voortvarend: 72-52 Luba Leiden start Theunisse tekent contract bij TVM TOP bungelt troosteloos onderaan Degradatie dreigt nu al voor KNS Wegmüller verdringt Breukink in slotfase MAANDAG 24 SEPTEMBER 1990 OEGSTGEEST - Voor de vierde maal op rij ging KNS zonder pun ten het veld af. Gistermiddag was Hou Stand de Oegstgeester korf ballers met 3-10 de baas'. Geklas seerd op een troosteloze laatste plaats lijkt KNS nu reeds ge doemd tot degradatie naar de af- delingscómpetitie. Nummer zes GKV(Hg) heeft al een voorsprong van vier punten en van die con current werd reeds verloren. Desondanks blijft coach René Kooien met een welhaast grenze loos optimisme omhoogblikken. "We zullen zeker nog punten pak ken. Bovendien zijn we pas vier wedstrijden onderweg en hebben we nog nooit compleet gespeeld. Afgelopen zaterdag kreeg ik te horen dat Yvonne van Dam we gens een blessure aan de achilles pees zeker drie weken niet in ac tie kan komen. Edwin Kooien heeft nog helemaal niet gespeeld en nu vielen ook Hans Kooien en Ellen Jongkind tijdens de tweede helft weg. Voor de rust speelden we toch nog een aardig partijtje mee". Gemakshalve vergat Kooien op te merken, dat dit laatste vooral het gevolg was van het in aanval lend opzicht falen van tegenstan der Hou Stand. Reeds na tien mi nuten keek KNS tegen een 0-2 achterstand aan, maar voordat opnieuw gewisseld werd, was het al vijf minuten na de hervatting. In de tussenliggende veertig mi nuten kreeg ook KNS vele sco ringskansen, waarvan er slechts HOOGEVEEN (ANP) Gert-Jan Theunisse heeft een tweejarig contract getekend bij TVM/Yoko van ploegleider Cees Priem. Dat is gisteravond bekend gemaakt. Voordat het tot een overeen komst kwam zijn er wekenlange onderhandelingen gevoerd. Theunisse koos uiteindelijk voor de ploeg van hoofdsponsor Bos van TVM boven aanbiedingen uit Italië, Spanje en Frankrijk. Theunisse kwam het laatst uit voor Panasonic van ploegleider Pe ter Post. Deze overeenkomst werd echter enkele weken geleden ongedaan gemaakt. De ploegleiding heeft uitgebreid in zicht gekregen in de resultaten van de medische onderzoeken, die tot nu toe zijn verricht bij Theunisse. Dit naar aanleiding van de schor sing van de renner wegens het ge bruik van stimulerende middelen. Op basis van de onderzoeken ver wacht de ploegleiding, dat Theunis- sé vanaf de start van het wielersei- zoen 1991 weer deel kan uitmaken van het profpeloton. Bos verklaarde verheugd te zijn met de overeenkomst. "Theunisse is zonder meer een aanwinst voor de ploeg", zo zei hij. "Met zijn komst werden onze wensen om volgend jaar en in 1992 zowel in de Giro als de Tour met en uitstekende Ronde renner aan de start te verschijnen ingevuld". Bos heeft alle vertrou wen in een positieve uitslag van de behandeling van de 'zaak-Theunis- se' in de eerste helft van oktober voor de strafcommissie van de in ternationale wielerbond. Ook ploegleider Priem was blij met de uitbreiding van zijn equipe. "Zo'n man in je ploeg zorgt voor vleu gels", zei hij. In het contract met Theunisse is ook nog een optie voor 1993 opgeno men. Ook zijn vaste trainingsmaat Jos van der Pas zal zich per 1 januari bij Cees Priem melden. Hij heeft eveneens een tweejarige overeen komst getekend. Franse, Italiaanse en Spaanse wielerploegen hebben Steven Rooks benaderd om bij hen in dienst te treden. Om welke forma ties het gaat wil de met onmiddellij ke ingang bij Panasonic vertrokken coureur niet kwijt. De 