'Hulp rijk nodig om tarieven te beperken' Kinderpostzegelactie van vader op zoon Opticiens binden strijd aan met kant-en-klare leesbril Ritzen wil hoger onderwijs meer vrijheid geven in personeelsbeleid WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 PAGINA 17 Nieuwe rage: hengelen bij de kampeerboer DEN HAAG (ANP) - Voor de man die graag wil gaan vissen, maar zijn gezin niet in de steek wil laten, is er nu een alternatief. Hengelen bij de kampeerboer. Deze ideale combi natie biedt manlief de mogelijkheid aan de waterkant naar zijn dobber te zitten turen, terwijl vrouw en kin deren gezamenlijk kunnen re creëren op het platteland. Dit voorbeeld gaf voorzitter W. van den Berg van de Stichting Vrije Recreatie dinsdag in Den Haag bij de start van een campagne om sportvissers enthousiast te krijgen voor het kamperen op de boerderij. Echtgenote en kroost zijn niet langer veroordeeld tot de eigen haard, maar mogen mee naar het boeren land waar ze in een caravan of tent kunnen worden ondergebracht. Het is zelfs denkbaar dat ze ook een dob bertje uitwerpen, op ruime afstand van pa natuurlijk. Maar ze mogen ook iets anders gaan doen, aldus Van den Berg. „En zo is er voor elk wat wils." De campagne, waar ook de Neder landse Vereniging van Sportvis sersfederaties (NWS) aan deel neemt, dient twee doelen; het leden bestand van de visverenigingen moet er door groeien, terwijl de kampeerboeren op meer klandizie hopen. Deze week krijgen 1200 kampeer boeren en 900 visverenigingen een brochure thuis waarin wordt gewe zen op de voordelen van het henge len bij de boer. Voorzitter A. van Overveld van de NWS denkt met de brochure in te spelen op de groeien de tendens om jaarlijks meerdere korte en actieve vakanties door te brengen. "Het samengaan van de sportvisserij en de landbouw is ei genlijk vanzelfsprekend. Boerderij en liggen vaak in de buurt van de prachtigste visstekken. Het ligt dus voor de hand dat we die opzoeken." Volgens W. van de Berg, voorzitter van de SVR is de combinatie van vissen en kamperen bij de boer slechts het begin van iets dat kan uitgroeien tot een nieuwe rage. "Je kunt denken aan paardrijden bij de boer. Of tuinieren. Er zijn mogelijk heden te over". Randstad-provincies nemen kantoor in Brussel in gebruik DEN HAAG (ANP) - De drie Rand- stadprovincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht krijgen ptr 27 september een lobbyist in Brussel. Randstadvertegenwoordi- ger S. Jonker neemt die datum zijn kantoor in gebruik. Het is de bedoe ling dat hij reclame gaat maken voor de drie provincies bij de Eu ropese Gemeenschap. Tegelijkertijd zal de brochure 'Heart of Holland' worden uitge bracht. Die bevat informatie over de economische situatie, transport en communicatie, educatie en onder zoek en recreatie en toerisme in de Randstad. Kosten afvalverwerking naar landelijk record (foto Jan Holva Directeur De Haas van 'Oogmerk': 'elke twee jaar ogen laten controleren'. LEIDEN - Het rijk moet de Gevulei financieel bijsprin gen om te voorkomen dat de vuilverwerkingsprijzen in de Leidse regio tot een 'triest landelijk record' stijgen. Dat vindt althans de Oegstgees- ter wethouder Ton Kohl- beck, lid van het dagelijks bestuur van de Gevulei. Het rijk en de provincie Zuid- Holland zullen het samen werkingsverband boven dien moeten helpen om de 'gigantische afvalproble men' op te lossen die zijn ontstaan de sluiting van de Leidse vuilverbranding en het schrappen van de stort plaats in de Does in Leider dorp. ZOETERWOUDE - De Vereniging van kwaliteits-opticiens 'Oogmerk' bindt de strijd aan met de kant-en- klare leesbril. Hoewel het brilletje - dat voor een klein prijsje op de markt is gedumpt - de ogen geen kwaad doet, is 'Oogmerk' van me ning dat iedereen met leesproble men individueel en niet standaard moet worden behandeld. Daarop legt de vereniging de komende