Sl mm hoi iij» SPOwTV Rijndelfland voor behoud middenvak MIDI-SET VOOR MINI-PRIJS 5" Lg_0 0__£ r- i mcGasooL 13<9Xr Van Moorsel zet succesreeks voort Marco Visser redt het niet op Masters John de Wolf viert rentree Brian Laudrup zorgt voor Deense zege Verpletterend verlies KNS Simpele zege Grasshoppers op Dunldnn ai IkJI WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1990 SPORT PAGINA 21 PIRMASENS (RTR) - Eric Vanderaerden boekte gisteren zijn ne gende overwinning van het seizoen. De Belgische renner uit de ploeg van Jan Raas schreef in Pirmasens (BrD) de zesde etappe van de Ronde van de Europese Gemeenschap op zijn naam in een tijd van 5.21.24. Redactie: Rob Onderwater en Rob van der Zanden Vanderaerden, tijdens de Tour de France gediskwalificeerd wegens het vastklampen aan een auto in de bergrit naar l'Alpe d'Huez, toonde zich in de eindsprint van de 204 ki lometer lange etappe oppermach tig. Etienne de Wilde werd tweede, Francois Simon derde. De Neder lander Marco Gerritsen eindigde als De etappe kende een uiterst rus tig verloop. Pas in de slotfase kwam er enig leven in het peloton. De Fransman Thierry Laurent leek in de laatste twee kilometer de beslis sende demarrage te plaatsen, maar werd 150 meter voor de finish inge lopen door de jagende meute. Van deraerden benutte de springplank vervolgens feilloos. De Nederlandse vrouwen doen het in de Tour Feminin uitstekend. Leontien van Moorsel zorgde in de zesde etappe, over 96 kilometer van Idar-Oberstein naar Pirmasens, voor het derde dagsucces. De twee voudige wereldkampioene won met overmacht de eindsprint van een groepje van acht renners, dat ruim vier minuten eerder dan het peloton over de streep ging. Klassements leider Catherine Marsal werd twee de op één seconde. Agnes Loohuis moest drie seconden toegeven op Van Moorsel. In de algemene rangschikking bleef Van Moorsel steken op de der de plaats, met zes seconden achter stand op de Finse Vikstedt en 37 op Marsal. Vier Spanjaarden gaven de vijf de etappe in de Ronde van Catalo- më over 170 kilometer gisteren kleur. Op de flanken van de Alto de Bracons, een berg uit de eerste cate gorie, reden Gaston, Lejarreta, klas- KOPENHAGEN (SID) - Het Deen se voetbalefltal heeft gisteren in Ko penhagen gewonnen van Wales, 1-0. Beide ploegen bereidden zich in de vriendschappelijke ontmoeting voor op de kwalificatie-wedstrijden voor de strijd om het Europees kampioenschap. De 8700 toeschouwers zagen wei nig hoogstaand voetbal. Denemar ken, dat de WK in Italië ternauwer nood miste, kon voor eigen publiek niet imponeren. Brian Laudrup was één van de weinige uitblinkers. Het doelpunt van de speler vanBayern München werd in de 64e minuut voorbereid door een andere voet baller die in de Bundesliga speelt, Andersen van 1. FC Köln. Portugal moet voor de voetbal interlandwedstrijd van vandaag te gen Finland drie belangrijke spe lers missen. Arthur Jorge, de mana ger van Portugal zal voor de wed strijd geen beroep kunnen doen op Futre, Neves en Semedo. Zij kam pen met blessures. Het is de eeste kwalificatie-wed strijd voor het Europese kampioen schap in groep zes. Nederland is ook ingedeeld in deze groep, even- sementsleider Cubino en Delgado weg uit het peloton. In de laatste 25 kilometer toonde Delgado de meeste strijdlust, maar zijn drie mede-vluchters lieten de voormalige winnaar van de Tour de France niet ontsnappen. De sprint van het kopgroepje werd gewonnen door