Onzekere toekomst gereformeerde mamlenveremging, 'Brand in Aarlanderveense molen betekent een ramp' Goede /aken voor handelaar in paraplu's op Jaarmarkt Lisse Ik rijd heel zorgvuldigop het truttige af PAGINA 14 ■dl.l=M;Uell.! DINSDAG 25 SEPTEMBER 1 Landelijke bijeenkomst zaterdag in Hazerswoude Van onze redacteur Kees van Kuilenburg HAZERSWOUDE Zelf beseft J. Bol maar al te goed dat de mannenvereniging in Hazerswoude een wat onzekere toekomst tegemoet gaat. De gemiddelde leeftijd van de le den is 50 jaar en ouder. Ook is er niet of nauwelijks interesse van jongeren voor de gerefomeerde mannenvereniging Onderzoek de Schriften'. Het ledental van de Hazerswoud- se vereniging is inmiddels gedaald tot 15. Toch heeft de Hazerswoudse ver eniging het aangedurfd om zater dag 29 september als gastheer op te treden van de .jaarlijkse ontmoe tingsdag van de Bond van Gerefor meerde Mannenverenigingen. Deze bond bestaat inmiddels 64 jaar en heeft ongeveer 2500 leden. Voor de eerste keer in het bestaan van de bond is Hazerswoude-dorp ontmoe tingspunt van de gereformeerde mannen. Meestal worden dergelijke bij eenkomsten centraal gehouden in plaatsen op de Veluwe of in Overijs sel Maar dit is een ideale gelegen heid voor onze verenigingen in het westen, zoals in Alphen aan den Rijn. Woubrugge. Boskoop, Bode graven. Rijnsburg en Waddinxveen om deze ontmoetingsdag te bezoe ken. In de regel vindt men het toch te ver", zegt Bol die samen met vijf andere leden de organisatie op zich heeft genomen. De vereniging in Hazerswoude is op 26 november 1941 opgericht door ds. Heuseveld. De 72-jarige Bol is al vanaf het begin lid van On derzoek de Schriften. Een vereni ging. de naam zegt het uiteindelijk al. bezig houdt met bijbelstudie. "In het begin ging dat duidelijk anders dan nu", zegt Bol. "Een van de le den werd aangewezen om een on derwerp voor te bereiden aan de hand van lectuur dat je mee kreeg van de voorzitter. Op de volgende bijeenkomst werd dat uitgebreid besproken en bediscussieerd. Nu zijn er boeken met bijbelse onder werpen en dat is de gespreksstof in de tweewekelijse samenkomsten", legt Bol uit. "Dat is wel prettig want je hoeft nu niet meer zo te blokken". Veranderd Volgens de Hazerswoude oud-land- bouwer is er ook binnen de man- nenvereninging veel veranderd. "Vroeger werd er binnen de vereni gingen veel gesproken over de ker kelijke tucht. Bij voorbeeld over een predikant die een dwaalleer verkondigde. De man werd daar over door de kerkeraad aangespro ken en als dat niet hielp dan werd hij geschorst of zelfs afgezet. Dat waren geen eenvoudige beslissin gen. Soms liep dat zelfs door gezin nen heen. Een deel schaarde zich achter de afgezette predikant en an- Hazerswoudenaar JBol: mannenvereniging gaat onzekere t tegemoet. (foto deren gingen een andere koers. Dat betekende wel dat er binnen die ge zinnen niet meer met elkaar werd gesproken. Een trieste zaak. Geluk kig hebben wij dat nooit in Hazers woude hoeven mee te maken", legt Bol uit. Toch gaan de leden ook nu nog niet de heikele onderwerpen uit de weg. De vereniging heeft een be houdend karakter. "Maar beslist niet conservatief, aldus Bol. Via bij belse thema's komen er wereldse zaken als bijvoorbeeld kernbewa pening, abortus, euthanasie en de doop aan de orde. "Vroeger werd een kind vrijwel onmiddellijk na de geboorte gedoopt. Nu wacht men tot de moeder uit het kraambed is. Zelfs komt het voor dat men de doop uitstelt in verband met de be schikbaarheid van een bepaalde predikant, die men graag wil. Dat doet wel eens pijn. En zo zijn er nog wel meer dingen, waarvan ik denk dat klopt niet. Zoals het minder ter kerke gaan dan vroeger. Wat dat be treft kun je zeggen dat een gelovige het tegenwoordig niet zo gemakk. lijk heeft". Ouwe kerels Toch kan Bol de mindere belang stelling voor de mannenvereniging best