tien dagen de nadruk tijdens de 'Natio nale Oogmeetweek', die vanaf van daag tot en met 6 oktober wordt ge houden. De kant-en-klare leesbril heeft nogal wat stof doen opwaaien. Di recteur De Haas van 'Oogmerk' zegt dat mensen rond hun veertigste jaar met leesproblemen te maken krij gen. De spieren verouderen waar door het waarnemen van kleine let ters moeilijkheden geeft. "Kijk", legt hij uit, "het gaat niet alleen om het probleem op zich op te lossen. Je wilt toch op een prettige manier eeri boek of de krant kunnen lezen? Het komt vaak voor dat het ene oog zwakker is dan het andere. De opti cien past de sterkte van de glazen aan. Bij een standaard-leesbril is daar geen sprake van. Bovendien kan zo'n bril hoofdpijn veroorza ken. We hebben gezondheidszorg hoog in het vaandel staan. Het oog is een belangrijk orgaan. Dat moet je niet verwaarlozen". De Haas vertelt dat de opticien meer doet dan alleen maar op het leesprobleem controleren. Hij gaat na of het in de verte kijken goed is en meet de oogdruk. Van groot be lang, zegt De Haas. Indien de oogdruk te hoog is kan dat leiden tot glaucoom (staar). De ooglens vertroebelt waardoor het zicht ver slechtert. Een oogarts kan die druk middels medicijnen reguleren. Twee jaar Wanneer de oogdruk aan de hoge kant is merkt de man of vrouw in kwestie daar in de meeste gevallen niets van. Tenzij die druk extreem hoog wordt, dan kan er een onaan gename druk op de ogen worden waargenomen. Een druk die van binnenuit op de bol ontstaat. Men sen boven de veertig jaar lopen een grotere kans hierop dan jongeren. "Bij controle vissen we er geen procenten uit", aldus De Haas, "maar elk geval dat je eruit haalt is er één. Deze mensen geven we het advies om naar de oogarts te gaan. Preventief gezien kun je dat om de twee jaar herhalen. Het meten van de druk doet geen pijn. De klant zet zich achter een apparaat waardoor twee luchtstraaltjes worden losgela ten. En vervolgens is de druk geme ten. Het duurt hooguit vijftien se conden". De Haas: "Je gaat wel elk halfjaar naar de tandarts om je gebit te laten controleren of er gaatjes in zitten. De ogen die van 's morgens vroeg tot in de late avond functioneren, daar laat je nooit naar kijken. Met onze actie willen we eigenlijk ook een beetje waarschuwen tegen die kant-en-klare leesbril. Je krijgt iets dat de oplossing van het probleem benadert terwijl die oplossing opti maal kan zijn. Ook al zeggen oogart sen dat zo'n brilletje niet slecht is. Maar als je hoofdpijn krijgt of moeie ogen of je ziet het toch niet zo hel der, dan is dat niet zo comfortabel. Uiteindelijk is goed zien een onder deel van prettig leven". Zesde keer De 'Nationale Oogmeetweek' wordt voor de zesde keer gehouden. Ob jectieve regels voor zien zijn er niet. "Een examinator zegt tegen een kandidaat die op gaat voor zijn rij bewijs 'lees het nummerbord van die auto' waarna hij achter het stuur stapt en gaat rijden", geeft De Haas als voorbeeld. "Maar het is natuur lijk best mogelijk dat die kandidaat het nummer uit het hoofd heeft ge leerd de toen rijschoolhouder zijn auto er achter parkeerde. En dan gaat hij de weg op. Soms met een snelheid van 120 kilometer per uur. Is dat verantwoord? Kortom, ieder bepaalt in feite voor zichzelf of hij wel of niet goed ziet. Voor deze oog meetweek hebben wij bewust voor de slogan 'Hoelang neemt u nog ge noegen met de halve waarheid?' Van boven naar beneden wordt het beeld van helder tot wazig". Zeg maar de helft van de Neder landse bevolking heeft een oogcor rectie. Iedereen boven de veertig jaar krijgt of hij dat wel of niet wil, met een leescorrectie te maken. Dus heeft hij een bril nodig. De Haas: "In 1985 hebben we bij bijna vijfdui zend mensen een steekproef ge daan waaruit bleek dat bij 68 pro cent het gezichtsvermogen had kunnen worden verbeterd terwijl zeventien procent zwaar onvol doende