Student straks op studie 'gebonden' Politieke debatten worden ideologenstrijd Akkoord Ritzen en universiteiten Van Hurck is formeel nog steeds ambtenaar bij wvc Minister Ter Beek op patrouille in de Golf Lubbers 'niet tussentijds naar Brussel* ZATERDAG 6 OKTOBER 1990 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (ANP) - Universiteiten krijgen de mogelijkheid om hun studenten na de pro pedeuse (een. maximaal twee jaar) een bindend advies voor het vervolg van hun studie te geven. De universiteiten kunnen de studenten dan de studie van hun voorkeur laten ver volgen. maar zij kunnen ze ook verwijzen naar een andere opleiding. Een woordvoerder van minister Ritzen (onderwijs) heeft dit gisteren bekend gemaakt. DEN HAAG (GPD) - WVC-ambte- naar M. van Hurck. in opspraak ge raakt vanwege zijn mogelijke rol bij de aankoop van panden en recrea tiecentra voor de opvang van asiel zoekers. staat nog steeds op de loon lijst van het departement. Welis waar vroeg Van Hurck al op 13 sep tember ontslag, maar op zijn ver zoek is door het ministerie afwij zend geregeerd. De formele afwikkeling is door het ministerie op de lange baan ge schoven en Van Hurck is thans 'met verlof gestuurd. Tweede Kamerle den willen hierover maandag, als ze met minister d'Ancona praten over de opvang van asielzoekers, ophel dering vragen. In de vertrouwelijke brief die d'Ancona eerder naar de Tweede Kamer stuurde over onder meer de bemoeienis van Van Hurck bij de opvang schrijft ze dat het ontslag van de ambtenaar 'op een later tijd stip' zal plaatsvinden. In diezelfde brief wordt ter verklaring gezegd dat Van Hurck door zijn drukke werkzaamheden voor het ministe rie nog niet was toegekomen aan het opmaken van al zijn verlofd agen. De vraag foor de Tweede Kamer is thans: is Van Hurck inderdaad met verlof gestuurd, of is hij op non actief gesteld? "Er zit een luchtje aan deze zaak", aldus een kamerlid "Als een ambtenaar ontslag vraagt moet hem formeel eervol ontslag worden verleend, maar misschien is dat in dit geval niet mogelijk. Mis schien is er toch iets loos, heeft Van Hurck inderdaad een dubbelrol ge speeld en willen ze dat eerst nog eens goed uitzoeken op het ministe rie voordat ze een besluit nemen of ze hem eervol ontslaan of niet". An dere kamerleden reageren in dezelf de trant. Het ministerie stelde eerder dat het onderzoek naar de activiteiten van Van Hurck was afgerond en dat er geen onoirbare zaken aan het licht waren gekomen. De drie grote fracties in de kamer zouden 'zeer verbaasd' zijn als blijkt dat D'Anco na ten aanzien van een nader onder zoek informatie heeft achtergehou den. Het ministerie wilde gisteren geen commentaar geven. De ambtenaar richtte een maand of vijf geleden een onderneming op Transito Plus bv - voor de aan- en verkoop van panden waar asielcen tra in gevestigd zouden kunnen worden. Hij was toen bij WVC in dienst bij de directie Vluchtelingen. Minderheden en Asielzoekers. Twee dagen nadat in de minister raad was besloten dat in snel tempo niewe asielzoekerscentra zouden worden aangekocht nam Van Hurck plotseling ontslag Ritzen zal de wet op het hoger on derwijs aanpassen om zo'n verwij zing mogelijk te maken. De univer siteiten krijgen de mogelijkheid en de bevoegdheid voor het afgeven van een bindend advies, aldus de woordvoerder. Zij worden echter niet tot verwijzing verplicht. Betere controle op huursubsidie levert ruim 50 miljoen op DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer heeft vo rig jaar door verbetering van de con trole 51,2 miljoen gulden binnen ge kregen aan huursubsidie die in het verleden teveel werd betaald. Het jaar ervoor leverde de controle 48,6 miljoen op, in 1987 kwam 26,3 mil joen binnen. Dat staat in het jaarverslag indivi duele huursubsidie 1988-1989, dat staatssecretaris Heerma (volkshuis vesting) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. In het betreffende tijdvak werd aan 918.000 huishou dens huursubsidie toegekend, 40.000 meer dan een jaar eerder. Daarmee was een bedrag van ruim 1,6 miljard gemoeid. Het jaar ervoor was dat bijna 1,55 miljard, in 1987 1.47 miljard. Het aantal huishou dens dat voor het eerst huursubsi die ontvangt neemt nog steeds toe.