FNV blijft bij ove rleg over minderheden ZEEMAN REGENJACK. Aantal asielzoekers daalt flink Milieu moet life-style worden Puzzelen is al zestig jaar een serieus tijdverdrijf DUITSLAND Hoogleraren pleiten opnieuw voor doorstraling van voedsel Amsterdam overweegt klant straatprostituée te straffen WOENSDAG 3 OKTOBER 1990 BINNENLAND PAGINA 3 Basisakkoordwordt uitgewerkt DEN HAAG (ANP/GPD) De werkgevers- en werkne- mersorganisaties hebben afgesproken het overleg over het horizontaal'"of"'verticaal. Rechters DEN HAAG - Freek de Jonge maakte in een conferènce jaren ge leden een wrange grap: leveraan doening met een "U". Unilever. Voor veel Nederlanders is het invul len van kruiswoordraadsels echter geen grap. maar serieus tijdverdrijf. Uit het onderzoek 'Puzzelen in Ne derland', uitgevoerd door NS- S/Marktonderzoek is gebleken dat 54 procent van alle Nederlanders van 15 jaar en ouder wel eens puz zelt. Het onderzoek werd uitge voerd in opdracht van Keesing, uit gever van Denksport dat vandaag 60 jaar bestaat. Het eerste nummer van Denk sport verscheen in 1930, 17 jaar na dat in New York 's werelds eerste kruiswoordraadsel werd gepubli ceerd in het zondagsblad World. De verschijning van de puzzel veroor zaakte in Amerika een ware gekte. Artsen kregen patiënten die woor den brabbelden met de toevoeging veroordeelden hysterische puzze- In het nuchtere Nederland was gramloze kruiswoordraadsels. Volgens der meer registratie, kan wetgeving overbodig zijn". Maar persoonlijk gelooft hij daar niet in. "We houden gewoon vast aan wetgeving". Met het uitstel van besluitvor- terugdringen van de werkloosheid onder etnische minder heden tot 15 november voort te zetten. Partijen hebben af- |,aars torl^n rantsoen van twee Puz' gesproken het 'basisakkoord' verder uit te werken dat p" 1 CNV. MHP en de werkgevers hebben bereikt over vrijwilli ge indienstneming van allochtonen. Het akkoord moet zodanig worden verdwenen", aldus voorzitter Johan ingevuld dat er sprake is van 'sub- ftekdenburg. HlJ mat af stantiele, controleerbare en meet- FNV niet langer vasthield bare' afspraken. Doelstelling is om aan wetgeving. Pas als voldoende over vier tot vijf jaar naar verhou- «fra^fa zuu jngebouwd over on- ding even veel allochtonen met een moDr roa,c Ta baan te hebben als niet-allochto- nen. Van de allochtone beroepsbe volking in Nederland is zo'n 35 pro cent werkloos tegen gemiddeld 8 procent. Het kabinet zal de Sociaal Economische Raad na 15 november ming is voorkomen dat de vakcen- om advies vragen of en zo ja er on- trale FNV uit de boot zou vallen. De dersteunende wetgeving moet ko- FNV ziet niets in een vrijwillige men. taakstelling, maar wil concrete af- Dit tot grote tevredenheid van de spraken over het in dienst nemen FNV. "Daarmee blijft wetgeving van allochtonen in combinatie met boven de markt hangen en is de vrij- wetgeving. Door het basisakkoord blijvendheid uit het basispakket nader uit te werken en te concretise ren, is de FNV alsnog bereid mee te doen. Het 'basisakkoord' omvat de be reidheid van bedrijven met meer dan tien werknemers om in overleg met de Regionale Besturen voor de Arbeidsvoorziening (RBA) al lochtonen in dienst te nemen. Mi nister De Vries van sociale zaken en werkgelegenheid noemde dat voor stel gunstiger dan de formulering in de Wet Bevordering Arbeidskan sen, waar van bedrijven met meer dan honderd werknemers sprake is. Over de functies en de omvang waarin dat gebeurt moet nog duide lijkheid ontstaan. Bedrijven moeten de RBA's in formeren en rapporteren over het het nooit zo erg. Keesing moest bij introductie van het kruis woordraadsel in 1930 flink wat re clame maken, want niemand wist wat zo'n puzzel inhield. Er werden zelfs puzzels achter schuttingen ge plaatst die men door kijkgaten moest oplossen. Drommen publiek kwamen daar op af want er waren reizen naar Frankrijk en Italië mee te winnen. De politie