'Oegstgeest komt zijn verplichtingen niet na )nr< lereiu l-goet [belasting omhoog in Zoeterwoude Gouden Leeuw mag niet uitbreiden van Yoorschotense raad Collegepartijen Warmond stemmen in met stijging afvalstoffenheffing Oegstgeest pleit bij Kamer voor 'homo-verl iiiiteiiis Bouwer Endegeest-villa s boos over uitstel 2H3ZSE De plek bij het Oegstgeester landgoed Endegeest waar de 30 omstreden villa's moeten komen zal nog wel even leeg blijven. (archieffoto) Alleen WD verzet zich tegen lastenverhoging Vervolg van pagina 1 OEGSTGEEST - Volgens di recteur J.A. van Lit van IBB Kondor is de gemeente Oegstgeest verplicht een schorsing aan te vragen van de bouwvergunning voor 30 villa's bij landgoed Ende geest. De overeenkomst zou daar geen twijfel over laten bestaan. Hij vond het gister avond dan ook 'zeer merk waardig' dat de gemeente raad daarvan afzag, met alle vertragingen vandien. Vorig jaar ging de gemeenteraad van Oegstgeest na lange discussies akkoord met de bouw van 37 villa's op het terrein. Nadat het ministerie VOORSCHOTEN - Het Voor- schotense motel/restaurant De Gouden Leeuw krijgt geen toe stemming de keuken te ver plaatsen en motel en restaurant te vergroten. Burgemeester en wethouders wilden de plannen via een snelle procedure moge lijk maken, maar de gemeente raad stak daar gisteravond een stokje voor. Vorige week dinsdag tekende zich in een raadscommissie nog een meerderheid af voor de verplaat sing van de keuken. Kort daarop be gon het Van der Valk-concern, vol komen illegaal, deze keuken te bou wen. Deze illegale bouw aan de ach terkant van het complex aan de Veurseweg wekte gisteravond de woede van raadsleden. Het college meldde dat dinsdag een eerste waarschuwing is uitge deeld. Gisteren ging een officieel protest de deur uit. De bouw moest onmiddellijk worden stilgelegd en wanneer het bedrijf het bewuste ge biedje binnen een week niet in oude staat herstelt, zal de gemeente dat op kosten van het concern laten Overigens leek een raadsmeer- derheid gisteren wel wat te voelen voor de verplaatsing van de keuken, die de grenzen van het bestem mingsplan vijf meter overschrijdt. Vraag was echter of die verplaat- iVARMOND - Met pijn in het hart gaan de Warmondse col legepartijen WD en CDA ak koord met een flinke stijging van de tarieven van de afval stoffenheffing. Oppositiepartij Progressief Warmond had gis teravond tijdens de raadscom missie financiën grote moeite friet de verhoging en behield haar stem voor. Als ook de gemeenteraad akkoord mal Stijgt de heffing voor de bur- nn van itü gulden m 1990 tot 24u gulden volgend jaar. Omdat het col lege in zijn programma heeft vast gelegd dat zij de kosten voor hon derd procent wil doorberekenen, fouden de lasten in 1993 op 310 gul van WVC eind dat jaar onverwacht 1,8 miljoen gulden voor restauratie van het kasteel beschikbaar stelde, kwamen Oegstgeest en IBB Kon- dor overeen het aantal te bouwen huizen omlaag te brengen tot dertig. Voor de bezwaarmakers - waar onder de PPR-afdeling Oegstgeest en de werkgroep milieubeheer van de Rijksuniversiteit Leiden - was dat geen reden hun bezwaren in te trekken. Het strandwallenland- schap waarop moest worden ge bouwd zou onherstelbare schade lijden, zo redeneerden zij. Volgens B en W van Oegstgeest is de gemeente Leiden de aangewezen instantie om de Raad van State te vragen de schorsing te heroverwe gen. Leiden is eigenaar van het kas teel en zou kunnen aantonen dat spoed noodzakelijk is omdat het kasteel in een vervallen staat ver sing van de keuken zomaar losge weekt kon worden van de omstre den uitbreiding van motel en res taurant, uitbreidingen die de gren zen van het bestemmingsplan aan zienlijk zouden overschrijden en die goed