Feyenoord ontspoort bij Willem II ^■fw h pp Milan alleen op kop na 2-1 zege Cijfers en feiten Oranje-vrouwen plaatsen zich ©VER "^DE GRENZEN' Tapie en de glimlach van de ontslagen Gil Bayem niet in feeststemming TTL v t Liverpool zet ook stadgenoot opzij Anderlecht kan het nog PAGINA 14 SPORT MAANDAG 24 SEPTEMBER 1990 SW- FC Twente 1-1 (1-1). 9 Van Velzen 1-0, 14 Mrkela 1-1. Scheidsrechter Van der Niet Toeschouwers 950. Gele kaarl Paus (FC Twente) Roda JC - NEC 2-2 (0-2). 10 Arts 0-1,19 D'Avray 0-2, 03 Arnold 1-2. 87 Trost 2-2 Scheidsrechter Lammers Toeschouwers 3500 Gele kaart Arts (NEC). Heorenveen - PSV 0-3 (0-0). 69 Elier- man 0-1,81 Romano 0-2 (strafschop), 89 Romario 0-3 (strafschop). Scheidsrechter Van den Ende Toeschouwers: 10.000. Ge le kaart: Swager, Goulooze, Hofstede (Heerenveen), Koeman, De Jong (PSV). Willem II - Fcyenoord 3-2 (2-0). 40 Sylla 1-0, 44 Feskens 2-0, 78 Griga 2-1, 81 Stewart 3-1ee Griga 3-2. Scheidsrechter Reygwart. Toeschouwers 10 000 Bijzon derheid wedstrijd na 3,5 minuten in tweede helft 7 mmulen stilgelegd vanwege onweer Ajax - Volendam 3-1 (2-1). 8 Pettersson 1-0,11 Van 't Schip 2-0,35 Peters 2-187 WiHems 3-1. Scheidsrechter Uilenberg Toeschouwers 20.000 Gele kaart: Pas toor (Volendam) RKC - MW 3-2 (2-1). 12. De Wi|S 1-0, 21 Lanckohr 1-1,41 Gouda 2-156 Brard3-1 (strafschop), 76. Van Berge Henegouwen 3-2 (strafschop). Scheidsrechter Blom. Toeschouwers 2800. Vitosso - Fortuna Sittard 2-3 (1*1). 11 Loeffen 1-0, 45. De Jong 1-1, 64. Doufikar 1-2, 69 f/ordang 1-3, 80 Eijer 2-3. Scheidsrechter Bakker Toeschouwers 5500 Rode kaart 81 Van der Gouw (Vites se) wegens neerhalen tegenstander Gele kaan Meijer (Fortuna) en Bos (Vitesse). FC Den Haag - FC Utrecht 3-1 (1-0). 44 Gentile 1-0,47 Valk 2-0, 66. Allien 2-1, 90 Danen 3-1 (strafschop). Scheidsrechter. Van Vliet. Toeschouwers: 4072. Gele kaart: De Koek, Steinmann en Van der Meer (FC Utrecht). Sparta - FC Groningen 1-1 (O-O). 57 Sas 0-1 (e d 82 Helder 1-1. Scheidsrechter Houben Toeschouwers 3000 Gele kaart Meijer, Djurovski (FC Groningen). EERSTE DIVISIE Dordrecht '90 - Emmen 1-1 (0-1). 36 De Jonge 0-1 (strafschop). 46. Langerak 1-1 Scheidsrechter Wegereef. Toeschouwers 2000. Gele kaart l'Ami (Dordrecht '90), Bosch, Haak en Van den Wildenberg (Em- VW - FC Wagoningen 3-1 (1-0). 31 Ver beek 1 -0. 46 Boere 2-0, 60 Oosterhuis 2- 1. 89. Van Aerts 3-1 (strafschop). Scheids rechter Modderman Toeschouwers 4051 Gele kaart Boere (VW) Rode kaart Flemmings (Wageningen) 2x geel Telstar- GA Eagles 0-2 (0-1). 17 Van den Brink 0-1, 50 Overmars 0-2 Scheidsrech ter Van Riel Toeschouwers 1800. Gele kaart Van der Zwaan (Telstar), Schenning (GA Eagles) Veondam - SC Heracles 1-3 (0-1). 32 De Vries 0-1,61. Manders 0-2,65. Bolhuis 1 -2, 73 Velten 1-3. Scheidsrechter: Overkleed Toeschouwers 2400. Gele kaart: De Haan (Veendam), De Vries (SC Heracles). Cambuur L - Vlissingcn 3-3 (3-2). 6 Kei zer 1-0,17. Kooistra 2-0,23. Van Keeken 2- 1, 29. Van Aerden 2-2,31 Kooistra 3-2,60 Schenk 3-3 Scheidsrechter Merks. Toe schouwers 4217 Eindhoven - Haarlem 3-1 (2-1). 7 Van Roon 0-1, 16. Borrenbergs 1-1, 23. Vro- mans 2-1, 89 Corbijn 3-1 Scheidsrechter Schaap Toeschouwers: 2200. Gele kaart Echteld, Eekeres (Haarlem) Bijzonder heid Sion (Haarlem) mist in 38ste minuut een strafschop Helmond Sport - FC Zwolle 4-2 (3-0). 