i «Nederland uit de wereldgroep Mansell evenaart record van Moss Australië in de eindstrijd OPVALLEND AANWEZIG maainualj Z4 iyyu PAGINA 21 Tennisteam verliest van Canada it TORONTO (ANP) - Mark Koevermans ontpopte zich als een vechter, die ook de snelle hardcourtbanen aan kan, Paul Haarhuis liet zich door een pijnlijke liesblessure niet \klein krijgen. Maar al die inspanningen konden niet voor- s komen dat het Nederlandse Daviscupteam zondagavond in het winderige, ijskoude Toronto met lege handen stond. Ca- 4 nada won het promotie/degradatieduel voor de wereld- Jgroep met 3-2. me kreeg de natuurlijke aanvaller definitief de overhand op de gele- genheidsnetbestormer. Een game later nam de Canadese coach Pierre Lamarche zijn pupil op de schou ders. Met 7-6 (7-5), 7-6 (7-5) 6-3 had Connell Canada voor het eerst in de geschiedenis op de wereldkaart van de tennissport gezet. Lamarche vierde het als een per soonlijke overwinning. Hij was de gene, die het baantje op de afgele gen Key-universiteit, waar Tom Ok ker zeventien jaar geleden in de fi nale van de Canadian Open zege vierde over Manuel Orantes, drie maal van een nieuwe verflaag had laten voorzien. Net zolang tot het beton snel genoeg was voor Cana da's beste service/volleyer. Wat bij andere toernooien als bedrog wordt aangemerkt geldt bij een Davis Cup-ontmoeting, war de sentimen ten hoog oplaaien, als een slimme zet. De Nederlandse Daviscup-aan- deelde voerder Stan Franker had nog meer reden zich te beklagen. Daar was Nog was Koevermans tegenstand bijvoorbeeld de luidruchtige in breng van honderden schoolkinde ren, die gratis toegang hadden ge kregen. Dubbele fouten werden met gejuich begroet en als Canada op het punt stond een doorbraak te forceren, werd vanaf de tribunes 'breakpoint' of'double fault' geroe pen. „Ik weet nu tenminste hoe het in Paraguay toegaat", sprak Haar huis bitter. De 24-jarige Eindhovenaar had Door toedoen van één man. Grant Connell, een speler van wereldklas se in de dubbel, die nu ook in het en kelspel het maximum uit de spe ciaal voor hem geprepareerde baan haalde. In het bijzonder in de tie breaks was de Canadees op zijn best. De Nederlanders dwongen in enkel- en dubbelspel vijf verlengin gen tegen hem af; de Canadees won ze allemaal. Koevermans speelde in de beslis- sende partij het tennis van zijn le ven. Maar tegen Connell was het niet genoeg. De symphatieke reus was zo doordrongen van de belan gen, die op het spel stonden, dat hij de kleine terugval van de Neder landse serveerkracht in de tie breaks onmiddellijk benutte, v Nadat ook de tweede na een aan- ♦.vankelijke voorsprong met 7-5 in Canadees voordeel was beslecht, sloeg Koevermans gebelgd over zo veel tegenslag zijn racket kapot. De l Amerikaanse scheidsrechter had begrip voor de situatie geen waarschuwing uit. Nog was Koevermans niet gebroken. Maar in de 33ste ga- "SYDNEY - Australië heeft zich gis- teren in Sydney op ondubbelzinni ge wijze geplaatst voor de finale van kennelijk moeite met de emoties, ;het toernooi om de Davis Cup. Ar- die een Daviscup-gebeurtenis met gentinië kon zelfs geen punt mee zich meebrengt. Als Nederlands naar huis nemen: 0-5. Het was de hoogst geplaatste speler op de we- 42ste keer, dat de Australiërs de reldranglijst had hij uiteraard het eindstrijd haalden. Ze veroverden recht opgenomen te worden in het de trofee voor het laatst in l Vanmiddag zal pas de tegenstan der van Australië bekend worden. Het beslissende laatste enkelspel in Wenen tussen de Oostenrijker pers Horst Skoff en de Amerikaan Mi- vraag, chael Chang moest bij de stand 6-3, 7-6, 4-6 voor Skoff wegens de inval lende duisternis worden onderbro ken. daviscupteam. Maar of het verstan dig was hem juist op dit tijdstip en deze plaats zijn debuut te laten ma ken als opvolger van Michiel Scha- Tom Nijssen bleef lang de Haarhuis oogde uitgeblust. Geen vergelijk met de speler, die in mei het demonstratietoernooi van