Onnodig verlies van Foreholte tegen PSV Drie teams van Merenwiek boeken goede resultaten Vermeij blijft in het zadel Scylla troost zich met schamele score DIOK tegen RCC maar matig op dreef Bataven heersen op halve marathon van Katwijk PAGINA 18 /DO/STA MAANDAG 24 SEPTEMBER 1990 Veel medailles voor Leidenaars NIEUWKOOP - DeSpeedo-finales hebben Leidse jeugdzwemmers veel medailles opgeleverd. Het af gelopen weekeinde op de startblok ken voor de eerste voorronde voor Je Speedo-finale in zwembad De Wel trok bijna 2000 deelnemers. Opnieuw bleek de jeugd bereid om er flink tegen aan te gaan in de eer ste van de acht voorronden voor de Speedo-finale. Evenals in voorgaan de jaren was de Leidse jeugd opper machtig. Negentien van de dertig te verdelen medailles gingen mee naar Leiden. LZ-zwemmers grepen zes keer goud. Tom Onderwater en Na- tasja Sierag waren beiden niet te kloppen op hun afstanden. Onder water kwam zelfs met een persoon lijk record op de 100 meter school slag uit het water. 1.32,5, en zag zijn clubgenoot Bart Vermeulen als der de aantikken met eveneens een nieuwe toptijd van 1.34,8. Later op de middag konden deze twee jon gens nog meer eremetaal ophalen. Op de 100 meter rugslag namen zij nog een derde ploeggenoot mee voor het afhalen van hun prijs. Nu scoorde Onderwater 1.24,1, Stephan van Iterson 1.25,5 en Vermeulen 1.27,2. Natasja Sierag werd ook bij de meaille-uitreiking vergezeld door enige clubgenoten. Op de 100 meter schoolslag was de tijd van Sierag 1.27,7 en van Marielle Kraan, die tweede werd, 1.32,2. De 400 meter vrije slag stond voor veel zwemmers gezien de tijden te voreg in het seizoen op het pro gramma. Toch was de winnende tijd van Sierag, maar ook die van Jo- riene Kleywegt (Zijl) die tweede werd, van prima gehalte, respectie velijk 5.09.5 en 5.19,6. Kim Bouw meester (LZ) was derde in 5.55,8. De 100 meter vrije slag leverde Joost Onderwater (LZ) de overwin ning op met 1.18,1, terwijl Katwij- ker Mathieu Spros goed was voor de tweede prijs in 1.20,5. Milan Ver hoop (Zijl) tikte als derde aan in 1.21,2. Onderwater ging nog een keer met de hoogste eer strijken. Op de 100 meter vlinderslag was hij de snelste met een tijd van 1.37,7. Ver hoop tikte weer na hem aan maar nu als tweede in 1.43,1 en werd bij de prijsuitreiking geflankeerd door zijn clubgenoot Arjen van der Mey- den, die de klok deed stilstaan op 1.56,9. Ingeborg Hocks (LZ) en Ivette van Laar (Zijl) konden ieder ook twee maal een prijs ophalen, waarbij Hoeks beide keren, op de 100 meter vrije slag en de 100 meter vlinder slag, de tweede plaats bezette met tijden van 1.18,4 en 1.40,2. Dat laatste betekende een persoonlijk record. Van Laar tikte op de vrije slag aan in 1.19,2 en op de vlinder slag, waarop zij eveneens derde werd, in 1.46,2. Sandra Bader was voor Noordwij- kerhout met een tweede plaats op de 100 meter rugslag dik tevreden, 1.50,9. LEIDEN In de tweede speelweek van de landelijke competitie heeft Vlietwijk zijn eerste punt ver dient. In de tweede en derde klasse bleven de teams van Leiden opnieuw puntloos. Het resultaat van rivaal Merenwiek was heel wat beter: teams 1, 2, en 3 wonnen. In de vierde klasse is de ploeg van de Spotvogels nog ongeslagen. De wielerronde van Lisse trok niet alleen veel publiek, i LISSE - Eén stuurfoutje van de Volendamse schaatser/wielrenner Arnold Stam had gisteren grote in vloed op het verloop van de wieler ronde van Lisse. De traditioneel sterk bezette en sfeervolle Bollen streek-ronde in de Poelpolder leek door een vroege ontsnapping van zes sterke renners reeds