scoorde. De helft zag niet optimaal. Na de meting kwamen wij tot de conclusie dat het zicht van 82 procent van die vijfduizend mensen door middel van een bril of andere glazen had kunnen worden verbe terd". BaGD: telefonisch spreekuur voor geslachtsziekten LEIDEN De Basisgezond heidsdienst in Leiden stelt met ingang van morgen (27 september) een telefonisch spreekuur voor geslachtsziek ten in. Het nummer, 071- 143604, kan elke dinsdag en donderdag tussen 12 en 13 uur worden geraadpleegd als er vragen over geslachtsziekten (bij voorbeeld aidstcst) zijn. In het kader 'veilig vrijen' is de BaGD vandaag de tweede ron de ingegaan met het in café's en koffieshops verspreiden van speciale bierviltjes. De boodschap: wees voorzichtig, vril veilig. Of het bestemmingsplan voor de Does inderdaad door de Kroon is vernietigd - zoals het Groen Links- Kamerlid Peter Lankhorst onlangs verklaarde - weet Kohlbeck niet ze ker. "Maar ik ga er vanuit dat Lank horst dit niet zo maar zegt. We moe ten het opvatten als een zeer ernstig signaal". De wethouder wil daarom ook dat het dagelijks bestuur van de Gevulei, ondanks alle onzekerhe den, nog deze week bijeenkomt om de problemen te bespreken. Als Lankhorst gelijk heeft wordt de situatie in de Leidse regio 'zeer dramatisch', meent Kohlbeck. "De vuilverwerkingsprijs, die nu alleen voor 1991 is gestegen, zal gedurende een flink aantal jaren op dat hoge ni veau gehandhaafd moeten worden. En waarschijnlijk zal ze nog verder moeten stijgen. In de tariefsverho ging is namelijk geen rekening ge houden met de investering van bij na negen miljoen gulden in de Does, die nu nutteloos is geworden". Hoe hoog déze prijsstijging zal uitvallen, durft Kohlbeck nog niet te zeggen, maar hij verwacht dat ze 'relatief klein' zal zijn. Vergeleken met de vorige althans. "Een veel ernstiger probleem is het afval zelf. Waar moeten we dat naar toe bren gen? In de Leidse regio zie ik op korte termijn geen alternatieven voor de Does. Andere oplossingen, zoals die voor de Leidse vuilver branding zijn gevonden, zijn zo tij delijk dat ze ook nauwelijks iets op leveren. En de nieuwe vuilverbran ding en de nieuwe stortplaatsen in Zuid-Holland zijn nog lang niet klaar". Torenhoog De provincie en het rijk moeten de Gevulei daarom te hulp schieten, vindt Kohlbeck. "De provincie heeft ons aangemoedigd met de Does door te gaan. Als de zaak ver volgens niet doorgaat, kan ze ons niet alleen laten met de moeilijkhe den". Van het rijk hoopt Kohlbeck een financiële compensatie te krij gen voor de inmiddels 'torenhoge' vuilverwerkingsprijzen. Ook zal het rijk. samen met de provincie, moe ten zoeken voor nieuwe plaatsen waar het vuil uit de Leidse regio ge stort of verbrand kan worden. Kohlbeck voelt er weinig voor om in te gaan op de beschuldigingen van Wassenaarse WD-raadsleden. die de Gevulei van wanbeleid heb ben beticht. "Ik zeg dit niet om me ervan af te maken, maar het huidige dagelijks bestuur pas dit jaar aange treden en ik weet niet of ons zo veel is te verwijten. Maar los daarvan, la ten we nu in hemelsnaam niet naar zondebokken zoeken. Het lijkt me beter om al onze energie te steken in het zoeken naar oplossingen voor de gigantische problemen". De Zuidhollandse milieugedepu teerde Van der Vlilt vindt het overi gens vreemd dat de Gevulei de schade wil verhalen via een verho ging van de reinigingsrechten. Hij wijst erop dat De Does bestemd is voor bouw- en sloopafval en niets te maken heeft met huisvuil, waar voor de reinigingsrechten eigenlijk zijn bestemd. Van der Vlist geeft toe dat het de finitief niet doorgaan van De Does een lelijke tegenvaller zou zijn voor de provincie. Hoewel het gaat om een relatief kleine stortplaats voor bouw- en sloopafval komt het. na al le andere problemen en vertragin gen de aanleg en bouw van stort plaatsen en een vuilverbrandingsin stallatie, zeer