Quick Boys prijst uitstekend Katwijk Rijnsburgse Boys sterk in slotfase ARC verovert voor het eerst koppositie Noordwijk levert slechts half werk af 'Nederlaag ligt niet aan arbiter' Leiden is opnieuw maar één helft bij de les RCL komt niet langs WOR MAANDAG 24 SEPTEMBER 1990 SPORT PAGINA 17 ALPHEN AAN DEN RIJN Sporters doen er verstandig aan om op hun hoogtepunt te stoppen, wordt er vaak gezegd. Wel, voor de spelers van ARC is het dan zover. Voor het eerst in de historie van de in 1927 opgerichte Racing, bezet de Alphense club de eerste plaats in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De Alphenaren profiteerden dit weekeinde optimaal van de misstap van koploper IJsselmeervogels (3-4 verlies tegen Urk) door in een matig duel FC Lisse met 4-0 te kloppen. Met zeven punten uit vier wedstrij den en met een imposant doelsaldo (16-4) gaan de discipelen van oefen- meester Bert Jansen nu fier aan de leiding in IA. IJsselmeervogels en Noordwijk volgen op een punt. Voor achthonderd toeschouwers maakte ARC zaterdag overigens de hoge positie op de ranglijst beslist niet waar. "Het was inderdaad een van onze mindere wedstrijden", er kende Bert Jansen dan ook na af loop. FC Lisse maakte het op sport park "Zegersloot" de thuisclub ech ter niet al te moeilijk. Alleen in het tweede gedeelte van de eerste speel- helft wist de brigade van trainer Wim Eilander het de roodzwarten knap lastig te maken. De Lissena- ren trachtten in die fase een 1-0 ach terstand - op aangeven van ex-Lei- den-speler Arjan Wilting had Wilco van Leeuwen al in de negende mi nuut voor een Alphense voorsprong gezorgd - goed te maken, maar de dadendrang van de bezoekers resul teerde niet in de gelijkmaker. "We waren voorin niet scherp en als je aanvallend faalt, verdien je niets", stelde Eilander achteraf vast. Tot zijn verdriet zag hij zijn spit sen Erik Kattenberg en Mark Ens vrij voor ARC-goalie René de Graaf niet tot doelpunten komen. Katten berg knalde onbeheerst over en Ens stuitte op de Alphense doelman. De Racing had trouwens in het eerste kwartier verzuimd om de wedstrijd al vroegtijdig te beslissen. De in die periode goed voetballende Alphe naren sneden frequent door de de fensie van FC Lisse, maar de beslis sende pass bleek steeds weinig nauwkeurig. Op die ene keer na dus, toen Wilting - hij verving de ge blesseerde Arno Lancel - de volle dig vrijstaande Van Leeuwen vond, die vanaf zestien meter raakschoot. Het met drie spitsen spelende FC Lisse slaagde er in de tweede rond gang niet in het initiatief, dat men in de eerste periode allengs naar zich toe had weten te trekken, te behou den. Bert Jansen: "In de laatste twintig minuten van de eerste helft liet de spits vah Lisse (Ron Kuil- boer/red.) zich steeds op het mid denveld terugzakken, terwijl onze voorstopper Jan Wouters in de ach terhoede bleef hangen. Zij kregen daardoor een mannetje vrij op het middenveld. In de rust hebben we dat recht kunnen zetten door Jan de opdracht te geven om in zulke ge vallen door te schuiven naar de mid denlinie". Die simpele ingreep pak te goed uit. De hardwerkende Lisse- naren wisten in het restant van het duel nauwelijks nog gevaar te stich ten, zodat De Graaf verder een mak kelijk middagje had. Zijn collega Nico Groeneweg had dat niet. De 42-jarige keeper, opge trommeld omdat vaste goalie Paul Veenboer twee weken geleden zijn scheenbeen brak en reservedoel man Cees Horsman een schorsing van twee wedstrijden opgelegd werd, kreeg voldoende gelegenheid