3 Streppel 1-0 (strafschop), 11 Kraus 2-0, 29 Schuman 3-0, 59 Van den Dungen 4-0 (strafschop), 69. Smook 4-1,02. Leusink4- 2 Scheidsrechter Nienhuis Toeschou wers 4201 Gele kaart Arends (Helmond Sport). Van Raalte (FC Zwolle) RBC -AZ 0-1(0-0). 55 Visser 0-1 She.ds- rechter Janssen Toeschouwers: 2250 Gele kaart Schouten (AZ). Bijzonderheid Ylmaz (RBC) mist strafschop in 84e mi nuut Excelsior - NAC 0-4 (0-3). 3 Lammers 0- 1. 7 Lammers 0-2, 30. Schrijvers 0-3, 82 Cornelissen 0-4 Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Londema (Excelsior). Den Bosch - Do Graafschap 0-2 (0-2). 29 Trentelman 0-1, 42 Koolhof 0-2 Scheidsrechter Luyten Toeschouwers 1132 Rode kaart 67 Redeker (De Graaf schap) slaan tegenstander. Gele kaart Gosgens (Den Bosch), Kraay, Redeker. Van den Brink (De Graafschap) TILBURG Johnny Metgod is een oude 'rot' in het elftal van Feyenoord. In de voorbije jaren niet altijd even aardig behandeld door de media, maar voor de ambitieuze Rotter dammers een speler met visie en ervaring die nog niet kan worden gemist. In het Brabantse land ontspoorde de Feye- noordtrein op het moment dat Metgod uitstapte. De eerste nederlaag (3-2) van het seizoen, toegebracht door Willem II. was het directe gevolg. Nathalie Geeris Ter Leede-speelster scoort tegen Noord-Ierland KAATSHEUVEL (ANP) - Het na tionale vrouwenelftal heeft de eer ste stap naar de eindronde van de Daar won Nederland met 6-0. De 9-0 in Kaatsheuvel was niet geflatteerd. De overwinning had veel hoger Éénmaal eerder ging Feyenoord na de zomer hard onderuit. Het elftal van de Zweed Bengtsson en Ver beek, door hen net in de steigers ge zet, zette in de aanloop naar de com petitie tegen Anderlecht achterin de poorten open (4-0). Ook toen ont brak 'opbouwwerker' John Metgod. Hoewel de aanvoerder van Feye noord zelf zijn rol niet wenst te on derstrepen, weet Gunder Bengts son dat de ex-international en aan komend oefenmeester in het veld als zijn rechterhand functioneert. Metgod is in staat de organisatie van de achterste linie en het midden veld voor zijn rekening te nemen. In Tilburg was, nadat Metgod met een forse spierscheuring in de lies streek moest afhaken, van enige or ganisatie geen sprake meer. Paul Nortan verhuisde naar het centrum, Henk Fraser had de handen vol aan de gevaarlijke Mohammed Sylla en Ulrich van Gobbel mocht tegen zijn oude club na zeven minuten opdra ven als vervanger van Metgod. Geen van allen waren zij in staat or de op zaken te stellen in een fase waarin de thuisclub paniek en ver derf zaaide met het volgens trainer Adri Koster 'geheime' taktische wa pen Guus van der Borgt achter de spitsen. Europese titelstrijd gezet. Met Ter kunnen uitvallen. De Nederlandse - ploeg hielp nog legio riante kansen Leede-speelster Nathalie Geeris de gelederen werd in Kaatsheuvel om zeep. de laatste acht bereikt door de mon sterzege (9-0) op Noord-Ierland. Door de overwinning werd de ploeg van bondscoach Van Lingen win naar van kwalificatiegroep 1. In de ploeg van Van Lingen viel Helder en Valk schieten raak de 17-jarige Margriet Limbeek op door haar fluwelen balbehandeling ROTTERDAM (ANP) - Sparta lijkt ook dit seizoen verliefd op de midden moot. De bescheiden Rotterdamse club boekte gisteren tegen FC Gronin gen de derde achtereenvolgende remise (1-1) op het eigen Kasteel. Met vijf rende ogen van de Zweedse bonds- punten uit vijf wedstrijden voldoet de nieuwe trainer Hans van Doorne- coach vooral in de eerste helft uit tot veld