30-jarige Noordhollander wenste evenmin in het weekeinde veel woorden te spenderen aan de breuk met Peter Post. Rooks oor deelde in een summiere reactie dat het beter voor beide partijen is niet uitgebreid op de zaak in te gaan. "Mijn hoofd staat er niet naar een toelichting te geven", zei Rooks za terdag. Volgens de falende kopman - hij won dit wielerjaar geen énkele wed strijd - van Post is het ontslag van Gert Jan Theunisse slechts voor een paar procent van invloed geweest op de beslissing te scheiden van Post. Rooks, die evenals zijn vriend Theunisse voor een miljoen gulden op de loonlijst van Panasonic stond, zei vooral teleurgesteld te zijn dat de verwachtingen niet zijn uitgeko men. En het feit dat de werksfeer 'niet de zijne was. Hoewel hij inmiddels al de leef tijdsgrens van dertig is gepasseerd, hoopt Rooks bij een andere equipe nog een aantal goede jaren te ma ken. Het interview in Nieuwe Revu, waarin Rooks ondermeer opmerkte dat als Post het contract wilde ver breken hij zou vertrekken, is niet di rect de reden geweest voor het ont slag van de contractuele verplich tingen. Tijdens de Ronde van Cata- lonië blijkt Rooks al aangedrongen te hebben op het opheffen van de verbintenis. De Nederlandse ploegen hebben Rooks officieel niet gepolst over een contract. Voor de TVM-ploeg- HCAW onttroont Terrasvogels SANTPOORT (ANP) - HCAW heeft de Europa Cup softbal ver overd. De speelsters uit Bussum waren over drie wedstrijden een tikkeltje sterker dan bekerhou der Terrasvogels. Op het veld van Terr'asvogels in Santpoort bepaalden beide Nederlandse vertegenwoordi gers het toernooiverloop. Ter rasvogels. acht keer Europa Cup winnaar, haalde de finale door Parma met 1-0 te verslaan. HCAW drong tot de eindstrijd door ten koste van Praag (15-0). In de finale nam Terrasvogels de leiding. In de eerste wed strijd werd HCAW in 9 innings verslagen met 2-1, in de tweede revancheerde HCAW zich door in de tiebreak toe te slaan (3-2). In de derde en beslissende werd de afwezigheid van werpster Fredy van Offeren de thuisclub fataal. leiding zijn Theunisse en Rooks sa men een te zware belasting op het budget zijn. Een terugkeer naar PDM lijkt uitgesloten, omdat Gis- bers voldoende kwalitatieve ronde renners - Breukink, Alcala en Kelly - in dienst heeft. Jan Raas, de chef van de Buckler- ploeg, liet zaterdag weten dat een gesprek altijd tot de mogelijkheden behoort. Van zijn kant moeten ech ter geen initiatieven worden ver wacht. "Als hij contact met me op neemt wil ik best wel met hem pra ten. Financieel is er ruimte een cou reur voor het klassement aan te trekken", aldus de Zeeuw. Vorige week meende kopman Jelle Nijdam dat Rooks niet de ronderenner is die Buckler nodig heeft. "Met sommige renners van mijn ploeg overleg ik inderdaad over aankopen", beves tigde Raas. Rooks is de achtste Nederlander die volgend jaar niet meer terug keert in de Panasonic-formatie. Van Vliet (ziektewet), Theunisse (ont slag na schorsing), Talen (PDM), Cornelisse, Van der Pas, Van Pop- pel en De Rooy (stopt) gingen Rooks voor. Nieuw zijn de Oost duitser Heppner en de Nederlan ders Van Órsouw. Strouken en Hanegraaf. Teamoudste Henk Lub- berding heeft een mondeling ak koord bereikt voor nog een jaar. DID tracteert LDG op forse nederlaag: 11-5 LEIDEN Het naar de hoofdklas se van de Dambond Midden-Hol land gedegradeerde DID uit Zoeter- meer heeft in de eerste ronde duide lijk gemaakt snel te willen terugke