'Motorrijders schoppen geen heibel' Leidenaren aangehouden na vechtpartij WV-directeur Noordwijk Rovers neemt afscheid Burgemeester Warmond tuft mee in bromfiets-race gemeente Goor Johan de Groot wielerkampioen Zoeterwoude PAGINA MAANDAG 3 SEPTEMBER 1990 Zoeterwoudse ouderen hebben geen klachten over huurwoningen ZOETERWOUDE - De ouderenwo ningen aan de Elzenhof in Zoeter- woude-Rijndijk voldoen over het al gemeen goed aan de wensen van de bewoners, zo blijkt uit een onder zoekje van de vrouwen adviescom missie voor de woningbouw. Doel van het onderzoek onder bewoners van de acht huizen is om te bekijken of het bouwplan van in de toekomst nieuw te bouwen bejaardenwonin gen aangepast moet worden. De bewoners zijn tevreden over de grootte en indeling van de ruim ten in de woningen, de ramen, de centrale verwarming en de isolatie. Algemene voldoening is er ook over de plaats van de huizen in een woonwijk tussen eengezinswonin gen. Het ontbreken van winkels en an- HAARLEMMERMEER - De poli tie van de Haarlemmermeer heeft in de nacht van zaterdag op zondag na een achtervolging door het weiland vier Leidenaren (15,17,18 en 19 jaar oud) aangehouden. De vier waren betrokken bij een vechtpartij in een sociëteit in Nieuw-Vennep waarbij met een honkbalknuppel twee uit Nieuw-Vennep en Hoofddorp af komstige bezoekers werden be werkt. Zij moesten voor behande ling naar een ziekenhuis in Haar lem. Toen de Leidenaren, een groep van in totaal zo'n 15 man, na het in slaan van enkele ruiten het pand verlieten, dreigde een massale vechtpartij met vaste bezoekers van de sociëteit ter hoogte van het sta tion van Nieuw-Vennep. De Leide naren sloegen vervolgens op de vlucht en renden het weiland in. dere voorzieningen in de buurt wordt als een duidelijk minpunt er varen. Ook willen veel bewoners graag een brievenbus en een bank in de buurt. Wassenaar trekt 40 mille uit voor sanering vervuilde grond autobedrijf WASSENAAR - B en W in Wasse naar willen 38.000 gulden beschik baar stellen voor het opruimen van vervuilde grond in de buurt van het autobedrijf Van der Velde aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat 272. Het gaat om openbare grond. Het bedrijf stelt twee ton beschikbaar voor sanering van het eigen terrein. Van der Velde wil het tankstation vernieuwen, maar nieuwbouw mag alleen plaatsvinden op niet veront reinigde grond. Het bedrijf wil niet wachten tot er op grond van de Inte- rimwet Bodemsanering geld be schikbaar komt. Daarom heeft het bedrijf besloten om op vrijwillige basis het eigen terrein schoon te maken. Om het bedrijf tegemoet te ko men wil het college de kosten voor de schoonmaak van het omliggende gebied voor haar rekening nemen. De commissie ruimtelijke ordening en milieu zal woensdag over het raadsvoorstel vergaderen. AANGEHOUDEN Vier jongens uit Katwijk zijn in de loop van zater dag en zondag aangehouden nadat zij in de nacht van vrijdag op zater dag verschillende vernielingen aan scholen hadden aangericht. In to taal hebben zij in de wijken Hoor- nes en Rijnsoever voor 15.000 gul den vernield. Show Harley Davidson Club Voorschoten trekt veel belangstelling Van onze medewerker Ruud Pattiapon VOORSCHOTEN - Orga nisator George Karremans is duidelijk als hem ge vraagd wordt naar het ne gatieve imago van motor rijders bij de doorsneebe volking. "Echt, motorrij ders schoppen geen hei bel. Ze rijden in leer, heb ben een helm op