Popveiling levert ton op wie van de twee? Ahoy' als poptempel weer op maat gesneden 'Drukwerk' stopt ermee Adempauze 'Allo 'Allo Ook afscheidsconcert in Leiderdorp André van Duin bij regionale omroep? Folterkamer RTV-SHOW MAANDAG 24 SEPTEMBER 1990 ROTTERDAM (GPD) - Het Rotterdamse Ahoy' is dolblij met de hedendaagse werkelijkheid: een gerenoveerd sportpaleis dat als 's lands best uitgeruste poptempel voorlopig geen echte concurrentie heeft te duchten. Met de verwijdering van de wielerbaan, ogenschijnlijk de meest forse ingreep, is allereerst de maximale capaciteit met duizend tribune- en arenaklanten toegenomen tot 10.600. Die vergroting is enerzijds leuk voor het publiek, dat minder snel met een uitverkocht Ahoy' wordt geconfronteerd, anderzijds maakt ze de exploitatie van het sportpaleis weer iets eenvoudiger. Ten opzichte van rivaliserende 'grootheden' als de Haagse Statenhal en het Heerenveense ijsstadion Thialf is de achterstand in bezoekerscapaciteit nagenoeg weggewerkt. Even is gevreesd dat door het wegvallen van de wielerbaan de akoestiek zou verslechteren, maar de afgelopen weken is gebleken (onder meer vorige week zaterdag bij Tom Parker's 'The Ten Commandments') dat alle controlemeters zeker niet ongunstiger uitslaan dan voorheen. Tot de technische verbeteringen, voor de popconsument niet onmiddellijk zichtbaar, behoren onder meer de versterking van de dakspanten, ten behoeve van zwaardere licht- en geluidsinstallaties (nu tot een gewicht van vijf ton boven het podium), de bouw van een geheel nieuw produktiekantoor in de catacomben en en de vervanging van alle verwarmings- en luchtverversingsapparatuur. Voorts zijn de 'publieksvloeren' bedekt met een speciale verflaag, die het (sneller) schoonmaken met een hoge drukspuit mogelijk maakt. Wel direct opvallend zijn alle nieuwe in- en uitgangen, die moeten bijdragen tot een snellere leegloop. Met de afwerking van de allure-rijke hoofdingang zal nog minstens een maand gemoeid zijn. Ook de aanleg van brandtrappen buiten in de hoeken van het sportpaleis is nog niet gereed. Voor deze laatste voorziening op last van de brandweer had Ahoy' zelf liever een andere oplossing getroffen, omdat de trappen wellicht extra overlast kunnen veroorzaken. Meest spectaculaire naam op de concertlijsl voor komend seizoen is die van Hessel, de Terschellinger 'Springsteen', die voor zaterdag 9 maart Ahoy' heeft afgehuurd. De voorverkoop voor deze 'superstunt' loopt reeds zo goed dat ookbednjfsleider Hans van Amerongen uitgaat van een volle bak. Janet Jackson De eerstvolgende internationale act is Janet Jackson, die begin volgende maand drie avonden in een uitverkocht Ahoy' staat. Het eerste optreden is met een dag verplaatst: van 3 naar 4 oktober, de andere concerten zijn op 5 en 6 oktober. Na haar komen dit jaar nog op bezoek Toto (7 en 8 oktober), Billv Joel (13 oktober), Jeff Healey (14 oktober), Eros Ramazzotti (17,18 en 19 oktober), Depeche Mode (26 oktober), INXS (1 november), Tina Turner (2,3 en 4 november), Public Enemey 6 november), B B. King (15 november), BZN (17 november) en Anita Meyer Lee Towers (7 t/m 12 december). NEW YORK De prinsessen Stephanie en Caroline van Monaco, beiden behoren ze ongetwijfeld tot het groepje meest gekiekte (be kende) vrouwen ter wereld, poseren gewillig voor de fotografen. De dames waren dit weekeinde in New York ten behoeve van het Prin ses Gracia-fonds. Dit fonds, genoemd naar hun moeder, zamelt geld in voor diverse goede doelen, (foto AP) HILVERSUM De comedyse rie 'Allo 'Allo, die de TROS op vrijdagavond uitzendt, doet het bij de kijker steeds beter. De kijkcijfers van de toch al zeer populaire tv-serie lopen merkbaar op. In september be reikte de kijkdichtheid gemid deld de 15.5, met een uitschie ter op 17 september van 17.7. Aanstaande vrijdag loopt de vijfde serie afleveringen ten einde. Wanneer de volgende reeks op het scherm verschijnt is nog niet zeker. Dat de TROS nieuwe afleveringen gaat uit zenden, staat wel vast. HILVERSUM - Drukwerk, de Nederlandse formatie die ja ren geruchtmakend opereerde rond de gemutste zanger Har- rie Slinger, houdt er mee op. maar gaat eerst nog heel even door. Op 4 oktober begint in Almere een afscheidstoernee van 25 concerten. De club gaat tot en met 24 november op reis door het land. Ze zitten ook op 5 okto ber in Almere en verder in ok tober onder meer in Leider dorp (de 12e). Drukwerk heeft voor het Ne derlandse lied in de jaren '80 het een en ander betekend. Sinds de oprichting in 1978 le- verde de groep een portie hit-' werk af, waaronder 'Ik ver veel me zo in Amsterdam- Noord 'Schijn een lichtje op mij.' 