Stort slib mogelijk in Mode en Bospolder mm Vlakbij Leiderdorp en Hoogmade 'TOREN' HUIS TER DUIN KRIJGT GESTALTE Blessures door gebrek aan kennis' Brasserieboot mag komen 5Veel succes met de rest van uw vut' DINSDAG 4 SEPTEMBER 1990 ALKEMADE/LEIDER- DORP/HOOGMADE - Een zeven hectare groot terrein in de Rode en Bospolder in Hoogmade is volgens een studie van de gemeente Alkemade en de provincie Woubrugge. Na de gemeen telijke herindeling (1 januari ioqi\ j ij i i meenteraaa van AiKemaae zien nog yi) hoort de polder bij de deze maand uitspreekt. Vervolgens an een kleinere stortplek. Het is de bedoeling dat de ge meenteraad van Alkemade zich nog gemeente Alkemade. Vorig jaar wees de provincie het ringsslib. Een beslissing die door de het beste alternatief voor gemeente Alkemade niet in dank een slibstortplaats. Het rap port van de gemeente Alke made en de dienst water en werd afgenomen, omdat die heel andere plannen met die grond heeft. Alkemade ziet graag dat het industriegebied Lasso op die grond milieu van de provincie wordt uitgebreid. Na overleg gin- Zuid-Holland werd gister avond aan raadsleden uitge- gen provincie en gemeente samen op zoek naar een gelijkwaardige T-. i i u - plek voor slibstort. Dat heeft gere- lokatie ligt vlakbij suiteerd in het gisteren gepresen teerde rapport, waarin in totaal zes ilternatieven worden vermeld. Goede tweede achten de onder- 3 zoekers de Veender- en Lijkerpol- nen. Thans IS het nog grond- jer een tjen hectare groot terrein de Rijksweg 4a, tegen de ge meentegrens met Leider- alternatieven worden vermeld, dorp, dichtbij de volkstui nen. Thans is het nog grond gebied van de gemeente gelegen ten oosten van de rijksweg 4a (Amsterdam-Den Haag centrum) ter hoogte van de Provinciale Weg 5 Ar» rit f»rM richting Amsterdam. Maar de ont- i-lAjllL lllddlltAClI LC1 sluiting van de polder vormt vol gens de studie een handicap. Ande re onderzochte stortmogelijkheden, onder meer langs de Wijde Aa en bij DEN HAAG/LEIDEN - De Haagse de voormalige vuilstortplaats in rechtbank heeft vanochtend een Rijpwetering, vallen om uiteenlo- Waddinxvener veroordeeld tot pende redenen af. voor steunfraude wordt een zogenaamd mer-onder- zoek gehouden, een milieu-effect rapportage. Uiteindelijk verwacht de provincie dat in december een keuze wordt gemaakt tussen het land van Bontje of de nieuwe loka tie in de Rode en Bospolder. Over kleinschalige stort in die polder zegt het rapport: "Een afge werkte stort kan hier zeer goed pas sen binnen een recreatieve inrich ting van dit deel van de polder en daar zelfs een positieve bijdrage in leveren". Overigens onderkent het rapport ook de problemen die aan deze plek zijn verbonden. Zo komt de stort plaats op circa 500 meter van de stortlokatie voor bouw- en sloopaf val in Leiderorp, gelegen aan de overzijde van de A4 in Leiderdorp. Bovendien is de capaciteit van het terein in de Rode en Bospolder klei ner dan het land van Bontje door de aanwezigheid van hoogspannings masten en een gasleiding. Als de gemeenteraad zich deze maand heeft uitgesproken, worden omwonenden en betrokkenen door het gemeentebestuur tijdens een openbare bijeenkomst geinfor- Uit overleg met de gedeputeerde meerc*' gens steunfraude. De straf is gelijk ken dat de provincie op zoek is naar aan de eis van de officier van justi- Tentoonstelling pluimvee