Hard beleid asielzoekers blijft bestaan 'Geen status aparte Curasao' Andere fondsen hielden actie Rode Kruis tegen EE PvdA en CDA verdeeld over sancties Zuid-Afrika Nederland praat met Iran tempo-team uitzendbureau tempo-team uitzendbureau Onderwijs verder gekort tempo-team uitzendbureau WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1990 DEN HAAG (GPD) Staatssecretaris Kosto (justitie) wil het beleid teil opzichte van asielzoekers niet wijzigen. Kort geding na verwarring over gevangene tot duidelijk is, wie destijds is ver oordeeld; zijn cliënt of diens broer. In het dossier, dat betrekking heeft op de veroordeling, staan alle persoonsgegevens van de in gevan genschap zittende Amsterdammer vermeld. De bijgevoegde foto zou echter geen duidelijke gelijkenis vertonen. "Dat kan ook niet, omdat het mijn broer is", hield 'verdachte' de rechtbankpresidente gisteren voor. Om aan te geven, dat hij ten onrechte een straf uitzit, heeft hij al aangeboden zijn vingerafdrukken - te vergelijken met die van zijn hemse rechtbank gisteren in kort broer. Maar de politie heeft de vin- Vluchtelingen die een duidelijk ongegrond asielverzoek geding om schorsing van de celstraf gerafdrukken van de man, die des- indienen, moeten om de openbare orde niet in gevaar te brengen, in de cel hun beroep afwachten. Mocht de rechter een stokje steken voor het opsluiten van asielzoekers in 'ge wone' huizen van bewaring, dan wil Kosto 'gesloten asiel zoekerscentra' opzetten. ARNHEM (GPD) - Een 31-jange Amsterdammer heeft zich met het stelen van een pakje scheermesjes lelijk in de vingers gesneden. Hij ging ervan uit dat hij snel weer op de stoep van het politiebureau zou staan. Tot zijn niet geringe verba zing werd hij echter direct overge bracht naar huis van bewaring De Berg in Arnhem. Tegen hem zou nog een straf van 53 dagen open staan, via snelrecht opgelegd door de Amsterdamse politierechter we gens het voorhanden hebben van een hoeveelheid heroïne. De man zegt echter in de tien jaar dat hij in Nederland woont, nooit te zijn veroordeeld. Dit in tegenstel ling tot zijn vijf jaar oudere en ver slaafde broer. Hij vreest dan ook dat de broer gebruik heeft gemaakt van zijn persoonsgegevens. Volgens zijn raadsman mr. B.J. Schadd is die kans erg groot. Hij vroeg de Arn- tijds werd gepakt, inmiddels ver nietigd. De eiser in kort geding heeft van meet af aan beweerd dat hij ten on rechte is vastgezet. Maar omdat de meeste verdachten dat zeggen, be steedde het huis van bewaring daar aanvankelijk geen aandacht aan. 'Verdachte' zit nu sinds 9 augustus JOHANNESBURG (GPD^ vast. Na een maand begon de ale dienstverlening van De De re- Voor de PvdA is die 'onomkeer- geringspartijen CDA en PvdA zijn baarheid' het geval, wanneer 'de- verdeeld over de vraag of de inves- mocratische verkiezingen' zijn j zich in zijn verhaal te interesseren, teringswet, die nieuwe investerin- houden; voor CDA en WD wan- vooral door de bij het dossier j voegde foto. Volgens landsadvocate C.M. Bit- verwarring te stichten. Justitie is volgens haar bereid tot nader on derzoek, maar dan moeten er meer z°u k0Ten'. ontlastende bewijzen op tafel ko- geding: van mij, maar ook een grote last". De uitspraak heeft morgen plaats. De staatssecretaris schrijft dat in een brief aan de Tweede Kamer. De steeds groter wordende stromen asielzoekers, gekoppeld aan het steeds groter aantal verzoeken dat wordt afgewezen, stelt het verwij- deringsbeleid voor grote proble men, aldus Kosto. Het toezicht hou den op afgewezen asielzoekers is vrijwel onmogelijk, vooral in de grotere steden. Kosto verdedigt de onlangs inge stelde spoedprocedure waarbij asielzoekers meteen na hun verzoek worden gehoord en informatie krij gen over de (on)mogelijkheid in Ne derland te worden