Weer succes hockey sters LMHC GWS loopt tegen eerste nederlaag op Leidse Studenten verliezen verrassend van Souburgh Vrouwen De Sleutels bereiken een knappe deling Warmunda is de nieuwe koploper PAGINA 16 SPORT MAANDAG 24 SEPTEMBER 1990 LEIDEN De hockey- sters van LMHC hebben gistermiddag hun vierde duel in de tweede klasse gewonnen. Dat gebeurde in het uitduel met Foresca- te: 0-1. Het mannenteam van LMHC boekte zijn eer ste zege door op eigen ter rein Alliance met 4-1 te verslaan. De vrouwen van Roomburg .moesten voor hun eerste overwinning naar Den Helder om daar Hermes met 1-3 te klop pen. In de derde klasse verloor het Leids Studen ten Hockey Gezelschap verrassend met 2-1 van Souburgh. In de eerste helft speelden LMHC en Alliance als staartploegen in de overgangsklasse een matig du el. Leiden had daarin toch de bes te kansen via strafcorners, die door de handige Ronald Carpen- tiers werden verdiend. Alliance veroverde ook een korte hoekslag en nam prompt de leiding met 0- 1. Enkele minuten voor de doel- wisseling echter slaagde Harmen Jansen S.choonhoven met zijn schot, uit eveneens een strafcor- ner, erin Leiden langszij te hel pen. Na rust schoot Jansen Schoonhoven nog een keer raak 2-1. Leiden was vanaf dat mo ment sterker dan de Heemstede naren en liep via veldtreffers uit naar 4-1. Het mooiste doelpunt kwam van de stick van linker spits Ronald Carpentier, waarna Eelco Leeuwenburg (ex-Gooi- sche) de vierde Leiden-treffer voor zijn rekening nam. De vrouwen van Forescate speelden aanvankelijk in een te laag tempo om het LMHC in de streekderby moeilijk te maken. Hoewel Leiden in de eerste helft domineerde kwam het. net als de gastvrouwen, niet tot doelpun ten. Leiden schroefde het tempo na de pauze omhoog en verwierf meer dan 10 goede kansen op het openingsdoelpunt, maar had pech met onder meer een afge keurde treffer vanwege ver meend buitenspel. Halverwege de eerste helft scoorde LMHC's uitblinkster Sophie Hoytema de enige treffer in het tweede-klasse duel door een strakke push. Trainer Jaap Suyk en zijn man nen van Forescate bereikten in het duel met Cartouche een be langrijke 0-1 overwinning. De Voorschotenaren behouden daar door met een punt achterstand de aansluiting met koploper Ever green. Forescate trad verdedi gend sterk op met de degelijke laatste man Eric Kruysmulder en de uitblinkende doelman Wouter Rijndorp. De ontmoeting had een gelijkopgaand karakter waarbij thuisploeg Cartouche wat stevi ger speelde en Forescate zich wat technischer etaleerde. Terwijl Cartouche bij 7 strafcorners geen succes had, sloeg Kruysmulder uit de enige Voorschotense korte hoekslag 4 minuten voor de pauze de winnende treffer in. Trainer Wouter Eikenhout van Roomburg vertelde in feite kans loos te zijn geweest in het duel met de sterke koploper Laren, dat met 1-3 werd verloren. De schade bleef echter beperkt door een goed spelende Leidse verdedi ging onder aanvoering van kee per Enno Schets. De Roomburg doelman werd onlangs geselec teerd voor het Nederlands militai re elftal, dat volgende maand in Duitsland om de Europese titel speelt. Hoewel verdiend, had La ren geluk dat de twee eerste tref fers werden goedgekeurd. Een maal werd te hoog ingeschoten met een direct schot uit een straf- corner via verdediger Hans Gee- ne, bij de tweede goal werd de bal met de voet meegenomen. Na 0-3 in de tweede helft miste Oskar Snijders een strafbal. Een voorzet van Arno Wezenaar werd door