en konijnen NOORDWIJK Bij Huis ter Duin in Noordwijk wordt met man en macht gewerkt aan de wederopbouw van het hotelgedeelte dat aan het begin van dit jaar door brand werd verwoest. Het bedrijf wordt voor een bedrag van ongeveer 50 miljoen gulden verbouwd en uitgebreid. Het middengedeelte dat volledig verloren ging wordt vervangen door een 'toren' met 182 hotel kamers, waardoor de totale capaciteit op 262 kamers komt. Ook worden de 172 appartementen die deel uitmaken van het complex opgeknapt. Er ko men verder meer vergader- en congresfaciliteiten. Tot de plannen behoort ook de aanleg van een parkeerkelder met 400 plaatsen. Er wordt naar ge streefd om het hotel in het voorjaar van 1991 weer volledig in bedrijf te heb ben. een veel grotere stortlokatie voor di verse afvalstoffen. Indien men er in slaagt zo'n terrein in de provincie op redelijke termijn te vinden, behoeft LEIDEN - De Leidse Pluimvee- en de als kleinschalig aangeduide slib- Konijnensportvereniging houdt op omdat zowel hij als zijn vriendin ja- stortlokatie in Alkemade (thans nog zaterdag 8 en zondag 9 september renlang bijstandsuitkeringen ont vingen. Ze gaven verschillende adressen op terwijl ze volgens justi tie feitelijk samenwoonden op een adres in Leiden. NSL verzorgt gratis looplessen LEIDEN - De brasserieboort mag kunnen indraaien omdat de brasse- bij de Prinsessekade komen. De i meente heeft hiervoor terecht een ligplaatsvergunning afgegeven. Dit heeft de Raad van State vanochtend bepaald. De Stichting Historische Haven had bezwaar aangetekend tegen de vergunning voor de boot. De stich ting vreest geluidsoverlast van de horeca-activiteiten, die overigens al 's avonds om 22.00 uur worden be ëindigd. Voorts denken de bezwaarma kers dat schepen moeilijk de haven Islamitische school Na het lezen van het artikel over de oprichting van een islamitische school hier in Leiden in de krant van 1 september, wil ik toch even iets kwijt. Persoonlijk heb ik niets tegen de oprichting van zo'n school, ik juich dit zelfs toe. Dit moet mogelijk zijn in onze vrije moderne wereld. De Stichting Islamitische Basisscho- len Leiden maakt hiervan dan ook gretig gebruik. Mijn verbazing gaat echter uit naar de uitspraken van de woord voerster van deze stichting, me vrouw Jeannette Oueslati-Ploeger. Voor mij onbegrijpelijke taal, laat staan dat de doorsnee Nederlander daar begrip voor kan opbrengen. Iets wat deze stichting toch wil be reiken? Nou, dan is deze mevrouw wel heel verkeerd bezig, volgens mtj. Zelf heb ik ruim twintig jaar in een islamitisch land geleefd met mijn gezin. Het is het geboorteland van mijn twee kinderen die moslim zijn, net als hun vader. (We wonen nu voor enige tijd in Nederland). Zelfs in dit geheel islamitische land heb ik kleine meisjes niet met een hoofddoek naar school zien gaan (om er alvast aan te wennen). Trou wens, 'n kind mag toch wel het recht hebben om kind te zijn! Wanneer de islamitische school op die manier ontsporing van kin- deren op latere leeftijd wil voorko men dan zijn ze wel heel primitief bezig. Ook ik leef met mijn gezin in twee werelden en niemand van ons toont een afwijkend gedrag of heeft de neiging te ontsporen. Zo heb ik nog meer voorbeelden van gezin nen zoals wij. Het is juist heel belangrijk voor Hoogmade) niet te worden aange- weer haar jaarlijkse jongdierenten- legd. Zolang