toegelaten. Asielzoekers, waarvan het verzoek meteen wordt afgewezen, kunnen tegen die afwijzing in beroep. De procedure moeten ze afwachten in een cel. Dit 'harde beleid' heeft tot veel pro testen geleid. In zijn brief wijst Kosto er echter op dat op basis van de vreemdelingenwet, vreemdelin- Kinderen Breda zeer depressief BREDA (ANP) In de regio Bre da heeft 1,8 procent van de kinde ren van 10 en 11 jaar zo veel last van depressieve klachten, dat verder onderzoek en behandeling nodig is. Dat is- een van de conclusies van een onderzoek door het Cen trum voor Kinder- en Jeugdpsy chiatrie De Mark en de GGD Stadsgewest Breda. Het onder zoek werd gehouden onder 1.790 kinderen van 77 basisscholen in negen gemeenten. Omgerekend moet het in het gebied om een paar honderd kinderen gaan. De depressieve kinderen uit het on derzoek, zijn inmiddels onder be- handeling. gen van wie uitzetting is gelast, in bewaring kunnen worden gesteld als de openbare orde dat vergt. Vol gens hem is die bepaling ook van toepassing op asielzoekers die niet meer menswaardig opgevangen kunnen worden en van wie het asielverzoek duidelijk ongegrond is. De staatssecretaris geeft toe dat recente rechterlijke uitspraken twijfel hebben doen rijzen aan de houdbaarheid van zijn beleid. Kosto kondigt dan ook een wetswij ziging aan, mocht hij vast willen houden aan zijn beleid tot nu toe. In plaats van het iemand in een huis van bewaring vastzetten wil Kosto dan enkele gesloten asielzoekers centra opzetten. Er zijn op dit moment 50.000 tot 60.000 illegale vreemdelingen in Ne derland, schat Kosto. En de stroom vluchtelingen neemt per dag nog toe. De directie vreemdelingenza ken kan het werk in ieder geval niet meer aan. De capaciteit van de dienst, waar 452 mensen werken, is gebaseerd op 14.000 asielverzoeken per jaar. In 1990 worden 24.000 asiel verzoeken verwacht. Behalve de be handeling van asielzaken moet de directie ook steeds meer niet-asiel zaken (gezinshereniging) behande len. Om de problemen het hoofd te bieden wil Kosto tijdelijk personeel tot 1994 in dienst houden. Terugkeerbureau Om het illegale vreemdelingen aan in Nederland is gegeven, gemakke lijker te maken terug te keren naar het land van herkomst, wil Kosto met ingang van 1991 een terugkeer bureau oprichten. Via het bureau kunnen asielzoekers geld krijgen om terug te keren naar het land van herkomst. Het kabinet moet nog met de plannen van de staatssecre taris instemmen. gen in Zuid-Afrika verbiedt, moet neer de 'onderhandelingen over de worden ingetrokken. Het CDA zal nieuwe grondwet' daadwerkelijk samen met de WD bij minister Van beginnen. PvdA-woordvoerster ter worden binnen families echter den Broek (buitenlandse zaken) Verspaget wil daarnaast het oordeel wel vaker afspraken gemaakt om aandringen op intrekking van het van ANC-leider Nelson Mandela wetsontwerp. PvdA en D66 menen zwaar laten wegen bij de besluitvor- dat een dergelijk gebaar 'te vroeg ming. Hoewel iedereen overtuigd was w Dit bleek gisteren tijdens de van de oprechtheid waarmee presi- men dan alleen eJen slechtlijkende laatste dag van het bezoek van de dent De Klerk en Mandela de weg foto. Eiser aan het eind van het kort parlementaire delegatie aan Zuid- naar een democratische toekomst 'Hij is dan wel een broer Afrika. Alle Kamerleden deden tij- proberen te banen, was men bang dens een persconferentie op de dat de onderhandelingen door het luchthaven Jan Smuts verslag van voortdurende geweld kunnen ont- hun indrukken van de reis, waarop sporen. CDA-er De Hoop Scheffer ze met meer dan 200 mensen heb- en WD'er Weisglas waagden zich ben gesproken. Bovendien spraken niet aan uitspraken over de schuld zij over eventuele gevolgen voor het vraag, maar waren het met de ande- Nederlandse