Wouter Eikenhout 10 minuten voor tijd met een tip-in toch tot 1- 3 verheven. De vrouwen van Roomburg be gonnen na hoosbuien ruim een uur later fanatiek aan hun wed strijd tegen Hermes. Inge Oud- kerk Pool opende de score na 10 minuten door een strafbal te ver zilveren. Johanneke Langenbach bediende Meike de Boer voor de 0-2, waarna Langenbach zelf ook nog scoorde: 0-3. Roomburg dat met de goed op dreef zijnde Mu- riélle van Iperen constant sterker was, moest nog wel een tegentref fer uit een strafcorner toestaan. Alecto kwam met 1-1 tevreden terug uit Amstelveen, waar het speelde tegen een sterker Hurley. De eerste helft bleef doelpuntloos door goed keeperswerk van Bou- dewijn van Duiken, terwijl in het tweede part Alecto tegen de ver houding in op voorsprong kwam door een strafcornerschot van Ludo Mennes. Tien minuten voor tijd sloeg Hurley de gelijkmaker in, maar kwam ondanks de vier spitsen niet verder. De vrouwen van Alecto kwa men na hun uitwedstrijd tegen Arnhem ook met 1-1 terug in Lei derdorp. Na afloop bleek die stand wel terecht, maar een door pijn in de rug nauwelijks voort te bewegen arbiter en een invallen de clubscheidsrechter gaven veel ergernis. Lydian Mentink liet na vijf minuten toch het zonnetje schijnen voor Alecto met een strafcornergoal. Het eerste-klas- seduel ging gelijk op met kansjes voor Marit Engel en goed werk van keepster Marieke Lips. Drie minuten voor tijd sloeg Arnhem de 'verdiende' gelijkmaker in na dat de scheidsrechter vergat te blazen voor een serie overtredin gen. Noordwijk trad door blessures wat verzwakt aan in de wedstrijd in Delft tegen Dopie, die eindigde in 1-1. Noordwijk domineerde toch, maar kon in het eerste part zijn kansen niet benutten. Na rust miste Frank Holten een strafbal, waarna Dopie in dezelfde minuut wel 1-0 scoort. Gary Broekman schoot 1-1 uit een voorzet van Da vid Koningsveld, waarna Enno Lokhorst in de eindfase nog rake lings naast schoot. De vrouwen van Noordwijk kwamen ontevreden terug uit Delft, waar zij speelden tegen DS- HC en ondanks een overwicht niet verder kwamen dan 0-0. Mara van der Heiden en Nathalie de Lange waren voor Noordwijk de uitblinksters. Trainer Jurjen van Aken noem de het een off-day van Leidse Studs dat tegen de verwachting in met 2-1 van thuisploeg Sou burgh verloor. "Er is mentaal ver keerd naar toegeleefd". aldus Van Aken. Bob-Jan Dietrich faalde zelfs op zijn specialiteit: het be nutten van een strafbal. De vrou welijke studenten kwamen niet in actie doordat hun eigen veld als te drassig werd ervaren en af gekeurd. Catwijck kwam. ondanks een prachtige goal in de eerste mi nuut van Henrik Houwaard, op 2- 1 verlies tegen Kikkers in Njeuw- Vennep. Coach Stef Verplancke zag in de eerste helft na fysiek ge weld Koos van Duijn en Eügene Steijn uitvallen. De in de tweede helft nog sterk aanvallende Kat- wijkers konden de in vorm zijnde Kikkers-doelman niet verslaan. De Katwijkse vrouwen zegevier den op eigen veld over HLC met 2-0. Nicolette Verkade en Cherie Nienkemper schoten raak. De mannen van Hisalis verlo ren op eigen veld van Abcoude dat sterker was dan de Lissese ploeg en dat uitdrukte in de eind stand 0-3. Hisalis kwam gaande weg beter in de wedstrijd, maar kwamen in scorend opzicht te kort. De Hisalis-vrouwen dolven het onderspit met 0-4 tegen het met een goede strafcorner uitge ruste VCL. Eline Cigaar keerde een Haagse strafpush. NIEK FAAS LEIDEN Alphia heeft GWS