om te laten zien dat hij het keepen nog niet verleerd is. Groeneweg deed zijn werk prima. De Racing, povertjes voetballend maar desalniettemin sterker dan de Eilander-equipe, slaagde er dan ook lange tijd niet in om de geelblauwe opponent op een grotere achter stand te zetten. Nadat Groeneweg pegels van Johan Boer en Dennis Krijgsman knap had gepareerd, moest hij in de eenenzeventigste minuut evenwel vissen. Boer, die van Bert Jansen een vrije rol heeft, RIJNSBURG - In de laatste drie minuten van de wedstrijd tegen het Kampense Go Ahead slaagde Rijnsburgse Boys er alsnog in een stand op de borden de toveren die enigszins overeen kwam met de krachtsverhoudingen. Via goals van Ron Carli en Piet Jan maat werd het in die fase 4-1, een score waarmee de Rijnsburgse aanhang kon leven. Enthousiast werden de supporters pas toen de uitslag van Katwijk - Quick Boys door de luidsprekers schalde... Jacques Keij troeft de Lisser defensie ook in de lucht af ARC won het duel met 4-0 en gaat nufier a brak op rechts door en vond met Drie minuten later leek het 3-0 te zijn voorzet Dennis Krijgsman, worden, toen Krijgsman, na Groe- wiens inzet nog door Groeneweg neweg te hebben uitgespeeld, al- werd gekeerd. De rebound van ex- leen nog een Lisser verdediger te- Nieuwkoop-speler Arjan van der genover zich had. En dat, met Wilco Laan, zaterdag een van de betere van Leeuwen en Johan Boer naast ARC'ers, was echter wél raak: 2-0. zich. Krijgsman wilde blijkbaar zelf LEIDEN Noordwijk heeft te gen Sparta Nijkerk vooral achter de feiten aangelopen. Tot twee maal toe moesten de nog ongesla gen kustbewoners hun energie aanwenden om een achterstand weg te werken. In de overgeble ven tijd konden de Noordwijkers de Nijkerkers geen knock out toe brengen. Aan het eind van het liedje resulteerde dat in een gelijk •spel (2-2). Op het gladde Nijkerkse veld liep Noordwijk al na zeven minu ten averij op. Gerard van Roon ging in de fout, maar doelman Rob van Dijk kon Marc van Dijk aanvankelijk het scoren nog be letten. Vervolgens werkte de spe ler van Sparta de bal alsnog in het doel, volgens Noordwijk met de hand. De scheidsrechter wees echter naar het midden: 1-0. Nog geen twee minuten later hadden de gasten de verhoudin gen recht getrokken. Patrick Scheurwater scoorde (1-1). Een volgende mogelijkheid, voort vloeiend uit eendrachtige samen werking tussen Fred Luesken en René van Staveren, was aan de jonge Noordwijker niet besteed. Met Scheurwater liep het trou wens nog slechter af, want hij keerde vanwege een knieblessure na rust niet meer op het veld te rug. Jacques Scholten verving hem. Noordwijk voerde het tempo in de tweede helft nog wat op. Joop Tegelaar schoof door naar het middenveld. Dat gaf Sparta des te meer kans om te counteren. Twintig minuten voor tijd profi teerde Arjan Holtewes van een fout van doelman Van Dijk: 2-1. Om een dreigende nederlaag te voorkomen ging Noordwijk hals over kop naar het vijandelijke doel. Tien minuten voor tijd had dat het beoogde resultaat, toen Scholtën uit een kluts gelijk maakte: 2-2. De ploeg van trainer John Eelman leek de winst zelfs nog mee naar huis te nemen door een treffer van Tegelaar, die een vrije trap van Martin van Kins afrondde. Op appèl van één van d,e grensrechters, die hinderlijk buitenspel van een Noordwijker had geconstateerd, werd dat doel punt echter afgekeurd. In de consternatie waarmee een en ander gepaard ging, liep Van Staveren een boeking op wegens aanmerkingen op de leiding. De namen