EESEEHEa
Verstandelijk gehandicapten:
Nationale Kollekte
Geestelijk Gehandicapten
Geef ze een kans met uw bijdrage.
Verstandelijk gehandicapten:
Geef ze een kans
met uw bijdrage.
MAANDAG 1 OKTOBf
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE: Heerenveen-Roda JC 1-2,
PSV-FC Den Haag 4-0, MW-Ajax 1-4,
NEC-Sparla 3-1, FC Ulrecht-SVV 1-0, FC
Groningen-Willem 114-1, FC Twenfe-Fortu-
na S, 1 -0, Feyenoord-RKC 3-0.
PSV
Groningen
NEC
FC Twente
Feyenoord
Forluna S
Willem II
RKC
Vitesse
Roda JC
Spana
Voiendam
FC Utrecht
Den Haag
SVV
Heerenveen
MVV
1 6 3
8 12-16
RAVA
5-10
0 Steps
5-5
2 4 4
8 11-18
HBS
5- 7
WIK
5-4
SW
4-8
Spijkenisse
4-4
1 4 5
6 14-21
Cromvliet
5- 7
BTC
5-4
Feyenoord
4-6
Excelsior
4-3
2 0 8
4 10-17
ODB
5- 7
Randst.Sp.
5-3
RVC
4-6
Ouick B
4-3
0 4 6
4 8-21
SVLV
5- 6
Celeritas
5-2
UVS
4-6
AOO
4-3
1 1 8
3 9-27
HVV
5- 5
Spoorwijk
5-0
Sparta
4-5
Roodenburg
4-0
0 1 9
1 11-28
VCS
4-4
Sliedrecht
4-0
6 4 2 0 10 17- 2
6 4 2 0 10 14- 6
6 3 2 1 8 12- 7
6 2 4 0 8 9-6
6 3 2 1 8 7-5
6 2 3 1 7 12- 4
6 2 3 1 7 7-6
6 2 1 3 5 9-11
6 1 3 2 5 7-13
4 2 0 2 4 7-6
6 2 0 4 4 5-12
5 1 1 3 3 5-9
6 0 3 3 3 1-6
6 1 1 4 3 5-12
6 1 0 5 2 6-18
EERSTE DIVISIE: Heracles-Telstar 0-0,
GA Eagles-VVV 4-1, Wageningen-Den
Bosch 0-1, De Graafschap-Excelsior 4-2,
NAC-RBC 2-1, AZ-Dordrecht 1-0, Emmen-
Helmond Sp. 1-1, FC Zwolle-Eindhoven 0-
1, Haarlem-Cambuur 2-0, Vlissingen-
Veendam 3-2.
Graafschap 10 8 2 0 18 25-10
NAC 10 6 4 0 16 25-12
Helmond Sp. 10 6 4 0 16 18- 7
AZ 10 7 2 1 16 15- 6
VVV 10 6 2 2 14 20-11
Heracles 10 5 3 2 13 16-7
GA Eagles 10 4 5 1 13 20-12
Eindhoven 10 5 3 2 13 16-11
Haarlem 10 5 2 3 12 19-20
RBC 10 3 3 4 9 14-13
Dordrecht 10 2 5 3 9 18-18
Telstar 10 2 5 3 9 13-15
Vlissmgen 10 3 2 5 8 17-21
Emmen
Cambuur
Veendam
Den Bosch
pC Zwolle
Excelsior
Wagenmgen
AZ 4-8 Eagles 4-6
NAC 4-7 Helm.Sp. 4-6
Graafsch. 4-7 Heracles 4-6
Eindhov. 4-7 Haarlem 4-5
TOPSCORERS: 1/3.Romario (PSV), vd-
.Laan (Feyenoord) en Stewart (Willem II) 5,
4/7.Roossien (Groningen), Petterson
(Ajax), Vanenburg (PSV) en Ellerman
(PSV) 4, 8/16.Bergkamp (Ajax), Griga
(Feyenoord), Meijer (Groningen), Arts
(NEC), Trost (Roda), Arnold (Roda), v.Geel
(Willem II), Berghuis (Voiendam) en Loef-
fen (Vitesse) 3.
KNVB AMATEURS
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A: VVOG-Rijnsburgse
Boys 3-2, Go Ahead K-Katwi|k 1-3, Quick
Boys-Sparta 4-0. Noordwi|k-IJsselmeen/o-
gels 1-1, Urk-Bennekom 2-1, ARC-DOS K.
1-3, FC üsse-Flevo Boys 1-1
ARC 5 3 1 1 7 17- 7
IJsselmeervog. 5 3 1 1 7 12- 7
Quick Boys 5 3 1 1 7 9-4
Noordwijk 5 2 3 0 7 9-5
Katwijk 5 3 1 1 7 7-3
DOS K 5 2 2 1 6 6-6
Rijnsb.Boys 5 2 1 2 5 9-5
Urk 5 2 1 2 5 8-11
VVOG 5 2 1 2 5 7-13
Flevo Boys 5 11 3 3 7-10
FCLisse 5 0 3 2 3 4-9
Go Ahead K. 5 11 3 3 8-14
Sparla N, 5 0 3 2 3 7-13
Bennekom 5 0 2 3 2 5-8
EERSTE KLASSE B: Excelsior P-Excel-
sior M. 2-2, Altena-Spijkenisse 2-1Seroos-
kerke-Huizen 0-2, Rozenburg-ASWH 2-1,
Barendrecht-Vitesse D. 0-0, DSVP-NSVV
1-2, Marken-Heeriansdam 3-2.
EBOH 5-9 SVW 5-5
Alph.Boys 5-8 Umtas 4-4
Tonegido 5-6 Sparta 5-4
RVC 5-6 Voorburg 5-4
HMSH 5-5 Neptunus 4-1
Nieuwenh. 5-5 Verburch 5-1
TWEEDE KLASSE A: ADO-VELO 1-0,
GDS-Roodenburg 1-0, Ouick H-Rijswijk 1-
2, OVV-Gouda 2-0, Olympia-Oliveo 1-1,
Spartaan'20-VCS 0-2.
Oliveo 5-8 GDS 5-5
Rijswijk 5-8 Olympia 5-4
Spartaan'20 5-6 Ouick H. 5-4
OVV 5-6 Roodenburg 5-3
VCS 5-6 VELO 5-3
ADO 5-5 Gouda 5-2
DERDE KLASSE A: Nieuwkoop-WSB 1-
4, VEP-Soccer Boys 3-3, SJC-lugdunum
1-4, Blauw Zwart-DONK 4-3, WSE-
Woerden 0-1, Docos-Altior 2-2
BI.Zwart 5-7 Nieuwkoop 5-5
VVSB 5-6 VEP 5-5
Lugdunum 5-6 Woerden 5-5
Soccer B. 5-6 V/SE 5-4
SJC 5-6 DONK 5-2
Docos 5-6 Altior 5-2
VIERDE KLASSE A: Alkmania-UDWS 1 -0,
Kickers'69-DOSR 1-4, Leidsche Boys-FC
Lisse 1-2, LFC-Meerburg 2-2, SJZ-Fore-
holte 4-1, ROAC'79-Alphen 5-1.
FCLisse 5-10 LFC 5-5
ROAC'79 5- 7 UDWS 5-4
DOSR 5- 6 Leidsche B. 5-4
Alkmania 5- 6 SJZ 5-4
Foreholte 5- 5 Meerburg 5-3
Kickers'69 5- 5 Alphen 5-1
VIERDE KLASSE B: RAVA-Randstad
Sport 3-2, HBS-Ouick Steps 4-1SVLV-Ce-
lentas 2-1, HVV-ODB 3-4, Cromvliet-BTC
3-2, WIK-Spoorwijk 3-0.
