVLV stoomde in de 'Haagse' vier de klasse dank zij een 1-2 uitwinst op ODB op naar de tweede plaats. Meerburg - Leidsche Boys 3-1 Meerburg kon, ondanks groot veldoverwicht in de eerste helft, niet tot scoren komen. Leidsche Boys ging zorgvuldiger om met de weinige kansen en maakte tegen de verhouding in de openingstreffer, die op naam van Peter Kooien kwam. Pas een kwartier voor het eindsignaal werd Meerburg succes voller in de afwerking. Allereerst te kende Hans Boom (speelde zichzelf op links vrij en passeerde 'stand-in- keeper' Patrick Kooien) de gelijk maker aan. In de 83e minuut was het wederom Boom die, nu uit een scrimmage, scoorde. Vlak voor tijd kopte Sjors van der Heijden de thuisploeg via de lat nog naar een 3- 1 eindstand, zodat Leidsche Boys zijn vierde nederlaag op rij kon bij schrijven. LEIDEN - In de derde klasse is de groep van achtervolgers van vijf tot één geslonken. Alleen Lugdunum kwam tot de volle winst. Het betekende de eerste thuisoverwinning van de Leide- naren in deze competitie. SJC miste de aansluiting door te ver liezen van DONK en zag daardoor de achterstand op koploper Blauw Zwart, dat Woerden ver sloeg, tot drie punten oplopen. Lugdunum heeft heel wat min der overtuigend afgerekend met VEP dan het vorige week met SJC deed. Maar ondanks het min dere spel kon het Leidse publiek eindelijk in de Kikkerpolder een 2-1-overwinning vieren. Lugdunum had het moeilijk met de Woerdense tegenstander, die door Hennie de Klerk de beste ploeg tot nu toe genoemd werd. Maar het was vooral de wind, waar de Kikkers moeite mee had den. De eerste helft hadden ze de wind in de rug en daardoor ging de bal te snel diep en werd het middenveld overgeslagen. VEP kon daardoor het initiatief naar zich toe trekken. Wim Eradus be hoedde zijn ploeg echter voor een achterstand. Het was toch Lugdunum dat in de achtentwin tigste minuut aan de leiding kwam via een counter. Een afge meten voorzet van Marcel Prins werd door André Hoekstra langs VEP-keeper Karlas gekopt. Dit betekende zijn vijfde doelpunt van dit seizoen. Deze 1-0 voor sprong veranderde het spelbeeld nifet. De gasten hadden het balbe zit en de thuisploeg de kansen. Zo miste de anders zo koelbloedige Kees van Tongeren in de laatste minuut voor rust alleen voor de keeper. In de tweede helft ging VEP meer aandringen om de ge lijkmaker te forceren. Veel lever de het in aanvallend opzicht niet op, maar achterin vielen er door het meer risico inhoudende spel veel gaten. De ploeg van Hennie de Klerk profiteerde er maar één keer van. Edwin Verhoogt, die eerder een niet te missen kans toch wist te missen, verschalkte de keeper met een lobje. In de laatste minuut kreeg VEP via Rob van Breukelen waar het recht op had, maar het bleef bij 2- 1. Koploper Blauw Zwart onder streepte in de uitbeurt bij Woerden middels een royale zege de aanwezige kwaliteiten. Na een 0-1 ruststand liep de ploeg van BZ-trainer Roel den Hartog uit naar een triomfantelijke 0-4 over winning, waarop niets viel af te dingen. Uit een afgeslagen aanval van Woerden was het Wijnand Bakker die na een half uur spelen een lange rush ondernam en het leer beheerst over doelman An dré Vrolijke lobde: 0-1. Het ver schil tussen de koploper en het nietige Woerden werd in de twee de helft pas echt zichtbaar, toen Bakker in de 55ste minuut het le der van een slordige 25 meter af stand vernietigend in het Woerdense doel poeierde: 0-2. De 0-3 kwam drie minuten later tot stand via een gerichte schuiver van Danny Minnema, na een doorkopbal van Mare Olyslager. De vooralsnog succesvolle trai ner Den Hartog was uiteraard zeer in zijn nopjes over het ver toonde spel van zijn pupillen: "De organisatie liep vooral op het