PORT Ajax kleurloos maar effectief tugbyers krijgen pak laag van Roemenen De bewogen week van Melbi Raboen SpoorptTV landag 1 oktober 1990 pagina 13 Controverse tussen trainer en 'supporter' ASC zit zonder bestuur MW verprutst vele kansen tegen landskampioen Vergeefse reis van Monaco BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD ^VISO Rugbyspelers staan over het algemeen niet bekend als lastige jongens. In vergelijking bijvoorbeeld de tamelijk verwende voetbalprof, is het prototype van de Nederlandse rugbyer nog rasechte amateur die zijn sport met enthousiasme beoefent. Dientengevolge is zijn incasse- svermogen zowel in als buiten het veld groot. Alhoewel, ook in deze zijn er grenzen. door Ad van Kaam werden in Italië, waar het Ne- ands team na een imposante op- door heel Europa was aanbe- om samen met Roemenië, Ita- n Spanje te strijden om twee tic voor de volgend jaar te verspe- yorld Cup, in ruime mate over- eden. Enerzijds als gevolg van lechte en on-Italiaanse organi- en anderzijds vanwege de ei- soms wat onbeholpen wijze rop inhoud werd gegeven aan Degrip amateurisme. Het gevolg zich raden: op de eerste de bes- >eeldag ging Oranje in het nabij etie gelegen Treviso tegen favo- Roemenië keihard onderuit: 7- at irritatie zo al niet doet. Alles namelijk tegengezeten, vanaf moment dat de 25-man tellende ctie van het coach-duo Theo ders en Piet Paul voet op Itali- se bodem had gezet. Dat begon net de mededeling dat toch hts twee van de vier teams zich r het wereldkampioenschap Jen kwalificeren. In Nederland vlak voor het vertrek naar Ita- even het bericht gecirculeerd er maar één land behoefde af te en. Verkeerd geïnterpreteerd r het bondsbureau in Hilver- i, heette dat naderhand. Blij ge- ikt dus met een dooie mus. srit uim drie uur durende rit in de - door het Braziliaans voetbal- 1 nog gebruikt tijdens het WK- bal van afgelopen zomer alhier - Milaan naar Padua (dat overi- i ook een vliegveld heeft) was tmin incalculeerd, maar daar nog mee te leven. De perikelen >nnen pas goed toen Oranje naai was aangekomen in het rting Centre in Montegrottd di ne. Op de plaatjes oogde het i, maar in de praktijk was het i allemaal wat minder mooi dan er zo op het eerste gezicht uit- Een Westduitse bejaardencam- g", zo omschreef tweederijer j-Jan Berendsen het kuuroord ,ex camping annex hotel annex :o het tijdelijke onderkomen fend. De twee meter lange Lei- laar had nog het geluk dat hij zijn p bemeten kamer slechts met teamgenoot moest delen. De i voorwaartsen, jongens met im- ante lichamen die stuk voor k meer dan 100 kilo op de schaal ngen, konden zich wenden nog en in wat zij noemden hun 'hon- lok'. En slapen deed het meren- il maar op de grond. De spiralen ren van dien aard dat je nooit ideenvoudig helemaal stil kon {en. Der lom, het zeker toch niet geringe isseringsvermogen van heel wat ire boys werd in de eerste twee "en behoorlijk op de proef ge- d, omdat ook het eten aanvanke- I bepaald te wensen overliet. En Isant was de video nog in Neder- J achtergebleven en omdat het ^1 niet in een dergelijke 'luxe' jrzag, moest een eerder dit jaar peeld duel tussen de aanstaande tnstander Roemenië en Italië op frdagavond in de spelersbus 'den bekeken. Snijders vooraf nog koesterde om voor een daverende verrassing te kunnen zorgen op niets meer be rustte dan een foutieve inschatting van hoe de verhoudingen waarlijk lagen. De Roemenen zijn in tegen stelling tot zijn mannen - van wie de meesten bij hun respectievelijke bazen gewoon zeven vrije dagen hadden moeten opnemen om mee te kunnen - pure profs. Toerden ter voorbereiding op dit evenement een maand door Engeland, oefen den daar louter tegen topclubs en huurden voor alle zekerheid de voormalige Bath-coaches Robson en Hudson voor de duur van drie maanden in om hen bij te staan. Catastrofaal Maar hoewel de start catastrofaal was en de uitslag anders doet ver moeden, werd Oranje toch niet weg gespeeld door zijn opponent. Voor al na de pauze (3-24) bood Neder land behoorlijk partij. Toen ook zag de ploeg, tot groot enthousiasme van de 600 toeschouwers, kans de Roemenen af en toe onder druk te zetten. Dat resulteerde weliswaar slechts in één try (van DIOK-speler Marcel van