Ede won en daarna doordrong tot de Het duo Haarhuis/Koevermans kon derde ronde van van Parijs en Wim bledon. Bovendien raakte hij zater dag in de dubbel aan de lies gebles seerd en was het nog maar de vraag of hij zondag zou kunnen spelen. Op dat kritieke moment liet Haarhuis zien uit welk hout hij gesneden is. Hoewel hij nauwelijks gewoon kon lopen, beulde de Eindhovenaar zich af in een bosloop. Toen dat vreemd genoeg wel ging, deed een massage van Nick Fleury de rest. Zonder al te veel problemen ontdeed Haar huis zich van invaller Chris Prid- ham en de 4-6 6-3 6-0 7-5, waarmee dat gebeurde, bracht Nederland te rug in de wedstrijd. Een heel andere situatie dan de avond tevoren, toen de in smoking gestoken Canadese officials zich optimistisch gestemd naar het gala banket begaven ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van hun bond. De entree was 150 dollar; de opbrengst bestemd voor het ten- nisfonds. Canada had de achter stand van 0-1 omgezet in een voor sprong van 2-1. Haarhuis was niet opgewassen geweest tegen Connell. De sleutel partij vergde drie bedrijven en twee speeldagen. Het duel begon vrijdag en eindigde zaterdagmiddag. De eerste elf games gingen gelijk op. In de drie games die anderhalf uur la ter bij kunstlicht werden gespeeld, verloor Haarhuis de belangrijke tie break (4-7) doordat hij op het beslis sende moment onderuit ging. Die klap kwam hij een dag later niet meer te boven. Volgens een Cana dese statistiek ging Connell 128 AP) keer naar het net, Haarhuis 23 maal. Connell maakte 89 punten, Haar huis slechts 9. Die nederlaag had gevolgen voor de dubbel. Franker durfde het bij de stand van 1-1 niet aan Schapers en Siemerink op te roepen, hoewel die combinatie bij de training het sterk ste was gebleken. Nu kregen Koe vermans en Haarhuis te maken met een ontketende Connell, die het net zo goed dekte, dat de Nederlanders tegen de service van de kleine Mi- chibata bijna geen punt scoorden. Voor Franker was de uiteindelij ke uitschakeling natuurlijk een bit tere pil al trachtte hij dat te relative ren. „Een tijdelijke terugval. We zijn veel te goed bezig om ons hierdoor uit het veld te laten slaan", probeer de hij de pijn te verzachten. ESTORIL (Reuter) - Drie races voor het einde van zijn loopbaan werd brokkenmaker Nigel Mansell de evenknie van Stirling Moss. De 36- jarige Brit behaalde op het circuit van Estoril zijn zestiende zege in de formule 1, evenveel als Moss in zijn dagen. Mansell, de grootste heethoofd in de racewereld, vocht in de race om de Grote Prijs van Portugal een ver beten duel uit met Ayrton Senna, zijn aartsvijand. De Braziliaan werd tweede, wereldkampioen Prost der de. Senna vergrootte zijn voor sprong in het klassement om de-we- reldtitel. Na dertien van de zestien wedstrijden heeft hij achttien pun ten voorsprong op Prost. De race werd acht ronden voor het einde afgevlagd. De Italiaan Caffi knalde na een botsing met de Japanner Suzuki in de vangrails. Zijn Arrows was total-loss. Caffi raakte bekneld, werd uit het wrak gezaagd en met zware verwondin gen aan beide benen en voeten naar een ziekenhuis in Lissabon overge vlogen. Het ongeluk gebeurde in de 63e van de 71 ronden, ruim over twee derde gedeelte van de race. De jury keek in de reglementen en hanteer de als eindstand de rangschikking na 61 ronden. Dat paste uitstekend in Senna's straatje en was een af knapper voor Prost. De twee waren verwikkeld in een giftig duel om de tweede plaats. Vlak daarvoor reed Mansell, vlak daarachter Berger. Het verschil tussen de koploper en nummer vier bedroeg nog geen vijf seconden. Mansell en Post stonden voor de start op de eerste startrij. De Ferra ri's waren zaterdag voor de laatste vrije training helemaal uit elkaar ge haald. De coureurs klaagden over schakelproblemen. De mankemen ten werden opgelost. De twee ver dreven in de afsluitende oefenron de de McLarens van Senna en Ber ger naar de tweede startrij. De