UVS rijk beloond met winst bij Wilhelmus Burenruzie in kiem gesmoord Lugdunum slaat terug met winst Leidsche Boys en FC Lisse scoren er op los Roodenburg lijkt inzinking te boven WSB loopt Blauw Zwart onder de voet MAANDAG 10 SEPTEMBER 1990 t)c - r PAGINA 15 VOORBURG - Vraag niet hoe, maar UVS heeft zijn eerste zege binnen in de hoofdklasse. De Lei- denaars voelden met het nader hand mopperende Wilhelmus mee, want vorige week tegen Blauw Wit werd de Leidse ploeg zelf met 1-1 tekort gedaan. Zolang schoonheidsprijzen en treffers op paal en lat niet worden gehono reerd in de voetballerij kan het op een zonnige zondag in Voorburg gebeuren dat een zeker niet in drukwekkend elftal als UVS met de 0-1 winst aan de haal gaat. Het enige, overigens wonderschone doelpunt werd al na een 17 minu ten gescoord door Hans de Kruijs. Dikke mik dus in de Leidse kleedkamer, maar de deur van de Wilhelmus-kleedgelegenheid bleef lang gesloten. Aan de op beurende woorden ("die jongens hadden zeker een gelijkspel ver diend") van hun oud-trainer Ruud de Groot had de thuisploeg geen enkele boodschap. "Op het eerste kwartier na heeft mijn ploeg goed gespeeld", treurde Chiel Jansen, in plaats van trainer van Roodenburg nu technisch co ördinator van Wilhelmus. Een waarheid als een koe, maar voor lopig stond de man, nog steeds verwikkeld in een procedure met de Leidse tweedeklasser, met akelig lege handen. UVS doet er voortaan beter aan de gehele wedstrijd naar vermo gen te spelen. Het gokken op ge luk en de inbreng van de fantasti sche doelman Marijn Mokveld is een zwaktebod en hoort niet bij deze ploeg, die voldoende kwali teit in zich herbergt om het op ei gen kracht te doen. Na 17 aan vaardbare minuten en een 0-1 voorsprong (na een vloeiende aanval via Roosa en Van Orssa- gen) in bezit verkeerde UVS reeds in de veronderstelling dat de winst in de knip zat. De ploeg kreeg uiteindelijk gelijk, dat wel, maar voordat de matig leidende arbiter Van Opstal voor de laatste keer floot, hadden zich vele ha chelijke momenten voor de poort van Mokveld afgespeeld. Neem de drie Voorburgse in zetten die op paal en lat beland den; voeg daar bijvoorbeeld bij de vrije kansen van Harry de Vos, die alleen voor Mokveld hopeloos faalde. Geconcludeerd kan der halve worden dat UVS door het oog van de naald kroop. Ellende De bezoekers riepen trouwens al le ellende over zichzelf af. Na het openingsdoelpunt raakte UVS volledig de grip op de wedstrijd kwijt. Volgens Ruud de Groot was dat voornamelijk te wijten aan de verkeerde dekking op Ron de Vos van Steenwijk, de schop- per van weleer, die zich gisteren ontpopte tot de beste man van Wilhelmus. Toen De Groot vlak voor de pauze maatregelen nam (Alberga moest de bewaking van Van Leeuwen overnemen), was het kwaad al bijna geschied. Het 'enfant terrible' mikte in de 37ste minuut de bal uit een vrije trap buiten het gezichtsveld van Mok veld bp de paal. UVS stelde er een lange perio de van gestuntel tegenover. De opbouw stokte veelal voor de middenlijn omdat de Voorburgse dekking uiterst strak en de Leid se passing ronduit slordig was. Balvaardige maar lichtvoetige spelers als Frank Roosa en Hans van Leeuwen kwamen op het middenveld steeds meer te zwemmen en gingen bijna ten on der in het fysieke geweld, dat de tegenstander in de strijd wierp. Doorgaans verleent libero Aad Andriessen assistentie op het middenveld, maar vanwege een spierblessure kon de Rotterdam mer niet voluit gaan en liet zelden zijn gezicht vóór de verdediging zien. "En dat