middenveld beduidend beter dan vorige week en bovendien wer den de kansen die we kregen pri ma benut". Dat illustreerde Pie- ter van Schie nog eens tien minu ten voor tijd door een over veel Het sterkere SJC zag bij het Goudse Donk twee belangrijke punten aan de neus voorbij gaan: 3-2 verlies. Tot twee maal toe trok de thuisclub een achterstand recht, om vervolgens vijf minuten voor tijd, na een ongelukkige handsbal van Wim van Hagen, via een benutte penalty alsnog met de overwinning aan de haal te gaan. In de 30ste minuut zette Marco de Ridder zijn ploeg met een listig schot op voorsprong: 0- 1. Daarna kreeg Donk wat kan sen, Remko Prevo schoot zijn ploeg daarbij in de 58ste minuut via een gerichte vrije trap langs zij: 1-1. De Ridder rondde tien mi nuten later een voorzet van Jan van de Berg aan de andere zijde goed af" 1-2. Nadat SJC via de in gevallen Herman Oude Veldhuis een ideale mogelijkheid om de gasten van zich af te schudden onbenut had gelaten, was het Pe ter Plomp die het fysiek sterkere Donk in de 81ste minuut weder om langszij bracht: 2-2. De vele persoonlijke duels die in de slot fase voor de gasten verloren gin gen, maakten de 3-2 van Goude naar Peter Straver voorspelbaar. UTRECHT - Als kun je als ploeg nog zo aardig voetballen, de hoofdklasse is geen speel tuin. Technisch vernuft is mooi meegenomen, maar als de messen niet voor elk duel wor den geslepen heb je er weinig aan. Het is te hopen dat dat besef na de ontluisterende neder laag bij Elinkwijk (5-1) tot UVS is doorgedrongen. Want dat een middelmatig team als dat van de Utrechters - vorig jaar nog kampioen maar inmiddels aardig afgeroomd - in staat blijkt om een elftal dat bol heet te staan van de kwaliteit simpel naar de slachtbank te lei den, kan niet worden gerangschikt onder de noemer incident. Dat is louter te karakterise ren als een wanprestatie van UVS, die nog eens werd benadrukt door de boekingen voor Hans van Leeuwen (ongelukkigerwijs na een correcte sliding), Aad Andriessen (zijn der de) en de uitsluiting van Frank Roosa. Andriessen, de laatste man van de Leidenaars, zag het zo: "Ik zeg al tijd: je voetbalt zoals je traint. Hoe wat kan ontlasten. Die had bijvoor- Roosa daarover: "We missen een toe. Misschien was het wel frustra- breker op het middenveld, die mij tie. Omdat het niet liep. En omdat het komt weet ik niet, maar we trai- beeld Hollandia vorige week wel. die scheidsrechter zo slecht liep te fluiten. Het klinkt misschien nen de laatste tijd niet scherp ge- Dat maakt veel verschil. Ik durf nog vreemd, maar ik zag het al noeg. Dat zag je vandaag in het veld. wel te gaan, maar in mijn achter- Misschien denken we er wel te ge- hoofd denk ik er natuurlijk wel aan. wedstrijd. Die man was toen al vre selijk nerveus. Maar eerlijk is makkelijk over. Maar ik blijf erbij Dat de organisatie zoek raakte is lijk. Hij was niet de oorzaak van on- De vraag is alleen in hoeverre een een doelpunt", dergelijke uitspraak nog hout snijdt Hij doelde daarmee vooral op de na het verlies van vorige week tegen situatie die ontstond nadat Ronald Hollandia en de afgang tegen Elink- Cornet een kwartier na rust voor 2-1 wijk. Een goed voetballende ploeg had gezorgd. Dezelfde speler had paart creativiteit aan inzet. En kort voor de pauze Elinkwijk langs- speelt georganiseerd. Andriessen, zij gebracht, nadat UVS daarvoor iemand die hoofdzakelijk is belast nog een aantal uitgelezen mogelijk- met het leiden van de verdediging, heden (Holverda en Hans de Kruijs) weet dat uiteraard maar al te goed. had laten liggen. Vanaf de 2-1 was "Organiseren? Natuurlijk is dat een het echter in zijn geheel over - op" taak voor mij. Maar ik loop vaak te een schot op de