moest er aan te pas komen om de rijen in bedwang te houden. In zestig jaar tijd is de belangstel ling voor én het aanbod van puzzel bladen stevig gegroeid. Puzzelaars de opleidingsniveau's meer of wilden meer en moeilijker. Het der wordt gepuzzeld kruiswoordraadsel heeft inmiddels] gezelschap van doorlopers, ana grammen, hersenbrekers, crypto grammen, speurpuzzels en dia- willen op eigen kracht een puzzel oplossen. De beginners gebruiken de puzzelwoordenboeken wel", al dus Simonis. De meer dan vijftig puzzelbladen die onder de noemer Denksport verschijnen, worden samengesteld door een redactie die onder anderen bestaat uit negèn redacteuren en Commentaar Keesing alleen al geeft meer dan een hoofdredacteur. Maar zij ver- Met de Muur is tegelijkertijd heel Oost- zorgen slechts een klein deel van Duitsland afgebroken Dat wordt in het het aanbod; de meeste puzzels wor- onderzoek dat den gemaakt dor zo'n vijftig freelan- Keesing heeft laten uitvoeren zijn er cers. De vaste redacteuren controle- ruim zes miljoen Nederlanders die ren de puzzels onder meer op taai- geregeld een puzzel proberen op te gebruik. Zo mogen de woorden feestgedruis rond de eenwording ge makshalve vergeten. De Oostduitsers zijn niet samengegaan met hun 'broe ders' uit het westen. Ze zijn door hen ver slonden. Waar tot vannacht de DDR lag. ligt nu lossen. Daarvan kopen vier miljoen geen aanstoot geven of ergernis op- mensen met enige regelmaat een roepen. Ook moeten alle woorden een begraafplaats Daarop zijn alle goe- de bedoelingen die de Oostduitsers ooit puzzelblad. De puzzelaars komen voorkomen in de gangbare Neder- uit alle lagen van de bevolking. Ho- landse woordenboeken. ger opgeleiden kiezen veelal voor een cryptogram, maar volgens Elly Simonis van Keesing is geen duide lijk beeld te geven of binnen bepaal- Puzzelen wordt volgens de onder zoekers gezien als eigentijdsde hob- hebben gehad, gedumpt. De nieuwe Grootduitsers zitten zonder werk. zonder extra bescherming voor de sociaal zwak keren en met een industrie die niets meer Puzzelwoordenboeken als hulp- 'Campagne tegen kindermishandeling onverantwoord' UTRECHT (ANP) - Het is onver antwoord te beginnen met de voor genomen campagne tegen kinder mishandeling als niet meer geld be schikbaar komt. De slachtoffers die zich naar aanleiding van de bood schappen op radio en tv melden, kunnen met de huidige middelen niet eens behoorlijk worden opge vangen. Dat zegt directeur Mourits van het Landelijk Bureau Vertrouwens- aantal allochtonen dat zij in dienst Simonis is dat voor Keesing een pn- duitsers voor ogen stond toen vorig jaar r ma reden om gewoon door te gaan met het vallen van de Muur de vnjheid middel worden door ervaren puzze- me* °P de rnarkt brengen van zichtbaar werd Verwildering van die on- laars nauweljks geraadpleegd. "Ze steeds weer nieuwe hersenpijni- menselijke barrière was een goede zaak ervaren zo'n boek als negatief en gers- Maar de Muur had moeten worden ver- vangen door een 'scherm' dat de West duitsers voorlopig op afstand had kun nen houden. De vrijheid wordt nu te duur betaald. Bescherming had wellicht de Sovjetunie kunnen bieden Gorbatsjov en de zijnen bleken echter door problemen in eigen land en door de mogelijkheid het verlies van de DDR tot een winstgevende zaak te maken West-Duitsland betaalde AMSTERDAM (ANP) - Van de miljarden - snel niet meer geinteres- Slechts kwart van openbare toiletten schoon openbare toiletten is maar iets r seerd in de Oostduitse burgers. artsen. Hij wijst erop dat WVC het toegezegde extra bedrag van 2,5 miljoen gulden voor vertrouwens artsen met zes ton heeft verlaagd, terwijl de hulpvraag sinds 1988 met 15 procent is gestegen. En nu moet ook de opvang van de campagne worden betaald. Mourits: "Com pleet onmogelijk". nemen. Een netwerk van onder steuningsfunctionarissen moet de vraag naar allochtonen stimuleren. De FNV wijst deze voorstellen