Zuid-Afrika-beleid. re delegatieleden eens dat de rol van De zeven delegatieleden zijn de politie 'omstreden' is. Delegatie- voorstander van het aanhalen van leider Aarts (CDA) had de indruk de culturele en wetenschappelijke gekregen "dat de politie niet altijd banden en vinden dat meer geld be-onpartijdig optreedt", schikbaar moet komen voor het on derwijs aan en de gezondheidszorg Het bezoek van de Zuidafrikaan- voor zwarten. Zij blijven echter van se president De Klerk aan Neder- mening dat 'zware sancties' (verbod land, volgende maand, heeft de in- op leningen en economische boy- stemming van alle partijen, al zou cottmaatregelen) gehandhaafd Van Es (Groen Links) het 'te veel moeten blijven tot het vredesproces eer' vinden, als De Klerk ook wordt 'onomkeerbaar'is. ontvangey bij koningin Beatrix. DEN HAAG (ANP) - Minister Van den Broek (buitenlandse zaken) praat later deze maand in New York met zijn Iraanse collega Akbar Ve- layati over het opnieuw uitwisselen van ambassadeurs in Den Haag en Teheran. Hij heeft dat gisteren aan de Tweede Kamer meegedeeld. den. Ook werden officiële contac ten op hoog ambtelijk niveau tot na der order opgeschort. Een maand later waren de ambassadeurs terug op hun post in de Iraanse hoofd- Nog geen drie maanden na het eerste incident nep de toenmalige voorzitter van het Iraanse parle- Van den Broek is net als Akbar ment, Rafsandjani, op tot het ter Velayati bij de algemene vergade- dood brengen van een Amerikaan, ring van de Verenigde Naties in Engelsman of Fransman voor iede- KAATSHEUVEL Roodkapje is gisteren in pretpark De Efteling als "goede verzorgster van haar grootmoe- New York. Afgesproken is elkaar te re Palestijn die door het Israëlische der" door ongeveer 500 gezinsverzorgsters benoemd tot erelid. In De Efteling werd de Dag van de Thuiszorg ge- ontmoeten. De mededeling kwam leger werd doodgeschoten. Dat was vierd, vooral bedoeld om meer bekendheid te geven aan de gezinszorg. nadat Italië had onthuld dat de EG- voor Nederland aanleiding om op- doto and landen sinds mei proberen om op nieuw de ambassadeur terug te roe basis van een nota-wisseling over pen, ditmaal nadrukkelijk voor on- de Rushdie-affaire tot normalise- bepaalde tijd. Iran riep daarop zijn ring van de betrekkingen te komen, ambassadeur uit Den Haag terug. Op 20 februari 1989 riepen de EG- Afgezien van Groot-Brittanie, het WILLEMSTAD (ANP/GPD) - Mi- wie^geen vergunning voor verblijf nister Hirsch Ballin (Antilliaanse Zaken) heeft Curasao de illusie ont- in dat Curasao en Bonaire als Bene denwindse Eilanden worden sa mengevoegd, zoals ook de Boven- nomen dat het eiland een aparte sta- windse Eilanden Saba, St. Eusta- Ook wil de minister dat er min stens een tweederde meerderheid in het parlement nodig zal zijn voor belangrijke staatkundige verande- tus kan krijgen, zoals het zusterei- tius en St. Maarten een bestuurlijke ringen. Uiteindelijk moet de bevol- land Aruba al jaren heeft. Dat heeft eenheid vormen. ADVERTENTIE hij gisteren tijdens een lezing voor de Antilliaanse universiteit op Cu rasao gezegd. Alle politieke partijen op Curasao hebben zich onlangs voor zo'n zelfstandige positie bin nen het koninkrijk uitgesproken. Hirsch Ballin, die een bezoek aan king het laatste woord hebben, zo De bevolking van de Nederlandse vindt Hirsch Ballin, die af wil van Antillen moet meer medezeggen- de vele voorstellen voor onafhanke- schap krijgen over de staatkundige lijkheid en lossere banden tussen toekomst, vindt de minister. Als een de eilanden zodra zich een intern van de eilanden een aparte status conflict voordoet. Het veroorzaakt wil binnen het koninkrijk of onaf- alleen maar "onrust indien ieder ei- hankelijk wil worden, kan dit alleen land het onderlinge staatsverband Bent u op zoek