van de Nijkerkers Van Dijk en Bert Bouw verdwenen ook in het boekje van de scheids rechter. Noordwijk, waarbij Ralph Pronk in de slotfase de aan zijn enkel geblesseerde Leonard van Utrecht verving, kon in de slotfase geen vuist meer maken. graag scoren, maar schoot precies tegen de Lissenaar aan. Honderd tellen later kon de begaafde aanval ler gaan douchen. Jacques Key, vo rig seizoen goed voor achttien com petitiegoals maar nu na een liesbles sure nog steeds niet in de basis, mocht de laatste veertien minuten vol maken. Aan Lisser zijde had Ei lander inmiddels zijn spitsen Kat tenberg ("Niet actief genoeg") en Kuilboer (geblesseerd) vervangen door Victor Klaren en Richard Mul der. Het mocht niet baten, al was Lisse tweemaal vlakbij een treffer. René Bon haalde bij een scrimmage evenwel een inzet van John Vermeulen van de doellijn en een schot van Leon van der Zwet ver dween via het been van Alphenaar René Lammers net over de lat. In de slotfase kreeg de Eilander-formatie nog eens de kous op de kop. Een voorzet van Key werd met het hoofd door Van Leeuwen verlengd, waar na Boer van dichtbij 3-0 intikte en in de allerlaatste minuut schoot Bon een vrije trap schitterend raak: 4-0. De geflatteerde Alphense zege deed Lisse op de laatste plaats belanden. Een dieptepunt voor de geelblau- wen. Voor Eilander is er dus werk aan de winkel. NICK VERWOERD Trainer Kurver kampte voor het du el met de Kampenaren met perso nele problemen. Naast Huug Aan- dewiel, over wiens enkel een onder zoek op 4 oktober definitief uitsluit sel moet geven, waren Hennie Koet, Fred Arroyo, Jaco van Delft en Mar tin de Louw wegens kwetsuren niet beschikbaar. Mede om die reden stonden er aan Rijnsburgse kant dit keer slechts vier spelers binnen de lijnen die in verdedigend opzicht uit de voeten kunnen: doelman Jan Blankespoor, de mandekkers Fred Bodaan en Dick Heemskerk plus laatste man Andries Wendt. De eerste gedachte van de andere .zeven van zaterdag, de vier midden velders incluis, is 'aanvallen'. Met wat meer lef en overtuiging had te genstander Go Ahead wel degelijk kunnen profiteren van de offensie ve instelling van de Rijnsburgers. In de praktijk kwam daar echter niets van terecht omdat de Kampe naren uiterst behoedzaam opereer den en op allerlei manieren duide lijk maakten met een puntje al dik tevreden te zijn. Dat Go Ahead in de eerste helft de leiding nam was een wondertje op zich, want het was zo ongeveer de enige keer dat de ploeg voor het doel van Blankespoor opdook. In de achttiende minuut mocht Winf- red Kanis op links een vrije trap ne men. De bal werd door de Rijns burgse defensie half gemist, waarna Ben Winkeler. een van de twee spit sen van Go Ahead, er met succes zijn pantoffel onderzette: 0-1. Voor het overige was het al Rijnsburgse Boys wat de klok sloeg. Go Ahead deelde weliswaar een paar plaag stootjes uit, maar gevaarlijk waren die nauwelijks. Dat de Kampenaren desondanks lange tijd uitzicht hadden op pun- tenwinst dankten ze aan de verre gaande nonchalance van de Rijns- burgers, die tal van kansen onbenut lieten. Pas in de 44ste minuut verzil verde nieuwkomer Erwin Hermes een van de vele mogelijkheden. Blankespoor bereikte met een verre uittrap het hoofd van Hans Zwaan, die de talentvolle linkerspits in stel ling bracht. Alleen voor doelman Hans van Dijk maakte Hermes geen fout. Daarvoor had dezelfde speler tot vijf keer toe redelijke tot zeer goede kansen om zeep geholpen. Hij bevond zich daarbij in goed gezelschap, want