in een be slissende plooi getrokken, toen Stam het achterwiel van Pascal Ver geer aantikte en de halve kopgroep onderuit ging. Voor de favorieten Frank van Veenendaal (die met een gekneusde rug zelfs ter observatie naar het ziekenhuis moest) en Erik Bos betekende het prompt het ein de van de koers. Toch bleef het de vraag of de win naar ook zonder deze calamiteit niet toch Marco Vermeij zou hebben ge heten. De zegevierende Lisser glo betrotter had immers reeds zitting in de eerste kopgroep en bovendien daarin een sterke indruk achterge laten. Vermeij had het fortuin de tuimeling van de anderen te kun nen omzeilen. Maar anderzijds leek hij tijdens de voortzetting van zijn vlucht, bij gebrek aan veel steun van zijn resterende medevluchters Vergeer en Erik Venema, geknipt voor de rol van de stervende zwaan. Eenmaal opgeslokt door het pelo ton begon de actieve Vermeij even wel aan een nieuwe zegetocht. Eerst in een kopgroep van tien renners, die de rest van het veld ver achter zich liet. Vervolgens koos de Tem- po-Soest-renner het hazepad met Westlander Ben van Koppen, om in de slotronde ook deze resterende lastpost van zich af te schudden en als winnaar over de meet te komen. Waarbij Vermeij en passant ook nog de leidersprijs meepikte, ten teken dat hij deze dag ook daadwerkelijk de sterkste van het amateurveld was. De verassende winst van de 25-ja- rige ex-student Engels betekende een wederopstanding na een lange periode van sukkelen. Vermeij: "Nadat ik in het vroege voorjaar uit Australië was teruggekkeerd, raak te ik gedurende drie maanden ge- bleseerd. Eenmaal hersteld reed ik weliswaar al spoedig weer aardig in de prijzen, maar meer dan dat wilde maar niet lukken. Vermoedelijk omdat een stevige basis ontbrak en ik te veel wedstrijden reed. Maar na dat ik in de loop van de zomer via een Amerikaanse vriend bij toeval ook nog bij een club in Frankrijk ben gaan rijden, ging het steeds be ter. Maar het geluk dat je voor een overwinning nodig hebt, ontbrak nog, al won ik wel een keer een koers in Duitsland. Nu was het dan eindelijk prijs. Ik merkte gister avond in Aalsmeer al dat de vorm er was, maar toen miste ik nog juist de slag en werd ik slechts zevende. Overigens wel mooi dat ik juist hier mocht winnen. Het werd tijd, vorig jaar moest ik nog mijn meerdere er kennen in Frank van Veenendaal". Het wielerseizoen van de avontu rier is daarmee nog niet afgesloten: "Met een beetje geluk rijd ik in ok tober samen met een deel van de na- tioanle selectie de ronde van Nieuw-Zeeland. Kan ik mooi in Australië weer op de baan overwin teren en in het voorjaar vorm kwe ken in de States. Met een beetje ge luk gaat het volgend jaar dan weer ouderwets. Wie weet wat ik dan nog in Frankrijk kan klaarmaken". Skeelerwedstrijd De aansluitende skeelerwedstrijd kreeg bij absentie van plaatselijk fa voriet Edward Hagen een winnaar van meer dan regionale naam. Elf- stedenkoning Evert van Benthem rook zijn kans, toen hij in samen werking met zijn IJzersterke ploeg genoot Jan IJse Kromkamp en Bert Verduin de concurrentie op grote achterstand had gezet. Gedekt door ploeggenoot Kromkamp zocht Van Benthem in de slotrondes het avon tuur en kwam zichtbaar blij als één over de streep. Het bleek niet alleen een leuke opsteker voor Van Benthem, maar ook voor de pr van het vooral in de noordelijke provincies te bewonde ren 'overzomerings-fenomeen' voor de lange afstandschaatser. Buiten de deelname van de enkele specia list lijkt het skeeleren echter voor alsnog louter een alternatief trai ningsmiddel voor de liefhebber. Het