spoor;tv Arbeid adelt ook voor Becker Traditie Athene speelt rol in keuze IOC voor Spelen '96 'Met deze groep is meer te bereiken' Portugal laat Futre thuis Karei Bouwens dient aanldacht in na vuistslag Graf geeft Capriati gratis tennisles AZC loot Bratislava in EC DINSDAG 4 SEPTEMBER 1990 SPORT PAGINA 15 Manchester en Melbourne bieden alternatief John Manuputty: "De club ligt me wel, er heerst een beetje een studenti koos sfeertje". (foto Henk Bouwman) Twintig renners onder contract bij Tulip MANCHESTER (RTR) - Manchester, één van de kan didaten voor de organisatie van de Olympische Spelen van 1996, maakt zich dezelf de illusies als Amsterdam vier jaar geleden. Neder lands hoofdstad koesterde de hoop in de race te komen als Barcelona, vijf eeuwen nadat Columbus uit die stad naar de Nieuwe Wereld uit voer, de Spelen niet zou krij gen. Manchester denkt dat als het IOC op 18 september in Tokyo niet kiest voor Athene-1996, dat een eeuw eer der de eerste Speien van de moder ne tijd huisvestte, een aantrekkelijk alternatief te bieden heeft. De stad uit Midden-Engeland moet bij zijn poging worstelen met zijn imago van uiterst onaantrekke lijk industriecentrum. Een oud LISSABON (Reuter) - De Portuge se bondscoach Artur Jorge heeft aanvaller Paulo Futre niet opgeno men in de selectie voor de EK-kwa- lificatiewedstrijd tegen Finland, op 12 september in Helsinki. Het duel is het eerste in de groep waarin ook Nederland speelt. Futre miste vorige week de oefen interland in Lissabon tegen de we reldkampioen, de Bondsrepubliek Duitsland (1-1). De speler van Atle- tico Madrid meldde zich af met een blessure, maar hij deed vier dagen later wel met zijn club mee in de eer ste wedstrijd van de competitie. Jorge pikt die handelwijze niet. Een andere spits, Rui Barros, is de enige „buitenlander" in de groep. Hij speelt bij Monaco. Benfica is met zeven voetballers vertegenwoordigd in de selectie. De Finse bondscoach Jukka Vakkila ruimde in zijn selectie van achttien een plaats in voor Mikka Lipponen, vroeger van FC Twente, nu bij Aar- au in Zwitserland. De selecties: Portugal: Silvino, Jose Carlos, Veloso, Hernani, Vitor Paneira, Rui Aguas en Pacheco (Benfica), Vitor Baia, Joao Pinto, André en Semedo (FC Porto), Venancio, Oceano«n Cadete (Spor ting Lissabon), Ferreira en Sobrin- ho (Setubal), Fonseca (Guimaraes), Goncalves (Belenenses) en Rui Bar ros (Monaco). Finland: Huttunen, Rovio, Europaeus, Remes, Holm gren, Heikkinen, Kanerva, Jarvi- nen, Hjelm, Myyry, Tauriainen, Pa- avola, Tarkkio, Rinne, Paatelainen, Lipponen, Petaja en Litmanen. Manfred Kaltz zal zaterdag, na een onderbreking van veertien maanden, het tenue van Hambur ger SV weer aantrekken. De ploeg treedt dan aan tegen Borussia Món- chengladbach. HSV kende met twee punten uit vier wedstrijden een slechte start van het nieuwe sei- zoen. Arie Haan krijgt genoegdoening STUTTGART (DPA/SID) - Arie Haan en VfB Stuttgart hebben hun arbeidsconflict opgelost. De Neder landse trainer krijgt ruim drie ton als genoegdoening voor het vroeg tijdige ontslag bij de club. Haan, dit seizoen werkzaam bij FC Nürnberg, werd eind maart ontslagen bij VfB Stuttgart. Het conflict lag in de hoogte van het bedrag dat Haan zou ontvangen. Volgens VfB-directeur Ulrich Scha- fer hebben zowel de club als Haan de oplossing van de bemiddelings commissie geaccepteerd. Beide