RES. TWEEDE KLASSE A: WSB 3-
Leidsche B.2 5-0, Warmunda 2-ROAC 4 5-
1, MMO 2-Docos 3 2-0, Meerburg 3-Rand-
st.Sp.2 1-3, Lisse 4-SVLV 3 2-2.
RES. TWEEDE KLASSE B: Alkman 2-
Bern 2 5-3, VNL 2-Lisse 3 1-1, VVSB 4-
DOSR 3 2-2, SJZ 3-SJC 4 4-2.
RES. DERDE KLASSE A: Kickers 3-Alk-
man.3 3-0, Alph.B.6-AHior 4 1-3, Alphen 3-
ROAC 5 1-6, SJZ 5-MMO 3 4-0.
RES. DERDE KLASSE B: Foreh.3-UDO 4
5-1. Lisse 6-Lugd.4 0-4, Teyl.3-ASC 3 3-5,
UVS 6-VVSB 5 2-9, Warmunda 3-SJC 7 1-
6,
RES. DERDE KLASSE C: DOSR 5-MVVL
1 1-0, Altior 5-Bern.5 0-0, SJZ 4-Alkman.4
1-2, VNA 2-Roodenb.6 1-0, Alph.B 5-
UDWS3 1-6.
RES. DERDE KLASSE D: Foreh.4-Rijn-
land 3 9-2, Teyl 4-Stompw.B.3 1-2, Docos
5-SJC 5 10-1, UDO 3-Randst.Sp.4 3-1.
SVLV 4-Lisse 5 6-1.
RES. DERDE KLASSE E: Roland 2-
Bern.4 4-1, Docos 6-SJC 6 1-t, UDWS 4-
DOSR4 1-1, VTL 3-Roodenb.5 7-1.
Sporting L. 6-12 G Vicente 5- 8
FC Porto 6-12 UmaoM. 5- 7
Benfica 5- 9 Farense 5- 7
GRIEKENLAND: Serres-Olympiökos 2-2,
Apollon-Panathinaikos 1-4, Aris-AEK 2-1,
PAOK-Panionios 1-0, OFI-Xanthi 1-0, loni-
kos-Yannina 2-0, Athmaikos-Doxa 6-2, Le-
vadiakos-Heraklis 1-0, Panahaik-Larissa 2-
0.
Panathin. 3-5 OFIKr, 3-4
Olympiakos 3-5 Serres 3-4
Aris 3-5 Levadiakos 3-4
TURKkJE: Trabzonspor-Galatasaray 3-0,
Karsiyaka-Gencierbirhgi 2-1, Bursaspor-
Adanaspor 3-1. Konyaspor-Aydmspor 1-1,
Ankaragücü-Gaziantepspor 1-2, Sariyer-
Fenerbahce 2-1, Besiktas-Bakirkoyspor 2-
0. Zeytinbumu-Boluspor 2-2
Besiktas 6-16 Sariyer 6-11
Galatasar. 6-13 Gaziantep. 6-10
Trabzonsp. 6-11 Genclerb. 6-10
LANDELIJKE JEUGD ATLETIEK
a-junioren
EERSTE KLASSE A: DWV-Noordwijk 2-3,
Ajax-ADO 2-0, UVS-Quick Boys 4-1. RVC-
Volendam 1-1, Roodenburg-VVOG 3-2,
AFC-Hollandia 3-0.
4-4
Ajax 5-9 Quick B.
Voiendam 5-8 ADO
AFC 5-7 Noordwijk
UVS 5-6 Hollandia
Roodenburg 5-5 DWV
RVC 5-5 VVOG
REGIONALE JEUGD
b-junioren
HOOFDKLASSE: Sliedrecht-Feyenoord 0-
10, ADO-SVV 2-6, Excelsior-VCS 2-2, Spij-
kenisse-Roodenburg 4-1, RVC-Sparta 2-0,
Marken 5-10 Vitesse D.
Heerjansd. 5- 7 Rozenb.
Excels.M. 5- 6 Huizen
5-6
5-6
EERSTE KLASSE C: Vaiieivogels-Dracht-
ster Boys 3-1, 8e Ouick'28-Or Nassau 1-4,
Genemuiden-DETO 2-3, GWV-Spcl Elim
1-O, Lunteren-WVF 2-1, Spakenburg-DO-
VO 3-2
GVVV 5-9 ACV 5-7
DETO 5-7 Lunteren 5-7
Spakenb. 5-7 Or.Nassau 5-7
TWEEDE KLASSE B: 's-Gravenzandse
SV-De Zwerver 1-3, Herovina-Everstein 0-
4, Nw.Lekkerland-Oranje Wit 1-3, Roda
Boys-Heukelum 1-0, Scheveningen-Ko-
zakken Boys 2-1, Leiden-Veen 0-4.
Everstein 5-9 Nw.Lekkerl. 5-4
Veen 5-8 's-Grav.SV 5-3
Koz.Boys 5-8 Herovina 5-3
Roda B. 5-8 Heukelum 5-3
Schevenin. 5-6 Or.Wit 5-2
De Zwerver 5-5 Leiden 5-1
DERDE KLASSE A: Monster-Voorschoten
2-0, BVCB-'s-Gravenzande 1-1, Sport-
lust'46-VVOR 3-1, RCL-DUNO 2-1, Hoek
se Boys-Zwaluwen VI. 0-1SportverSö-Ha-
zerswoudse Boys 1-2
VIERDE KLASSE D: Moordrecht-NSV'46
atg, Bodegraven-Schoonhoven 2-1, Leer
dam Sp-Nicolaas Boys 2-2, Groeneweg-
GSV 1-0, ONA-Stolwijk 2-5, Unio-Nieuwer-
kerk 1-1.
Stolwijk 5-8 Nicol.Boys 5-5
Groeneweg 4-6 Schoonhov. 4-4
Unio 5-6 Nieuwerk.
NSV'46 4-5 GSV
Moordrecht 4-5 ONA
Bodegraven 5-5 Leerdam S|
KNVB RESERVES
ZATEROAG
RES.EERSTE KLASSE: Ouick B 2-Baren-
dr.2 4-0, Noordwijk 2-ASWH 2 3-0,
Rijnsb.B2-Koz.B2 7-4, Rozenb.2-RCL 2
2-3, Lisse 2-RVVH 2 1-3, Katwijk 2-ARC 2
1-2.
Noord w 2 5-9 Katwijk 2 5-5
Quick B 2' 5-8 RCL2 5-5
Ri|nsb.B,2 5-6 RWH2 5-4
ARC 2 5-6 Rozenb 2 5-4
Barendr.2 5-5 KozBoys2 5-3
ASWH2 5-5 FC Lisse 2 5-0
RES. TWEEDE KLASSE A: Ter Leede 2-
Excels.2 1-3, Zw.Wit 2-Quick B.3 2-0,
Sportl 2-HBSS 2 2-2, Vit.Delft 2-Capelle 2
2-0, DSVP 2-Noordwijk 3 5-2, Hoekse B.2-
Zwaluwen 2 0-1.
RES. TWEEDE KLASSE B: ASWH 3-Ba-
rendr.3 2-0, VVGZ 2-Quick B.4 3-2, Oranie
W.2-NSVV 2 1-0, Zwerver 2-Altena 2 2-1,
SHO 2-Spijk,2 1-3, Zwervers 2-Lekkerl.2 1-
RES. DERDE KLASSE B: Ouick B.5-
Rijnsb.B.3 1-1, Oegstg.2-Katwijk 3 1-0,
Lyra 3-Spirit 3 2-2, ARC 3-üsse 3 3-1, RCL
3-Jodan B.2 5-1, Be Fair 2-Sportl.3 1-1.
RES. VIERDE KLASSE B: Leiden 2-Maas-
dijk 3 2-2, Jodan B.3-Voorsch 2 2-2, Flo-
reant 2-Die Haghe 3 2-0, Be Fair 3-DSVP 3
1-0, Hazersw.B.2-DSO 2 1-2, Zevenh.2-
RCL 4 0-0.