zo'n grote stortplaats toonstelling. Te zien zijn beestjes er niet is, acht de provincie het die allemaal dit jaar geboren zijn. noodzakelijk dat de gemente Alke- De kampioen en bijna-kampioenen NOORDWIJKERHOUT - "We wil- eniging uit de Duin- en Bollen- gere leden gebruiken. Het noen len mensen wat wijzer maken. We streek die meedoet aan de KNAU- echter niet". zien regelmatig hardlopers in de actie. In heel Nederland doen onge- Volgens Van Denzen is de helft van duinen die veel verkeerd doen. Ze veer honderd verenigingen mee aan het aantal hardlopers in Nederland krijgen dan blessures en haken de actie die wordt ondersteund niet georganiseerd. "Mensen zijn fi j' bang om bij een club te gaan lopen als ze net beginnen. Ze generen zich omdat ze denken dat bij verenigin- w w gen verschrikkelijk hard wordt ge maand gratis looplessen voor hard- gaat verzorgen: "Op zondagmorgen lopen. Als je drie keer voorbij bent rieboot vlakbij het remmingwerk bij de Bostelbrug komt te liggen. Ten slotte maakt de Historische Haven zelf aanspraak op het stuk Prinsessekade dat aan de initiatiefnemers van de boot. De Raad van State heeft de be- gelijkheid een dier aan te schaffen. De tentoonstelling is voor het pu bliek geopend op zaterdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op heterdaad betrapt LEIDEN Drie mannen zijn gis- is toegewezen teravond rond kwart voor acht op heterdaad betrapt toen ze probeer den met behulp van een baksteen actie van de Koninklijke Neder- zwaren niet gegrond verklaard en en een stuk ijzer een kluisje open te landse Atletiek Unie (KNAU) om bepaald dat de gemeente geheel in breken in een telefooncel aan de J" 1 J" u" haar recht stond bij het verlenen Stationsweg, van de vergunnning. De gemeente Getuigen waarschuwden de poli- huldigt het principe dat de stad met tie die twee Hagenaars van 15 en 18 [*en de komst van de brasserieboot aan- jaar oud kon aanhouden. Een derde trekkelijker wordt voor toeristen. verdachte zag kans weg te komen. voortijdig af'. Dat zegt Lissenaar door Postbus 51-spotjes op televisie Peter van Denzen van de Noord wij- en een advertentiecampagne, kerhoutse Strandlopers (NSL). De Van Denzen, die samen met atletiekvereniging organiseert deze NSL'er Kees Wijts de looplessen maand gratis looplessen voor hard- gaat verzorgen: "Op zondagmorgen lopers die niet zijn aangesloten bij zien we vaak gasten uit de auto ko- een vereniging. De looplessen van de NSL vor men onderdeel van een landelijke ongeorganiseerde lopers bij de bij Nederlandse atletiekverenigingen te laten aansluiten. Doel is het win- nieuwe leden en het terug- onze kennis een kwartier rennen en dan weer in de auto stappen om naar huis te gaan. In de winter zie je ze bij 4 of 5 graden in een korte broek lo pen, terwijl warmere kleding nood zakelijk is". Door dit soort gedrag worden veel blessures veroorzaakt. "Door het hardlopen brengen van het aantal blessures bij over te dragen, kunnen we blessu- hardlopers. De NSL is de enige ver- res voorkomen. Het is namelijk be langrijk dat een training goed wordt opgebouwd en er rustig wordt be gonnen. Verder kunnen we veel gelopen, is de lol er ook gauw af', vertelt Van Denzen. Hij denkt ook dat meespeelt dat veel mensen niet op een vaste tijd kunnen en willen lopen en zich daarom niet aansluiten bij een ver eniging. Van Denzen: "Dat is jam mer, want voor de hardloopsport betekent regelmatig trainen voor uitgang. Iedere keer word je een beetje beter. En eigenlijk merkje na een half jaar pas goed resultaat". Om de regelmaat in de training te houden, is het volgens de NSL'er belangrijk om bij een vereniging te vertellen over kleding, voeding, oe- lopen. "Dan is er meer continuïteit, feningen en schoeisel. Daarover Veel mensen knappen af op het wordt tijdens de trainingen ge praat". Het NSL-duo hoopt dat uit eindelijk een paar lopers bij de ver eniging blijven hangen. "De gemid delde leeftijd bij de NSL is rond de veertig jaar. We kunnen wel wat jon- Esperanto De Rijksuniversiteit start dit najaar met een cursus Esperanto voor beginners. De cursus duurt van 12 september tot en met 12 december en wordt gehouden op woensdagavonden van 20 00 tot 22.00 uur in het Centraal Faciliteitengebouw aan de Cleveringaplaats 1 Hier wordt op 5 september om 20.00 uur ook een infor matieavond gehouden. Inlichtingen on der tel 130521. hardlopen omdat ze alleen lopen". Bij de vier gratis looplessen in september is het de bedoeling dat beginnende lopers bij elkaar wor den gezet. Daarvoor wordt een zon dagmorgen gereserveerd. De trai ning heeft plaats in de duinen. "Het gaat dan om mensen die met pijn en moeite vijf minuten achter elkaar kunnen lopen". De wat meer gevor derde lopers kunnen meedoen met de gewone NSL-training op dins dag en donderdag voor mannen en op maandag en woensdag voor vrouwen. De training wordt dan wel aangepast aan hun niveau. Voor verdere informatie en aan meldingen: Peter van Denzen, tele foonnummer 02521-11082. Alkemade tegen komst van TGV ALKEMADE- De gemeente Alkemade gaat nu al bezwaar maken bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat tegen de voorlopige tracé 's van de TGV- lijn over haar grondgebied. De gemeenteraad heeft hiertoe gis teravond, op initatief van het PvdA-raadslid W. Groen, beslo ten. Uit de kaarten die door het mi nisterie van verkeer en water staat aan de gemeenten in de re gio zijn toegezonden blijkt dat de mogelijke tracés voor de TGV dwars door het landelijk gebied van Alkemade lopen. Groen vindt dat niet tot het ein de van dit jaar gewacht moet worden tot het ministerie een nota presenteert over het al of niet aanleggen van de nieuwe spoorlijn. Groen: "Wij moeten ons nu al sterk verzetten tegen een tweedeling van onze ge meente". In eerdere reacties heeft Alke made al laten weten geen be hoefte te hebben aan de hoge snelheidslijn door zijn gemeen te. Burgemeester A. Meerburg: "De tijdwinst die men in Neder land denkt te behalen is erg ge ring". Zijns inziens kan beter ge dacht worden aan verbetering van het intercityvervoer via be staande spoorlijnen. Meerburg betwijfelt of eën vroegtijdig protest in Den Haag de nodige zoden aan de dijk zet. Maar aangezien WD en CDA het voorstel van Groen oppik ten, laat Alkemade nu al weten dat de train a grande vitesse, zo die er al komt, met een grote boog om de gemeente heen mag de identiteit juist zo veel mogelijk te confronte- moslim is ook een mens! Bovendien zegt deze mevrouw nog dat een goede islamiet zich niet ten niet eens ben met de woordvoer- zou kunnen aanpassen (dus niet op genomen kan worden) in de moder- samenleving. Deze brave men- ren met die twee werelden om de 'kloof te kunnen overbruggen. Door