is ook de reden dat we het defensief zo moeilijk had den in de eerste helft", vond De Groot. "Aad kwam telkens in een één tegen één situatie en door die blessure was hij kwetsbaar. Daar door heb ik Alberga op De Vos van Steenwijk gezet". Ook in de tweede helft stond UVS voortdurend met de rug-tegen de muur. Het verschil met de eerste helft was dat de Leidenaars geen enkele kans meer weggaven. Een compliment voor het vinnige ver dedigen (hoewel dat ten koste ging van boekingen voor Alberga en Andriessen), het karaktervolle volhouden en het uitmuntende keeperswerk van Marijn Mok veld. Aan de andere kant mag UVS het zich aanrekenen dat de ploeg zo weinig van zijn ware kunnen liet zien. Van door de wol geverfde ex-profs als Frank Roosa en Wout Holverda mag toch meer worden verwacht dan simpel balverlies in een helse slotfase, waarin UVS nadrukke lijk om balbezit verlegen zat. De Groot deed nog een (mislukte) po ging met het inzetten van Nico van Dam en Ruud Boot voor het moegestreden duo Alberga/Dor- las het spel van de tegenstander te ontregelen. Een geluk dus dat Wilhelmus alleen maar brulde en geen enke le keer toehapte, omdat de finesse nu eenmaal ontbrak. In de slotmi nuten, toen de Voorburgers mas saal naar voren trokken, kreeg UVS zowaar nog kansen op de tweede treffer. Hans de Kruijs, Frank Roosa (zijn schot van 50 meter op een volledig verlaten doel miste de juiste richting) en Wout Holverda verkwanselden de mogelijkheden. Het zou ook teveel van het goede zijn geweest. "Ach", relativeerde De Groot na afloop. "Je wist eigenlijk al van te voren dat het niet best zou wor den. Wilhelmus-UVS is nu een maal een beladen wedstrijd. Bij ons voetballen drie man (Dorlas, Tolsma en Mokveld) die hier heb ben gespeeld. Dat maakte het al lemaal extra emotioneel". ROB ONDERWATER DOSR - Meerburg 2-2 Beide ploegen wisten gedurende de wedstrijd vele kansen te creéren. Doelpunten kwamen hieruit alleen in de tweede helft. DOSR kwam te gen de verhouding in op een 2-0 voorsprong door doelpunten van Martin Hoogenboom en René Kerk vliet. Pas acht minuten voor het eindsignaal was het de beurt aan Meerburg: een vrije trap van Bas van Heek verdween door een foutje van de Roelofarendveense keeper in het doel (2-1). Even daarna werk te een verdediger van DOSR de bal in eigen doel (2-2). Meerburg had op het laatste moment de winst nog kunnen pakken, maar Ronald Ver mond verzuimde zijn ploeg aan twee punten te helpen. Hij vond een overwinning waarschijnlijk ook te veel van het goede. Alphen - Leidsche Boys 1-4 Uit een matige wedstrijd haalde Leidsche Boys het maximale rende ment. Een sublieme Ed Neuteboom bleek keer op keer op de juiste mo menten het hoofd koel te houden. Dat ging niet op voor Jacky File- mon. Hij zag vlak na rust rood na 1 een forse overtreding in het zestien metergebied. De hieruit volgende strafschop werd door Ruud Verlooy omgezet in de enige Alphense tref fer. Uit een zelfde situatie had Ri chard Kooien de promovendus in de eerste helft al aan de leiding ge bracht. Alphen kon het gelijkspel echter niet vasthouden en sag de te genstander uitlopen tot 4-1 door goals van Sam Nazloomian, Koos Filemon en Paul Neuteboom. SJZ - Kickers'69 3-1 Na een moeizame start keek SJZ al snel tegen een achterstand aan. Sander Beuk startte een lange solo en was niet meer te stoppen (0-1). Daarna hervonden de Zoeterwou- denaren zich snel. Ze pakten het ini tiatief, maar konden voor de pauze niet echt gevaarlijk worden. Dit beeld zette zich in de tweede helft