en dragen een zonnebril. Dat wordt versleten voor ruig". Aan dat twijfelachtige imago probeert de Harley Da vidson Club Voorschoten iets te doen door elk jaar een motorshow te organi seren. De opzet lijkt ge slaagd want veel 'gewone' dagjesmensen mengden zich gisteren tussen de stoere 'ridders van de weg'. Karremans draagt ietwat ironisch een t-shirt met de woorden 'Ik ben de man waar je ouders je voor waarschuwden'. Een voorbij lo pende dame op leeftijd kraait het uit als ze tekst op de immense borstkast van de reusachtige or ganisator leest. Ze vraagt meteen of deze t-shirts ook te koop zijn, waarna Karremans haar vriende lijk de plek wijst waar ze het ge vraagde kan krijgen. "We willen met deze show het motorrijden meer onder de mensen brengen. Niet iedereen die op een motor zit is nu eenmaal een a-sociaal", zegt hij. De Harley Davidson club be staat zo'n tweeënhalf jaar en heeft op dit moment 43 leden. "Er zijn allerlei mensen lid van de club. We hebben ambtenaren, grafisch ontwerpers, vissers, schoonma kers en constructiewerkers", zegt de organisator, die zelf elektro- monteur is. Rij genot Het berijden van een Harley Da vidson - ook wel de Rolls Royce onder de motoren genoemd - is volgens hem het toppunt van rij- genot. Karremans komt letterlijk woorden tekort om het gevoel op het vibrerende gevaarte aan te ge ven. "Je hebt met een Harley het hoogste doel bereikt. Je bent vrij, je kan gaan en staan waar je wilt. Je kan het vergelijken met een autorijder die in een Porsche, een ouwe MG of een Triumph wil rij den". Maar ook onder de rijders van de Amerikaanse motoren zit ver schil. Sommigen pakken elke dag de motor, maar er zijn ook rijders die slechts in het weekeinde een rit op het 'stalen ros' blijken te maken. "Kijk, de mensen die hier komen hebben meestal een 'chopper-achtige' motorfiets", legt Karremans uit. "Dat is een heel relaxed zittende motor, zon der kuip, een lage zit en een beetje hoog stuur. Voor de duo-passa gier is er een rugleuning. Je rijdt met een integraalhelm op. Het is een beetje een showmotor of be ter nog, een beachmotor. Even naar het strand en dan weer te rug". Karremans behoort duidelijk tot het rijtje echte motorfanaten ("Het gaat om het gevoel, niet om de snelheid") en is zeer in zijn nopjes met de drukte in de Voor straat, waar zo'n 250 motorrijders aanwezig zijn. Hij hoopt dat de gemeente Voorschoten wat betreft het sub sidiëren van het evenement in de toekomst wat toeschietelijker zal zijn, want Karremans wil de show volgend jaar graag uitbreiden met bijzondere auto's. "Tenslotte pro moten we het dorp en je ziet dat het vrij druk is. Het is gewoon een bezigheidsdag voor iedereen". Toepasselijk Inderdaad loopt er van alles rond op het plein waar prachtig glim mende kolossen zijn uitgestald. De band 'Hedgehog' levert een toepasselijke muzikale bijdrage aan de show en zeker een num mer als 'Born to be wild' van Steppenwolf gaat er bij groot en klein, oud en jong, in als koek. John 'Tarzan' Reijnders uit Lei den, aandachtig toehoorder van de band en sinds zeven jaar mo torrijder hoopt volgend jaar ook op een Harley te rijden. "Zeven keer per jaar bezoek ik een 'tref fen' (bijeenkomst van motorrij ders, red.). Het is dan onwijs ge zellig met zijn allen". Een deftig geklede 48-jarige da me zegt voor de muziek maar ook voor de motoren te zijn gekomen. "Die jongens zijn wel wat smerig en ze hebben veel tatoeages. Of ik dat eng vind? Natuurlijk niet! Die jongc-ns doen geen vlieg kwaad". De Harley Davidson Club Voorschoten organiseerde gisteren een mo torenshow in de Voorstraat. 