Docos komt tegen taai VNL met de schrik vrij UVS nog produktiever dan Lisse OJCH Mc tifncH tnVhfy! ihfafnZh! Graeme Rutjes blijft rustig Lot Bordeaux door politiek bepaald •:;VER DE GRENZEN' Beckenbauer verdient in Marseille geld als water WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1990 mhbbbh PAGINA 23 LEIDEN Voorschoten en Kagia speelden gisteravond, evenals UVS tegen FC Lisse (za). nog wedstrijden uit de eerste ronde van de Leidsch Dagblad Cup. Voorschoten werd na een 1-1 eindstand door het een klasse lager spe lende Kagia via strafschop pen gewipt. UVS deed het be ter. De ploeg van Ruud de Groot won het duel tegen de Lissenaren met 5-3. Quick Boys liet niets heel van Al phen: 8-0. Ook in de tweede ronde werd lustig gescoord. Zo be haalde RCL een monsteruit slag door afdelingsclub Val ken met 0-12 te verslaan. Ook Leiden schoot met scherp. Op de Vliet versloegen de Mor- schbewoners De Sleutels met 0-6. Alphen - Quick Boys 0-8 Alphen, dat in de competitie al elf tegentreffers moest incasse ren. kreeg ook in de eerste ronde van de LD-Cup de kous op de kop. Toch wist de vierdeklasser zich tot aan de rust (0-2) aardig staande te houden. Edwin Otte en Richard Hoogervorst waren de doelpuntenmakers. Daarna maakte de Katwijkse eersteklas ser korte metten met de Prevoo- formatie. Gert Aandewiel, Leen van der Plas (2x), Fred Kanbier, Peter van Holsteijn (eigen doel punt) en Johan Jonker scoorden. UVS - FC Lisse (za) 5-3 In de eerste helft combineerde de Leidse hoofdklasser er lustig op los, maar miste veel kansen. Desondanks vonden Gerry Jan sen. Ruud Boot en Nico van Dam wél het Lisser net, waardoor UVS Monsteruitslagen in toernooi om Leidsch Dagblad-cup met een redelijk comfortabele 3-0 voorsprong de rust inging. Na de doelwisseling kwamen de bezoe kers sterk terug tot 3-2 dankzij treffers van Marcel Bremmer en Eric Kattenberg. Nadat Van Dam UVS weer lucht had gegeven bracht Victor Klaren de spanning terug (4-3). Hans van Leeuwen be paalde uiteindelijk met een solo dé eindstand op 5-3. Kagia - Voorschoten 1-1 (Ka gia w.n.s.) Kagia hield de wedstrijd met de hoger spelende opponent goed in evenwicht. De ploeg van Robert Suttorp kwam vijf minuten na rust zelf op een 1-0 voorsprong. Een snelle counter van Richard Trompert met Ron Kattenberg rondde de laatste beheerst af. Voorschoten gooide daarna alles op de aanval. Oud-Kagia speler Rob Wijngaarden schoot voor Voorschoten de gelijkmaker bin nen. Wijngaarden was daarna in de strafschoppenserie zo onge lukkig op het beslissende mo ment tegen zijn oude club te fa len. Kagia gaat dus een ronde ver der. TAVV - Rijnsburgsc Boys 1-5 De Rijnsburgers lieten zich in de beginfase aardig verrassen door TAVV. Het is dat de thuis ploeg maar één van de vele kan sen (Frank Aartman) wist te be nutten, anders was de achter stand hoger opgelopen dan 1-0. Pas na dertig minuten slaagden de bezoekers er in het evenwicht te herstellen. Gert van Beelen zorgde voor de ruststand (1-1). Uiteindelijk werd in de tweede helft het