ren op landelijk niveau. Mede-de gradant LDG uit Leiden werd met maar liefst 11-5 verslagen. DAMMEN Kopman Evert Bronstring hield nog wel stand tegen Aijan van Leeuwen, maar vier nederlagen de den het Leidsch Damgenootschap de das om. Peter Bronmstring, Fred Ong, Harry Dekker en Hein van Winkel moesten de Zoetermeerse overmacht aan den lijve ondervin den. Slechts André van der Kwartel stelde daar een zege tegenover, zo dat LDG na één ronde al lijkt te zijn uitgeteld in de race om het kam pioenschap. Het Katwijkse KDC won on danks het gemis van twee vaste ba siskrachten van het Zegveldse Kijk Uit. Hans Klinkenberg werd als in- vallker 'opgeofferd' aan De Bruyn, maar Gijs van der Wiel bracht de stand in evenwicht na een sluipen de zege op Oskamp. Een poging van Dulfer om KDC via een fraaie dam- combinatie op voorsprong te bren gen mislukte. Groenendijk kwam via een tegencombinatie op schijf winst, maar dat was te weinig voor winst. Theo Zwetsloot stelde de winst voor KDC uiteindelijk veilig. Een fraaie damcombinatie tegen Verwey betekende een nipte 9-7 overwinning voor de Katwijkers. Het Hazerswoudse Samen Sterk trad eveneens met twee invallers aan en behaalde eveneens een zege, tegen het gepromoveerde OGB uit Bodegraven. De invallers Maurits en-De Jong hadden over fortuin niet te klagen en wonnen beiden tegen respectievelijk De Jong en Anker. Bodegraven sputterde nog wel te gen door overwinningen van Han sen op en Eysen op Hoogeveen, maar De Gelder en Fase zetten Sa men Sterk op een 10-6 eindstand. Eyssel junior en Vroegindewey wa ren hierbij de verliezers. De Rijnsburgse damclub bleek in de eerste ronde de evenknie van het Waddinxveense Excelsior. Piet van Egmond zette RDC op voorsprong, maar die werd teniet gedaan door een nederlaag van Jan Oudshoorn. In de slotfase nam de spanning toe, toen Gerrit van Zuylen zijn gewon nen eindspel op remise zag uitlo pen. Dit werd echter gecompen seerd door een remise van Koele- wijn in een verloren eindspel, zodat de eindstand 8-8 werd. FRANS DE JONGE KORFBAL LEIDEN Het afgelopen weekeinde bracht slechts een enkele regionale korfbalploeg een overwinning. Voor TOP be gint het er ondertussen toch wel somber uit te zien. De Sassen- heimse overgangsklasser werd door Oranje Wit met 6-5 geklopt en staat nu troosteloos onder aan. De Danaïden behaalde te gen Blauw Wit '51 de eerste overwinning van het seizoen: 9- 8. Pernix, Fiks en De Algemene liepen tegen het eerste puntver lies aan. "Het was barden boos", luidde de overduidelijke conclusie van TOP- coach Theo Korporaal na de 6-5 ne derlaag tegen Oranje-Wit. "Er wordt harder gewerkt op de training dan tijdens de wedstrijd. Er moet nu gauw wat gebeuren", aldus Korpo raal, die vorige week nog meldde niet te vrezen voor degradatie, maar zijn formatie nu toch wel in de on derste regionen weet. Vooral in de eerste helft lieten de Sassenheimers het compleet afwe ten. TOP vond geen enkele maal het gat van de korf en moest met een 4-0 achterstand gaan rusten. Oranje- Wit, dat tot zaterdag nog geen punt LEIDEN Voor Luba Leiden is de nieuwe basketbalcompetitie goed begonnen. OSG uit Utrecht werd na een nerv€ uze start met ruim verschil verslagen: 72-52. Ook Grasshoppers kwam goed uit de startblokken door een 76-65 winst op Groningen. BV Lisse begon de competitie met een verrassende 59-56 nederlaag tegen BVO. De spanningen waren zaterdag avond kennelijk hoog opgelopen bij de spelers van Luba