als zodanig niet af, maar wil bindende afspraken over het in dienst nemen van concrete aantallen allochtonen. De werkgevers wijzen dat op hun beurt categorisch af. DUBAYY - Een klein feestje, gisteren op het fregat Pieter Florisz in de Golf van Oman, toen Leo Knoop (m) tele fonisch te horen kreeg dat zijn vrouw was bevallen van een gezonde zoon. Alle reden voor Knoop om in het korpo- raalsverblijf rond te gaan met beschuit met muisjes. (toto anp» dan een kwart (27 procent) blinkend De nieuwe Oostduitse politici, niet ge- schoon. Voor de rest laat de hygiene wend om zelf te beslissen, konden ver- yggj soms erg veel te wensen over. volgens niet voorkomen dat de eenwor- Dat'meldt het blad Bednjfshuis- d.ng ontaardde in een nieuwe tweede houding vandaag na een uitgebreid 'in9- De DDR heeft zich in het eigen onderzoek van 150 openbare toilet- zwaard gestort. Het zal nog lang pijn ten in de gezondheidszorg, bij de doen. overheid, in de horeca, warenhui zen, bedrijven, sportaccommoda ties en openbaar vervoer. Ook vorig jaar kreeg maar een kwart van de toiletten het predikaat "echt schoon". Maar het aantal toi letten dat van 'matig' naar 'slecht' ging is gestegen, vooral in gezond heidszorg, warenhuizen en sportac commodaties. Nu was 30 procent 'matig' schoon (in 1989 37 procent) en 43 procent 'slecht' (36 in 1989). Dames zijn nog het beste af. Twee jaar geleden was het daar droevig gesteld, maar sindsdien is een op waartse lijn gevonden. Nu is 33 pro cent 'schoon'. Maar 'matig' waren nog altijd 31 procent van de toilet ten en 'slecht' 35 procent. De heren zijn er bedroevend aan toe. Slechts 20 procent van de toiletten is 'schoon', ruim de helft (52 procent) komt er 'slecht' af. DEN HAAG (ANP/GPD) - Er zijn vorige maand ruim een kwart min der asielzoekers Nederland binnen- vervolgd, ma< groep. Momenteel als lid van een gekomen. In augustus bedroeg hun deze groep van ongeveer 5000 UTRECHT (ANP) - Vier (emeri- in strijd met aanbevelingen van de tus-)hoogleraren op het gebied van Wereldgezondheidsorganisatie en de humane- en levensmiddelen- ontwikkelingen in de Verenigde microbiologie hebben staatssecre- Staten en Groot-Brittannië. waar taris Simons (volksgezondheid) ge- juist bredere toepassing van door- vraagd nog eens-te kijken naar het straling wordt bepleit. De Gezond- voorontwerp Warenwetbesluit heidsraad heeft geconcludeerd dat Doorstraalde Waren voordat hij het doorstraling geen gevaar oplevert indient. Volgens hen heeft het be- voor de volksgezondheid, sluit tot gevolg dat de doorstraling De Consumentenbond heeft zich van le-ensmiddelen sterk wordt be- steeds tegen doorstralen uitgespro- perkt dan wel onmogelijk wordt ge- ken. De bond is bang dat er dan maakt. minder aandacht zal worden be- Professoren Huisman (Rotter- steed aan de hygiëne bij het berei- dam). Kampelmacher (Bilthoven), den en verhandelen van (mogelijk Michel (Rotterdam) en Zanen (Am- minder verse) levensmiddelen. Ook sterdam) waren lid van een aantal enkele milieu-organisaties zijn te- commissies van de Gezondheids- gen doorstraling van voedsel, raad, dat destijds advies uitbrach- ten over ziektekiemen als salmonel la en Campylobacter. Als commis sielid bepleitten zij toen het door stralen van enkele sterk met ziekte kiemen besmette levensmiddelen, zoals kip en garnalen. De vier schrijven nu aan Simons dat ze nog steeds geloven dat het be handelen van dergelijke produkten met ioniserende stralen een belang rijke bijdrage kan leveren aan het verminderen van besmettingen en het voorkomen van infecties bij de aantal 2.368, in september waren het er ruim 600 minder: 1.765. Voor al het aantal vluchtelingen uit Roe- WVC heeft overigens bij een cara vanimporteur in Sliedrecht een op- 'gedoogt' Justitie tie genomen op de aankoop van vijf-- - - - honderd stacaravans, die zijn be- me,e.n werden monsters genomen Het schoonst zfjn de toiletten bij