Gemengde reacties M-Oosten op Top Schrikbewind Doe eindigt in diens eigen stijl Beklaagden in proces veerboot 'onschuldig' duizend dagen opstand Akkoord tussen Bonn en Moskou over kosten aftocht van Russen Cambodjaanse partijen eens Iran en Irak wisselen weer diplomaten uit 'Iraaks leger schiet in wilde weg mensen neer' DINSDAG 11 SEPTEMBER 1990 PAGINA 7 'Helsinki' stelt Palestijnen teleur Van onze correspondenten sis in de Golf benadert. "De manier Henk Dam en Ad Bloemendaal waarop de Sovjets ons steunen komt neer op: ik zal je jas wel vast- WASHINGTON/TEL AVIV - De topconferentie tussen de houden terwijl je vecht", zo zei hij. presidenten Bush en Gorbatsjov in Helsinki heeft in het LONDEN (Rtr/DPA/UPI) - Ruim drie jaar na de rampzalige ondergang van de veerboot He rald of Free Enterprise voor de haven van het Belgische Zee- brugge, waarbij 193 opvarenden om het leven kwamen, hebben de rederij en zeven voormalige me dewerkers zich gisteren aan het begin van het proces onschuldig verklaard aan de tenlaste gelegde Het proces, dat vijf maanden in beslag kan gaan nemen, volgt op een vijftien maanden durend po litieonderzoek naar het kapseizen van de veerboot, die omsloeg bij het verlaten van Zeebrugge in de avond van 6 maart 1987. Een le- kenjury heeft eerder uitgespro ken dat de slachtoffers 'onwettig' zijn omgekomen wegens onacht zaamheid en zorgloosheid die hebben geleid tot de ergste Britse civiele ramp op zee sinds het zin ken van de Titanic in 1912. De laaddeuren van het schip waren open blijven staan en dui zenden tonnen water liepen bin nen, waardoor de veerboot bin nen zichtsafstand van de haven kapseisde. Van de 540 passagiers en bemanningsleden kwamen er 193 in het ijskoude zeewater om het leven, de meesten door ver drinking. Bij een internationale reddingsoperatie konden honder den mensen worden gered. In de Old Bailey in Londen ver klaarden een vertegenwoordiger van de Britse rederij P and O Eu ropean Ferries, de voormalige Townsend Car Ferries, en zeven vroegere medewerkers, onder wie de bedrijfsdirecteur, de be drijfsleider en technisch direc teur, zich onschuldig aan de ten- laste gelegde doodslag. Indien zij schuldig worden bevonden, wacht hen net als de gezagvoer der van het schip, de eerste en tweede stuurman en de assistent stuurman, een straf die maximaal levenslang is. De beklaagden worden bijgestaan door tientallen advocaten. De aanklager, die een van de omgekomen Britten voor het pro ces als voorbeeld heeft geselec teerd, heeft de directie van de re derij beschuldigd van roekeloze onachtzaamheid. De rederij kan tot een boete worden veroordeeld waarop geen maximum staat. De beklaagden wordt aangerekend dat zij geen rekening hebben ge houden met kapseizen toen het schip met geopende boegdeuren de haven verliet. Het is de tweede maal dat een Brits bedrijf voor de rechter wordt gedaagd op beschuldiging van doodslag. De andere keer be trof het een bouwbedrijf nadat in 1965 een brug in Wales was inge stort. Het bedrijf werd vrijgespro ken. Midden-Oosten voor de meeste uiteenlopende reacties ge zorgd. Amerikaanse congresleden en media waren gisteren 'minder jubelend dan Bush zelf over de "kortste, beperkste en vreemdste" (Washington Post) Top die er ooit tussen de supermachten is geweest. De pro-Iraakse Palestijnse dagbla den in Oost-Jeruzalem geven zon der uitzondering blijk van teleur stelling. Ze verwijten Gorbatsjov dat er in de slotverklaring niets valt terug te vinden van Russische steun voor een internationale conferentie over alle problemen in het Midden- Oosten, met inbegrip van het Pale stijnse vraagstuk. De grootste krant op de Westelij ke Jordaanoever, Al-Quds, maakt zich tot spreekbuis van de algeme ne Palestijnse frustratie door te schrijven dat de topconferentie van Helsinki misschien serieus zou zijn genomen in de Arabische wereld als zou zijn opgeroepen tot een interna