ZONDAG
RES. EERSTE KLASSE: Lens 2-DCV 2 2-
3, Nieuwenh.2-Papendr.2 2-0, Tonegido 2-
UVS 2 2-2, Wilhelmus 2-Rijswijk 2 3-0,
Westl.2-Unitas 2 1-2, DHC 2-HDVS 2 1-2
VROUWENVOETBAL
INTERREGIONAAL
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
Rijsoord-Vlissingen 2-0, Stedeco-Excelsior
5-4
Kloelinge 2-1, HBSS-Zwart Wit 0-7.
5-3
Zwart Wit
4-8 HOV
3-3
5-3
Stedeco
5-7 Excelsior P
5-3
5-2
Rijsoord
4-6 Vlissingen
4-2
Ter Leede
4-6 Kloetinge
3-1
DSVP
4-6 Oranje Wit
5-1
HBSS
5-6 Botlek
4-0
Wilhelm.2 5-8 UVS 2
Tonegido 2 5-7 Nieuwenh.2
Unitas 2 5-7 HDVS 2
Papendr.2 5-6 DCV2
Westl.2 5-6 Lens 2
Rijswijk 2 5-4 DHC 2
5-4
5-3
RES. TWEEDE KLASSE A: VUC 2-Ouick
2 alg, Roodenb.2-ADO 2 1-2 gest, HMSH
2-RVC 2 5-3, Wilhelmus 3-Velo 2 1 -1VCS
2-VDL 2 2-2, Spartaan 2-Alph.B.2 1-0
RES. DERDE KLASSE A: Umo 2-Nieu-
werkerk 2 4-3, HBS 2-Soccer B.2 1-3,
VVSB 2-UVS 3 0-7, Bl.Zwart 2-Lugd.2 1-1,
Gouda 2-DOSR 22-1, Lisse 2-Olympia 2 1 -
2.
RES. VIERDE KLASSE A: UVS 4-SJC 21-
3, k DWS 2-Roodenb. 3 5-3, SVLV 2-ROAC
2 1-2, Alph.B 3-Meerburg 2 3-0, Docos 2-
Foreh.2 5-5, Lugd.3-Altior 2 3-1
TWEEDE KLASSE
Papendrecht-Leiden 2-0, Sliedrecht-Rijs-
oord 0-1, SHO-Oostkapelle 1-4, Berkel-
Katwijk 4-6, Delta Sp-Zwart Wit 0-2
Oostkapelle 5-10 Papendrecht 3-4
Rijsoord 5-7 Zwart Wit 5-3
Oegstgeest 3-6 SHO 5-2
Katwijk 5-6 Sliedrecht 4-0
Delta Sp 4-5 Berkel 5-0
Leiden 5-5
ZONDAG
INTERREGIONAAL
EERSTE KLASSE
Sleutels-Donk 2-2, Oliveo-GDA 3-1, VCS-
KFC '71 1-4, Bloemhof-Stolwijk 1-1, Celeri-
tas-Groeneweg 1-1.
KFC'71 5-10 Bloemhof 4-4
Oliveo 5-8 GDA 4-2
Groeneweg 5-7 Donk 4-2
Celeritas 5-7 Stolwijk 4-1
RVC'33 4-5 VCS 3-0
Sleutels 4-4
TWEEDE KLASSE
Alblasserdam-Cabauw 0-1, SJC-NSV '46,
HSC-KFC 71 0-4, Celeritas-Blijdorp 1-1.
KFC71 5-9 Cabauw 4-4
UDO 5-8 Celeritas 3-3
SJZ 4-5 NSV '46 4-3
Blijdorp 4-5 SJC 5-3
Iduna 3-4 Alblasserdam 5-0
HSC 5-4
REGIONAAL
EERSTE KLASSE
Meerburg-VVSB 1-3, FC Lisse-Docos 0-6,
Alkmania-Altior 5-0, Iduna-UVS 0-6.
Docos 4-8 Foreholte 3-3
Alkmania 4-6 Kickers 3-3
UVS 3-4 FCLisse 4-3
WSB 4-4 Altior 4-1
Meerburg 3-3 Iduna
LFC
3-3
BUITENL. VOETBAL
BERLUN
Internationale marathon
Mannen: 1. Moneghetli (Aus) 2.08.16
(beste jaartijd), 2 Shahanga (Tan) 2.08.32,
3. Peter (DDR) 2.09.23, 4. Freigang (DDR)
2.09.45, 5. Hénninen (Fin) 2.12.40, 6. Nis-
himoto (Jap) 2.12.41, 7, Steffny (BrD)
2.12.44, 88. Shintaku (Jap) 2.12.49,9. Heil-
mann (DDR) 2.13.12, 10. Shahanga (Tan)
2.13.29.
Vrouwen: 1 Pippig (BrD) 2.28.48, 2.
Kokowska (Pol) 2.29.10, 3. Beurskens
(Ned) 2.30.00, 4. Rybicka (Pol) 2.33.16, 5.
Narock (Bra) 2.33.57. 6. Welzel (VSt)
2.35.09,7. Dzinbinska (Pol) 2.35.25,8 Jer-
schabek (DDR) 2.36.20. 9. Stephan (DDR)
2.37.23, 10. Grosser! (BrD) 2.38.35.
BRUSSEL
Internationale marathon
Mannen: 1. Szucs (Hon) 2.17.36. 2. Brus
selmans (Bel) 2.18.14, 3 Formanek (Pol)
2 20.33, 4. Maksine (Sov) 2.21.00, 5 Muy-
laert (Bel) 2.21 21, 6. Wood (VSt) 2.21.38,
7 Fleming (GBr) 2.22.32,8. Van Overbeke
(Bel) 2.23.10, 9. Parmentier (Bel) 2.27 01,
10. Goeral (Sov) 2.28.20.
Vrouwen: 1. Loenegova (Sov) 2.40.00
VERSAILLES
Parijs-Versaille8, 17,7 km
Mannen: 1. Behar (Mar) 55.50, 2. Leghn-
mider (Mar) 56.03, 3. Lucas (Fra) 56.11, 4.
Nagel (GBr) 56.24, 5. Richards (GBr)
56.47, 6. Ancel (Fra) 56.50
Vrouwen: 1Fays (Fra) 1.03.14, 2. Davies
(GBr) 1.04.09, 3. Ohier (Fra) 1.04.30
AZIATISCHE SPELEN BEIJING
Mannen 400m: 1. Al-Malki (Oman) 45.81,
2. Muftah (Qat) 46.09,3. Konakatomi (Jap)
46.85
Mannen 1500m: 1. Sulaiman (Qat)
3 43.56, 2. Bong-Yoo (ZKo) 3.45.04, 3.
Okuyama (Jap) 3.45.53
Vrouwen 4x400m: 1China 3.33.57,2. In
dia 3.38.45, 3. Malaysia 3.38.52
Vrouwen hoogspringen: 1. Sato (Jap)
1.94 m, 2. Hee-Sun (ZKo) en Zhonping
(Chi) beiden 1.90 m
Mannen marathon: 1Kim Won-tak (ZKo)
2 12.56, 2. Shimizu (Jap) 2.14.46, 3. Choi
Chol-ho (NKo) 2.18.18
Vrouwen marathon: 1. Youfeng (Chi)
2 35.19.2. Araki (Jap) 2.35 34,3. Lee Hi-ok
(ZKo) 2.36.31
JEREZ DE LA FRONTERA
Grote Prijs van Spanje formule 1: 1.
