Bintje heeft veel landbouwgif nodig Exclusieve horeca bundelt krachten Pronk- en spekboon zijn peulen Atletico-president krijgt rode kaart Appelwijzer 5 Bij Barca zit je goed ©VER DE GRENZEN' Het 'Zwitser leven' bevalt Verlaat wel sta SÈfz r„teArie Haan best betaalde trainer in de Bundesliga Juventus kijkt af bij PSV WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 é=I;i=4:I»]:II;I:4=I;I Een veelzijdige aardappel is op weg naar het museum Bint, je zou er een boek over kunnen schrijven. De naam van deze populaire aardappel ligt elke Zeeuwse akkerbouwer haast in de mond bestorven. Ruim negentig procent van de akkers met aardappelen bestaat uit bintjes. Toch is er veel op het ras aan te merken. Vandaar de koortsachtige speurtocht naar een vervanger. Elk jaar komen er wel vijf nieuwe namen op de Nederlandse rassenlijst. Door Teus Molenaar Het bintje heeft, naast zijn smaak, veel voordelen. Het is in diverse grootten te kweken, waardoor één veld zowel consumptie- als frites- aardappelen tegelijk kan opleveren. De opbrengst per hectare is hoog, de bint is op vele grondsoorten te verbouwen en zowel geschikt om te koken als te bakken. Maar milieu-organisaties zijn on langs een kruistocht tegen deze kruimige pieper begonnen. Het bintje vraagt namelijk erg veel che mische begeleiding. In totaal ge bruikt de aardappelteelt in ons land jaarlijks bijna elf miljoen kilo land bouwgif. Dat is driekwart van alle chemische bestrijdingsmiddelen in de akkerbouw. In Zeeland ligt die verhouding zoek en Zaadtechnologie (CRZ) in moeten beginnen met andere ras sen als ze op een vruchtwisseling van één op vier zitten. Dus volgend jaar kunnen we al een beetje zien hoeveel terrein bintje heeft prijsge geven". De afgelopen jaren is druk ge zocht naar een milieuvriendelijke vervanger die bovendien de boer nog een aardige cent oplevert. De veelzijdigheid van bintje maakt het de speurders moeilijk. P. de Swart uit het Friese Stiens denkt een be langrijke vinding te hebben gedaan met zijn Frieslander. Grootste voor deel, althans voor de akkerbou wers, is dat dit een vroege aardappel is. Hij komt dus op de markt als het aanbod nog laag is en dus de prijs hoog. Bovendien is de knol AM-re- sistent en ook niet zo vatbaar voor tal van andere ziekten. Het Centrum voor Rassenonder- gunstiger, omdat daar niet zoveel Wageningen doet dit jaar voor het grondontsmettingsmiddelen de ak- eerst officieel onderzoek naar de ker op gaan. Dat neemt niet weg dat Frieslander. Gemiddeld duurt het bint samen met eigenheimer, bild- dan drie jaar eer het type aan de Ne- star en marijke de top tien aanvoe- derlandse Rassenlijst wordt toege- ren van rassen die veel landbouwgif voegd. De nieuwe pieper staat al vragen. Richtlijnen Het aandeel van bintje zal in Zee land teruglopen. In 1997, legt ing. J. M. van der Weele van de landbouw voorlichting in Goes uit, zijn nieu we richtlijnen van kracht. Dan moe ten landbouwers meer piepers telen die bestand zijn tegen aardappel- moeheid (AM-resistent in vakkrin gen). "Dat betekent dat ze in 1991 al wel op de Belgische Rassenlijst. Hij komt daardoor automatisch op de EG-Rassenlijst en is daarom vol gend jaar in Nederland te kweken en te vermeerderen. Eindstreep Ir. H. Bonthuis van het CRZ heeft het druk. "We krijgen jaarlijks zo'n zestig nieuwe rassen aangemeld. Die nemen we eerst een jaar in een vooronderzoek. Gewoonlijk vallen de meeste dan af. We houden er ge- Elf exclusieve Nederlandse hotels, restaurants en conferentiecentra gaan de krachten bundelen in een samenwerkingsverband dat geheel in stijl "Chateaux