skeelerpeloton door de bochten te zien suizen is op zichzelf een kleurrijk gebeuren. Maar in de toch al beperkte groep wurmen alle cat- georiën, namelijk trimmer en top sporter, man en vrouw, oud en jong, door elkaar. Daarmee doet het skee leren vooralsnog eerder aan een stukje folklore dan een professio neel opgezette wedstrijd denken. RUUD DOBBELAAR In de eerste klasse verloor Vlietwijk met 5-6 van Velsen. Dit leverde het team uit Voorschoten echter wel het eerste punt op. Nadat Erik Bokhorst de vloer had aange veegd met Jeroen Michel (15-1,15-2) werd invaller Bas Meeuwis in de twee sets verslagen. Rik Pilaat en Allan Mens hadden het dit keer aan zienlijk moeilijker: in de beslissen de derde set won Pilaat. terwijl Mens nipt verloor. Door de winst van Sylvia en Sonja Groeneveld stond Vlietwijk toen met 4-2 voor. In de dubbels moest de thuisploeg opnieuw in het stof bijten, met uit zondering van het gemengddubbel van Bokhorst en Sonja Groeneveld. In de tweede klasse draait Me renwiek goed mee: het vierde team van Heerhugowaard werd met 7-1 verslagen. De gepromoveerde ploeg kreeg de winst echter bepaalt niet cadeau: vijf van de acht partijen werden in de derde set gewonnen. Met name de partij van Ilse Spie- rings was bijzonder spannend (9-12, 12-11, 11-8). Lisse, in dezelfde afdeling spe lend als Merenwiek, kwam uit tegen Eridos 2. Nadat Christine van San ten en Angela Conijn een achter stand (2-0) hadden weggewerkt wa ren Lagerhart/Lemmers ook te sterk voor Rob Put en Ron Kool mus. Van Santen en Conijn brach ten hun team in een spannende driesetter langszij (17-18, 6-15, 12- 15). Puntendelingen in de ge- mengddubbels resulteerde in de 4-4 eindstand. In de uitwedstrijd tegen Drop Shot 4 bleek dat het eerste team van Leiden al wat beter begint te draai en. Dit was met name zichtbaar in de dubbels, waarin met duidelijk meer scherpte werd gespeeld dan vorige week. Omdat in de enkelpar tijen alleen Raymond Hanhart een punt scoorde, was winst in het man- nendubbel en in het gemengddub bel van Bram en Annelies Segijn niet voldoende om het eerste punt te kunnen noteren: Leiden verloor met 5-3. In de derde klasse bleek Ribad een maatje te groot voor Leiden 2. Willem Daalmeyer kende geen ge nade met invaller Ger Stouten: 4-15, 1-15. Pas in het eerste gemengddub bel konden de Leidenaars hun in spanningen omzetten in een punt: 1-7. Vlietwijk 2, zonder de gebles seerde Mark Beun, was goed op dreef tegen Sio 5: 6-2. Anneke van Steenvoorden had geen geluk in de derde set van haar enkelpartij (11-4, 5-11,8-11) noch in het gemengddub bel met Jowan Zonneveld: 11-15,15- 7,16-18. In sporthal 'De Kemphaan' van Martinus kwam Lisse 2 er op nieuw niet aan te pas: 1-7. De eer werd gered door invalster Hellen Broerse, vorig seizoen nog uitko mend voor Lisse in de eerste klasse. Ondanks het feit dat zijn team nog geen partij heeft gewonnen blijft teamcaptain Robbert Dedding optimistisch: "Ik speel voor mijn plezier. We kunnen in deze klasse bovendien een hoop ervaring op doen". In de vierde klasse was Meren wiek 3 eveneens te gast bij Marti nus. Daar houdt de vergelijking met Lisse 2 op: Martinus 3 werd met 2-6 verslagen. Alleen Paul Roelandse en Miranda de Mos lieten een steek vallen. Merenwiek 2 houdt gelijke tred met het derde team: Sloter- meer 4 werd met een 7-1 nederlaag naar huis gestuurd. Het team van de Spotvogels presteerde opnieuw goed: SOVB uit Heenvliet werd met 5-3 verslagen. Guy Boissevain vindt dat het tot nu toe boven verwach ting goed gaat: "In de eerste plaats is dit een heel nieuw