bekeken moeten worden bij een eventuele herziening van dat bestemmingsplan. Zou dat 'losweken' eerlijk zijn te genover de vele bezwaarmakers en bleven de keukenplannen ook over eind als restaurant en motel niet zo mochten groeien als voorgesteld? College en CDA vonden van wel. een krappe meerderheid van D66, Groen Links en de collegepartijen PvdA en WD dacht daar anders over. Groen Links opperde zelfs dat het bedrijf niet thuishoort aan de Veurseweg en maar beter zijn bie zen kan pakken. Wispelturig Wat er na de afwijzing van de plan nen moet gebeuren is onduidelijk. Burgemeester en wethouders bera den zich, maar over de keuzemoge lijkheden leken de meningen na de vergadering uiteen te lopen. Vol gens burgemeester P. Cannegieter is het aan het Van der Valk-concern om met nieuwe plannen te komen. Zijn college zal de plannen vervol gens bezien. Volgens CDA-wethou- der financien en ruimtelijke orde ning, F. ten Have. kan het college onmogelijk terugkomen met dezelf de uitbreidingsplannen voor de keuken. den en een jaar later op 357 gulden moeten uitkomen. PW-raadslid mevrouw A.M. van Ree wil eerst weten wat bedrijven, campings en andere groepen moe ten betalen voordat ze een oordeel geeft over het voorstel. CDA-raads- lid J.J. Bonnet zei dat er een nieuwe tegenvaller aankomt nu de gemeen schappelijke vuilverwerking (Ge- vulei) heeft bekendgemaakt dat dc prijs voor het verwerken van afval omhoog gaat. Hij had er moeite mee deze verho ging door te berekenen aan de bur ger en werd daarin gesteund door WD-l"ractievoorzitter mevrouw C.A.M. Sans. Zij zocht naar andere mogelijkheden om de tegenvaller op te vangen en schetste voof vol gend jaar een nog somberder beeld Fondsen Alle politieke partijen waren het eens met de handelwijze van B en W, al plaatsten woordvoerders van Groen Links en D66 enkele kantte keningen. A.M.G. van Eisen van Groen Links verklaarde van meet af aan tegen de plannen te zijn ge weest en was blij zijn bezwaren nu via een 'normale' bestemmings planprocedure te kunnen uiten. D66-ër M.J. Poelmans nam een voorschot op de verdere discussie door vast te stellen dat 'er ook nog andere fondsen zijn dan villa's om het kasteel te restaureren'. Nadat de raad akkoord was ge gaan met de gekozen procedure ver klaarde burgemeester Sj. Scheen- stra dat het nu aan de gemeente Lei den of aan IBB Kondor is om te be slissen of zij de schorsing willen aanvechten. Als een van deze partij en Oegstgeest zou verzoeken deze procedure te ondersteunen, dan zal de gemeenteraad daarover moeten beslissen. De nieuwste ontwikke lingen maken dat echter niet waar schijnlijk. De kansen van IBB Kondor en de gemeente lijken klein, zo verklaar de een Oegstgeester ingewijde gis teravond. Omdat Leiden zich tot nu toe nauwelijks heeft ingespannen, lijkt een Leids verzoek de schorsing op te schorten nauwelijks geloof waardig, zo luidt de redenering. Ook IBB Kondor zou niet sterk staan, omdat het bedrijf alleen fi nanciële argumenten kan aanvoe ren. Zijn partij was overigens blij dat het college de illegale bouwactivi teit niet over zijn kant had laten gaan, de WD hamerde op het laten weghalen van fundering en opge metselde muurtjes en de PvdA vroeg zich af op basis van welke te keningen het bedrijf aan de slag was gegaan. Volgens wethouder Ten Have wilde men de keuken bouwen zoals aangekondigd, maar ontbra ken sterkteberekeningen. PvdA-raadshd P. Dordregter had er weinig waardering voor dat de 'wispelturige leeuw' voor de zoveel- dan Bonnet. "Het college is waar schijnlijk nog te optimistisch ge weest", zei ze. Alle fracties waren positief over de melding van het college dat er in 1991 wordt bekeken of er verschil lende tarieven voor een- en twee