Loon), maar zorgde er in elk geval voor dat de wedstrijd op zich het aankijken volledig waard was. Het uiteindelijk verschil werd be paald door de nummer 11 van de Roemenen Raceanu, die door de Oranje-verdediging niet te stoppen was. Hij nam drie try's voor zijn re kening, ongrijpbaar als de snelle winger was. Na deze kansloze affaire moet Ne derland zich nu richten op Italië en Spanje, de twee resterende tegen standers. Tegen die tijd (woensdag wacht het duel met de Italianen die met 30-6 wonnen van Spanje) zullen de Oranjespelers gewend zijn aan de omstandigheden, terwijl ze nu bovendien weten waar ze staan. Dat kan straks misschien nog schelen. AD VAN KAAM KATWIJK - De 4-0 zege van Quick Boys op Sparta Nijkerk deed trainer Melbi Raboen zichtbaar goed. De Hagenaar had ook wel een opkikkertje verdiend. Zeven dagen eerder, na de (verloren) wedstrijd tegen Katwijk had hij nog zijn ontslag bij het bestuur ingediend. Melbi Raboen. "Ik heb inderdaad een paar bewo gen dagen achter de rug", bekende Raboen. "De reden van alle opwin ding is dat ik na de wedstrijd tegen Katwijk door iemand die bij Quick Boys in hoog aanzien staat op mijn ziel ben getrapt. Daarbij is zelfs een opmerking over mijn huidskleur gemaakt. Zelf heb ik het niet ge hoord, maar het is me van meerdere kanten bevestigd. Nou hoor ik die deugt er iets van. En dan hoor ik hem zeggen dat hij twintig jaar gele den met Quick Boys kampioen is geworden. Ja. hij is een keer kam pioen geworden. Ik ben de afgelo pen jaren wel vijftien keer kam pioen geworden. Weetje wat ik hem gezegd heb? Dat hij op mijn kosten de trainerscursus mag volgen." LEIDEN - Het rommelt bij ASC. De Oegstgeester club, met zijn 98 jaar de oudste in de regio Leiden, zit voorlopig zonder bestuur. "Het oude bestuur was niet hele maal een eenheid", is de verkla ring van Gerard Ciggaar, tot voor kort zelf secretaris. "Er bestond af en toe verschil van mening. Dat werkt niet. zeker niet op langere termijn. In het belang van de ver eniging is besloten pas op de plaats te maken". Dat gebeurde onlangs na het verschijnen van een rapport van een speciale commissie, die het functioneren van het bestuur had onderzocht. ASC-lid Haagsma maakte deel uit van die commis sie en heeft inmiddels zitting in het interim-bestuur dat met name is belast met het zoeken naar kan didaten voor het nieuw te forme ren college. De lopende zaken worden nog steeds behandeld door de oude bestuurders. Haags- ma: "In het kort komt het hier op neer: het oude bestuur functio neerde niet meer door interne te genstellingen. De commissie heeft het vervolgens geadviseerd af te treden. En dat is gebeurd". ASC hing de vuile was echter niet buiten en liet de wisseling van de wacht voor de buiten wacht geruisloos voorbijgaan. Zoals ook de leden van de club in het ongewisse bleven over de pre cieze toedracht. De 'interne te genstellingen' werden niet nader toegelicht. Haagsma bestrijdt echter dat het opstappen van het bestuur te maken heeft met het tumult rond het vertrek van trai ner Bert Kort aan het eind van vo rig seizoen. Ook de voorbereidin gen van het jubileumfeest zijn naar zijn zeggen niet de oorzaak van de bestuurscrisis. Wat dan wel? "Laat ik het zo zeggen: de mensen lagen elkaar niet zo. Wat heeft het voor zin om dat naar bui ten te brengen? Daar schiet nie mand iets mee op". boed voor de opbouw van wat ^"onde agressie", probeerde coach Paul. in het dagelijks leven in- icteur bij de commandotroepen ten positieve te keren. Ook collega Theo Snijders trachtte idgedwongen om die minpunten aan te grijpen om zijn spelers „Laat ze hun onge- ygen maar lekker op het veld bot sprak hij vooraf. rsïUC 'Ofrkte die truc Nee dus. Inplaats agressie te tonen stonden de ïnjeklanten stijf van de zenuwen evfaet veld, wachtend op de volgen- heportie ellende die over hen heen v«i komen. Kwam die ook? Natuur- m|. De Roemenen, die zelf ook uiien en been klaagden over hun «handeling in Italië, reageerden >t*h als hongerige wolven af op de Daarmee hun favorieten- meteen waarmakend ook. alM na tien minuten (0-12) was het idelijk dat de heimelijke hoop die MAASTRICHT (GPD) - De fikse nederlaag (1-4) die MW gistermiddag tegen Ajax moest incasseren, doet