tionale conferentie ter oplossing van alle problemen in het Midden- Oosten. "De Sovjet-Unie heeft zelf dat voorstel gedaan, maar kennelijk is het ergens in Helsinki zoekge- In de Israëlische pers overheerst voldoening, al valt ongerustheid te constateren over de uiteindelijke gevolgen van de Golfcrisis. De vol doening geldt vooral het uitblijven van enige verwijzing naar een inter nationale conferentie als remedie tegen alle kwalen in het Midden- Oosten. De ongerustheid geldt de beloningen waarmee president Bush kwistig strooit om de bestaan de alliantie in stand te houden. Vol gens een aantal kranten bestaat het gevaar dat Israël uiteindelijk wordt overgeslagen. "Bush betaalt Gor batsjov in toekomstig geld dat wel eens zou kunnen worden afgeschre- i Israëls bankrekening. Hij zou hetzelfde kunnen doen voor wat betreft Egypte en Syrië. Israël moet op zijn hoede zijn". De Jordaanse pers, die unaniem aandringt op een "Arabische oplos sing", is optimistisch omdat de con ferentie een oorlog onwaarschijnlij ker zou hebben gemaakt. Maar de kranten in Egypte en het Golfge- bied menen juist dat Gorbatsjov de Amerikanen de vrije hand heeft ge geven om desnoods voor militaire actie te kiezen. Enkele commenta toren spreken zelfs van "de topcon ferentie van de laatste waarschu wing". President Bush zei gisteren toen hij vanuit Helsinki onderweg was naar huis dat hij over de top "niet blijer zou kunnen zijn. Het is een prachtig, een subliem resultaat". De media en congresleden in de VS zijn er aanmerkelijk minder ingeno men. Kranten als de New York Ti mes en de Washington Post wezen er in analyses op dat ondanks alle beleden eenheid over de Golf-crisis, de Sovjetunie en de VS op veel pun ten anders denken over de vraag Seoul onder water SEOUL (DPA) - Bij overstromin gen in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoul is voor miljoenen guldens schade ontstaan en zijn ten minste vijftien mensen om het leven geko men. De hevige regenval verwoest te gisteren tal van huizen en zette hele wijken onder water. Op som mige plaatsen staat het een meter hoog. Buitenland kort Bomaanslag Bij een bomaanslag op een drukke Chinese gokclub in Hong Kong zijn 6 doden en 24 gewonden gevallen. De aanslag zou het werk zijn van de maffia. De politie is op zoek naar drie mannen die in de vroege och tend de r ïahjong-club binnenvielen en benzinebommen gooiden. Letelier Een Cubaan heeft gisteren tegen over een Amerikaanse districts rechtbank schuld bekend aan de moordaanslag in 1976 op de voor malige Chileense ambassadeur Or lando Letelier in Washington. Lete lier en zijn secretaris, Ronnie Mof- fitt, kwamen om het leven toen de bom die onder hun auto was beves tigd, explodeerde. Venezuela De Venezolaanse autoriteiten heb ben zesduizend mensen gearres teerd in een poging de personen te vinden die tijdens het weekeinde in een sloppenwijk nabij de hoofdstad Caracas een lid van de nationale garde hebben doodgeschoten. Doodvonnis In de Amerikaanse staat Oklahoma is gisteren het doodvonnis voltrok ken aan de 43-jarige Charles Cole man die in 1979 ter dood werd ver oordeeld wegens moord, zo is ver nomen uit officiële bronnen in deze staat. Het is de eerste executie in Oklohoma sinds het Amerikaanse hooggerechtshof in 1976 de staten toestemming gaf de doodstraf weer toe te passen. hoe met Irak moet worden omge gaan. Het is in Helsinki duidelijk ge worden dat Bush rneer openstaat voor militair geweld in de Golf dan Gorbatsjov, dat de Sovjets -oorlo- pig niet hun militaire adviseurs uit Irak erugtrekken, en dat er in Mos kou de neiging blijft bestaan een band te zien tussen het Golf-conflict en de Palestijns-Israëlische kwes tie, iets waar de VS mordicus tegen zijn, aldus de Amerikaanse media, die zich ook afvragen of Saddam Hussein zich ook maar iets aantrekt van de gemeenschappelijke veroor deling van de inval van Kuwayt. De Democratische