partijen willen de uitkomst niet prijs geven. Volgens het Westduitse persbureau DPA krijgt Haan ruim 300.000 gulden van zijn vorige baas. De 41-jarige oud-international werd op 26 maart, twee dagen na een thuisnederlaag van 0-1 tegen FC Kaiserslautern, ontslagen. Brits grapje immers zegt over de be loningen voor de goede oplossers van een prijsvraag: Eerste prijs, één week vakantie in Manchester, twee de prijs, twee weken vakantie in Manchester. Bob Scott, de voorzitter van de enthousiaste club, die zich inzet voor de campagne, bestrijdt het slechte imago van de stad. „Man chester is misschien niet roman tisch of idyllisch, maar het gaat om de werkelijkheid. Onze stad heeft bewezen van niets iets te kunnen maken. In de vorige eeuw is bijvoor beeld een kanaal naar zee gegraven en hoewel wij meer dan vijftig kilo meter van de kustlijn verwijderd zijn, is Manchester toch uitgegroeid tot de derde havenstad van Enge land". „Manchesters lot is verbonden met Athene. Indien de Grieken hun zaken voor elkaar kunnen brengen, zijn alle andere kandidaten kans loos. Lukt het hen niet dan zijn wij een zeker zo goed alternatief als welke andere kandidaat ook". De Britse stad heeft voor het nieu we Olympische stadion een locatie gevonden op niet gebruikt land langs het kanaal naar zee en de plek waar nu nog een uitgebreide riool waterzuiveringsinstallatie staat. Propagandisten Vurige propagandisten voor Man chester zijn Bobby Charlton en prinses Anne. Ook zij bevestigen dat Manchester nog veel moet doen wil de stad klaar zijn voor de Spe len. „Maar", constateerde Scott, „dat is juist een sterk punt. Wanneer je de geschikte accommodaties niet hebt, moetje die bouwen en dat be tekent dat je rekening kunt houden met alle voorwaarden en zeker ook met de verlangens van het IOC. Se oul had voor het genomineerd werd slechts wereldkampioenschappen taekwondo georganiseerd en is er best uitgekomen". Manchester heeft voor onder brenging van de atleten wel de grootste universiteitscampus van West-Europa tot zijrf beschikking. Het comité dat de organisatie wil re kent op noodzakelijke uitgaven tot een bedrag van 1,3 miljard gulden en 1,6 miljard inkomsten. „De hele stad", vertelde Scott, „staat achter onze plannen, bij ons zijn geen cam pagnes tegen de Spelen. Melbourne heeft, aan de andere kant van de wereld hetzelfde opti misme en realisme als Manchester. Ook voor de Australiérs geldt dat er pas strijd tussen de kandidaat-ste den kan ontstaan, wanneer Athene buiten de boot zal vallen. Drie uur en veertien minuten stond Becker op het beton van het Louis Armstrong Stadion voordat Darren Cahill zich overgaf. De Australiër was de eerste speler die het Becker dit jaar in New York lastig maakte. Heel lastig. Pas in de vijfde set sloeg de nummer twee toe, op het tweede matchpunt: 2-6 6-2 6-3 3-6 6-4. Graf was snel klaar met Capriati (6-1 6-2). Het wonderkind van veertien kreeg 53 minuten gratis bijles. Becker was een gewaarschuwd man. Twee jaar geleden tikte Cahill hem in de tweede ronde in drie sets het toernooi uit. Die nederlaag had hij pas dit jaar uitgewist, op het gras van Queens. In het derde treffen be zat hij maandag niet de geweldige vorm van de voorgaande dagen. Zo liet hij liefst 27 breekpunten onbe nut. „Ik wist dat het moeilijk zou wor den", gaf Becker na afloop toe. „Aan de nederlaag in '88 heb ik wei- „Wij