Justitie bang voor maffia-organisaties Tijdwinst werkt in voordeel Veronica Bijna vier ton boete voor Urker vissers Samenwonenden regelen juridische zaakjes slecht IK WASTE DE 747 'Mestprobleem fout aangepakt' Kantonrechter: PTT mag postsorteerder ontslaan Je hoeft niet in een fabriek te werken Okee, ik doe mee! DINSDAG 2 OKTOBER 1990 BINNENLAND PAGINA 3 Gevaar dat crimineel vermogen invloed krijgt op economie DEN HAAG (GPD) Het gevaar is niet denkbeeldig dat criminele organisaties in een of meer sectoren van de samenleving een blijvende machtspositie veroveren. Dit staat in 'Strafrecht met beleid', het beleidsplan van Justitie voor de komende jaren. Justitie wil 55 tot 80 miljoen gulden extra om die "maffia-achtige" toestanden aan te pakken. Volgens het Openbaar Ministerie stellingen en gijzelingen. Volgens Potentiële daders zien in toenemen- dient de zware criminaliteit onver- Justitie bestaat het grote gevaar dat de mate dat daders niet worden ge kort hard te worden aangepakt. Ge- crimineel vergaarde vermogens straft. Een kosten/baten-afweging steld wordt dat de organisaties zich grote invloed krijgen op de econo- ligt dan voor de hand. Conformisten steeds meer richten op gebieden mie. Geld wordt geïnvesteerd in zien steeds minder een strafrechte waar veel geld te verdienen is, zoals bonafide bedrijven die dan via ma- lijke reactie op wat ze aan norm- de drugshandel. Dit gaat gepaard lafide praktijken gebruikt worden schendend gedrag ervaren. Slacht- met moorden, overvallen op geldin- om monopolieposities te verwer- offers ven. Het risico i Van onze correspondent Leo van Geldcren DEN HAAG Nog steeds gaat het grootste deel van de ongehuwd sa menwonende Nederlanders zonder samenlevingscontract door het le ven. Slechts 27 procent van de 'sa menwoners' heeft gemeenschappe lijke afspraken bij een notaris vast laten leggen, zo blijkt uit een onder- tal paren dat een testament of sa- zoek. Datzelfde onderzoek, inge- menlevingscontract op laat stellen, steld door de Koninklijke Notariële stijgt Dat is een goede zaak" Broederschap, meldt dat men het algemeen niet stilstaat bij de ju ridische consequenties van samen wonen of trouwe Bij het woord testament denk je al snel aan stoffige kamers, oude mensen en erfgenamen met ogen .aarin de hebzucht gloeit. Vos "Zolang er niets misgaat, is er lacht. "Dat beeld ligt gelukkig ver geen vuiltje aan de lucht. Maar als achter ons. Met grote regelmaat ver mensen besluiten uit elkaar te gaan schijnen overal artikelen over het of erger, bij een sterfgeval, is het ex tra droevig als er niets op papier staat. Vandaar dat ik blij ben met dit onderwerp testament en samenle vingscontract. Overigens zie je dat i een vliegtuig- of natuurramp het en een samenlevingscontract komt neer op 270 gulden. Voor dat geld wordt alles voor je op maat ge maakt. Als de partners uit elkaar gaan, weten ze precies waar ze aan toe zijn". "Maar ook bij een sterfgeval weet degene die achterblijft zich be schermt door het samenlevingscon tract. Als er in dergelijke gevallen niets is geregeld, wordt het heel on wil blykt te zijn. blijft het een onple zierige toestand. Maar daarmee ben je er nog niet. Als er niets op papier staat, komt ook de fiscus nog eens om de hoek kijken. Zonder 'papier tje' zijn de successierechten zeer fors. Daar heb je geen last van als er wel een overeenkomst is. Waarom zou je dan dat risico nemen?" "Er bestaat nog steeds een zekere drempelvrees. Jammer genoeg wel. Er wordt van onze kant hard aan ge werkt het imago van ons beroep bij te stellen. Nu al zie je dat mensen toch al iets gemakkelijker bij je bin nenstappen. Maar ja. er komen dan ook steeds meer jonge notarissen. Ik heb mijn kantoor licht en mo dern ingericht. Niet alleen omdat ik het mooi vind. maar ook omdat de onderzoek dat extra onderstreept aantal mensen