'Marjanneke.' 'Hee Am sterdam.' 'Vijf pils geleden.' 'Sylvia's moeder' en als abso lute topper 'Je loog tegen mij.' Jasje Madonna goed voor 40.000 gulden Drukwerk: binnenkort verleden tijd... (foto gpü) De Drukwerk-concerten wa- om de liedjes van Wim Sonne- ren altijd goed voor een avond veld op het repertoire te ne- spektakel. Hetgeen niet ge- men: een artistieke misser van zegd kon worden van het idee jewelste. HILVERSUM - De popveiling die Veronica afgelopen zaterdagavond via het tv-scherm bracht, heeft het ronde bedrag van 100.000 gulden opgebracht. Een bedrag waarmee de organisatoren dolbij zijn. "Het is het vijfvoudige van wat we verwacht hadden", aldus een woordvoerder van Veronica vanmorgen. De opbrengst is bestemd voor de organisatie Artsen zonder Grenzen. Uitschieters waren er volop. Zo werd '23 uur met René Froger' verkocht voor het relatief (gezien de populariteit van de zanger) re delijke bedrag van 800 gulden. André Hazes, die ondanks zijn maagbloeding waarmee hij in het ziekenhuis ligt toch aan de veiling wilde meewerken, idem dito. Wie bleek de geheimzinnige die beslag op beide heren wist te leggen: videotheek-eigenaresse en miljonaire Miep Brons. Klapper Een echte klapper zou het topje van Gloria Estefan worden. Dat leverde 5000 gulden op. Nog leu ker bleek de opbrengst van het door zanger/schilder Herman Brood beschilderde Fiatje 500: 15.000 gulden. De tamboerijn van zanger Phil Collins 16.000 gulden op, toch ook geen gering bedrag voor een dergelijk instru ment. Maar dat bleek allemaal nog niets vergeleken met het glitter jasje van popster Madonna. Dat bleek goed voor 40.000 gulden. Ook Veronica is hoogst verbaasd door dat bedrag. "En dan te be denken dat het een vrij jong jon getje is, dat het kocht. Een Ne derlander die in Engeland ver bleef op het moment dat hij hoor de dat het jasje van Madonna zou worden geveild. Hij is toen hals over kop naar Nederland terug gegaan, omdat hij het per sé wil de hebben..." Garantie Volgens de woordvoerder heeft de "jonge onbekende Nederlan der" wel de garantie iets echts in huis te hebben. Er wordt bij Ve ronica nauwgezet op gelet dat de te veilen goederen echt door de ster in kwestie is gedragen. "Zo hebben we filmopnamen dat Gloria Estefan het topje signeert en erbij vertelt wat het volgens haar moet opbrengen. Nee, dat houden we in de gaten". Volgend jaar organiseert Vero nica in elk geval weer een derge lijke popveiling. OOST-DUITSLAND Negentien lentes jong is ze, het Oost- duitse meisje dat afgelopen weekeinde tot de mooiste van haat land is gekozen. Leticia Koffke zal de geschiedenis ingaan als het meisje dat zowel de eerste als de laatste Miss Oost-Duitsland was. Volgend maand immers bestaat Oost-Duitsland niet meer, terwijl er nog nooit eerder missverkiezingen werden gehouden... (foto AP) HENGELO De kans is groot dat André van Duin straks via de regionale omroep te horen zal zijn. Er zijn plannen om voor Radio Oost een programma te maken. Die uitzending zou dan op zaterdag te horen zijn tussen een en twee uur. Vandaag zou hierover nog nader overleg worden gevoerd, maar volgens directeur/hoofdredacteur Henny Everts van Radio Oost is alles al voor negentig procent ze ker. Wanneer de plannen doorgaan zal Van Duin op 6 oktober met de humoristische programmareeks beginnen. Het betreft een soort variant op de toentertijd zeer populaire Dik Voormekaar Shows van de NCRV, waarbij het in de bedoeling ligt om er telkens een regionaal tintje aan te geven. De regionale omroepen in Gelderland, Drente, Groningen en Flevoland hebben ook belangstelling getoond. „Zo'n samenwerking heeft het voordeel dat we dan de kosten kunnen delen", verklaart Henny Everts. Volgens hem meldde Van Duin zichzelf aan, omdat hij graag weer voor de radio zou willen werken en het bovendien prettig vindt om in zijn eigen studio aan een humoristische uitzending te werken. Na Havank hebben we nu El- sinck. Onder die laatste naam heeft voormalig