'Je hebt met een Harley het hoogste doel be reikt'. (foto Ellen Martens) Laten we ophouden met gekissebis' NOORDWIJK - "Laten we nu eens ophouden met al dat gekis sebis. Het is zonde van de tijd en het schaadt slechts het imago van Noordwijk". Die oproep deed WV-directeur W. Rovers afgelopen zaterdag aan het toe ristische bedrijfsleven van de bloemenbadplaats bij zijn offi ciële afscheid. Rovers, die tot ridder in de orde van Oranje Nassau werd benoemd, doelde met zijn uitspraken op de ge schillen die de afgelopen maanden zijn ontstaan over onder meer de contributie aan de WV/Promotie Noordwijk en de organisatie van het muziekfestival op de Koningin Wilhelminaboulevard. In zijn toespraak in een overvol hotel Oranje toonde Rovers zich een warm voorstander van een landelij ke regeling voor subsidiëring van VW's, waarmee een eind komt aan 'heilige huisjes en vriendjespoli tiek'. Ook pleitte hij voor een betere samenwerking tussen de VW's in de kustplaatsen, inclusief die in België. Volgens Rovers wordt onvol doende beseft dat met name de kuststrook van ontzaglijk groot be lang is voor de toeristische sector. Het is naar zijn idee dan ook veel be ter wanneer de VW's langs de kust de handen ineen slaan, dan wan neer de vijf provinciale VW's elke keer weer met elkaar in de slag gaan. Ook een nog hechtere samen werking tussen de VW's in de Duin- en Bollenstreek moet volgens Rovers mogelijk zijn. Naaktstrand De scheidende VW-directeur stond in zijn toespraak tevens stil bij het plaatselijke politieke reilen en zeilen. "Als je ergens om vraagt, krijg je het niet. Vraag je nergens om, dan krijg je het in ruime mate". Rovers verwees daarmee naar sub sidie-aanvragen die veelal niet wer den gehonoreerd en het naakt strand waarvoor hij slechts één kilo meter wenste te reserveren, in plaats van de uiteindelijke zes. Rovers, die de zilveren legpen ning van de ANW (de overkoepe lende organisatie van VW's) ont ving uit handen van voorzitter P. van Zeijl, meende dat Noordwijk in de toekomst nog meer kan profite ren van het toerisme. Hij wees on der meer op de mogelijkheden die het Oostblok bieden ("wanneer komt er eens een steunpunt van het NBT in Oost-Duitsland, daar weet men niets van Nederland") en de bouw van een NS-station in Voor hout, door Rovers alvast station 'Voorhout/Noordwijk' genoemd. "Een sneltram van dit station naar de kust zou een extra attractie kun nen betekenen", aldus de scheiden de directeur die namens de Noord- wijkse bevolking een reis kreeg aangeboden. Leidse brandweer wijst kritiek over fouten in Zoeterwoude af ZOETERWOUDE - Commandant B. Mark van de Leidse brandweer wijst de kritiek op het optreden van zijn korps af. Bij een brand in een boerenschuur aan de Weipoortse- weg op 25 mei zouden zijn mannen niet correct zijn opgetreden. In een brief aan burgemeester en wethou ders van Zoeterwoude reageert hij op het verslag van de Zoeterwoudse raadscommissie algemene zaken, die zich op 11 juni over de zaak boog. Bij de brand kwamen tiental len biggetjes, enkele kalveren en eenden om het leven. De verwijten van H.W. Ver- steegen, eigenaar van de schuur, noemt Mark 'niet terzake kundig en niet relevant'. Binnen elf minuten na de melding bereikten zijn man nen vanuit