Milan dankt Van Basten Cijfers en feiten Bayern weer leider sw John van Loen kan het nog Montpellier stunt opnieuw Barcelona loopt uit op Real PAGINA 14 SPORT MAANDAG 8 OKTOBER 1990 EREDIVISIE Willem II FC Twente 2-1 (1-0). 28. Ste wart 1-0,69. Godee 2-0,82 Zwanenberg 2- 1. Scheidsrechter Van Vliet Toeschou wers: 6100. Gele kaart' Meeuwsen (Willem II), Karnebeek, Elzinga, Roelotsen en De Koning (allen FC Twente). SW - Volondam 1-0 (0-0). 52. Van der Net 1-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toe schouwers: 2000. Gele kaart. Steltenpool, Sluyl (Volendam), Cooke (SW). FC Don Haag - MW 5-1 (3-1). 6 Daanen 1-0,13. Otlo 2-0,40 Otto 3-0, 44 Van Ber ge Henegouwen 3-1, 47. Purvis 4-1, 63. Lems 5-1. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 3854. Gele kaart: Valk (Den Haag; en Lanckhor (MW) Ajax - NEC 7-0 (4-0). 9 8ergkamp 1 -0.22 Winter 2-0, 36. Bergkamp 3-0, 40 Petters- son 4-0, 53 Pettersson 5-0, 54. Pettersson 6-0, 88 Bergkamp 7-0. Scheidsrechter Houben Toeschouwers 16400 Rode kaan 82. Faber (NEC). Gele kaart: Van Wanrooy, Lok (NEC). Sparta - FC Utrecht 4-1 (3-1). 7 Dennis de Nooi|er 1-0, 28. Houtman 2-0. 37. Lies- dek 2-1, 38. Houtman 3-1. 73. Houtman 4- 1 Scheidsrechter Reygwart Toeschou wers- 3000. Gele kaart Roembiak (Sparta). Roest, De Koek (FC Utrecht). Vitosse - FC Gronlngon 1-2 (0-1). 41 Roossien 0-1, 59. Visser 1-1, 72. Van Ou- ren 1-2. Scheidsrechter Uilenberg Toe schouwers 6000. Gele kaart Van Di|k (Groningen) en Laamers (Vitesse). Fortuna Sittard - Foyonoord 3-2 (1-1). 30. Doutikar 1-0, 33. Taument 1-1, 50 McLeod 2-1,71 Sabau 2-2,76. Reijners 3- 2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 7000. Gele kaart: Frêiser (Feyenoord), Reigers (Fortuna Sittard). RKC - Hoeronveen 5-2 (3-0). 31Boogers 1-0.40. Hoekstra 2-0,44 Boogers 3-0, 53. Decheiver (strafschop) 3-1, 74. Moniz 4-1, 84 Momz 5-1, 90 A. de Jong 5-2. Scheids rechter: Overkleefl. Toeschouwers' 2800. Rode kaart' 44. M. de Jong (Heerenveen). Gele kaart: Verbeek, M, de Jong, Groen (al len Heerenveen) en Gouda (RKC). EERSTE DIVISIE VW - SC Heraclos 0-0. Scheidsrechter Egbertzen. Toeschouwers: 3814. Gele kaart Derix (WV), Brilhuis en De Vries (beiden SC Heracles). Bijzonderheid: Gele kaart voor de verzorger Wolsink van Hera cles. Tolstar - Voendam 2-0 (0-0). 48 Van Del den 1-0, 90 Oostrom 2-0 Scheidsrechter Luylen. Toeschouwers 1100. Gele kaart Wanker (Telstar), Wiersma en Wiebing (beiden Veendam). Haarlem - Vlissingon 2-0 (0-0). 77 He- lenklaken 1-0, 80. Sion 2-0 Scheidsrech ter Kloeg Toeschouwers 1538 Gele kaart: Van Aerde en Santos (beiden Vlis- singen). Cambuur - FC Zwolle 1-0(1-0). 24. Abma 1-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers 3010. Gele kaart Hoogmo (Cam buur). Eindhoven - Emmen 3-0 ((H)). 72 Wasi- man 1-0.75. Wasiman 2-0,89. Custers 3-0 Scheidsrechter: Klootwijk. Toeschouwers 2535. Helmond Sport - AZ 1-0 (1-0). 45. Kraus 1-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers' 7400. Gele kaart: Ophuizen (AZ). Dordrecht 90 - NAC 2-2 (2-2). 2. Cornelis- sen 0-1 (strafschop). 7 Van der Laan 1-1, 37, Koumans 2-1 (eigen doel), 45. Come- lissen 2-2. Scheidsrechter Van der Wilt Toeschouwers 4500. Rode kaart 1 Riet broek (Dordrecht). Gele kaarl: Van der Laan en Wouden (beiden Dordrecht) en Den Haan (NAC). RBC - Do Graafschap 2-3 (2-1). 11 Van Hooydonk 1-0. 16. Hofstede 1-1, 45 Van Hooydonk 2-1. 48 Ten Hag 2-2. 67. Leeu werik 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: Ni- enhuis. Toeschouwers 2500. Gele kaart: Van Campenhout en Yilmaz (beiden RBC), Ten Hag en Rozendaal (belden De Graaf- BW Den Bosch - Go Ahead Eagles 3-1 (1-0). 