Prost (Fra) Ferrari 307,914 km in 1.48.01,
gem. snelheid 171,025 km/uur, 2 Mansell
(GBr) Ferrari 22,064 seconden, 3. Nannini
(Ita) Benetton 34,874,4. Boutsen (Bel) Wil
liams 43,296, 5. Patrese (Ita) Williams
57,530, 6. Suzuki (Jap) Espo 1,03.728, 7.
Larini (Ita) Ligier 1 ronde, 8. Gugelmin (Bra)
March, 9. Dalmas (Fra) AGS, 10. Alboreto
(Ita) Arrows Stand wereldkampioen
schap van 14 van de 16 races: 1Senna
(Bra) McLaren 78, 2. Prost 69, 3. Berger
(Oos) McLaren 40, 4. Mansell 31, 5. Bout
sen 30,6. Piquet (Bra) Benetton 26,7 Nan
nini 21, 8. Patrese 19, 9. Alesi (Fra) Tyrrell
13, 10. Capelli (Ita) Leyton 6, 11. Bernard
(Fra) Lola 5,12. Warwick (GBr) Lotus 3.13.
Modena (Ita) Brabham, Caffi (Ita) Arrows.
Nakajima (Jap) Tyrrell, Suzuki 2, 17. Gu
gelmin 1. Volgende wedstrijd: 21 oktober
Grote Prijs van Japan in Suzuka.
Voorprogramma Grote Prijs van Spanje,
OpeFLotus Euroseries: 1 Barrichello
(Bra) 20 ronden m 35.57,214, 2. Albers
(Ned) 35.57.580. 3. Sospin (Ita) 36 07,526,
4. Castro-Santos (Por) 36.09,530, 5. Brack
(Zwe) 36.14.344, 6. Johansson (Zwe)
36.14,565. Stand met nog één wedstrijd
te rijden (15 oktober in Hockenheim): 1.
Barrichello 126 punten, 2 Sospiri (Ita) 120,
3. De Ferran (Bra) 87,4 Dolan (Ier) en Jo
hansson 68, 6. Albers 67.
EERSTE KLASSE WEST: Jumpers - BVO
Alphen 76-34, Dunckers - Red Stars 50-45,
Dunkmn - Grasshoppers 2 51-53
JUNIOREN WEST: Waddinxveen Flyers -
Leiderdorp 20-80
BILJARTEN AMSTERDAM
Grand Prix kunststoten finale: Holka
(Heerlen) Thijssen (Den Haag) 3-2 (40-25
36-50 38-48 40-19 40-38). 3. Belderbos
(Hoorn) Stand Grand Prix-klassement na
twee wedstrijden: 1. Belderbos 21, 2.
Holka 15, 3. Scholtes (Voorschoten) 11
VUGHT
Nederland - Denemarken, amateurs:
Veder Herts (Ned) v o p (0-5) van Sóren-
sen (Den). Licht: Lücker (Ned) w.o.p (3-2)
van Johannesen (Den) ücht-welter: Marcé
(Ned) v.o.p (2-3) van Johansen (Den),
Pnns (Ned) v.o.p van Sondergaard (Den),
Carels (Ned) w.o.p (5-0) van Pedersen
(Den) Weiter: Janssen (Ned) verliest door
opgeven in de tweede ronde van Larsen
(Ned), Van Egmond (Ned) v.o.p (1-4) van
Rask (Den) Zwaar-welter Delibas (Ned)
w.o.p (5-0) van Ochieng (Den) Midden:
Sedney (Ned) v.o.p (0-5) van Lentz (Den)
Halfzwaar: Zwezerijnen (Ned) w.o.p (3-2)
van Elkjaer (Den).
COLUMBUS
Southern Open golftoemool, 1,1 miF
joen gulden: 1. Hallet (VSt) (68 66 65),
Knox (VSt) (69 62 68), Peoples (VSt) (67 62
70). 199, 4 Wilson (VSt) (67 64 69) 200, 5.
Lye (VSt) (66 70 65), Estes (VSt) (67 68
66), Twitty VSt) (62 71 68) 201.
CHEPSTOW
Europese Grand Prix: 1 Woosnam (Wal)
271 (65 67 67 72). 2. Olazabal (Spa) 274
(71 67 67 69). McNulty (Zim) 274 (67 67 68
72), 4. Martin (Spa) 275 (75 72 65 67). Raf-
ferty (GBr) 275 (72 71 65 67). Ogle (Aus)
275 (66 70 71 68), 7. Bailesteros (Spa) 276
(67 71 68 70). Ryström (Zwe) 276 (73 69 68
66), Langer (BrD) 276 (71 68 70 67). Fowler
(Aus) 276 (70 69 69 68). James (GBr) 276
(67 71 70 68), Montgomerie (Gbr) 276 (65
72 70 69), 69. Bos (Ned) 298 (77 71 76 74).
ZAALHANDBAL
SfTTARD
EC eerste ronde, mannen, landskam
pioenen. Sittardia (Ned) - Sporting Neer-
pelt (Bel) 21-17 (10-7). eerste wedstrijd: 24-
21, Sittardia naar tweede ronde. Beker
winnaars: Herrhes (Ned) - Initia Hasselt
24-20. eerste wedstrijd 17-18, Hermes naar
tweede ronde.
IHF-beker: Forst Bressanone (Ita) - Ta-
chos (Ned) 26-19 (11-8). eerste wedstrijd:
11-24. Tachos naar tweede ronde
Vrouwen, landskampioenen: Berchem
(Lux) V en L (Ned) 10-19 (3-8). eerste
wedstri|d: 6-24, V en L naar tweede ronde.
Bekerwinnaars: PSV (Ned) - Sporting
Neerpelt (Bel) 29-9. eerste wedstrijd 19-12,
PSV naar tweede ronde.
IHF-beker, vrouwen, eerste ronde: Le-
verkusen (BrD) - SEW (Ned) 32-17 (17-7).
Eerste wedstrijd 23-15. SEW uitgescha
keld
VROUWEN, EredivisieTachos - Quintus
16-16, Niloc - V. en L. w.g. 4 okt., PSV -
VZV, w.g. 2 okt., UVG - Foreholte 16-10,
Hellas - Aalsmeer 21 -21SEW - OSC w.g. 3
Aalsmeer
Hellas
SEW
2-3 Quintus
2-3 Tachos
1-2 UVG
1-2 OSC
1-2 Niloc
1-2 Foreholte
VELDHANDBAL
MANNEN, Eerste Klasse DES 72 -
Roda 27-18, Velo - EDH 18-19, Saturnus -
Animo 17-12, Wings - Wik 19-14
Wings 5-10 EDH 5-3
Saturnus 5-10 Animo 5-2
Wik 4- 6 Roda '71 5-1
DES 72 5-6
Tweede klasse AHVV 70 Saturnus 72
22-18, Quintus Atomium 16-14, V. et C. -
UVG 18-19
VROUWEN. Tweede Klasse A HVC -
Actief 12-9, Velo - Hollandiaan 9-13, DSO -
Olympia 72 12-8
Tweede Klasse BWestlandia - Oase 13-
3. Quintus - ADO 16-10, Treffers - DWS 9-
10
RCL
5-8
Hoekse B.
5-4
Zwaluwen
5-8
Voorschoten
5-4
Monster
5-7
's-Gravenz.
5-3
BVCB
5-7
Sportlust
5-3
VVOR
5-6
Sportver'35
5-3
Hazersw.B.
5-5
DUNO
5-2
VIERDE KLASSE B: Soccer Boys-KRV 2-
1, Ter Leede-Oudewater 4-1, Linschoten-
Kagia uitg, Oegstgeest-Zevenhoven 3-3,
TAVV-Jodan Boys 3-0, Floreant-Be Fair 1-
SoccerB. 5-10 KRV 5-4
Ter Leede 5- 8 Oudewater 5-4
Zevenhoven 5- 7 Jodan B. 5-3
Kagia 4- 5 TAVV 5-3
Be Fair 5- 5 Linschoten 4-2
Oegstgeest 5- 5 Floreant 5-2
VIERDE KLASSE B WEST I: RCH-SCW
0-0, NFC-Hoofddorp 1-1. OSDO-Beurs-
bengels 1-0, Swift-SMS 3-1, SlZO-Zand-
voort'75 1-3, Bloemendaal-Aalsmeer 0-2.