- Dat geldt ook voor het aantal alleen staanden onder de subsidie-ontvan- De Hoofdafdeling Individuele Huursubsidie van het ministerie heeft vorig jaar de controle op de juistheid van door subsidie-aanvra gers verstrekte gegevens ver scherpt. Dit jaar is begonnen met het zoveel mogelijk vooraf controle ren van gegevens over huur, inko men en bewoning, in de verwach ting dat de besparingen daardoor toenemen. Binnenland kort Biologisch De afzet van biologische produkten komt niet goed van de grond. Het publiek is er te weinig bekend mee. De prijzen zijn te hoog. De produk- tie is te gering en garanties voor kwaliteit en voldoende aanvoer ont breken. Dat bleek op een symposi um ter gelegenheid van 50 jaar voe dingsonderzoek bij TNO in Utrecht. Ondanks een lichte stijging is het aandeel van de alternatieve produk ten in de levensmiddelenhandel slechts 0,8 procent. Rentezegels Bewoners van bejaardentehuizen mogen de afkoopsom die zij krijgen voor het plakken van vroegere ren tezegels in de knip houden. De af koopsom -gemiddeld 650 gulden- hoeft niet bij het ïnkomen te wor den opgeteld. Begin dit jaar is de zo geheten Liquidatiewet Invalidi teitswetten van kracht geworden. Mensen die vroeger rentezegels hebben geplakt voor ouderdoms- en weduwenrenten krijgen daar voor een afkoopsom. Die wordt veelal deze maand uitgekeerd. Kunststof-afval De Gemeentelijke Vuilverbranding Dordrecht (Gevudo) en de Neder landse Federatie van Kunststoffen (NFK) hebben de bouw gepland van een fabriek voor de recycling van kunststoffen. Met de bouw is circa 15 miljoen gulden gemoeid. De fabriek zal naar verwachting jaarlijks 7.000 ton kunststof uit huisvuil herverwerken en omsmel ten tot een nieuwe grondstof voor bouwmaterialen, zoals kozijnen en rioolbuizen. Vermiste vrouw Het stoffelijk overschot van de ver miste 27-jarige Gabrfelle Widders- hoven uit Kerkrade ligt in een hooi mijt, ergens langs de autobaan A8 in het Oostenrijkse Inntal. Dat heeft een 35-jarige Tsjech verklaard, die tegenover de politie heeft bekend samen met zijn 48-jarige kameraad het echtpaar Widdershoven, dat met een camper op vakantie was in Oostenrijk, te hebben overvallen. De echtgenoot werd op 23 augustus zwaar gewond aangetroffen. Tot nu toe hebben zoekacties naar de vrouw geen resultaat gehad. Sluikreclame Het Commissariaat voor de Media i.'n de publieke omroepen hebben overeenstemming bereikt over een in uwe regeling voor sluikreclame tijdens sportwedstrijden. De nieu- e sportregeling was nodig nadat ie Raad van State sancties van het ommissariaat vernietigde. In het '■uwe reglement staat veel minder n wkeurig omschreven adn welke >iaarden reclame-uitingen tij- dus sportwedstrijden mogen vol- loen. Zo is niet langer omschreven groot de shirtreclame bij voet- llers maximaal mag zijn. Het bindend advies is één van de onderdelen uit een hoofdlijnenak koord dat minister Ritzen en de Vereniging van Samenwerkende Nederlandse Universiteiten (VS- NU) binnenkort hopen te sluiten. Netals in het akkoord tussen Ritzen en de hogescholen, dat twee weken geleden tot stand kwam, maken de partijen daarin afspraken over de ontwikkeling van, in dit geval, de universiteiten in de komende jaren. De universiteiten zullen zich in spannen om elke student na de pro pedeuse zo mogelijk in drie jaar naar de eindstreep te brengen, zo vermeldt de concepttekst van het akkoord dat gisteren door de VS- NU-voorzitter P. van der Schans aan de bestuurders van de universi teiten is voorgelegd. Voor minister Ritzen is de afspraak van belang omdat hij de 'verblijfsduur' van stu denten in het hoger onderwijs wil beperken. De universiteiten beloven verder dat zij hun onderzoek strengere zul len laten beoordelen. Alle universi taire onderzoek