ook de doelpogin- KATWIJK - De scheidsrechter als zondebok. Het zou normaal gesproken voor Quick Boys achteraf een even eenvoudige als plausibele verklaring zijn geweest voor de neder laag. Immers op de knal van Edwin Otte halverwege de tweede helft leek niets aan te mer ken. De bal zeilde onberispelijk in de kruising en de gelijkmaker leek een feit. Op dat mo ment was het 1-0 voor Katwijk en dat bleef het ook, want arbiter Jozef de Jong had gecon stateerd dat twee Quick Boys-spelers zich achter doelman Teun van Duyvenbode bevon den toen Otte uithaalde. Hinderlijk buitenspel, oordeelde hij volgens de letter van de wet en het feest ging niet door. Omdat De Jong zo ongeveer alleen stond in zijn oordeel zo had Van Duyvenbode, en met hem vele an deren, geen speler gezien van wie hij ook maar enige hinder onder vond leek dat reden genoeg om na afloop verhitte discussies te ver wachten. Zeker omdat de equipe van Melbi Raboen iets heeft met ar biters. Dat is het afgelopen seizoen meer dan eens aangetoond. Maar zie, de zelfbeheersing die tijdens de wedstrijd zo ver was te zoeken bij het merendeel van de Quick Boys spelers was erna plotsklaps wel aan wezig. De arbiter verdiende het voordeel van de twijfel, de zege van Katwijk was verdiend en zelf had den ze ver onder de maat gespeeld, zo luidde de unanieme mening. De verklaring van De Jong werd dus ter kennisgeving aangenomen en dat was dat. Geen onvolwassen gejammer over een mogelijke scheidsrechterlijke dwaling. Aan voerder Floor van Duijn was de eer ste die het gezonde verstand liet ze- gevieren en trok na afloop het boe tekleed aan. "De scheidsrechter? dacht ik: wat een fantastisch voet- niet louter en alleen in eigen kring bal. Als ik nu in het veld loop denk gezocht. Ook dat zou een te eenvou- dig excuus zijn geweest. Katwijk had gewoon goed gevoetbald, er kende Van Duijn. "Vooraf waren we gewaarschuwd. Die ploeg is niet de minste tegenstander die je kunt Piet van Duijn (Katwijk) staat op het punt juichend het doelvlak te verlaten. Hij heeft zojuist de enige treffer gescoord in hei duel tegen Quick Boys. De op de grond liggende Johan Jonker, die later uit het veld zou worden gestuurd, symboliseert ongewild de onmacht van de bezoekers. Kees Kraayenoord llinks) juicht mee met Van Duijn. (foto Look Zuydcrduin) i nodig om te scoren. Er moest nauwelijks weg en holde van meet knal van opnieuw Van Duijn, veel loopwerk worden verricht en af aan achter de feiten aan. Colle het kwaad was toen reed geschied: ik: hoe is het in godsnaam moge lijk? Misschien verwachten ze wel te veel van mij, maar ik kan het al leen waarmaken met de steun van mijn ploegenoten". En die ontbrak, negentig minuten treffen. Dat is wel gebleken' lang, terwijl Otte zelf nu ook niet be paald uitblonk. Of zoals linksback Johan de Kroon van Katwijk het uitdrukte: "Wij moeten het van ons team hebben. Hard werken en naar dijk had het aangedurfd om liefst Maar het was natuurlijk een gok. Nu verre inworp van Leon elkaar luisteren. Dat heb ik bij geen vier spitsen (Marco van der Plas, hadden we twee man op het mid- doelman Dirk Varkevisser volko- De vermeende oplossing voor het tegelijkertijd moesten de spitsen kopte net naast en Kraayenoord Quick Boys_kon de catacomben van Inderdaad speelde Katwijk het scherp blijven. Dat hoopten we op spelletje slim met een onverwacht deze manier op te lossen door de te- offensieve instelling. Arie Lagen- genstander nog beter vast te zetten, eerste helft wèl doel trof. Na een