start werd een fiasco voor de knalrode Ferrari's. De bolide van Mansell produceerde veel rook en kwam traag op gang. Bovendien be lette hij de doortocht van Prost die terugviel naar de zesde plaats. Sen na en Berger profiteerden maxi maal. De twee stalgenoten namen de kop en handhaafden zich lang in het voorste gelid. Pas na de banden wissels mengden Mansell en Prost zich echt in de strijd. Op het smalle, hobbelige circuit waren de Ferrari's een fractie snel ler door de betere wegligging. Mansell ging op jacht naar Senna, Prost naar Berger. In de 50e ronde passeerde de Brit zijn grote vijand, Vorig jaar kregen beide coureurs ruzie in Estoril. Mansell reed Senna het gras in, waardoor de Braziliaan kostbare WK-punten misliep. Senna liet de Brit vrij passeren Consolidatie van de tweede plaats was belangrijker dan de zege in Por tugal. Toch kwam zijn tweede plaats nog in gevaar. Prost produ ceerde een paar razendsnelle rond jes. slipte Berger er in de bocht uit en lag aan het achterwiel van Senna. Op het moment dat de Fransman er over heen zou gaan, knalde Caffi in de rails. Mansell werd winnaar. De Brtt heeft het einde van zijn loopbaan aangekondigd. Nog drie races en hij kan zijn formule 1 helm opbergen In de wandelgangen wordt achter zijn vertrek een groot vraagteken gezet. Mansell heeft een miljoenen aanbod van Williams om de plaats van de Belg Boutsen in te nemen. Hij wordt kopman, zijn ideaal, en mag de tweede coureur zelf uitzoe ken. Voor die verlokkingen schijnt de Brit wel te willen zwichten. Zeelenberg en Spaan kampioen ALMERE (ANP) - Hans Spaan en Wilco Zeelenberg, de vedetten van het Nederlandse motorracen in de soloklassen, zijn als verwacht natio naal kampioen geworden. Spaan won in Almere de laatste van zes ra ces in de 125cc-klasse, Zeelenberg was de beste bij de kwartliters. Spaan en Zeelenberg, van de ge sponsorde Honda-ploeg. hadden nauwelijks concurrentie. Door hun besognes in het Grartd Prix-circuit om de wereldtitel konden ze zonder gevolgen een van de zes wedstrij den laten schieten. Beiden behaal den het maximale aantal van 100 punten in vijf races. De ruim 4.000 mensen in de polder vonden het prachtig. Spaan, vorige week als tweede ge ëindigd in het WK. prees het circuit in Almere: „Omdat hier geen obsta kels als stoepranden, lantaarnpalen of bomen langs de baan staan, is het circuit net zo veilig als dat in As sen." Spaan heeft bij de NK-races al vijf jaar, ofwel 24 wedstrijden, niet meer verloren. Het was zijn negen de nationale titel. Zeelenberg is in de 250cc sinds drie jaar de beste. Hij reed in Alme re op zijn standaard-motor, de fa- brieksmachine was niet beschik baar. Jurgen van den Goorbergh voerde het veld lang aan, maar bij het lappen van de achterblijvers gaf de routine van Zeelenberg de door slag. Komend weekeinde besluit het tweetal het seizoen in Spanje, waar in Calafat gereden wordt om de Superprestigio Solo Moto. Van Stekelenburg en Bettgens werden kampioen bij de zijspan nen, Ptyic is een jaar titelhouder bij de Superbikes. Columnist Youp van 't Hek in NRC/Handelsblad over de tv- reportage van de EC-voetbal- wedstrijd Derry City - Vitesse: „Daarbij kwam ook nog dat een van de ploegen de zender RTL als sponsor op de buik had en daar deze de wedstrijd ook uitzond deed het erg denken aan een per- soneelsavondje van dit Luxem burgse commerciële clubje". Youp van 't Hek in zijn co lumn in NRC/Handelsblad: „Bij hockey wordt veel te veel gefloten, de bal is. te klein, er doen bij beide partijen twee a drie man te veel mee en je ziet de hernia bij de jongens opkomen". Marcel Peeper, oud-speler van Haarlem, nu FC Twente, in Voetbal International over de revalidatie van zijn scheen- en kuitbeenblessure: „Op de video heb ik de dood schop van die Rus een paar keer bekeken. In het begin durfde ik dat niet, want alleen als ik er aan dacht, voelde ik al pijn. Nee, ik heb nooit meer iets van die kerel gehoord. Op