ze uit de maatschappij weg te halen en ze zo'n tien jaar lang te iso leren in hun islamitische wereldje, blijven er zielige kinderen over die na deze school maar beter op een vliegtuig naar bijvoorbeeld Saudi Arabië gezet kunnen worden. Verder spreekt mevrouw Ouesla- ti over de ingebouwde rem waar over de kinderen zouden beschik ken, dat is ook een lachertje en ze ker geen argument voor het oprich ten van zo'n school! Er zijn genoeg boze wereld te beschermen. Haar ei- school, moslims in de wereld die opge- gen ervaring is dat een vrouw res- groeid zijn volgens de wetten van de peet afdwingt wanneer ze goed be ster van deze stichtng, blijf ik erbij dat een islamitische school noodza kelijk is voor deze kinderen. Maar sen zijn dus gedoemd om buiten- ze moeten daar wel de juiste bege- na het volgen van de islmatische dat deze mensen zich als moslims school in staat zal zijn een goed lid toch weten aan te passen aan deze van deze maatschappij te zijn. Kijk, maatschappij. Een maatschappij over de kleding die een vrouw zou ten. Daarom rust er een zware en moeten dragen om zichzelf tegen de verantwoordelijke taak op deze dekt over straat gaat. Naar mijn me ning zijn deze vrouwen het veiligste Ellis van Leeuwen Kennedylaan 110 Leiden LEIDEN Goboron: Maikel, zv. J.P. Bontje en G. Huiser; Madhvi Kareshma, dv. K. Soek hoe en M. Mahabier; Carol-Ann, dv. W. Jonker en M A.E. Otten; Francisca Johanna Maria, dv. H.J.M.H. van Loon en C.J.H. van der Hulst; Bart, zv. P. Valks en N.A. Daman; Thom. zv. P Valks en N.A. Daman; Geert, zv. J. Verhave en L. van Es; Tineke, dv. J. Verhave en L. van Es; Johnny, zv. P.J. Koekebakker en I J. IJzerman; Jaco, zv. J Jonker en J. Guijt; Jasper Jeroen, zv W Bouw en H. Veneboer; Dorine Carla, dv J van der Mei| en M Tolsma, Ricardo Pravesh Kumar, zv. O R K Ganga en A.M. van Ginkel; Vivianne Claire, dv, A.F.W. Sondermeijer en W H. Bouricius; Michael, zv A.M.J. van Heus- den, Maxime Arthur, zv. J.A. Hoek en T.A.G.J. van Dijk; Richard Cornells, zv. C.J.G. Havik en S. van Trigt; Elena Chantal, dv P.L.Q. War merdam en J.A.L. Vlielstra; Mehmet, zv. C. De- mirbag en E. Demirbag; Corlne Jaccoline, dv. J.J. van den Tol on I.J. van der Plas; Melanie, dv. M.B. Janssen en P. Zonderop; Marcus Cor nells, zv. C.M. de Groot.en H. Kühn; Bastiaan Philip Alexander, zv. P.M.T. Pattynama en H.T A. Stroes; Dominique Lucia Johanna, dv. H.C L. Valstar en I.L.C. van den Berg; Najat, dv. A Bouarta en A. Srour, Robin, zv. J. Sap en E den Os; Thijs. zv. E van Drongelen en H Leijen; Ewoud, zv. C. Hemstede en C.W Burgerlijke Stand Boers; Jacklynn Charmane. dv. O.G. Luidens en C D Pattiapon; Kevin, zv H. Kanbier en C M Detraz; Tycho Marius Pieter, zv. H.A.W, Zwart en F.R. van Velsen; Wesley, zv. CJ. Crama. Saskia. dv. R H. van Noorloos en C.T. van der Burg; Johannes Jacobus, zv. P.A, van der Zwet en M C. Mesman; Britt Maria Helena, dv. J.C M. van den Berg en P H. Salman; Pe tra, dv C Hulsman en Sawsan Gabra Ayoub Khahl; Michiel Armando Corné, zv. M. van Gel- lekom en A. Hazeleger; Monique, dv. C.P. Heemskerk en J.J. Haasbroek; Flor Tobias, zv. Ph. Rhebergen en C.S.M. van Strien; Francis- cus Johannes, zv. C.A.M. Droogh en L.C.M. de Winter; Michel Silvano. zv. G.J, van Iterson en K M. Langeveld; Koen, zv. P.J. de Jong en G. Klok; Cornelis, zv W. Leeuwenburg en J. de Mooij; Mehdi, zv. A. Berrah