schoot in kansrijke positie over sportpark De Krom opzoeken om •oordat Van Duijn halverwege de het eigen falen eens te overdenken. Meijs was Misgreep enkele speler van Quick Boys zien". Niet één zondebok dus, gekleed in het zwart, maar elf zondebokken, getooid in het blauw-wit. De oor- Piet van Duijn, Gijs Collé en Kees denveld. Wat zou Quick Boys doen? men de kluts kwijt en stompte naast tweede part, lange-halen-voetbal, Kraayenoord) te posteren. "Het Hun extra mapnetje op het midden- de bal. Van Duijn kon de bal vervol- moest ook anders", legde Dennis- Jan Mieras uit. "Het was zaak om genoeg sterkte voorin te houden. zaak van de nederlaag werd echter We hadden tot nog toe te veel kan- veld terug laten zakken of niet?". Dat gebeurde dus niet waardoor Katwijk de druk op de ketel kon houden. Quick Boys kreeg de bal gens eenvoudig binnen lopen: 1-0. bleek een falikante misgreep. Kat wijk moest wel terug, maar ook niet De sluitpost rehabiliteerde zich meer cian dat. Met een aantal nog wel met een knappe redding op scherpe counters werden nog de een kopbal van Van der Plas en een beste kansen geschapen. Totdat Ot- te dus een weggestompte bal van volkte centrum op. "We liepen te ge- ongedacht moment de voorsprong. Van Duyvenbode kiezelhard in de touwen .joeg. Dit al dan niet ontsto len juweeltje en een onbehouwen actie van de Katwijkse schopper Pim Langeveld, zorgden voor een gewelddadige kettingreactie zon- ngevallen Jeroen Witmus steeds der weerga. De slungelachtige mid- Vorige week tegen Rijnèburgse voluit kan gaan. De ploeg van Peter klaarstaan", meende trainer Ruud aanval wegens buitenspel te wor- makkelijk in de fuik die Leiden had Na twintig minuten spelen leek een beter in het spel. Nadat een counter denvelder probeerde Johan Jonker Boys hadden we wat geluk met de Ciere verdeelt de krachten nog wat strafschop die we kregen, nu mis- onevenwichtig en speelt voorlopig schien pech met die goal. Ik heb het slechts één helft een puike partij, niet gezien, maar het zou off-side Tegen SW Scheveningen hielden de pupillen van Ciere zich vooral in de eerste hplft aan de opdracht van die afgekeurde goal weegt niet op de oefenmeester maar verloren zij na de doehvisseling de noodzakelij ke rust. Scheveningen profiteerde dankbaar en stuurde de Leidenaars tenslotte met een 2-1 nederlaag naar huis. der Linden. "Het doel werd te den afgefloten waardoor iedereen snel gezocht. Zo geobsedeerd wa- bleef staan. Arbiter De Wit het ech- ren ze om een treffer te forceren", ter doorspelen en Paul Kerkhof Onder leiding van laatste man Rick ging het duel met de ver uit zijn doel tegen wat we voor de rest hebben la ten zien. Dat was namelijk slecht. We zijn gewoon veel te slap begon nen. Er zat geen overtuiging in. Het was de hele wedstrijd niets. Met ons allemaal". Berusting Edwin Otte, de man die nog het meest recht had op een 'baaibui', straalde al evenzeer doffe berusting uit. "We speelden zwak, de neder laag was dus dik verdiend. Moet ik dan nog gaan zeuren om die goal? Ik heb Quick Boys vorig seizoen drie keer aan het werk gezien. Toen Bink hield Leiden de Schevenin- gers redelijk buiten de zestienme terlijn waardoor doelman Peter Se- lier voornamelijk op schoten van af stand reddend moest optreden. De Leidse goalie stopte vervaar lijke schoten van Johan Blok en Jerry de Rijk die door het natte gras komende en inglijdende Piet van der Toorn aan. De Scheveningse doelman redde echter niet afdoen de en gleed de bal in de voeten van Van