4 De Gier 1-0, 50. Bosveld 1-1, 73. Nijhuis 2-1, 77 De Gier 3-1. Scheidsrech ter Merks Toeschouwers 1500 Excolsior - Wageningon 2-2 (0-1). 35. Oosterhuis 0- 1. 48. Pronk 1-1, 55. De Romi|n 2-1, 79. Oosterhuis 2-2. Scheidsrechter- Van Haat ten. Toeschouwers 800. Gele kaart Evers (Wageningen). ARNHEM (ANP) - FC Groningen slaagt er vooralsnog in de goede vorm van de eerste competitieweken vast te houden. Gistermiddag werd in Arnhem ook het kwakkelende Vites se met 2-1 verslagen. Een zege van Groningen die in de lijn der verwachting lag. want Vitesse mistte vijf basisspelers. Thijssen, Sturing, Hilgers en Cocu waren geblesseerd en Bos geschorst. Groningen miste alleen de grieperige Boek- weg en de licht aan een achillespees geblesseerde Djurovs- ki. Met mandekking van Straal en Laamers op respectievelijk Hui- zingh en Meijer probeerde Vitesse de angels uit de Groningse aanval te halen. Dat lukte redelijk. Het Gro ningse middenveld kende echter zoveel aanvallende kwaliteiten dat de Vitesse-spelers handen en voe ten tekort kwamen alle gaten te dichten. Het duurde tot kort voor de rust voor het overwicht ook in de score werd uitgedrukt. Ten Caat lanceerde Roossien en die joeg de bal in de korte hoek langs doelman Van der Gouw. Een voorsprong die Groningen simpel vast leek te kunnen houden. De gasten hadden echter niet op Visser gerekend. De vorig seizoen van AZ overgenomen middenvel der had vanwege de vele blessures een basisplaats gekregen en hij maakte zijn uitverkiezing meer dan waar. Visser speelde hij niet alleen een goede wedstrijd maar zijn doel punt een kwartier na rust, uit een vrije trap, was om in te lijsten. Vitesse tekende voor de gelijke stand, Groningen dacht daar anders over. De druk werd opgevoerd en Meijer stond aan de basis van de winnende treffer. Hij legde Laamers in de luren waarna hij de bal bij de tweede paal panklaar leg de voor de voeten van Van Duren: 1 - 2. Willem II Operatie geslaagd, maar patiënt overleden. Daar kwam de analyse van FC Twente-trainer Theo Vonk op neer na de nederlaag (1-2) van zijn ploeg tegen Willem II. Geheel volgens de taktische opzet van Vonk had FC Twente in de beginfa se enkele dotten van kansen gekre gen. „Maar als je die niet benut en je komt vervolgens op achterstand, dan loop je de rest van de wedstrijd achter de feiten aan", bromde de oe- fenmeester. Vonk deed zijn best de zware Eu ropa-Cupwedstrijd van afgelopen woensdag tegen Bayer Leverkusen niet als excuus aan te voeren, maar deed dat uiteindelijk toch. Er waren spelers te moe, of niet genoeg gemo tiveerd. Roelofsen en Neijenhuis ontbraken in de beginopstelling en verder leek het alsof het elftal als een spel kaarten was geschud. Vanuit een compact middenveld richtte Twente zich, zeker in het be gin, volledig op de tegenstander. Postma liep over het hele veld Van Geel achterna, Paus week geen me ter van Van der Borgt, Mulder bleef bij Wolffs en Elzinga klitte aan goal- tjesdief Stewart. FC Twente ver trouwde op de counter en loerde daarmee op een snelle goal. Jansen Dat die binnen het openingskwar tier niet viel, had Willem II uitslui tend aan doelman Jansen te dan ken. Na ongeveer een kwartier hield hij tot twee keer toe bekwaam Niel sen van scoren af. Overigens had Willem II op dat moment al op voor sprong moeten staan. Godee had in de achtste minuut de kans, maar zijn lob, na een schitterende pass van Van Geel. ging naast. De openingstreffer van Willem II kwam geheel op naam van Stewart. De Amerikaanse Nederlander (met twee paspoorten) liet na een klein half uur zien waarom hij rijp is voor het nationale Amerikaanse elftal. De bal vanaf de middenlijn tussen drie tegenstanders opdrijvend, schoot hij in volle ren raak in de ver ste hoek: 1-0. In de tweede