paal na van Holver- twijfelen in het veld. Zal ik nu wel of da - en zette Elinkwijk de Leide- niet gaan? We hebben de ploeg niet naars bijna bij voortduring voor om achterin één op één te spelen, schut. Pascal de Bruin - na foutief Dat vereist kort dekken. Als ik in- ingrijpen van Dorlas, Hans de Wit schuif naar het middenveld hebben uit een vrije trap door de slecht ge- we daar een mannetje meer. Maar formeerde muur, en opnieuw De als ik balverlies lijd kan dat meteen Bruin vertaalden dat in de alleszeg- dodelijk zijn. Neem Rob Dorlas (de gende cijfers 5-1. voorstopper, red). Die kan zijn spits normaal gesproken aardig uitscha- Oefenmeester Ruud de Groot, die kelen. Maar hij mist de noodzakelij- de nederlaag als een klap in zijn ge- ke snelheid om één op één te spelen, zicht ervoer, had weinig tijd en Ik kan dus ook achter de verdedi- woorden nodig om het falen van ging blijven hangen, maar dan mis zijn manschappen onder woorden je een extra speler op het midden- te brengen. "Ik weet het, we zijn Het zou echter te ver voeren om kop". Dorlas tot zondebok te bestempel- Aan De Groot dus de taak zijn en. Hij speelde weliswaar niet al te ploeg weer op de rails te krijgen, sterk, maar wat dat betreft viel hij "Er zullen wel koppen vallen. Wei- niet uit de toon. Vrijwel niemand bij ke weet ik nog niet, het is nog te de Leidenaars, met uitzondering vroeg voor beslissingen. Maar door misschien van rechtsback Arthur schorsingen verdwijnen er sowieso van Orssagen en Gerry Jansen (al- een paar". leen de eerste helft), presteerde op Roosa dus, hij kon kort voor tijd niveau. Aanvallend klopte het aan- inrukken wegens het uitschelden vankelijk nog wel Wout Holverda van scheidsrechter Deckers ("kloot- scoorde na een slim stiftballetje uit zak")En Andriessen. want die liep een vrije trap van Frank Roosa na tegen zijn derde boeking op na een een kwartier de openingstreffer - bal te hebben weggegooid. "Dat maar het evenwicht was zoek. was stom, dat geef ik onmiddellijk ze nederlaag". Die moet UVS bij zichzelf zoeken. HERMAN JOUSTRA Rob Reizevoort (Docos, tweede van links) en John Jansen (WSB) vechten een verbeten duel uit om de bal. Op de voorgrond staat Albert Warmerdam gereed om in te grijpen NOORDWIJKERHOUT- Docos heeft na het te leurstellende gelijkspel van vorige week tegen hekkesluiter Altior de koppen bij elkaar gesto ken. Irritaties in het veld kwam de ploeg van Wim Mugge niet ten goede. Het gesprek had re sultaat, want de trainer kon gisteren wel tevre den zijn met het spel, dat Docos in de streekder- by tegen WSB op de mat legde. Hij vond echter wel dat zijn ploeg met de 2-2 te weinig had ge kregen, gezien de hele wedstrijd. Zijn collega van WSB, Fokke van der Rcijdt, noemde de puntendeling "terecht", hoewel hij tot zijn ver bijstering had moeten toezien hoe Docos in de laatste minuut gelijkmaakte. Beide ploegen speelden aanvallend en zo doende kreeg het in groten getale opgekomen publiek een vermakelijke wedstrijd voorge schoteld. Kansen waren er over en weer. Docos bestookte het doel van WSB vooral van af stand. Maar de schoten van Luc Kok en van de gebroeders Van Marwijk misten het doel rake lings. De thuisclub had ook de mogelijkheden om op voorsprong te komen. Eerst'was het Ro bert Marijnen, die de openingstreffer op zijn schoen had. Maar zijn inzet werd gekeerd. Bij een schot van Cor de Groot bracht de lat redding voor Docos. De daaropvolgende aanval van de gasten was het raak. Een corner van de goed spelende Hans van Marwijk werd door de weer teruggekeerde Rob Reizevoort goed afgerond; 0-1. Zoals gebruikelijk trok Docos zich niet te rug om de voorsprong vast te houden, maar ging met hetzelfde aanvallende spel