Inaki Gaston, in dezelfde tijd (4.15.02) gevolgd door Lejarreta, Cu bino en Delgado. Cubino behield in de algemene rangschikking zijn voorsprong van 26 seconden op de andere drie Spanjaarden. De Nederlanders kwamen op rui me achterstand in Manlleu aan. Erik Breukink was op de 54ste plaats de minst slechte, met een achterstand van 6.52 minuten op de winnaar. als Griekenland en Malta. De Fin nen hebben veel ontzag voor Por tugal. „Dat Futre niet speelt bete kent voor mij niet zo veel. Portugal heeft gewoon een goed elftal", zei Jukka Vakkila, de trainer van Fin land. Volgens hem is het land favo riet in groep zes. Finland kent enkele wijzigingen in de selectie in vergelijking met de vriendschappelijke wedstrijd tegen Tsjechoslowakije op 29 augustus. Deze eindigde in 1-1De selectie van Finland ziet er als volgt uit: Huttu- nen, Rovio, Europaeus, Remes, Holmgren, Heikkinen, Kanerva, Hemd Het is even voor half drie, afge lopen zondag. Het elftal van FC Rijnland 6 betreedt het veld voor de eerste competitiewed strijd tegen Altior 10. In een oud shirt van ZLC, een geel broekje van ZLC en met oranje kousen. Inderdaad, van Oranje Groen, de andere vereniging die is op gegaan in FC Rijnland. Een bont gekleurd, maar allesbehalve fraai visitekaartje van de fusie club. Het lijkt wel een veredeld café-elftal. Waar is het officiële clubtenue dat aan elke speler is beloofd bij aanvang van het nieuwe seizoen? "Dat is er nog niet" Bram Duk, bestuurslid van FC Rijnland, zegt het met moei te. De vereniging was half april met Wijnand Sloos de levering overeengkomen van een com plete outfit voor zeventien teams. Samen met hem werd een folder doorgenomen. De shirts (geel met groene zijkan ten en groene manchetten), broekjes (groen) en kousen (geel met een groene streep) werden utgezocht. Ongeveer 220 tenues. Ruim van tevoren. Dat kon niet misgaan. Leek het. Duk: Kort daarna zijn bij ons in de kantine de eerste modellen ge showd. Iedereen vond het prach tig. Alleen het broekje werd afge keurd. Daar zou een ander stofje voor komen. We hebben gewacht tot vlak voor de competitie en toen was er nog niets. Ja, alleen voor de eerste twee elftallen en voor een jeugdteam". Dus haalde de club voor de overige teams maar wat oude shirts uit de kast. Het bestuur schreef een brief aan Sloos en organiseerde vorige week een gesprek. Duk: "Hij zei dat hij niet kon leve ren. Het lag aan de leveranciers. De stof voor het broekje was op. En het schijnt moeilijk te zijn om speciaal shirts te laten maken. In ons geval moest er FC Rijn land op gedrukt worden. Het heeft in elk geval weinig zin om met iemand anders in zee te gaan. Dan duurt het weer een paar maanden". Maar het geduld is zo onder hand wel op. Hoe lang wordt dat nog op de proef gesteld? Niet lang meer, volgens Wijnand Sloos. "Alles is vrijdag klaar. Dat zeiden ze tenminste bij de leve rancier. Ik denk dat ze van hun Zege rugbyteam HILVERSUM (ANP) - De Neder landse rugbyselectie heeft gister avond in Hilversum een oefenwed strijd tegen de nationale studenten- ploeg met 36-6 gewonnen. Het be trof een voorbereidingswedstrijd op de finalepoule van de Europese zone voor de wereldbeker, die van 30 september tot 7 oktober in Italië wordt gespeeld. Jarvinen, Hjelm, Myyry, Tau- riainen, Paavola, Tarkkio, Rinne, Paatelainen, Lipponen, Petaja, Lit- man. De vermoedelijke opstelling van Portugal is: Louro; Velosos, Ferreira, Venancio en Fonseca; Pin