helft was het met Stewart vlug gebeurd. Na twee minuten raakte Karnebeek hem vol op de knie. Karnebeek kreeg geel, Stewart viel na een paar minuten uit. Zijn Amerikaanse de buut (woensdag in en tegen Polen) kan hij vergeten. Waarschijnlijk krijgt hij nu op 17 oktober in Joego slavië als international een kans. Feller Door het incident werd de wed strijd feller. Invaller Sylla en Van Geel kregen na een kwartier uitste kende mogelijkheden maar lieten ze onbenut. FC Twente kreeg meer lef toen een half uur voor tijd Neij enhuis in de ploeg was gekomen voor Nielsen. Paus ging mee naar voren en de gelijkmaker leek op komst. Zoals zo vaak echter viel de treffer aan de andere kant. Na een lange haal en een misrekening van Gaasbeek, frommelde Godee de bal in het doel. Heel Twente had daarbij hands geconstateerd, maar scheids rechter Van Vliet, die wisselvallig floot, keurde de treffer goed. Dis cussie - zelfs nog na de wedstrijd - kwam Hans de Koning in de cata comben op geel te staan. Nadat Mrkela eerst nog tegen de lat had geschoten, vond Twente acht minuten voor tijd de aanslui ting. Zwijnenberg passeerde Jan sen droogjes, na een pass van Neij enhuis, 2-1Meer zat er voor de moe gestreden Twentenaren niet in. Hoewel PSV met erkende schut ters als Romario en Vanenburg dit weekeinde niet in actie kwam, had de eredivisie een opvallend produk- tieve speelronde. In de acht wed strijd werden 37 doelpunten ge maakt. Pettersson, Bergkamp (bei den Ajax) en Houtman (Sparta) had den met ieder drie doelpunten het hoogste schotpercentage. Ook RKC schoot er aardig op los. De ploeg van trainer Van Veen, vaak aangepakt wegens zijn defen sieve speelstijl, verraste zijn eigen aanhang in Waalwijk met vijf doel punten. Moniz en nieuweling Boogers, eindelijk in de basis, maakten er beiden twee. Debutant Heerenveen kwam ook nog twee keer tot scoren (5-2) en kreeg boven dien weer eens rood. Dit keer werd Maarten de Jong weggestuurd. Hij was al de vierde Fries die dit seizoen voortijdig moest opstappen. Sparta Evenals Heerenveen blijft FC Utrecht het moeilijk doen in de ere divisie. De formatie van Loffeld werd dit keer onderuit gehaald door Sparta. Aan de hand van Houtman, die drie keer scoorde, won de ploeg op Spangen met 4-1. Utrecht, dat nog geen punt haalde in een uitwed strijd, speelde uiterst zwak. Sparta was onherkenbaar vergeleken bij vorige week, toen in Nijmegen kansloos van NEC werd verloren (1- 3). MW wekte tegen FC Den Haag de indruk nauwelijks nog in hand having te geloven. De Hagenaars, als altijd aanvallend ingesteld, kon den daardoor voor het eerst sinds het vertrek van Van der Laan naar Feyenoord weer eens behoorlijk scoren. Het werd in het Zuiderpark 5-1. Routinier Otto maakte twee doelpunten. SW won voor de eerste keer dit sei zoen, door in de bijna lege Kuip Vo lendam te verslaan. Jerry Simons maakte het enige doelpunt voor de „thuisclub", die op basis van meer agressiviteit de overwinning ver diende. Volendam-trainer Steeg- man vond het overigens flauwekul om in een dergelijke ambiance te voetballen. In eerste minuut rood voor speler "TH van Dordrecht DEN HAAG (ANP) - AZ en NAC zijn in de strijd om de tweede peno- detitel dit weekeinde punten kwijt geraakt. De Alkmaarse ploeg ver loor op de voor het eerst sinds jaren goed gevulde Braak (7400 kijkers) in Helmond door een treffer van Kraus op slag van rust met 1-0. De strafexpeditie van NAC in Dordrecht reikte met elf tegen tien niet verder dan een gelijkspel: 2-2. Heel wat Bredanaars waren mee gereisd om de ontluistering van Cees den Braven, vorig jaar nog geldschieter van NAC en nu voor zitter van Dordrecht 90 en diens rechterhand Hans Verel (thans manager, directeur