vermoeden dat de lands kampioen in Maastricht een gemakkelijke middag heeft gehad. Dat is slechts ten dele waar. De hekkesluiter van de eredivisie had zelfs voor een stunt kunnen zorgen als de ploeg in de eerste helft de kansen had benut. Nu was het Ajax dat op slag van rust messcherp counterde en via Pettersson koelbloedig scoorde. De Zweed plaveide daarmee de weg naar de uit eindelijk royale winst. Die treffer had een verdovende uit werking op MW en vooral op Regi nald Thai. De lange voorstopper van de Limburgers, die al vroeg in de wedstrijd zijn visitekaartje afgaf met twee forse overtredingen, heer ste in de verdediging, maar ging twaalf minuten na de rust volledig over de schreef. Hij reageerde zijn frustraties af op Winter en zag te recht het geel. Met die terechte straf haalde Ma rio van de Ende zich de hoon op de hals van het publiek en Thai. De verdediger verloor zijn zelfbeheer sing, stormde als een wildeman op de rechtspreker af en duwde hem twee keer bijna omver. Van de Ende liet zich daardoor niet van de wijs brengen, bedacht zich geen mo ment en toverde het rood tevoor schijn. Thai en MW reageerden verbijsterd, maar zagen gemakshal ve over het hoofd dat niet Van de Ende, maar de amateuristische re actie van de verdediger de Lim burgse ploeg in het ongeluk stortte. Het betekende het begin van MW's ellende. kreten wel meer vanaf de tribune, daar kan ik me in de regel niet druk over maken. Wat het publiek roept, lap ik aan mijn laars. Dit was echter iets anders. Tegen deze man kijken veel mensen bij Quick Boys op." Leen Aandewiel. want om hem gaat het. zou bovendien de opstel ling en de taktiek van Raboen in he vige mate bekritiseerd hebben. Ra- boen Het is elke week wat. nooit Technisch directeur "Maakt me niet uit hoeveel het kost. En dan moet hij maar eens voor de groep gaan staan, kan hij eens zien wat dat inhoudt. Desnoods wordt hij trainer, dan ga ik wel verder als technisch directeur. Weetje wat het is, deze man weet alles beter. Ken nelijk was het feit dat ik zijn zoon Gert, met wie ik overigens een pri ma verstandhouding heb. om takti- sche redenen tegen Katwijk buiten het elftal heb gehouden de druppel die de emmer deed overlopen. Hei ergste vind ik nog dat hij het niet in mijn gezicht zegt. Van man tot man had ik heus wel een keer met hem willen praten." "Op maandag heb ik weer met het bestuur gesproken. Dat wilde niet ingaan op mijn verzoek tot ontslag. Het stelde dat de verhouding tussen enerzijds de trainer en de spelers groep en anderszijds de trainer en het bestuur goed was. Dus dat er geen enkele reden was om te ver trekken. Woensdag is er nog een ge sprek gearrangeerd met Aandewiel. Daarin ontkende hij dat hij een dis criminerende opmerking had ge maakt. Wat moest hij anders... Echt uitgepraat is er niets. Excuses heeft hij bij voorbeeld niet gemaakt." Nonsens Leen Aandewiel zelf begrijpt niet waar Melbi Raboen zich druk om maakt. "Het hele verhaal is eigen lijk te gek voor woorden, het sop is zogezegd de kool niet waard. Hij be schuldigt mij van racistische op merkingen. Dat is klinkklare non sens. Natuurlijk wordt hier in Kat wijk wel 'ns wat geroepen. Maar dat heeft toch verder niks te betekenen. Ik heb in elk geval niks vreemds ge zegd en ik heb 'm zeker niet aange vallen. Want die verhalen doen nu druk de ronde. Ik zweer het met de hand op mijn hart dat ik hem niet heb aangeraakt. liet enige wat ik 'm gezegd heb dat hij alleen de schuldi ge was van de nederlaag tegen Kat wijk. Daar heeft hij verschrikkelijk veel trammelant om gemaakt. Ik heb dat alleen maar gezegd als sup porter van Quick Boys. Niks meer. niks minder. Heel veel mensen heb ben hetzelfde gezegd, alleen van Leen Aandewiel pikt hij het niet. En ach, Raboen zelf roept ook wel eens wat onaardigs over mij. Daar rea geer ik verder ook niet op". "Raboen is een goede trainer benadrukt Aandewiel. "laat dat dui delijk zijn. Maar buiten het veld ge draagt hij zich een tikkeltje vreemd. Wat er nu is gebeurd, was eigenlijk allemaal te verwachten. We 'weten allemaal dat hij trainer is geweest bij UVS en tijdens die periode zijn er ook rare dingen gebeurd. Ik wil er eigenlijk niet te veel over zeggen. Het valt me trouwens tegen dat