voorlopig aan zijn belangrijkste opdracht: het voorkomen van degra de motor van de ploeg. Na de rust datiezorgen. viel ze terug door gebrek aan con- Beide doelpunten in het levendige duel, dat een afwisselend kijkspel centratie. Met Limbeek behoorde bood, vielen na de rust en kwamen op naam van Spartanen. Verdediger KFC trof vier maal de roos. Ook De Bakker en de Sassenheimse Sas, die woensdag met Jong Oranje aantreedt in en tegen Italië, passeerde Marjoke de Bakker had zaterdag voor 1250 toeschouwers op het veld van hoofdklasser Desk een fors aan deel in de overwinning. De spits van Nathalie Geeris scoorde eenmaal. De overige treffers kwamen op naam van, Limbeek (Concordia We- hl). Van Waarden (Den Dungen). hoofdkwartier in Bern plaats. De Geeris tot de uitblinkers. in de 57ste minuut zijn eigen doelman Metgod met een fraaie lob uit een re- De loting voor de kwartfinales latief ongevaarlijke situatie. Acht minuten voor tijd tekende invaller vindt op 30 oktober in het UEFA- Glenn Helder voor de verdiende gelijkmaker. Den Haag kwalificeert zich voor de eindronde De voetballers van FC Den Haag hebben hun beroep gisteren serieuzer uit- met vier landenploegen, die in 1991 geoefend dan die van FC Utrecht. Niet op basis van kwaliteit won de thuis- wordt gehouden. Bovendien zijn de club, maar dankzij de betere mentaliteit. Zodat Den Haag voor het eerst dit voor Oranje. Dat was al in de uit- vier zeker van deelneming aan de seizoen een wedstrijd won en FC Utrecht de laatste plaats mag delen met wedstrijd in Cliftonville gebleken, eerste wereldtitelstrijd in China. MW. Het werd 3-1. Marcel Valk scoorde de eerste Haagse treffer. Baal (Den Dungen) en aanvoerder winnaar over twee wedstrijden Vestjens (Braakhuizen). Bij de rust Koster, later kraaiend van plezier: „Ik had Feyenoord een paar keer zien spelen. Het was me opgevallen dat de defensie geweldig goed ope reerde. Kan ook niet anders wan neer je slechts één tegendoelpunt hoeft te incasseren in vier wedstrij den. Het was een foefje van mij om Van der Borgt die aparte rol te ge ven. Daarmee was Feyenoord nog niet eerder geconfronteerd. Het pakte uitstekend uit". Halverwege had Willem II al een marge van twee treffers opge bouwd. Mohammed Sylla, met Er nie Stewart de grote revelatie van dit seizoen in Tilburg, zette zowel international Henk Fraser als doel man Ed de Goeij op het verkeerde been, 1-0. John Feskens legde lut tele minuten later de tekortkomin gen nog eens bloot bij de Rotter damse ploeg, die een week eerder PSV over de knie legde en de aan sluiting bij de vaderlandse top drie al gevonden dacht te hebben. „Ik denk dat het ook met een ver keerde mentaliteit had te maken", suggereerde John Metgod later. „Feyenoord is nog niet zover dat het zich kan permitteren om alles voet ballend op te lossen. We moeten, net als vroeger, nog steeds knokken. Gebeurt dat niet dan vragen we om moeilijkheden. De organisatie? Ach, ik vind het overdreven om te zeggen dat die helemaal van mij af hangt". Zoeken Zijn ploeggenoten waren evenwel een andere mening toegedaan. „We liepen te zoeken", bromde Arnold Scholten. „Niemand wist welke te- genstandèr hij moest pakken. Ie dereen keek elkaar aan. Voordat de zaak was opgelost had Willem II al gescoord". En Ton Lokhoff, die trachtte te redden wat er te redden viel: „Er klopte iets niet. Er lag een gat van dertig meter tussen de ver dediging en het