zullen moeten vechten tegen geschiedenis en traditie", vertelde de voorzitter van het Australisch Olympisch Comité, het IOC-lid Ke- van Gosper. „Wij zijn klaar voor die strijd en wij zijn er ook voor toege rust. Over twee weken zullen wij weten of het IOC kiest voor traditie of voor de werkelijkheid van van daag". De Spelen zijn tot nu toe, in 1956, één keer op het zuidelijk halfrond gehouden. Niet alleen daarom be schouwt de tweede stad van Austra lië zich als de sportstad van het land. De bevolking staat vierkant achter de plannen, een onderzoek van de plaatselijke krant heeft uit gewezen dat zeventig procent van de bevolking het zou toejuichen wanneer de Spelen weer naar Mel bourne komen. Stabiel „Eén van onze sterke punten", zei Gosper, „is dat Australië een uiterst stabiel land is. „Bij ons gaat het niet om de vraag kan Australië of Melbourne het zich veroorloven de kosten te maken, die met de organisatie van de Spe len verbonden zijn. Wij moeten ons afvragen of wij het ons wel kunnen veroorloven de Spelen van 1996 niet te houden", constateerde John Raigh, die voorzitter van het organi satiecomité zal worden, wanneer de Spelen naar Melbourne gaan". Melbourne begroot dat het aan passen van de oude en het bouwen van nieuwe accommodaties rond 1,7 miljard gulden kost. Negentig procent van dat bedrag kan worden gevonden buiten de nationale mid delen om. Zeventig procent van de stadions staat klaar, of behoeft -in verhouding tot de grootte van het evenement- slechts kleine aanpas singen. nig gedacht. De oorzaak van die ne derlaag was dat ik die dag met bloedblaren in m'n nieuwe schoe nen liep. Cahill blijft altijd een lasti ge tegenstander. Hij is onverzette lijk. Geeft nooit op". Onbevangen De Australiër, 48ste op de wereld ranglijst, speelde onbevangen in het besef dat hij niets te verliezen had. Met de winst op Ivanisevic had hij al meer bewezen dan hij in New York voor mogelijk had gehouden. Tegen Becker serveerde en volleer de hij sterk. Zeker in de eerste set, die hij in 29 minuten met 6-2 op zijn naam bracht. Becker was onmiddellijk klaar wakker. Hij gaf meer aandacht aan zijn eerste opslag, die in de tweede en derde set andermaal een dodelijk wapen was. Met 6-2 6-3 nam de spe ler uit Leimen een voorsprong van 2-1. Cahill, 24, een liefhebber van snelle auto's, vocht in de vierde set voor wat hij waard was. Dat was veel. Te veel voor Becker, die wat aan concentratie inboette en door de rechtshander uit Adelaide direct op de vingers werd getikt (3-6). Zoals alle Duitse atleten kan Bec ker op kritieke momenten iets ex tra's in zijn spel leggen. In New York was dat niet anders. In een fa se waarin Cahill de betere kansen werd toegedicht, trok hij het initia tief weer naar zich toe. Op 4-3 brak hij door de opslag van de Australiër. Het betekende het einde van het voortreffelijke weerwerk van Cahill (6-4). „Ik heb geluk gehad", reali seerde Becker zich. „Het was een bijzonder lastige wedstrijd". Boulevardpers Graf was boos. En Capriati werd het slachtoffer. Boos op de Amerikaan se boulevardpers, die weer allerlei verzinsels de wereld instuurde. Over ziekten die haar loopbaan voortijdig zouden beëindigen, over niet bestaande liefdes. En natuur lijk over het kind van haar vader bij een Frankfurts hoertje. Op de baan sloeg Graf alle ellende van zich af, 6- 1 6-2. De Westduitse stond maandag