PORT Klucht rond penalty tekent sfeer bij PSY S'°SfTV Gras in de aanbieding Zoeterwoudenaar Kok vierde op WK-Mistral Sabau gechanteerd Doden en gewonden bij race op Le Castellet MAANDAG 24 SEPTEMBER 1990 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 HEERENVEEN (GPD) Halverwege de tweede helft ken de SC Heerenveen-PSV (0-3) een vermakelijk en voor PSV gênant incident. Romario de Souza Faria en Johnny Bos man voelden zich toen beiden geroepen een strafschop te nemen. Als kleuters die om een lolly vechten maakten de voetbalmiljonairs uit respectievelijk Rio de Janeiro en Am sterdam ruzie over de vraag wie PSV naar 0-2 mocht schie ten. Na tussenkomst van aanvoerder Gerald Vanenburg trok de Braziliaan in het verbale geweld aan het langste eind. Tot ongenoegen van Bosman, die mokkend naar de ei gen helft terug sjokte en zich demonstratief ter hoogte van de linksback-positie opstelde, vanwaar hij de Zuidameri kaan de penalty onberispelijk zag benutten. De schutter van PSV's tweede doel- voorzet losliet. Swager twijfelde punt was zelf eveneens flink op zijn tussen uit zijn doel komen of in zijn teentjes getrapt. Ploeggenoten die hok blijven en was een geslagen hem met zijn persoonlijke succesje man toen Bosman de bal doorkopte wilden complimenteren duwde hij naar Ellerrnan, die van dichtbij nijdig van zich af. En ook na afloop stonden de gezichten van de hoofd personen nog op onweer. Het kon bijna niet anders of Romario moet zich zonder douchen in het zondag se pak hebben gehesen, zo snel 'vluchtte' hij de kleedkamer uit, on derwijl elk commentaar weigerend. Bosman, als een der laatsten uit de kleedcabines, was wel bereid tot enkele zinnen. „Omdat ik de laatste twee strafschoppen van PSV heb genomen (en benut; tegen MW en Feyenoord, red.) leek het me lo gisch dat ik deze ook zou nemen. Maar Romario stelde zich ook ach ter de bal op. Ik heb Gerald Vanen burg toen maar gevraagd wie hem moest nemen. Hij zei: 'Romario'. Toen ben ik weggelopen". Voor Bobby Robson was er geen twijfel mogelijk. „Romario is onze eerste penaltyspecialist, Johnny is de tweede". i n &V M wk geen moeite had met scoren. De 0-1 voorsprong, in de 69-ste mi nuut tot stand gekomen, kon moei lijk verdiend worden genoemd. PSV had niets laten zien en liet zich op agressie en wedstrijdmentaliteit geheel aftroeven door de onver schrokken Friezen, die de mouwen hoog hadden opgestroopt. Alleen Georghe Popescu, en in mindere mate Jan Heintze, ging de strijd aan. De Roemeen, gisteren een centraal verdedigingsduo vormend met de zwakke Adick Koot, was de enige die van tijd tot tijd nog eens voor aanvallende impulsen zorgde. Maar hoe Popescu zich ook uitsloofde, de vonk sloeg niet over bij de futloze Romario, de onzichtbare Bosman, de vormloze Koeman, de fletse Va nenburg, de bleke Ellerrnan; kortom bij geen van zijn medespe lers. Heerenveen, met Arno Hofstede, teel niet alle PSV-neuzen in dezelf- Maarten de Jong en de later uitge- de richting? De komende weken zal vallen Lubbe van Dijk als meest op dat duidelijk worden. Duidelijk was vallende pionnen, kon aanvallend in ieder geval dat de trots van Eind- evenmin potten breken, maar met hoven en Omstreken ook in het Abe hun tomeloze inzet boden de Friese Lenstrastadion weer allesbehalve vechters het eigen publiek tenmin- een hecht geheel vormde. De ploeg ste waar voor hun geld. En als in de hing als los zand aan elkaar. En als 60ste minuut geen engeltje bij Hans gevolg van het ondermaatse spel en van Breukelen op de lat had gezeten de tegenvallende prestaties, de 1-0 Verbeek knalde toen onbedaar- EC-nederlaag tegen Montpellier bij- lijk hard tegen het houtwerk dan voorbeeld, is ook enige onvrede had zelfs een stunt tot de mogelijk- binnen het elftal geslopen. Ver- heden behoord, schillende spelers ergeren zich aan elkaar. Vooral naar Romario gaan nogal wat verwijtende blikken uit. Sukkelen PSV's goudhaantje van vorig sei zoen raakte in de eerste wedstrijd van deze competitie, tegen