klasseverschil met de vierdeklasser duidelijk gemaakt. Van Beelen, Arno Boon, Arie van Dijk en Ronald van Delft voerden de score op tot 1-5. SVOW - Randstad Sport 1-2 In de eerste helft had Randstad Sport duidelijk het betere van het spel. Het veldoverwicht leverde de Voorschotenaren toen ook twee doelpunten op. Cliff Comva- lius en Marcel Groenendijk de den zich gelden. Na de hervatting veranderde het beeld sterk. SVOW kwam terug door een be nutte strafschop van Edwin van Emmerik. In de laatste tien minu ten domineerden de Oude Wete- ringers zelfs, maar tot de gelijk maker kwam de afdelingsploeg MMO - Leidsche Boys 2-2 (MMO w.n.s.) Beide ploegen konden in de re guliere speeltijd geen beslissing forceren. De Hoogmadenaren na men in de eerste helft met 2-0 de leiding. Ed en Eric Borst toonden zich produktief. Na rust zorgde een beter Leidse Boys er voor dat de opgelopen schade ongedaan werd gemaakt. Richard Filemon en Richard Kooien waren daar verantwoordelijk voor. Bij het ne men van de noodzakelijk gewor den strafschoppen vervulde MMO-doelman Jan van Leeuwen een heldenrol. Hij keerde drie elf- metertrappen en werd daardoor matchwinnaar. KRV - Hazerswoudse Boys 5- 3 Omdat beide ploegen voluit op de aanval speelden, kreeg het pu bliek een aantrekkelijke wed strijd én veel doelpunten te zien. De overwinning kwam uiteinde lijk terecht bij de ploeg die daar op het meest aanspraak mocht maken. Voor KRV scoorden Bou- we van Beelen. Peter de Bakker, Fred Verboon, Daan Nooteboom en Jack Nieuwenhuizen. Coen Warnau en Leon Laros (2) vonden het net voor de Hazerswoudena- Valken - RCL 0-12 Het klasseverschil tussen de af delingsclub en de KNVB-derde- klasser werd in dit duel pijnlijk duidelijk gemaakt. Voor rust leg den Ed Grootendorst (2x), Ronald van Wattum en Rini Oosterlee met 0-4 al een solide basis voor de zege van RCL. Na rust maakten de Leiderdorperse scherpschut ters het dozijn vol. Weer Grooten dorst (2x), Leo van de Wetering (2x), Gijs Oppenheimer, Marcel Brasker, Oosterlee en André Zon neveld waren de doelpuntenma- Warmunda - UDWS 0-5 Ondanks de ruime zege speelde UDWS een matige wedstrijd. Warmunda bood de veel te non chalante Leidenaars goed partij en hoefde in het eerste part slechts een treffer van Wim de Roo toe te staan. Pas twintig mi nuten voor het einde vond het sterkere UDWS weer het doel. Ronald van Polanen effende de weg, waarna Steef Pattiapon, Van Polanen en Ed Stikkelorem de zaak afmaakten. Doordat de wis sels reeds waren verbruikt speel de Warmunda de laatste tien mi nuten na het uitvallen van de ge blesseerde Sjaak de Boer met tien man. SJC - Roodenburg 3-3 (Roodenburg w.n.s.) De thuisclub nam dankzij een treffer van Ruud Alkemade een 1- 0 voorsprong, die even later door Mare Helder werd genivelleerd. Helder schoot na de hervatting Roodenburg naar 1-2, waarna Ri chard van der Berg de stand weer gelijktrok. Nadat Marco de Rid der met een ferme kopstoot een afstandsschot van Alkemade in de rebound in het Leidse doel had gewerkt, leek de strijd gestreden. Rob