persoonshuishoudens mogelijk zijn. Een verdere onderverdeling zou niet mogelijk zijn. Toen de ge meente enkele jaren geleden een ontheffing gaf aan mensen boven de 65 jaar, werd ze door hogere over heden teruggefloten. Opvallend was dat de VVD zich er gisteravond bij neerlegde dat de on- roerend-goed belasting (ogb) in 1991 niet wordt verlaagd. Toen PW en CDA in voorgaande jaren wet houders leverden, maakte de WD zich elk jaar sterk voor verlaging. Een nieuw ontwerp-bestem- mingsplan voor het gebied is inmid dels voltooid, meldde Scheenstra gisteravpnd nog. De raadscommis sie voor ruimtelijke ordening zal zich daar volgende maand over bui gen, waarna het in de gemeente raadsvergadering van 31 januari 1991 kan worden vastgesteld. Als in dit plan ook weer de bouw van villa's wordt opgenomen zal daar zeker een bezwaarschrift tegen worden ingediend, zo verklaarde raadslid Van Eisen eerder. De pro cedure die dan moet worden door lopen duurt veel langer dan bij de verkorte procedure die nu lijkt afge- ste keer bli jk gaf van zijn 'vrije-jon- gensmentaliteit'. Deze mentaliteit leidde in de loop der jaren tot een lappendeken van aanbouwtjes met ongewenste neveneffecten. Het vo rige college wilde meewerken aan het stroomlijnen van de lappende ken van bedrijfsonderdelen en het bedrijf liet een landschapsarchitect inschakelen. Eind vorig jaar kwam het vervolgens tot een herenak koord tussen college en bedrijf. Burgemeester en wethouders be loofden mee te werken aan een ver snelde procedure en oppositiepartij Afineren duurder bij Koudenhoon WARMOND - De commissie financiën in Warmond heeft de stijging van de havengelden voor de aanlegplaatsen bij re- cratie-eiland Koudenhoorn gisteravond goedgekeurd. Na de tariefwijziging moet een gulden per meter bootlengte worden betaald. Wel hebben enkele burgerlcden bedenkin gen bij de plannen om boten van meer dan vijftien meter van Koudenhoorn te weren. Zo schetste hurgerlid C. Vrccken het beeld van een ge zinnetje in een traditionele boot van 16.5 meter. Burgerlid Sanders vond dat de midden stand niet is gebaat bij deze maatregel, omdat mensen met grote schepen meer consume- CDA-wcthouder J.C.M. Wassenaar maakte duidelijk dat bij evenementen uitzonde ringen mogelijk zijii. blazen. Als eventuele bezwaren on gegrond zouden worden verklaard, kan het drie tot vijfjaar duren voor dat met een bouwplan begonnen kan worden. Het lijkt onwaarschijnlijk dat IBB Kondor de plannen vijfjaar in de ijskast wil zetten. Een paar maanden nam het bedrijf een make laar in de arm die inmiddels zeven villa's heeft verkocht. Toen de schorsing bekend werd is de ver koop gestaakt. De bouw zou pas be ginnen als de eerste tien villa's zijn verkocht. Een ingewijde verklaarde gisteravond dat IBB tot nu toe en kele honderdduizenden guldens in het project heeft gestoken. D66 zette daar gisteravond vraagte kens bij. Er zouden teveel verwach tingen zijn gewekt bij het bedrijf. Onduidelijkheid Het CDA benadrukte dat het hore cabedrijf voor werkgelegenheid en economische bedrijvigheid zorgt en wees erop dat het verplaatsen (en vergroten) van de keuken goed voor het bedrijf en de omgeving is. Het bedrijf kan dan aan de verschillen de wetten en voorschriften voldoen en hoeft zich niet langer te behel pen, de omwonenden hebben min der stankoverlast. Omdat er voor de verplaatsing geen natuur maar as falt wordt opgeofferd, ziet de partij ook daar geen bezwaar. In de raadscommissie voor finan ciën/ruimtelijke ordening, vorige week maandag, leek de WD op de zelfde lijn te zitten. Tijdens de raadsvergadering ging de echter collegepartij overstag toen D66 voorstelde om de keuken uit het pakket te lichten en in een volgende vergadering apart te