Zandvoort 5-9 Beursbeng. 5-5
OSDO 5-9 Swift 5-5
Aalsmeer 5-9 Hoofddorp 5-3
NFC 5-5 SMS 5-3
RCH 5-5 SIZO 5-2
SCW 5-5 Bloemend. 5-0
ZONDAG
HOOFDKLASSE A: UVS-Holland.a 0-1.
Papendrecht-DWV t-2, AFC-Elmkwijk 3-2,
DCV-DHC 0-2, ADO'20-Aalsmeer 5-4, Wil-
helmus-RCH 2-4, Blauw Wit-WFC 2-2.
Hollandia
RCH
Ellnkwijk
DWV
DHC
ADO'20
WFC
AFC
UVS
Pap9ndrecht
Aalsmeer
Wilhelmus
Blauw Wit
5 3
1 7
5 2 12 5
5 13 15
5 2 12 5
5 12 2 4
5 12 2 4
5 0 2 3 2
8- 5
9- 6
11-10
8- 7
6- 6
14-14
10-10
9- 9
5- 5
5- 6
9- 7
6- 7
6- 9
5-10
EERSTE KLASSE B: Sparta-HMSH 0-0,
Umtas-Neptunus afg, Verburch-EBOH 0-4,
Aiphense Boys-Voorburg 2-0, Tonegido-
SVW 1-2, RVC -Nieuwenhoorn 2-2.
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Lugdunum-LSVV'702-
1, Valken'68-GWS 2-5, Alphia-De Sleutels
2-4, HVZ-Koudekerk 0-0, SVOW-Abbenes
1-3, Woubrugge-MVKV 0-2.
GWS+11 5-8 HVZ 5-5
LSVV+6 4-6 Koudekerk 5-5
Alphia +2 4-6 Lugdunum 5-3
MVKV 5-6 Woubrugge 5-3
De Sleutels 5-6 SVOW 5-2
Abbenes 5-6 Valken'68 5-2
RES. EERSTE KLASSE: Sleutels 2-wou-
brugge 2 2-0, GWS 2-katwijk 4 0-1, Alphia
2-Lisse 4 2-2, Rijnsb.B.4-Quick B.6 5-3,
Noordwijk 4-Voorsch.3 1-1, Kagia 2-
Oegstg 3 n.gesp.
RES. TWEEDE KLASSE A: RCL 5-Kou-
dek.2 5-1, Leiden 3-Rijnsb.B.6 0-5, Valken
3-Noordwijk 5 2-2, Ter Leede 3-Quick B.7
2-2
RES. TWEEDE KLASSE B: Koudek 3-Ter
Leede 4 0-1, KRV 2-Noordwijk 6 1-2, Ha-
zersw B.3-Lisse 5 1-2, Rijnsb.B.5-Valken 2
1-2, Kagia 3-ARC 4 n.gesp.
RES. DERDE KLASSE A: Abbenes 2-KRV
4 2-2, Ri|nsb.B.8-Oegstg.4 3-2, Lisse 7-
Noordwi|k 8 2-0, Kagia 4-Ter Leede 7
n.gesp
RÉS. DERDE KLASSE B: MVKV 2-Qu.ck
B 8 5-0, Oegstg.S-Foreh.l 1-6, GWS 3-
wijk 5 1 -3. KRV 6-ARC 7 4-1Ter Leede 5-
Quick B.9 2-2, WSB 1-Rijnsb.B.7 4-1,
Voorsch.6-Lisse 8 2-1.
RES. DERDE KLASSE D: Sleutels 3-Le.-
den 6 5-3, Quick B.10-ARC 6 4-1, Alphia 3-
KRV 5 2-6, Voorsch.4-VTL 1 3-1, Ter
Leede 6-Lisse 6 1-5.
RES. DERDE KLASSE E: LFC 1-Kickers 1
3-1, SVOW 2-Hazersw.B.4 2-2, Voorsch.5-
Leiden 5 2-2, Alphia 4-ARC 5 4-0, Kou-
dek. 4-RCL 6 M.
ZONDAG
EERSTE KLASSE: UDO-ASC 1-2, Teylin-
gen-VTL 1 -0, VNL-Warmunda 5-4, FC Rijn-
land-Stompwi|kse Boys 1-1, Bernardus-
MMO 2-2.
ASC+2 5-7 VTL 5-5
Teylingen +3 4-6 UDO 4-3
Warmunda 5-6 VNA 4-3
Bernardus 4-5 VNL 4-3
MMO 5-5 FC Rijnland 5-2
Stompw.Boys 5-5
RES EERSTE KLASSE: SJZ 2-SJC 3 O-O,
UDO 2-ASC 21-5, Stompw B 2-Roodenb 4
10-0, LFC 2-Attior 3 0-0, ROAC 3-Alphen 2
BELGIE: Standard-Antwerp 2-1, Beer-
schot-Cercle 3-2, RWDM-Mechelen 0-1,
üerse-AA Gent 0-1Club Brugge-Club Luik
3-1, Charleroi-St.Truiden 0-0, Rac.Genk-
Anderlecht 0-3, Waregem-Lokeren 1-1,
Germinal-Kortrijk 5-1.
AA Gent 7-13 Charleroi 7-9
Cl.Brugge 7-13 Anderlecht 7-8
Standard L. 7-12 Mechelen 7-8
BONDSREP. DUfTSLAND: DüssekJorf-
Uerdingen 0-2, Karlsr.SC-St.Pauli 1-1,
Stuttgart-Wattenscheid 1-4, Hamburger
SV-Frankfurt 0-1, FC Köln-Dortmund 0-1,
Bochum-Nürnberg 0-0, Werder-FC Bayern
I-O, Kaiserslautern-Leverkusen 2-1,
Bor.M'gladbach-Hertha BSC 2-0.
Kaisersl. 8-13 Leverkusen 8-11
Frankfurt 8-12 WerderBr. 8- 9
FC Bayern 8-11 VfLBochum 8- 9
ENGELAND: Chelsea-Sheffield 2-2, Co-
ventry-QPRangers 3-1, Derby-Cr.Palace
0-2, Everton-Southampton 3-0, Leeds-Ar
senal 2-2, Manchester Utd-Nottingham F,
0-1, Norwich-Luton 1-3, Sunderland-Liver
pool 0-1, Tottenham-Aston V. 2-1, Wimble
don-Manchester City 1-1.
Liverpool 7-21 Cr.Palace 7-15
Arsenal 7-15 Manch.Utd. 8-13
Tottenham 7-15 Luton T 8-13
FRANKRIJK: Cannes-Toulouse 0-0,
Montpellier-Nice 3-0, Toulon-Auxerre 2-3,
St.Etienne-Bordeaux 0-0, Rennes-Metz 0-
2. Paris StG-FC Nantes 1 -1Nancy-Lyon 2-
0. Sochaux-Lille 0-0, Brest-Caen 5-0,
Monaco-Marseille 1-3.
Marseille 11-18 AS Monaco 11-13
Auxerre 11-16 Montpellier 11-12
Brest 11-13 ParisStG 11-12
fTALIE: Bari-Parma 2-2, Bologna-Torino 1-
0, Cagliari-Cesena 0-0, Fiorentina-Atalanta
3-1, Genua-Lecce 0-0, Inter-AS Roma 2-1,
Juventus-Sampdoria 0-0, Lazio-AC Milan
1-1, Napoli-Pisa 2-1.