dat zich meldt bij de hoe belangrijk samenlevingscon- notaris plotsklaps fors toeneemt. tracten en testamenten zijn" Dan pas realiseren mensen zich hoe Notaris H. K. Vos zegt het met belangrijk een testament is. Maar overtuiging. De Alkmaarse notaris waarom zou je op dat soort 'signa- staat vierkant achter het onderzoek, len' wachten. Voor de kosten hoeft "Overigens heb ik de indruk", ver- niemand het te laten. Het opstellen volgt hij. "dat de laatste tijd het aan- van een testament kost 150 gulden aangenaam. Dan kan iemand zelfs mensen zich meer op hun gemak het huis dat ooit samen is gekocht, voelen. De tijd dat de zondagse kle- kwijtraken. De wet zegt namelijk ren uit de kast kwamen omdat men dat. in het geval er niets op papier naar de notaris moest, ligt achter staat, het erfdeel naar de familie ons. Natuurlijk is er een categorie gaat. Je wordt dus opgescheept met die dat nog steeds doet. Prima Maar de familie van je overleden partner, even prima is het als de schilder na Dat kan heel onaangenaam zijn. En zijn werk even binnenwipt. Waar je zit al in een hele verdrietige situa- het om gaat is dat de mensen hun tie. Zelfs als de familie van goede zaakjes goed geregeld hebben". ZWOLLE (ANP) - Vierendertig vissers uit Urk zijn gisteren door de economisch politierechter in Zwol le veroordeeld tot een boete van in totaal 397.700 gulden. De vissers hadden in 1988 het toegestane vangstquotum voor schol met 458.789 kilo overschreden. De offi cier van justitie had twee weken ge leden een boete van 1.762.400 gul den geëist. De Urker vissers, goed voor 49 kotters, vormden in 1988 samen de Producenten Organisatie Oost (PO). Samen met 21 anderen, die eind deze maand nog terecht moeten staan, worden zij verantwoordelijk geacht voor het teveel aan land brengen van 950.000 kilo schol. Deze forse overschrijding kwam pas medio dit jaar boven water toen het justitieel onderzoek - in de zo mer van 1988 begonnen - met be trekking tot de visafslag in Urk was afgerond. Het beroep van de verdediging dat de vissers eind 1988 niet konden weten dat de toegestande hoeveel heid al aan land was gebracht, werd met een beroep op het justitieel on derzoek verworpen. Volgens de of ficier was men binnen de PO - en ei- voelen zien in toenemende s zelfs groot dat men mate door politie en justitie in de overheidsfunctionarissen gaat om- kou gezet", aldus het plan. kopen, stelt het beleidsplan. Justitie meent dat de samenle ving zich met alle middelen die haar ten dienste staan, tegen deze ont wikkeling moet keren. Behalve het ontnemen van crimineel verkregen vermogen wordt gepleit voor wet geving die fraude tegengaat en voor betere beveiliging van objecten en personen. De opsporing moet wor den verbeterd en en moet een bete- DEN HAAG (ANP) Een Alouette- re samenwerking komen tussen po- 3 helikopter van de Groep Lichte Helikopter van luchtmacht bij Deelen neergestort kundigheid op het terrein van de oefenvlucht boven de Veluwe ver- bestrijding van zware criminelen ongelukt. De vlieger, eerste luite- worden vergroot. Opmerkelijk is dat in het beleids plan wordt geconcludeerd dat de aanpak nu verre van voldoende is: "Wetsovertreders merken in toene mende mate dat criminaliteit loont. nant F. Bossard (27), kwam om het leven. De helikopter was afkomstig van de vliegbasis Deelen bij Arn hem. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. Bestuurscrisis TU Eindlioven lijkt voorlopig te zijn bezworen EINDHOVEN (ANP) - De be stuurscrisis op de Technische Uni versiteit Eindhoven die direct voortvloeide uit de 'affaire Buck', lijkt bezworen. Het college van be- stuut(CvB) gaat ermee akkoord dat een onafhankelijke commissie van deskundigen een onderzoek instelt naar de gang van zaken bij de facul teit scheikundige technologie waar professor Buck werkte. Die com missie krijgt "een blanco volmacht" genlijk op heel Urk - volledig op de en mag alle betrokkenen horen, hoogte van het enorme zwarte cir cuit dat was ontstaan. Van Zeven bergen noemde met naam en toe naam de Urkers die bij de PO de touwtjes in handen hebben. Met die redenering nam zij vast een "voor schot" op strafzaken die voor eind november tegen de gemeente Urk - als directie van de visafslag - en an deren plaatsvinden. Die toezeging deed H. ter Heege, wel, maar we laten het touw van daag niet los. Integendeel, we leg gen er een knoop in", aldus een van de leden van de universiteitsraad. Naar aanleiding van de voorbari ge uitspraken van de Eindhovense hoogleraar Buck over een zoge naamde aidsremmer, had de raad onlangs het vertrouwen in het colle ge van bestuur opgezegd. Om dat vertrouwen weer te herstellen eiste de raad onder meer een diepgaand onderzoek naar de gang van zaken in de vakgroep van Buck. Omdat de universiteitsraad vond iöi» U* $r $L - W2 m - r f» SJÜÉ F v .>*•••-\-n ar .-«-1 voorzitter van het CvB, gisteren tij- dat het college van bestuur onvol dens een extra vergadering van de doende wilde meewerken aan zo'n SCHIPHOL - Hondervijftig studenten van de faculteit Lucht- en ruimtevaart van de Technische Universiteit Delft vierde gisteren op Schiphol-Oost het vijftig jarog bestaan van hun faculteit. Uitgerust met washandjes werd een Boeing 747 schoongemaakt. Het motto was 'Ik waste de 747', maar omdat dit in het Engels beter klinkt, luidde de tekst op de t-shirts 'I washed the 747'. iioio anpi Raad voor Milieuhygiëne vindt beleid te optimistisch universiteitsraad. Het voornemen onderzoek werd vorige week van de raad om het CvB bij de mi nister van onderwijs en weten schappen voor te dragen voor ont- u slag is hiermee voorlopig van de ting van de resultaten van het on- baan. "De guillotine staat er nog derzoek vooralsnog opgeschort. ADVERTENTIE DEN HAAG (ANP) - De Centrale nog volop in ontwikkeling terwijl De Raad waarschuwt voor een te Raad voor de Milieuhygiëne de bouw van de fabrieken maar niet vergaande aanscherping van de (CRMH) twijfelt er sterk aan dat het van de grond komt. huidige regels, omdat wordt ge- mestprobleem in Nederland is op- Mocht de grootschalige mestver- vreesd dat het resultaat uiteindelijk gelost in het jaar 2000. Overheid en werking mislukken, dan valt niet te averechts werkt. Overigens is het gen. Die procedure is nu in afwach- iarKjbouwbednjfsleven blijken het ontkomen aan inkrimping van de maar de vraag of het definitieve ad- i*"* hardnekkige probleem nog steeds veestapel, vindt de Raad. Het draai- vies aan de regering in dezelfde har te onderschatten. De beleidsnoti- boek daarvoor moet nu al worden de bewoordingen zal worden ge- ties zijn in het algemeen te optimisi- gemaakt. De Raad doet de suggestie steld. Het Landbouwschap heeft tisch van aard, concludeert de Raad om de mestproduktierechten van ook zitting in de CRMH en zal niet kennen dat de overheid ook pro in een ontwerp-advies aan de rege- oudere boeren die stoppen uit de zonder slag of stoot akkoord gaan beert het gebruik van organochloor Milieubeweging in actie tegen gebruik cliloor UTRECHT (ANP) - De Vereniging Milieudefensie (VMD) en de Wad denvereniging vinden dat het ge bruik van schadelijke organische chloorverbindingen zo snel moge lijk moeten worden teruggedron gen. In het jaar 2000 zou sprake moeten zijn van een verbod op de productie en gebruik van organo chloor. Volgens een rapport van de milieu-organisaties, dat vandaag in Utrecht is gepresenteerd, zijn vol doende alternatieven voorhanden. Per jaar wordt in Nederland onge veer 670.000 ton chloor geprodu ceerd, vooral door Akzo. De organi sche chloorverbindingen vormen ongeveer 60 procent van het totale chloor-verbruik. Daarbij gaat het wel om de voor milieu en mens ge vaarlijkste chloor-produkten. De meest