presenteren. "In zo'n aparte procedure willen we spoedig medewerking verlenen aan de verplaatsing", meldde WD- raadslid P.P. Verschoor. "We moe ten dan wel zorgvuldig kijken naar het aantal benodigde parkeerplaat- D66 voegde daaraan toe dat dat dan de laatste uitbreiding is. Van der Valk zit namelijk in de bufferzo ne tussen de Haagse en Leidse ag glomeratie en de verschillende par tijen onderstreepten het belang van dat groene gebied. Vandaar ook dat ze grote moeite hadden met de uit breiding van het restaurant tot 1400 zitplaatsen en een groei naar 92 mo telkamers. ZOETERWOUDE - Het gebruikers tarief van de onroerend-goedbelas- ting (OGB) gaat in Zoeterwoude met de voorgestelde zes procent omhoog. De collegepartijen CDA en Progressief Zoeterwoude (PZ) bleken het daar gisteravond tijdens de algemene beschouwingen over eens te zijn. Oppositiepartij WD vindt stijging van het tarief onno dig. De reacties op de begroting maakten duidelijk dat alle fracties dit jaar veel aandacht willen voor het milieu in het groene Zoeterwou de. De fractievoorzitter van Pro gressief Zoeterwoude, W.T.M. Ooyendijk. deelde ter ondersteu ning van zijn beschouwing bezems uit aan de wethouders R.L.G. Hoge- nelst en A.B. Ringersma. Burge meester A.J.M. Houdijk ontving een groen hart en een sleutel, sym bolisch voor het afsluiten van 'groen Zoeterwoude tegen onge wenste ontwikkelingen'. Ringers ma bleef niet achter en gaf de raads leden mini-containers en zakjes voor het opvangen van honden poep. Oppositiepartij VVD haalde fel uit naar het uit CDA en Progressief Zoeterwoude (PZ) bestaande colle ge. Vooral de gang van zaken rond de bouw van het raadhuis was voor WD-fractievoorzitter H.O. van der Kooi reden om flink uit te pakken. De liberaal noemde vooral PZ 'wei-1 nig principieel': 'Deze partij leverde als eerste haar verkiezingsbelofte (geen afbraak van het oude raad huis) in, na nog wat gestoeid te heb ben met alternatieven die volstrekt onmogelijk of onbetaalbaar waren'. PZ-woordvoerder W.T.M. Ooijen- dijk stelde vast dat 'door de grote verkiezingswinst van PZ het feite lijk niet meer mogelijk was om PZ buiten het college te houden'. De breuk tussen de oude college partijen CDA en WD zat Van der Kooi nog steeds niet lekker: "Het CDA, dat programmatisch al volle dige overeenstemming met de WD had bereikt, kon om een of andere duistere reden niet meer van de sa menwerking met de progressieven af. Was het risico dat de WD toch OEGSTGEEST - Een huwelijk tus sen homo's gaat wat ver, maar men sen van hetzelfde geslacht moeten wel hun duurzame relatie wettelijk kunnen bekrachtigen. De gemeen teraad van Oegstgeest gaat de Tweede Kamer schriftelijk verzoe ken dat binnenkort mogelijk te ma ken. Een grote meerderheid nam gisteravond een motie van die strekking aan naar aanleiding van een brief die twee mannen hebben gestuurd aan alle Nederlandse ge meenten met het verzoek een huwe lijk tussen hen te voltrekken. Burgemeester Sj. H. Scheenstra wilde gisteravond de brief 'voor kennisgeving aannemen', maar een aantal fracties dacht daar anders over. WD-fractieleider A.C.H. Kuntze diende prompt een motie in, die mede was ondertekend door de fractieleiders M.J. Poelmans (D66), F.C.M. Wegman (PvdA) en A.M.J. van Eisen (Groen Links). Van Eisen verklaarde als ambtenaar van de burgelijke stand bereid te zijn het huwelijk te voltrekken. WD-raads- lid mevrouw I. Kotterman. ook ambtenaar van de burgerlijke stand wilde zo ver niet gaan: "Wel een ver bintenis, maar geen huwelijk". VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1990 Extra geld voor schoonhouden van basisscholen LEIDERDORP - De gemeente Lei derdorp wil 17.000 gulden extra uit trekken voor het schoonhouden