voor de 160e opeenvolgende week nummer een op de wereldranglijst. Een verbetering van het record van Connors, die tot 159 weken kwam, Navratilova tot 156. Het deerde Graf niet, dat het fenomeen Capriati bij haar entree door de 20.000 toe- DEN BOSCH (ANP) - Tulip heeft zijn groep, die met een Belgische li centie zal rijden, voor het nieuwe seizoen gereed. Ploegleider José de Cauwer heeft de beschikking over twintig renners, onder wie vijf Ne derlanders: Adri en Jacq van der Poel, Peter Pieters, Adrie Kools en Michel Zanoli. De andere vijftien zijn de Belgen Luc Roossen, John- schouwers ovationeel werd ontvan gen. Ze gaf geen punt cadeau en slechts drie games af. Haar tegen stander in de kwartfinales werd No- votna, de pupil van Betty Stöve, die Katerina Maleeva uit het toernooi sloeg. Aranxta Sanchez bereikte net als Graf op eenvoudige wijze de achtste finales. In twee sets (6-3,6-3) ver- ALPHEN AAN DEN RIJN - AZC- fTarvo ontmoet in de tweede ronde van de Europa Cup voor bekerwin naars het Tsjechische Bratislava. De Alphenaren spelen in het week einde van 15 en 1,6 september eerst uit. Een week later volgt de return in Nederland. Waar die wedstrijd precies gespeeld zal worden is nog niet duidelijk. AZC moet in ieder geval uitwgken omdat het eigen bad De Thermen niet aan de inter nationale normen voldoet. AZC-coach Ron de Vogel spreekt van een gunstige loting. "Vooraf hadden we besproken dat we in ny Dauwe, Ronny van Holen, Kurt Onclin, Jim van der Laar, Filip van Vooren, Rudy Rogiers, Stefan van Leeuwen, Rudy Patry, de amateurs Johan Remels (kampioen van Bel gië op de weg 1989) en Tom de Smet, Colin Sturgess (GB), OlaJ Jentzsch (DDR), Joe Parkin (VSt; en Alan Peiper (Aus). sloeg zij de Oostenrijkse Paulus. Aaron Krickstein, negende ge plaatst in New York, klopte Mans- dorf in drie sets met 6-3 en twee maal 6-4. Manon Bollegraf verliet als laatste Nederlander het strijd perk. In de kwartfinale van het ge mengd dubbel ging ze samen met haar Deense partner Mortensen ten onder tegen het koppel Zvereva- /Pugh: 0-6, 4-6. Antwerpen eerste moesten worden om de sterkste ploegen te ontlopen. We hoopten of Nice of Bratislava als tegenstander te krijgen. We zijn geen eerste geworden, maar spelen toch tegen Bratislava. Die ploeg is in Nice eerste geworden voor Dyna mo Moskou, dat nu tegen Duisburg aantreedt. Wat er precies in Frank rijk gebeurd is weet ik niet, maar we hebben gekregen wat we willen. Ook het feit dat we eerst uit spelen is lekker. We moeten proberen daar een goede uitslag neer te zetten en dan maar hopen op een volle bak in Nederland. Wie weet wat er voor ons dan nog inzit". Volgens Manuputty zou ASC in de vierde klasse kunnen meedraai en. "De ploeg wil in elk geval voet ballen. Dat kan in die klasse, zeker aan de top. In de afdeling is het meer bikkelen geblazen. Daar heb ben ze duidelijk moeite mee. Dat SCOREBORD LOTTO Lotto 35 Eerste prijs, 1 winnaar, f. 315.004,90 bruto; tweede prijs, 8 winnaars, 1.18.750,- bruto; derde prijs, 153 winnaars, f. 802,70; vierde prijs, 5142 winnaars, f. 23,80; vijfde prijs, 74.410 xf. 5,-. Cijferspel 35: Eerste prijs, 1 winnaar Toto 35 Eerste prijs, 1 winnaar, f. 41.504,50 bruto; tweede prijs, 47 winnaars, f. 265,60; derde Ïrijs, 791 winnaars, f. 39,40. oto-Geijk 35 Eerste- en twoede prijs, geen winnaar; derde prijs, 2 winnaars f. 567,90; vierde