Afgevaardig de Robert Torricelli zei gisteren dat aan de Top voor de VS het gevaar zit dat militair ingrijpen nu moeilijker is geworden. "Op de langere ter mijn, als sancties niet blijken te werken, zal het voor Bush moeilij ker zijn de confrontatie in de Golf te laten escaleren. Want hij weet nu dat de Sovjetunie tegen militair ge weld is, en voorstander is van een veel voorzichtiger benadering van Irak". De Republikeinse fractieleider Bob Dole had gisteren kritiek op de manier waarop de Sovjetunie de cri- Staatsscholen in Zuid-Afrika open voor alle rassen JOHANNESBURG (GPD/AP) - De Zuidafrikaanse regering wil met ingang van een januari staatsscho len openstellen voor alle rassen. Dit heeft minister Clase (onderwijs) gis teren verklaard. Volgens het voorstel kunnen scholen die nu nog uitsluitend voor blanke kinderen zijn gereserveerd, op die datum ook zwarte kinderen toelaten, wanneer 72 procent van de blanke ouders daarmee instemt. Voorwaarde is wel dat 80 procent van de ouders bij het besluit betrok ken moet zijn. De scholen die zich voor algehele openstelling uitspreken, kunnen kiezen uit drie modellen, waarbij de rol van de staat volgens een glijden de schaal afneemt. Ouders die hun scholen nog niet willen openstellen hoeven dat "nog niet te doen" of kunnen daarover "op een later tijd stip alsnog beslissen". Het besluit komt nu steeds meer blanke scholen moeten sluiten we gens gebrek aan leeringen, terwijl zwarte scholen overvol zijn. Boven dien wordt nu voor een blanke leer ling vijf maal zoveel uitgetrokken als voor een zwarte scholier. President de Klerk en ANC-leider Nelson Mandela komen vandaag voor spoedberaad bijeen in Preto ria. Zij zullen besprekingen voeren over het opgelaaide geweld in de townships. In de zwarte woonoor den zijn bij gevechten tussen aan hangers van het ANC en leden van de Zulu-beweging Inkatha de afge lopen zes weken ongeveer 600 do den gevallen. In de nacht van zon dag op maandag vielen bij gevech ten in de zwarte voorstad Soweto bij Johannesburg elf slachtoffers. WEST-BERLIJN - De Westduitse kanselier Kohl en de Russische pre sident Gorbatsjov hebben gisteren in een tweede telefoongesprek een principe-akkoord bereikt over de prijs van de Duitse hereniging. In Bonn werd vernomen dat de West duitse regering bereid is ongeveer twaalf miljard mark in vier jaar te betalen als compensatie voor de sta- tioneringskosten van de nog in de DDR gelegerde Russische soldaten. Ook zou de huisvesting in de Sov jetunie van de vertrekkende militai ren worden bekostigd. ARABEH - Twee gemaskerde Palestijnen hangen in Arabeh op de bezette westelijke Jordaanoever foto's op van slachtoffers van de Intifada. De Palestijnse opstand tegen de Israëlische bezetting was gisteren duizend da gen OUd. (foto AFP) JAKARTA (Rtr/DPA/AFP/UPI) - Regering en verzet stemden in feestdagen. De door Vietnam gesteunde rege- niet een voorstel van prins Noro- Aanslag Grapo op kantoor PSOE BARCELONA (AP) - Twee gewa pende mannen hebben gisteren een bom laten exploderen in het hoofd kantoor van de Spaanse Socialisti sche Partij (PSOE) in Barcelona. Omdat het gebouw even tevoren was geëvacueerd, vielen geen slachtoffers. De twee mannen, die zeiden te be horen tot de linkse terreurgroep Grapo, drongen even na 12 uur het gebouw binnen en deelden mee dat zij een bom bij zich hadden. Zij lie ten een pakketje achter en verlieten het pand. Het gebouw werd in aller ijl ontruimd. Enkele minuten later ontplofte de bom, zo vertelde een officiële zegsman. Later op de dag werden het beurs gebouw en een regeringsgebouw in Barcelona ontruimd nadat bommel dingen waren binnengekomen, al dus een bericht van de Spaanse tele visie. De aanslag en de bommeldingen kwamen aan de vooravond van de Diada, de nationale feestdag in Ca- talonië, waarvan Barcelona de hoofdstad is. Separatisten plegen vaker geweldsacties op dergelijke Vandaag is