ons toernqoi speelde die goser nog mee met Dortmund. Heeft 'ie ook niks gezegd. Laat 'm maar lekker de columbus krij gen". Chris van der Laer, ex- scheidsrechter, nu commercieel directeur BW Den Bosch, in VI: „Het heeft me hooglijk verbaasd dat ik ooit internationaal scheids rechter ben geworden. Qua postuur was ik niet geschikt. Ik ben klein, dik en gedrongen. Bin nen de kortste keren kreeg ik een rooie kop". Van der Laer over Leo van der Kroft, lid van de scheidsrech- terscommissie van de UEFA: „Hij is de verkeerde man op die positie. Hij zit er voor zichzelf, niet voor zijn scheidsrechters. Laatst was 'ie hier bij Den Bosch als rapporteur. Ik geef hem ge woon een hand. En Rietje krijgt een kus van me, net als altijd. Ik heb me alleen altijd afgevraagd hoe hij aan zo'n ontzettend lieve vrouw is gekomen". Marco Boogers van RKC in VI over het dragen van scheenbe schermers: „Ik begrijp niet waar het voor nodig is. Ja. om aids-besmetting te voorkomen. Een belachelijk ar gument. Pas nog had ik een tand door m'n lip, dan is er dus ook sprake van kans op besmetting. Straks moeten we nog in een har nas spelen", Oud-Ajacied Wim Suurbier in VI over zijn functie als trainer bij de vierde klasser Hekelin gen uit Spijkenisse: „Of dat leuk isNee natuurlijk is dat niet leuk voor iemand als ik. Dat is afgrijselijk. Vierde klasse, dat is niet om aan te zien. Krijg je pijn van in je harses". Theo Vonk, trainer FC Twen te, in de GPD-bladen over het debacle van het Nederlands elf tal op het WK in Italië: „Cruijff was de man voor Oran je. Of hij nu wel of niet een vak man is, van hem nemen ze nog iets aan. Het ging om het gunnen. De vedetten gunden Cruijff dat hij het zou doen, van Beenhakker na men ze niets aan. Dat is de groot ste fout die gemaakt is". Theo Vohk over zijn ijdel- „Ik vind het vreselijk dat ik kaal begin te worden. Piet Ocks, een journalist uit Rotterdam, heeft een keer geschreven: die Vonk is zo. ijdel, hij kijkt in elke spiegel, die hij tegenkomt. Maar ijdel... Ik wil er gewoon goed uit zien. Ik vind het geen gezicht als een trainer hier met zo'n pens bin nenkomt" Michel Verschuren, de mana ger van Anderlecht, over Aad de Mos in NRC Handelsblad: „De mening van de selectie over de trainer beschouw ik als een ba rometer. Wanneer de spelers hem afstoten, is het met hem gebeurd". Peter Blitz in de GPD-bladen over Nelli Cooman: „Ze is te veel met de Heer bezig- geweest, ze heeft het Geloof, uit handen gegeven. idem: „Carl Lewis vergelijk ik per soonlijk met Gert en Hermien, het is net even iets te onecht". Basketbalcoach Charis Side- ris in het Haarlems Dagblad: „Ik ben goed omdat ik open sta voor mijn fouten en voor nieuwe impulsen. Ik heb geen oogkleppen voor". Schaker Gata Kamsky in Het Parool: „Kasparov is een smerige intri gant". Piet Hoekstra, bondscoach der wielrensters, in Wieier Re- vue: „Van nature ben ik een droog kloot, moppen tappen kan ik niet, ik ben alleen gek van wielrennen. Daarom heb ik een soigneur en of mecanicien nodig die naast zijn vakkennis iemand kan laten la chen, gieren en brullen". Schaker Jan Timman in NR- CHandelsblad: „Over het algemeen sta ik als een betweter bekend". Ben de Graaf, sportjournalist, in De Volkskrant: „Het voetbal van Twente deed zijn reputatie van perfect slaap middel weer eens alle eer aan". Bondscoach Rinus Michels in 'Voetbal': ,Ik moet niet te menselijk zijn". Gouddelvers China heeft op de eerste dag van de Aziatische Spelen alle vier te verge ven gouden medailles bij het zwem men veroverd. Twee zilveren en één bronzen onderscheiding daarbij be vestigden, dat het land een zwem- natie van allure aan het worden is. „Nooit eerder hebben we ons zo goed voorbereid", zei Xie Jun, win naar van de 200 m meter vrije slag mannen (1.51,90), als enige winnaar niet snel genoeg voor een nieuw Aziatisch record. Jianghong won de 100 meter schooslag, 1.02,60. De Chinese heerschappij in het frakie nieuwe zwembad