verder. Dit re sulteerde in een aantal goéde kansen, die Den nis Stuifzand en Cock van Boheemen niet be nutten. Rob Reizevoort was er het dichtste bij. Zijn schot was de WSB-keeper al gepasseerd, maar de paal behoedde de thuisclub van een grotere achterstand. In de 0-1-stand leek tot de rust geen verande ring te komen. Helaas voor Docos gebeurde het wel. De goed spelende Robert Marijnen speelde zijn direkte tegenstander, Peter Huigsloot, uit en ging op zoek naar het doel. Zowel Jac Everaert als Luc Kok lieten hem lopen, maar de linksback Herman van Marwijk kwam van de andere kant over om de WSB-speler een halt toe te roepen. De overtreding, die hij daarvoor nodig had, betekende wel een strafschop. "Een domme overtreding op een plek waar die speler niet gevaarlijk kon worden", noemde Wim Mug- ge het. De penalty werd door Robert Marijnen zelf vlak voor tijd verzilverd. De tweede helft kende hetzelfde beeld. Een sterk aandringend Docos wilde de reeks gelijk spelen doorbreken. Evenals de eerste 45 minu ten had de ploeg van Wim Mugge het initiatief en zorgde VVSB met counters voor gevaar. Het spel golfde op en neer en veel kansen werden er dan ook gecreeeerd. Voor Docos misten Hans van Marwijk (alleen voor de keeper), Johan de Ridder en Dennis Stuifzand. Robert Marijnen scoorde wel, maar hij had daar in de ogen van scheidsrechter Van de Helm een overtreding voor nodig. Vijf minuten later was WSB wel succesvol. Een vrije trap van Cor de Groot ging langs het kleine muurtje en Docos-keeper Step- han Harteveld, die volgens zijn trainer niet ge heel vrijuit ging. Wim Mugge was hierover boos. want het is al de derde keer dat het bij een vrije trap door onoplettendheid misgaat. Deze ach terstand betekende dat Docos vanaf dat mo ment met hoge ballen de WSB-verdediging probeerde te breken. Omdat dit de gasten niet echt ligt, duurde het tot de laatste minuut voor dat Docos via invaller Edwin Klaassen op gelij ke hoogte kwam. Het was het vijfde gelijkspel van de roodwitten in zes wedstrijden Maar de ongeslagen ploeg van Wim Mugge staat evenals WSB op een gedeelde derde plaats en dat is voor een promovendus niet om ontevreden mee te zijn. De Noordwijkerhoutse trainer Fokke van der Reijdt ziet met plezier de toekomst in omdat zijn ploeg de wisselvallig van zich af be gint te schudden LARS ULRICH FC Lisse - Kickers'69 3-1 De Lisser zegetrein boemelt rus tig verder. Ook het strijdlustige Kic kers was simpelweg een maatje de klein voor de nög ongeslagen koplo per, zelfs nog zonder puntverlies. In een sterke openingfase van de Lis- senaren werd het al snel 1-0. Erwin Hoogendoorn profiteerde van knul lig uitverdedigen van Kickers. Via een omstreden penalty die door Ro nald de Rijk verzilverd werd, kwam de ploeg van Mat Kantebeen nog op gelijke hoogte, maar het overwicht van FC Lisse was toch te groot Voor de pauze liep de thuisploeg uit naar 2-1 dank zij een strafschop Wim Bouckaert (Erwin Hoogen doorn gevloerd in strafschopgr- bied). Na de hervatting faalde Lisse keer op keer voor het doel. Uit de le gio kansen viel uiteindelijk slechts een goal. Na ruim een uur knalde Paul Pijpers van af de rand van het zestienmetergebied de bal binnen. UDWS - ROAC'79 3-0 De toeschouwers werden de eer ste 45 minuten niet verwend: uiterst saai spel leverde een bnlstand bij rust op. Daarna leek UDWS er pas echt zin in te hebben. Het lichte overwicht, dat het team in de eerste helft had werd nu omgezet in doel punten. De debuterende Peter Gijs- man was in zijn eerste wedstrijd al succesvol en bracht de fusieploeg aan de leiding. Deze werd halverwe ge de tweede helft uitgebouwd tot 3- 0 dankzij treffers van Wim de Roo en Ronald Mink Hét tier vielen beide elftallen