middenveld. Van der Borgt kwam daar voortdurend tussen. Omdat we ook nog eens op halve kracht speelden, werd de schade dubbel zo groot". Technisch direkteur Gunder Bengtsson was des duivels. Zette zijn volgelingen in de pauze flink op hun nummer. Waarna in het tweede bedrijf en na een korte onderbre king (onweer) het herstel van de Rotterdammers volgde. Regi Blin ker en Henk Fraser teisterden het doel van de zwakke Willem II-sluit- post Roland Jansen, maar tot doel punten leidden hun acties niet. Het verweer van Willem II, met ex-Feyenoorder Martin van Geel in een agressieve rol, was bovendien groot. „Een ideale prof', roemde trainer Adri Koster zijn middenvel der, die de met ernstige sociale pro blemen worstelende Roemeen loan Sabau het grootste gedeelte van de strijd de baas was. „Van Geel was gedreven, zocht duidelijk revanche. Logisch na alles wat er in het verle den is gebeurd. Hij was extra gemo tiveerd". Beloning Via invaller Stanislav Griga, die dit seizoen niet meer in aanmerking komt voor een basisplaats, kreeg Feyenoord een kwartier voor het einde toch de beloning voor de zwa re arbeid in de tweede helft. De Tsjech veranderde met zijn rechter voet een schot van Arnold Scholten, waardoor Roland Jansen kansloos werd. In de slotfase was Griga, die door de komst van loan Sabau 'der de buitenlander' is geworden en louter bij de reserves mag opdra ven, goed voor een tweede Rotter damse treffer. Te laat echter om een debacle te voorkomen. De rappe Ernie Ste wart, opgegroeid in Limburg maar Amerikaan van geboorte en nog al tijd hopend op een plaatsje in de na tionale selectie van zijn vaderland, had bij één van de razendsnelle counters genadeloos toegeslagen. MARCEL VAN DER KRAAN VOETBAL - Thijs Libregts, begin dit jaar opzij gezet door de KNVB, is in beeld voor en functie bij de voet balbond van de Verenigde Staten. De Rotterdammer werd deze zomer al voorzichtig gepolst door de Ame rikanen en is afgelopen week afge reisd naar het land, waar over vier jaar de eindronden van het wereld kampioenschap plaatsvinden. Libregts voert waarschijnlijk deze week nog besprekingen met de Amerikaanse voetbalbond. Om wel ke functie het precies gaat is nog niet duidelijk. Bob Gansier, die het nationale team van de Verenigde Staten in Italië onder zijn leiding had, is nog altijd bondscoach. Op zijn aanpak is in eigen land evenwel veel kritiek geweest. Al eerder is ge suggereerd dat hij op korte termijn zijn taken moet overdragen. International voor Wageningen ARNHEM (ANP) - De Camerounese international Bertin Ebwelle Ndingue heeft zondag een contract voor twee jaar getekend bij FC Wageningen. Eb welle speelde voor de club Tonnerre uit zijn geboorteland. FC Wageningen heeft reeds contact gehad met de Stichting Arbeidsza ken en verwacht geen problemen met het verkrijgen van een werkvergun ning. Als alle formaliteiten snel kunnen worden afgehandeld, debuteert Ebwelle komende weekeinde in de thuiswedstrijd tegen BW Den Bosch. Bertin Ebwelle maakte tijdens het wereldkampioenschap in Italië deel uit van de verrassend sterke ploeg van Cameroun, die pas in de kwartfinale door Engeland werd uitgeschakeld. MARSEILLE (RTR/ANP) - De glimlach op zijn gezicht moet het aanzien waard zijn geweest. Dat aan het einde van het duel zelfs zijn naam door het met 38.000 toeschouwers bezette Stade Veldrome gonsde, zal de bevrediging alleen maar groter hebben gemaakt voor