et Residences Gastronomique" is genoemd. De bedrijven willen onder meer een gezamenlijk public relations-beleid ontwikkelen. Het element dat de elf vooral bindt, is dat ze gevestigd zijn in kastelen of landhuizen en dat ze aan de gast een zekere mate van exclusiviteit garanderen. De horecabedrijven zijn gevestigd in Baarn, Brummen, Buurmalsen, Heemskerk, Molenhoek, Oudkerk, Rhoon, Vaals, Vught, De Wijk en Zeist. Een woordvoerder van "Chateaux et Résidences Gastronomique" wijst erop dat met name de gelijksoortige ambiance reden was om de handen ineen te slaan. "Met de Chateaux et Residences Gastronomique is in feite een netwerk opgebouwd uit horecagelegenheden die een bepaalde sfeer ademen en een hoge kwaliteit in dienstverlening bieden. Wij hebben bij voorbeeld veel bedrijven als klant. Bedrijven die voor personeel, relaties en dergelijke bijeenkomsten organiseren. Als zo'n bijeenkomst bij een van de aangesloten ondernemingen geslaagd is. kunnen de klanten meteen zien waar ze in Nederland nog verder terecht kunticn". Het is de bedoeling dat de keten van aangesloten horecaondernemingen in de toekomst verder wordt uitgebreid. Daartoe heeft het bestuur van het verband een speciale ballotagecommissie in het leven geroepen. Geïnteresseerde bedrijven worden voor toelating eerst getoetst op een aantal criteria, waarvan de aard van de huisvesting de meest belangrijke is. middeld jaarlijks vijftien over, waarmee we de echte beproevingen doen. Dan blijven er vijf over die de eindstreep halen". Deze gigantische hoeveelheden verklaart hij onder meer uit de zoek tocht naar een milieuvriendelijk bintje. Maar ook omdat er zoveel Pronkbonen en spekbonen, veel mensen beide soorten echter niet uit elkaar kunnen houden. Daarom hier de onderlinge overeenkomsten (kleine) kwekers in Nederland zit- en verschillen eens duidelijk op een is de smaak minder zacht dan van aard. Het zou zonde zijn de smaak en de enorme hoeveelheid vitami nen aan weerszijden van de naden nen en mineralen van de boontjes van hun draad worden ontdaan, en door te lang koken verloren te laten rijtje. Waarbij moet onthouden wor- de spekbonen. den dat de 'boon' een algemene ver- Kopen, bewaren en schoonma- zamelnaam is voor zowel de peul als ken gaat bij beide soorten precies ten, die bovendien allerlei bedrij ven in Noord-Afrika en Duitsland hebben. De kwekers willen de ras sen die daar tot ontwikkeling ko- de vrucht die deze soms produceert, eender: uiteraard kiest n men ook op de Nederlandse Ras senlijst hebben. Een goede vervanger voor bintje is er (nog) niet. maar de ontwikke lingen lijken dit ras op het pad naar het museum te hebben gestuurd. Over een tiental jaren is bintje al leen nog maar op schilderijen of in boeken te bespeuren. Zo zijn spek- en pronkbonen feite- ve, fris uitziende exemplaren, onge lijk peulen (maar capucijners of veer 250 gram per persoon is ruim tuinbonen zijn weer peul-vruchten), voldoende. Drie tot vier dagen in de Spek- en pronkbonen zijn goed van groentelade van de ijskast is geen P gaan. Peulen smaken in het algemeen vrijwel overal bij, ze worden echter zelden in combinatie met andere groenten (d.w.z in één schotel) op tafel gezet. elkaar te onderscheiden in vorm en smaak; bij de eerste zijn de peul probleem, mits de boontjes altijd zo droog mogelijk bewaard blijven. vruchten onder de golvende schil Zijn ze desondanks ietw at verslapt, duidelijk zichtbaar. Daarentegen J 1 'M"f I Het navolgend recept kan of als pit tig lunchgerecht zonder, of als - - hoofdschotel met vlees opgediend 0_„ dan doet een verblijf in ijskoud