Leiden, want in de Vijf Meihal begonnen de Lei- denaars moeizaam aan hun ope ningswedstrijd tegen OSG. Na vijf minuten aanrommelen (5-10) was Leiden echter weer bij de les en de inmiddels opgelopen achterstand van 5-10 werd omgebogen in een 33- 30 voorsprong bij de rust. Pas in de tweede helft begon de intensieve oefenperiode voor Lei den zijn vruchten af te werpen. De systemen begonnen te draaien, de verdediging ging op slot en het maakte voor coach Ben Ponsioen niet uit wie hij in het veld opstelde. Alle tien de spelers zijn van gelijke klasse en dat kan nog wel eens een belangrijk voordeel zijn naarmate de competitie vordert. Datzelfde kon OSG niet zeggen, want naast een redelijke basis is de Utrechtse bank te licht voor dit niveau. OSG, dat vorig jaar nog kampioen werd, zal ongetwijfeld een zwaar seizoen tegemoet gaan. Direct na de spelhervatting werd de voorsprong al snel uitgebouwd naar 47-32. waarna er even gas terug genomen kon worden. Mede door de score-inbreng van Sjors Haver kamp (13) en Martin Hoogedoorn (11) liep Leiden in de laatste drie mi nuten nog door naar een ruime 72- 52 overwinning. In tegenstelling tot de opluchting bij Leiden eindigde de uitwedstrijd voor BV Lisse tegen BVO in een enorme teleurstelling. Onderschat ting was zonder meer de oorzaak voor het onnodige verlies tegen BVO Alphen, aldus Lisse-coach Jo- han Koster. BVO, dat vorig jaar nog met ruim verschil door Lisse werd verslagen, speelde op zijn beurt een goede wedstrijd. Een geconcentreerd uitgevoerde 1-3-1 zone leverde voor BVO veel balwinst op (Lisse schoot als team 28% en pakte tijdens de hele wed strijd slechts vijf aanvallende re bounds) en een aantal snelle breaks was er de oorzaak van dat Lisse tot 37 seconden voor tijd op achter stand werd gehouden. Op dat mo ment kwam Lisse langszij (56-56), maar een jury-fout van de Alphense tafel haalde de Lissenaren uit hun concentratie. Met een driepunter en een interceptie in zeven seconden werd Onno Boonstra matchwinner voor BVO: 59-56. Koster voelde zich na afloop zonder meer bestolen van de overwinning en overweegt, op advies van de scheidsrechter, de mogelijkheid om protest aan te te kenen. 76. De vrouwenploeg van Olivetti- Grasshoppers heeft door de 76-65 winst zaterdag op BV Groningen de eerste twee punten in het nieuwe seizoen alvast binnen. Grasshop pers, bezig aan haar derde seizoen in de eredivisie, kende een sterke openingsfase en had al snel een gat van twintig punten geslagen (39-19). Van deze voorsprong bleven er bij de rust nog maar twaalf over: 39-27. In de tweede helft kreeg de for matie van coach Han Wallaart een enorme inzinking. Enkele opgeleg de kansen werden om zeep gehol pen, waarna niemand meer het ini tiatief durfde nemen. De organisa tie was ver te zoeken en na vijf punt loze minuten naderden de Gronin gers rap (50-47). Een nederlaag dreigde, maar Wallaart slaagde er tijdig in om zijn pupillen weer wak ker te schudden. In de eindfase her stelde Grasshoppers zich nog knap, maar de wijze waarop de eindover winning werd behaald was weinig overtuigend. De Joegoslavische Zo- ra Malacko had met haar 31 punten een belangrijk aandeel in de 76-65 overwinning. Omdat PSV zaterdagavond had verzuimd tijdig zaalruimte te reser veren moest de wedstrijd tussen PSV en MSV worden verschoven naar een latere datum. CANNES (AFP) Zeven jaar na zijn landgenoot Gisiger. winnaar in 1981 en 1983, heeft de Zwitser Thomas Wegmüller zijn naam