begrijpen. "Ik kan me voorstel len dat een man van pakweg 25 of 30 jaar geen zin heeft om met zo'n stel ouwe kerels rond de tafel te gaan zitten. Maar dan zeg ik wel eens kom met wat leeftijdsgenoten dan heb je steun aan elkaar. Ook dat werkt niet. Ook denken sommige dat je per se een halve dominee moet zijn om mee te kunnen doen. Je moet alleen belangstelling voor de bijbel hebben. De rest komt van zelf, zeg ik altijd maar. Vandaar dat ik denk dat als wij wegvallen de ver eniging het moeilijk krijgt. Maar dat zal nog niet in de nabije toekomst gebeuren zo positief ben ik nog wel". Wat de bijeenkomst van zaterdag betreft hebben de organisatoren P. Boon, F. Westerman. M. Lamghout, H. Koetje, A. Zandstra en J. Bol het meeste werk erop zetten. In de afge lopen maanden hebben zij er .zorg voor gedragen dat alles in de puntjes is geregeld. "We verwach ten ongeveer 350 leden met hun vrouwen. Daar moet een parkeerge legenheid voor gezocht worden. Er kome genodigden, die moeten wor den opgevangen. En ook voor de dag zelf moest het programma wor den geregeld", vertelt de inwoner van Hazerswoude. De bijeenkomst begint om 10.15 uur in de gereformeerde kerk aan de Korenmolenlaan 2. 'Verft de kerk teveel met zwart?" is de inlei ding van ds. P. Huisman uit Hazers woude. Daarna zingt het Neder lands Hervormd Kerkkoor enige liederen. Na de pauze is er een klein concert op het uit de vorige eeuw stammende Kunckel-orgel. Darana discussiëren de mannen over het onderwerp van ds. Huisman. Na de discussie sluit ds. D. Riemens uit Huizen tweede voorzitter van de bond de bijeenkomst. Ouderen De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt op donderdag 27 sep tember een bijeenkomst waarbij A. Lagaay vertelt over haar onderrzoek on der hoogbejaarden in Leiden. De lezing begint om 14.00 uur in het ANBO-ge- bouw aan het Rapenburg 48 Vogelvlucht Buurthuis Vogelvlucht aan de Boshuizer- laan start binnenkort een basiscursus stijldansen voor mensen boven de 20 laar Er worden 13 lessen gegeven op de maandagavond van 20.00 tot 21.30 uur De kosten bedragen 90 gulden. Alleen staanden moeten wel zelf voor een part ner zorgen. Opgeven en informatie bi| Dick Koldenhof. Tel. 313648 Rondedans De Rondedans, het ontmoetingscentrum voor ouderen in Leiden-Noord. begint met een volksdansgroep voor ouderen Er wordt gedanst op donderdagochten den van 10.00 tot 11.00 uuf. De lessen staan open voor mensen vanaf 50 jaar Inlichtingen bij Helene van der Marei, tel 125324. Ouderen Zuid-West De Ouderen-Activiteitencommisssie Lei den Zuid-West start op maandag 24 sep tember met een zanguur in het verzor gingstehuis Van de Willigenhof aan de Apollolaan 264 Er wordt gezongen van 14 15 tot 15.30 uur Belangstellenden moeten zich spoedig aanmelden bij het mevrouw A. Schut van het Dienstencen trum aan het Bevrijdingsplein 60 Tel 768711 (tussen 9.00 en 12.00 uur). LVC Het LVC draait van donderdag 27 sep tember tot en met zaterdag 29 septem ber de Oscar-winnende film 'My left Foot" van Jim Sheridan. De voorstellingen be ginnen om 21.15 uur, de entreeprijs be draagt 6.50 gulden. Houders van een kortingskaart kunnen voor 5 gulden naar binnen. Groenoord In buurthuis Groenoord zijn maandag 1 oktober vier lezingen te beluisteren over verschillende vormen van alternatieve en natuurgeneeskunde. Naast iriscopie en touch-for-health komen de Mensen- dieck-oefentherapie en algemene na tuurgeneeskunde aan de orde De aan vang Is om 20 00 uur Meer informatie bij het buurthuis aan de Pasteurstraat 23, tel 217222 Midden-Europa Stichting Rembrandt houdt zaterdag 29 september een themamiddag over de cultuur in midden-Europa. Harrie Salman houdt een voordracht over dit onder werp. waarna gelegenheid is om vragen te stellen. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 16.00 uur en wordt gehouden in zaal 148 van het Centraal Faciliteitenge bouw aan het einde van de Doelensteeg. Pandje 65 Voor een aantal activiteiten in het Dien stencentrum Binnenstad (Pandje 65) kunnen nog deelnemers worden inge schreven. Op maandagmiddag is er kla verjassen en andere spelen, dinsdag ochtend wordt er gezongen, in de mid daguren staat een soosmiddag gepro grammeerd met een afwisselend creatief handwerken, bloemschikken en dia-le zingen. Op donderdagochtend wordt de vervolgcursus bridge gehouden, 's mid dags is er weer een spelmiddag. Op de vrijdagmiddag staat schaken en dam men op het programma. Inlichtingen bij het dienstencentrum aan de Hogewoerd 65. tel. 143503 Hypnose In de Droomfabriek start op vrijdag 5 ok tober de cursus zelf-hypnose training De deelnemers leren hun onderbewustzijn te bereiken en te stimuleren middels po sitieve ideeën De cursus wordt gegeven op vijdagavonden van 18.00 tot 20.30 uur Voor opgave en informatie Roberto Martelli. tel. 214543 AARLANDERVEEN - De brand schade aan de molen aan de Aarlan derveense Kerkvaartseweg wordt volgens de brandweer op zo'n vier a vijf ton geschat. De molen, die deel uitmaakt van de Aarlanderveense Molenviergang, werd gisteravond om kwart over acht getroffen door de bliksem waarna de kap, waarin de as van de wieken is bevestigd, geheel uitbrandde. Het is mede aan de brandweer te danken dat het vuur geen vat kreeg op het onderste deel van de molen. Ook de zolder onder de kap, waarin het drijfwerk voor de wieken zit, is niet ten prooi gevallen aan het vuur. Wel is daar veel waterschade. De brandweer is met groot mate rieel uitgerukt. Hoewel de spuitgas ten er als de kippen bij waren na de verschillende meldingen, brandde de kap reeds als een fakkel. Vanuit een toren waarin een ladder was be vestigd werd de brand op zo n 25 meter hoogte geblust. De water schade is enorm. Brandweercom mandant A. Siereveld gelastte een zogeheten 'binnenaanval' af. "Dat zou vanwege het grote instortings gevaar levensgevaarlijk zijn ge weest", verklaart hij. Secretaris J. Mulder van de Stich ting Molenviergang Aarlanderveen spreekt van 'een ramp'. Hij herin nert eraan dat de molen in nog geen jaar tijd voor de tweede keer ernstig is beschadigd. In de herfst van 1989 braken door een storm de wieken af. De schade bedroeg toen twee ton. Tegen stormschade is de stich ting niet verzekerd. Het benodigde geld werd toen door verschillende overheden en het Anjerfonds op ta fel gelegd. Tegen brand is de de stichting wel verzekerd. De verze keringsmaatschappij laat een dezer dagen 'een expert' de molen bekij ken. Secretaris Mulder twijfelt of de vezekering ook betrekking heeft op het interieur waar vooral sprake is van waterschade. Hij noemt het een 'geluk bij een ongeluk' dat de bliksem niet aan de zelfde kant is ingeslagen van waar uit de wind kwam. In dat geval, zo weet hij zeker, was de molen in één keer in zijn geheel uitgebrand. De molen aan de Kerkvaartseweg kan volgens Mulder voorlopig niet meer worden gebruikt. De andere drie molens moeten nu werken voor vier. De molenviergang in Aarlan derveen is de enige ter wereld die nog werkt. Lezers Schrijven Legpuzzel In deze krant van 18 september staat dat de legpuzzel van burge meester Van der Werf alleen ver krijgbaar is bij de Lakenhal. Men heeft zich echter niet gerealiseerd dat er met mij als oud-Leidenaar (momenteel wonend in Sassen- heim) meer mensen zijn die geïnte resseerd zijn in deze legpuzzel. Daar velen net als ik niet in staat zijn om de puzzel af te halen, zou ik het op prijs stellen als belangstel lenden deze puzzel per post zouden kunnen bestellen. Men zou daar volgens mij veel ou deren een groot genoegen mee doen. Dhr. Franke Frankenhorst 3 Sassenheim Urgentie Hierbij reageer ik op uw artikel in deze krant van 13 september over het door de gemeente-voorgestelde voorrangsbeleid voor allochtonen bij