bedrijven. Dan volgen overheidsge bouwen, horeca, sportaccommoda ties, gezondheidszorg en warenhui zen. De sector vervoer (stations, treinen, tankstations) is laatste met 'slechts 12 procent 'schoon'. Om de bacteriologische verontreiniging te vluchtelingen, omdat ze bij terug keer levensgevaar lopen. Gevolg is wel dat de asielzoekerscentra 'ver- 1iui1uciu 3Uil.dldVttlld, uic i-IJJl Jala aa J 1 doeld voor de huisvesting van asiel- *a"de "JiletziUing (,n meer dan de zoekers. De caravans worden waar schijnlijk geplaatst in de opvang- menië nam sterk af, van 720 naar stopt' raken en er te weinig ruimte centra in Markelo, Nijenveen en vrijkomt voor nieuwe asielzoekers. Lunteren. helft van de gevallen sterk veront reinigd); de knop van de kraan (40 procent); de spoelknop (20 pro cent); de deurknop (7 procent). Een woordvoerder van het minis- Met een nieuwe, aan voorwaarden terie van justitie vindt het nog te gebonden en tijdelijke verblijfsver- AMSTERDAM (ANP) De ge- hebben ze niet, ze worden mishan- verhaal" alleen een asielaanvraag meenten in Nederland houden zich meente Amsterdam overweegt om. deld en hun gezondheid is slecht, indienen als zij in afwachting van de aan het huidige minimum van twee net als de gemeente Heerlen, niet al- vroeg om te stellen dat de terugloop het gevolg is van het 'lik-op-stuk- beleid' van staatssecretaris Kosto. "De komende maanden moet blij ken of deze tendens doorzet". Vol- gunning kan deze groep 'gedoog den' elders worden gehuisvest. Tegelijkertijd laat minister d'An- cona (wvc) onderzoeken hoe ze ge meenten kan dwingen een mini- gens het 'lik-op-stuk' beleid kunnen mum-percentage asielzoekers op te vluchtelingen met "een flinterdun nemen. Slechts 60 van de 700 ge- procedure in de cel blijven zitten. Vooral asielzoekers uit Roemenië op het inwonertal krijgen met dat beleid te maken. Een aanzienlijk deel van hen is ser opositief. Het pleidooi in de nota voor het promille (0,02 procent) asielzoekers leen straatprostituëes maar ook hun de gemeente, klanten en souteneurs strafbaar te ijBciMKCiuoiuciciuiciuai»;!.. In ambtelijk overleg tussen de mi- stellen. Wethouder Wildekamp (ge- - Kosto overweegt voor afgewezen nisteries van volkshuisvesting en zondheidszorg) maakte dat gisteren aansteuen van een speciale coorai- asielzoekers uit Afghanistan, Etio- wvc is al voorgesteld leegstaande bekend tijdens een discussie van nator binnen ae arugsnuipverie- pie, Iran, Irak en Somalië een soort woningen te vorderen voor huisves- het vrouwennetwerk drugshulpver- ninS vo°r vr?,"^n'trofJ: u. ting van asielzoekers in vijftien ge- lening over straatprostitutie. wethouder. Wat mij betreft het meenten waar de leegstand meer De mededeling van Wildekamp hefst met ingang van 1991 .Minder dan 2,5 procent is. Volkshuisves- werd enthousiast ontvangen, want enthousiast was Wildekamp over ting heeft dat idee als onhaalbaar de problemen met straatprostituëes ^et verzoek om (opnieuw) een ge- jit:. j_ nno«77finP in tp stpllpn als VPlllOP tijdelijke verblijfsvergunning ontwerpen. Het gaat om vreemde lingen die niet de vluchtelingensta tus hebben gekregen omdat ze in hun land niet als persoon worden van de hand gewezen. Het voorontwerp is volgens hen Binnenland kort Basisonderwijs Negen organisaties in het onder wijs, waaronder alle onderwijsvak- bonden, zullen niet officieel reage ren op het voorstel om basisscholen flink te vergroten. Een projectgroep van het ministerie van onderwijs stelde onlangs dat een basisschool met zo'n 500 leerlingen 'ideaal' was. Scholen met minder dan 250 leerlin gen zouden moeten worden opge heven. De negen organisaties schrijven staatssecretaris Wallage (onderwijs) dat ze pas reageren als Wallage zelf voorstellen doet. APK-sticker De Rijksdienst voor het Wegver keer wil de APK-sticker afschaffen. Volgens de dienst heeft de sticker geen functie meer omdat de contro le op naleving van de periodieke