to, Barros, Paneira en Andre; Aguas en Cadete. Ajax speelt volgende week dinsdag niet tegen AC Milan. De ge meente van de Italiaanse stad heeft, als eigenaar van het veld van San Si- ro, de wedstrijd verboden. De gras mat van het stadion, waarop ook tij dens de wereldtitelstrijd werd ge speeld, is zeer slecht. kant niet al te vooruitziend zijn geweest. Aan de ajxdere kant: een leverancier is ook weer af hankelijk van andere mensen. Ik heb geen zin om namen te noe men. Die mensen werken zich een slag in de rondte. Het is in elk geval geen unicum dat de spullen te laat komen. De trai ningspakken voor het Neder lands elftal bijvoorbeeld zijn er nu pas. Vier maanden te laat. Ze waren bedoeld voor het WK. In tachtig tot negentig procent van de gevallen wordt er te laat gele verd". Wijnand Sloos, de leverancier, of de leverancier van de leveran cier? De vraag is nu wie er in zijn hemd staat. In elk geval FC Rijn land niet. Dat staat nog steeds in het hemd van ZLC. Of van Oran je Groen. Bedankje De kans was weliswaar piep klein, maar de atleten van AV Holland hadden afgelopen zon dag het vege lijf kunnen redden. Nog voor de allesbeslissende confrontatie om degradatie naar de tweede klasse af te wenden werd de Leidse ploeg in feite al kopje onder geduwd. Oorzaak: de afwezigheid van Gert Jan Palm, de talentvolle, maar als 'enfant-terrible' bekend staande hordenloper. Willem Jan van Vliet, de technische man bij AV Holland, verkeerde in de veron derstelling dat Palm deelgenoot zou zijn van de Leidse afvaardi ging, maar op de vroege zondag morgen was de atleet in geen velden of wegen te bekennen. Misschien had-ie zich verslapen, dus een telefoontje dan maar. Palm was/werd wakker, maar was zeker niet van plan om zich bij de AV-afvaardiging aan te sluiten. Hij had per slot van re kening twee weken geleden zijn lidmaatschap opgezegd. Die opmerking deed even pijn. "Dat wist ik dus niet", stond de technisch coördina tor met een mond vol net ge poetste tanden. Mooi boeltje daar bij AV Holland. Pal voor de belangrijkste wedstrijd van het seizoen blijkt de leiding niet op de hoogte van een opzegging, die op zichzelf al de nodige vraagtekens oproept. Want is het vlak voor een alles-of-niets duel niet een beetje lullig om een bedankbriefje te sturen? "Ach, als ze me echt nodig had den gehad, was ik heus wel bij gesprongen, maar ik kon ge woon niet weg vanwege m'n Visser heeft het in zijn tweede partij in het mannenenkel B opnieuw niet kunnen redden. Lugthart won de eerste set soepel met 6-2, waarna Visser in de tweede spelreeks even mocht tegenstribbelen: 6-4. Theore tisch kan Visser het weekeinde nog wel halen, maar dan zal of Lugthart of Tom Bulters alle partijen moeten winnen, waarna Visser Onno van Paridon van het lijf moet houden, die dan op zijn beurt weer één van voornoemd tweetal moet verslaan. Kortom, de Oegstgeestenaar kan zijn rackets gaan opbergen. In het vrouwenenkel B werd de eerste partij gespeeld. Wessels, één van de favorieten, liet weinig kans aan Jacqueline Paauw: 6-1, 6-0. De Leiderdorpse zal nu van heel goede huize moeten komen om nog de laatste vier te bereiken. Waren de partijen in B in het ge heel niet spannend, in C en D vielen diverse driesetters te zien, waarbij een tiebreak vaak de beslissing moest brengen. In het mannen- enkel C behaalde Patrick Kleian eindelijk een zege op zijn angst- gegner Xander Hertzman. De Lisse- naar moest daarvoor wel acht matchpoints