prijs, 170 winnaars, f. 10,30. TENNIS FLUSHING MEADOW Mannen enkelspel, achtste finales Becker (BrO/2) - Cah.ll (Aus) 2-6 6-2 6-3 3-6 6-4, Tsierkasov (Sov) - Van Rensburg (ZAf) 6-4 6-4 7-5, Agassi (VSt/4) - Berger (VSt/13) 7-5 60 62 Vrouwen enkelspel, achtste finales Novotna (Tsj/12) - Katenna Maleeva (Bul/7) 64 62. Graf (BrO/1) - Capriati (VSt/13) 61 62. Gamson (VSt/4) - Tauzial (Fra) 61 7-5. Gemengd dubbelspel, tweede ronde Sanchez- /Lozano (Spa/Mex/5 - Schultz/Smid (Ned/Tsi) 7- 6 7-6; Bollegraf/Mortensen (Ned/Den) - Burgm- /Warder (VSt/Aus) 6-3 6-3 De wedstrijd Kagia-Voorschoten wordt niet vanavond gespeeld. De vierdeklasser uit Lisserbroek speelt vanavond bij Zevenhoven een (vooruitgespeeld) duel voor de com petitie. Kagia-Voorschoten is daar door verplaatst naar 11 september. De winnaar van dat duel komt een week later weer in de wei voor de tweede ronde om de LD-Cup. De wedstrijd Randstad Sport-Forehol- te is verplaatst naar 20.00 uur. Versterking Leython LEIDEN Leython heeft zich voor zijn debuut in de eerste divisie ver sterkt met een spelverdeler. De Zaandammer Derk de Saegher, die vorig seizoen uitkwam voor Bro- ther/Martinus, verkoos de Leider- dorpse volleybalvereniging boven het in de tweede divisie uitkomen de Compaen uit Oostzaan. Bij Ley thon moet De Saegher met de van Zevenhuizen overgekomen Leon Heyting het vertrek van Fer van Hal en Hans Broere helpen opvangen. DINSDAG 15 00-15.15 Sportnet Sport uit Spanje. 15.00-17.30 EURO: Aschaflenburg Ten nis Cup. 15.1616.15 Sportnet Speedway in Zwe- 16.15-17.00 Sportnet: Paardesporl springconcours. 17.00-19.00 Sportnet: Amerikaans honk bal. 17.30-18.30 EURO International Motor sport. 18.30-19.00 EURO Spaanse goals de mooiste doelpunten uit de Spaanse com petitie 19.00-20 00 Sportnet Autosport WK Ral ly m Finland 19.00-20 00 EURO Eurosport news 19 00-20 00 Ned 2 Sport extra Camel Trophy Race. 20.00-20.30 Sportnet Paarderennen. 20.00-22 00 Super Ultra Sport. 20.00-23.00 EURO Nike sportnight met atletiek, basketbal en voetbal. 20.30-22.00 Sportnet Boksen. 21.00-22.00 TV 5: Aventures et Voyages serie over avontuurlijke sporten. 22 00-23.15 Sportnet Bowlen 22 1 600 15 Super Ultra Sport. 23.00-23.30 Did 1 Sport extra tenms (Open Amerikaanse kampioenschappen) 23.00-00.00 EURO GP motorraces van Hongarije 23.1601 15 Sportnet VS PGA Golf. 00.00-01.00 EURO Wildwaterkano vanuit Spanje 01.00-02 00 EURO Eurosportnews 01 15-02.00 Sportnet Surfen. WOENSDAG 08.00-09.30 Sportnet Franse Rugby Lea gue 09 30-10 00 EURO Eurobics 09 30-11.00 Sportnet Boksen. 10 00-11.00 EURO Eurosportnews 11.00-11.30 Sportnet Paarderennen. 11.00-12.00 EURO WK stockcarraces in Baarlo 11.30-12.45 Sportnel Bowlen. 12.00-13.00 EURO International Motor sport 12 4613.30 Sportnel Surfen. 1300-14.00 EURO Autosport Duitse kampioenschappen voor toerwagens 13 30-15.00 Sportnet Rugby Nieuw-Zee- land-Austraiié 14.00-15 00 EURO Grand Pnx Concours Hippique vanuit Bois les Ro«. 