kinderopvang, (hoorzitting Pro gramma Welzijn 1991). Niet allochtone, maar voorname lijk autochtone kinderen doen een beroep op de urgentieregeling van de Centrale Organisatie Kinderop vang Leiden (COKL). De COKL is de mening toegedaan dat je bij het hanteren van een urgentieregeling voorrangsregeling) de regels voor ieder kind op dezelfde manier hoort toe te passen Het getuigt ons inziens niet van eenduidig beleid als wij allochtone kinderen met voorrang plaatsen om redenen van dreigende taalachter stand en tegelijkertijd autochtone kinderen moeten afwijzen voor wie door het maastchappelijk werk om exact dezelfde reden een beroep wordt gedaan op de urgentierege ling. Dit is voor ons, naast onder ande re het bestaan van de lange wacht lijsten, een zeer zwaarwegende re den om het voorgestelde beleid af te wijzen. Overigens is de COKL voorne mens een voorlichtingscampagne voor allochtonen op te zetten. Als de voorlichting onder meer via de con sultatiebureaus wordt gegeven kunnen allochtone ouders in een voldoende vroeg stadium op de hoogte worden gesteld van de kin deropvangvoorzieningen (met na me waar het gaat om peuterspeelza len) en de noodzaak om tijdig in te schrijven. Een andere drempelverlagende maatregel is het in dienst nemen van allochtone leidsters. Dit jaar reeds participeren wij in een leer werkproject voor allochtone leid sters in opleiding. De komende ja ren zullen onder andere via deze weg steeds meer allochtone leid sters bij onze peuterspeelzalen in dienst komen. Martha Bezemer voorzitter COKL Leiden LISSE De Jaarmarkt in het cen trum van Lisse geeft dit jaar weer het vertrouwde beeld. De schuive lende massa door de winkelstraten, de kooplui die vol enthousiasme hun waar aanprijzen ('vooroorlogse prijzen'), af en toe een jengelend kind ('ik wil naar huis') en een dixie- landbandje. Hoewel de weerman de spanning er in houdt, wordt het feest niet verstoord door regenval. De Jaarmarkt valt in de week van de Harddraverijfeesten. De Hard draverijvereniging Lisse en omstre ken organiseert van 20 tot en met 27 september tal van activiteiten in de bollenplaats. Van een ballonnen wedstrijd. schoolvoetbal en bridge tot ringsteken en een disco. De ge meente heeft de organisatie van de jaarmarkt op zich genomen. De plaatselijke winkeliers en han delaren uit het hele land proberen met de meest ongebruikelijke kre ten de kooplust van het nieuwsgie rige publiek op te wekken. De kraampjes staan opgesteld in de Beatrixstraat, Kanaalstraat, Heere- weg, 't Vierkant, Grachtweg en de Kapelstraat. Tussen de onderne mers heeft af en toe een oud-Hol lands attractie een plekje gevonden, zoals het Rad van Avontuur. Met de overbekende leus 'altijd prijs', pro beert de Hans van der Togt van Lis se het publiek te lokken. De jaarmarkt trekt evenals voor gaande jaren ook nu weer veel pu bliek. De bezoekers komen veelal uit Lisse en omstreken, maar ook uit verder gelegen gemeenten. De gezusters De Heus uit Haarlem combineren het dagje uit met een bezoekje aan een familielid in Lisse. "Nee echt, we vinden het hier gezel lig", is de reactie. De kooplui zijn ook tevreden. "Het is in Lisse goed georganiseerd, LEIDEN Het nieuwbouwproject aan de Maredijk heeft vorige week het hoogste punt bereikt. Er komen in to taal 35 studentenwoningen op deze plaats. De bouw moet in juni van volgend jaar zijn afgerond, (foto J»n Holvast) dat maak je wel anders mee", zegt handelaar in schilderijen J. Althof uit Utrecht. "En de huurprijs van een kraam is laag". De Utrechtenaar heeft nog niks verkocht maar wijt dat aan het weer en niet aan de kwa liteit van zijn koopwaar. De hande laar in parapu's is met het weer juist in zijn nopjes. "Het gaat goed, ik heb er al zeker 100 verkocht". De combinatie van af en toe een zonne tje en een donkere wolk werkt voor de handel van P. van Hest lucratief. De plaatselijk