van basisscholen. Voor dit geld kunnen alle schoonmakers op alle plaatselijke basisscholen een uur per week langer werken. De eerder geschrapte schoonmaakbeurten in de vakanties zouden daardoor mi» - der worden gemist. Dit bleek gisteraviond tijdens de raadscommissie onderwijs. Vol gens raad en college is de rijksbij drage onvoldoende. Al enkele jaren vult de gemeente Leiderdorp de bij drage aan. maar volgens burge meester en wethouders is een extra verhoging noodzakelijk. Het rijk geeft de gemeente geld om scholen 40 weken in een jaai schoon te maken. Dat betekent dat er voor de grote schoonmaak in de vakantie geen geld overblijft. INBRAAK - Uit een pand aan de Paanderenstraat in Koudekerk zijn gisteravond sieraden gestolen. De inbrekers hebben zich tussen 19.00 en 21.00 uur toegang verschaft tot de woning, waarschijnlijk door een raam te forceren, aldus een woord voerder van de politie. nog met PZ de coalitie aan zou kun nen gaan en dus de gedoodverfde CDA-wethouder er naast zou grij pen of was er iets dat machtiger is dan de CDA-fractie zelf die hen tot deze beslissing dwong?", zo vroeg hii zich af. Wensen De woordvoerders van CDA en PZ toonden zich tevreden over de ge presenteerde begroting, maar had den nog onvervulde wensen. CDA- fractievoorzitter mevrouw J.C.M. Berkouwer diende een motie in waarin zij vroeg om een verbod de Leidse Lammebrug over de Vliet in de ochtendspits tussen acht uur en half negen te openen, omdat regel matig files tot in het dorp staan als vrachtboten passeren. De motie wordt later in stemming gebracht. PZ wil dat Zoeterwoude lid wordt van het gemeentelijk platform vre desbeleid, om een dorpenband met een Oosteuropese gemeente aan te kunnen gaan. In het verleden waren CDA en WD steeds tegen aanslui ting bij het platform. Het gemeentelijk milieubeleid moet volgens de VVD worden 'geïn tensiveerd'. Op korte termijn willen de liberalen een concreet plan van B en W voor de gescheiden inzame ling van afval. Ook CDA en PZ wil len meer haast maken met het ge scheiden inzamelen van groente- fruit- en tuinafval en ander huisvuil. Wethouder Ringersma stelde dat de vuilverwerking de gemeente voor grote problemen stelt. "Dit wordt veroorzaakt door de sluiting van de vuilverbranding en het 'mis gaan' van de stortplaats de Does", aldus Ringersma. Hij voorspelde dat in de toekomst de kosten voor 100 procent (nu nog rond de 70 pro cent) aan de bevolking zal worden doorberekend. Positief stond Ringersma tegen over de suggestie van PZ om een klankbordgroep in het leven te roe pen met betrekking tot het autovrij maken van de dorpskern. "Alle be langhebbenden - winkeliers, omwo nenden, consumenten, maar ook de busonderneming mogen zich hier over uitspreken", liet de wethouder Scheenstra vond het allemaal maar niets. "Het wetboek geeft weliswaar geen definitie van een huwelijk, maar de 'Van Dale' spreekt duidelijk over man en vrouw", verklaarde hij. "Een door een ambtenaar gesloten huwelijk tussen twee mannen zou dan ook zeker niet rechtsgeldig zijn". Als laatste argument tegen de motie noemde hij het feit 'dat wij ons als raad niet teveel moeten richten tot de rijksoverheid'. Het CDA voelde zich door de mo tie 'overvallen'. CDA-wethouder J.P. van der Reyden wilde eerst een voorstel van het college afwachten en noemde de motie 'onzorgvuldig geformuleerd'. "Ik ben zelf mede wetgever geweest, maar hier kan ik geen chocola van maken". Vervol gens werd het voorstel in stemming gebracht, waarbij de CDA-raadsle- den tegen stemden. "Wij doen het in een envelop en zullen het opsturen" verklaarde Scheenstra na de stemming. "Vol doende gefrankeerd graag", besloot WD-raadslid N.J. Moonen de dis cussie. Problemen met Westeindseweg