en F. Benabderrah- mane; Bryan Henk, zv. M. Luijer en I.M. Kiljan; Jacob Johannes, zv. W. van der Bent en G. van der Plas; Rik, zv. C.P.J W. Smit en S. Rad der; Hendrik Bruno, zv. J.H. Weijenborg en A.J.E. Meiss; Erik, zv. E Meeter en F.J van der Graat. Pien. dv. J.J. Marks en G.H. Slik; Suzanne, dv. T. Bos en L.E. Hoeksma; Danny Rudy Maria, zv. R. Groeneveld en A.E.H.M. de Boer; Lisa, dv. C C. Paauw en S. van Voorber gen; Johannes Christopher, zv. K.G.A. Pseiner en S. Pseiner; Kristina Catharine Willemma, dv. J.G.J, van Booma en C. Frankfort; Cham- ne. dv. J.J. Meeuwenoord en M.l. van der Meij, Charlotte Yvonne, dv. J.C.S. van Zeist en J.Y. van Houwelingen uaisy. dv, A. van de Water en L. Vermeulen; Tessa, dv. R.A. Peters en J.J. Klei- terp; Mark. zv. R. de Ridder en J Rosbergen; Margaretha Jaccoline, dv, W.M. van Rijn en J. van Duijn; Bastiaan, zv. T.J. Baris en J. van der Vijver; Wesley, zv. C.C.H. Preenen; Maartje Hendrina, dv. A. de Visser en J.J. van der Meij; Laura, dv. A.J.M. Scherder en E C. Mennega; Sandu, zv. A.V. Dumitru en M. Roox; Kendra Rohaja, dv W. van der Plas en I.C. Rancuret; Anna Maria Petronella, dv. P.G. Hoek en A. van Dijk; Kristel, dv. A. de Ruiter en M.J. Ver meer, Amanda, dv. J. Wassing en A. van Leeu wen; Manélle. dv M de Lange en M. van Schie; Marissa, dv. M. de Lange en M. van Schie; Bart Johan Pieter, zv. A.F.A. van Leeu wen en M.G.A. van der Weijden; Richard, zv. R. Crama en A.C. Smink; Suzanne Rosmarijn, dv. C. Heijstek en G.J. van den Haak; Siham, dv. M. Mgharbi en S. Fennich; Tomas Steven, zv. B.T.J. Vieveen en M.J.E. Asselbergs; Ste ven, zv. A.B.F. Ijsveld en l. Verheul; Kevin, zv. T. Schijff en C. Leendertse; Joost Gradus. zv. R.G.W. de Groot en G. Kamsteeg. Uus zv. B.C. J. Alleman en A. de Vos, Stef zv. J. Braam en J. van Dijk. Mandy dv. A.J. Jansen en A A. Fuchs. Keren zv. J.F.J. Kooiman en M A. Brugman, Rosanne dv. M.J. Niericker en D A.P. Bogerd, Danny zv. G. van der Blom en C.M A Berg. Coco dv. I.M. van der Velden en H M. Springer, Hüseyin zv. E. Sen en M. Sen, Roddy zv. E.M. Martina en S. Haasnoot. Heba Allah Tarek Mahmoud Fahmy Abdel Bar dv. Tarek Mahmoud Fahmy Abdel Bar en Magda Mohamed Ezzat Nigm, Maarten Gerard zv. G.H. Pruijm en J. van den Berg, Bart Pieter zv. G.M. van der Geer en F. Slingerland, Jeffrey Johannes Hendricus zv. A.G.P. van der Slot en M.A.A. Hogervorst, Hendrikus Johannes zv. R.W.H Zandbergen en W A, van Os, Kelly dv M R van der Boon en M.C.F. Tijsterman, Jelle Jaap Sebastiaan zv. G.J. de Haan en E.J. Ro se, Rachell dv. G.P. Zandbergen en M.J. Beek huis LEIDEN - Hoe klein Nederland ook is. iedereen komt wel eens een plaatsnaam tegen die hij nog nooit heeft gehoord. In dat geval biedt de atlas uitkomst. Maar niet in alle gevallen. Op het kantongerecht ver scheen gisterochtend een man uit IJmuiden die zich moest verant woorden voor een snelheidsover treding op de A4. Op de dagvaar ding stond vermeld dat hij een kleine 30 kilometer te hard had gereden ter hoogte van de ge meente Alkemade. Hiervan snap te hij niet veel. "Ik heb de kaart een paar keer grondig bestu deerd, maar kon de plaats niet vinden", liet hij rechter Morshuis weten. De verdachte had het niet bij een blik in de atlas gelaten. "Ik was hier laatst eens in de buurt en heb de route nog eens gereden die ik indertijd heb gevolgd. Nergens