overleven, alvorens de partij op zijn eerste wedstrijdpunt uit te maken: 3-6, 6-3, 7-6. Bennie de Bruin dulde Mickel Verkerk tot 4-4 naast zich, waarna de favoriet ver snelde. Verkerk scoorde geen enke le game meer: 6-4, 6-0. In het vrouwenenkel C ging de als eerste geplaatste Ingrid Kruit meteen in haar eerste wedstrijd on deruit. De Merenwijkse had de pech Joan Zonnevylle te treffen, die van alle spee sters het meeste wed strijdritme heeft, omdat zij in Oegst- geest vori ,e week een dertig-plus- toernooi kon spelen. Daarnaast is Zonnevylle voor jonge opponentes altijd lastig te bespelen. Het wekte dan ook niet echt verbazing, dat de Leiderdorpse de wedstrijd winnend afsloot: 6-3. 7-6. Kruits maatje Ju dith Verhoeff kwam ook al niet tot een zege. Kim Dirkse, die volgens insiders een week lang op aanval lend tennis heeft geoefend, hoefde niet al te lang op het gravel te ver blijven: 6-1, 7-6. Afgrond Dat moest de tweeling Faas wel. Ca- riene Smaal ontfutselde Sandra Faas de eerste set met 6-4, maar moest daarna toch nog vrij ruim haar meerdere erkennen in de de oudste van de tweeling. De andere werk. Zondag moest ik op de Lei- dato staan, ik kon daar vanwe ge ziekte van een collega gewoon niet gemist worden legt Gert Jan Palm uit. Blijft onomstotelijk overeind dat AV Holland was gehandicapt en bij voorbaat gedoemd was te degra deren. Palm: "Nou, ze zijn echt niet door mij gedegradeerd. Dat heb ik al lang zien aankomen. Er zijn geen trainers en er is nauwelijks or ganisatie. Daarom liep de moti vatie bij mij terug. De laatste maanden heb ik dan ook nauwe lijks getraind. Het hoefde niet meer voor mij, de club ligt ei gen- lijk een beetje op z'n kont. Ze vroegen me nog wel of ik voor de competitie wilde blijven uitko men. Dat heb ik gedaan, maar twee weken geleden heb ik toch maar m'n lidmaatschap opge zegd". Het bedankje werd gestuurd naar de ledenadministratie. De bus evenwel niet geleegd omdat de daarmee belaste Jannie Cam- bier vakantie vierde. Daardoor werd Willem Jan van Vliet niet op de hoogte gesteld van de af zegging van Palm. Van Vliet: "Echt rouwig ben ik er niet om, want ook met hem hadden we het niet gered. Maar het is een veeg teken als mensen vlak voor een wedstrijd opeens afzeggen. We zullen ons daarover moeten beraden binnen de club. De de gradatie zegt op zichzelf al veel. De oplossing van dat probleem Misschien moeten we voort in alleen verder met minder, maar wel goedwillende atleten". Dijenkletser Dat was lachen, zondag in de kantine van Leidsche Boys. Een zich als spreekbuis voorstellend lid van de nieuwbakken vierde klasser toonde zich bereid de pers telefonische informatie te verstrekken over de wedstrijd van het eerste bij Alphen. En wat is er nu leuker dan ver keerde doelpuntenmakers door te geven en zelfs te melden dat er een speler (Jack Filemon) het veld is uitgestuurd die gewoon de wedstrijd heeft uitgevoet- bald? Een regelrechte dijenklet ser. Alleen kon het bestuur van Leidsche Boys de grap niet zo waarderen. Maandagavond kwam de clubleiding bij elkaar en besloot de grappenmaker voor onbepaalde tijd te schor sen. Dat is pas écht lachen. twin Nancy balanceerde tegen Ar- jette van Noort op de rand van de af grond. In de tiebreak van de beslis sende set kregen beide speelsters enkele kansen om de partij naar zich toe te trekken, maar het was uiteindelijk Faas, die bij 10-8 de feli citaties in ontvangst mocht nemen: 6-4, 5-7, 7-6. In het