dat voor rekening komt van de minister, zal in de toe komst extern worden getoetst. Ne gatieve oordelen zullen bovendien meer gevolgen moeten hebben dan nu gebruikelijk is. Ritzen belooft de universiteiten van zijn kant dat hij de komende ja ren niet meer op de universiteiten zal bezuinigen. Deze afspraak ver valt alleen als het aantal studenten zodanig verandert dat het tien pro cent afwijkt van het aantal dat nu wordt voorzien. De universiteiten krijgen op die manier meer zeker heid over hun budget. De Landelijke Studentenvak bond LSVb ziet piets in een bin dend studie-advies aan studenten. Volgens de bond wordt de afspraak tussen minister Ritzen en de univer siteiten mooi opgetuigd met argu menten, maar is het weer het beken de liedje: Ritzen is op zoek naar geld. Een verkorting van de verblijfs duur van studenten aan de universi teiten leidt tot besparingen op de studiefinanciering. Dat gaat echter ook ten koste van de studenten die na de propedeuse worden afgewe zen. Volgens voorzitter Robert Giesberts staat op die manier de toegankelijkheid van het hoger on derwijs weer op de tocht. Giesberts is "heel boos" dat zijn organisatie buiten de onderhande lingen over het akkoord tussen Rit zen en de universiteiten is gehou den. "Dit zijn toch maatregelen met verregaande gevolgen voor studen ten", aldus de LSVb-voorzitter. "Maar wij zien het resultaat pas in de krant." i' ROTTERDAM (ANP) - De milieuorganisatie Green peace is gisteren in actie gekomen tegen Shell in Per nis, "een van de grootste milieuvervuilers van Neder land". Uit onderzoek van de milieuorganisatie zou blijken dat Shell Chemie en Shell Jlaffinaderij via 38 pijpen dagelijks 1.800 miljoen liter afvalwater lozen. Daarbij komen bestrijdingsmiddelen en grote hoeveelheden ui terst giftige dioxines vrij. Daarnaast loost het bedrijf naar eigen zeggen jaarlijks 500.000 liter olie. Green peace schat dit getal veel hoger. Shell zegt dat de raffinaderij in Pernis dagelijks 1.800 liter koelwater gebruikt dat "in principe" niet met de proces-voering in aanraking komt. Daarnaast, aldus Shell, is er een dagelijkse stroom van ongeveer 60 miljoen liter "gezuiverd" afvalwater. Shell acht zich niet schuldig aan de lozing van dioxines. Recente metingen hebben volgens een woord voerder aangetoond dat het rivierwater dat het bedrijf inneemt voor zijn koeling reeds verontreinigd is door dioxine. De lozingen van bestrijdingsmiddelen vallen "ruim binnen de vergunningen" en nemen nog steeds af, zo stelt de onderneming. (foto ANP) Als Relus ter Beek moederziel al leen over de loopplank van Hare Majesteits Witte de With stapt, weet hij wat hem, boven aangeko men, te doen staat: een duidelijke knik met het hoofd ter begroeting van de officier van de wacht, die stram in de houding staat aange treden. Hoge fluitsignalen bege leiden de hoogste (politieke) baas van de marine als hij voet aan boord zet. De komende uren is Ter Beek getuige van de vuurkracht van de Witte de With en Pieter Florisz, begluurt hij diverse radarscher men en wordt tenslotte op volle zee aan een lijntje van het ene naar het andere fregat getrans porteerd. De koninklijke marine zet het beste beentje voor. De operaties verlopen bijna vlekke loos, de openheid van de man schappen en (onder-)officieren is groot en Ter Beek geniet. De Pieter Florisz is nog niet goed en wel buitengaats, of de witte koppen op het water zijn zichtbaar: er wordt fiks de vaart in gezet. Over de intercom volgt de order de normale zeewacht om te zetten in de oorlogswacht. De helft van de bemanning (onge veer 140 man- en vrouwschap pen) is onder dat regime continu in touw. Beneden, in het hart van het schip, zijn de eerste 'bliepjes' zichtbaar op de radarschermen. Zowel de lucht als het zee-opper vlak wordt afgespeurd. Ook 'het onderwater-beeld' wordt niet ver geten. Eén van de bliepjes komt dichterbij. Slechts een druk op de knop is nodig om het vaartuig te identificeren: de Italiaanse be- voorrader