en trainer van Dordrecht) mee te maken. De gebeurtenissen in het veld le ken inderdaad die richting op te gaan. Al in de eerste minuut ver greep Ton Rietbroek van Dordrecht zich met beide handen aan Corne- lisse, die op weg was naar een Bre dase treffer. Scheidsrechter Van der Niet floot voor een strafschop en gaf Rietbroek rood. Diens mede speler Van der Heide haalde verhaal en trapte Van der Niet voor ieder een zichtbaar tegen de enkels. Er volgde echter geen reactie van de scheidsrechter. Met tien tegen elf begon Dordrecht aan een achtervol gingsrace, die zelfs even in een voorsprong omsloeg, toen Kou mans van NAC de bal in eigen doel werkte. Een tweede treffer van Cor- nelissen (hij benutte de strafschop) bracht NAC alsnog een gelijkspel. Eindhoven profiteerde van de mis stappen van AZ en NAC en nam de leiding in de tweede periode met ne gen punten uit vijf wedstrijden. Woensdag kan in de uit-wedstrijd tegen Telstar de periode-titel wor den behaald. De twee andere gega digden: NAC en Helmond Sport spelen dan eveneens uit; NAC reist naar Vlissingen en Helmond Sport naar Venlo. Koploper De Graafschap had een moeilijke middag bij RBC. De Bra banders namen in de eerste helft de leiding door twee treffers van Van Hooydonk, Hofstede scoorde tegen. In de tweede helft maakte Ten Hag gelijk. De Graafschap hield de voor sprong van twee op Helmond Sport in stand door Leeuwerik, die na ruim een uur een strafschop verzil verde en daarmee de winst van de koploper veilig stelde. De rode kaart van Rietbroek was de enige van de elfde speeldag. Een week geleden werden vijf man van het veld gestuurd. BRUSSEL (ANP) - Na de achtste speeldag delen drie clubs in Bel gië de eerste plaats met veertien punten. Standard Luik voegde zich bij de leiders AA Gent en Club Brugge, omdat de twee ploe gen in de onderlinge confrontatie de punten deelden. 1-1. Anderlecht en KV Mechelen volgen op vier punten. De club van Aad de Mos had geen moeite met Germinal Ekeren, 4-0. Van Loen maakte zijn eerste treffer. Drie spelers werden voortijdig naar de kleedkamers gestuurd; Timmerman (Kortrijk), McDon- nagh (Waregem) en Velkeneers (Sint Truiden). De vooraf als topper aangekon digde wedstrijd tussen AA Gent en Club Brugge stelde teleur. In de 22ste minuut kwam Gent op voorsprong via Winkels. Ceule- mans maakte gelijk. PARIJS (AFP) - Marseille is zaterdag in de Franse competitie een punt uitgelopen op naaste belager Auxerre. De landskampioen versloeg Saint Etienne met 3-1. Cantona maakte twee van de drie doelpunten. Het derde kwam op naam van Papin. Auxerre. de voornaamste concurrent van de Franse koploper, ver speelde een punt in de uitwedstrijd tegen Nice, 1-1. De sensationeelste confrontatie van de twaalfde speeldag was de wedstrijd Lyon - Mont pellier (3-3). Na een uur spelen keek de ploeg uit Zuid-Frankrijk tegen een bijna onoverbrugbare achterstand van 3-0 op. Niemand gaf nog een Franse Franc voor het team. Zeker omdat het elftal drie dagen eerder in Eindhoven zware inspanningen had moeten verrichten. Montpellier demonstreerde echter opnieuw zijn vechtersmentaliteit. HAMBURG (DPA/SID) - Bayern München heeft dank zij een beter doelsaldo de eerste plaats in de Bundesliga weer overgenomen. De landskampioen versloeg in het Olympia-stadion Borussia Mön- chengladbach met afgetekende cij fers. 4-1. De club hoorde vervolgens dat de concurrentie het spoor bijs ter was geraakt. Kaiserslautern werd door het nie tige FC St. Pauli met 1-0 verslagen. Eintracht Frankfurt struikelde over debutant SG Wattenscheid, ook Liverpool breekt record Everton LONDEN (Reuter) - Liverpool heeft de eerste recordjacht zaterdag suc cesvol afgesloten. De bewoners van