de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De 1-2 zege van de Alphenaren was voor een belangrijk deel te danken aan het alerte optreden van doelman Oscar Kolste- 'ren die in de laatste minuut een strafschop van Mart van Beelen stopte. LSVV'70 deelt dank zij een 2-0 zege op HVZ met Alphia de bovenste plek. Met Valken'68 gaat het bergafwaarts. Nu moest de ploeg van David Brandt voor Abbenes met 3-1 het hoofd buigen. AFDELING LEIDEN (za) rus het welletjes en schoot de thuis ploeg naar de verdiende 1-0. Valken kon daar niet veel meer tegenover stellen dan wat schoten van afstand. Tamerus was echter beter op dreef en bezorgde vlak voor de doelwisse- ling Valken een tweede domper (2- 0). Abbenes probeerde daarna de voorsprong te consolideren maar een heftig offensief van de Valken burgers bracht met een treffer van Willem de Wit de aansluiting. Val ken had pure pech dat twee inzetten door de Abbenesser verdedigers van de lijn werden gehaald. Een doelpunt van Rick van de Berg. die eerst een paar mogelijkheden had verprutst, betekende de nekslag voor Valken. Bovendien werd De Wit vlak voor het eindsignaal uit het veld gestuurd. LSVV'70 - HVZ 2-0 LSW heeft in dit duel veel kan sen nodig gehad om de zege uit het vuur te slepen. "Het eerste doelpunt GWS - Alphia 1-2 "Verliezen is niet erg", vond GWS-trainer Jan Zoetemelk, "maar op deze manier wèl. Het waren ge woon cadeautjes van onze verdedi gers" Eric Cornet zal de beschuldi gende vinger nog het beste voelen want na tien minuten spelen wierp de Sassenheimer een ingooi zomaar in de voeten van Angelo Leefrok. De Alphenaar bood daarop Jean Paul Versluis een niet te missen kans (0-1). GWS begon daarop aan een offen sief dat in eerste instantie niet meer opleverde dan een schot op de lat. Direct na rust trok de voor Peter Dijkstra ingevallen Charl Hanny de zaken voor GWS weer recht maar een actie van Leefrok leverde Al phia een strafschop op. Ronald van Wieringen wist daar wel raad mee (1-2). Met nog een half uur te spelen probeerde GWS er nog van alles aan te doen en met een strafschop leek - er toch nog een punt te verdienen. van Richard Linschoten in de vijfde Mart van Beelen vond echter in kwam veel te vroeg. Daar- nee!Xar0oSbSatak^1?teren ebS wS^uA'in™ m'akër (lljtegen Kagia te produceren. Abbenes - Valken'68 3-1 £d Kamerlingh. HVZ-doelman Abbenes was veel sterker, creëer- Martin den Dolder groeide uit tot de de zich een flink aantal kansen maar held van d^ wedstrijd maar was ten- wist alleen maar de paal te raken, slotte kansloos op een schot van Ja- Na een kwartier vond Peter Tame- Rein Grooters kijkt hier nog bedenkelijk, maar dat zou Fikse afstraffing 1 TTTrC de lang voor jeugd U Vb en Roodenburg Woubrugge - Lugdunum 1-0 In het duel der zwakkeren dolf Lugdunum het onderspit. De Lei- denaars hanteerden voornamelijk de lange trap maar misten de brood zuiverheid. Henk de Cler dat zijn ploeg in het laatste deel van de comptetitie zal toeslaan. 