ongelegen. Van der Vlist ontkent verder dat de tariefverhoging van 100 gulden de schuld is van de provincie, zoals De la Mar vorige week stelde. De vormfouten die de provincie bij de afvalstoffenvergunning heeft ge maakt, hebben volgens de gedepu teerde slechts tot een jaar uitstel ge leid. En daarmee is hoogstens enke le tonnen aan renteverlies gemoeid. Overigens is deze kwestie volledig achterhaald nu de Kroon waar schijnlijk het bestemmingsplan heeft vernietigd. DEN HAAG - Minister Ritzen (on derwijs en wetenschappen) wil uni versiteiten en hogescholen meer ruimte geven bij de invulling van hun personeels- en arbeidsvoor waardenbeleid. Zo zal Ritzen vol gend jaar geen maximum aantallen plaatsen voor hoogleraren meer vaststellen, komen er meer moge lijkheden voor tijdelijke aanstellin gen, en wordt de salarisstructuur Honderdduizenden kinderen vanaf vandaag weer langs de deuren Van onze redacteur Monica Wesseling LEIDEN/REGIO Weer of geen weer, vanaf vandaag trek ken weer 300.000 scholieren uit de twee hoogste groepen van de basisscholen langs de deuren om kinderpostzegels te verko pen. Naar schatting 700 kinde ren uit Leiden, Alphen aan den Rijn. Katwijk en een groot aan tal dorpen in deze regio zijn op pad gegaan. Thema van de, al weer 64ste, kinderpostzegelac- tic is 'Kind en hobby'. Uit de vrij constante jaarlijk se opbrengst is op te maken dat de Nederlanders de kinderpost zegels een warm hart toedra gen. Dat is ook niet zo verwon derlijk. Nagenoeg alle volwas senen hebben in een ineer of minder grijs verleden zelf met de zegels geleurd. De herinne ring aan de tocht langs de ceu- ren met de map waarop, met koude handjes, de bestellingen werden geschreven, leeft bij ve len. Met het kopen van zegels of kaarten houden nogal wat men sen dit onvervalste stukje jeugdsentiment levend. De organisatie van de kinder postzegelactie is in handen van de in Leiden gevestigde Stich ting Kinderpostzegels Neder land (SKN). De stichting onder steunt met de opbrengst van de actie projecten in binnen- en buitenland die het geluk van kinderen, in de breedste zin van het woord, bevorderen. Bij de stichting werken 20 mensen die het hele jaar door de handen vol hebben aan het beoordelen van subsidieaanvragen, het afhan delen van de lopende en het be denken van nieuwe acties. Kinderen De kinderpostzegelstichting krijgt op drie manieren haar geld binnen. Meest bekend is de actie van de kinderen die aan de deur zegels en kaarten verko pen. De kinderen zijn goed voor een jaarlijkse opbrengst van bijna 10 miljoen gulden. De ko mende paar dagen weten ze ruim vier miljoen kaarten en veertien miljoen zegels te slij ten. Vanaf begin november tot eind december worden in hon derden postkantoren door vrij willigers van de postzegelcomi tés kaarten verkocht. De inkom sten hieruit bedragep ongeveer 5 miljoen gulden. De derde in komstenbron van de stichting is de bedrijvenactie waarbij aan bedrijven wordt gevraagd de kinderpostzegel-kerstkaarten te versturen. De netto-op brengst hiervan is nu nog erg laag omdat de actie net gestart is. Op termijn hoopt de stichting op deze manier enkele tonnen per jaar binnen te halen. Al met al heeft de stichting jaarlijks ongeveer zestien mil joen gulden te besteden. Veer tien miljoen daarvan blijft over van de drie acties en wat losse giften, twee miljoen is afkom stig van een reservepotje dat in de zeventiger jaren kon worden opgebouwd. Van de totale op brengst komt 80 procent ten goede aan het kind. Van het geld dat de acties op brengen, wordt zestig procent besteed aan projecten in Neder land en gaat 40 procent naar projecten in de Derde Wereld. De stichting Kinderpostzegel Nederland geeft, zo zet voor lichter Anita Hegeman uiteen, geen hulp direct aan mensen zelf. "Aan noodhulp doen we in principe niets. Daar zijn andere organisaties voor. Wij richten ons