Stromboli. De Pieter Florisz en Witte de With naderen de Italiaan van achteren, stomen aan weerszijden tot op gelijke hoogte en houden dan de koers vast. Vanaf de Stromboli wordt een lijntje overgeschoten. Een gehe sen vlag geeft aan of de lijn is op gevangen. In de minuten daarna worden drie lijnen naar de Pieter Florisz getrokken, met de Witte de With gebeurt hetzelfde. Een touw met kleine vlaggetjes helpt de roergangers bij het bepalen van de onderlinge afstand (onge veer 60 meter), via een tweede lijn wordt een koptelefoon overge bracht en aan de derde lijn schuift een dikke slang in de richting van de Pieter Florisz. Daar wordt de olie doorheen geperst. De Witte de With voltooit de be voorrading het eerst en vaart vol le kracht scherp naar stuurboord. Het fregat hangt helemaal scheef in het water, als ging het om een speedboat. Om de minister en zijn gevolg verder te plezieren starten aan boord van de Pieter Forisz de voorbereidingen voor een schiet oefening. In de commando-centrale is een veilig schootsveld uitgezocht, de oorlogsschepen in de buurt zijn gewaarschuwd: om 14.43 uur wordt er geschoten. Tot twee maal toe knalt het behoorlijk twee keer zes granaten worden af gevuurd. Ze komen allemaal op precies dezelfde plaats in zee neer: de fonteinen zijn goed zicht baar. Op het achterdek van de Pieter Florisz is het geweld van de in middels befaamde 'Goalkeeper' te bekijken. Het wapen vormt het laatste redmiddel tegen invlie gende (Exocet-)raketten en vlieg tuigen. In de meeste gevallen is een raket al eerder uitgeschakeld, maar de Goalkeeper is bijna hon derd procent accuraat. Na het 'vuur vrij' knettert het wapen gedurende een ruime se conde oorverdovend. Per minuut kan de Goalkeeper 4200 granaten afschieten. Met behulp van de aan het systeem gekoppelde radar kunnen ook meerdere raketten gelijktijdig worden bestreden. Als de Pieter Florisz ('Janneke') een lijn naar de Witte de With ('Jip') schiet, zwaait een onbe mande mitraillleur op de brug van de Witte de With vervaarlijk in het rond. De commandant van de taakgroep, kapitein ter zee Van Gurp, is even in het schootsveld en schrikt. Een dik touw gaat naar de an dere kant, terwijl beide fregatten halve kracht vooruit varen. Man schappen houden het strak ter wijl passagiers van Jip naar Jan neke worden overgebracht. Ter Beek komt het laatst. Ook hij krijgt, vol vertrouwen in de goede afloop, een 'broek' aan en een bromfietshelm op het hoofd. Even bengelt de minister van de fensie boven het kolkende water van de Perzische Golf. De ministeriele vlag wappert even in de mast van beide fregat ten. Dan daalt het dundoek op de Witte de With, Ter Beek is veilig aangeland op de Pieter Florisz en zal de komende nacht hoogstper soonlijk in de Perzische Golf pa trouilleren. Van onze correspondent Henri Kruithof DEN HAAG Politieke fijnproe vers moeten volgende week kran ten, radio en televisie maar goed in de gaten houden. Dan zullen de po litieke kopstukken van dit moment, Lubbers, Brinkman, Wöltgens en Bolkestein, met elkaar in debat gaan. Drie volle dagen en avonden lang zullen deze heren, samen met de mindere goden in de Tweede Ka mer, spreken over de op Prinsjes dag gepresenteerde Miljoenennota. Het is de eerste keer dat de poli tieke leiders van de grote partijen in de Tweede Kamer onder het nieuwe kabinet mogen debatteren over de politieke toekomst van ons land. Weliswaar werd vorig jaar novem ber (met Voorhoeve, zonder Bolkes tein) over de regeringsverklaring van dit kabinet gesproken. Maar toen lagen er nog nauwelijks con crete beleidsdaden, nu wel. Toch zullen het ook volgende week minder de concrete daden van het kabinet zijn die de hoofdrol spe len. Het zal vooral een ideologische strijd worden. Afgelopen weken en maanden hebben vooral de drie fractievoorzitters van CDA, PvdA en WD daarvan al voorproefjes ge geven. Overigens nog zonder de di recte tegenstand van de andere hoofdrolspelers. Nu zullen ze die confrontatie