Pret dacht daar echter an ders over en schoot Roodenburg naar de strafschoppenserie, die door de Leidenaars werd gewon nen. SVLV (zo) - FC Lisse (zo) 0-3 SVLV speelde met zes invallers om enkele basisspelers te sparen voor de klapper van aanstaande zondag tegen Randstad Sport. De Voorschotenaren probeerden er toch het beste van te maken en speelden de eerste 45 minuten een redelijk evenwichtige partij. De zege werd uiteindelijk terecht door Lisse opgeeist. Dennis Hoogendoorn. Henk Wassenaar en Erwin Hoogendoorn scoor den. Ter Leedc - SJZ 1-2 In deze leuke partij kregen de Sassenheimers legio kansen om de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. Slechts Rene de Vogel wist het Zoêterwoudse net te vin den. maar Eric Grosman en Hans Verkuylen misten riante kansen. Na rust speelde Ter Leede uiter mate zwak. waardoor Carlo van Nierop de winst voor SJZ kon veiligstellen. De Sleutels - Leiden 0-6 Hans Tisseur keek niet op van de nederlaag van zijn ploeg tegen tweedeklasser Leiden. "Gezien het klasseverschil is dit een vrij normale uitslag", aldus de trainer van De Sleutels. Wel plaatste hij kanttekeningen bij de strafschop die door Rob Bink werd verzil verd. "Zeer onterecht", was zijn mening. Daarna werden de gast heren op het conditionele vlak ge heel door de bezoekers overlo pen. Maurice van Berkel (3x), Paul Kerkhof (afstandsschot) en de van vakantie teruggekeerde Pedro Hilliger bepaalden de eind stand op 0-6. Oegstgcest - Katwijk 0-2 Arbiter Bekker was in dit duel de gebeten hond. Nadat Oegst- geestenaar Rein Grooters in het Katwijkse strafschopgebied on reglementair was gevloerd, wei gerde hij een strafschop toe te kennen. Direct daarop scoorde Pim Langeveld 0-1 voor de Kat- wijkers, wat de druiven wel heel zuur deden smaken. Hoewel het geen vuist kon maken won Kat wijk verdiend. Marco van der Plas (terug na een langdurige blessure) maakte aan alle onze kerheid een einde: 0-2. LEIDEN De twee gedaanten die VNL gisteravond aannam maakten Docos vreselijk aan het schrikken. De eerste, dat van een vlot combinerende ploeg, was op slag van rust goed voor de dik verdiende gelijkmaker (1-1). De tweede, dat van een knokkend team, was in de tweede helft voldoen de om die gelijke stand te handhaven. Op het moment dat de zenuwen in bedwang gehouden moes ten worden, ging de Vfietclub alsnog onderuit. Eén misser in de noodzakelijke strafschoppenserie betekende de uitschakeling in de LD-cup. De dreumes werd dus toch versla gen, maar de Haagse bluf die de nieuwe trainer Koos Schouten be zit, blijkt nu al te zijn overgeslagen op de spelers. Dat leidde er zelfs toe dat Docos tijdens de wedstrijd zijn frustraties begon af te reageren op scheidsrechter Reyneveld. Toege geven, de man floot erbarmelijk, maar de derdeklasser diende toch vooral de hand in eigen boezem te steken. Dat deed laatste man Luc Kok, die zelf wegens schelden door de ar biter vermanend was toegesproken, pas na afloop. "We waren helemaal van slag af. Dat ga je dan afreageren op de scheidsrechter. Hartstikke