de Westduitse staats secretaris van financiën naar de Russische hoofdstad gevlogen om de laatste hindernissen uit de weg te ruimen. De Russische minister van buitenlandse zaken Sjevardnadze en zijn Westduitse collega Genscher lieten weten dat nu in principe niets meer de ondertekening van het twee plus vier akkoord morgen in Moskou in de weg staat. De Russen hadden achttien mil jard geëist, terwijl Bonn niet verder wilde gaan dan zeven miljard, maar in beide hoofdsteden twijfelde nie mand eraan dat een compromis zou worden gevonden. Bij de top tussen Kohl en Gorbatsjov in de Kaukasus had de Russische leider beloofd dat de 380.000 Russische soldaten vóór eind 1994 zouden worden terugge trokken. Gorbatsjov had echter ook duidelijk gemaakt dat de Westduit sers een flink deel van de daaraan verbonden kosten op zich moesten nemen. Verder verlangde hij een com pensatie voor de stationeringskos- ten, die Moskou na de invoering van de D-mark in harde valuta moet op brengen. Waarnemers in Bonn von den dit geen onredelijke eis, aange zien de Westduitse regering ook bij na twee miljard per jaar uitgeeft voor de geallieerde strijdkrachten die in West-Duitsland zijn gelegerd. Het nu gevonden compromis is voor beide zijden aanvaardbaar. De Westduitse regeringsleider ziet de regeling, die ook een herscholings cursus voor Russische militairen in houdt, als een bijdrage voor het sla gen van de perestrojka-politiek van Gorbatsjov. Voor Moskou is een snelle aftocht van intern belang, want de discipli ne onder de eens als elite-eenheden omschreven Russische troepen in Oost-Duitsland, loopt dramatisch terug nu zij enerzijds worden ge confronteerd met de luxe uit het Westen en anderzijds weten dat hen thuis de werkloosheid dreigt. ring van Cambodja en de uit drie groeperingen bestaande verzetsco- alitie hebben gisteren in Jakarta overeenstemming bereikt over de hun voorzitter kiezen, samenstelling van de Opperste Na tionale Raad (ONR). De Raad moet de uitvoering van het vredesplan van de Verenigde Naties mogelijk maken. Het overleg heeft echter niet geleid tot een staakt-het-vuren. dom Sihanouk (de voorzitter van de Grapo-leden worden ook verant- verzetscoalitie) waarbij de leden woordelijk gehouden voor drie van de Raad op een later tijdstip bomaanslagen die donderdag 1 plaatshadden in Madrid. ADVERTENTIE Premier Hun Sen van de centrale regering en de vertegenwoordigers van de Cambodjaanse verzetscoali- tie kwamen overeen dat de ONR uit twaalf leden plus een voorzitter zal bestaan. Het bewind in Phnom Penh neemt zes zetels voor zijn re kening, de drie verzetsgroeperin gen krijgen elk twee zetels. Zowel de topmannen van het verzet als de regering nemen in de Raad zitting. Alleen de voorzitter van de verzet- scoalitie, prins Norodom Sihanouk, heeft laten weten geen belangstel ling te hebben. CURSUS CAFÉBEDRIJF 295.- Binnenkort start in o.a. Leiden de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Er is geen vooropleiding nodig. Het examen vindt plaats op 3 januari. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrou wen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen heoben in hun achter hoofd ooit nog eens een eigen bedrijf(je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven en men gaat gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café. Petit-Restaurant, Disco, Kan tine etc. beheren. De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% IS MOGELIJK!!! Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. GOLFCRISIS GOLFCRISIS GOLFCRISIS GOLFCRIS TEHERAN (AFP/Rtr) - Iran en Irak hebben gisteren besloten de diplomatieke betrekkingen te normaliseren en hun respec tievelijke missies in Baghdad en Teheran weer te openen. Vol gens Radio Teheran had de Iraakse minister van buiten landse zaken Aziz tijdens zijn bezoek aan Iran verzocht de be trekkingen te herstellen en werd zijn voorstel door Teheran aanvaard. Door de sterk verbeterde be trekkingen met Iran heeft Irak de beschikking gekregen over zeker honderdduizend soldaten extra, die tot voor kort de Iraan- se vijand in het oog moesten houden. Met gezwinde spoed zjjn deze manschappen de afge lopen drie weken overgebracht naar de grenzen met Turkije, Saudi-Arabië en Syrië, zo maak ten militaire bronnen in Turkije gisteren bekend. Volgens de zegslieden zijn de laatste dagen zeker drie Iraakse legereenhe den, met in totaal 33.000 man, naar de gTens met Turkije over geplaatst, ter verdediging van de 240 kilometer lange bergach tige scheidslijn tussen de twee landen. NEW YORK (AP) - Het Iraakse bezettingsleger in Kuwayt doodt op straat Kuwaytse bur gers en verricht in het wilde weg arrestaties, zo meldt de Kuwayt se ambassadeur bij de Verenig de Naties in een gisteren ver schenen rapport. Mohammad Abulhassan Volgens het rapport zou het Iraakse leger lukraak burgers op straat doodschieten, mensen standrechtelijk executeren, wil lekeurig en massaal arrestaties verrichten en huizen in brand steken of op andere w(jze ver woesten. Ambassadeur Moham mad Abulhassan deed een be roep op de Veiligheidsraad om "alle maatregelen te nemen die nodig worden geacht om een eind aan deze misdaden te ma ken". Een Iraakse woordvoerder zei dat zijn afvaardiging de aan klachten eerst moet bestuderen. De jongste Kuwaytse aanklach ten zijn de meest vergaande in de opeenstapeling van beschul digingen die de Kuwaytse VN- ambassadeur de afgelopen tien dagen naar buiten heeft ge bracht. Eerder werd Irak ervan beschuldigd de vijf ziekenhui zen in Kuwayt-stad te hebben ontruimd ten behoeve van Iraakse militairen en burgers, hetgeen verscheidene Kuwayt se patiënten het leven zou heb ben gekost. Ook op deze aan klachten heeft Irak nog niet ge reageerd. NAIROBI/MONROVIA - Ruim acht maanden heeft de Liberiaanse president Doe vriend en vijand ver baasd door erin te slagen aan de macht te blijven. Ondanks de suc cessen van tot aan de voordeur van zijn paleis in Monrovia oprukkende rebellen en ondanks de internatio nale roep om zijn aftreden. Een gro ve misrekening afgelopen zondag is hem uiteindelijk fataal geworden. Doe moet hebben gedacht dat het vorige week getekende wapenstil standsakkoord met rebellenleider Prince Johnson hem voldoende be scherming zou bieden toen hij zon dagmiddag zijn zwaarbewaakte pa leis verliet. Hij was onderweg naar de Westafrikaanse vredesmacht in het door Johnsons rebellen gecon troleerde havengebied van Monro via. Niets bleek echter minder waar. Johnsons manschappen openden onmiddellijk het vuur op Doe en zijn gezelschap en terwijl de yrede- stroepen hulpeloos toekeken, wer den tientallen soldaten doodge schoten en president Doe gevangen genomen. Prince Johnson verklaar de niet van plan te zijn Doe te do den, maar een krijgsraad te zullen instellen om te oordelen over zijn wandaden. De zondag opgelopen schotwonden maakten echter een einde aan Does leven. Does voorganger William Tolbert kwam in aprü 1980 op heel wat wre dere wijze aan zijn einde. Hij werd door de toen 28-jarige Doe en zijn aanhangers in het presidentiële pa leis in bed doodgeschoten nadat ze eerst zijn ogen hadden uitgestoken en zijn buik opengereten. Tolberts lijk werd enkele dagen later in een massagraf gegooid. De nieuwe machthebber, de half- analfabeet sergeant Samuel K. Doe, promoveerde zichzelf tot generaal en liet een groot aantal van Tolberts aanhangers berechten en execute ren. Zijn troepen patrouilleerden in de straten, vielen burgers lastig en plunderden winkels. "Slechts één ding leek zeker na de machtsover name door het leger", schreef de Amerikaanse journalist David Lamb enkele jaren later. "Liberia's eerste coup is zeker niet de laatste". Liberia had in de 133 jaar van haar bestaan in tegenstelling tot de meeste Afrikaanse landen, nog niet eerder te maken gehad met een