direct aangaan. Thijs Woltgens (PvdA) trok twee weken geleden in Eindhoven wei nig aandacht met zijn verhaal over de teveel teruggetreden overheid, maar dat lag niet aan hem. Te zelf- der tijd speelde namelijk de affaire- Braks. Het publicitaire geweld dat door die zaak teweeg werd ge bracht. kon Woltgens met zijn ver haal onmogelijk doorbreken. De toon die volgende week de de batten zal beheersen, zal echter waarschijnlijk voor een groot deel worden bepaald door wat inmid dels de 'Eindhovense rede' van Wöltgens is gaan heten. In het kort kwam zijn verhaal erop neer, dat we in het recente verleden veel te veel aan de maatschappelijke organisa ties hebben overgelaten De poli tiek heeft het er schromelijk bij la ten zitten, meent de PvdA-fractie- voorzitter. Wöltgens weet het natuurlijk: zijn coalitiegenoot Elco Brinkman zal het met deze filosofie niet eens zijn. Hij heeft tijdens het debat over de regeringsverklaring al duidelijk la ten blijken dat we niet teveel van de overheid moeten verwachten. Hij zei het zo: "Het beeld van de over heid als alleseter moet niet in ere worden gehouden, noch in ere wor den hersteld". Toen al een duidelij ke vingerwijzing naar de PvdA. Het kan volgende week dus een interessante discussie worden. Het lijkt moeilijk tussen de beide filoso fieën, die zo lijnrecht tegenover el kaar staan, een compromis te vin den. Bovendien zal oppositieleider Frits Bolkestein (WD) er wel voor zorgen dat de tegenstelling voluit aan het licht komt. Merkwaardigerwijs heeft Bolkes tein deze week in een interview min of meer de kant van Woltgens geko zen in deze discussie. Tot nu toe was ook de WD de filosofie van de te rugtredende overheid toegedaan Maar dat lijkt nu veranderd. "Straks hebben we in de Tweede Kamer niets meer te vertellen over publie ke en grondwettelijk vastgelegde verantwoordelijkheden. Dan praat het parlement over tien jaar alleen nog maar over de aanvangsuren van colleges, over de maximum snel heid en aanverwante zaken. Ik pas daarvoor en ik waarschuw er ook voor", zei hij deze week. De WD'er kan de komende week voor het eerst in een groot politiek debat laten zien wat hij waard is. Ook hij heeft al het een en ander la ten blijken. Als de toon die hij heeft gezet, wordt doorgetrokken, gaan we terug naar de tijden van Wiegel. Met een harde conservatieve toon. weliswaar deftiger uitgesproken dan zijn illustere voorganger dat ge daan zou hebben, bestrijdt hij dit kabinet. Bolkestein meent dat er pas echt sociaal beleid wordt gevoerd, als het financieringstekort sneller om laag gaat en de werkgelegenheid groeit En stokpaardjes van dit ka binet als koppeling van uitkeringen aan lonen en miljarden guldens ex tra uitgaven voor 'leuke dingen V, passen daar niet in. Met andere woorden: de koppe ling is niet sociaal en we schuiven de rekening naar onze kinderen. Woorden die Hans Wiegel bedacht zou kunnen hebben. De ideologische discussie zal vol gende week /liet tot een conclusie leiden. Daarvoor is het verschil van mening te principieel. Maar wel zal iets van de machtsverhoudingen in de coalitie kunnen blijken. En daar bij zal de affaire-Braks toch nog steeds een rol spelen. Een afTaire die door onhandig optreden van zowel de PvdA als van premier Lubbers en zijn CDA. meer of minder diepe wonden heeft nagelaten. Beide coalitiepartners zullen, zonder elkaar met scherpe politieke oordelen te bestrijden, proberen iets van het door de affaire-Braks gedeukte imago te herstellen Een ideologische discussie over de toe komst van de overheid en de poli tiek is daarvoor een mooie gclegen- Het CDA heeft daarbij het lichte voordeel dat van achter de rege ringstafel alleen door Lubbers over dit onderwerp gesproken zal wor den. Weliswaar mag vice-premier Wim Kok over de financiën het een en ander zeggen, maar het algeme ne politieke verhaal zal hij helemaal aan de 'baas' moeten overlaten. Thijs Woltgens kan zijn borst vast nat maken. Hij zal met zijn verhaal van de