voort. Pas in het laatste deel van de wedstrijd kon SJZ het overwicht in doelpunten omzetten. Joost - Vink nam 1-1 en 2-1 voor zijn rekening. Sjaak de Boer bepaalde tenslotte de eindstand op 3-1. Foreholte - FC Lisse 2-4 Na in het openingskwartier de be tere ploeg te zijn geweest, kreeg FC Lisse al snel waarop het recht had. Paul Pijpers kopte de bal na een verdedigingsfout van Foreholte binnen (0-1). De ploeg uit Voorhout liet het er niet bij zitten en had na een half uur in Ronald van Veltho- ven het juiste antwoord (1-1). Veel verder lieten de Lissenaren het ech ter niet komen. Dankzij Paul Pij pers (1-2) en Patrick Bon (1-3) kon den de bezoekers met een aange naam gevoel de rust in gaan. Erwin Hoogendoorn maakte daarna defi nitief een einde aan de nog overge bleven Voorhoutse illusies (1-4). Een blunder van keeper Piet War merdam stelde Mart Bax een kwar tier voor tijd in de gelegenheid om de marge te verkleinen (2-4). Randstad Sport - HVV 5-2 Na de deceptie van vorige week (verlies tegen ODB) waren de Voor schotenaren op wraak belust. Al snel kwam dat in het spel tot uiting. Binnen vijf minuten stond de 2-0 op het bord door treffers van Cliff Comvaliüs en Marcel Groenendijk. Met deze voorsprong was het voor Randstad Sport makkelijk spelen. Comvaliüs drukte zijn stempel op de wedstrijd. Het was daarom ook geen wonder dat ook 3-0 op zijn naam kwam te staan. HW gooide in de tweede alles op de aanval, wat in een tegengoal van Pierre Kaygin resulteerde. Toch mocht dat niet meer helpen: uitblinker Comvaliüs en Marco van der Zon tilden de pro movendus naar 5-1. De Hagenaren kwamen dankzij Alexander Looy nog terug tot 5-2. Spoorwijk - SVLV 1-2 Het harde spel van Spoorwijk speelde SVLV in de kaart. In de eer ste helft waren er kansen voor beide verenigingen, maar de brilstand bleef gehandhaafd. Daarna kwam de wedstrijd los: Spoorwijker John van het Hoog kreeg een rode kaart. SVLV profiteerde van de 'man- meer-situatie' en liep snel uit. Aller eerst verdween een vrije trap van Jelle Raap van dertig meter achter de Haagse keeper (0-1) en vervol gens benutte Dick van de Walle een penalty (0-2)). Tien minuten voor tijd leek Peter Holstein het nog spannend te maken (1-2), maar uit eindelijk nam SVLV de volle winst toch mee naar Voorschoten. Nieuw Vennep - Van Nispen 1-3 Een sterk van Nispen liet zien dat de goede resultaten van de laatste tijd geen toeval waren. In een boei ende partij scoorden Ruud de Klerk (2x) en René Ras voor de bezoekers. Erik-Jan Lüdeke maakte van de elf- meterstip de enige Nieuw-Vennep- LEIDEN - Een sterk ope ningskwartier, een volley (bal) op de lat en een gemiste strafschop. Daarmee moes ten de 700 toeschouwers die op de gerenoveerde stads derby tussen UDWS en LFC waren het afgekomen het doen. Te weinig actie derhal ve vpor een duel dat met de nodige spanning tegemoet was gezien. Immers, beide teams beschikken in verge lijking met het vorige sei zoen over een in kwalitatief opzicht sterk verbeterde se lectie terwijl normaal ge sproken zo'n wedstrijd tus sen buren de zaak alleen nog maar wat meer cachet geeft. Maar de 7-1 zege van LFC van vorige week en de goede voornemens van UDWS ten spijt, bleef het geheel toch wat teleurstellend onder de maat. Beweging. Dat was het sleutel woord gisteren aan de Boshuizerka- de. Daaraan ontbrak het bij beide teams, althans na die soepele ouver ture. Waarin het brutaal gestartte LFC heel aardig combineerde en zich meteen al twee redelijke kans jes wist te scheppen, in welke geval len