staatsgreep. Stammenstrijd De bloedige wijze waarop president Doe in 1980 aan de macht kwam, is tekenend voor de wijze waarop hij in de daaropvolgende tien jaar Libe ria heeft bestuurd. Doe is er nimmer voor teruggeschrokken op grove wijze de rechten van zijn landgeno ten te schenden en de stam menstrijd aan te wakkeren. In 1985 gaf hij zijn leger opdracht op hard handige wijze wraak te nemen op de Gio-stam nadat een van haar leden, de voormalige militaire officier Thomas Quiwonkpa, een couppo ging had ondernomen. En kort nadat het Nationaal Pa triottisch Front van Charles Taylor in december vorig jaar de strijd had aangebonden met het regeringsle ger, liet Doe zijn manschappen op nieuw hun moordlust botvieren op de Gio- en Mano-stammen waar de rebellen hun aanhang hebben. Het Patriottisch Front op haar beurt nam wraak op de Krahn, de stam waartoe Doe behoort. De poging president Doe af te zet ten liep hierdoor al snel uit op een bloedige stammenoorlog. In de hoofdstad Monrovia worden nog dagelijks mensen van hun bed ge licht en vermoord omdat ze tot de verkeerde stam behoren. Doe heeft in het afgelopen decen nium bovendien de economie van zijn land naar de rand van de af grond gevoerd. Ondanks de rijke ijzerertsmijnen en uitgestrekte rub berplantages stegen de inflatie en de werkloosheid naar alarmerende hoogten. De bevolking kreeg steeds vaker te maken met een tekort aan essentiële goederen als rijst en brandstof. De corruptie bloeide on dertussen als nooit tevoren. Als ge volg van deze ontwikkelingen ont stond een uitstekende voedingsbo dem voor nationaal verzet. Apathie Een belangrijke steunpilaar voor Doe is lange tijd de Verenigde Sta ten geweest, die Liberia de afgelo pen tien jaar vijfhonderd miljoen dollar aan economische en militaire hulp hebben gegeven. Die steun is de laatste jaren echter aanzienlijk geslonken en de afgelopen maan den hebben de Amerikanen duide lijk gemaakt het aftreden van Doe als een belangrijke stap te zien op weg naar vrede voor Liberia. En on danks ontkenningen vanuit beide kampen wordt beweerd dat de VS de laatste tijd Prince Johnson en zijn rebellenbeweging hebben ge steund. De recente gebeurtenissen lijken de Amerikanen dan ook niet slecht uit te komen. Wie uiteindelijk ook als staats hoofd uit de bus komt, Prince Johnson, de door medewerkers van Doe aangestelde David Nimley, Charles Taylor die zichzelf al enkele weken president noemt, of de door de interim-regering benoemde pro fessor Amos Sawyer, het staat vast dat de nieuwe machthebber een in- mense taak te wachten staat. Aller eerst moeten de drie strijdende par tijen nader tot elkaar worden ge bracht en orde en gezag worden her steld. Vervolgens dient de economie, die als gevolg van de burgeroorlog volkomen stil is komen liggen, nieuw leven te worden ingeblazen. En meer dan 500.000 Liberianen die naar buurlanden Guinee, Sierra Leone en Ivoorkust zijn gevlucht, moeten worden gerepatrieerd. Maar het belangrijkst van alles is dat de nieuwe regering het vertrouwen wint van de bevolking, die als ge volg van de vele ontberingen van de afgelopen maanden in een staat van volstrekte apathie verkeert. Benazir Bhutto. Urckleffoto) Bhutto aangeklaagd KARACHI (AFP) - De Pakistaanse interimregering heeft gisteren bij het Hooggerechtshof in Karachi formeel tegen de afgezette premier Bhutto een aanklacht ingediend wegens machtsmisbruik, zo is in ge rechtelijke kringen vernomen. Bhutto wordt gerechtelijk ver volgd voor een speciaal tribunaal in Karachi dat de bevoegdheid heeft haar te diskwalificeren voor open bare fUncties voor een periode van zeven jaar. Dit zou onder meer kun nen betekenen dat Bhutto niet aan de voor 24 oktober uitgeschreven verkiezingen kan meedoen. De be schuldigingen handelen onder meer over de benoeming van een adviseur bij de Asian Development Bank.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7