laten bijschrijven op de lijst van winnaars van de Grote Landenprijs. Hij legde de 89 kilomt ter tegen de klok in de buurt van Cannes af met de gemiddelde snelheid van 45,268 kilometer per uur. Zijn winnende tijd van 1.57.57 was exact een minuut langzamer dan het record van Laurent Fignon vorig jaar. Erik Breukink moest op het geaccidenteerde terrein in Zuid-Frankrijk in de laatste dertig kilometer veel toegeven op de ontketende Zwitser De kopman van de PDM-ploeg eindigde als tweede, op 1 minuut 47 achter de winnaar. Post had ook een man in dc koers, de Russische tijdrijdcr Eki mov. Hij werd zesde op vier minuten. Breukink vertrok gisteren als favoriet. De wind was verraderlijk, n. de import-Brabander hanteerde tot dertig kilometer voor het einde een voortreffelijk ritme. Na 11.5 kilometer, het eerste meetpunt, was zijn vooi sprong bemoedigend: 12 seconden op de Australiër Hodge. 32 seconden op Wegmüller. In die fase was drievoudig winnaar Mottet al kansloos. De kleine Frans man ondervond teveel hinder van zijn polsblessure en lag toen al op 1 mi nuut 6 achter Breukink. Hij zou als twaalfde eindigen op 5.15 Breukink domineerde de koers tot de zestigste kilometer. Daar bedropg zijn vooi sprong op Wegmüller nog 36 seconden. Rominger lag derde op 1.05. In de laatste dertig kilometer vloog Wegmüller en verkrampte Breukink "Ik sta te kijken van mijn prestatie", zei de gelukkige Zwitser ong jaar werd ik tweede achter Fignon. Ik dacht dit keer weer tweede te worden achter Breukink. Wat er precies in de laatste dertig kilometer gebeurde, weet ik niet, maar ik voelde me kiplekker" In Fourmies behaalde Frans Maassen zijn dertiende overwinning in het seizoen. Hu was in de GP Fourmies (Noord-Frankruki n.i 210 kil-.mcir-i cl.' snelste in de eindsprint, De Deen Lilholt werd tweede, de Zwitser Gianetti derde. Maassen voegde zich elf kilometer voor het einde bij een kopgroep van drie renners. Fignon stapte 33 kilometer voor het einde af. In Sint-Niklaas won Wieben Veenstra zaterdag de GP Impanis. De sprin ter uit de ploeg van Jan Raas liet na 200 kilometer de Oostduitser Raab an Jan Gisbers kansloos. De Canadees Bauer werd derde. Talen vierde. Ver hoeven vijfde. In Leuven was de hoofdprijs van de GP Poeske Scherens voor de BeL Wilfried Peeters. Hij had na de 170 kilometer met zijn landgenoot Daem een voorsprong van 22 seconden op het peloton Beste Nederlander werd Theo de Rooy op de vijftiende plaats In Pollare openden de veldrijders het seizoen De eerste koers werd ge wonnen door de Belg De Brauwer. Frank van Bakel werd tweede op drie seconden. één (een door Karin Ultzen gefor ceerde en door Raymond Slinger land benutte strafworp) benut werd. Het was tekenend voor de on macht van het dit seizoen sterk verjongde KNS. Aanvalspatro- nen werden regelmatig voortijdig onderbroken door foutief plaat sen of weinig gecoördineerd af vangen, terwijl ook het opbren gen in het middenvak met veel plaatsfouten gepaaard ging. Twee onnodige strafworpen braken KNS kort na de hervat ting lelijk op. Een nog strijdlusti ge Hans Kooien scoorde direct 2- 4, maar toen hij ruim een kwartier later geblesseerd het veld moest verlaten, was het verzet reeds ver flauwd. Regelmatig scorend liep de toch zeker niet grootse Haagse ploeg weg naar 2*-10, voordat Maarten Tideman voor het laatste wapenfeit zorgde. BRAM VAN GENT De Danaïden behaalt eerste zege had gehaald, liep na de korfwisse- ling nog verder uit