de kazerne in de Leidse binnenstad de boerderij aan de Wei- poortseweg, waar direct de juiste maatregelen zijn genomen. De ge middelde rijtijd naar Zoeterwoude ligt tussen 9 en 13 minuten. Alleen de ongevraagde 'hulp' van omstan ders bij de brandende schuur, die slangen uitrolden en verkeerd aan sloten heeft tot enige vertraging ge leid, stelt Mark vast. Van het onderbrengen van de brandweertaken voor Zoeterwoude bij de korpsen van buurgemeenten verwacht Mark weinig heil. Een ver tegenwoordiger van een verzeke ringsmaatschappij pleitte hier eer der voor. Ook het oprichten van een vrijwillige brandweer in Zoeter woude ziet Mark niet zitten, want 'een en ander zal een drastische kos tenverhoging tot gevolg hebben'. De raadscommissie algemene za ken bespreekt de brief in haar ver gadering van vanavond. GOOR (GPD) - Voorzien van spij kerbroek, dik jack, gymschoentjes en een valhelm met mondstuk tufte ze vrolijk en ontspannen links door de bocht. PvdA-burgemeester Ine ke van der Wel van Warmond kwam gistermiddag uit in het Europese kampioenschap Solex-racen in het centrum van Goor, waar ze zeven jaar wethouder was. Al na drie rondjes moest de eerste vrouw van Warmond ervaren dat ze ZOETERWOUDE - Johan de Groot is de nieuwe wielerkampioen in Zoeterwoude. hij won gisteren het plaatselijk kampioenschap dat be stond uit drie onderdelen, gewn. Vrijdagavond werd een tijdrit ver reden, zondagmorgen de sprint en zondagmiddag een criterium. Winnaar bij de junioren werd bepaald niet de eerste in de race was, want toen suisden de koplo pers haar al voorbij. Het deerde haar niet. Ze zwaaide vrolijk naar alle be kenden langs het parcours, maakte onderweg een praatje met een mo torrijder en was na afloop dan ook helemaal niet verdrietig niet in de prijzen te zijn gevallen. De koersanalyse van de onbe kommerde Solex-bestuurster: "De mijne liep gewoon niet harder. Ik Fred Straathof, Theo van Klink won het veteranenklassement. Aan de wedstrijd deden 45 wielrenners mee, onder wie twee vrouwen. Tijdens het criterium waren er en kele valpartijen, maar de schade bleef beperkt tot schaafwonden. Het wielerkampioenschap trok en kele honderden belangstellenden naar het dorp. heb ook niet geprobeerd om met fietsen meer snelheid te krijgen. Ik vond het prima zo. Onderweg zijn er ook nog een paar gevallen. Ik ben blij dat ik heelhuids ben overgeko men". Haar echtgenote had een sneller exemplaar en eindigde dan ook ver voor zijn vrouw in het klassement. Beiden raakten vorig jaar in Goor in de ban van het Solex-racen. Per wedstrijdonderdeel waren punten te verdienen die later wer den opgeteld om de algemeen kam pioen per leeftijdscategorie aan te wijzen. Aan de onderdelen sprint en tijdrit deden slechts twee vrouwen mee, terwijl het criterium het hele maal zonder vrouwelijke deelname moest stellen. KATWIJKER WINT TRIATHLON OEGSTGEEST OEGSTGEEST - Tientallen sporters stonden gistermiddag gereed om vanaf een ponton het Oegstgeester kanaal in te duiken en te beginnen aan het eerste onderdeel van de kwart triathlon van Oegstgeest. In de zesde editie van dit jaarlijkse festijn bleek Katwijker Bert van der Plas evenals vorig jaar de sterkste van 40 wedstrijddeelnemers. Voor het door Oegstgeest uitgezette parcours van 1 kilometer zwemmen, 42,4 kilometer fietsen en 10,5 kilometer lopen had hij ruim een uur en 52 minuten nodig. Tweede werd - evenals vorig jaar - Leidenaar Sam