UDWS-aanvoerder Ben de Roo redding bracht. Daarna viel het prompt stil. En duurde het tot een half uur na de pauze aleer de han den van het wat apathisch toe kijkende publiek eindelijk weer op elkaar konden. Dat was dan bij een actie tussen de drie voorwaartsen van LFC. In geleid door een knappe omhaal van Sydney van der Pluym zette inval ler Mejeri direct de hardwerkende rechterspits Yasja Farhanen aan het werk. Die nam vervolgens in één vloeiende beweging de bal op zijn schoen en deponeerde die buiten bereik van doelman Erades keihard op de lat. Geen goal, mgar wél een schoolvoorbeeld van hoe het ook kon. Één keer raken leverde in dit geval snelheid en verrassing en bij na ook resultaat op. Maar daarvan was, in het verdere verloop van het spel, dus véél te weinig sprake. Meer in zwang was dat slechts de speler die in het bezit van de bal was ook bewoog. De rest keek dan toe hoe de betreffende man zich dan veelal of vastliep (De Roo en Van Polanen bij UDWS), of noodge dwongen ver terug moest, of gros sierde in slechte passes (Verplanc- ke bij LFC). Veel balverlies aan bei de kanten was het gevolg waardóór én de kansen spaarzaam waren én de wijzer van de amusementsmeter maar zelden uitsloeg. Het was spor tief, dat wel. Maar niet bijster attrac tief. Even nog, twee minuten na die bal op de lat, ontstond er wat com motie in de verder rimpelloze voet balvijver. De beslist nog niet in vorm verkerende Steef Pattiapon brak toen voor UDWS door en ging prompt over de knie van doelman Van der Wal. "Ik raakte hem niet pens", was de doelman naderhand nog boos, "al moet ik toegeven dat- ie mooi viel". De overigens behoor lijk fluitende arbiter Schreuder zag er in elk geval wél een strafschop in. Maar het rollertje dat de anders zo trefzekere ex-SVLVer Steef Roodakkers vervolgens produceer de, paste precies in het beeld van de wedstrijd. Tergend langzaam hob belde de bal vanaf elf meter langs de voor UDWS verkeerde en voor LFC goede kant van de paal. Gerechtigheid toch wel. Geen van beide teams verdiende toen, tien minuten voor tijd, nog de zege. "We waren te passief', erkende UDWS-trainer Cees Vermeulen, die vooraf een 2-0 zege had voorspeld, ruiterlijk. "Vooral in onze voorste lijn werd er niet goed gecombi neerd. Meer zat er dan ook gewoon niet in". Bij welke woorden Hen Beerenfenger zich wel kon aanslui ten. "Een gelijkspel is terecht. Het was namelijk vooral matig". AD VAN KAAM LEIDEN - Na het ongelukkige verlies van vorige week bij Rijswijk vertelde de trainer. Jan Reurings, dat Roodenburg nog geen eenheid was. Gisteren zag hij met genoegen dat z'n ploeg meer en meer een team gaat vormen. Een verdien de 2-1 overwinning op Gouda was het resultaat van de eer ste thuiswedstrijd. Kiprich maand uitgeschakeld ROTTERDAM (GPD) Feye- noord zal zijn Hongaarse in ternational Joszef Kiprich ze ker een maand moeten missen. De aanvaller werd gisteren in de slotfase van het duel met Vitesse door Roberto Straal van de thuisclub gevloerd, waarbij hij niet alleen een schop opliep maar ook door zijn enkel klapte. In het St. Franciscus-zie- kcnhuis werd geen breuk ge constateerd, maar door de enorme zwellingen rond het gewricht was men niet in staat te onderzoeken of er andere beschadigingen zijn. De enkel is zo dik geworden, dat het on mogelijk bleek deze in het gips te doen. Kiprich moet twee da gen volstrekte rust houden. Daarna hoopt men opnieuw foto's te kunnen maken en een definitieve diagnose te kun nen stellen. Gunder Bengts- son: „Het is duidelijk dat we voorlopig