1500-1600 EURO Wildwaterkano in Spanje 15.00-17 00 Sportnet: Tenms Challenge Cup in New York Nieuw speelschema voor afdeling LEIDEN FC Rijnland heeft gisteren besloten niet de plaats in te nemen van de uit de competitie genomen zaterdagtak van Meer burg. Een aantal spelers van Rijnland was genegen om met een ver sterkt elftal in de zaterdag eerste klasse van de Afdeling Leiden te gaan voetballen. Omdat het bestuur van Rijnland geen garantie over een voldoende kwalitatief team kon geven, haakten de niet on welwillende voetballers af. Gisterochtend lichtte Mevrouw Arnoldus, secretaris van de fu sieclub. de KNVB in. Arnoldus: "Een groep spelers wilde graag. Maar dan wilden ze wel versterking vanuit de zondagtak. Dat leek ons geen goed idee. Ze wilden een garantie van ons hebben dat wij ze aan een representatief team zouden helpen. Dat konden wij na tuurlijk niet doen". Dus de ideale oplossing voor dit probleem bleek niet haalbaar. Door het terugtrekken van Meerburg deden zich grote problemen voor. Competitieleider Van Steyn staat nu voor het onvoldongen feit dat er twee teams iedere week vrij zijn, omdat er met een speelschema met dertien elftallen is rekening gehouden. Voorzitter van de KNVB Afdeling Leiden Diederik van der Veen Meerstadt zegt inmiddels een passende oplossing te hebben gevon den. "Informeel had ik de mensen van Rijnland toegezegd hun plannen een kans te geven. We zijn nu uit elkaar gegaan, ik heb be grepen dat Rijnland geen elftal op de been zal brengen. Daarmee was de kous wat Rijnland betreft af". Van der Veen Meerstadt meent dat velen de inventiviteit van de KNVB heeft onderschat. "Er is weinig veranderd. Dank zij de goede automatisering kunnen we op een ander speelschema overgaan. Dat betekent dat de teams die normaal gesproken vrij zijn, nu tegen elkaar zullen spelen. Het programma blijft vrijwel onveranderd, ofschoon er alrijd enkele uitzonderingen zijn. Op die punten is het programma aangepast". Als gevolg van het terugtrekken van Meerburg kwam Alphia za terdag niet in actie. LSW'70 was vrij. De twee clubs zullen in het eerste inhaalweekend elkaar ontmoeten. John Manuputty, trainer ASC Van onze redacteur Herman Joustra LEIDEN - Vooraf waren er de nodige strubbelingen, maar de af lossing van de wacht bij ASC verliep vrij geruisloos. Trainer Bert Kort vertrok na het nodige geharrewar rond zijn persoon - volgens het bestuur zou hij niet goed vallen in de spelersgroep, hijzelf ont kende dat met klem - maar trainer John Manuputty kwam in alle stilte. Die doorbreekt de 40-jarige Sassenheimer nu, vlak voor het duel van zijn nieuwe club tegen RCL, in de eerste ronde van de LD-cup. DEN HAAG (GPD) - De rentree van Karei Bouwens op de Haagse amateurvelden is er een met een wrange nasmaak geworden. De voormalige prof van FC Den Haag, Feyenoord en Haarlem meldde zich begin van dit seizoen bij de eersteklasser Voorburg om zijn carrière verder af te bouwen. Na de competitie-opening van af gelopen zondag vraagt Bouwens zich echter af of hij niet beter di rect had kunnen stoppen. Bouwens geveld door een welge mikte vuistslag in het gezicht. Het incident paste volkomen in de aafd van het duel, dat werd ge kenmerkt door vele, harde over tredingen en voortdurende irrita ties over en weer. Drie spelers werden geboekt, maar de klap in het gezicht van Bouwens bleef onbestraft omdat de scheidsrech ter zelf niets had gezien van het incident. Mede om die reden meldde het slachtoffer zich zon dagavond bij de Voorburgse poli tie waar hij een aanklacht indien de wegens mishandeling. „Ik heb dertien jaar betaald voetbal achter de rug", aldus Bouwens, „maar dit heb ik echt nog nooit meegemaakt. Een over treding hoort erbij, daar ben ik zelf ook niet vies van. Maar een klap in je gezicht krijgen gaat mij