au tokeuring gebeurt via de geautoma tiseerde registratie van kentekenbe wijzen. Bekeken wordt nog of de politie de sticker wil handhaven Zeegras Kokkelvissers hebben volgens Rijkswaterstaat onlangs forse scha de aangericht aan zeldzaam zeegras bij Terschelling. Onderzocht wordt of de schade kan worden verhaald op de vissers die te dicht onder de kust zouden hebben gewerkt. Het zeegras bij Terschelling is het laatste zeegras dat in de Waddenzee voorkomt. DEN HAAG (ANP) - Wie denkt bij Candy Dulfer, de populaire saxofo- niste, aan kwaliteiten als belangrijk, charismatisch of ethisch? Niet veel mensen, wellicht. Toch is zij een van de boegbeelden van een gigan tische campagne van het ministerie van milieubeheer die er toe moet leiden dat de Nederlanders bewus ter met het milieu omgaan. De cam pagne is inmiddels begonnen. Candy Dulfer geldt als "invloed rijke" Nederlander. Zij wordt, net als FNV-voorman Johan Stekelen burg, tv-presentator Hans van Willi- genburg en niet te vergeten Maartje van Weegen, de bevolking ten voorbeeld gesteld in de "draag- golfcampagne" van het ministerie. Als alles goed gaat wordt daarbij niemand onberoerd gelaten. Zo al thans willen minister Alders en de zijnen het. In een werknotitie wordt systematisch gesproken van "de be ïnvloeding van normen en waar den". Comfort werking verlenen kunnen "voor- Een beter milieu begint bij jezelf, trekker" zijn op drie niveaus: ge rijzen de pan uit. Uit de gisteren ge- doogzone in te stellen als veilige presenteerde nota 'Knelpunten in werkplek. De wethouder ziet meer de hulpverlening aan verslaafde 'n ^et opzetten van pensions of vrouwen in Amsterdam' blijkt dat goedkope hotels, gerund door de de bestaande hulpverlening ver- vrouwen zelf. waar ze veilig kunnen slaafde prostituées die op straat werken. opereren niet bereikt. Naar schat- ting werken in Amsterdam duizend straatprostituëes. Ze zijn dubbel af hankelijk: van verdovende midde len en van mannen. Bescherming Verkopen van medicijnen kan zonder recept' LEIDEN/DRACHTEN (GPD) Iedereen moet zelf kunnen beslissen welke medicijnen hij wil gebruiken. Het huidige sys teem, waarbij geneesmiddelen alleen op recept verkrijgbaar zijn, is in strijd met het principe van zelfbeschikking. Dat be toogde dr. Dupuis, hoogleraar medische ethiek aan de Leidse universiteit gisteren in Drach ten op het congres van de Ko ninklijke Nederlandse Maat schappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP). Volgens Dupuis is het niet ethisch om mensen vrije toe gang tot farmaceutische midde len te ontzeggen. Het argument dat het gevaarlijk is als mensen zelf gaan dokteren met allerlei medicijnen, veegde Dupuis van tafel. "Ook auto's, personal computers en gasgeisers kun nen een gevaar vormen als de mensen die er mee omgaan, er geen verstand van hebben. Toch zijn die vrij verkrijgbaar". Volgens Dupuis is de over heid er veel aan gelegen om een vrije toegang tot alle geneesmid delen te beperken omdat dit tot te veel vrijheid zou leiden. "Dat is een niet te verdedigen, pater nalistisch standpunt". Dupuis: "Met welk recht verbieden wij hoogbejaarde mensen, die niet verder willen leven in een ver pleeghuis zonder privacy, om te beschikken over voldoende Vesparax (sterk slaapmiddel, red.)?" Het aan regels binden van de verkoop van medicijnen om te voorkomen dat rijke mensen ge makkelijker allerlei geneesmid delen kunnen kopen dan arme patiënten, maakte ook geen in druk op Dupuis: "Dat is een ar gument waarvoor ik totaal niet gevoelig ben. Als iedereen in Nederland een kleurentelevisie kan aanschaffen, kan men dat geld ook voor andere doelein den gebruiken' ADVERTENTIE WD Groningen: voeg provincies in noorden samen GRONINGEN (ANP) - De WD in de provincie Groningen wil de pro vincies Groningen. Friesland en Drenthe samenvoegen tot één noor delijk landsdeel. Op langere termijn zou gewest Noord-Oost moeten ont staan