wa- worden. Ook vegetariërs vinden het hebben pronkbonen geen zichtbare ter wonderen. Spekbonen worden ongetwijfeld een heerlijke schotel: in stukjes gesneden, pronkbonen maak 50o gram spek- of pronkbo- kunnen in de snijbonenmolen ver- nen schoon en vermaal ze. Fruit een maald worden. Een keukenappa- gesnipperde ui in hete boter, voeg raat is een goed alternatief voor wie er de bonen aan toe. met 2 (rode zo'n molentje niet bezit. Een betrekkelijk nieuw ras in de Nederlandse boomgaard is de Discovery. Een echte zomerappel, die bovendien goed houdbaar is. Twee tot drie we ken is geen probleem. De Discovery is een wat platte ronde appel, met wit Voorzichtigheid is echter geboden, en stevig vruchtvlees. Qua smaak is het beslist geen opvallende soort. Eer- het is natuurlijk niet de bedoeling der wat zachtzuur van smaak. Maar juist daardoor prima als dorstlessende de pronkbonen tot pulp te malen. gele) in blokjes gesneden paprika's. Voeg er na 10 minuten sudderen ook 3 ontvelde, in stukken gesne- natuurlijk niet de bedoeling den tomaten bij, met een snufje ore- I gano, en iets zout en peper. Laat het handappel en vooral geschikt om met andere appelsoorten te verwerken in Koken gebeurt in weinig water met geheel in een klein half uur goed na- een vruchtensalade. De kleur is helderrood op een gele achtergrond. De ie*s zout; de groente is, afhankelijk garen. Opdienen met dikke plakken van hardheid en versheid, na 15 tot kaas die even in de oven gesmolten 25 minuten gaar. Béétgaar, uiter- zijn. Hoge en diepe kasten, prima. Maar als je ze volstouwt is het moeilijk om spulletjes die achterin staan te pak ken. Daarom zijn deze uitzu>enlcbare draad roosters, zoals toegepast m deze Miele-keuken een uitkomst. Ze zijn bevestigd aan een metalen spil en heel licht te bedienen. In de kast zijn halverwege de diepte vaste planken gemaakt. De vaste selectiespelers van Bar celona mogen 2,4 miljoen gulden (132 miljoen peseta's) onder el kaar verdelen als zij dit seizoen landskampioen worden. De Spaanse beker, die reeds in het bezit is van de club, levert de se lectie 100.000 gulden per persoon op. Een finaleplaats in de Euro- pa-cup voor bekerwinnaars wordt met ruim 42^.000 gulden beloond en de beker met ruim een ton. Aldus is de financiële direc- teur van Barcelona, Francisco Ventura, overeen gekomen met een delegatie van de spelers, be staande uit de veteraan Alexan- co, doelman Zubizarreta, aan valler Bakero en Ronald Koem an. De afspraken over de hono rering van de verschillende prij zen, die er dit seizoen te behalen vallen, zijn voorlopig. Het be stuur van de club moet er nog zijn goedkeuring aan geven. Ook de bedragen per competi tiewedstrijd zijn opnieuw vast gelegd. Een thuisoverwinning levert elke speler fl. 3700,- op en een uitoverwinning zelfs ruim 5000 gulden. LAUSANNE (GPD) - Bij Ajax geen vaste kracht, heeft Frank Verlaat zich in zijn tweede seizoen bij Lausanne Sports ontwikkeld tot een van de beste buitenlanders in de Zwitserse competitie. "Ze houden hier van die tabelletjes bij en daarin sta ik bij de top-vijf van de buitenlanders. Na tuurlijk is dat leuk. Maar persoonlijk succes vind ik eigen lijk niet zo belangrijk. Het gaat er mij vooral om dat het met de club goed gaat." Wat dat betreft hoeft Verlaat, 22 nog pas, zich momenteel geen zorgen te Verlaat: "Bij Ajax stond ik stil in mijn ontwikkeling. Ik had geen vas- maken. Want het gaat goed met te plaats en wist nooit precies waar Lausanne Sports. De equipe van ik aan toe was. Dan weer stond ik in trainer Umberto Barberis voert de het tweede, dan weer