te ver. Vandaar die aanklacht. Dit soort praktijken moet van de vel den worden geweerd. Ik kijk het nog een paar weken aan, maar als dit elke week gaat gebeuren zet ik er een punt achter. Ik heb nu een dikke lip, volgende keer ben ik misschien een tand kwijt". Tot voor kort leek het er helemaal niet op dat de oefenmeester dit sei zoen aan de slag zou gaan bij de club. Plotseling meldde hfj zich toch aan de poort van het terrein aan De Kempenaerstraat in Oegst- geest. "Ik had eigenlijk besloten een jaartje te stoppen. Na vijfjaar de jeugd van Noordwijk te hebhen ge traind, met Ruud Bröring, wilde ik wel eens wat anders. Daar had ik het wel gezien. De cursussen oefen- meester 1 en 2 had ik afgerond en ik wilde mezelf eens oriënteren in de regio. Kijken of er ergens anders wat te doen was. Daar had ik een jaartje voor uitgetrokken". Het lag dus niet voor de hand dat hij op het allerlaatste moment toch voor een vereniging zou kiezen, laat staan, met alle respect, een modale afdelingsclub als ASC. "Nee, maar ze hingen al aan de bel voor ik het wist. Ik had absoluut niet de ambi tie om op afdelingsniveau te gaan trainen. Een club uit de tweede of derde klasse lag meer voor de hand. Bij Noordwijk was alles tot in de puntjes geregeld. Ik zit zelf in het onderwijs (Manuputty is gymnas tiekleraar op de Streekschool voor Beroepbegeleidend Onderwijs in Leiden, red.), dus ik moet al genoeg regelen. Voor mijn gevoel paste daar een afdelingsclub niet bij, om dat je daar bijna alles zelf moet doen". Toch koos de oudvoetballer van UDO, Blauw Wit, Lugdunum en Noordwijk voor ASC. "Ik ken de club heel goed, heb veel tegen ASC gevoetbald. Bovendien heeft het bestuur ambitieuze plannen voor de toekomst, men wil hogerop. Ik heb de club toen de laatste wedstrij den van het vorige seizoen gevolgd. Nou, en het niveau viel me mee. Het spelersmateriaal is er om meer te bereiken dan de afgelopen tijd het geval was". zag je zondag uit bij Warmunda. Ze wilden met 2-0 voor blijven voetbal len, terwijl die bal dan gewoon af en toe ver over de zijlijn moet. Werd het toch nog 2-2". Of Manuputty in staat is de club in zijn eerste seizoen al naar de KNVB te loodsen valt uiteraard nog te bezien. Voorlopig tekende hij wel een contract voor één jaar. Als het beide partijen bevalt kan daar nog wel een jaartje aan vast worden ge knoopt. "Wat mij betreft zit dat er wel in. De club ligt me wel, er heerst een beetje een studentikoos sfeer tje. Ik hoef niet meteen met de vuist op tafel te slaan als ik wat duidelijk wil maken. Dat lukt ook met een re delijk gesprek". "Ik hoef ze in elk geval niet het belang van de wedstrijd tegen RCL duidelijk te maken. We zien het niet als een oefenpotje, de LD-cup ne men we serieus. Ais je in het veld staat ga je voor de winst. Bovendien wil iedereen graag tegen een club uit de regio spelen, zeker tegen een hogere". De wedstrijden UVS - Lisse (za) en Alphen - Quick Boys, die voor vanavond op het LD Cupprogram ma stonden, zijn verschoven naar volgende weel^ dinsdag. NEW YORK (ANP) - Labour Day was gisteren voor de Ame rikanen en Steffi Graf een feestdag, voor Boris Becker in derdaad de dag van de arbeid. De Westduitser haalde zwe tend en ploeterend de laatste acht van de 110de US Open, Steffi Graf fluitend. Zoals trouwens ook Aranxta Sanchez.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15