fout natuurlijk, maar het gebeurt. De oorzaak? Die ligt met name op het middenveld. Dat is veel te aan vallend ingesteld. Alleen Cock (van Boheemen, red.) verdedigt nog mee. Van mij mag Peet Koot terug komen. Dan is er wat meer even wicht op het middenveld". Nu wiebelde Docos de hele avond als een duizelige koorddanser op een heel dun touwtje, maar duvelde er uiteindelijk toch niet af. Daar voor miste VNL net de precisie, ook al omdat centrumspits Michel Schouten, de zoon van de trainer, wegens een spierblessure aan het linkerbeen ontbrak. Het spel oogde fris, maar werd, op één keer na, niet van de juiste voortzetting voorzien. Kok: "Toch is het een goed ploegje. Ze speelden ons bij vlagén helemaal weg". Waarmee Schouten, die vooraf had gesteld dat zijn team Docos wel aankon, zijn gelijk kreeg. "Inder daad. We hebben dat in elk geval in de eerste helft laten zien. Daarna, toen we onder druk kwamen te staan, was dat over. Toen was het weer werken geblazen. De rust en het overzicht waren er niet meer. Maar dat is toch geen schande?" Schaamrood Het was eerder Docos dat met het schaamrood op de kaken afdroop. Overigens had het er aanvankelijk alle schijn van dat die ploeg pro bleemloos de volgende ronde zou binnenstappen. Al na een paar mi nuten lag de bal, na een schot van Rick Hamerlinck, achter doelman Paul Goulmy: 0-1. Nadat Hans van Marwijk kort daarop door dezelfde Goulmy was gestuit, was het echter maat: 1-1. over voor de bezoekers. VNL kreeg de ruimte om te combineren en maakte daarvan dankbaar gebruik. Docos had dus 45 minuten om het klasseverschil alsnog in cijfers uit te drukken, maar dat lukte niet. Voor vorig seizoen LDWS nog pleegde te spelen, bekwam VNL slecht. Ton Lakenberg bracht daar ongewild toch het klasseverschil tot uiting. De voorstopper van VNL faalde als de werd opgestreken. Frans van der my een voortreffelijke sluitpost be- Doelman Stefan Harteveld stopte tt j3e_ za^ de slap ingeschoten bal. De verhuizing naar het veld waar HERMAN JOUSTRA Toch duurde het nog tot vlak voor al door het harde werken van de rust voordat de verdiende beloning thuisploeg, die bovendien in Goul- Het door ernstige financiéle zor gen gekwelde Bordeaux is een speelbal van de politiek gewor den. Jacques Chaban-Delmas, burgemeester van de Franse wijnsta'd, heeft gisteren de socia listische oppositie vijf dagen de tijd gegeven een financierings plan te bedenken, dat voorziet in ongeveer 50 miljoen gulden aan liquide middelen. "Als ik eind deze week dat be drag niet op tafel heb liggen, on derneem ik zelf actie om de club van de ondergang te redden", dreigde Chaban-Delmas, voorma lig minister-president en fervent aanhanger van Bordeaux. De bur gemeester eiste tevens het ver trek van de omstreden voorzitter Claude Bez, tegen wie een juri disch onderzoek loopt wegens grote financiële malversaties. De schuldenlast van het roem ruchte Bordeaux, de club van in ternational Wim Kieft, wordt ge schat tussen de 50 en 75 miljoen gulden. Op de ranglijst neemt Bordeaux