voorlopig niet van de baan ZOETERWOUDE - De problemen met de Westeindseweg in Zoeterwoude zijn voorlopig niet van de baan. "Zoals het er nu voorstaat zal er voor de ko mende winter geen definitieve oplossing worden gevonden", antwoordde wethouder A.B. Ringersma (Progressief Zoeterwoude) gisteravond in de raadsvergadering op vragen van J.W.M. van der Salm (CDA). Voorlopig komt er een soort noodfundering 'om eën goede berijding van de weg mo gelijk te maken'. Bij de asfaltering van de doorgaande route zijn zware machines op tv. - c plaatsen door het wegdek gezakt. Volgens CDA-raadslid Van der Salm zijn er zijn veel klachten van de bewoners: "Ze zijn ten einde raad". De aanleg van het fietspad was een belangrijke oorzaak voor de slechte staat van het wegdek, opperde de politicus. Verontwaardiging over illegale bouw keidien iddellijk stopt met de illegale bouw VRIJDAG 28 SEPTEMBER I Alphen soosavond Stichting Homosexu- nlitoit Alphen, vannl 20 00 uur m gebouw SHA, Prinses Marljke- slraat 71. try-ouy Opus 8 door Purper, aanvang 20 30 uur in het Parktheo- ter open avond Badmintonvereni ging 'Dnve' (18 iaar en ouder), van 19 00 tot 23 00 uur in sportzaal De Vlietschans. Apoilolaan voorstelling "Shirley Valentine". solotoneel van Anne-Wil Blankers. 20 15 uur in de Leidse Schouw burg. concert in de serie Vrijdagavond Kamermuziek mmv Het Leonardo Trio, aanvang 20.15 uur in de Ka pelzaal van K&O, Oude Vest. voorstelling Una Giornata Parti- colare'. door Theatergroep Imperi um. aanvang 21.00 uur in het Mi cro-Theater. Oude Vest Leiderdorp lazzconcert Funny House Bond", aanvang 21.30 uur in De Hoilandsche Tuyn. opening Cultureel Weekend, mmv Theater Toverlei en Leider dorps Operette Gezelschap, aan vang 20.15 uur in de Muzenhot. Noordwijk schietwedstrijden vereniging 'Blijlvoor 1 Land', aanvang 19 00 uur op de schietbanen boven Willi- brord-Mavo, Van Panhuysstraat. avond over 'Roofvogels', door F. Koning. Vereniging voor Natuur- en Vogelbeschermong. aanvang 20 00 uur. Natuurcenlrum Jan Ver- wey. Weteringkode kaartavond HSV De Sportvisser. Sassenheim meditatie met Majoor Bosshardt uit Amsterdam tijdens Grote Zang avond. aanvang 20 00 uur in de Gereformeerde Kerk Voorschoten rommelmarkt Weltaro afdeling van het Rode Kruis, tot 19.00 uur in hel gebouw Anthonie van Leeu wenhoekkade Wassenaar disco-bardancing 'Meetpomt', vanaf 21 00 uur m gebouw Nijevelt, Van Zuylen van Nijeveltstraat ZATERDAG 29 SEPTEMBER Alphen rommelmarkt en bazar ten bate van kinderevangelisatie in China, van 10 00 tot 22.00 uur in de Her vormde Diakome, Meteoorlaan diverse Muziekkorpsen, aanvang 15.00 uur Taptoe Katwijk, in de Groente veiling, Sandtlaan, aanvang 19.30 Lelden open dag bij Badmintonvereni ging 'Dnve' (7 tot 17 jaar), van 11 00 tot 14 00 uur m Sportzaal De Vlietschans. Apoilolaan. thema middag over de cultuur in midden Europa door Harrie Sal man. van 13.30 tot 16 00 uur in hel Centraal Faciliteitengebouw, Doe lensteeg. opera 'Die Zauberflöte', van W A Mozart, door Opera Kameral- na Warszawa uit Polen, aanvang 20.15 uur m de Stadsgehoorzaal voorstelling Una Giornata Parti- colare', door Theatergroep Imperi um, aênvang 21.00 uur in het Mi cro-Theater, Oude Vest. Lisse grote ruilbeurs voor postzegels en munten, van 10.00 tot 16.00 uur m gemeenschapscentrum De Poel. Ruishornlaan Noordwijk strandhengelwedstrijd HSV De Sportvisser, vislijd van 18.30 tot 21.30 uur aan het Noordzeestrand. Wassenaar open huis Toneelvereniging Mi- micri, van 14.00 tot 17.00 uur in de Van Wassenaer Obdamschool, Van Bellelaan. Zoeterwoude iaarlt|kse Landzicht Viswedstri|d. verzamelen om 06 30 uur t>tf cafó Landzicht. Verlaatweg.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16