mannenenkel D leed Jan- Willem Gilijamse voor het eerst dit seizoen een nederlaag, al was het verschil minimaal. Patrick Wijffel- man was de gelukkige in, alweer, een allesbeslissende tiebreak: 2-6,6- 2, 7-6. Gilijamse is door deze ene ne derlaag niet uitgeschakeld, want de Hillegommer kan de tweede plek in de poule nog steeds veroveren. Bij de D-vrouwen verslikte de schier ongenaakbare Yvonne Schoordijk zich bijna in Lisa Colson, die de eer ste set naar zich toetrok. Daarna zet te de Merenwijkse de zaak alsnog recht: 4-6, 6-1, 6-4. MARTIN HOEKSTRA WOENSDAG 16.00-16.30 Sportnet Sport uit Frankri|k. 16 30-17 00 EURO Vlotraces. 16.30-17.30 Sportnet Truckracos. 17.00-19 00 EURO WK volleybal voor vrouwen in China. 17.30-19.00 Sportnet IJshockey The Master International Festival (Stockholm- Gothenborg). 19.00-20.00 EURO: Eurosporlnews. 19 00-21.00 Sportnet Amerikaans honk bal. 19.55-23.00 BRT 2 Sportavond met o a beelden van de vriendschappelijke voet balinterland Belgié-Oost-Duitsland. 20,00-21.30 EURO Hockey Three Na tions Cup voor mannen 20.25-22 00 RTL V Voetbal rechtstreeks verslag van de voetbalinterland Finland- Portugal in het kader van de kwalificatie voor het EK in 1992 in Zweden 21.00-21.30 Sportnet Paarderennen in Frankrijk. 21 00-22.00 TV 5 Aventures et Voyages avontuurlijke sporten 21.30-22.00 EURO" World Jet Ski Tour 21.30-23.30 Sportnet Boksen. 22.00-23.00 EURO Boksen 23.00-00.00 EURO GP Motorraces van Duitsland. 23.25-00.55 BBC 1 Voetbal Engeland- Hongarije en Schotland-Roemeniè 23 30-01.00 Sportnet Rugby Wigan- Sheffield. 00.00-01.00 EURO Voetbal kwalificatie wedstrijd voor het EK van '92. Van onze medewerker Bram van Gent DEN HAAG De afdeling Rijndelfland blijft pal staan voor het middenvak. Dat standpunt formuleerde het afde lingsbestuur maandagavond ter voorbereiding van de op 11 oktober te houden Najaarsvergadering van de afdeling. De al jarenlang slepende discussie over het middenvak laaide onlangs op na het uitkomen van een nota van het hoofdbestuur van het KNKV. Hierin werd voorgesteld om in navolging van van Meijer is allerminst onder de in druk van het eerste argument. „De aantrekkelijkeheid van de veldcom- waar vanaf dit seizoen ook op het petitie moet je verbeteren door de veld alleen nog in twee vakken korf- bald wordt, het middenvak te laten verdwijnen. Rijndelfland-voorzitter Rob Meij er reageerde buitengewoon strijd vaardig op het uitkomen van de no ta van het hoofdbestuur (HB). „We competitievorm te wijzigen, niet door het spel zelf aan te tasten. Ik ben wel gevoelig voor het interna tionale aspect. Er bestaat bij mij geen bezwaar tegen een opzet met drievakken-korfbal in Nederland interlands in twee vakken. Als wisten natuurlijk dat na het besluit die wedstrijden perspectief bieden van de Belgen er opnieuw iets zou gebeuren. Maar de wijze waarop het HB tot dit voorstel gekomen is, is wel onthutsend. De nota kwam zo maar, zonder enig vooroverleg, op op verbreiding van de sport, zou dat in de" toekomst als argument kun nen worden gebruikt, maar nu nog Over de kansen dat ook Neder- de mat vallen. Onlangs nog hadden land op korte termijn op het veld we in Rijndelfland de meningen ge- nog alleen in twee vakken speelt, John de Wolf: op de weg terug. peild van de besturen en selectie spelers van de hoofd- en overgangs klassen. De respons was teleurstel- blijft Meijer in het vage. Hij ver wacht dat tijdens de Najaarsverga dering van het