waarbij ook Overijssel en Gel derland worden betrokken. Dat staat in het ontwerp-verkiezings- program van de WD voor de ko mende statenverkiezingen. Beoogd lijsttrekker, gedeputeer de Remkes zegt dat samenbunde ling "bikkelhard nodig is om als Hans van Willigenburg (foto anp> Vervolgens "pas over een maand Noorden de kop boven water te of acht tot zelfs pas na anderhalf kunnen houden". Volgens hem zijn luidt het motto van de campagne, voel, kennis en gedrag. Invloedrijke jaar", zullen de individuele voor- problemen zoals afvalverwerking De Nederlander zegt de zorg voor landgenoten kunnen de Nederlan- de menselijke leefomgeving hoog ders op geloofwaardige wijze infor- vechters van een schoner milieu worden vervangen door "collectie- in het vaandel te dragen. Niettemin, meren over ingewikkelde zaken als ven", bijvoorbeeld een sportploeg. andere milieu-problemen niet meer per provincie op te lossen. Daarnaast constateert hij steeds zo u-ordt opgemerkt in de notitie! broeikaseffect AJs voortrekker hel- alle burgemeesters van een provin- rneer samenwerking tussen deEu- staan waarden als "plezier, comfort pen zij ons wellicht ook over de cie of een bekende popgroep. Zij al- ropese regio s Wil Noord-weder - w land de concurrentieslag niet verlte- zen, dan zullen de noordelijke pro vincies de handen ineen moeten slaan", aldus Remkes. Fractieleider Lyklema van de WD in de provincie Friesland ziet en geld" doorgaans in (nog) hoger streep van milieuvriendelijker ge- aanzien dan het milieu. drag. Nederlanders zijn wel bereid het Er zijn natuurlijk ook mensen die milieu-schadelijk gedrag te veran- het allemaal al weten, sterker nog, deren, maar "zij zoeken niet be- die al veel langer "milieubewust" wust". Wat dat betreft moet de leven. Ook zij worden nu niet verge- draaggolfcampagne er toe leiden ten. Volgens de notitie van het mi- dat we "het licht in onszelf ontste- nistene is het belangrijk het gedrag ken". Daarbij sluit het ministerie en de houding van deze voorlopers uitdrukkelijk aan met "positieve "te bevestigen", waarden". Het milieu moet uitein- In fase twee van de draaggolfcam- delijk niet minder dan een life-style pagne, die binnenkort begint, blijft worden. "Het erbij willen horen het niet bij bekende Nederlanders wordt dan belangrijk", aldus de no- in tv-spots. Voor de vele vragen die ta, "De draaggolfcampagne moet de campagne naar verwachting van het positieve wij-gevoel benutten", het departement zal oproepen, kan Wie wil er niet bij een schone we- de bevolking dan onder meer te- reld horen? recht bg de bekende stands van De bekende Nederlanders die aan Postbus 51 in postkantoor en biblio- de campagne hun - gratis - mede- theek. Actiepunten Onontkoombaar is de fase waarin de tv-kijker, de brochure- en kran ten-lezer. de Nederlander kortom het voorstel "helemaal niet zitten" die veel om het milieu geeft, maar "Friesland heeft een eigen bevol- minstens zo veel om zijn portemon- king en cultuur. Het is voor het be- nee, zelf de handtekening zet onder drijfsleven misschien wel leuk, een lgstje met actiepunten. Het is de maar je gooit meer weg dan dat je voorlaatste fase van de campagne. ervoor terugkrijgt stelt hij. Com- Tot slot dient uiteraard te worden missans van de Koniningin Wiegel teruggeblikt. Ook daarbij zullen be- >n Friesland wil niet veel zeggen kende Nederlanders ons voor gaan. "Ten eerste gaat het om een ont- Het milieu-ministerie zelf zal intern werp-verkiezingsconcept, ten twee de zaak ook op een rijtje zetten "De de is het maar een partij die deze campagne wordt met behulp van mening op dit moment is toegedaan onderzoek geevalueerd in longitu- en ten derde gaat het maar om één dinaal panelonderzoek". provincie In felle kleurcombinaties. Met capuchon in de kraag. Koordjes met speciale stops. Met rits in neonkleur. aflji Ruim 400 textietSupers

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3