gebruikte verbinding is het beruchte polyvinyl-chloride (pvc) Verder zijn chloorverbindingen te rug te vinden in pvc-verpakkingen (die bijna geheel uit de winkels zijn verdwenen), cfk's in spuitbussen en isolatie-materiaal (ook die zullen verdwijnen), en schoonmaak- en vlekkenmiddelen. Daarnaast wordt chloor vaak ge bruikt als bestrijdingsmiddel in de landbouw. Ook gechloreerde oplos middelen komen volgens het rap port vaak in het milieu terecht, stelt het rapport. Zij worden gebruikt als ontvettingsmiddel voor de reini ging van metaal. Ook gebruiken chemische wasserijen chloorkool- waterstoffen als reinigingsmiddel De effecten van organochloor zijn min of meer bekend. Een aantal ver bindingen is kankerverwekkend of veroorzaakt aantasting van het ze nuwstelsel en organen. Bovendien kunnen bij verbranding VU nochloor gevaarlijke stoffen ont staan als dioxines en chloorfcnolen. Waddenvereniging en VMD er Herenparka. Met nylon accenten. In diverse kleuren. Mt. 48-56. Van 499^ voor 't Wordt steeds leuker bij V&D. ring. Volgende week woensdag verga dert de Raad over het definitieve ad vies. De Raad heeft waardering voor de inspanningen van de land bouw en de resultaten van het mest beleid tot nu toe, maar houdt het hart vast voor de afloop. "Gezien de problemen die er kleven aan de op lossing van het mestprobleem, ma ken wij ons grote zorgen", zegt se cretaris Wolff. "Als je op een rijtje zet wat er tot nu toe is gebeurd, zie je dat twintig jaar geleden voor het eerst werd gewaarschuwd voor het mestprobleem. Pas zeventien jaar later werden de eerste wettelijke re gelingen van kracht. Inmiddels blij ken we steeds weer met nieuwe te genvallers te worden geconfron teerd. Zo is er veel meer grond ver zadigd met fosfaat dan aanvanke lijk werd aangenomen". De landbouw en de overheid heb ben de kaarten gezet op de groot schalige mestverwerking. Het is de bedoeling de mest in fabrieken te verwerken tot mestkorrels en deze te exporteren naar onder meer de wijnstreken in Frankrijk en Califor- nie. De CRMH twijfelt of dat zal luk ken. De benodigde technologie is markt te r met de voorliggende tekst. GRONINGEN (GPD) - De kanton rechter in Groningen heeft gisteren met directe ingang de arbeidsover eenkomst ontbonden tussen PTT Post en de 38-jarige sorteerder die betrokken was bij de rellen rond het gekraakte Wolters Noordhoff-com- plex. Kantonrechter Bergsma wil ligt het ontslagverzoek van PTT terug te dringen, maar vinden dat te weinig wordt gezocht naar alterna tieven. En die zijn er voldoende. Zo bestaat een milieuvriendelijker me thode voor het bleken van houtpulp in de papierindustrie. Voor reini ging van metaal is onder meer het gebruik mogelijk van middelen op waterbasis. Volgens de chemische industrie, verenigd in de VNCI. ligt "in som mige gevallen" de relatie tussen de gebruikte stof en het schadelijk ef fect vast. In dat geval kunnen ver vangende middelen worden ge dat geval had de man een schade vergoeding kunnen claimen. Nu i hij ook veroordeeld tot het betalen 20Cht. De VNCI noemt de volledige van de kosten van de procedure. Te- vervanging in Nederland van de ui gen de beschikking van de kanton- terst schadelijke pcb rechter kan niet in beroep worden in een aantal gevallen is een der- gegaan. gelijk oorzakelijk verband niet aan wezig, aldus de VNCI. Zo meent de Bij zijn beslissing heelt mr. chemische industrie dat geen ver- Waterrampen TNO Apeldoorn heeft een nieuw alarmeringssysteem ontwikkeld dat zal worden gebruikt bij rampen en problemen op de vaarwegen in Post in omdat de sorteerder zich Bergsma vrijwel alle belangrijke ar- band is aangetoond tussen de schuldig heeft gemaakt aan "onge- gumenten die namens de PTT in de branding van pvc in huishoudelijk oorloofd werkverzuim" nadat hij na procedure naar voren zijn gebracht afval en het vrijkomen van