overheid die weer haar ver antwoordelijkheid moet nemen, te- gen de t de tit'i n-.'M Jen "j> roeien. Het CDA zal het hem daarbij niet gemakkelijk maken Regels op komst voor doorstralen levensmiddelen ROTTERDAM (ANP) - Staatssecre taris Simons van Volksgezondheid komt zeer binnenkort met een ont- werp-besluit dat de doorstraling van voedsel toestaat. Voorwaarde is wel dat op de verpakking wordt ver meld dat het betreffende levens middel. of een bepaald ingrediënt, is doorstraald. Simons heeft dat la ten weten op het jaarcongres van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Diergeneeskunde (KNMvD) in Rotterdam. Door voedsel te doorstralen wordt voorkomen dat de consu ment voedselvergiftiging oploopt als gevolg van bij voorbeeld de Sal monella-bacterie. Om die reden zegt Simons voorstander te zijn van doorstraling. "Daar waar een volks gezondheidsvoordeel kan worden bereikt, zou doorstraling moeten worden toegelaten. Voor de gezond heid van de consument is het im mers een veilige methode, de We reldvoedselorganisatie heeft dat bij herhaling vastgesteld." Vooral het vlees van pluimvee komt in aanmerking voor doorstra ling, meent Simons, zolang de aan wezigheid van Salmonella en Cam pylobacter in het vlees rviet kan wor den voorkomen. Simons zei "zeer binnenkort" het ontwerp-Warenwetbesluit Door straalde Waren in het kabinet te zul len brengen. "Hopelijk zal het niet te lang hoeven duren voordat het besluit van kracht kan worden", al dus de staatssecretaris. De Consumentenbond in Den Haag heeft gemengde gevoelens be treffende voedseldoorstraling. De bond vindt doorstraling overbodig Maar aangezien het toch niet tegen te houden is, is een wettelijke rege ling hard nodig, zegt M. Schuttelaar van de bond. "Op dit moment is er al doorstraald voedsel op de markt, maar niemand weet het omdat het niet op het etiket staat." Schuttelaar vindt dat doorstra ling slechts voor een beperkt aantal produkten mag worden toegestaan Kip hoort daar niet bij. Het verdient de voorkeur de hygiënische om standigheden in onder meer de slachterijen te verbeteren, aldus Schuttelaar DEN HAAG (GPD) - Premier Lub bers zal de volledige kabinetsperio de van maximaal vier jaar volma ken als premier. Hij tS niet van plan om tussentijds over te stappen naar de Europese Commissie, het dage lijks bestuur van de EG. ook al zou hij daar voorzitter kunnen worden De eerste minister heeft dit na af loop van het kabinetsberaad ver klaard. Hij reageerde daarmee op uitlatingen van de EG-vertegen- woordiger in'de Verenigde Staten. Van Agt. deze week voor de radio. Lubbers stelde minister-presi dent te willen zijn voor de volle ka binetsperiode, "kan het zijn tot 1994" Een tussentijds vertrek noemde hij niet in strijd met het Staatsrecht "maar wel met mijn ei gen opvattingen en instelling". Lubbers wees erop de laatste ver kiezingscampagne in te zijn gegaan met de leuze 'Verder met Lubbers' "Dat was bedoeld voor de volle ka binetsperiode. Het is een 'fact of li fe Ik heb dat niet voor niets ge zegd. U hoeft er nooit meer over te zeuren", aldus de eerste minister Hij bestempelde de uitspraken van Van Agt als "een woord van hoffelijkheid", dat weliswaar goed bedoeld was maar wat verwarrend had gewerkt Verbonden met de verkeerde Duitser DEN HAAG (ANP) Veel Ne- dcrlanders krijgen door de Duit se eenwording onnodig een ho ge telefoonrekening. Zij verke ren ten onrechte in do veronder stelling dat ook het landnum- mer van Oost-Duitsland (37) nu hetzelfde is als dat van West- Duits land Doordat netnummers cn abonneenummers in oost en west veel overeenkomst verto nen krugt men dus vaak ver keerde Duitsers aan de lijn Dit misverstand heeft al geleid tot honderden telefoontjes naar het informatienummer ven de PTT. Volgens een woordvoerder van deze onderneming zal het wel tot 1992 duren voor de een wording zo ver gevorderd is dat het nieuwe Duitsland toe kan met één land nummer

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3