zat ik op de re- Zwitserse ranglijst aan en begint servebank; ik kon nooit eens lekker volgende week woensdag met een 3-2 voorsprong aan de UEFA-Cu preturn tegen Real Sociedad. "Het naar een wedstrijd toeleven. Het vaste patroon ontbrak. Dat komt je spel niet ten goede. En als ik dan Palermo loopt uit De Italiaanse nationale ploeg speelt voor het eerst sinds 38 jaar in Palermo. De Siciliaanse hoofdstad is uitgelopen voor de Squadra Azzurra. Bij de kaart verkoop ging er echter zoveel mis dat pas vanmiddag de laatste kaarten aan de man wor den gebracht, maar niemand twijfelt aan een uitverkocht sta dion tegen Nederland. De plaat selijke held Toto Schillaci werd gisteren als een koning ont haald. Volgens Bild is Arie Haan de grootverdiener in de Bundesliga.ltoto archief) I^ifs'anne ben'ik er leiUm? week van verzekerd dat ik speel. Door die ze kerheid krijg je veel meer vertrou- Verlaat: "Een echt Ajax-hart heb wen- Ik denk tegenwoordig niet ik niet. Maar ik kijk op Teletekst al- meer aan f?u.Ües Het was eeJ\ Soede tijd wel even hoe ze gespeeld heb- beslissing bij Ajax te vertrekken. Ik ben." - Wat is Lausanne Sports voor een ploeg? Verlaat: "Het is een vrij jonge ploeg, die collectief sterk is. Wij hebben geen echte vedetten en evenmin uitschieters naar beneden. De onderlinge sfeer is goed; dat is belangrijk in de voetballerij, want dat zie je ook vaak terug op het veld". - Welke rol vervul jij in het elftal? Verlaat: "In het begin stond ik li bero. Maar tegenwoordig spelen we in de verdediging op één lijn, waar bij ik regelmatig inschuif naar het middenveld. Dat bevalt me uitste kend". - Waarom heb je destijds voor Lausanne Sports gekozen? Verlaat: "Omdat het de enige club was die mij een concrete aanbie ding deed". - Bij Ajax wilde je hoe dan ook weg? ben hier veel stabieler geworden' - Jouw contract loopt aan het eind van het seizoen af. Is je al een nieu we aanbieding gedaan? Verlaat: "De clubleiding heeft me laten weten dat ze mijn contract wel willen verlengen. Arie Haan is de best betaalde trainer in de Bundesliga. Als we althans het Duitse weekblad 'Sport Bild' mo gen geloven. De Groninger zou bij 1. FC Nürnberg voor het lieve som metje van 910.000 mark (ruim een miljoen gulden) op de loonlijst staan. Hij zou daarmee meer dan vijf keer zoveel verdienen als Gerd Fiat-directeur Gianni Agnelli heeft PSV als model gekozen voor het uitdragen van de faam van zijn concern via de voetbalclub Juventus. Hij meende gisteren in een interview in het sportdagblad Tutto Sport dat Juventus de interne financiële structuur drastisch moet verande ren om met nieuw kapitaal (100 miljoen gulden) nieuwe spelers aan te trekken. „Vroeger keek PSV het beleid-van ons af, maar nu hebben wij dat van de Eindhovense club gedaan. Achter een topclub hoort tegenwoor dig een concern te staan. Juventus had geld nodig en Fiat kon dat leve ren in ruil voor het marketing-beleid. Het feit dat PSV zich nu als een van de weinige clubs kan meten met de internationale top zegt vol doende. PSV en Juventus lopen daarbij niet zo snel het risico dat ze hun financier verliezen. AC Milan en Olympique Marseille blijven daarentegen van één man afhankelijk". vom Bruch (180.000 mark) van Borussia Mönchengladbach, vol gens 'Sport Bild' de slechtst betaal de trainer in de Bundesliga. Aardig detail: bondskanselier Helmut Kohl krijgt jaarlijks 321.312 mark op „zijn bankrekening bijgeschreven; dat is minder dan .negen bundesliga-trai- ners. Het salarislijstje ziet er als volgt uit: 1. Haan (Nürnberg) 910.000. 2. Heynckes (München) 700.000. 