Anfield Road schrapten hot bijna honderd-jarige record van Everton van elf overwinningen op rij in de League door Derby County met 2-0 te verslaan. Met de achtste zege van dit seizoen (tevens de beste presta tie uit de clubhistorie) en de vier waarmee de landskampioen de vo rige voetbaljaargang afsloot, komt het totaal van Liverpool op twaalf De zege op hekkesluiter Derby kwam zaterdag moeizamer tot stand dan de uitslag van 2-0 doet vermoeden. De Ier Ray Houghton vond vlak voor rust het eerste gaatje in de afweer van de tegenstander, die dit seizoen nog geen overwin ning heeft mogen begroeten. Tot vijf minuten voor het einde hield Li verpool de ruim 37.000 kijkers in spanning. Toen maakte internatio nal Beardsley met zijn achtste tref fer van dit seizoen een einde aan de onzekerheid. Van de achtervolgers op Liver pool hield alleen Arsenal de kloof van zes punten in stand. Tot de 25ste minuut bleef het 0-0. Daws toonde zich daarna binnen vier mi nuten twee keer een koele afinaker. met 1-0. Kaiserslautern verloor niet alleen de wedstrijd, maar ook mid denvelder Hotic, die wegens een ro de kaart - de dertiende van dit sei zoen - voortijdig mocht gaan dou- Titelhouder Bayern had van Duit se zes deelnemers aan de Europese toernooien het minste last van ver moeide spieren. De duidelijke zege vertekende echter het beeld van de wedstrijd. De ploeg van Jupp Heynckes had veel moeite met de voorlaatste van de ranglijst. In de eerste helft wist Bayern zich geen raad met de goed georganiseerde defensie van Borussia Mön- chengladbach, dat voor de pauze zelfs de beste kansen had. Pflipsen en Neun verzuimden ze te benutten. Een strafschop acht minuten na de hervatting brak het verzet van de degradatiekandidaat. Zeven minu ten nadat Strunz vanaf de stip had raak geschoten was het 3-0. Wo- hlfarth. na de rust pas in actie, scoorde twee keer. Zijn derde tref fer was het 200ste doelpunt dit sei zoen. Kastenmaier scoorde welis waar tegen, maar vlak voor tijd be paalde Kohier de eindstand: 4-1. Kaiserslautern raakte de kopposi- tio ku nt in de laatste minuut. Hoe wel FC St. Pauli voor het oog de sterkste was, werd dat overwicht niet in treffers uitgedrukt. In de ne gentigste minuut lukte het Wolf ein delijk het doel te vinden voor de Hamburgse ploeg. Trainer Schulte zat toen al twintig minuten op de tri bune. omdat hij zich te opzichtig met het arbitrale werk had be moeid. Debutant SG Wattenscheid gat Eintracht Frankfurt een nieuWe dreun. Na de uitschakeling in de UEFA-cup. leed Eintracht de eerste nederlaag van het seizoen. Het win nende doelpunt werd gemaakt door Hartmann. Het was de tweede stunt van de nieuweling in de Bundesliga in een week tijd. Zeven dagen eer der had het elftal VfB Stuttgart met 4-1 verslagen. ROME (Reuter) - Marco van Basten heeft met twee treffers tegen Cagliari de koppositie van AC Milan versterkt. De Nederlandse spits toonde zich in de eerste helft twee keer een koele afmaker, na vier minuten en vlak voor rust bij een strafschop. De achtervolgers van de Milanese topclub, Inter en Sampdoria, lieten in uitwedstrijden een punt liggen. Milan voert na vijf wedstrijden de ranglijst aan met negen punten. Inter, Juventus en Sampdoria volgen met twee punten minder. Het afgelopen seizoen gepromo veerde Cagliari maakte het Milan, weer met de drie Nederlanders, moeilijk. Al leek de start van de Eu ropa Cup-houder veelbelovend. Na vier minuten trof Van Basten doel. Zijn vierde treffer van dit seizoen volgde vlak voor de rust uit een strafschop. Met die doelpunten nes telde Van Basten zich met de niet scorende Klinnsman en Carnevale aan de kop van de topscorerslijst. In de tweede helft hield Cagliari, dat verdediger De