EREDIVISIE: Canadians - Goba 117-108,
Donar - Weert 108-92, Den Bosch - Akrides
90 - 80, Orca's - Voorburg 88-73, Eindho
ven - Den Helder 96-99
Den Helder
3-6
Donar
2-2
Oen Bosch
2-4
Canadians
2-2
Meppel
1-2
Eindhoven
2-2
Akrides
2-2
DAS
1-0
Weert
2-2
Voorburg
2-0
Orca's
2-2
Goba
2-0
PROMOTIEDIVISIE: Virtus Zeemacht 89-
71. Basketiers - Wyba 102-71, Early Bird -
Lokomotief 99-91Racing Beverwijk - Cele
ritas 71-68, Kimbria - Gunco 93-85, BVG -
Luba Leiden 74-72, OSG Rotterdam Zuid
94-74
Beverwijk
2-4
Early Bird
2-2
Basketiers
2-4
Wyba
2-2
Zeemacht
2-2
Groningen
2-2
Luba Leiden
2-2
OSG
2-2
Lokomotief
2-2
Kimbria
2-2
Virtus
2-2
Gunco
2-0
Celeritas
2-2
Rott.Zuid
2-0
Mannen
HOOFDKLASSE: HGC - Victoria 5-0,
Kampong - Pinoké 2-3, Amsterdam - Oran
je Zwart 3-1Klein Zwitserland SCHC 3-0,
Bloemendaal - Forward 8-0, HDM - Tilburg
2-2
Amsterdam 5-10 Kampong 5-4
Bloemendaal 5- 9 Pinoké 5-3
HGC 5-8 SCHC 5-3
HDM 5- 8 Or Zwart 5-1
Tilburg 5 -7 Victoria 5-1
HCKZ 5- 7 Forward 5-0
OVERGANGSKLASSE B: Alliance - EHV
3-2, Nijmegen - Schaerweijde 1-0, Leoni-
das - MEP 2-3, Den Bosch - Breda 4-0,
Concordia - Union 1-4, Groningen - Leiden
2-1
MEP 5-9 Union 5-5
Leonidas 5-7 Schaerweijde 5-3
Den Bosch 5-7 Breda 5-3
Nijmegen 5-7 Leiden 5-3
Groningen 5-6 Alliance 5-3
Concordia 5-5 EHV 5-2
EERSTE KLASSE B: Alecto - Kameleon 1 -
2, Be Fair - Roomburg 1-1, Laren - Rood
Wit 2-0, HBS - HIC 0-1Bennebroek - Hur
ley 3-2
EERSTE DIVISIE B: Wilskracht - WSC 74-
72, Lisse - Azimma 89-64, Leiderdorp -
BVO Alphen 68-66 nv
Weert 2 1-2 Leiderdorp 2-2
Voorburg 2 1-2 BVO Alphen 2-2
WSC 2-2 Wilskracht 2-2
Lisse 2-2 Azimma 2-0
Laren
5-9
HIC
5-4
HBS
5-6
Kameleon
5-4
Rood Wit
5-6
Bennebroek
5-4
Be Fair
5-6
Alecto
5-3
Hurley
5-5
Roomburg
5-3
AC Milan 4-7 Juventus
Sampdoria 4-6 Pisa
Inter M. 4-6 Atalanta
SPANJE: Osasuna-Sp.Gijon 2-1, Athl.Bil-
bao-Atl Madrid 2-1, Tenerife-Barcelona 0-
1, Valladolid-Castellon 0-0, Valencia-Mal-
lorca 1-0, Espariol-Zaragoza Ó-O. Real Ma
drid-Cadiz 2-1, Oviedo-R Sociedad 2-1,
Burgos-Logrones 1-2, Betis-Sevilla 0-3.
Barcelona 5-10 Sevilla
Real Madrid 5- 8 Sp.Gijon
Osasuna 5- 7 Athl Bilbao
5-7
PORTUGAL: Umao-FC Porto 1-3, Be-
lenenses-Benfica 0-2, Estrela-Sportmg 1-
2, Guimaraes-Farense 2-0, Setubal-Cha-
ves 1-1, Famahcao-Braga 4-1, Nacional-
Tirsense 0-0, Boavista-Mantimo 1-0, Sal-
gueiros-Beira Mar 2-1, Penahel-Gii Vicente
EERSTE KLASSE WEST: New Stars
Verkerk 93-81Red Stars Shooters 79-80,
Binnenland - BVT/Juventus 78-74, Eie-
mentum GE - Dunckers 67-90, Waddinx
veen - Jumpers 102-64, Blitz - Punch 59-65
TWEEDE KLASSE: Rowic - Oegstgeest
84-67, Grasshoppers DAS 101-84, Goba -
Hurricanes 87-59, Luba Leiden 2 - Rotter
dam Zuid 77-64
Junioren eredivisie: Groningen - DAS 67-
134, Orca's - Goba 54-75, Wilskracht -
OSG 71-86, Canadians - Akrides 79-96,
Hoofddorp - Den Helder 83-86
Vrouwen
EREDIVISIE: Canadians - Grasshoppers
75-74. Akrides - Voorburg 53-49, Den Hel
der - Lisse 71-37, BVG - Luba RZ 60-71
Den Helder 2-4 RZ 2-2
Akrides 2-4 Lisse 1-0
Tonego 1-2 Groningen 2-0
Grasshopp. 2-2 Voorburg 2-0
Canadians 2-2
PROMOTIEDIVISIE: Luba RZ 2 Landsla-
ke Lions 65-53, MSV - DAS 67-73. Cheetah
PSV 64-40
TWEEDE KLASSE A: Rijswijk - Spirit 7-3,
Evergreen - Cartouche 2-0, Forescate -
Noordwijk 0-1, HDS - Dopie 4-0, Alphen -
VCL 3-1
Evergreen 5-9 Cartouche 5-5
Rijswijk 5-7 Spirit 5-5
HDS 5-6 Alphen 5-5
Forescate 5-6 Dopie 5-1
Noordwijk 5-6 VCL 5-0
Vrouwen
HOOFDKLASSE: HGC - Den Bosch 5-0,
Kampong - Hilversum 1-0, Amsterdam -
HDM 3-1, MOP - Rotterdam 1-0, Bloemen
daal EMHC 6-1, Groningen Laren 3-3
Amsterdam 5-9 Hilversum 5-4
HGC 5-8 Groningen 5-4
MOP 5-8 Rotterdam 5-2
Kampong 5-8 EMHC 5-2
HDM 5-7 Den Bosch 5-2
Bloemendaal 5-5 Laren 5-1
EERSTE KLASSE B: Alecto - Voordaan 3-
2, Amersfoort - HIC 2-1Alkmaar - Rood Wit
0-4. Gooische - Strawberries 2-2, Huizen -
Arnhem 1-1
Alecto 5-9 Arnhem 5-4
RoodWit 5-8 Voordaan 5-3
Amersfoort 5-8 Huizen 5-3
HIC 5-7 Strawberries 5-2
Gooische 5-6 Alkmaar 5-0
Leiden 5-10 Eechtrop 5-4
Bennebroek 5- 8 Haarlem 5-4
Xenios 5- 7 Roomburg 5-4
Zandvoort 5- 6 Kraaien 5-2
Forescate 5- 5 Hermes 5-0
TWEEDE KLASSE C: Kameleon Maars-
sen 2-2, Be Fair - Myra 1 -0, Maarn - Alphen
0-0, Randwijck - Soest 2-1FIT - Weesp 2-0
Randwijck 5-10 Soest 5-5
Myra 5- 6 Maarssen 5-4
Alphen 5- 6 Kameleon 5-3
Be Fair 5- 6 Weesp 5-2
FIT 5- 6 Maarn 5-2
LEN BEUING
mannen, tot 86 kg: 1. Okada (Jap). 2.