weer stil. UDWS had de verdiende buit bin nen en vond het wel best zo. Alphen - SJZ 2-4 SJZ deed wat van ze verwacht mocht worden en won gemakkelijk van de zwakste ploeg van de vierde- klasse A. Alphen kwam door een doelpunt van Ruud Verlooy op voorsprong, maar een tegengoal van Joost Vink liet beide teams met een 1-1 stand de theepauze ingaan. Daarna was het verweer van Alphen snel gebroken. Uit drie assists van Harry Berg scoorden Carlo van Nierop (2x) en Ron Belt. Voor de Alphenaren mocht Ruud Verlooy tien minuten voor eindsignaal nog iets terug doen. Foreholtc - LFC 2-2 Ondanks een sterke openening keek Foreholte na twintig minuten tegen een 0-1 achterstand aan. Een misverstand in de Voorhoutse de fensie gaf Yacha Farhane de gele genheid de score te openenen. Vlak na de thee ging Stan Uljee in het strafscopgebied onderuit. Ronald van Velthoven rondde de hieruit volgende penalty beheerst af. Tien minuten later namen de Voorhou tenaren de leiding middels een kop bal van Joost Deutekom. Daarna leek LFC met de rug tegen de muur de staan. Foreholte had vele moge lijkheden op de beslissende treffer, maar strandde steeds op LFC-kee- per Peter van der Wal. De kanaries pakten in de slotfase zelfs nog een puntje mee: Danny Verplancke kon vanaf de middenlijn ongehinderd oprukken en haalde van zestien me ter vernietigend uit. Randstad Sport - WIK 2-1 In een rommelige wedstrijd, waarin de scheidsrechter veelvul dig in het nadeel van de Zwartwit- ten floot, trok dc thuisploeg dodl lijk aan 'het langste eind'. Op slag van rust zag Randstad Sport een 1-0 voorsprong (Martin Kerkman uit scrimmage) verloren gaan door een dubieuze beslissing van de arbiter. Hu floot niet voor duidelijk buiten spel, waarna Richard Sick voor WIK tegenscoorde 15 Minuten in de tweede helft passeerde Cliff Comvalius op snelheid twee man en vervolgens ook de WIK-keeper. Deze voorsprong gaf Randstad Sport, ondanks toenemende pressie van Haagse zijde, niet meer uit han den. Comvalius had zelfs DOg 91 D tweede doelpuntje mee kunnen pikken, maar faalde in de afwer king ODB - SVLV 1-2 Uit een leuke, gelijkopgaande pot haalde SVLV het maximale rende ment. De beide -goals waren afkom stig van Edward Duindam. Hij kop te tot tweemaal toe de bal na een voorzet van Remy Engelhard in het ODB-doel. Na het eerste tegendoel punt wisten de Hagenaars nog terug te komen (treffer van Harry de Haas), maar toen SVLV voor dc tmada In ar acoorda, blaafODB het antwoord schuldig In dc tien minu ten die nog resteerden, beleefden de Voorschotenaren nog enk'V i nauwde momenten, maar Rob Han- naart voerde zijn taak als doelverde- diger weer perfect uit Zodat neemt SVLV nu door het verlies van alle andere subtoppers in de 'Haagse' vierdeklasse de tweede plaats ach ter RAVA in Lugdunum-R'burg LEIDEN - Lugdunum en Rooden burg kruisen morgenavond de de gens bij LFC in de stnjd om de Zil veren Molen. Om 20.00 uur wordt af getrapt VOETBAL - Bondscoach Jan Rab heeft zestien spelers geselec teerd voor het Europese kwalifica tie-duel van team tot zeventien jaar tegen Noorwegen De interland wedstrud vindt op woensdag 10 ok tober in Stavangcr plaats Neder land is vei te ingi Mal I mak Km land en Oostenrijk De selectie luidt Hegie en Tetro (beiden Feyenoord), Verbruggen. Van Bunk, Tuhuteru, Oulida, Hen driks (allen Ajax), Sanders, Van Bussel (beiden PSV). El Farougi (Willem II). Albcrda (Hcerenvecn). Mulder en Pijper (beiden Gronin gen), Corneille (VW). Rorije (GA Eagles) en Stnjker (Err.men). VOETBAL - Dinamo Kiev is zon dag voor dc dertiende keer kam pioen van de Sovjetunie geworden door in eigen huis CSKA Moskou met 4-1 te verslaan.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15