'We doen het nu rustig aan, daarna LEIDEN - Ter Leede heeft in de achtervolging op leider Soccer Boys een belangrijk punt laten liggen. Tegen KRV kwamen de i FTnFN Dp Clubs uit de Leidse re- Pakken we gewoon de derde perio- achter de rug. UVS kreeg in de u.t- vonnjs over Lugdunum. kijken we de kat uit de boom en dan Sassenheimers niet verder dan beurt tegen ADO een 5-1 nederlaag te verwerken, Noordwijk werd op eigen veld door Ajax met 0-5 verne derd en ook Roodenburg was thuis met de 1-4 nederlaag niet echt blij. LANDELIJKE JEUGD Quick Boys - RVC 2-J Scheidsrechter Wenneker floot een uitstekende wedstrijd maar zag tien minuten voor het einde tot zijn schrik een elleboogstoot van een Rijswijkse speler over het hoofd. Daardoor moest Jasper Verdoes met een oogwond het veld verlaten en moest Quick Boys. omdat de wis sels reeds waren verbruikt, met tien man verder spelen. Dat leverde ge lukkig niet meer schade op zodat de treffers van Verdoes en Pieter van der Linden voldoende waren voor de zege. Jacco Heeringa had de Kat- wijkers nog meer lucht kunnen ge ven maar hij miste zijn strafschop. ADO - UVS 5-1 Met name de eerste helft was UVS beslist onder de maat. De Lei- denaars speelden gewoon niet fel genoeg en werden dan ook op alle fronten afgetroefd. Na rust probeer de UVS de bakens nog te verzetten maar het mocht niet meer baten. Op een voorzet van Ben Kottenberg scoorde Dick van der Heyden het enige Leidse doelpunt. Noordwijk - Ajax2 0-5 De Amsterdammers waren veruit de betere ploeg en Noordwijk slaag de er maar niet in om uit de om klemming van de hoofdstedelijke ploeg te komen. Pas vlak voor en •ven na rust kregen Peter Hermans, Robert Barnhoorn en Mark van Kesteren enkele kansen. Vlak voor tijd werd een Ajacied na een over treding op Van Kesteren uit het veld gestuurd. Roodenburg - AFC 1-4 De einduitslag is wat gefiatteerd. Roodenburg speelde goed maar was in de aanval niet scherp genoeg. Zo verspeelde Peter Kruit wat op gelegde kansen en zag Edwin Huis man" zijn inzet van de doellijn ge haald. Slechts Patrick Heymans was beter bij de les. een 0-0 gelijkspel. Ook Kagia moest weer was mèer afstand nemen doordat Oegstgeest met 1-1 het evenwicht wist te bewa- een piepklein kansje toen de Sas- stelling waar Kagia-trainer Robert senheimse doelman RemcoTuinen- Suttorp het in het geheel niet mee burg in de fout ging maar het kon eens was. -Hij heeft zeker een ande- het buitenkansje niet uitbuiten. In re wedstrijd gezien", zei Suttorp de rust moesten zowel laatste man smalend na de woorden van Visser. Mario Faber en de centrale midden velder Jeroen Désar wegens blessu res worden gewisseld, wat een ste- MVKV - De Sleutels 0-2 Het doelpunt van Michel Broek was hoogst curieus te noe men. Na een inworp van Hans van Eijgen leek zijn lob volgens ieders overtuiging over het Katwijkse doel te gaan. Slechts Van der Broek was overtuigd van zijn kunststukje en nadat hij medespelers, tegenstan ders en de scheidsrechter had over tuigd werd de treffer toegekend. "Niemand had het door", verbaasde ook MVKV-trainer Jan Dorresteijn zich. Over de tweede treffer bestond geen enkele twijfel. Nadat Leo Compeer was neergehaald schoot gehaald en schoot Hans Verkuylen Peter Boot de strafschop onberispe- vol op de lat. Hoe het ook zij, in de eerste helft startte Kagia vrij sterk en kwam dan ook terecht op een 1-0 voorsprong vige aderlating betekende. Daar- toen vleugelverdediger Sander Cle- door konden de lijnen niet meer mens in de kluts raak §choot. VIERDE KLASSE ZAT. KRV - Ter Leedc 0-0 Zeker voor rust had Ter Leede het af moeten maken. De bezoekers hadden een vrij groot overwicht maar wisten de uitstekend op dreef zijnde Katwijkse doelman Patrick Buhrs niet te passeren. En als Buhrs het toch moeilijk kreeg dan was er wel een verdediger of de dwarslig ger die assistentie verleende. Zo zag Rocky Pitti een inzet van de doellijn goed worden uitgezet. Ook de weer teruggekeerde en ingevallen Emiel