na acht wedstrijden de veertiende plaats in. De Belgi sche trainer Raymond Goethals werd al na drie duels ontslagen. De voormalige bondscoach zou na het wegsturen van Bez bij Bor deaux eventueel kunnen terugke ren op de bank. ADVERTENTIE Anderlecht beleeft barre tijden Voetbaltoumee Litouwers verboden De Litouwse voetbalclub Chal- giris Wilna wil een tournee ma ken door Zuidafrika. De speel- mogehjkheden in eigen land zouden ontbreken. Het Olym pisch Comité van Litouwen, de voetbalbond en het ministerie van buitenlandse zaken van de Baltische staat verbieden de trip echter voorlopig. 'N KRANTENWIJK BEN JE NIEUWSGIERIG? WILFRED EN ANTOINETTE VAN LEIDSCH DAGBLAD VERTELLEN JE ER ALLES VAN: 071-161323 Het seizoen in België is vier speel dagen oud en Anderlecht heeft nog maar drie punten. Van Club Luik en FC Antwerp werd verloren, tegen Cercle Brugge bleef het 0-0 en al leen van Sint Truiden werd gewon nen. Met andere woorden: het zijn barre tijden voor de paars-witte top club uit Brussel en zijn trainer Aad de Mos. "In de spelersgroep en de trainersstaf is het nog rustig. Maar de druk van buitenaf, van de sup porters en van de pers, wordt steeds groter", schetst Graeme Rutjes, dit seizoen nieuw bij Anderlecht, de stemming in het Astrid Park. Heb je de indruk dat De Mos al op de wip zit? Rutjes: "Dat wordt van alle kan ten gesuggereerd. Maar binnen de club is er nog niets van te merken. Ik zou het ook onterecht vinden als hij zou worden, ontslagen". Kun je ook iets aan De Mos mer ken? Rutjes: "Nee, hij maakt een vry Het Westduitse boulevardblad Bild heeft in zijn editie van deze week enige cijfers bekend gemaakt over de indiensttreding van de vroegere Duitse bondscoach Franz Beckenbauer bij Olympique Marseille. Volgens Bild heeft Bernard Tapie, eigenaar van de Franse voetbalclub, de Westduitser een salaris toegezegd van bijna een half miljoen gulden per maand. Buiten dat vaste inkomen heeft Tapie voor zijn nieuwste werknemer ook een paar bonussen klaar liggen. Voor het prolongeren van de Franse titel ontvangt BeckentJauer een premie van ruim een miljoen gulden. Het veroveren van de Europese beker voor landskampioenen is de Fransman een bedrag van 5,5 miljoen gulden waard. Verblijfskosten hoeft Beckenbauer ook niet te hebben in de havenstad. Tapie zou zijn jacht van 74 meter lang geheel ter beschikking hebben ge steld van de Westduitser. Beckenbauers assistent Holger Osieck hoeft in Marseille ook niet van de bedeling te leven. Hem is een inkomen in het vooruitzicht gesteld van 1,6 miljoen gulden per seizoen. ontspannen indruk. Ik heb hem bij Mechelen ook meegemaakt, ik vind hem nu zelfs rustiger dan toen". Jij zegt dat het in de spelersgroep nog vrij rustig is, maar alle kritiek kan jullie toch onmogelijk onbe roerd hebben gelaten. Rutjes: "Natuurlijk niet. Maar we proberen de zaak zo rustig mogelijk te houden. Als een instituut als An derlecht na vier wedstrijden op drie punten staat, dan krijg je kritiek, lo gisch. Goede kritiek is ook niet erg; die kan alleen maar