team en heb ben Mark van Bekkum en ik geen ervaring in de landelijke competi tie. Bovendien missen we nog steeds onze eerste vrouw Trudi Koets". Hoewel op volle sterkte moest Veglo zijn meerdere erken nen in Aristo: 3-5. FRITS FAL- LAUX LEIDEN Met 8-2 verliezen en toch blij zijn: dat overkwam Scylla in de wedstrijd tegen landskam pioen TT-Amsterdam. Na de 10-0 af slachting van vorige week tegen Avanti viel de uitslag tegen de ster ke Amsterdammmers alleen maar mee. Oegstgeest had helemaal geen reden tot klagen. Voor de tweede maal in successie werd de maxima le score binnengehaald: Odion werd met 10-0 kansloos gevloerd. Scylla heeft één troost: ook de Verenigde Spaarbank en Bartok krijgen van de top-drie van de eredi visie stevig om de oren. Dat maakt het draaglijker dat afgelopen week einde tegen Amsterdam verloren werd met 'slechts' 8-2. Weliswaar deed ex-Scylla-speler en kopman van Amsterdam, Danny Heiser, niet mee, toch was er weinig af te dingen op de winst van Peter Paul de Vrind op de Brit Skylett Andrew (één plaatsje hoger op de nationale rang lijst) en de nette overwinning van het dubbel De Vrind/Hooman op Andrew/Hoevers. Bij Scylla viel Mare Kleijn uit het tweede in. Sa men met Martin van Rijn was er te VOORHOUT Nicoleta Boriceanu heeft haar eerste wedstrijd voor Noorlander- Forehol te in de eredivisie niet met een overwinning van haar team mogen afronden. Na een gelij- kopgaande strijd boekte PSV een geflatteerde winst: 13-16. Ian Kecskemethy had goed de smoor in na afloop van de wedstrijd. "Als ik voor de wedstrijd duidelijke opdrachten geef die niet worden uitgevoerd", zei hij, als ik het alle maal nog eens herhaal vanaf de bank en tijdens de rust en het helpt niet, wat doe ik dan nog hier". De kleine felle oefenmeester viel het meest over de wijze waarop de Voorhoutse verdediging keer op keer in de rechterhoek werd uitge speeld. De Eindhovense opbouw zette in met de bal. passeerde Elly van Leeuwen op de binnenverdedi- gers-positie buitenom, dwong daar mee de hoekverdedigster assisten tie naar binnen te verlenen en speel de de bal dan af naar de hoekaan- valster die regelmatig scoorde. ZAALHANDBAL De teleurstelling van Kecskeme- thy was begrijpelijk. Toch had hij zijn ploeg wat meer krediet mogen geven. Toegegeven, de fouten die- hij signaleerde werden inderdaad bij herhaling gemaakt, maar ook PSV bleek kwetsbaar op de hoeken. Als er dan toch een oorzaak moet worden gegeven voor het eerste ver lies van Foreholte dan lijkt die eer der te liggen in het ontbreken van een schutter in de tweede lijn. Nico leta Boriceanu is een voortreffelijke spelverdeelster maar een afstands schot heeft zij niet. Wel zorgde zij met een perfect overzicht voor een snelle balcircula tie en mag met name rechterhoek speelster Claudia de Jong, die vijf maal scoorde en de produktie hoger had kunnen opschroeven, de Roe meense dankbaar zijn voor de ge timede en precieze passes. Maar de gaten in de Eindhovense verdedi ging zouden door een afstandschut- ter op voor PSV pijnlijke wijze zijn afgestraft. Gaten maken kan Boriceanu als de beste maar de afmaak moet er gens anders vandaan komen. Te meer omdat Foreholte aan de cirkel gevaarlijk bleek. Zelfs nu ver uitko men en aantasten van de Voorhout- se opbouw door de Eindhovense verdediging niet nodig was. Een ko ninkrijk voor een tweede afstands- chutter zal de roep in Voorhout on getwijfeld zijn. De enige knaller, die gisteren bij Foreholte speelde, Mi riam Collart, had haar dag niet en Christine Knigge zal voorlopig niet voor Foreholte in actie kunnen ko