3. Rehagel (Bremen) 690.000. 4. Koppel (Dortmund) 470.000. 5. Berger (Frankfurt) 430.000. 6. Ristic (Düsseldorf) 410.000. 7. Entenmann (S'gart) 400.000. 8. Feldkamp (K'lautern) 368.500. 9. Schafer (KSC) 357.500. 10. Bongartz (W'scheid) 310.000. lh Gelsdorf(Leverkusen) 305.000. 12. Wohlers (Uerdingen) 281.000. 13. Fuchs (Hertha BSC) 276 000. 14. Saftig (Bochum) 269.000. 15. Rutemöller (Köln) 260.000. 16 Schock (HSVj 216.000. 17. Schulte (Sankt Pauli) 203.000. 19. Vom Bruch (BMG) 180.000. wak.ie - IJsland 7-0 (5-0) VRIENDSCHAPPEIÜJK: WHC Feyenoord 2-7 (2-4) Toeschouwers 3000 Doelpunten Feye- noord Griga 3. Schorten 2. Keur en Van der Laan Minstens tien van de 60 scheidsrechters in de Spaanse liga hebben per fax aan de voetbalbond laten weten geen wedstrijden van Atletico de Madrid meer te zullen fluiten, zolang Jesus Gil y Gil president van de club is. Tot deze scheidsrechters behoren Diaz Vega. Lopez Nieto en sinds het afgelo pen weekend Gonzalez Lekue. Deze Bask werd zondag, na afloop van de wedstrijd tussen Atletico en Tenerife (1-1), door Gil via radio en televisie hard onderuitgehaald, omdat hij Atletcio twee strafschoppen zou hebben onthouden. Gil verklaarde daarbij onder meer dat 'de Spaanse scheids- rechterswereld geprostitueerd is'. Het is niet de eerste keer dat Gil y Gil het niveau van de nationale scheidsrechters in grove bewoordingen aan de kaak stelt. Zo beweerde hij vorig jaar dat zijn club nooit landskampioen zou kunnen worden, zolang Spanje geen professionele scheidsrechters kent. Gil organiseerde ook een stemming onder de leden van Atletico, waarin hij een uitspraak vroeg of de club nog wel tegen stadgenoot en aartsrivaal Real Madrid zou moeten uit komen: „De scheidsrechters in Spar\je zijn altijd op de hand van Real, dus het heeft eigenlijk geen zin om tegen die club in het veld te komen", aldus Gil toen. De weinig diplomatieke president van Atletico kreeg aan het einde van het vorige seizoen ook een boete van 1 miljoen peseta's (fl. 18.000), omdat hij scheidsrechter Mazorra Freire een 'bandiet' had genoemd, 'die zijn club van een overwinning had beroofd'. Deze boete heeft Gil tot nu toe niet be taald, maar het bedrag is nu afgeschreven van de rekening, die de club bij de voetbalbond heeft. Bij de 14 scheidsrechters die officieel hebben laten weten geen wedstrijd van Atletico meer te willen fluiten, moeten nog eens 7 andere referees wor den opgeteld, die niet bij Atletico mogen optreden, omdat ze uit Madrid af komstig zijn. Dat betekent, dat er nu nog slechts 39 scheidsrechters in Spapje zijn, die bij Atletico ingeschakeld kunnen worden. Gil sprak daar om gisteren zijn vrees uit, dat er spoedig geen enkele wedstrijd van zun club meer kan doorgaan wegens het gebrek aan scheidsrechters. De voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Angel Villar, heeft Gil daar om gewaarschuwd op zijn woorden te passen. Villar deed dat in een tele foongesprek met Gil, die probeert steun te vinden voor zijn kruistrocht te gen het scheidsrechtelijk gefluit in de liga. Gil is ook bang. dat andere scheidsrechters zijn club nog meer zullen benadelen, nu hij wederom zijn kritiek op hen publiekelijk geventileerd heeft. De Atletico-president blijft ook om andere redenen omstreden. Dinsdag publiceerde het dagblad Diario 16 een geheim rapport van de club, waaruit blijkt dat Gil de afgelopen vier jaar 28 voetballers heeft aangetrokken te gen een totaal bedrag van 46 miljoen gulden, 34 voetballers zouden in de zelfde periode door hem zijn afgedankt. Ondanks al deze investeringen wist de club geen enkele titel