Gérard Gil. Donderdag hield hij de eer aan zich zelf door ontslag te nemen toen Franz Beckenbauer in dienst trad als technisch-directeur. Twee da gen later leed Olympique Marseille, het oh zo dure speeltje van Bernard Tapie, zijn eerste nederlaag van het seizoen. In eigen huis nog wel, wat de verwende aanhang absoluut niet Gil. die hoogst waarschijnlijk ko mende week een contract tekent bij MUNCHEN (SID/DPA) - Bayem Munchen kampt met een lichte vormcrisis. Amper drie dagen na de zwakke Europese vertoning tegen het nietige Apoel Nicosia (3-2) stel de de Westduitse landskampioen bij het begin van de Oktober-fees- ten opnieuw teleur. Voor 29.000 toe- ichouwero in het eigen Olympisch stadion verspeelde de thuisploeg te gen VfL Bochum na de rust een voorsprong van 2-0. Het povere duel eindigde in 2-2 en een striemend fluitconcert. Wohlfarth en aanvoerder Augent- huler leken Bayem, dat zonder doel man Aumann, Grahammer. Thon (allen geblesseerd) en Reuter (ge schorst) aantrad, een gemakkelijke middag te bezorgen. Na de rust ge loofde de titelverdediger het wel. Een eigen doelpunt van Kohier en een treffer van Legat kostte de mil- joenènformatle de koppositie en veel krediet bij de aanhang. Bayer Leverkusen. tegenstander van Twente in de Europa Cup, won met 1-0 van Karlsruhe door een doelpunt van Kirsten. Bordeaux waar hij Raymond Goet- hals mag opvolgen, werd afgelopen week opeens geconfronteerd met Beckenbauer. De Westduitse 'we reldkampioen' moest samen met Gil, zo verzekerde Tapie, Olympi que eindelijk aan de Europa Cup 1 helpen. Gil voelde zich echter hevig in zijn integriteit aangetast en hield de eer aan zichzelf. De spelers bekommerden zich er niet om, de aanhangers evenmin. Tot dat zaterdag Cannes op bezoek kwam. De schamelde middenmoter moest zelfs voor een vermoeid Olympique, woensdag was Dinamo Tirana nog met 5-1 verslagen, geen partij zijn, dacht men. Dat bleek dus een totaal verkeer de inschatting. De inspanningen van van drie dagen eerder bleken niet verwerkt. De aanvallers waren vermoeid en acteerden meestal als beginners, het middenveld miste el ke drang naar voren. De beslissing in het duel viel na 32 minuten. Een vrije trap van de Joegoslavische middenvelder Marko Mlinaric bete kende 0-1. Voetbalbonden in Zuid-Afrika MILAAN (GPD) AC Milan staat na drie speeldagen al leen aan kop in Italië. De ploeg van Arrigo Sacchi heeft nog geen topvorm getoond, maar profiteert optimaal van de blunders van de concurrentie. Het zijn vooral de vier pro movendi die tot nu toe opzien baren. Vorige week eiste Pisa (koploper) en Cagliari (winst bij Napoli) zeer veel aandacht, gisteren zorgden Torino en Parma voor grote verrassingen door Inter en Napoli te verslaan. JOHANNESBURG (Rtr) - De dne voetbalbonden uit Zuid-Afrika zijn één geworden. Na vijf maanden on derhandelen werd gisteren over eenstemming bereikt over een fu sie. De voetballers hopen hierdoor te worden opgenomen door de FI FA. De wereldvoetbalunie had twee voorwaarden gesteld, voordat het Zuidafrikaanse voetbal weer inter nationaal mag meespelen. Er moest één overkoepelende organisatie ko men en de Apartheid in het land moest verdwijnen. „De politiek moet nu de rest doen", aldus een woordvoerder van Het muurtje van Cannes-verdedigers bezwijkt niet onder de druk die de nieuwe Zuidafrikaanse voetbal- AC Milan haalde uit de eerste drie wedstrijden het maximale punten- aantal (6) dank zij magere ovewin- ningen. Na de dubbele 1-0 ten koste van Genua en Cesena volgde giste ren een 2-1 tegen Fiorentina. 