naar 5-0 alvorens de ploeg van Korporaal eindelijk iets terugdeed. Jan de Vroomen en Gerco Langelaan (2x) brachten met een kwartier te gaan de spanning te rug in de wedstrijd. De thuisploeg pareerde de aanval van TOP echter direct weer met een treffer en de ne derlaag was, doelpunten van Peter Tiggelman en opnieuw De Vroom en ten spijt, een feit. Pernix liep tegen Nieuwerkerk tegen het eerste puntverlies aan: 6- 6. Eelco Koolhaas en Carla Kuipers, die op de plaats speelde van de ge blesseerde Erica de Rooy. tilden de Leidenaars naar een 0-2 voor sprong. Nadat de thuisploeg de eer ste treffer had laten aantekenen, herstelde Robin Arnoldus de voor delige marge van twee punten. Door een uitwerkfout in de Leidse verdediging kon Nieuwerkerk voor rust het verschil nog terugbrengen. Door treffers van Madeion van Valderen, vervangster van de afwe zige Ineke van der Vegte. en op nieuw Carla Kuipers behield Per nix ook na rust het initiatief. Nieu werkerk gaf zich echter niet over en kwam na een half uur in de tweede helft toch nog langszij. Een straf worp van Kees Hortensius leek de Leidenaars alsnog de volle winst te brengen, maar kort voor tijd viel de definitieve gelijkmaker door de mand. De Danaïden behaalde tegen Blauw Wit '51 de eerste overwin ning van het seizoen. Met veel inzet en werklust gingen de Leidenaars uit de startblokken en dat leverde een 5-0 voorsprong halverwege de ^erste helft op. Vooral in het mid denvak was de ploeg van coach Jan- ko Breedveld oppermachtig, wat re sulteerde in een grote balaanvoer voor de aanval. Na rust (5-2) ging De Danaïden opnieuw fel van start en topscorers Eric Kromhout en Marcel Keyzer, beiden driemaal, tilden de stand naar 7-2. In het vervolg van de strijd verdween de scherpte in de afwer king aan Leidse zijde, terwijl aan de andere kant de tegenstander bedui dend zorgvuldiger omging met de kansen. Na 27 minuten was de Dordtse formatie, die door het ont breken van vijf basisspelers danig verzwakt was. zelfs tot op een punt genaderd. Gelukkig voor de thuis ploeg waren Kromhout en Keyzer vanaf de strafworpstip nog twee maal trefzeker en trok De Danaïden net aan het langste eind: 9-8. De strijd tussen Fides Pacta en Achilles eindigde met dezelfde cij fers, alleen in dit geval ging het Leidse twaalftal net ten onder. Na een matige eerste helft kon Fides door doelpunten van Karin van der Blom, Sander de Haas en Frank Pe ter de Haas met een 3-1 voorsprong de kleedkamer opzoeken. De adempauze had geen positie ve uitwerking op de ploeg van coach Nelis Vaane. Ondanks een treffer van René van der Vooren was de stand na vijf minuten in evenwicht (4-4). Peter Kuiper, inval ler voor de geblesseerde Henk van der Waals, toonde zich tweemaal trefzeker, maar zijn scores werden gevolgd door drie doelpunten van Achilles. Tot 8-8 ging de strijd ver volgens gelijk op. Twee minuten voor tijd sloeg de balans, door een benutte strafworp. door in het na deel van Fides Pacta. Fiks moest tegen ADO het eerste puntverlies incasseren. "We waren drie wedstrijden verwend, maar nu lukte het veel minder", concludeer de coach Daan Vreeken na het 8-8 gelijkspel. De Oegstgeestenaars bouwden door doelpunten van Jeroen Huizing, Diederik van Veen, Nico van Weizen en Annemieke van der Gugten een 2-4 voorsprong op, maar verzuimden in die fase door te drukken. Gwenny de Best bezorgde Fiks voor rust een voordelige marge van twee punten (3-5). Na de 4-6 van Mathijs de