van Beijing was het opvallendst bij 400 meter wisselslag voor vrouwen. Aange- moeigd door een enthousiast pu bliek verbeterde Lin Li het Aziati sche record met bijna zes seconden en bracht het op 4.39,88. Haar land genote Yan Ming zwom met een achterstand van zeven seconden naar zilver. Zhuang Yong won de 100 meter vrije slag in 55,30, eveneens een Aziatisch record. „Volgend jaar, bij de wereldkampioenschappen, zal ik het nog beter doen", zei de 18-jarige studente. Bij de vorige Aziatische Spelen, vier jaar geleden in Seoul, won Ja pan nog 17 van de 29 te verdelen gouden zwemmedailles. China 10. Bij het gewichtheffen, voor het eerst onderdeel van de Aziatische Spelen, won China eveneens twee keer goud. Xing Fen in de klasse tot 44 kilogram, Xiajou in de klasse tot 48. Bij het hockey voldeed favoriet Pakistan aan de verwachting door Japan te verslaan, 11-1. McDonnell's eerder kennisma king met canvas en brancard was in november 1989. De Ghanees Azu- mah Nelson zond de Brit toen in de twaalfde ronde van hun gevecht om de wereldtitel zwaarvedergewicht (WBC) richting aarde. Opheffen LEIDEN - Consternatie in de Kikkerpolder. Tijdens de eerste helft van de voetbalwedstrijd Lngdunum - Blauw Zwart was een toeschouwer onwel geworden. De inderhaast ontboden ambulance kwam vervolgens volkomen vast te zitten op het parkeerterrein van Lugdunum. Zo kon het gebeuren dat de supporter pas een half uur nadat hij onder het scorebord in elkaar was gezakt, ter observatie mee naar het ziekenhuis werd genomen. Hardleers Geen race Er komt geen wedstrijd tussen Ben Johnson en Carl Lewis. Primo Ne- bioli, voorzitter van de Internatio nale Amateur Atletiek Federatie, heeft dat zondag bij zijn bezoek aan de Aziatische Spelen duidelijk ge maakt. Verscheidene organisatoren heb ben plannen de Canadees en de Amerikaan in een aparte wedstrijd tegen elkaar te laten uitkomen. Een Japanse televisie-maatschappij liet onlangs nog weten voor zo'n ont moeting een bedrag van 20 miljoen gulden over te hebben. „Ik zal zo'n duel nooit toestaan. De IAAF staat geen wedstrijd met slechts twee lopers toe. Wie dat ook mogen zijn," stelde de Italiaan vast beraden. „En zij mogen niet in actie komen zonder onze toestemming." De kwestie van zo'n duel is actu eel geworden omdat deze week de schorsing van Ben Johnson afloopt. De Canadees werd voor twee jaar geschorst nadat hy bij de Olympi sche Spelen van Seoul betrapt was op het gebruik van dope. Johnson heeft aangekondigd tijdens wed strijden op 11 januari in Hamilton zijn officiële rentree te willen ma ken. In een gewone wedstrijd dus. Het debuut van de 30-jarige Britse bokser Jim McDonnell in het licht gewicht is op dezelfde manier verlo pen als één van zijn laatste partijen in het zwaarvedergewicht: languit op een brancard. Zaterdagavond zorgde Connell voor de tweede keer binnen een jaar bij artsen en toeschouwers voor pa niek door volkomen gestrekt naar het canvas te gaan na een stoot van een opponent. 'Schuldige' was dit keer de Amerikaan Kenny Vice. In de vierde ronde van het toen al on gelijke gevecht, raakte de Ameri kaan met links zijn tegenstander vol op het gelaat. Via een tuimeling in Zuydei de touwen stortte McDonnell ter aarde. Artsen en officials stormden di rect toe, zij zagen de levensgevaar lijke toestand waarin de Brit ver keerde. McDonnell was geruime tijd buiten bewustzijn alvorens hij op een brancard de ring kon worden uitgedragen. Enige tijd later werd duidelijk ge maakt dat de Brit het naar oihstan- digheden redelijk maakte. „Hij is weer in staat te praten," aldus bondsarts Gerry Carp. „Het was be langrijk dat hij zo snel mogelijk weer lucht kon krijgen. Hij had zijn tong ingeslikt." out. „Het is zaak dat wij elke ver- Carp waarschuwde nogmaals wonding in het boksen uiterst seri voor ae gevolgen van zo'n knock- eus nemen. Dus zeker deze KO. De eens zo machtige Oostduitse sportfederatie DTSB heeft aange kondigd zich per 5 december op te heffen, ruim twee maanden nadat Oost- en West-Duitsland weer eén zijn geworden. Volgens Martin Kilian, voorzitter van de DTSB, heeft zijn organisatie zo'n 110 miljoen gulden toegezegd gekregen van de regering om tot die tijd de zaken te kunnen afhandelen. Na het wegvallen van de DTSB zullen er regionale organisaties worden opgezet naar Westduits voorbeeld. Kilian sprak tijdens een bijeenkomst van het bestuur van de DTSB de hoop uit dat de regering er niet tot zou overgaan sportaccom modaties te verkopen. Verschillend hallen doen sinds enige tijd .