zag ik een bord Alkemade staan". Morshuis wist de man te vertel len dat dit een verzamelnaam is voor oorden als Roelofarends- veen, Rijpwetering en dergelijke. "En die vallen weer onder dit kanton, dus vandaar dat u hier staat". De IJmuidenaar had nog meer vragen. "Waarom duurt het zo lang voordat ik hoor dat ik de fout ben ingegaan?" Het crossen in zijn wagen dateerde van juli vorig jaar en pas in februari had hij de eerste keer een brief van justitie gekregen. W. de Moor, de officier van justitie, maakte uit zijn stuk ken op dat al veel eerder een transactie-voorstel naar de ver dachte was gezonden. Maar De Moor, de beroerdste niet, wilde wel geloven dat dit poststuk nooit was aangekomen. De één weet immers niet waar Alkemade ligt, de ander kan wel eens nooit van IJmuiden hebben gehoord. Hij eiste dan ook 140 gulden, net zo veel als het eerste 'aanbod' van justitie. Morshuis kon zich hierin vinden. Vut In zo'n beetje iedere zichzelf res pecterende stad worden tegen woordig cursussen gegeven om mensen voor te bereiden op hun pensionering. Er bestaan name lijk mensen die zich geen raad weten met zeeën van vrije tijd. De Amsterdammer die gis terochtend bij de kantonrechter Morshuis voor het hekje stond, hoeft zich hiervoor niet in te schrijven, hij krijgt zijn tijd wel vol. "Dit is mijn eerste vut-dag, daarom heb ik ruim tijd om hier te komen", liet hij weten. Wegens een snelheidsovetreding was zijn auto enige tijd geleden gefotogra feerd. De man wilde wel eens we ten of hij indertijd zelf achter het stuur had gezeten. Hij stuurde dan ook een brief naar het open baar ministerie met de vraag of hij de foto eens mocht bekijken. In plaats van een antwoord ont ving hij weken geleden een dag vaarding. De Amsterdammer achtte dit een hoogst onfatsoenlij ke gang van zaken, en schreef ver volgens een brief. "Ik verzoek u er in uw vonnis rekening mee te houden dat ik een brief heb ge stuurd waarop nimmer werd ge reageerd". Rechter Morshuis was daarom verrast de Amsterdammer te kun nen begroeten. "Ik leidde uit de brief af dat u niet zou komen". Hij oordeelde mild en veroordeelde de man tot 120 guden boete. "En veel succes met de rest van uw vut". 'Onbillijk' en 'willekeurig'. Met deze trefwoorden betitelde een verdachte gisteren het parkeerbe leid van de gemeente Leiden. De man kreeg vorig jaar een prent onder de ruitewisser omdat hij zijn wagen met een wiel op het trottoir had geparkeerd. "Er was een jaar niet gecontro leerd, vergunning of niet, nie mand kreeg een bon. Ik zet één keer een wiel op de stoep en ben de sigaar", luidde de klaagzang. Morshuis was echter niet van plan zijn zonnige humeur te laten .verpesten door al het leed van de wereld op zijn nek te nemen. "Ik heb ook zo mijn bedenkingen over het verkeersbeleid hier in de binnenstad, maar met deze klach ten moet u echt bij de politie zijn". De verdachte, die de indruk wekte aardig op de hoogte te zijn van de juridische materie, toonde begrip. "Ik wilde alleen mijn ver haal kwijt". Morshuis, die niet per uur wordt betaald, berekende hiervoor geen kosten. De jonge man verliet de rechtbank met een boete van 35 gulden, net zo veel als het transactiebedrag. "Maar indien het nog eens gebeurt, wordt uw wagen in beslag geno men","riep een vrolijke Morshuis hem nog na.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12