geen beroep meer op hem kunnen doen". Het verlies tegen Rijswijk was nog niet helemaal vergeten. Rooden burg startte zenuwachtig en leed de eerste minuten een aantal malen slordig balverlies. Zo gaf Peter Pret met een knullige kopbal Marco Henrich de mogelijkheid om alleen op Roodenburg-keeper Marcel Vink af te gaan. Deze kans was ech ter niet weggelegd voor de Gouda- spits. Dit gaf de ploeg van Jan Reu rings weer wat moed. De eerste kans voor de thuisploeg was weggelegd voor Boudy Pijnak ker. Hij draaide goed weg, maar zag zijn schot tot corner verwerkt wor den. Twee minuten later was het wel raak. Op het randje van buiten spel kreeg Marcel van der Burg de bal, stoomde op naar het Gouda- doel en gaf een voorzet. Fred Ou- werkerk rondde goed af en gaf Roodenburg de leiding. De wed strijd was daardoor opengebroken. Gouda, dat voor een gelijkspel naar Leiden gekomen was, kwam meer uit de verdediging. De thuis club kreeg meer ruimte en was een paar keer dicht bij een 2-0 voor sprong. De aanvallers kregen meer te doen, maar Marcel Vink moest ook vaker handelend optreden. Daar was vooral Marco Henrich, die geboekt werd voor praten, verant woordelijk voor. In de attractieve slotfase van de eerste helft zag de wat slungelige spits zijn schot en la ter zijn kopbal door Marcel Vink ge stopt worden. In de blessuretijd maakte hij wel de gelijkmaker. "Je moet, met de theepauze in zicht, rust nemen met vrije trappen. Dat gebeurde niet en evenals vorige week kregen we in de blessuretijd een tegendoelpunt. We kunnen niet alles snel leren", sprak Jan Reu rings, die zeker tevreden kon zijn met het vertoonde spel. In de tweede helft kregen beide ploegen kansen. De aanvallen van Roodenburg werden vaak ingezet door Marcel van de Burg. De spits, die nog steeds hinder ondervindt van zijn liesblessure, scoorde niet, maar hij was wel bij elke aanval be trokken. Zijn direkte tegenstander Andre Klip kreeg niet alleen een boeking van scheidsrechter Beuke- boom, hij werd ook nog gewisseld. Aan Roodenburgse zijde verdween Peter Pret in het boekje na onbe suisd inkomen. Deze overtreding had bijna nog vervelende gevolgen gehad. Marco Henrich was er weer dichtbij, maar gelukkig keepte Mar cel Vink, evenals vorige week een goede partij. Jan Reurings was ook te spreken over zijn sluitpost. "Hij ging zelfs in duel met de toch niet kleine spitsen van Gouda.", sprak de trainer zijn ongeloof uit. Marcel van der Burg ^Archieffoto) Vreugde Het doelpunt van Richard Gottmer bracht grote vreugde op sportpark de Noord. Hij benutte een kwartier voor tijd een vrije trap, die gegeven was voor een overtreding op de mee naar voren gekomen Jan Krom wijk. Deze voorsprong bracht de trainer van Gouda ertoe om laatste man Mark Veldman naar het front te sturen. Zijn collega, Jan Reu rings, was daar niet rouwig om. Niet alleen-won de teruggehaalde Peter Pret alle duels van hem, maar er kwam geen enkele goede bal meer richting het Roodenburg-doel. "Die laatste man van hun was de enige met een goede trap van achteruit", aldus de Roodenburg-trainer. De enkele keer dat er een hoge bal in het strafschopgebied kwam, was Marcel Vink de baas over de Gouda- luchtmacht. LARS ULRICH LEIDEN Lugdunum heeft zich hersteld van de slechte competitie start. De Leidenaars zegevierden met 2-3 bij Woerden. Lugdunum, dat Harm de Vos nog mist, kwam al na vijf minuten op voorsprong. Fred van de Kaay strafte een foute uittrap van André Vrolijk, de kee per van Woerden, af. De kikkers konden, ondanks het overwicht, de gastheren niet onder druk houden en moesten lijdzaam toezien, hoe de thuisclub het iniatief naar zich toe trok. Via een counter van Fred van de Kaay en gelegenheidsspits An dré Hoekstra bracht de laatstge noemde, met enige hulp van de Woerdense keeper, opluchting en de stand op 0-2. De geschiedenis leek zich te her halen. Evenals vorige week, werd een 0-2 voorsprong uit handen gege ven. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg Woerden de aansluiting. Een dekkingsfout van Lugdunum gaf Michel Jansen de kans en hij faalde niet: 1-2. Trainer Hennie de Klerk zag in de tweede helft de noodzakelijke omzettingen niet goed uit pakken en tot zijn ontzet ting kon door een fout van Ton de Rooij Michel Jansen, na een combi natie met Leo Visser, z'n ploeg naast Lugdunum brengen. Waar de kikkers in de eerste competitiewed strijd tegen Soccer-Boys de punten weggaven, daar pakten ze gisteien de volle winst. Een voorzet van de goed op dreef zijnde Fred van de Kaay werd door André Hoekstra, die de plaats van Richard Onstenk innam, met de voet afgemaakt. Deze voorsprong bleef gehand haafd, omdat de concentratie niet verslapte. Een lichtpunt was ook de terugkeer van Hans van As, die met zijn ervaring de ploeg kan behoe den van het weggeven van voor sprongen. Docos-Nicuwkoop 1-1 Docos startte heel sterk en speel de de eerste 20 minuten tegenstan der Nieuwkoop van de mat. De be loning kwam al in de twaalfde mi nuut. Linkervleugelverdediger Herman van Marwijk werd door Luc Kok de diepte in gestuurd en rondde goed af 1-0. Docos zakte wat terug en Nieuwkoop kwam daardoor meer in de wedstrijd, die geleid werd door de uitstekend flui tende Metkuit. Beide ploegen wil den met vloeiende, over veel schij ven lopende combinaties doelpun ten maken. Maar omdat de concen tratie te wensen over liet, werd het een rommelige wedstrijd, waarin de organisatie niet goed klopte. In de tweede helft was Nieuw koop de betere ploeg en Paul Kwak- kenbos bracht na een beoordelings fout van Luc Kok de gelijkmaker op het nieuwe elektronische score bord. Docos kon het niet voor el kaar krijgen om toch de twee pun ten te pakken. Alleen Hans van Mar wijk kon met zijn acties voor enig gevaar zorgen. Een kwartier voor tijd schoot de aanvallende midden velder van Docos de bal echter rake lings over. Een overwinning voor de roodwitten zou te veel zijn geweest, want vooral de tweede helft speel den ze ongeconcentreerd, maar ook Nieuwkoop verdiende de winst niet. Een terechte uitslag van een wedstrijd, die zich vooral op het middenveld afspeelde. LEIDEft - De zondagvierdeklassers scoorden er afgelopen weekeinde lustig op los. Leidsche Boys en FC Lisse slaag den erin om in dit doelpuntenfestijn voor de tweede maal achtereen ongeslagen te te blijven. Randstad Sport herstel de zich van het verlies van vorige week en las het Haagse HW de les onder leiding van Cliff Comvaliüs. NOORDWIJKERHOUT - WSB gaf in de thuiswedstrijd tegen het uit de tweede klasse gedegradeerde Blauw Zwart zijn visitekaartje af. Na een 4-3 ruststand produceerde de ploeg van trainer Fokke van der Reijdt nog eens drie treffers, waar mee de 6-3 overwinning een feit was. Dat WSB voorin over een aantal scherpschutters beschikt werd geïl lustreerd door een reeds na twintig minuten verkregen 4-0 voorsprong. Het ongeveer 600 koppige publiek kreeg dan ook een leuke en doel puntrijke wedstrijd voorgescho teld. Bij Blauw Zwart was het de verdediging die, inclusief doelman Cees Nieuwdorp, die bij vlagen voor Sinterklaas