Waajer was daartoe niet in staat. Daarna nam Oegstgeest het initia tief óver en won meer persoonlijke KRV kwam meer in de wedstrijd duels. Aan de 1-1 van de Voscuylbe- maar evenals Pitti werd de doelpo- woners lag een foutje van Kagia- ging van Katwijker Fred Verboon verdediger Jan Kaak ten grondslag op de doellijn gekeerd. Daan Noote- toen hij een combinatie tussen Eric boom was echter de man die de Onderwater en Willem Jan Pott meest riante kansen voor KRV om Hofstede probeerde te onderbreken zeep hielp. Het antwoord van Ter maar te zacht terugspeelde op doel- Leede kwam pas vlak voor tijd maar man Cock Kaak. Rein Grooters Eric Grosman was niet gelukkig sprong daar dankbaar tussen en te met zijn kopstoten. Kagia - Oegstgeest 1-1 "Gezien het aantal kansen had den wij moeten winnen", sprak KRV kreeg in die eerste periode Oegstgeest-trainer Wim Visser. Een kende de gelijkmaker aan. De tweede helft was een opeen stapeling van fouten waarin Oegst geest het betere van het spel had. Pott Hofstede vermorste vlak na rust een aardige mogelijkheid en LEIDEN - In de eerste klasse zon dag interregionaal haalde de vrouwen van De Sleutels een heel verdienstelijk gelijkspel te gen het hoog op de ranglijst staande Groeneweg: 1-1. VROUWENVOETBAL Het was zoals te verwachten Groeneweg dat het initiatief nam in het duel. maar De Sleutels weerde zich goed. Pas na een toe gekende penalty moest keepster Tineke Sierat zich, weliswaar in tweede instantie, gewonnen ge ven. Aanvankelijk keerde zij de door Tineke Kruisman genomen elfmetertrap, maar wegens te vroeg inkomen van de verdedi ging mocht Groeneweg het op nieuw proberen. Ondanks protes ten van De Sleutels lieten zij het karwei dit keer over aan Conny Baars, die wel raak schoot. De Leidsen gingen hierna ach terin eén op één spelen, wat een numeriek overwicht op het mid denveld opleverde. Hierdoor kreeg de ploeg meer greep op de wedstrijd. Pas vlak voor tijd le verde dit rendement op door een treffer van de voet van Marjolein Duivestein. In de tweede klasse moest UDO de leidende positie op de ranglijst in een rechtstreeks duel met nummer twee KFC '71 prijs geven. KFC maakte met 4-0 reso luut een eind aan de reeks van overwinningen van UDO. Julie van de Helm, Maija Phillpotts (twee maal) en Anja de Bruin wis ten het doel van UDO te vinden en brachten KFC in de positie waarin het gewend is te spelen. Voor SJC opnieuw verlies. De club had dit keer een slagvaardi ger SJZ tegenover zich. Bettina van Klaveren omspeelde in de eerste helft de SJC-doelvrouwe, terwijl na rust Yvonne van Wie- ringen raak schoot. In de regionale eerste klasse blijft Docos heersen. Dit keer werd medekoploper Alkmania naar de tweede plek op de rang lijst verwezen. Toch kwam de overwinning moeizamer tot stand als de einduitslag 0-5 doet ver moeden. In de eerste helft was Alkmania beslist niet de mindere, maar het had de pech dat gerouti neerde Conny Bouwmeester met een oude blessure opnieuw moest uitvallen. Ondanks het gelijkop- gaande duel slaagde Docos er toch in nog voor rust via een af standsschot van Cindy Vriese- koop op een kleine voorsprong te komen. Na rust pakte Docos de zaken voortvarender aan. Alkmania werd vastgezet op eigen helft en het was slechts een kwestie van tijd dat de bezoekers konden uit lopen via doelpunten van Ingrid Mourits en Marlies van Egmond, die allebei twee maal scoorden. Kickers '69 was FC Lisse net met 3-2 de baas. Anneke de Jong (2x) en