FC Utrecht, geblesseerd en is daarna aan het sukkelen geslagen Tegen Amsterdam Dennis Bergkamp is een van de vele Aja- Montpellier liep hij er donderdag- i_ ,.1 i avond voor spek en bonen bij. En cieden die vanmiddag met Oranje of het Olympisch elftal tegen Heerenveen was zijn inbreng vertrekt naar Italië. Gisteravond laat werd hij door bonds- eveneens^te^verwaarlozen^afgezien coach Michels bij de selectie van het Nederlands elftal ge- voegd na het afvallen van John van't Schip. Gistermiddag tegen Volendam (3-1 winst) was de blonde aanvaller een van de meest opvallende spelers in de Meer Opmerkelijk was zijn dadendrang, net zo opvallend zijn gemis aan koel bloedigheid. Hij miste vijf opgelegde scoringskansen en scorer in bescherming, 7,heeft drie was er daardoor voor een belangrijk deel debet aan dat de weken niet kunnen trainen. Hij is wankele voorsprong van 2-1 tot drie minuten voor tijd op nu medisch gezien fit, het ontbreekt scorebord bleef hem alleen nog aan conditie". Ook Bosman, miljoenenaankoop van KV Mechelen, heeft volgens de Wat Bergkamp niet was gelukt, mijnwerkerszoon tijd nodig. Robert daarin slaagde Ron Willems wel. Op William Robson viel niemand van aangeven van Blind ging de invaller zijn pupillen publiekelijk af, terwijl (voor Pettersson) alleen op het Vo- PSV andermaal een beschamende lendamse doel af en passeerde hij vertoning afleverde. Want hoewel Schilder kansloos. Nu is Willems, de 0-3 eindscore, de eerste uit-over- 'de twee jaar geleden 1 -1 ROME (SID) - De zo groots aangekondigde verkoop van de grasmat van het Olympisch stadion in de Italiaanse hoofdstad Rome, na de finale van de wereldtitelstrijd, is een grote mislukking geworden. In plaats van de 316.000 stukken die de bedenkers wan het idee in hun hoofd hadden, gingen slechts 7500 graspollen van de hand. De opbrengst was net voldoende zaad te kopen voor de nieuwe mat. Ook in Milaan is de verkoop van graspollen grandioos mislukt. Zo'n 200paketten werden er verkocht, een schijntje van wat deoga- nisatoren gehoopt hadden. Ook in ander opzicht is de grasmat in het San Siro-stadion weer onderwerp van gesprek. De toestand van het veld is zo slecht, dat het bestuur van Intemazionale sterk overweegt het tweede Europa Cup-duel tegen Rapid W/en op 3 oktober in Ycrona af te werken. Het bestuur van die stad heeft al toestemming gegeven. Na het weekeinde wordt de mat nog een keer gecontroleerd op eventueel aanwezig grassprieten. Gevaarlijke stunt Van den Berg DOUARNENEZ - Mike Kok uit Zoeterwoude is bij het wereldkam pioen Mistral als vierde geëindigd. Bij de Franse plaats Douarnenez een vijfde plaats. Hij viel net buiten de prijzen vanwege een matige klas sering op de slalom (veertiende). De week daarvoor stond hij overigens (Bretagne) moest de 22-jarige surfer nog wel op het ereschavot. De Zoe- afgelopen week slechts de Austra liër Lawrence, de Chinees Huang en de Engelsman Plump voor zich dul den. ROTTERDAM (ANP) - Feye noord wil op korte termijn een ge sprek met de Roemeense voetbal bond om de problemen rond in ternational loan Sabau op te los sen. Volgens directeur Martin Snoeck wordt de 22-jarige mid denvelder door de sportautoritei- ten onder zware druk gezet. Tij dens het televisieprogramma Studio Sport nam de Feyenoord- leider zelfs het woord chantage in de mond. Sabau, tot voor kort basisspeler in het Roemeense nationale elftal, werd vorige week in de kwalifica tiewedstrijd voor het eindtoer- nooi om de Europese titel tegen Schotland om dubieuze redenen terwoudeenaar won, als voorberei ding op het WK, toen het Belgische Open. Lucienne Ernst eindigde bij de vrouwen als derde en veroverde Kok behaalde op de course race daarmee op het WK een bronzen een vierde en op de lange afstand plak. Bij de junioren greep Robin van Baarle het zilver. Vooral op de sla lom excelleerde hij. De Nederlan der won die discipline dan ook. Op de lange afstand werd hij tweede. buiten de beginopstelling gela ten. Hij mocht slechts