Berkel die van twintig meter met een beheerste lob de 0-1 bin nenbracht. Nadat een schitterende vrije trap "Ik mis eigenlijk twee markante wat meer snelheid meekregen. In van de Scheveningse spelverdeler stoppen sloegen door' de strijd Rob Bink door Karei Ooster- zo ongeveer te halveren, waarna baan werd onderbroken speelde de deze met een welgemikte trap Scheveningse aanvoerder direct wraak nam. De beide boosdoener: spits Ron Cramer aan die de ver- konden terecht vertrekken baasde Leidse defensie en Seller in- Dat lot bleef Frenk van der Kleij cluis het nakijken gaf (1-1). De beer bespaard. De grillige rechtsbuiten was los en Leiden liep aangeslagen rond. Omdat Johan Teske en Pedro Hilliger op een actie van Cramer aan de zijlijn een inworp wensten maar niet kregen, mocht de puntspeler de vrijstaande Blok aanspelen die met een droge knal de Leidse illusies aan gruzelementen schoot (2-1). Vlak daarop mocht Rick Bink ("de spelers in mijn elftal. Vandaar dat ik de tegenstoten, waarbij Ramses van Blok op de paal was beland kreeg behoudend moet spelen", tekende Bostelen en Maurice van Berkel Van Berkel door Peter Bekkering Ciere zijn probleem. Die situatie zich onderscheidden, was Leiden een uitgelezen mogelijkheid om de hield in dat Leiden met veel mensen echter veel gevaarlijker. "Als Lei- stand naar 2-0 te tillen maar hij achter de bal speelde en Schevenin- den het wat beter had uitgespeeld schoot te gehaast, Ook na rust was gen hel spel liet maken. Dat ging de dan was het waarschijnlijk heel an- een vrije kans aan de jonge spits thuisclub bepaald niet goed af want ders gelopen", was Van der Linden niet besteed en kwam Schevenin- het zocht steeds weer het drukbe- wel zo reëel. Leiden greep op een gen met de voor Cees van de Berg verlaten na een zware overtreding op Raymond Buis. "Het is steeds maar één helft dat ze goed voetbal len", begreep Ciere iets van de frus tratie van zijn aanvoerder. "Maar ja. het moet allemaal nog groeien", hield hij de moed erin. RUUD PATTIAPON an Quick Boys speelde een kansl* ze wedstrijd tegen Johan de Kroon en besloot kort voor tijd zijn gram al schoffelend te halen. Een boeking was het resultaat. Ook de ingevallen Gert Aandewiel verdween nog in het boekje van arbiter De Jong. du- overigens over het geheel genomen uitstekend leidde, wegens com mentaar on de leiding. Gevoetbald werd er na ïwelijks meer. Pas na het laatste flu.tsignaal hervond het ge slagen elftal van Raboen zijn reali teitszin, stak de hand in eigen boe zem en complimenteerde Katwijk. Dat was dan ook de enige winst voor Quick Boys HERMAN JOUSTRA gen van Nico Oosterlee, Leon Vonk. Wim Hooymans, Carli en Zwaan waren zonder succes gebleven. In de tweede helft was het van hetzelf de laken een pak. Rijnsburgse Boys viel aan en Go Ahead verdedigde. De equipe uit Overijssel deed dit overigens op een correcte wijze. Grove overtredingen werden niet gemaakt, reden waarom arbiter Pie terman best genade voor recht kun nen laten gelden toen aanvoerder Harrie Winkeler de (bijna) doorge broken Hermes onderuit haalde. De man in het zwart paste echter de nieuwe regel strikt toe en zond Winkeler vroegtijdig naar de kleed kamer. De stand was op dat mo ment al 2-1. Want wat Hermes, Vonk en Wendt met gelukt was, luk te Hooymans in de 72ste minuut wel. Na een een-twee-combinatie met Zwaan verschalkte hij doelman Van Dijk met een schot tussen de benen. Hermes miste nog eens vrij voor het Kampense doel, alvorens Carli Go Ahead definitief vonniste. De