Paolo kwijt raakte na een rode kaart, de schade beperkt. Het door blessures geteisterde Sampdoria bleef bij Parma op 0-0 steken. Atalanta had tegen Inter lange tijd uitzicht op beide punten, na een doelpunt van Evair kort na rust. In blessuretijd ontsnapte de Duits georiënteerde buurman van AC Milan aan een nederlaag, toen Matthaus zich voor een strafschop meldde. Drie spelers konden voortijdig in rukken. Bigliardi en Pascuillo van Atalanta en Berti van Inter kregen rood van arbiter Luci. De laatste twee gingen op de vuist nadat Luci Inter in blessuretijd de verlossende strafschop had toegekend. Pisa, dat het seizoen uistekend begon, kreeg een domper te verwer ken. De thuiswedstrijd tegen Fio- rentina ging met 0-4 verloren. Mario Been, dit seizoen nog niet veel in ac tie gekomen, deed de laatste twintig minuten mee. Toen stond Pisa al verloren. Juventus schaarde zich bij de achtervolgers op Milan door op het terrein van Lecce met 1-0 te winnen. Zes minuten voor het einde zorgde Di Canio voor de beslissing. Napoli bevindt zich voor het eerst in jaren in de onderste regionen van de serie A. De ploeg van de weer eens afwezige Diego Maradona wor. slechts één van de vijf wedstrijden. Zondag bleef de landskampioen bij Genua, waar de wedstrijd door he vige regenval veertig minuten te laat begon, op 1-1 steken. Met de Braziliaan Alemao als meest inspirerende speler leek Na- poli na een uur de punten binnen te hebben. Aanvaller Incocciati zette de bezoekers op 1-0. Acht minuten voor het einde voorkwam de Uruguayaan Aguilera met een kop bal de tweede overwinning van de Napolitanen. Napoli heeft inmid dels al vijf punten achterstand op koploper Milan. Atletico wil blijven MADRID (SID/Reuter) - De fans van Atletico Madrid willen hun club in de hoogste Spaanse voetbalafdeling bleven volgen. Het voorstel van voorzitter Jes us Gil om de club uit de eerste divisie te halen, werd zaterdag door tweeduizend leden wegge stemd. De spraakmakende Gil had vorige week in een opwelling geroepen zijn club desnoods in de tweede divisie te laten spe len. Aanleiding tot deze merk waardige reactie vormde een be slissing van de scheidsrechter in het duel met Atletico BUbao. MADRID (GPD) Barcelona blijft met overmacht de Spaanse compe titie aanvoeren. Het elftal van Johan Cruijff speelde zaterdag thuis zijn sterkste wedstrijd van dit seizoen tegen Athletic Bilbao en won voor 80.000 enthousiaste toeschouwers met 4-1. De overwinning van de Cruijff-discipelen was de zesde in successie. Barcelona liep ook een punt uit op de nummer twee in dc Spaanse competitie, omdat Real Madrid in de altijd moeilijke uit wedstrijd bij Real Sociedad gelijk speelde: 1-1. De voorsprong van Barcelona op Real Madrid en Sevil- la (1-0 tegen Valladolid) bedraagt nu drie punten. De meest ongelukkige man op het veld was Patxi Salinas, achter speler van Athletic en broer van Barcelona-aanvaller Julio Salinas. die door Cruijff tot de reservebank was veroordeeld. Patxi Salina: scoorde twee maal in eigen doel. Eerst kreeg hij bij een 0-0-stand de bal uit een voorzet van Beguristain verkeerd op de voet (1-0) en in de tweede helft werkte hij een kopbal van Bakero bij een 1-1-stand achter doelman Iru. Dit tweede doelpunt was de gena deslag voor Athletic, dat eerder door een beeldschone goal van de door Cruijff afgedankte Valverde gelijke tred had weten te houden. Tien minuten later scoorde Michael Laudrup twee doelpunten in even zoveel minuten, waarmee de Deen voor het eerst dit seizoen bewees het hoge bedrag waard te zijn, dat Barcelona vorig jaar voor hem neer telde. Ronald Koeman speelde ook weer een prima wedstrijd.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14