70.000 toeschouwers zagen de Europa- Cuphouder ambitieus van start gaan, maar alweer had de onwaar schijnlijke aanvalsdrift geen gevol gen voor de stand. Toen de thuisclub was uitgeraasd brak Marco van Basten met een su bliem doelpunt de ban. Hij draaide van zijn bewaker Faccenda weg en lobde de bal schuin over de uitgelo pen doelman Landucci heen. De oud-Ajacied speelde als enige pure Inter speelde zonder de gebles seerde Matthaus een kansloze wed strijd bij Torino. De Milanese club begon onfortuinlijk. Serena kopte tegen de lat en Berti viel na een doelpoging geblesseerd uit. In de tweede helft brak de Spaanse spel bepaler Rafaél Martin Vasquez de score open met een directe vrije trap. Tien minuten voor het einde bepaalde Lentini met een snelle counter de eindstand op 2-0. Juventus stelde teleur bij Cesena: 1-1. De dure ploeg had een doelpunt van Baggio (de 3e in dit seizoen) no dig om pp gang te komen, maar werd in de 48e minuut verrast door de gelijkmaker van Pierleoni. De spits, omdat Sacchi Gullit meer uit door bondscoach Vicini opgeroe- Marseille uitoefent. Cannes won. (foto afp) bond. LONDEN (Rtr) - In de Engelse com petitie lijkt Liverpool niet de stui ten. De landskampioen versloeg za terdag stadgenoot Everton met 3-2. De trotse koploper is na zes wed strijden nog altijd zonder puntver- Peter Beardsley was opnieuw de grote man bij Liverpool. De interna tional, die vorige week tegen Man chester een hattrick produceerde, scoorde twee keer. Met zeven doel punten (in vier wedstrijden) is Be ardsley topschutter in de eerste di visie. John Barnes benutte in de derby een strafschop. De overwinning van Liverpool kwam in de slotfase in gevaar. Hinchcliffe, overgekomen van Man chester City, en de Zweed Glenn Hysen, met een eigen doelpunt, brachten de comfortabele voor sprong terug tot 3-2. In de laatste vijf enerverende minuten ontsnapte Liverpool met meer geluk dan wijs heid aan het eerste puntverlies. Raymond Atteveld (oud-Haar lem) speelde bij Everton, dat dit sei- BRUSSEL (ANP) - Anderlecht kan weer voetballen. De zwaar bekritiseerde ploeg van Hagenaar De Mos denderde gisteren over Kortrijk. Aan de hand van de uit blinkers Oliveira en Degryse werd het 7-1. Club Brugge blijft koploper. De landskampioen won eveneens, zij het wat moeizamer, van Sint- Truiden. De door oud-bonds- coach Meeuws getrainde ploeg hield lang stand. Ceulemans en Staelens sloegen toe in de slotfa- Anderlecht zorgde voor een ga la-voorstelling. Zonder de gebles seerde Nederlandse internatio nals Van Loen en Van Tiggelen was het bij rust al 4-0. Degryse (2), Oliveira (2), Nilis, Musonda en Kooiman maakten de doelpun ten. De Nederlander Kruzen verliet bij Kortrijk geblesseerd het veld. Volgens trainer Desaeyre kan zijn ploeg niet goed voetballen, als Kruzen niet meedoet. De oud PSV-er werd vervangen door Desmet. die na lange tijd zijn ren tree in de Belgische competitie maakte. Goots maakte het doel punt voor de thuisclub. KV Mechelen, een andere favo riet die stroef draait, won zijn eer ste thuiswedstrijd. Het ging niet overtuigend. Bruno Versavel scoorde halverwege de tweede helft. zoen nog niet heeft gewonnen, een negatieve rol. De Nederlander ver oorzaakte overtredingen op Barnes en Rush, die tot de eerste twee tref fers