horeca boert goed bij alle drukte, maar wie denkt dat het normale leven stil staat, komt bedrogen uit. De speelster aan de gokkast in een café jaagt er in een snel tempo geld doorheen. Geen nood, de bareigenaar kan wel wisse len: "Cor, heb je nog 10 knaken voor mij". De stelling dat de moeite loont, lijkt in dit geval niet op te gaan. PvdA Katwijk wil onderzoek naar behoefte aan openbare scholen KATWIJK - Er moet een onder zoek komen naar de behoefte aan openbaar lager onderwijs in Kat wijk. De PvdA-fractie uit de ge meenteraad wil op korte termijn in zicht in de voorkeur van de ouders omdat tot nog toe te vaak wordt uit- gegaan van achterhaalde gegevens Aan het college van burgemeester en wethouders wordt dan ook voor- r gesteld om een 'enquête verlangd i onderwijs' te laten houden door het 1 Instituut voor Toegepaste Sociale Wetenschappen in Nijmegen. Met de enquête zou een bedrag 1 van 40.000 gulden zijn gemoeid, dat volgens de partij moet worden ge- i vonden op de post onderwijs of het potje voor onvoorziene uitgaven. De huidige belangstelling voor het openbaar lager onderwijs in Katwijk noemen de socialisten veel te laag. De twee basisscholen de Boorsmaschool en de Hoornes- school trekken maar 5,41 procent van het aantal leerlingen dat het la ger onderwijs in de kustplaats be zoekt. Dat percentage wijkt sterk af van het landelijk gemiddelde en zelfs van dat van de overige bollen streekgemeenten. De PvdA noemt dit een zorgwekkende situatie, die nader moet worden onderzocht. Tegenover de twee openbare la gere scholen staan in de kustplaats twintig bijzondere (christelijke) scholen voor lager onderwijs. Brandweer redt Katwijkse man KATWIJK Een keukenbrand in een woning aan de Tijmstraat is een inwoner van Katwijk bijna fataal geworden. De hoeveelheid rook die bij de brand vrij kwam was zo aan zienlijk dat de Katwijker bewuste loos raakte. De brandweer kon de man uit de woning ontzetten. De Katwijker is overgebracht naar het acedemisch ziekenhuis in Leiden. De oorzaak van de brand is niet bekend. Katwijker (57) vermoedelijk verdronken KATWIJK Een 57-jarige Katwij ker is gisteravond vermoedelijk verdronken in het Uitwateringska naal, nabij de jachthaven. De man was gisteravond om streeks 19.30 uur van de Kaag weg gevaren. Bij het aanmeren in Kat wijk is waarschijnlijk de tros in de schroef van de boot verstrikt ge raakt, waarna de man vermoedelijk over boord is geslagen en verdron ken. De politie heeft tot 1.45 's nachts gedrecht en gedoken maar geen spoor van de ongelukkige aan getroffen Een bezwaarschrift tegen uitbreiding waterzuivering LEIDEN Er is bij de gemeente één bezwaarschrift ingediend tegen de renovatie en uitbreiding van de afvalwaterzuiveringsinstallatie in Leiden Zuid-West. Het bezwaar schrift is afkomstig van een bewo ner van de Schubertlaan. Het is nog niet bekend waarom hij tegen de plannen is, aldus een woordvoerder van de directie milieu. De milieu-ambtenaar denkt dat de voorlichtingsavond die het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft gehouden over de plannen er voor heeft gezorgd dat weinig men sen bezwaar hebben ingediend. "Het is ook niet zo verwonderlijk dat er weinig bezwaren zijn geko men, gezien de grote problemen die de huidige installatie heeft veroor zaakt". Bewoners van de wijk klagen al jaren over stankoverlast. De instal latie verspreidt onaangename geu ren omdat er veel meer water moet worden gezuiverd dan de installatie aan kan. Na de uitbreiding, die vol gend jaar begint, moeten deze pro blemen zijn verholpen. Met de uit breiding en vernieuwing is een be drag gemoeid van meer dan 60 mil joen gulden. LEIDEN - Bij de Leidse kanton rechter Morshuis stond gis terochtend zo'n type voor het hekje datje beter niet voor je kunt hebben als je haast hebt. Iemand die in staat is om in de ochtend spits als een