hij over deze kwestie heeft gesproken. Er was namelijk afgesproken dat er niets meer gezegd zou worden" Het bestuur van Quick Boys heeft geen maatregelen getroffen om een herhaling te voorkomen "Wat voor maatregelen zouden dat dan moe ten zyn. Leen Aandewiel verbieden om bij Quick Boys te komen'' Dat gaat ons te ver. Alleen hopen we wel dat we verder van dit soort akke fietjes verstoken blijven", aldus be stuurslid Arie de Vreugd. Stefan Pettersson heeft Ajax op 0-1 gezet tegen MW. Op de grond weet Ed win van Berge Henegouwen inmiddels ook hoe laat het is. Vergoossen mingen met woeste tackles te com penseren. Bovendien begon de ver moeidheid zich af te tekenen. Ajax had daarop het gepaste antwoord klaar. Halverwege het tweede part besliste Ajax de wedstrijd definitief Het was niet eens verwonderlijk dat de wedstrijd volledig uit de hand dreigde te lopen. Trainer Sef Ver goossen maande zijn spelers tot rust en gaf aanvoerder Delahaye op dracht orde op zaken te stellen. „Je kunt gekke dingen gaan doen en kwaad zijn. Terecht of niet. op dat moment heb je er geen baat bij. Het ging er toen vooral om dat er rust in de tent kwam. Dat was mijn zorg", verklaarde Vergoossen na afloop. „Thai heeft op de grens gespeeld, dat is zijn instelling". Na de rode kaart was MW volle dig uit het lood geslagen. De aange slagen ploeg kon geen vuist meer maken en probeerde de tekortko- HEERENVEEN (ANP) Tot verbazing van trainer/coach Jan Reker van Roda JC maakte een 'spion' van AS Monaco zater dagavond video-opnames van de uitwedstrijd van de Kerk- raadse ploeg tegen Heerenveen. Reker was verwonderd omdat de Monegasken zich weinig zor gen meer behoeven te maken de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker te bereiken De overwinning van 3-1 is meer dan voldoende voor de Fransen. Navraag leerde Reker dat de 'filmer' louter op pad was ge stuurd om Alfons Groenendijk op celluloid vast te leggen. De middenvelder ontbrak in de eer ste wedstrijd wegens een schor sing. Zaterdag tegen Heeren veen ookMonaco wilde Groenendijk op de video opne men. Ze wisten niet dat hij voor de competitie drie duels is ge schorst. Woensdag is hij echter weer beschikbaar." in zijn voordeel. Na de zevende c ertreding van Quaden, nu op Pet- t rsson, kende Van de Ende geen pardon en legde hij de bal op de stip. Vanaf elf meter maakte Berg kamp geen fout. Pettersson MW sputterde nog wel even tegen, maar het zette geen zoden aan de dijk. Vijf minuten later zorgde Pet tersson voor 3-0, waarna invaller Smeets koppend kon tegenscoren. Ajax-invaller Ronald de Boer bracht vijf minuten voor afloop de eindstand op 1-4. „Voor rust", meende Vergoossen naderhand, „hebben we voor spektakel ge zorgd. Als je tegen Ajax een kans wilt hebben, moetje zorgen dat die ploeg niet aan voetballen toekomt. In de eerste helft waren we een heel eind in de goede richting. We had den zelfs op voorspong kunnen ko men. Een zwak moment tegen Ajax kan je echt< r de kop kosten. Dat is prompt gebeurd". Ajax had zich volgens trainer Leo Beenhakker ingesteld op een agres sief MW dat achterin risico's zou nemen „We hadden er rekening mee gehouden dat MW een tegen een zou spelen en dat het midden veld heel agressief zou storen. Van daar de afspraak om het midden veld over te slaan en de diepte te zoeken. Dat ging ons in de eerste helft met goed af. omdat Pettersson te veel door de lucht werd aange speeld Na de rust kregen we de wedstrijd alsnog in handen. MW zat er doorheen en probeerde dat in de duels op allerlei manieren te compenseren. Wij hadden toen het goede antwoord klaar" MAANDAG 17 30-18 15 Sportnet Bowlen Europa cup m Wenen 18 00-19 00 EURO Watersporten 18 10-18 32 Ned i Sport op I 18 15-19 30 Sportnet Pro Bowlen 18 55-19.20 Ned 2 Sportpanorama 19 00-19 30 EURO Vlot Races 19.30- 20.00 Sportnet Spaons voetbal 19.30-20 00 EURO Eurosporlnews 20 00-21 00 EURO Amerikaans honkbal 20.00-21 30 Sportnet Boksen 21 00-22 00 EURO WK Snooker 21 05-21 40 BRT 2 Totsport vrede soorten 21 30-23 00 Sportnet franse Rugby Lee- 2200 23 00-00 30 EURO US Co"ege Footbe* USC-Penn State 00 00-01 00 Sportnet Bowlen Europa- 0030-01*30 EURO Eurosporlnews

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13