cabaretier Henk Elsink zijn eerste thriller gepubliceerd. In „Tenerife!", een boek dat sinds een paar we ken in de boekhandels ligt, wordt het 'ijselijke' verhaal ver teld van een sado-masochisti sche moordenaar, wiens obses sies in een duister oorlogsverle den hun oorsprong vinden. Het boek is rijkelijk voorzien van le vensechte beschrijvingen van SM-taferelen; in leer gehulde mannen en vrouwen slaan el kaar in de boeien en ranselen ei met zwepen op los. Achterin Tenerife! geeft El- sinck aan dat hij zijn informatie over SM uit een speciale bijlage van Vrij Nederland heeft ge haald, die vorig jaar verscheen In een interview liet de schrij ver weten dat hij tot aan zijn vijfenvijftigste levensjaar nooit had geweten dat er in sommige Nederlandse huizen speciale folterkamers bestonden. Pas de genoemde bijlage had hem daarvan op de hoogte gesteld. De schrijfster van die bijlage, Ingrid Harms, is inmiddels heel boos geworden op Elsinck. Ze neemt het hem vooral kwalijk dat hij haar teksten heeft mis bruikt om de bestaande voor oordelen tegen de Meesters en Meesteressen en hun slaven te bevestigen. En inderdaad, de schildering van het SM-milieu in 'Tenerife!' kan moeilijk als een pleidooi beschouwd wor den voor de uitbreiding van het aantal martelkamers in Neder land. Henk Elsink is volgens Ingrid Harms helemaal niet een leuk en progressief iemand. Als kleinkunstenaar zag hij er toch ook geen been in om de homo seksuele medemens belache- sieën waaraan zij in hun privé- vertrekken toegeven. Steeds gaat het daarbij om een domi nante man of vrouw die zijn of haar partner met zwepen, tepel klemmen, wasknijpers, ballen- klemmen en stekelringen pij nigt, en daarmee lust bezorgt. Sommige mannen verdragen wel 80 kilo aan een ballenklem. Een sterk behaarde masochist kan door een sadist met olie worden ingewreven, waarna het haar in brand wordt gesto ken. De knisperende vlamme tjes bezorgen beide heren een zaadlozing. Of de meesteres druppelt kaarsvet op de tepels en het onderstel van haar slaaf, die krijst van genot en pijn. Of de een hijst de ander aan een kruis, of de ander bindt de een vast in een gynaecologische stoel. Ach, er zijn zoveel spelle tjes te bedenken om het elkaar een beetje naar de zin te maken. Een bandje ihet enge muziek zorgt verder voor een sfeervol geluidsdecor. Het onderzoek van Ingrid Harms brengt nog twee proble men aan het licht: het is voor een sadist of masochist heel moeilijk een goede partner te vinden, en er zijn veel meer ma sochisten dan sadisten. De meeste mannen .en vrouwen spelen liever voor slaaf en sla vin dan voor meester en mees teres. Waarom? Op die vraag blijft men het antwoord schul dig, al wordt er wel iets gemom peld over een 'minderwaardig heidscomplex', een 'te liefde volle moeder' en een 'mank been'. Ik denk dat het niet zo'n slechte zaak is dat Elsinck en de meeste andere mensen afkerig staan tegenover de martelka mers van SM. In het souterrain van de menselijke geest spoken allerlei gevaarlijke wezens rond. die daar veel beter opge sloten kunnen blijven. //c- BS tv BEN/EUWO OF H/J NOG WAT CONTACT MAAKT. NET SCH/JNT lijk te maken? Wat zou ze be doelen? 'Harm met het harpje'? Dat was toch een persiflage op een kunstnicht? Het lange artikel van Harms kan trouwens evenmin als een plëidooi voor het sado-maso- chisme gelezen worden. Het geeft een portret van op het oog tamelijk normale mensen, die zich echter regelmatig terug trekken in een bizarre scha duwwereld. De bijgeplaatste fo to's stralen een treurig maken de decadentie en zieligheid uit. Hier hangt een moddervette vrouw in de takels, daar knielt een blote, geknevelde man, met om zijn hals het bordje 'slaaf van Tanja', voor zijn meesteres neer. "Na een zware dag heb ik gro te behoefte 'om geestelijk of lichamelijk vernederd te wor den", zegt een man, die de eige naar is van een computerbe drijf. "In SM kan ik me laten gaan, helemaal leeg worden", zegt een gescheiden vrouw van 41. "anderen doen aan sport of drinken zich een stuk in de kraag om hun denken stop, te zetten". Een groot deel van de onder vraagden heeft gewoon een baan. Zij brengen een strikte scheiding aan tussen hun leven in de maatschappij en de fanta- -MAAR TOCH HEEFT Z/0 BE5LOTEN TOT IN6RI0PENDE

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22