het laatste kwartier invallen. Sabau vroeg om een verklaring, maar kreeg geen bevredigend antwoord. Hij besloot daarop zich niet beschik baar te stellen voor de oefeninter land woensdag tegen Polen. „Naar aanleiding daarvan kreeg hij zaterdag een telefoontje van de Roemeense minister van sportzaken", vertelde Snoeck. „Als hij niet zou komen, zou dat vervelende gevolgen voor zijn fa milie in Roemenië kunnen heb ben, werd hem te verstaan gege ven. Daarvan is hij uiteraard erg geschrokken. Dat hij in Roeme nië als deserteur wordt afgeschil derd, zit hem ook dwars. We wil len zo snel mogelijk opheldering van de Roemenen. Niemand is hierbij gebaat". Sabau kwam voor de eerste keer in conflict met de Roemeen se bond, nadat hij afgelopen zo mer een vierjarig contract bij Feyenoord had getekend. Zijn vertrek naar Rotterdam werd hem zowel door zijn legerclub Di- namo Bukarest als de bond niet in dank afgenomen. De Westduit- se club Uerdingen bleek bereid twee miljoen dollar voor hem te betalen, het dubbele wat Feye noord in eerste instantie met Di- namo was overeengekomen. De rechtsgeldigheid van het contract met de Rotterdammers werd door de Roemenen vervolgens in twijfel getrokken, maar de UEFA stelde Feyenoord in het gelijk. Sindsdien heeft Sabau het ge voel, dat hij door zijn landgenoten wordt tegengewerkt. dan van het tweetal strafschoppen dat hij in de slotfase benutte. Maar die had Bosman, ook al weer hevig falend, er waarschijnlijk ook wel in gekregen. „Romario", nam Robson zijn top- daar munt uit te slaan. „Maar ik moet ook feller worden en meer duels winnen", gaat de rechtsbui ten van weleer bij zichzelf te biecht. „Er zit echter duidelijk vooruitgang in als ik mijn spel van nu vergelijk met een paar seizoenen geleden. -1.8 mil- winning van dit seizoen, anders joen gulden van FC Twente overge- Toen deed ik af en toe helemaal niet doet vermoeden, mochten de Bra- nomen middenvelder, uitgerekend mee banders de handen gistermiddag de speler met wie Bergkamp moet Dat gold gistermiddag naar de stijf dichtknijpen dat zij het Friese duelleren om een basisplaats. Dat smaak van Leo Beenhakker Haagje schadevrij konden verlaten, gevecht lijkt de oer-Ajacied, al van- "00' A,oniorior» Aiiorm.nct to af z'n twaalfde, voorlopig in zijn Schoot scheidsrechter Houben voordeel te hebben beslist. - PSV vorige week tegen Feyenoord ..Het grote gevaar bij Ajax is met wat er anderhalt uur op het veld (1-1) te hulp door de vrolijk tuime- Bergkamp", meende Volendam- is gebeurd'. Hij was dankbaar voor lende Romario een strafschop ca- trainer Leo Steegman gistermid- de twee punten en wilde er voor de deau te doen, gistermiddag stak Al- dag. De Volendamse verdediging rest het liefst meteen een streep on- do Swager de zwalkende zwaarge- had de grootste moeite met de snel- der zettem Zijn kritiekgoldjiema- wicht uit de Lichtstad een helpend heid en actieradius van Bergkamp, handje toe. Of beter: de tot dan be- Hij ontdeed zich vaak met speels ge- trouwbaar werkende Heerenveen- mak van zijn tegenstander, maar keeper verzuimde zijn handen uit te miste op het moment suprème het ^e basis van ons spel is duels win steken toen Jan Heintze een hoge overzicht en de koelbloedigheid om n®n> zorgen dat we veel in balbezit veel-Ajacieden. Allerminst tevreden met de uitvoering noemde hij de uitslag 'niet in overeenstemming van spelen. „Ik heb vanmiddag een Ajax gezien zoals we dat vorig seizoen regelmatig hebben gezien. LE CASTELLET (AFP/RTR) - Tijdens de Bol d'Or, een 24-uurs race voor motoren op het Franse circuit Le Castellet, zijn zaterdag twee cou reurs om het leven gekomen en $en aantal gewond. De Fransman Jean- Marc Besozzi overleed ter plaatse, de Westduitser Horst Lotz later in het ziekenhuis. De race was bezig in zijn negende uur. Bij het ongeluk, op het deel van het circuit waar snelheden van meer dan 200 km/uur per uur worden bereikt, waren vijf motoren betrokken. Hoewel officieel de oorzaak nog niet bekend is gemaakt, stelde een ooggetuige dat het ongeluk begon toen een coureur veel snelheid min derde aan de rechterzijde van de weg. Een andere rijder kon hem niet meer ontwijken en reed tegen hem op. Eén van de motoren schoof aan de kant, de andere bleef op de weg liggen. Op dat moment was Besozzi al dood, zijn landgenoot Jean- Louis Martini zwaar gewond. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht met behalve twee gebroken benen nog een aantal andere breuken. Nog drie andere coureurs konden de gevallen motoren niet ontwij ken. Horst Lotz, die aanvankelijk slechts licht gewond leek, overleed viak na middernacht in een ziekenhuis. Jean-Marie Managuerra lag toen ook al met enkele breuken in een hospitaal, zijn Franse landge noot Bernard André werd nog steeds verpleegd in het ziekenhuis op het circuit. Wegcommissarissen probeerden met vlagsignalen de overige rijders attent te maken op het ongeluk en het gevaar van de gevallen motoren. „Maar niemand leek zich ook maar iets van onze vlaggen en de lichtsig nalen aan te trekken," stelde de ooggetuige. „Twee ronden lang reed ie dereen op volle snelheid voorbij". Verboden Acht surfers hebben de organisatie van de Texel Race zaterdag in verle genheid gebracht. De acht gingen toch het water op, hoewel de organi satie de race uit het oogpunt van veiligheid had afgelast. De jury stelde zaterdag de wed strijd een dag uit. De Noordzee was te ruw voor de volgboten, de bran ding te hoog voor de surfers, het weer te slecht voor volgers en deel nemers. Acht surfers namen geen genoegen met de mededeling en stapten bij paal 9 bij Den Hoorn toch op hun planken in een poging rond het eiland te surfen. Het initiatief kwam van Stephan van den Berg, die een recordpoging had aangekondigd. De prof werd gevolgd door Marcel van der Zwart, Alexander Hoekstra, Dick Hoek stra, John van der Stare. Edwin Junge, Jacob Kiestra en Tjitse Spit se. Van de acht haalden er drie het einde: Van der Starre, Junge en Van der Zwart. Van den Berg stapte in de Waddenzee af. De organisatoren hadden er aan vankelijk geen notie van dat het achttal vertrokken was. Door oog getuigen werden zij op de hoogte gebracht. In aller ijl werd een aantal vrijwilligers onder gevaarlijke om standigheden het water opgestuurd om de acht te begeleiden. Er gingen vier rubber boten en een moeder schip te water. De organisatie van de Texel Race heeft overwogen de acht een start verbod op te leggen in toekomstige races. Het zag er na ampel beraad van af omdat de eigen reglementen daarin niet voorzien. Wel zal de or ganisatie de acht laten weten dat herhaling niet gewenst is. Stefan Pettersson in een fraaie pose, met Volendammer Eric Steltenpool op de achtergrond. De Ajacied scoorde in het ö^termiddag zijn eerste competitiedoelpunt. (foto anp> zijn en tempo maken. Daar heeft het aan ontbroken. En als we de bal wel hadden, was er te weinig fantasie in ons spel". Leo Steegman op zijn beurt waste de Volendammers de oren voor het weinig professionele eerste kwartier. Dat was in een pe riode dat de fans van Ajax nog rede- ik alleen maar hopen dat de ploeg er lijk aan hun trekken kwamen, niet helemaal onderdoor zou gaan". Beenhakker noemde het een ople- Daarvan was geen sprake. Met de ving, „want de eerste vijf minuten hulp van Ajax herstelde Volendam liepen we achter Volendam aan in zich prima en kwam het tien minu- plaats van andersom". Een tem- ten voor de rust, dank zij een treffer poversnelling van Bergkamp was te van Peters, volledig terug in de veel voor Binken, waarna Petters- wedstrijd, son met succes zijn hoofd tegen de Pripfnraat bal plaatste. Drie minuten later was F DOSR-Leidsche Boys gestaakt ROELOFARENDSVEEN - De wedstrijd tussen de vierdeklasser DOSR en Leidsche Boys is gisteren drie minuten voor tijd bij een 5-1 voorsprong voor de thuisclub gestaakt. Bij een spelonderbreking rende Wim Kooien, de verzorger van Leidsche Boys, het veld in en samen met zijn zoon, doel- tman Erwin Kooien, in de