naar een baan in de techniek? Bedrijven zijn op zoek naar u! Op zaterdag 15 september, van 11.00 tot 15.00 uur, op de Nationale Banenmarkt bij Tempo-Team Uitzendbureau. Leiden, Stationsplein 212, 071 -14 41 46 de Antillen brengt, houdt echter als de bevolking zich hiervoor in steeds in twijfel treft' vast aan zijn eigen plan. Dit houdt een referendum heeft uitgesproken. Onderzoek naar drugssmokkel Intussen overlegt de Arubaanse regering met Den Haag over invoe ring van een visumplicht voor inwo ners uit bepaalde, niet nader dit voorjaar 140 kilo cocaïne werd noemde, landen in de regio. Dat zei gevonden in een vracht cacaobonen premier Oduber gisteren naar aan- DEN HAAG (ANP) - Het zoge noemde Copa-team, een politie team dat in Den Haag zit, stelt een groot onderzoek in naar cocaïne transporten van Suriname en de Nederlandse Antillen naar Neder- land. Dat heeft de Amsterdamse le justitiële middelen, waaronder van de Algemene Bank Nederland, persofficier mr. L. de Wit gisteren het gebruik van telefoontaps en een De politie slaagde erin^een van^de bevestigd. informant, worden aangewend overvallers 1 J zoals gebruikelijk is in een groot ge- Tr Het onderzoek is ingesteld nadat rechtelijk onderzoek. op een schip dat uit Paramaribo leiding van een reeks gewapende kwam. De Haagse politie noch De overvallen de afgelopen tijd op Aru- te houden. Beiden zijn Venezolanen, die als toeristen naar Aruba waren gekomen. landen hun ambassadeurs uit Tehe- enige EG-land dpt geen diplomatie- ran voor overleg terug naar hun ke betrekkingeh onderhoudt met hoofdsteden, uit protest tegen de Iran, is Nederland het enige EG- Iraanse oproep om de Britse schrij- land dat zijn ambassadeur niet naar ver Salman Rushdie te vermoor- Teheran heeft teruggezonden. ADVERTENTIE Bent u op zoek naar een baan in de industrie? Bedrijven zijn op zoek naar u! Op zaterdag 15 september, van 11.00 tot 15.00 uur, op de Nationale Banenmarkt bij Tempo-Team Uitzendbureau. Lelden, Stationsplein 212, 071 -14 41 46 DEN HAAG (ANP) - Het onder- middelbaar beroepsonderwijs wijs ontkomt ook in 1991 niet aan (mbo) en het leerlingwezen (waar Carpooling yan onze correspondent In Amsterdam-Zuidoost begint bin- Maurice Wilbrink nenkort het eerste grote, geautoma- DEN HAAG Onder druk van an tiseerde carpoolproject. De 'rpeerij- dere grote fondsen die geld wilden der' krijgt de garantie dat er altijd verzamelen, heeft het Rode Kruis een chauffeur komt, ook als een ver- anderhalve week moeten wachten gadering uitloopt of de vaste chauf- met actie voeren via radio en televi- feur ziek is. Carpools Nederland is sie om geld in te zamelen voor op een initiatief van een werknemer vang van vluchtelingen in Jordanië, van Shell, die samenwerkt met het Met name de Kankerbestrijding Vervoercoördinatiecentrum Zuid- heeft zich hevig verzet tegen een Oost. Van deelnemende bedrijven grootscheepse actie van het Rode wordt een bijdrage van 15 tot 20 Kruis omdat ze haar eigen inzame- cent per kilometer per werknemer ling in het gedrang zag komen, verwacht. Daarmee wordt de com- De Kankerbestrijding hield haar puter aangeschaft, waarop alle ver- jaarlijkse collectes in de eerste twee anderingen meteen kunnen worden weken van september, zoals vastge- ingebracht. legd in een rooster dat de gezamen- lijke grotere fondsen in Nederland Cfiro-fkant ieder jaar overeenkomen. Volgens ocigcaiit M.J. Wester, directeur van het Cen- De Hoge Raad vindt dat de 36-jange tracü Bureau Fondsenwerving, heb- Amerikaanse sergeant die in Neder- ken de gezamenlijke fondsen na land in maart 1988 zijn vrouw met overleg pas vorige week donderdag hamerslagen doodde en in stukken groene licht gegeven aan het Ro- sneed, niet door de Nederlandse de Kruis. justitie mag worden berecht. In Anderhalve