Springer, ter wijl de Leidse scholier Casper van de Burgh er met het brons vandoor ging. De eerste Oegstgeestenaar werd Erik Bloklander op de vierde plaats in de algemene rangschikking. De beste vrouwelijke deelnemer was de Leidse Gonnie Wensveen, die als 22ste finishte. Behalve wedstrijddeelne mers liepen, zwommen en fietsten bijna 250 recreanten het door de buurtgroep Haaswijk uitgezette parcours. Ongeveer 25 deelnemers hielden het tijdens de race voor gezien. Mede dankzij de redelijke weersomstandighe den stonden ongeveer 10.000 mensen langs de route. tfoto Ellen Martens) De Warmondse Burgemeester I. van der Wel keerde gisteren even terug naar haar oude gemeente Goor om mee te doen aan een Solex-race. (foto gpd) MAANDAG 3 SEPTEMBER presentatie, door Burcht Lite rair, van de novelle: 'Het geheim van de Leidse Hortus', van Peter Zonneveld, éanvang 20.15 uur in De Burcht, Burgsteeg. bingo m het Dienstencentrum in de Merenwi|k, aanvang 14.00 Leiderdorp ruilavond Postzegelvereniging De Rijnstreek, van 19.00 tot 20.00 uur voor de jeugd,vanaf 20 00 uur voor overige leden, in dé Muzen- hof. Oegstgeest zomerbridge voor niet rokers bij 'Hotel Het Witte Huis', aanvang 19.45 uur. DINSDAG 4 SEPTEMBER Alphen klaverjassen bij speeltuin-ver eniging Kindervreugd aan de Hugo de Grootstraat 100, aan vang 20.00 uur. Katwijk sporten voor mensen met Ast ma en Cara in sportzaal Boorsma. Zwanenburg 61onder leiding van een fysiotherapeute, aanvang 15.30 uur. bridgen bij bridgeclub de Brug, in De Roskam aan de Rijnstraat, aanvang 19.45 uur. informatie en inschrijfdag bij de Leidse Volksuniversiteit, van 19.00 tot 21.00 uur. Noordwijk vergadering van de raadscom- nissie voor ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en milieu in het Gemeentehuis aan de Voorstraat, contacfavond Vereniging "De Oude Dorpskern" In Hotel.-Rest.- Royal aan de Voorstraat 76. aan vang 21.30 uur. Noordwijkerhout Oranjefeesten met Kermis. orgel-beiaardconcert in de Dorpskerk aan het Kerkplein 2, aanvang 19.45 uur. WOENSDAG 5 SEPTEMBER Alphen spreekuur voor 50-plussers in OSO-kantoor, Kwartelstraat 66a, van 10.00 tot 12.00 uur. jeugdinstuif volleybal, gymnas tieklokaal van de Zonnebloem- school, Jongkindt Coninckstraat 36, van 18.30 tot 19.30 uur. Katwijk woensdagavondzang in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat, mmv Zanggroep de Kandelaars, aanvang 20.00 uur. Lelden open dag in buurthuis Mor- schwijck, met diverse aktiviteiten, vanaf 15.00 uur voor de kinderen, en vanaf 19.00 uur voor de vol wassenen, voor meer informatie: Buurthuis Morschwijck, Topaas- informatie-avond over een cur sus Esperanto voor beginners, in samenwerking met de Nederland se Esperanto Vereniging. Cen traal Faciliteitengebouw aan de Clevermgaplaats 1, inlichtingen: tel: 130521. Noordwijk vergadering van de commissie voor onderwijs en welzijn, in het Gemeentehuis aan de Voorstraat, aanvang 20.00 uur. Noordwijkerhout Oranjefeesten met Kermis. grote wielerronde in het cen trum van Noordwijkerhout. Voorschoten poppentheater Wellus Nietus met Wie niet blauw is is gezien', in het Cultureel Centrum, aanvang 14.30 uur. klaverjassen bij speeltuin-ver eniging Kindervreugd aan de Hugo de Grootstraat 100, aan vang 14.00 uur. Leiderdorp open huis Square Dance Club The Sjelter Squeezers', van 19.30 tot 22.30 uur in Sjelter aan de Heemraadlaan.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 8