op projecten die echt het welzijn betreffen. Dat varieert van een aanpassing in een ma nege, zodat ook gehandicapten kunnen paardrijden, tot een project voor de opvang van straatjongeren in Latijns-Ame- rika". De projecten die SKN onder steunt, hebben allemaal ge meen dat ze worden gedragen door plaatselijke organisaties. "De mensen moeten zelf in hun ontwikkeling worden gestimu leerd. In tegenstelling tot bij voorbeeld Unicef ondersteunen wij geen acties van overheden, maar plaatselijke particuliere organisaties". Toewijzen Jaarlijks krijgt de stichting 2500 subsidieaanvragen binnen. Bin- Voorlichter Anita Hegeman: "In tegenstelling tot bij voorbeeld Unicef ondersteunen wij geen acties van overheden, maar plaatse lijke particuliere organisaties". nen Nederland is de bekendheid van de kinderpostzegelactie groot. Uit de woorden van He geman blijkt evenwel dat ook in Latijns-Amerika heel veel plaatselijke hulporganisaties de kinderpostzegels kennen. "In Afrika zijn we minder be kend. maar daar timmeren we ook aan de weg". Een deel van de 20 medewer kers van de stichting houdt zich bezig met het beoordelen van de aanvragen. Uiteindelijk worden er ongeveer 1700 gehonoreerd. Vorig jaar werd onder meer geld gegeven voor het inrichten van een kinderdagverblijf in Katwijk en voor een Leids on derzoek naar de reden waarom er in het bijzonder onderwijs meer jongens dan meisjes zit ten. Als voorbeeld van de vele buitenlandse projecten kan verbetering van de toiletten en de keuken van een tehuis voor gehandicapte kinderen in An gola, de bouw van een school in Indonesië en de inrichting van een kinderafdeling in een bi bliotheek in Israël worden ge- noemd. Geboortekaart Veertien miljoen is niet weinig, maar toch zoekt de stichting naar een methode om de finan ciële basis te verbreden. Dit na jaar begint een geboortekaart jes-actie. Aanstaande ouders krijgen, tegelijkertijd met de zogeheten 'blije doos', een brief van4e stichting met het verzoek de geboortekaartjes te voorzien van kinderpostzegels. Boven dien worden bedrijven bena derd voor sponsering en begint dit najaar een proef met de ver koop van bekers. Deze bekers en kopjes worden vooralsnog al leen op de postkantoren ver kocht. Blijkt er belangstelling voor te bestaan, dan wordt de actie volgend jaar uitgebreid. Het thema van de zegels wordt bepaald door de PTT, het bedrijf dat de zegels uitbrengt. De stichting krijgt de 'opcen ten'. Het thema van de kaarten wordt wèl door de stichting be paald. De 'kind en hobby'-zegels zijn dit jaar ontworpen door Berry van Gerwen en Jan Bolle en beelden postzegels verzamelen, paardrijden en spelen met de computer uit. Lactitia de Haas ontwierp het setje kaarten met het thema 'Flora', de kinder- kaarten komen dit jaar van de hand van Herre Methorst en de kerstkaarten zijn foto's, ge maakt door Rob Chrispijn. vereenvoudigd. Dit schrijft de minister in zijn re actie op een advies van de Advies raad voor het Hoger Onderwijs (AR- HO), die hij gisteren aan de verte genwoordigers van het hoger on derwijs heeft gestuurd. Minister Ritzen neemt de meeste aanbeve lingen over uit het ARHO-advies 'ei gen meesterschap in het perso neels- en arbeidsvoorwaardenbe leid'. De vaststelling van maximum aantallen hoogleraarplaatsen was bedoeld om de kwaliteit van het on derwijs en onderzoek te bevorde ren. Nu daarvoor andere middelen zijn zoals inspectie en visitatiecom missies, is een dergelijke maatregel niet meer nodig. Verder wil Ritzen bekijken of de vaste salarisschalen voor weten schappelijk personeel kunnen wor den vervangen door maximum schalen. Het invullen van de func ties voor niet-wetenschappelijk per soneel zou voortaan moeten gebeu ren door de onderwijsinstellingen zelf en niet door het Rijk. Hiermee komt de minister tegemoet geko men aan de wens van de onderwijs instellingen om zelf de personeels- opbouw