week geleden bereik- principe zou de sergeant terecht ten het Rode Kruis en de Neder- moeten staan voor de Amerikaanse kmdse Organisatie voor de Kanker- militaire autoriteiten, maar eerder bestrijding een compromis dat dit jaar bepaalde de Hoge Raad dat slechts geld mocht worden ingeza- Nederland op grond van het Euro- meld voor het Jordaanse vluchte- pees verdrag van de rechten van de hngenprobleem via kleine adver- mens, geen mensen uitlevert aan tenties in enkele landelijke dagbla- landen waar de doodstraf bestaat. den Toen dit zeer weinig opleverde De Amerikaanse autoriteiten bekij- wilde het Rode Kruis ook radio en ken nu of ze de garantie willen gè- televisie inschakelen. De Kanker ven dat de sergeant niet wordt ver- bestrijding heeft toen zwaar protest oordeeld tot de doodstraf. aangetekend tegen deze gang van zaken. Volgens M. Olgers van de Kan- Fraude kerbestrijding moet het Rode Kruis Aspirant-rij-instructeurs hebben de dit soort gevallen wachten tot an- mogelijkheid gehad van tevoren de dere organisaties hun actieweken vragen in te zien voor het mondelin- achter de rug hebben. Olgers: "Daar ge staatsexamen. Soms gebeurde zlJn regels voor. Als er zich ergens kankerpatiënt gaan zitten afmeten tegen het leed van een vluchteling in Jordanië. Maar ik kan me wel voorstellen dat het Rode Kruis nu actie wil voeren, op een moment dat er veel aandacht is voor het Midden- Oosten. Als die oorlog afloopt, dan zijn die vluchtelingenkampen ook vergeten. Zo werkt dat". Het Rode Kruis is overigens niet van plan reclame te maken voor de Militaire Thuisfronten om te voor komen dat de campagne van deze kleine organisaties deze week ge heel wordt weggedrukt. Woord voerder Vergeer: "Wij moeten de boodschap zo simpel mogelijk brengen, zodat die helder bij de mensen thuis overkomt. Als we dan tegelijkertijd ook nog een verhaal over de Militaire Thuisfronten moe ten houden, dan wordt dat te inge wikkeld, waardoor men minder ge neigd is meteen geld te geven". Vergeer acht het heel goed moge lijk dat ook het Prinses Beatnx- fonds en later de Nierstichting ne gatieve gevolgen zullen ondervin den van de werving door het Rode Kruis. Hij houdt er sterk rekening mee dat het Rode Kruis nog een aantal campagne zal voeren via ra de subsidies voor de bedrijfstakge- wijze overleggen tussen onderwijs en bedrijfsleven (de Boop's). De op brengst daarvan bedraagt 5 miljoen gulden. De eerder dit jaar door Wal lage beloofde tien mil.joen gulden voor vernieuwing in het mbo wordt van tafel gehaald. Daarnaast leve ren kleinere maatregelen samen nog eens tien miljoen gulden op De negentien bedrijfstakgewijze overleggen (Boop's) tussen onder wijs en bedrijfsleven verliezen met het schrappen van de 5 miljoen hun volledige financiering. Ze werden opgericht in de jaren 1987-1989, als uitvloeisel van de aanbevelingen van de toenmalige commissie-Wag- ner, die de regering adviseerde over het te voeren industriebeleid. For meel worden de Boop's overigens niet opgeheven als stichtingen kunnen zij zelf beslissen over hun voortbestaan. Slachtoffers Zetten - Een Rode Kruis-medewerker deelt brood uit aaneen Aziatische vluchteling in de Jordaanse grensplaats Ruweis- de situatie in de Jordaanse vluchte- hid. Er is veel geld nodig, maar het Rode Kruis moest voor een grote actie wachten tot de Kankerbestrijding klaar lingenkampen voorlopig niet snel was met de collecte. uotoAP) zal verbeteren. Rode Kruis Neder land heeft minstens acht tot negen ARNHEM (GPD) De advocaat- generaal bij het Arnhemse ge rechtshof wil de slachtoffers van de ex-directeur van de Heldring Stich tingen in Zetten, als getuigen horen op de behandeling van zijn straf zaak in hoger beroep. Het Steun- - punt Slachtoffers Zetten heeft "met a^huw" kennisgenomen van