Seung-Kyu (ZKo), 3. Chieh (Tai) en Jamba-
lyn (Tai) tot 78 kg: 1. Byung-Joo (ZKo), 2.
Jinshan (Chi). 3. Hajiyusefzadeh (Iran) en
Der-Cheng (Tai) tot 71 kg: 1Hoon (ZKo),
2. Chang-Su (NKo), 3. koga (Jap) en Aria-
gin (Mon). tot 65 kg: 1. Okuma (Jap), 2.
Jong-Soo (ZKo), 3. Erwei (Chi) en Yiu
(HKo). vrouwen tot 52 kg: 1 Ueda (ZKo),
2. Fengxia (Chi), 3. Seung (HKo) en Mee-
Hee (ZKo).
HOOFDKLASSE A: DKOD-Die Haghe 5-
7, Kinderdijk-Allen Weerbaar 8-9, Rohda-
SCO 16-11, ZKC16-LDO 5-8
Die Haghe 5-10 SCO 5-4
Rohda 5- 8 Kinderdijk 5-2
A. Weerbaar 5- 8 ZKC'16 5-2
LDO 5- 6 DKOD 5-0
HOOFDKLASSE B: DVO-Fortuna 11-12,
Dalto-PKC 7-18, DOS'46-Deetos 12-19,
Wordt Kwiek-Oost Arnhem 7-16
Deetos 5-8 DOS'46 5-4
O. Arnhem 4-6 W. Kwiek 5-4
PKC 5-6 DVO 4-2
Fortuna 5-6 Dalto
5-2
OVERGANGSKLASSE A: Drachten-KVS
12-8, TOP-Oranje Zwart 14-16, VEO-Spar-
ta(N) 11-10, Wit Blauw-Oranje Wit 9-9
Drachten 5-10 Wit Blauw 5-4
Or. Zwart 5- 8 Sparta(N) 5-4
KVS 5- 6 Or.Wit 5-3
VEO 5- 4 TOP 5-1
EERSTE KLASSE E: Achilles-Trekvogels
6-6, Kwiek(Hg)-Fides Pacta 6-9, Quick(D)-
Sporting West 8-12, TOV-RODA 7-7
Achilles 5-9 Fides P. 5-5
Trekvogels 5-8 Quick(D) 5-4
RODA 5-5 Sporting W. 4-2
TOV 5-5 Kwiek(Hg) 4-0
EERSTE KLASSE F: Excelsior(H)-Diamco
11-10, Futura-Blauw Wit'51 12-8, Ons Ei-
bernest-BEP 6-6, Rozenburg-De Danaïden
7-11
Futura 5-10 Danaïden 5-5
Excelsior(H) 5- 6 BI. Wit'51 5-4
Diamco 5- 5 BEP 5-3
Eibernest 5- 5 Rozenburg 5-2
EERSTE KLASSE G: Animo-Tweemaal
Zes 7-5. HKC(Ha)-IJsselvogels 18-14, ON-
DO(sGr)-Nieuwerkerk 11-7, Pemix-Snel
13-10
Pernix 5-9 HKC(Ha) 5-4
ONDO(sGr) 5-8 Tweemaal Z. 4-2
Animo 5-7 Nieuwerkerk 4-2
Snel 5-4 IJsselv'ls 5-2
TWEEDE KLASSE F: Fiducia-Hoogvliet
15-8, De Algemene-ALO 15-3, De Bermen-
Victorira afg., Zuiderkwartier-Koog Zaan
dijk 5-9
Fiducia 5-9 Zuiderkwart. 5-4
Algemene 5-8 Victoria 4-3
K. Zaandijk 5-6 ALO 5-2
Hoogvliet 5-6 De Bermen 4-0
TWEEDE KLASSE G: ADO-Ventura Sport
12-8, Avanti-Merwede 11-12, Fiks-Tjoba
14-7, Olympia-ONDO(M) 12-6
Fiks 5-9 Olympia 5-5
ADO 5-8 T|0ba 5-4
Merwede 5-6 Avanti 5-2
VenturaS. 5-6 ONDO(M) 5-0
DERDE KLASSE K: WION-Vrienden-
schaar(B) 9-9, GKV(Hg)-KVR 7-9, Hou
Stand-KVR 4-5, KNS-Nieuw Flora 7-10
KVR 5-10 Hou Stand 5-5
DKC 5- 7 GKV(Hg) 5-4
Nw. Flora 5- 7 Vr'sch.(B) 5-1
WION 5- 6 KNS 5-0
DERDE KLASSE L: ODO(D)-Vitesse 9-11,
Phoenix-SEV 13-7, Actief-Olympiaan afg.,
Crescendo-Succes 9-7
Vitesse 4-8 Crescendo 4-4
ODO(D) 5-7 Succes 5-2
Olympiaan 4-6 Actief 3-1
Phoenix 5-6 SEV 4-0
DERDE KLASSE M: Excelsior(D)-THOR
(R) 12-3, Reeuwijk-Sagitta 4-15, Tempo-
Valto 9-9, Velocitas-NIO 11-9
Excelsior(D) 5-8 THOR(R) 5-5
Sagitta 5-7 NIO 5-3
Tempo 5-7 Valto 5-3
Velocitas 5-7 Reeuwijk 5-0
RUNDELFLAND: Ons Eiland-HSV 11-4,
Madjoe-DES 10-11, Fluks-Dubbel Zes 6-2,
ODS-Hoekse 18-9
DES 4-8 Dubbel Zes 4-4
ODS 4-7 Madjoe 4-3
Fluks 4-5 HSV 4-1
O. Eiland 4-4 Hoekse 4-0
RES. OVERGANGSKLASSE A: BW
Heerenveen 2-Oranje Wit(D) 2 9-6, Drach
ten 2-KVS 2 4-5, TOP 2-Snel 2 6-7, VEO 2-
De Meervogels 2 6-8; B: DOS/WK 2-Rheko
2 7-3, HKV 2-Fides Pacta 2 12-6, Achilles
2-De Overkanters 2 5-7, Rigtersbleek 2-
Blauw Wit 21012; C: HKC(Ha) 2-De Danaï
den 2 14-16, PKC 4-Luto 2 7-6, Die Haghe
3-DTV 2 9-8, Nic. 2-Asko 2 11-10
RES. EERSTE KLASSE D: ZKC'31-Sw.ft
(A) 2 5-5, ADOS 2-BEP 2 7-11De Algeme
ne 2-RODA 2 6-7, Groen Geel 3-Koog
Zaandijk 2 9-9; E: Blauw Wit 3-Futura 2 3-9,
Pernix 2-Het Zuiden 2 6-7, Allen Weerbaar
3-Groen Geel 4 9-9
RES. TWEEDE KLASSE J: BEP 3-OKV 3
7-4, Blauw Wit 4-KVR 2 2-9, Zuiderkwartier
2-Sporting West 2 10-8: K; DKC 2-IJssel-
vogels 2 4-8, Rozenburg 2-De Danaïden 3
10-5; L: Fiks 2-Vriendenschaar(Ha) 2 sno.,
Oranje Nassau(V) 2-VEO 3 8-6; M: Deetos
4-Zuiderkwartier 3 17-2
JUNIOREN F: Swift(A)-KVS 3-5, TOP-
Koog Zaandijk 8-15, Apollo-Allen Weer
baar 5-6, BEP-Rohda 9-7; G: Tempo-Dee-
tos 3-4, De Regenboog-De Danaïden 10-0
opv De Danaïden
BOEKEL
Nederlands kampioenschap moto-
cross, voorlaatste races: 250 cc, eerste
manche: 1. Visser (Yamaha), 2 Stnjbos
(Kawasaki), 3. Koning (Honda). 4. Van As
ten (Kawasaki), 5. Looman (Honda), 6. De
Bruijn (Honda), 7. Barth (Honda), 8. Klok
(Honda). 9. Van Mierlo (Honda), 10. Eg-
gens (Honda). 11. Lach (Honda). 12. Hof
stede (Honda), 13. Van Ham (Kawasaki),
14. Van der Smissen (Honda), 15 De Jong
(Honda) Tweede manche: 1 Looman, 2.