KNKV in december lend, maar degenen die reageerden wel een meerderheid voor de nota bleken en-masse voorstander te zijn zal stemmen. Minder zeker is hij van drievakken-korfbal". over de uitkomst van de stemming In de enquête die het KNKV twee over noodzakelijke reglementswij- jaar geleden hield onder korfbal- zigingen, die in de daaropvolgende lend Nederland bleek ook reeds een vergadering in mei een twee-derde meerderheid van bijna tachtig pro- meerderheid moet halen, cent diezelfde mening toegedaan. Vast staat dat de afdeling Rijndel- In de thans verschenen nota waar- fland zich met alle macht te weer zal over de Algemene Vergadering van stellen tegen deze hernieuwde aan- het KNKV in december zal stem- val op het middenvak. Om zich be- wordt genoemd de noodzaak een het programma gezet. Rob Meijer: nieuwe impuls te geven aan het „We verwachten in Rijndelfland dat veldkorfbal, dat steeds»meer in de de overgrote meerderheid van de schaduw komt van de attractievere clubs tijdens onze afdelingsverga- —SPORTHUIS LANDWERJOHAN SASSENHEIM VOORHOUT sponsor standaard-senioren ROTTERDAM (GPD) - John de Wolf heeft gisteravond voor het eerst in anderhalf jaar de grasmat van de Kuip met voetbalschoenen betreden. De 27-jarige verdediger vierde na een lange periode van kommer en kwel, waarbij hij diver se keren op de operatietafel lag, zijn rentree in het rood-witte shirt van Feyenoord. Met het beloftenteam van de Sta dionclub speelde hij voor de ogen van technisch direkteur Gunder Bengtsson één helft mee tegen het Belgische Beveren (2-2). Halverwe ge was de stand nog 0-0. De Wolf liet na afloop weten geen klachten te hébben. „Vooraf was met Bengts son afgesproken dat ik slechts 45 minuten zou meedraaien. Ik voel me weer helemaal fit. Het liefst had ik vorige week al een wedstrijdje meegepikt, maar Bengtsson vond dat nog te vroeg. Hij had geconsta teerd dat ik aan het eind van de trai ningen nog een beetje 'stuk' zat. Ik was er toen niet blij mee, maar ben achteraf blij dat ik me niet heb ge haast. Het is zaak de boel niet te for ceren. Ik ben er lang genoeg uit ge weest", aldus De Wolf. De enkelblessure van Jozsef Kiprich blijkt mee te vallen. Nader onderzoek in het St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam gaf gisteren aan, dat het gewricht zwaar gek neusd is. Aanvankelijk werd voor een breuk en/of scheuring van de banden gevreesd. De verwachting is, dat Kiprich over twee weken weer voluit kan spelen. Het ziet er naar uit dat de voetbal- topper Feyenoord—PSV zondag in een volle Kuip wordt gespeeld. „We zullen öf helemaal öf bijna uitver kocht zijn", zei administrateur Jan Jansen gisteren. RIJSWIJK - Er viel voor KNS in het duel tegen KVR gisteravond bitter weinig eer te behalen. De ploeg van coach René Kooien leed op hert Rijs- wijkse kunstgras een verpletterende 12-2 nederlaag. Na het 4-11 verlies van het afgelopen weekeinde betekende het een tweede deceptie in het nog zo prille veldkorfbalseizoen. „Zondag tegen GKV was er sprake van onderschatting", verklaarde coach Kooien na afloop, „vandaag was KVR gewoon in alle opzichten de betere ploeg. Daarbij kwam dat we een paar stippen tegen kregen en in plaats van de irritatie nuttig te gebruiken, werd het afgereageerd tegen de scheidsrechter. Heel vervelend allemaal", aldus Kooien, die zelf jarenlang de scheidsrechtersfluit hanteerde. Veelvuldig balverlies in het middenvak leidde tot een hevige druk op de korf