Carla van de Hoorn hiel den Kickers aan de positieve kant van de score, terwijl FC Lisse met treffers van Claudia Vester en El len van de Zwan goed tegenspel bood. Verder deed zich nog het opmerkelijke feit voor dat scheidsrechter Koek, de Lisser speelster Fiona Schrama voor een lelijke overtreding op een doorge broken tegenstandster voor vijf minuten uit het veld stuurde. LFC en Meerburg hielden het op 3-3, na een duel met twee ge zichten. Voor rust liep een opper machtig LFC uit naar een 3-0 voorsprong via Danielle Brand, Jaqueline van Leiden en Natasja van Halen. Maar in de tweede helft zette Meerburg de zaken op zijn kop en kwam via Diane van der Meij (2x) en Birgit Goddijn alsnog langszij. UVS haalde de eerste yvinst bin nen tegen Altior, dat de op dreef zijnde Leidsen geen partij kon bieden: 0-4. Halverwege de eerste helft bracht Ingrid van de Berg via een lange solo de 0-1 op het bord. Het overwicht van UVS werd tijdens de tweede helft door Kristin Engan, Ellen van Eijk en Marielle Schoenmaker verder ge stalte gegeven. In de tweede klasse zaterdag in terregionaal boog Leiden een al na vijf minuten spelen opgelopen achterstand nog om in een 1-2 overwinning op Sliedrecht. Si- mone van der Heede en Karin Middelkoop maakten de Leidse doelpunten. Ook Katwijk kon een 1-0 achterstand met twee snelle uitvallen goedmaken tegen Zwart Wit en ging dus ook met een 1-2 overwinning strijken. Bij WSB-Foreholte bleef het na veel gemiste kansen van Forehol- te: 1-1. ook Grooters wist vlak voor het eindsignaal een dot van een kans eveneens niet te verzilveren. Doel man Kaak reageerde prima op zijn inzet. Oegstgeestenaar Ronald Maenhout hielp ongewild bijna Ka gia een handje door keihard op zijn doelman Frits Bleichrodt terug te spelen. De keeper pareerde de aan val uit eigen gelederen met moeite. Na een botsing met Eric Onderwa ter raakte Richard Trom'pert gebles seerd en viel Ferry Kortekaas voor hem in. In de stand zou dit voorval geen verandering brengen. SIZO - Bloemendaal 4-0 (vierde klasse B, West I) De strijd om de onderste plek is door SIZO glansrijk gewonnen. Daarmee behaalden de Hillegom- mers de eerste punten van het sei zoen en prikte het Bloemendaal ste vig op de laatste plaats. Het over wicht van SIZO was groot maar de thuisclub kon dat pas na een half uur in doelpunten uitdrukken. De grote winst is dat er een duidelijke progressie in het spel van de Hille- gommers valt te ontdekken. Peter Hey, Hans van Marsbergen en Klaas Jan Vijn (2x) verzorgden de doel punten. Zandvoort'75 - SMS 2-1 Gerard Griffioen heeft aan het du el tegen Zandvoort geen beste her innering overgehouden. De wijze waarop hij een gebroken enkel op liep was echter niet te wijten aan een tegenstander maar eerder aan een verkeerde landing tijdens een luchtduel. Dat betekende dan ook een stevig verlies voor SMS dat na het uitvallen van Griffioen met een 2-0 achterstand werd geconfron teerd. Theo Dikstra, invaller voor Griffioen, scoorde tegen. LEIDEN Doordat het Leidse VTL een steekje liet vallen te gen UDO (2-2), is Warmunda de nieuwe leider geworden in de afdeling Leiden (zondag). De club van trainer Bram Buntsma stuurde de nieuwe Leidse club FC Rijnland met een 3-0 neder laag huiswaarts. ASC blijft goed volgen na de 1-0 zege op VNL. De overige drie wedstrijden ein digden in een gelijkspel. AFDELING LEIDEN (zo) Warmunda - FC Rijnland o-O Bij Warmunda weten ze niet wat ze overkomt. De laatste jaren waren