toerist rond te rijden, die nog wordt ingehaald door een tractor. Athans, zo omschreef deze me vrouw zichzelf. "Ik sta bekend als iemand die uiterst zorvuldig rijd, ik hoor zelfs wel eens op het trut tige af aldus de verdachte. Ondanks het getreuzel was de vrouw er toch in geslaagd in Voorhout een rood verkeerslicht over het hoofd te zien.' Althans, twee agenten hadden dit gecon stateerd en haar daarom op de bon geslingerd. Ze kon zich alleen niet voorstel len dat ze zoiets vreselijks zou doen. "Ik ken de gevaren van een dergelijke overtreding en maak me daaraan nooit schuldig", meldde ze gedecideerd. De rechter probeerde het nog met de opmerking dat iedereen wel eens iets doet dat hij normaal gesproken niet zou ondernemen, maar de vrouw bleef stellig bij haar mening dal ze zich nooit be zondigt aan het door rood licht rij den. En inderdaad, ze wekte de indruk zelfs bij groen licht nog op de rem te gaan staan. "Die dag had ik helemaal geen haast, ik was met de kinderen naar het strand geweest", wist ze zich te herinneren. Hierover ver baasde Morshuis zich, vooral om dat de vrouw hem net had verteld pas maanden na de overtreding een accept-giro te hebben ontvan gen. "U weet na al die tyd nog pre cies waar u die dag was?". De vrouw meldde alles in haar agen da bij te houden. "Zo weet ik ook dat ik op het strand was". De rechter maakte de vrouw duidelijk dat hij echt moest vast houden aan het proces-verbaal. "Maar liefst twee agenten hebben geconstateerd dat u door rood reed. Ik heb geen reden te twijfe len aan hun waarneming". De officier deed dat evenmin en eiste een boete van 155 gulden. Hierop kreeg de vrouw hulp. Op de publiek tribune stond een vrouw op die de rechter toeriep dat die agenten weliswaar met z'n tweeën waren, 'maar wij waren dat ook'. Navraag leerde dat de roepende toeschouwer voor de verdachte reed toen de overtreding was ge constateerd. "Maar hoe kon zij dan zien dat u niet door rood reed?" stelde Morshuis een logi sche vraag. De verdachte ant woordde dat als haar voorganger ruim door groen reed, het vrijwel onmogelijk was dat zij door rood was gekard. Hierbij vergat ze even dat ze vaak wat truttig rijdt. vrouw tot een boete van 100 gul den. Heb je net je auto verkocht, rijdt de trotse nieuwe eigenaar er te hard mee naar huis en dan draai je nog op voor de bon ook. Dat on recht overkwam een Amsterdam mer vorig jaar. Terwijl hij op school zat, verkocht zijn vader de wagen aan iemand van wie hij niet de naam kende. De verkoop had plaats om ongeveer twee uur 's middags, en om half drie werd de wagen op de rijksweg tussen de hoofdstad en Den Haag ge knipt omdat er zo'n 17 kilometer te hard mee werd gereden. De bon ging naar Amsterdam, hetgeen de verdachte niet lekker zat. "Dat ding was toen al niet meer van mij". Tot twee maal toe had hij dit ook geschreven aan de algemene verkeersdienst in Drie bergen, en evenzovele keren had hij er de nodige bewijsstukken bij Daarbij maakte hij een kapitale blunder: bij de tweede brief voeg de hij het originele vrijwaringsbe- wijs. Dit zag hij sindsdien nooit meer terug. Je kunt ook niemand meer vertrouwen. Dat leidde er wel toe dat hy de kantonrechter gisteren geen be wijs kon overleggen van de ver koop van zijn wagen. Hij beklaag de zich over de houding van de politie in Driebergen. "Het is toch gewoon onfatsoenlijk om die brieven niet te beantwoorden en dan ook nog eens zo'n vrijwa- ringsbewijs kwijt te raken". Morshuis erkende dat het alle maal niet zo is als het hoort, en hield de zaak aan met goedvinden van de officier van justitie om te bekijken of het vrijwaringsbewijs alsnog boven water komt. "Dat wordt een hele zoekerij", voor spelde de kantonrechter. Dan moeten ze in Driebergen maar op hun spullen letten, de bekeurin gen raken ze ook nooit kwijt.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14