van KNS. Alleen het eerste half uur kon men door een goal van Ga- brielle Kok (2-1) aardig bijblijven. Nog voor rust (5-1) ging echter de aan sluiting definitief verloren. Tien minuten voor tijd scoorde Hans Kooien een tweede goal voor de weinig imponerende Oegstgeester derdeklasser. Ondanks de twee forse nederlagen wanhoopt Kooien niet. „Zondag te gen WION moeten we ons ware gezicht laten zien. De ploeg is nog nieuw, we missen nog wat mensen en dus kan het beslist beter". LEIDEN In de Leidse Vijf Meihal zijn gisteravond twee wedstrijden voor het Luba Basketbaltournooi gespeeld. Hoofddorp moest zijn meerdere erkennen in het met vijf eredivisie spelers versterkte tweede team van Festo BW: 80-99. Grasshoppers had geen moeite met Dunkinn en won overtuigend met 62-77. Titelverdediger Festo BW 2 is of bang het succes van vorig jaar op eigen kracht niet te kunnen herhalen of het beschikt gewoon over een te smalle basis. In ie der geval traden er gisteravond liefst vijf spelers aan van het in de eredivisie uitkomende eerste team. Dat Hoofddorp hier niet tegen opgewassen was zal geen verrassing zijn. Toch hielden de Hoofddorpers, gehol pen door een voorsprong van tien punten, 25 minuten lang stand. Pas in de vijfde minuut van de tweede helft kwam Festo voor het eerst op voorsprong: 60-63. Vanaf dat moment was Hoofddorp verslagen en de Voorburgers spurtten door naar een voorsprong van twintig pun ten. Deze voorsprong werd niet meer uit handen gege ven en pas bij de stand 80-99 kwam voor het Hoofd dorp het verlossende eindsignaal. Met deze overwin ning is Festo zeker van een plaats bij de laatste acht. Topscorers bij Festo waren Jan Lievaart met 18 pun ten en Hugo Butter met 17, waaronder drie driepun ters. Tegelijkertijd speelden op het andere veld Grasshoppers en Dunkinn. Beide teams waren in het tournooi nog niet tot winst gekomen en om uitzicht te houden op de volgende ronde moest er gewonnen worden. Met een voorsprong van tien punten op het scorebord startte Dunkinn voortvarend. Halverwege de eerste helft was deze voorsprong zelfs verdubbeld (34-25), maar een Katwijkse zóne- press maakte aan al le illusies een eind. Na een ruststand van 34-33 vond Grasshoppers dat het feestje voor Dunkinn wel lang genoeg had ge duurd en binnen vijf minuten was het pleit beslecht. Via de tussenstanden 38-49 en 54-64 behaalde Grasshoppers een eenvoudige overwinning: 62-77. Topscorer aan Katwijkse zijde werd Ruud Vos met 25 punten. PHILIPS MIDI-SET F260 f ,:X ll;jg:. pT:-3g|F*-l FM-stereo MG-LG ont vangst 30 voorkeurzen ders max. 2x60 Watt surround sound dyn Bass Boost motorgestuurde volume-knop dubbeldeck auto reverse Dolby B CD-speler 4-voudige over- sampling *16 bits pro grammeerbaar inclusief afstandsbediening en boxen NU fïsTl de eerlijkste winkel van Nederland c-Stad - Alphen a'd Ru nik - Hengelo - H.lvt veen - Hoorn - Huizen - Kampen - Leiden - Lelystad - Mcppcl - Niimcgcn Purmcrcnd - Rcnkum - Soest - Ticl - Utrecht - Vccncndaal - Vein - Wagcningcn Wnchcn - Zaandam - Zeist - Zevcnaar - Zutphcn - Zwolle. LEIDEN Marco Visser is op de Masters de eerste speler, die in elk geval niet in het 'kruisweekeinde' actief zal zijn. De Oegstgees tenaar verloor gisteren in het mannenenkel B eveneens zijn twee de partij tegen Jan-Willem Lugthart: 6-2, 6-4. Bij de B-vrouwen had Petra Wessels geen enkele moeite met Jacqueline Paauw: 6-1, 6-0.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21