Visser nam ADO het ini tiatief over en scoorde driemaal op rij. Reinetta de Mooy en opnieuw De Visser stelden het ene puntje veilig voor Fiks. Ook De Algemene raakte het af gelopen weekeinde haar ongesla gen status kwijt. De ploeg van coach Cor Gravekamp werd door Victoria met 11-8 verslagen. Victo ria gaf aan het thuisvoordeel een ex tra dimensie door te spelen op een ondergrond van gravel. De Algeme ne kon in de beginfase dan ook moeizaam uit de voeten en keek na twintig minuten tegen een 0-3 ach terstand aan. Tien minuten na rust (5-2) was De Algemene bij een 5-4 stand nog even terug in de racé. Na 6-4 zakte de moed de Leidenaars in de schoenen en stoomde Victoria door naar 11-8. Zuiderkwartier ging tegen Fidu- cia met 9-12 ten onder. In de eerste helft was de thuisploeg voorname lijk vanaf de strafworpstip trefze ker. Drie stippen en een velddoel- punt van Aldo Spadon konden een 4-6 achterstand halverwege echter niet voorkomen Na de spelhervat ting bleven de Leidenaars door tref fers van Rene Arnoldus. Theo van Leeuwen en Erik van Lunteren tot 7-9 in de race. Vervolgens liep de goed gegroepeerd korfbal spelende formatie uit Vleuten weg naar 7-11 en was de strijd gestreden Veloeitas zag tegen THOR (R) een laat ingezette inhaalrace be loond met een 8-8 gelijkspel. Een 4-2 achterstand bij rust was halverwege de tweede helft opgelopen tot 7-3. Het derde aanvalsvak zette onder aanvoering van Ron Goudsmit ver volgens de inhaalrace in. Paul Ro bert Nugteren werd tweemaal suc cesvol in stelling gebracht en de Leiderdorpers kregen weer hoop. Selma Hulst en Marcel van Meurs. samen goed voor de helft van de produktie. brachten de stand in evenwicht, maar de Rotterdammers konden opnieuw een voorsprong nemen. Steven de Ronde zorgde uiteindelijk vanaf tweêeneenhalve meter voor de gelijkmaker. Crescendo pakte tegen SEV de eerste winstpunten: 3-8. Hans Sleg- tenhorst, Debbie Blog. Henk Al berts en Marlies Brouwer zorgden ervoor dat de Leidenaars al met een voorsprong konden gaan rusten (3- 4). In de tweede helft was het woord volledig aan Crescendo. De forma tie uit Leidschendam creeerde weliswaar kansen, maar faalde in de afwerking. Slegtenhorst, Peter Baak (2x) en Karin van Eegden had den daarentegen het vizier beter af gesteld. JETSKE GOUDSMIT Korfbalselecties toch naai* Leiden LEIDEN Ook volgend jaar zullen de Nederlandse korfbalselecties Leiden weer aandoen tijdens de voorbereiding op de traditionele zaalinterlands tegen België. De oefenduels Leiden - Neder land waren op de tocht komen te staan vanwege een nagekomen re kening van 1500 gulden. De nota bleek op een misverstand te bene ten, zo kreeg de organiserende Leidse Korfbal Federatie echter on langs vanuit Bunnik te horen. "Vorig jaar zijn we door het KNKV zelfs uitdrukkelijk gevraagd om Leiden - Nederland te laten ver spelen". aldus LKF-voorzitter Ar- nout van Lunteren. verwijzend naai de al jaren geldende afspraken over de in rekening te brengen onkosten van Oranje. Van Lunteren meldde tevens dat Oranje op 13 maart in de Leidse Vijfmeihal opnieuw Leidse' ploe gen tegenover zich zal vinden De LKF is derhalve niet gezwicht voor de door het bestuur van Rijndelf land uitgeoefende druk om naast spelers van TOP voortaan ook Haagse en Delftse topkorfballers aan de selecties toe te voegen. Thijs Minderhout (16) levert een bijdrage aan de overwinning van Luba Leiden op OSG.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19