opbouwend werken. Maar de kritiek die wij nu krijgen is in veel gevallen ongefun deerd en nogal hard. In deze mate heb ik het nog nooit meegemaakt". Heeft Anderlecht ook een vijfde kolonne? Rutjes: "Net als bij Ajax is die bij ons ook aanwezig. Je weet hoe dat gaat bij clubs als Anderlecht en Ajax, iedereen bemoeit zich ermee. Kleine clubs kleine problemen, gro te clubs grote problemen". John van Loen heeft het in de Bel gische media ook nogal te verduren. Rutjes "Bij Anderlecht wordt een spits beoordeeld op het aantal doelpunten dat hij maakt. Ja, en als je niet sco< rt dan krijg je dat". Speelt hij ook niet goed? Rutjes „Ik denk dat hij nog aan het Belgische voetbal moet wen nen. Hij is een beetje te statisch". Deel jijzelf ook in de malaise? Rutjes: "Dacht ik niet. Ik heb me snel aangepast en heb het gevoel dat ik hier al jaren zit. Ik sta samen met Wim Kooiman in het centrum van de verdediging; dat gaat goed". Rutjes: "Nee. zeker niet. Als je eenmaal een beslissing hebt geno men, moet je daar later trouwens ook niet meer over zeuren. Wat heeft het nou voor zin te zeggen was ik nog maar bij Mechelen. Er is ook nog ni t zoveel aan de hand We voetballen niet eens zo slecht, er worden alleen enorm veel kansen gemi.^t We hebben /elt al twee nalty's gemist; dat heeft ons drie punten gekost. We hebben gewoon een ongelukkige seizoenstart gehad en te veel punten laten liggen". VRIENDSCHAPPELIJK Engeland - Honganje 3-1Denemarken - Wales 1- 0 64 Bnan Laudrup 1-0 Toeschouwers 0700 EK ONDER 21 JAAR Groep 2: Zwitserland Bul garije 0-2 (0-0) 52 Donkov 0-1. 85 Yotov 0-2. Schotland Roemenie 2-0 (1-0) 36 Jess 1-0, 70 Booth 2-0 Toeschouwers 2000 Groep 3: Sov- letunte - Noorwegen 2-2 (1-0) 15 Onoko 1-0. 40 Strand 1-1, 71 Eftevaag 1-2. 81 Bekkenar (straf- schop) 2-2 Toeschouwers 2000 Groep 6: Fin land - Portugal 0-1 (0-1) 32 Fihpe 0-1 Toeschou wers 1100 lathi EK onder 21 jaar Fmlano -Por tugal 0-1 (0-1)32. Fikpe 0-1 Toeschouwers 1100 WK PAREN GENÉVE 1 Fernandez-Graupera (Spa) 117.3 procent. 2 Gwmner-Pawiik (Pol) 116.7. 3 Feichtmger-Stral- ner(Oos) 116.4.10 Ten Brmk-De Vrmd 112.8. 38 Jansma-Van Wel 107.1.60 De Jong-Muller 104.2, 122 Pauiissen-Ramer. 153 Reöattu-Van Oppen 179Kirchhoff-Maas Vrouwen: 1 Deior-Lise (Fra) 126.4 procent, 2 Eythorsdot-McGreal (IJs) 120.1. 3 Biouquit-Guiilaurnm (Fra) 117.8. 4 Arnolds- Vriend 114.5. 24 Schippers-Van de Pas 106.0. 47 Ipenöurg-Van Winkel 100,9. 67 Bakker-Giel- kens 94,7, 77 Mulder-Van der Spek Bi| de senio ren plaatsten Piet Borst en Toos Bongers zich voor de finale, evenals Kees Kaiser en Jaap Kokkes HILVERSUM Eerste koers. 2000 m 1 Energy Lucswolie (M. Huel) 2.38.8 - 1 19.4. 2 Eltrossa Ashton. 3 Ex press Bellwood Toto winnend 1,00, plaats 1,30, 1,90, koppel 9,20, trio 47,40 Tweede koers, 1609 m: 1. Daan (W Strooper) 2.07,5 - 1 19,2, 2 Ever- win Alone, 3. Delicious Pride Toto winnend 4,90, plaats 2.00, 1.80, koppel 6.20, trio 89,40 Derde koers, 2000 m: 1. Deter Morgan (R Heynen) 2.39,9 - 1 20,0, 2. Esperanza Guapa, 3 Eva Kie- vitshof, 4. Evito Ruimzicht Niet gestart Celester Toto winnend 5,20, plaats 2.00,3,30, koppel 8,80, trio 60.70, kwartet 248,10 Vierde koers. 