de rellen als gevolg van voorarrest gehonoreerd. "Het is terecht dat de dioxines, die onder meer zijn aange en gevangenisstraf acht weken ge- PTT heeft gesteld dat het werkver- toond in het melkvet van konen bij detineerd is geweest. zuim aan hem is toe te rekenen", vuilverbrandingen. De VNCI meent De kantonrechter wees een ver- Het verweer van de sorteerder dat dat "angstpsychosen" voor volks- zoek van de sorteerder en zijn advo- nog niet is gebleken of het voorar- gezondheid moeten worden voor cate af om het ontslag te baseren op rest en de daarop volgende celstraf komen. Uit geneeskundig onder 'gewijzigde omstandigheden'. In terecht zijn gewei t -hu ia bij hit zoek is "slechts van zeer weinig hof in beroep gegaan van het vonnis chloorhoudendc stoffen" het ge- van de rechtbank) gaat volgens de vaar vastgesteld, aldus de chemi- kantorechter niet op. sche industrie. ADVERTENTIE Van juridisch medewerker Gijs Schreuders Veronica heeft tijd gewonnen, het Commissariaat voor de Media heeft sende werking. Dit betekent dat de hng rechtspraak van de Raad van bestreden beslissing - het uitzend- State, maar een half jaar is er toch verbod gewoon ten uitvoer kan zeker wel mee gemoeid. Op z'n al- Gelderland Systeem llarmbel re- juridische punten gescoord Het ge- a_ beurt niet vaak dat twee partijen die voor de rechter slaags zijn, zich alle- roeprecht heftig in beweging is. Het ministerie van wvc worstelt met een ingrijpende wijziging van de Media- worden gelegd. De uitspraak op het lervroegst valt de uitspraak in het wet om op korte termijn Nederland- gistreert bij een ramp volautoma tisch alle binnenkomende gegevens en zorgt ervoor dat alle betrokken bei verheugd tonen over een uit- instanties direct worden ingelicht, spraak. Mr Boukema, voorzitter Tot nu toe gebeurde dat handmatig, van de afdeling rechtspraak van de waarbij nogal eens fouten voorkwa- ^aa 1S Wf. ge' J 6 slaagd. Er wordt geen zendtijd van Veronica ingetrokken, zo besliste HanZCdagCn hij gisteren, voordat de bodempro- Organisatiebureau Fröger en Stau- «dure bij de afdeling rechtspraak demaijer heeft gisteren voorde Zut- 's afgelopen. Volgens zjjn voorlopig phense rechtblnk betaling geëist °°rdeel beschikt het Commissar.- beroep heeft natuurlijk niet veel be- voorjaar 1991. Als die uitspraak MUMferiÉBteioor Veronica negat 11 Daarom heeft de voorzitter van de worden herzien voordat de 'straf afdeling rechtspraak de bevoegd- daadwerkelijk kan worden uitge- heid gekregen een overheidsbe- voerd. schikking te schorsen of een voorlo- Uitstel van executie? Op het eer- pige voorziening te treffen. Een ste gezicht lijkt het daar wel op. Vol- soort administratief kort geding gens het 'voorlopig oordeel' van mr. dus. De belanghebbende - in dit ge- Boukema heeft het Commissariaat se (dus geen Luxemburgse) com merciële televisie mogelijk te ma ten eerst ook nog alle zendschema's ken. Tot dusver is een voorontwerp gepubliceerd, waarvan enkele be palingen wellicht ongeldig zullen blijken omdat ze strijdig zijn met het EG-verdrag en het artikel over de uitingsvrijheid in het Europese mensenrechtenverdrag. De afdeling rechtspraak van de val Veronica - moet dan wel de ei- voor de Media namelijk gelijk. De Raad van State moet by de uitleg genlijke beroepsprocedure aan hangig hebben gemaakt en aanto- hulp die Veronica via de beleg gingsmaatschappij Tornado bv ver van de Mediawet in de pas blijven lopen met een tweetal Europese de 350 000 gulden die de stich- aat echter over de beste papieren nen dat zij onevenredig nadeel zou leende aan de oprichting van RTL rechtscolleges, het EG-Hof in Bru ting Hanzedagen haar schuldig is. om het bodemgeschil te winnen. Het bureau was op de feestelijke Wat 's bodemprocedure Hanzedagen actief met een 'com- ^'bedoeld'datVeronüa'helftin- Ingrijpend municatie-evenement waarvoor roep