speelde. Het was daarbij Albert Warmerdam die bin nen zeven minuten voor 2-0 zorgde. In de vierde minuut kopte hij de bal uit een vrije trap van Theo Nulkes in de touwen, om drie minuten later het leder uit een ingooi van Okke Parlevliet nogmaals achter de ver bouwereerde Cees Nieuwdorp te knikken: 2-0. In de 15e minuut be landde een aanval van Robert Marij- nen voor de voeten van Emiel Voorn: 3-0. Theo Aanhane liet ver volgens vijf minuten later de weife lende goalie Nieuwdorp voor de vierde maal achter het net vissen: 4- 0. Daarna kwam Blauw Zwart goed terug. Eerst was het Marcel l'Amie die in de 24ste minuut een penalty verzilverde:4-1. De kleine Mare Olij- slager bracht zijn ploeg middels twee doeltreffende kopballen (res pectievelijk de 30ste en 36ste mi nuut) terug in de race: 4-3. Ondanks het feit dat de bezoekers het verdere verloop van de wedstrijd domineer den, kregen de pupillen van trainer Roel den Hartog in de 48ste minuut de genadeklap toegediend. Een door Paul Warmerdam opgezette aanval werd op links voorgetrok ken en door Aanhane teruggelegd op Nick Casely, die met zijn doel treffende uithaal (5-3) de gasten an dermaal met de neus op de feiten drukte. Het fysiek sterkere WSB liet zich verder niet meer verrassen. Vijf minuten voor tijd rondde de voor Theo Aanhane ingevallen Mar co Zandvliet een counter van Case ly perfect af: 6-3. Al met al een nutti ge overwinning voor de Noordwij- kerhouters, die volgende week te gen SJC revanche kunnen nemen voor de eerder met 3-2 verloren strijd om de LD-cup. SJC was voor Altior duidelijk een maatje te groot. Na een 0-0 rust stand rolde er uiteindelijk een ver diende 0-3 overwinning uit de bus voor de ploeg van Harry Loerts. In de eerste rondgang kon de thuis club, die de selektie dit seizoen zwaar uitgedund zag, het tempo nog aardig bijbenen. Na de pauze werd het tempo bij de bezoekers echter danig opgeschroefd, hetgeen in de 65ste minuut leidde tot de ope ningstreffer van Ruud Alkemade. Uit een afgeslagen cornerbal zeilde de bal voor de voeten van Alkema de, die vervolgens het speeltuig ver nietigend achter Altior doelman Robert-Jan Poeldijk joeg: 0-1. Na dat de voor Frenk van Eijk ingeval len Ronald Otto het veld tien minu ten later wegens twee onschuldige overtredingen op last van de arbiter had moeten verlaten, werd het klas- severschil alleen maar groter. Toen Marco de Ridder de bal van zo'n 25 meter, uit een dieptepass van Arjan Alkemade. vol op zijn schoen nam, had Poeldijk voor de tweede maal het nakijken: 0-2. Tenslotte was het de jarige Jan Berg die een minuut voor tijd een door hemzelf uitgelok te penalty afrondde tot 0-3. Feyenoord-fans misdragen zich ARNHEM (GPD) - Enkele uren voor aanvang van het duel Vitesse- Fevenoord heeft de politie gis terochtend in totaal 52 Feyenoord- supporters aangehouden. Op het station van Oosterbeek sloeg de Arnhemse politie 42 aanhangers van de Rotterdamse club in de boei en. De problemen begonnen rond 11.00 uur in de trein van Utrecht naar Arnhem met een groep Feye- noord-supporters. De fans gedroe gen zich volgens een woordvoerder van de politie te Driebergen hinder lijk en vervelend voor de gewone treinreizigers. Nadat de trein zich weer in bewe ging had gezet, gooiden supporters een projectiel, vermoedelijk een fragmentatiebom, uit de ramen dat op de grond ontplofte. Daarbij raak te een 55-jarige man aan beide be nen gewond. Hij kreeg scherven in zijn been en moest geopereerd wor den.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15