richting van scheidsre< hter Beukeboom uit Ha- het al 2-0. Na voorbereidend werk „Iedereen zal het wel prietpraat zerswoude. van Roy en Witschge kon Van 't noemen verontschuldigde Steeg- Kooien, die in de eerste helft door Beukeboom al was weggestuurd 'we- Schip, die vanwege een oorontste- man z'c^ °P voorhand, „maar de gens commentaar op de leiding', bleef zich opwinden over de arbitrale lei- king afzegde voor het duel van beste kans na de rust was voor Clay- ding en wenste dat te uiten. Beukeboom blies daarop de partij af. "Ik voel- woensdag tegen Italië, simpel sco- ton". De van Fortuna overgenomen de me bedreigd en heb de wedstrijd wegens ongeregeldheden gestaakt. De ren. Twee kansen leverden net zo spits kapte acht minuten voor tijd verzorger van Leidsche Boys en de keeper kwam het veld op en in mijn veel doelpunten op. Dat was twee Blind uit en had de gelijkmaker op richting gelopen. Die verzorger mocht niet eens meer in de dug-out zitten weken geleden tegen FC Twente de schoen. Het uitgestoken been Het duel was toch al grin\miger geworden en voor mij was het toen over wel anders. van Menzo voorkwam die echter. De KNVB moet zich hier maar over uitspreken", verklaarde Beukeboom Prompt liet Ajax de teugels vie- Eerder vond Clayton al de paal op desgevraagd zijn beslissing, ren en schakelde de ploeg terug van zijn weg. Hetzelfde overkwam Pet- Leidsche Boys voelde zich door de arbiter benadeeld. Trainer Hans van de vijfde naar de vierde versnelling, tersson en Bergkamp, die met een Rijn: "Die man was niet altijd gelukkig in zijn beslissingen. De gele kaar- zoals Steegman het na afloop uit- gave volley de bal snoeihard tegen ten die hij trok was ook een eenzijdige vertoning Wij kregen er vier en de drukte. Het was een pak van zijn de onderkant van de lat schoot. Wil- verzorger moest het veld af. Hij heeft wat gezegd toen hij eerst niet en later hart. „Vooraf had ik de spelers nog lems maakte uiteindelijk een einde wel naar Rene de Jong mocht voor een blessurebehandeling. De scheids- zo gewaarschuwd dat ze moesten aan de illusies van Volendam. Tot rechter dacht dat De Jong zich aanstelde. Maar hij was dermate aangesla- zorgen dat Ajax niet snel op voor- teleurstelling van Berghuis. „We gen dat ik hem wel moest wisselen. Zonde, want het was een wedstrijd sprong kwam. Want dan loop je het kwamen na de rust kracht tekort waarin het allemaal niet nodig was. Maar op een gegeven moment raakt ie risico dat de materiaalman het tel- om Ajax een punt af te snoepen". mand wel zijn beheersing kwijt. Ik kon de verzorger niet meer tegenhou- raam uit de kist moet halen. Nu kon ALBERT GEESING den". MAANDAG 17.00-18.00 Sportnet Rallysport Europe se crosskampioenschappen in Noorwe- 18.00-19.00 Sportnet Truckraces. 18 00-19 00 EURO Watersporten 19 00-19.30 Sportnet Paardesport. 19 00-20.00 EURO Eurosportnews. 19.00-20.00 Ned 2 Sporlpanorama 19.30-20.30 Sportnet Bowlen interland tussen Nederland en de Verenigde Sta ten. 20.00-21.00 EURO. WK Snooker in Shef field 20.30-22.30 Sportnet Amenkaans honk bal. 21.00-22.00 EURO Amerikaans honkbal. 22 00-23 00 EURO: Boksen 22 30-23 30 Sportnet The Sports Show Nederlandse Sporten 23 00-00.30 EURO US College Football Stanford-UCLA 23.30-23.45 Ned 1 Man en Paard Inter polis schaakioemooi in Tilburg. 23.30-01 00 Sportnet Autosport Indy Cart. 00 30-01 30 EURO Eurosport news 01 00-02.00 Sportnet International Mo torsport Cart 09 30-10 00 EURO Eurobics 09 30-10.30 Sportnet Argentina voetbal to 00-11 00 EURO Eurosportnews 10 30-12 00 Sportnot Boksen 11 00-12.00 EURO Amenkaans honkbal 12.00-13.00 EURO WK Snooker in Shef field 12.00-14,00 Sportnet Spaans voetbal 13.00-14 00 EURO Boksen 14 00-16 00 Sportnet Amenkaans honk bal 14,00-18.30 EURO: Tennis GP van Leip zig voor vrouwen 15 00-16.00 RAI UNO Motormegazine 16 00-17 00 Sportnet Bowlen interland tussen Nederland en de Verenigde Sta ten 17 00-19.00 Sportnet Tennis.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13