binnen te halen of ook maar verder dan de tweede ronde van de Europa-cup te komen. Verder heeft Atletico in deze vier jaar zeven trainers versleten. Het langste hield Cesar Luis Menoti het, met 8 maanden, uit. Javier Clemente bracht het tot zeven maanden; Joa- quim Peiro zes; Colin Addison vier; Jose Maria Maguregui en Ron Atk inson drie en Armado Ufarte een. Sinds een maand is de Joegoslaaf Tomislav Ivic trainer, die ook nog geen enkele overwinning heeft kunnen binnenbrengen. Atletico de Ma drid is de club met de grootste schuldenlast in de Spaanse liga. Volgens de laatste berekeningen bedraagt die schuld 3200 miljoen peseta's, ongeveer 60 miljoen gulden. OEFENINTERLANDP: Engeland Nederland 4-1 Troke-Meilink 11-111-4. Nielsen-Van Dijk 15-12 15-9. Goode/Gowers - Meijer/Meilink 7-15 15-11 15-4, Gowers/Clark - Coene/Van de Heuvel 15-11 12-15 17-16, Gooóe/Pentmg Mei|#r/Bruil 5-15 15-3 11-15. EC II Eerste ronde Uppsala (Zwe) - Aknde9 (Ned) 95- 75(54-40) Topscorers Uppsala Isak Persson 30. Preuss 28. SteHan Persson 17, Charles 11 Akri- des Wyndham 26, Williams 15, Bennes 13, Pie- terse 12. Return op 2 oktober in Haarlem HILVERSUM Eerste koers. 2000 m 1 Eastbom F (L Moflema) 2 46.1 - 1 23.1, 2. Elstar Haiknck. 3 Dan.elle N Niet gestart Ebhan N Toto winnend 2.70. plaats 1,60 1,20. kopel 4,60, tro 41,40 Tweede koers, 2000 m 1 Snowshoe Thompson (M Manmnen) 2 43.6 1.21,9, 2. Daily Express, 3 Expression Niet gestart: Eelkje. Toto winnend 2,00, plaats 1.40 1,60, koppel 4.10, tno 17.80 Derde koers, 2000 m 1 Daan S (W.Strooper) 2 39,9 -1 20.0,2 Everwm Alone. 3 EMa Morgan, 4 Eclair Dakota Toto winnend 3,00, plaats 1.40 1.70. 2.10. koppel 10,00, tno 96.10, kwartet 627.40 V.erde koers. 2440 m 1 Esperanza Guapa (JPool) 3.16,5 1.21,4, 2. Claudia, 3 Excellent Toto winnend 2,40, plaats 21,0 1,90, koppel 12,90, tno 66,40 Vi|fde koers. 1609 m 1 Dolaunay (T Koning) 2 08,2 1.19,7, 2 N-gito. 3 Enev Niet gestart Energy Lucswolle. Ebony Toto winnend 6.60, plaats 2,50 1,20, koppel 5.00, tno 110.30. Zesde koers. 2000 m 1 Del.ghl Nobo (J Ba.jle) 2 37.9 - 1.19.2.2 Ceiente dlvens. 3 Yambaiaya, 4 Clau dia's Dream Toto winnend 1,90. plaats 1,30 4,80 4,50, koppel 11,30. tno 85,70, kwartet 289.10 Ze vende koers. 1609 m 1 Exact Kievit shot (H Gnh) 206,6-1 18.7.2 Dash Aione. 3 Dw-ght Marshall Niet gestart DonBadi Toto winnend 3,00. plaats 2,90 3,60, koppel 19.60. tno 267,80 Achtste koers. 2900 m 1 Anne Shoe.ng(J de Mol) 3 55.3 - 1.21.1, 2 Zipper Spencer. 3 Zeb Davtd Niet gestart Adnenne Toto winnend 27,80. plaats 7.90 4 60 5.60. koppen 74.90 tno 2865.10 Negende koers. 2440 m i Don Bertum (R Krom kamp) 3 08.7 - 1 17,3.2 JJ's M.-ade. 3 Donder- straat. 4 Duke ot Wasser Toto w nnend 3 30. plaats 2.40 2.80 1.40. koppel 38.50m tno 191.90, kwartet 3094 00 Tiende koers. 2000 m 1 Zorro MoUyrood (T Kooyman) 2 33.8 - 1 16.9. 2 Zonne straal. 3 YmeK Niet gestart Zamzam Fortuna Toto wmnend 7.40. paals 5.10 6.30. koppel 32.40 tno 275.50 Elide koers. 2000 m 1 Chee tah Arto (R Kromkamp) 2 37,1 1.18,6. 2 Ashley Siro. 3 Creese K N.et gestart Cann de Btoomerd Toto winnend 2.80. plaats 1.20 5 20, koppel 22.70. trio 114,60 W 5 spel 2-6-8-10-6 ruet ge speeld Omzet totalisator 203.261,00 Mateeva (Bui) - Okamoto (Jap) 6-3 6 (VSt/6) - Miyauch. (Jap) 6-4 7-6. Sukova (Ts/T) - Leand (VSt) 6-2 6-2. Manuele Ma*eve |Zw»5) - Takagi (Jap) 60 62. WenJei (VSQ Vasguez P*) 6-4 62. Fernandez (VSti K<Jowa« Jap i 60 62. Rehe |VSD - WNte (VSt) 4-6 60 61. RW (BrO) - Jaggard (Aus) 63 64. Swgterova (T*) R»- Chardson (NZD 7-5 63

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21