2440 m 1 Passing Action (H. Langeweg) 3.17,1 - 1.20.8. 2. Dart Bonm, 3. Dallas Cede Niet gestart Called to Gain. Toto winnend 2,30, plaats 2,80, 5,10. koppel 47,30, tno 292,70 Vijlde koers, 2000 m 1 Delight Nobo (J. Baijle) 2 36.4 -1 18,2, 2. Celerite d'lvens. 3. Chris Wieimga. Toto winnend 1,90, plaats 1,70,4,30, koppel 11,10, tno 118,90 Zesde koers, 2000 m 1. Comeet Ruimzicht (H Mol) 2 30,7- 1 19.4,2 Donar, 3 Awilka, 4 Buddy Niet gestart Björn Tulpenburg. Benelux Toto winnend 3,50, plaats 2,80. 4.20. koppel 14,50. tno 906.10. kwartet niet gespeeld. Zevende koers, 2000 m 1 Carl Buitenzorg (A de Wrede) 2 39,6 - 1.19.8, 2 Cassanova Boy. 3. David Morgan Toto winnend 1,30. plaats 1,20, 1.60. koppel 4.30. tno 9,10 Achtste koers, 2000 m 1 Ygor Peterhof (G. van Eykelenborg) 2 41.6 - 1 20,0, 2 Benny Janet, 3 Wez Warber Toto winnend 11,60. plaats 3.00. 2.10, koppel 27.20. trio 326,20 Negende koers, 1609 m 1 Fredeneke Norg (A van de Wall 2 07.3 -1 19,1,2 Fatal Action, 3 Freiia8teenwi|k.4 Fe'- ce Jubilee Toio winnend 2.70, plaats 1.70. 2.40. 3.20. koppel 12.70, trio 160,90, kwarlet 1 448,80 Tiende koers. 1609 m 1 Briesly (A Groenegwe- gen) 2 04.6 - 1 17,4. 2 Always Agam. 3 Bliksem Toto wmnend 3,70, plaats 1,70.2,10. koppel 6,10, trio 55,70 W-5 (2-12-7-6-1) f 234.20. Omzet totai.sator t 238 968.00 SUPERLIGA Eerste ronde Groep A: Joegoslavië - Frankrijk 6-1 Groep B Polen - Bondsrepubliek 2-5 MASTERS VEB: P. Wessels - J Paauw 6-1,6-0, MEB: J W Lugthart-M Visser 6-2, 6-4 VEC: J Zonnevylle- I Kruit 6-3,7-6: S Faas - C Smaal 4-6,6-2,6-2. K Dirkse-J.Verhoef!6-1,7-6,N Faas-A vanNoort 6-4, 5-7.7-6, MEC: B de Brum - M Verkerk 6-4, 6- 0; P Kleian - X Hertzman 3-6, 6-3, 7-6, VED: Y Schoordijk - L Colson 4-6, 6-1, 6-4; J Mens S Sjaardema6-2.7-6; Y van Hensbergen - J Peter sen 6-2, 6-0. MED: P Wijffelman J W Gili|amse 2-6, 6-2, 7-6; B Blok - S Adriaansen 2-6, 6-4, 6-2, A. Stadt-D Noppen 6-3,1-6,6-4, H. v/d Mark - A Balk 6-1, 6-4. VDD30+: T van Santen/C. Voor bergen - A. Snellenberg/H Verhage 6-7, 6-2. 6-1 H. de Vries/J Meeuwsen -1 Knol/H. Verwoert 3-6, 7-5, 6-4; H Fleischeuer/G. Renders H, Wenzel/L Kraayenhagen4-6,7-5,6-4;W Koopman/M Kan tebeen - M. Kesteloo/T van Boxsel 6-3, 6-3, D Kosler/E. Dirksen - W v/d Meer/D de Ruyler 6-2. 7-6; E van Btezen/H Bonnet I. Geus/M. Zuidam 6-1, 7-6; H van Haaster/Akerboom G de Bruyn/M Fillié 6-1, 6-1 MDD30+: J van Duyn/B. Logger - E. van Egmond'D Remery 6-1, 6-2, D v/d Neut/J Langstraat - H Feunekes/E Zuidmeer 6-4, 6-4 H Paasman/E Roderkerk - T SerlierfT Poots 6-2. 