van Liverpool leidden. Atte veld werd bovendien voor de derde achtereenvolgende keer geboekt. De achterstand van Arsenal op Liverpool bleef vier punten. De nummer twee won zonder al te veel moeite met 2-0 by Nottingham Fo rest. De doelpunten kwamen op naam van Rocastle en Limpar, die beiden vorige week ook al succes vol waren. Het was de vierde zege op rij voor Arsenal in Nottingham. Tottenham Hotspur en Crystal Palace behielden in hun onderlinge duel (1-1) de ongeslagen status, maar moesten de gedeelde derde plaats overdoen aan Manchester United, dat met 3-2 won tegen Southampton. McClair, Blackmore en Hughes scoorden voor de win nende ploeg. In de derby tussen de twee clubs uit Londen maakte Paul Gascoigne voor Tottenham zijn vijf de seizoenstreffer. Tien minuten voor tyd tekende Geoff Thomas voor de gelijkmaker het middenveld wil laten opkomen. De aanvoerder van Oranje was zeer actief, maar miste evenals de mees te ploeggenoten de scherpte om de wedstrijd snel te beslissen. Een kwartier na de pauze kwam Fiorentina bij een van de spaarzame uitvallen op gelijke hoogte. Een door Lacatus ingeleide aanval werd door Fuse, die door AC Milan is uit geleend, afgerond. Als door een wesp gestoken reageerde de Euro pa-Cuphouder. Binnen drie minu ten zorgde Massao via doelman Landucci voor de winnende treffer na een voorzet van Gullit. Frank Rijkaard blijft voorlopig nog langs de kant. De middenvelder revali deert in het kuuroord Salsomaggio- re vanwege zyn knieblessure. Pas over een maand zou Rijkaard vol- pen spitsen Casiraghi en Schillaci faalden. Thomas Hassler werd uit het veld gestuurd, nadat hij scheids rechter Magni provoceerde. Barcelona blijft aan winnende hand BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft ook zijn vierde wedstrijd van de competitie gewonnen. In Nou Camp kwam de ploeg van Cruijff dit keer echter niet tot goed spel. Val- ladolid werd verslagen, 1-0. Salinas scoorde al na 7 minuten. Real Madrid blijft volgen op twee punten. De formatie van de omstre den oefenmeester Toshack won van gens clubarts Monti weer volledig Zaragoza, 3-1. De Madrileense zege fit kunnen zijn Napoli lijkt vorig seizoen al het teerd geluk van deze jaargang al te heb ben versnoept. Voor de tweede ach tereenvolgende keer verloor de kampioen van een degradatiekandi daat. In Parma zal de eerste over winning op het hoogste niveau met gouden letters worden bijgeschre ven. De ploeg was in de eerste helft gelijkwaardig aan Napoli en ver diende na de pauze de 1-0 ovewin- mng. Maradona voebtbalde matig en geen enkele Napolitaan kon de ploeg op sleeptouw nemen. In de 63e minuut zorgde Osio met een snoekduik na een lange solo van rechtsback De Marco voor de win nende treffer. Napoli staat met een punt op de voorlaatste plaats. in deze uitwedstrijd was geflat- Sanchez maakte voor rust het eer ste doelpunt, zijn derde van het sei zoen. Na 35 minuten werd verdedi ger Pablo van Zaragoza uit het veld gestuurd, nadat hij twee keer Butra- gueno had neergelegd. Desondanks kreeg de thuisploeg kansen op de gelijkmaker. Lizarralda, Higuera en Pardeza misten echter Zelfs na het tweede doelpunt van de landskampioen, gemaakt door invaller Tendillo, was Real niet ze ker van zijn zaak. De tegentreffer van Pardeza zorgde zelfs voor grote onrust. De Roemeense internatio nal Hagi maakte in de slotfase 3-1

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14