overtreding die Winkeler de kop kostte werd bestraft met een vrije trap, waaruit Carli. na een tikje opzij van Hooymans, de thuisclub naar 3-1 knalde. Op de valreep werd het zelfs nog 4-1 door toedoen van Janmaat, die raak kopte op aangeven van Ooster lee. Bij Rijnsburgse Boys maakten de jongelingen Peter van Duijn en Nico Paauw in de slotfase hun op wachting ten koste van Zwaan en Hermes. Een voorzichtige poging om spelers uit de eigen jeugd in te passen? Kurver: "Dat is wel de be doeling ja. Is ook een beetje nood zaak. je kunt tenslotte niet eeuwig met hetzelfde elftal doorgaan. Min der leuk wordt het natuurli jk als het inzetten van jeugdige spelers conse quenties heeft in prestatief opzicht, Maar daar ga ik niet vanuit. In prin cipe gaan we dit seizoen weer voor de titel". CHRIS HARTMAN LEIDEN Na vier wedstrijden" neemt RCL samen met drie andere ploegen de koppositie in in de derde klasse. Zaterdag deelde men de punten met WOR. Na een harde wedstrijd met de nodige boekingen scoorden beide ploegen een keer (1- 1). Meest opvallende man in deze partij was scheidsrechter Luijkcn die een snelle eerste helft nauwe lijks kon bijbenen en een aantal op merkelijke beslissingen nam. Ro nald van Wattum had het achterin regelmatig aan de stok met VVOR- spits Marcel Engelman. Beiden werden geboekt. In de tweede helft moest Engelman zelf8 het veld vm laten na een tweede boeking. In de eerste helft scoorde Edwin Grootendorst voor RCL 0-1. De Lei derdorpers hadden een aantal goe de kansen om de score op te voeren maar Grotendorst. André Zonne veld en uitblinker Leo van de Wete ring verzuimden te scoren. Een kwartier voor tijd zette Ronald Dek ker voor WOR goed door en produ ceerde de gelijkmaker. Gezien het veldspel van VVOR in de tweede helft was een gelijkspel verdiend. RCL had echter in de eerste helft de wedstrijd eigenlijk al moeten bc- Voorschoten laat zich verrassen LEIDEN - De wedstrijd die SV Voorschoten afgelopen zaterdag speelde tegen BVCB uit Bergschen- hoek kende nogal wat opwindende momenten. Het uiteindelijke resul taat was teleurstellend voor zowel spelers als toeschouwers van de thuisclub. Met een nederlaag van 3- 4 bleven de Voorschotenaren aan de negatieve kant van de score. Na acht minuten stond het score bord op 0-3. Een aardige opsteker voor BVCB, dat hier later in de wed strijd toch de nodige negatieve ge volgen van zou ondervinden. In deze beginperiode was keeper Jos Loose allereerst tweemaal kansloos op twee afstandsschoten en moest de verdediging machteloos toezien hoe de spits van BCVB na acht mi nuten de derde treffer inschoot Hierna begon de v ed trüd voi n Voorschoten eigelijk pas. Na dertig minuten tekende Paul van Paassen voor zijn eerste treffer. BCVB ant woordde nog voor rust. Uit een counter, de ploeg had zich inmid dels toegelegd op het verdedigen ..:i i 3 vooi prong, m oor li nu i 1-4 Na de pauze probeerde Voorscho ten terug te komen Hierbij werd het gehinderd door het sterk vertra gende spel van BCVB. Met name doelman Lexmond was een vaardi ge kunstenaar. Met de toeschou wers was ook scheidsrechter Stra- ting dit spelletje moe en de doelman ging in hel boekje. Even later vond de arbiter het welletjes en Lexmond werd uit het veld gestuurd. Omdat men reeds twee k er had gewisseld moest een veldsp Ier het doel gaan verdedigen. Dit r. sulteerde in twee treffers, van Van Paassen en Koen Dekker. Verder dan 3-4 kwam de ploeg echter niet.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17