6-4 GENÊVE Eerste ronde: Hlasek (Zwi) - Streiba (Tsj) 6-4 6-3, Skoff (Oos) - Bergstrom (Zwe) 6-4 6-4. Va|da (Tsj) - Riglewski (BrD) 7-6 6-3, De la Pena (Argj - Orsa- nic (Arg) 7-5 2-6 6-2, Gunnarsson (Zwe) - Motta (Bra) 6-3 3-6 6-4, Leconte (Fra) - Cunha-Silva (Por) 6-3 6-4. Furlan (Ha) - Prpic (Joe) 6-1 6-7 6-4, Cane (ita) - Clavet (Spa) 6-3 6-1Rosset (Zwi) - Al- bano (Arg) 6-4 6-2. Camporese (Ita) - Oresar (Joe) 6-4 6-4 BORDEAUX Eerste ronde: Carboneil (Spa) - Wuyts (Bel) 6-1 6-3. Santoro (Fra) - Brown (VSt) 6-1 6-2, Ivan.sev.c (Joe) - Apansi (Spa) 6-7 6-1 6-3. Benhabiies (Fra) - Masso (Arg) 6-2 6-1. Agenor (Hai) - Boetsch (Frai 6-1 7-5. Champion (Fra) - Aquiiera (Spa) 6-2 5-7 7- 6. Nydahl (Zwe) - Pisto'esi (ita) 3-6 7-6 6-4. Forget (Fra) - Fleunan (Fra) 7-5 3-6 6-2. Duncan (VSt) - Piokne (Fra) Piolme geeft op bi| stand 6-3 3-2, In- garamo (Arg) - Arrrese (Spa) 6-7 6-2 6-4. Noah (Fra) - Tulasne (Fra) 6-4 6-2. Perez-Rotdan (Arg) - Bahrami (Iran) 7-6 6-2 WERELDBEKER JEUGDTEAMS ROTTERDAM Meisjes: Nederland - Japan 3-0 (Kamstra Tok - wa 6-1 6-2, Niemantsverdnet - Nagatomi 6-3 6-1. KamstraNiemantsverdriei - Nagatomi/Nagatsuka 6-2 6-2). Bondsrepubl ek - Brazib* 3-0, Joegosla vië - Thailand 3-0, Tsjechostowakije - Canada 2-1 Chma - Zuid-Korea 2-1Verenigde Staten - Zimba bwe 3-0, Frankri|k - Paraguay 2-1Sovjetunie - Ar gentinië 3-0 Jongens Argentinië Zuid-Korea 2- I, Zweden - Chili 3-0. Australië - Brazilië 3-0. Frankrijk - Japan 3-0 RONDE VAN DE EG Vrouwen Amatours en prots Koblenz - Pirmasons: i Vanderaerden (Bel) 204 km tn 5 21 24 (gem snelheid 38 083 km/u). 2 De Wilde (Bel). 3 Francois Simon (Fra). 4 Ekimov (Sov), 5 Skibby (Den), 6 Gerritsen, 7 Jalabert (Fra), 8 Gayant (Fra), 9 SHva (Por), 10 Preissier (DDR), 18 Bouwmans allen zelfde ii|d Klasse ment: 1 Gayant 22.12.10, 2 Jaiaberi 0 01, 3 Skibby 0 01,4 Bouvatier (Fra) 0.10. 5 Bouwman-, 0 13,6 Rouxel (Fra) 0 13. 7 Arnould (Fra) 016.8 De Wilde z t9 Bruyneel (Bel) z t10 Manm (Fra) 0 20 11 Arntz 0 24 Zesdo otappo Idar-Obcr- stein - Pirmasons: 1 Van Moo'sel 96,5 km in 2 36 39 (gem snelheid 37 535 km/u), 2 Ma-sai (Fra) 0 01, 3 Loohuis 0 03, 4 Viks'edl (Fm) 0 05. 5 Lucas (Fra) 0 06. 6 Schop z l7 Bandmi (ita) z t8 Bonanomi (Ita) 0 14, 9 Van Dfx 4 12. 10 Ch.appa (ita) 4 23. 15 Groen 4 30 Klassomcnt: 1 Marsal 15 34 312 Vikstëdl 0 31.3 Van Moo'- sel 0 37, 4 Bandmi 0 40, 5 Schop 0 51, 6 Lucas 2 02, 7 Bonanom. 2 10. 8 Odm (Frai 5 21. 9 Werckx (Bel) 6 00. 10 Le Gal (Fra) 6 07 RONDE VAN CATALONIÊ Vijfdo rit, Port del Compte - Manllcu (Spa) 169 km m 4 15 02 (gem snelheid 39 901i. 2 Lejarreta (Spa). 3 Cuo no (Spa). 4 Deigaco (Spa) alien ze 'de t.|d ais Gaston 5 Vargas (Coi) 1 04, 6 Echave (Spa) i 04, 7 Claveyroiat iFra) 1 54. 8 Laguia (Spa), 9 A.a (Spai. 10 Kei der) zelfde tijd a's Claveyroiat 54 Breu-nk 6 52 55 Lubberding z t66 Van Orsouw (Ned) 9 20. 78 Fignon (Fra) z t85 Rook» z t87 Van Aert z t 89 Verhoeven zt. 119 Dekker 14 20 129 Ja- kobs 2121, 130 Hermans zt 140 Talen zt. Klassement i Cuömo 19 34 06. 2 Lejarreta 026. 3 Gaston z t 4 Detgado z t5 Vargas 1 35. 6 Echave 1 56, 7 Aja 2 20 6 R-co 2 52 9 Montoya (Spa) 2 54. 10 Kelly 2 57. 26 Breukmx 7 55.41 Roos 13 57.65 Van Orsouw 20 59. 72 Van Aert 22 34. 77 Fgnon 24 32, 87 Lubberdmg 27 17 104 Veihoeven 32 32. 122 Jak&bs 39 57. 135 Hermens 49 13. 138 Dekker 51 21.140 Ta len 56 36

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23