Visser, 3. Van den Berk, 4. Strijbos, 5. Van
Asten, 6. Koning, 7. Hendrickx (Honda), 8.
Van Mierlo, 9. Hofstede, 10. Eggens, 11.
Klok, 12. Beeks (Honda), 13. Van Dijk (Su
zuki), 14. Van Ham, 15. Vorstenbosch
(Honda). Stand: 1. en kampioen Strijbos
327, 2. Van Asten 245, 3. Visser 233, 4.
Hofstede 231, 5. Van Doorn 207, 6.
Looman 168. 125 cc, eerste manche: 1.
Tragter (Suzuki), 2. Van Drunen (Honda),
3. Xhofleer (Kawasaki), 4. Advokaat (Hon
da), 5. Evertsen (Kawasaki), 6. Van
Heeswijk (Honda), 7. Giesbers (Honda), 8.
Moes (Honda), 9. Pol (Kawasaki), 10. Hart
man (Honda), 11. Buitenhuis (H.
Brands (Honda), 13. Straver (Hi
Van Wel (Kawasaki), 15. Sw«
maha) Tweede manche: 1 1
Van Drunen, 3. Evertsen, 4. Bran
Rees (Kawasaki), 6. Van Grinsi
da), 7. Advokaat, 8. Van Hei
Schut, 10. Giesbers, 11. Straver,
man, 13. Zundorf (Kawasaki), H
Moes (Honda) Stand: 1. Tragti
Van Drunen 306, 3. Van Grinsvf
Brands 195, 5 Evertsen 182
Heeswijk 177. 500 cc, eerste m,
Van der Ven (KTM), 2. Combee
ki), 3. Rooijakkers (Kawasaki),
(Kawasaki), 5. Slomp (Kawasakï
nen (Kawasaki), 7 Van Loon (KTf
lems (Kawasaki). 9. Herlmgs (Hc
Wopken (Honda). 11 Wedage
12. Van Keimpema (Honda). 13. E
(Honda), 14. De Roode (Hor
Arends (Honda). Tweede manch
derVen, 2 Hulsen, 3, Koenen. 4.
Combee, 6. Rooijakkers, 7. Van
Mellendijk (KTM). 9. Herlings (Ho
Wopken. 11. Wedage. 12. Bn
(Honda), 13. Bennink (Honda),
Keimpema, 15. Bredenhof (Honda
1. Van der Ven 346, 2. Combe«
Hulsen 276, 4. Rooijakkers 225, 5
en Slomp 200.
Strassbessenbach (BrD), GP
cross, negende en laatste rac
stand na twee manches: 1. Gar!
/Haas (BrD) 40 punten, 2,
mann/Weinmann (BrD) 28, 3. Fühi
Ier (Zwi) 28, 4. Brustmann/Kirchn
22, 5. Netterscheid/Jehle (BrD)
Ramon/Strubbe (Bel) 16, 7.
/Geurts van Kessel (Ned) 15. Eii
wereldkampioenschap: 1
/Geurts van Kessel 220 punten, 2.
mer/Haas 207, 3. Führer/Stettler
Netterscheid/Jehle 177, 5. Timm
/Verhagen (Ned) 147, 6. Weinmar
mann 147.
EREKLASSE
DSRC-AAC 8-20, Dukes-RCC 12-
Amstelveen 0-16, Eemland-Basse
Castricum 3-6Dukes
DIOK 3-6 Eemland
HRC 3-6 Bassets
RCH 3-6 DSRC
AAC 4-6 RCC
Amstelveen 4-6
TREVISC (Ita)
Voorronden wereldbeker
Nederland Roemenië 7-45 (3-24
Spanje 30-6 (9-3)
BUSSUM
Holland Series (eerste wedstrijd
five om landstitel): HCAW - Terra
ZAALVOETBAL
AGENDA
Vanavond
EERSTE DIVISIE: Asbitondak - Ho<
Veerhuys
TWEEDE DIVISIE De Rozet - CO
com - Boerenburg (De Smep 20.
Martin Centrum - Zwarte Wolf (1
20.30), Frans Maas - HMSH.
HOOFDKLASSE: Bram Snackbar
Kuyper, Eigeman Bola Raga, Migo
Lugdunum - Noordwijk.
Woensdag
EERSTE DIVISIE: FV Snoekie - S
Bax - All Inn Stars (Gaasbak 20.00
TWEEDE DIVISIE: Bakker Sport
Boys (onder voorbehoud), JSB - R<
HOOFDKLASSEL: Stoof - Wally S
Vrijdag 1
EERSTE DIVISIE: Rex - AV Jan, Ce
Brezan, Nordstar - Alter Boys
McEnroe heeft
nog conditie
DEN HAAG (Reuter/AFP) - Voor
allen, die menen dat het John
McEnroe de laatste tijd aan uit
houdingsvermogen mankeert,
had de 31-jarige Amerikaan afge
lopen weekeinde een boodschap.
In de finale van het 500.000 dollar-
toernooi van Basel hield hij het
tegen Goran Ivanisevic vijf sets
«n vier en een half uur vol om uit
eindelijk met 6-7 (4-7) 4-6 7-6 (7-3)
6-3 6-4 te winnen.
Bij 5-3 in de derde set had de
1.96 meter lange Joegoslavische
aanvaller een matchpoint. Zijn
eerste service, die gewoonlijk als
een guillotine werkt, haperde op
dat cruciale moment. McEnroe
won het punt aan het net en ver
zilverde enkele slagenwisselin
gen verder zijn eerste doorbn
„Big Mac" was back in b
ness. De lijnrechters kregen
ook het hunne van mee. Be
spelers voerden verhitte dist
sies over „in" en „out waa
Ivanisevic een officiële wi
schuwing kreeg. De Joegosli
sche tennisser kon er niet over
dat hij na twee gewonnen sets
nog verloor. „Ik denk dat ik
veel te gemakkelijk heb op
vat."
McEnroe was zichtbaar gel
lcig met zijn 76ste toernooi-o^
winning na een periode
droogte, die veertien maant
duurde.
Brad Gilbert pakte in Brisbi
zijn 20ste zege. In de finale was
beter bestand tegen de regen-
derbrekingen dan Aaron Kri
stein: 6-3 6-1. De Argentijn Frai
Davin werd winnaar van
300.000 dollartoernooi van Pa
mo. Juan Aguilera, die 27 pl<
sen hoger op de ranglijst sti
verloor in drie sets.
QSÜEE3 GIR011 22222 BANK 70.70.70.333 UTRECHT
G.A. 3 kol. x 120 mm
2-4 MSV 1-0 TWEEDE KLASSE B: Leiden - Kraaien 3-
2-4 Oica's 1-0 0. Xenios Bennebroek 1-2. Eechtrop -
1-2 Dragons 1-0 Haarlem 0-1, Hermes - Zandvoort 0-3,
2-2 Landslake 2-0 Roomburg - Forescate 2-0
Ons land telt duizenden verstandelijk gehandicapten. Mensen die sterk
afhankelijk zijn van onze zorg. Maar ook van onze financiële steun.
Voor een zo zelfstandig mogelijk bestaan. Veel is al geregeld. Toch is er
meer nodig om hen écht een kans te geven. Helpt u hen daarbij een stap
verder. Door uw bijdrage krijgen ze die kans.
GIR011 22222 BANK 70.70.70.333 UTRECHT
Nationale Kollekte
Geestelijk Gehandicapten