en de inhoud van de func ties te bepalen. Op dit moment kunnen universi teiten personeel aanstellen in een Internationale belangstelling gemeenten groeit DEN HAAG - Nederlandse gemeen ten krijgen steeds meer belangstel ling voor internationale vraagstuk ken als ontwikkelingssamenwer king, vrede en veiligheid, milieu en anti-apartheid. Dat blijkt uit het gis teren gepubliceerde boek 'Een we reld van gemeenten' van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Aan het begin van de jaren ont plooiden ruim 150 gemeenten acti viteiten op het terrein van ontwik kelingssamenwerking, momenteel zijn dat er ruim vierhonderd De veranderingen in Oost-Europa heb ben volgens de VNG ook geleid tot een grotere interesse in contacten met gemeenten in de voormalige Oostbloklanden. Na een korte tijd van stilstand groeit ook de interesse van de plaat selijke overheden voor jumelages, stedebanden met Westeuropese ge meenten. "Veel gemeenten grijpen het idee van Europa 1992 aan om de jumelages nieuw leven in te bla zen", aldus één van de auteurs van het boek. "Westeuropese gemeen ten hebben met dezelfde vraagstuk ken te maken: de minderhedenpro blematiek, drugs-, milieu- en ver keersproblemen Vorig jaar onderhielden 270 Ne derlandse gemeenten 464 buiten landse contacten. De gemeenten ge ven naar schatting jaarlijks vijf tot zes miljoen miljoen gulden uit aan ontwikkelingssamenwerking. tijdelijk dienstverband. Voorwaar de daarbij is dat het gaat om werk zaamheden van tijdelijke aard. Het ligt in de bedoeling van Ritzen om een tijdelijk dienstverband ook mo gelijk te maken als het gaat om werk met een permanent karakter. Om de positie van de werknemer in dit geval te versterken, moét de beloning bij een tijdelijke aanstel ling hoger zijn dan bij een vaste aan stelling. De kosten van deze toelage bij tijdelijk werk zullen voor reke ning van de desbetreffende onder wijsinstelling komen. De plannen worden vastgelegd in een concept- rechtspositiereglement dat begin volgend jaar voor overleg wordt aangeboden aan de vertegenwoor digers van het hoger onderwijs en de centrales voor overheidsperso neel. Honderd jaar geleden stond er in de krant: - Mijnheer de Redacteur! Vergun ons voor onderstaande regelen een plaatsje in uw veel gelezen blad. Het gemeentebestuur van Lei derdorp heeft sterk geprotes teerd tegen het annexatieplan, aangezien het gaarne wil hou den wat eenmaal tot bovenge noemde gemeente behoort. Maar dan is ook niet meer dan billijk, dat op de veiligheid der bewo ners van het te annexeeren ge deelte van gemeentewege wordt gelet; want de toestand der Lust hoflaan en de daarachter gele gen straat is des avonds onhoud baar. Men durft zich 's avonds met buitenshuis begeven uit vrees van in 't water te loopen of eenig ander ongeluk te krijgen, daar het somtijds met mogelijk is een duimbreed voor zich uit te zien. Als dezen toestand nog lang moet voortduren, dan zou het voor de bewoners van boven genoemde buurt van groot be lang zijn, wanneer de anexatie- plannen werden goed gekeurd, daar de gemeente Leiden o.i. be ter voor verlichting zou zorgen dan dit met Leiderdorp het ge val is. Wij hopen dat aan dien toestand spoedig een einde zal worden gemaakt, voordat wij menschenlei>ens te betreuren hebben. Of zou ook hier het spreekwoord van toepassing zijn: .Als het kalf verdronken u, dempt men den put?" U, Mijn heer de Redacteur, zeggen wij bij voorbaat dank voor de ver leende plaatsruimte. Eemge be woners der Lusthoflaan. Vijfentwintig jaar geleden - Baldadige jongens hebben in het afgelopen weekeinde brand gesticht in een motoraak die aan de Oude Vest gemeerd lag De belhamels verschaften zich toe gang tot de stuurhut en staken daar enkele kranten in brand. De brandweer heeft het vuur met twee stralen op de nevelspuit ge blust.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17