d.t Kruis zegt het te betreuren als ande re fondsen in hun activiteiten wor- den gehinderd, maar volgens scheepse actie uit te stellen, dan had woordvoerder M. Vergeer is duide- deze organisatie nog zeker drie we- lijk sprake van een acute noodsitua- ken moeten wachten. Deze week za- tie. melen de samenwerkende stichtin- Als het Rode Kruis gehoor had nisaüe om zitting te krijgen in het m lden nodig voor hulpver- gegeven aan de oproep een groot- overleg waarin het inzamelmgs- len^ng jn Jordanië. Vorige acties na rooster wordt vastgesteld. Bunnik: "We hebben het Rode Kruis geschreven dat haar actie ne gatieve gevolgen voor ons kan heb- gen Militaire Thuisfronten in voor ben. Als we dat miljoen niet halen - hun voorzieningen die ten dienste en we zijn wat dat betreft zeer af staan van dienstplichtigen. Volgen- hankelijk van die ene actieweek die voornemen. Een advocaat van een slachtoffer heeft protest aangete kend bij de strafkamer van het hof. De ex-directeur werd dit voorjaar tot zes jaar celstraf veroordeeld. Zijn advocaat mr. E. Sutorius te- Verêeer: "Volgens cijfers van de Jordaanse regering komen er nu ouaaii VQ4, Q. dat tegen betaling. Demogelijkheid een echte ramp voltrekt, dan mag fand binnen? die bijna allemaal let- nlet^SMmlm'^'we^gStd jöer ihrimu'rnmers be^eruimaken" Ma*ar *3* jSil Nierstichting. Daarna Pas is er een van de lijst worden weggestreept terie van verkeer en waterstaat de gironummers bekendmaken. Maar examens 'overdeed' aan het parti- dit is niet zo n duidelijke ramp, het culiere opleidingsinstituut Inno- was dat Je a' ®ve^. aapko- vam in Voorschoten. "Toen al was Bovendien heeft het Rode ons bekend dat sommige oplei- - - dingsscholen in Nederland de vra gen uit de zog€ kenden en de opleiding van rij-in- structeurs daarop afstemden", al dus A. Schuijf van Innovam. Er zijn ten met haar oproepen via tv en inmiddels maatregelen genomen dio om geld te storten voor ae om voorkennis te van de vragen te vluchtelingen die het slachtoffer voorkomen. zÜn van de Golfcrisis. Het Rode gen uit de zogenoemde vragenbank eieren Olgers vindt dat Het Rode Kruis dus enkele weken had moet wach- men, zonder voorzieningen. Dat zijn er veel meer dan we konden voorzien. Het lijkt mij duidelijk dat dit een ramp is". Het Rode Kruis be strijdt trouwens de mening van Ol gers als zou er voldoende geld zijn om alle beoogde hulp aan Jordanië voor te financieren. Tot nu toe heeft het Nederlandse Rode Kruis ander half miljoen gulden in deze hulp ge ïnvesteerd, maar men ziet zich nu genoodzaakt het publiek aan te spreken. 'roostervrije week'. Overigens erkent Bunnik wel de noodzaak om geld in te zamelen voor de opvang van de vluchtelin gen in het Midden-Oosten. Ook de stichtingen Militaire Thuisfronten zijn ongelukkig met de aanpak van het Rode Kruis en hebben dit in een brief kenbaar ge- T maakt. Volgens J. Bunnik van de I_j6eCiniet6r stichting Nationaal Katholiek Wester, van het Centraal Bureau Thuisfront is het nu maar zeer de Fondsenwerving, geeft toe dat de vraag of de beide stichtingen dit toestemming aan het Rode Kruis jaar in staat zullen zijn één miljoen "met enige tegenzin" werd gege- gulden in te zamelen. Een miljoen is ven. "Ik heb echter geen leedmeter, het minimumbedrag voor een orga- ik kan toch niet het leed van een r aardbeni.nR!^ in Han ÏÏÏÏLïkende beroep aan, dat eind oktober a ITrll Sil l °nee e dient. Zelf had hij geen plannen de 8,5 miljoen gulden op. slachtoffers te dagvaarden. ADVERTENTIE Bent u op zoek naar een baan in de gezondheidszorg? Bedrijven zijn op zoek naar u! Op zaterdag 15 september, van 11.00 tot 15.00 uur, op de Nationale Banenmarkt bij Tempo-Team Uitzendbureau Lelden, Stationsplein 212, 071 -14 41 46

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3