men door een in de vorige competi tie opgelopen knieblessure. Maar het gemis aan een tweede af- standsschutter daargelaten had Fo reholte de wedstrijd toch kunnen winnen als het de kansen beter had benut. Ellen Warmerdam, die Crista Thorsen in de tweede helft vrijwel uitschakelde en Foreholte na elf mi nuten in de tweede helft met een breakout weer op voorsprong zette (10-9) had in de eerste helft zeker twee vrije kansen uit de linkerhoek moeten benutten net zoals Claudia de Jong dat in de tweede helft had moeten doen. Met die wetenschap in het achterhoofd lijkt de uitspraak van Kecskemethy 'We degraderen niet' heel erg pessimistisch. Een vijfde plaats moet er ook deze com petitie voor Foreholte inzitten. De mannen van Saturnus bleven ook in de uitwedstrijd, tegen Roda '71 in Rotterdam zonder puntver lies. Het werd na een ruststand van 10-11 een 18-21 overwinning voor de De competitie-opening verliep voor dan de ploeg uit Voorhout. Leidenaars. die nu samen met het Haagse Wings ongeslagen de rang lijst van de regionale eerste klasse aanvoeren. Vijf minuten op scherp handballen was voor Saturnus vol doende om Roda op de knieën te krijgen. In de tweede klasse ging HVV met 15-17 (rust 8-8) onderuit tegen Quintus en speelde MSV met 22-22 (13-12) in Krimpen gelijk te gen Treffers. FRANK BONTE LEIDEN Op eigen veld heeft de Leidse Rugbyclub DIOK zijn ongeslagen status behouden. In een matige partij werd de Roosendaalse Commando Com binatie op een 44-10 nederlaag ge- tracteerd. Ook bij The Bassets lijkt een stijgende lijn waarneem baar, al doet de 3-28 nederlaag te gen Hilversum anders vermoe den. De griepepidemie die heel Ne derland teistert, had gisteren ook de kop opgestoken bij rugbyclub DIOK. Zodoende moesten twee spelers twee uur voor de wed strijd noodgedwongen afzeggen. Behalve Rob Kamp en Gideon van der Bom moest ook Eric-Jan Berendsen door een blessure ver stek laten gaan. Dit betekende dat DIOK het vooral in de voorwaart - sen wel eens moeili jk zou kunnen krijgen, aangezien de Comman do's daar traditioneel sterk opere ren. Coach Dick Altink had daar om van tevoren besloten zo veel mogelijk de Leidse driekwarten aan het werk te zetten, om zo de Roosendaalse zwakte maximaal uit te buiten. In de eerste helft lukte dat vrij aardig. De voorwaartsen deden niet onder voor hun opponenten in de scrumm en de line-out en met dat balbezit werden mooie aanvallen opgezet. Zo kon DIOK in de eerste 25 minuten via try's van Ewoud Chaudron. Marcel van Loon. Gottfried Bos en Dick Berghout soepel uitlopen naar een 22-0 voorsprong. De Roosen dalers schakelden toen echter een tandje bij en gingen wat beter partij geven. Dit leverde hen in de slotfase van de eerste helft een verdiende try op en inspireerde de Leidse formatie tot een laatste krachtinspanning voor de rust. De stand werd door scores van Ronald Vermeulen en opnieuw Van Loon op 34-4 gebracht. De rust de Leidenaars geen goed te hebben gedaan, want Roosendaal nam in de tweede helft het het heft in handen. Voor al in de voorwaartsen bleek DIOK geen antwoord te hebben op het krachtige spel van hun tegenstan ders. In de scrumms en line-outs werd practisch geen bal meer ge wonnen en dat is iets wat de landskampioen niet vaak ge beurt. Het was te danken aan het feit dat de Commando's het vele bal bezit niet wisten uit te buiten, ge paard aan het goede verdedigen de werk van de Leidenaars. dat dit Offensief slechts éen try ople verde. Aan de andere kant van het veld liet DIOK toen zien hoe je met minimaal balbezit wel maxi maal kunt scoren. Remco