«1 dienst als supermarkt. Overeenkomst De drie Zuidafrikaanse voetbalbon den hebben gisteren een overeen komst getekend die hen samen bindt in e e n met-raciale organisa tie. Dat heeft het Zuidafrikaanse persbureau SAPA gemeld. De ondertekening van het fusie verdrag wordt gezien als een be langrijke stap op de weg terug naar het internationale voetbal. Bijna twee decennia geleden sloot de FI FA, (je wereldvoetbalbond, Zuid- Afrika van het internationale voet bal uit wegens de apartheid. De FI FA maakte destijds duidelijk dat dat standpunt alleen herzien zou worden na een fusie van de bonden en de beëindiging van het blanke minderheidsregime. De drie bonden, de Soccer Asso ciation of South Africa, de South African Soccer Federation en do Football Association of South Afri ca, zijn nu opgegaan in de South Af rican Football Association. Naam: Rick Bink Leeftijd: 25 jaar Club: Leiden Beroep: Rijksambtenaar bij het Ministerie van Defensie Leiden-aanvoerder Rick Bink werd afgejopen zaterdag in het duel tegen SW Scheveningen na een boeking en een 'rode kaart' van het veld gezonden. De eerste boeking ontving Bink na een dia loog met scheidsrechter De Wit waarbij de Leidenaar de inspraak van de leidsman thuis ernstig in twijfel trok. Bink kreeg zijn congé vlak na de 2-1 van Scheveningen toen hij zijn frustraties op tegen speler Raymond Buis botvierde. De overtreding op zich vond De Wit al een rode prent waard. Het toch al zo kwakkelende Leiden werd daarmee ernstig gedupeerd want Bink zal zeker enkele wed strijden langs de kant moeten toe kijken. Waarom kreeg je de eerste boeking? "Een paar spelers hadden al wat tegen hem gezegd en ik was toevallig de laatste die een opmer king maakte. Hij zei toen tegen mij dat ik buiten het veld maar zo bijdehand moest zijn. Ik ant woordde daarop dat dat hij waar schijnlijk thuis niets te vertellen had. We leven toch in een demo cratisch land?" Maar die tweede overtreding was bepaald niet slim van Je. "Ik heb er nog eens over nage dacht maar het was natuurlijk heel stom. Je gaat je aan allerlei dingen irriteren. We hadden ge woon met 2-0, 3-0 voor moeten staan. Bovendien kwam die twee de goal ook nog via de onderkant van mijn voet. Dat was voldoende om Peter Selier uit balans te bren gen". Maar hoe kan dit een ervaren speler al jou dat nu overkomen "Die spits heeft mij gewoon uit geprobeerd. Hij zag dat ik over verhit was. Hij liep een beetje te rotzooien terwijl hij makkelijk op de keeper had kunnen terugspe len. Ik ben er gewoon met open ogen ingetrapt. Ik had echt niet de bedoeling om hem te raken. Ik ga niet het veld in met de bedoe ling om iemand het leven uit te schoppen" Maar dit geintje betekent wel datje op een aantal wedstrijden mag rekenen. Leiden heeft bovendien voor Jouw plek vrijwel geen alterna - tiet voorhanden. "Misschien niet maar daar denk je op dat ogenblik toch niet aan. Ik had er gewoon een beetje de pest over in dat we zoveel kan sen misten maar eigenlijk ben ik gewoon door de scheidsrechter uit de wedstrijd gehaald Je krijgt tegenwoordig zo verschrikkelijk snel boekingen voor praten" Heb je nog met je trainer ge sproken? "Op de terugreis hebben we wel naast elkaar gezeten maar we hebben er niet over gepraat Hu weet ook wel hoe ik er over denk. Ik kan gewoon niet tegen mun verlies".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21