oeaoeia, aai veronica neeiiin echter slechts 3.000 in plaats van de «esteld teSen het vonnis dat het Om drie redenen heeft mr. Bouke- verwachte 40.000 bezoekers kwa- Commissariaat op 0 mei velde. Het ma het schorsingsverzoek van Ve- men opdraven. Volgens de stich- Commissariaat, belast met toezicht ron.ca nu ingewilligd. Teni eerste ,s ting Hanzedagen had het bureau °P de naleving van de mediawet, het afpakken van zendtijd een in- dat vantevoren kunnen weten. Bo- veroordeelde Veronica toen tot een grijpende maatregel Ten tweede vendien zou het evenement volle- vntzendverbod van zeven weken heeft het Commissariaat nog nooit dig self-supporting' zgn. Uitspraak op 24 oktober. Veronique, is een verboden i activiteit en betekent een schen ding van artikel 57 van de Media wet. Daarbij tekent Boukema ech ter wel aan dat er veel vragen blij- sel en het Europese Hof 1 rechten van de mens in Straatsburg In het bijzonder zal de beschikking van het Commissariaat voor de Me dia door de afdeling moeten worden mogelijkheid om een omroep te be straffen. En, ook niet onbelangrijk: de sanctie valt achteraf niet meer de mediawet had gehouden. Officieel ging het bij die veroor- Cocaïne deling om een administratieve be- De aanvoer van cocaïne op Schip- schikking. Op grond van de wet ongedaan te maken. Hieruit volgt hoi on in RottPrHam rt rip eerste aro') (administratieve rechtspraak dat het Commissariaat zyn zwaarste helft van 1990 flink toegenomen In overheidsbeschikkingen) kan daar- geschut pas mag afvuren als de af. totaal werd 635 kilo cocaine in be- «fS™ m beroep worden gegaan bg deling rechtspraak daar tevoren slag genomen tegen 289 kilo in de- de administratieve rechter de afde- zelfde periode vorig jaar. Van de co- rechtspraak van de Raad1 van caine blijkt ongeveer tachtig pro- State. Het instellen van arob-be- cent afkomstig uit Suriname, de roep. ^Veronica meteen d«d Gatenkaas De Mediawet is een soort gaten mee instemt. Er zal heel wat tijd iet de bodem procedure heengaan. Mr. Boukema laat de zaak op zo kort mogelijke ven bestaan die pas in de bodem- getoetst aan een recente uitspraak procedure kunnen worden beant- van het Hof in Straatsburg, woord. Sancties tegen omroeporganisa ties moeten "in een democratische samenleving noodzakelyk" zijn. En als in de bodemprocedure wordt be- kaas, zoals de triomfantelijke ver- vestigd dat het Commissariaat niet fechijning van RTL Veronique op de in strijd met het Europese recht kabel overduidelijk aantoonde. De heeft gehandeld - het voorlopig oor- wetsuitleg is dermate omstreden, deel van mr Boukema - dan loopt dat hele batterijen omroepjuristen Veronica de volgende dag naar een onuitputtelijke bron van werk- Straatsburg gelegenheid hebben gevonden. Het zou niet de eerste keer zijn, dat de afdeling rechtspraak het werk van de procedure wel e Omdat de situatie van de omroep onzeker is, zou de tijdsfactor in Antillen en Aruba. heeft echter niet direct een schor- termijn behandelen door de afde- de wetgever in feite nog eens moet gaan doen. Daar komt by dat het om- tekenis kunnen worden. Over een half jaar kan het mediarecht op zyn kop staan. om lid te worden van de Industriebond FNV Want wi| zyn ook de vakbond voor mensen die werken bi) camsene- en gara gebedrijven. scboonmaakbednivea cn gla zenwassen jen Zeilmakers voelen zich bij ons prima thuis Evenals de werknemers in de rubber- en plasticindustrie Werkt u tn een wassen)9 Welkom' Oh. u zit meer in hel glas ol hel aardewerk' Kom er bij Steen, cement of betonfabnek' Ook u boort thuis bt| de industriebond FNV. En laten we onze vrienden van de textiel- en kledingindustrie niet vergeten Daar heb ben we ook veel leden De FNV m z'n geheel heelt meer dan 1 mil pen Men Do'i heel vi INDUSTRIE Ui Doét u ook mee' 1 BOND FNV

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3