Roest on Dick Berghout bepaalden zo de eindstand op 44-10, in een wed strijd die de Morschbewoners maar beter snel kunnen vergeten. The Bassets The Bassets had de afgelopen we ken tweemaal met bijzonder gro te cijfers verloren en dat zat de Sassenheimers beslist niet lek ker. Natuurlijk kampte het team met een groot aantal blessures, maar dat nam niet weg dat de ploeg in de wedstrijd tegen Hil versum wilde laten zien dat zij niet blijvend met zich laat sollen. Hoewel er vooral in de eerste helft nogal wat foutjes in het spel slo pen. bleken de Sassenheimers na rust, mede dankzij een donder- speech van coach Peter Schrama, steeds meer vat op het spel te krij gen. Het was daarom jammer dat The Bassets bij rust al op een 0-22 achterstand stond, omdat het zo nooit zicht op de overwinning kreeg. Wel knokten de Sassenhei mers tot de laatste minuut en straalden zij eindelijk weer eens een flinke dosis zelfvertrouwen uit. LEIDEN Jaap van Duivenvoor de heeft de halve marathon van Kat wijk enige allure gegeven. De af standsloper van De Bataven won zaterdag niet alleen de 21,1 kilome ter in de kustplaats, maar liep zijn naaste concurrenten ook op grote achterstand. De winnende tijd (1.10.48) was ruim twee minuten sneller dan de 1.12,54 van Onland (Ilion Zoetermeer), die voor Duyn- dam (De Bataven) beslag legde op de tweede plaats. Bij de vrouwen was Marianne Vlasveld een klasse apart: 1.24,12. Dat De Bataven in de breedte hoog scoort op regionale wedstrij den, blijkt wel uit de bezetting van de volgende ereplaatsen bij de man nen. Vlak achter Duvndam (1.13,15) kwam Gé van Veen over de finish: 1.13.21. De vijfde plaats was wegge legd voor Ben Kerkvliet (1.14,49), die net als Van Veen aanstaande zondag deelneemt aan de marathon van Berlijn. Beiden hopen daar voor het eerst in hun loopbaan de grens van twee uur dertig te door breken. Theo van der Veer legde op een stra- tenloop van tien kilometer in Zoe termeer beslag op de derde plaats. In de laatste meters moest de atleet van AV Holland het hoofd buigen voor Simon Vroemen (Tartletos), die de eindsprint won, en Brands- ma (AV Waterweg). De tijd van de Leiderdorpse onderwijzer bedroeg 30.50. Wim Paardekooper uit Was senaar eindigde als vijfde. Joke van Gerven kwam bij de vrouwen als derde over de meet in 40.17. Yvonne van Dorp moest gisteren in Amsterdam-Noord in haar eentje 400 meter hordenlopen. Deson danks scherpte de Leidse sprintster haar persoonlijke toptijd aan tot 1.01,29. Daarna volbracht de Hol land-atlete nog een 800 meter in 2.19,07. Onder aanvoering van Stefan Mo lenaar eindigden de B-jongens van De Spartaan gisteren achter het Haagse Sparta als tweede in de in terregionale finale. Molenaar sprong in Heerhugowaard 6,86 ver en raffelde de 110 meter horden in 14,4 af. Van zijn ploeggenoten kwa<- men Kingsma (13.78 met de kogel en ruim 49 meter met de speer) en Kapteijn op het onderdeel hink stap sprong met persoonlijke records uit de bus. De meisjes van AV Holland klas seerden zich als vierde. Eefke van der Drift liep een goede hordenrace (15,6 over 100 meter) en had voor de 400 meter 1.04.2 nodig. Bianca Ver mond liep de 100 meter in 13,1 en won als enige Hollandse een af stand: de 800 meter in 2.23,5. De 4x100 meter ging in 53,0. Margriet Loos sprong 1,50 hoog. Op de werp- nummers weerde Judith van Am sterdam zich met kogel (10,43) en discus (25,62). Ellen Hevl kwam met de speer tot 27,80 meter en sprong 4,71 ver. weinig kracht in huis om een vuist te kunnen maken tegen Hoevers en Bettine Vriesekoop. Als een sneltrein dondert de