de competitieresultaten niet om naar huis te schrijven, en zie nu: Warmunda is de trotse koploper van de zondagafdeling. In de eerste helft waren beide ploegen goed aan elkaar gewaagd, getuige de 0-0 rust stand. In de tweede helft klapte de Leidse ploeg in elkaar en kon niets terugdoen tegenover de drie tref fers die in kort tijdsbetek werden gescoord. Linkerspits Corné Kou- dijs bewees zijn waarde voor het eerste elftal met het openingsdoel punt. Mark van Grieken voegde daar nog twee treffers aan toe. Abe van der Zwet liet gisteren ook zien dat hij in een grootse vorm verkeert. ASC - VNL 1-0 De 'Good Old' bewees na de 1-0 zege op VNL dat zij er nog steeds bijhoort. In de beginfase was er wei nig krachtsverschil, maar hoe meer tijd verstreek des te beter kwam ASC in de wedstiyjd. Vlak voor de rust schoot Bart Laurijssen voor ASC de winnende treffer in. VNA - Stompwijkse Boys 3-3 Het publiek kreeg waar voor zijn geld. Zes doelpunten en keurig ver deeld over beide partijen. Stomp wijkse Boys nam telkens de leiding maar moest toezien dat de ploeg van Per Chrispijn geen moment in pa niek kwam. Walter de Kievit (2) en Leon Janson trokken met doelpun ten de Stompwijkse kar. Edwin de Roo (2) en Peter van der Broek ble ven voor VNA niet achter (3-3). MMO - Teylingen 2-2 De Sassenheimers leken naar een regelmatige overwinning uit te lo pen. nadat Leon van Leeuwen twee maal voor Teylingen had gescoord. Teylingén-doelman Wilfred van Leeuwen luidde de ommekeer voor MMO in. De anders zo betrouwbare doelman liet een bal van zijn borst stuiteren en Marcel Koot was er als de kippen bij om de aansluiter aan te tekenen. In de slotfase kwam MMO zelfs nog op gelijke hoogte toen Erik Borst, na een rommelige situatie, de bal in het doel schoof. VTL - UDO 2-2 Het publiek had amper een plaatsje langs de zijlijn gevonden of Rogier James had de thuisclub al op een 1-0 voorsprong gezet. Martin de Jong had de veel scorende spits uit stekend van de bal voorzien. Tien minuten later was het weer raak. Nu schoot Rogier James de bal van ruim 15 meter hoog in het vijandelij ke doel. Daarna verloor VTL de con centratie. Werner Knetsch lobde de bal over de VTL-goalie en de wed strijd was weer open. Marco den Hollander liet UDO twintig minu ten voor het einde nog een keer jui chen (2-2). In die stand kwam geen verandering meer. Derde plaats volleyballers Nederland MESSINA (ANP) - De Nederlandse volleybalploeg is het vierlanden- toernooi in Messina gisteren geëin digd met een zege van 3-0 op Zwe den. Een positief slot, na de ruime nederlagen tegen Italië en Cuba. De overwinning op Zweden was de derde in twee weken. Onlangs won Nederland op de Lange Voor hout zijn eerste twee wedstrijden in de nieuwe samenstelling. Volgende week zijn de Scandinaviers vier keer tegenstander in Amsterdam, Enschede. Grootebroek en Nieuwe- gein. Zweden werd in vijf kwartier ver slagen (15-8 15-8 15-9) door de basis Van der Horst, uitblinker Zwerver, Selinger, Benne, Boudrie en Held. Brokking zei in Messina dat de ploeg tijd nodig heeft. Vervelend is alleen dat er nauwelijks tijd is, want over drie weken begint de wereldti telstrijd in Brazilië. Nederland is in gedeeld in de op papier vrij gelijk waardige ploeg met Canada, de Ver enigde Staten en Argentinië en wordt net zo makkelijk eerste als vierde. Bovendien is de selectie smal door het ontslag van Grabert, Blange en Zoodsma.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16