Oegstgeest-trein over de tegenstan ders heen in de tweede groep van de eerste divisie. Ook tegen het Gaan- derense Odion werd. geen moment gas terug genomen. Slechts twee games gingen verloren, waardoor het Oegstgeester kwartet na één uur en 55 minuten de douche kon aan zetten met een 10-0 winst. Tegen stander Odion heeft het hierdoor niet eenvoudig gekregen: ook vori ge week werd, tegen Amsterdam 2, verloren met de maximale cijfers. Overigens is het team uit Gaande ren opmerkelijk te noemen. Twee van de vier spelers (Aalders en Kruisseltfrink) hakken zich nog ou derwets verdedigend door de com petitie heen. Vooral Friso Reitsma heeft altijd wat moeite met stugge verdedigers. Juist hij ontmoette de beide hakkers. Zichzelf kennend liet de Oegstgeest-speler zich daar om zelden verleiden tot aanvallen de acties. De enkele keer dat Reits ma zich toch aan het snellere spelle tje waagde ging het vaak mis. Ge volg: weinig sensationele en zich langzaam voortslepende wedstrij- den. Toch bleek dit voor Reitsma de manier om de beide verdedigers aan de zegekar te binden. Herman van der Broek deed met aantrekke lijker spel hetzelfde. Op de andere tafel leverden Ron Schipaanboord en Siem van der Valk strijd tegen Erik Ernst (een wat onbesuisde jongeling) en Mar- tijn Geerling (een wat stevig uitge vallen type). Het verging de num mers drie en vier van Oegstgeest prima. Beide spelers hielden hun 100 score vast door alle partijen te winnen. Het vrouwenteam van Scylla kon ook deze week nog beschikken over de diensten van Heidi de Haas. Zij behaalde tegen Docos twee brood nodige puntjes. Merijn Olden van Docos zorgde voor een verrassing door als enige De Haas te verslaan. Lucette van Gorp en Sabrina Wilde man toonden zich beide sterker dan invaller Bunnig, Waardoor Docos met 6-4 won. WOUTER LANGEVELD Kenyanen halen Tonnie Dirks in GREVENMACHEË (ANP) - Ton nie Dirks is in de 29ste halve mara thon van de 'Route du Vin' in het Luxemburgse Grevenmacher als derde geëindigd. De Brabander leg de de 21,1 kilometer van Remich naar Grevenmacher over een vlak parcours langs de Moezel gisteren af in 1 uur 1 minuut en 32 seconden. Marti ten Kate deed het ook goed met de vijfde plaats in 1.01,52. Dirks, die op 14 oktober de mara thon van Eindhoven loopt, waande zich na 16 kilometer winnaar, toen hij met de wind in de rug een voor sprong had opgebouwd. De Kenya nen Julius Korir en Wilson Om- woyo haalden de Nederlander ech ter in. In de eindsprint was Korir de snelste: 1.01,18. Omwoyo finishte twee seconden later. Drievoudig Europees marathon kampioene Rosa Mota was de snel ste vrouw. De Portugese zegevierde in 1.09,52. Zij had ruim twee minu ten voorsprong op de Belgische Linda Milo. De wedstrijd in Luxemburg was de eerste in het Benelux wegwed strijd circuit. Komende zondag is de Dam tot Dam loop de tweede wed strijd in de reeks, die op 7 oktober in Antwerpen wordt afgesloten. De Amerikaanse Patti Sue Plu- mer en de Engelsman Peter Elliot zijn zaterdag in de jaarlijkse Fifth Avenue mijl in New York beiden een Mercedes rijker geworden. De aankomende advocate Plumer, dit seizoen reeds eerste in het Grand Prix klassement op de 5000 meter, won de auto omdat zij het parcours- record dat de Roemeense Maricica Puica in 1986 met 4.19,48 vestigde, met bijna drie seconden verbeterde tot 4.16,68. Elliot werd beloond om dat hij de wedstrijd voor de derde maal op zijn naam bracht. Eerder zegevierde de Brit, die bij de Eu ropese titelstrijd in Split teleurstel de. in 1987 en 1989.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18