AZC laat eerste plaats schieten Inspiratie is weg bij Navratilova Spaan verliest Key Town Hitters onderuit MAANDAG 3 SEPTEMBER 1990 SPORT PAGINA 21 ANTWERPEN - Opwinding onstond er in het Olympisch zwembad Wezenberg in Antwerpen pas tijdens de slottafe relen van de eerste ronde voor bekerwinnaars. Nadat vijf waterpoloploegen elkaar al vijf dagen in slaap hadden ge sust en de twee voornaamste kanshebbers Duisburg en AZC zich al aan de poort van de kwartfinales hadden opge steld, kwam het matige toernooi uiteindelijk toch nog tot ontploffing. De slotactie van Pascal Bontje in de reglemen taire tijd van het duel van AZC tegen Duisburg gaf veel stof tot (na)praten. Bontje schoot enkele seconden voor tijd AZC naar de 7-6 winst. Dacht hij. De arbiters hadden de bal echter via het net in het doel zien verdwijnen en gaven Duisburg bal bezit. Hevige protesten van de Alp- henaren, die een normaal doelpunt hadden geconstateerd, vonden geen gehoor en daardoor moest er een verlenging van twee keer drie minuten aan te pas komen om uit te maken wie de sterkste was. De Duitsers, die eerder AZC een 5-1 voorsprong afhandig hadden gemaakt, gingen uiterlijk onbewo gen door op de ingeslagen weg en zwommen, ondanks moedig verzet van uitblinker Remco Pielstroom, naar een 9-10 zege. "Een enorme te leurstelling voor de jongens. Ze wa ren zo goed begonnen. Die gemiste strafworp van Remco vormde ei genlijk het breekpunt", gaf Gijs van der Leden, oud-interimcoach, nu hulp in het management en nog 'enorm bij de ploeg betrokken' het Leidse zwemsters winnen bekers LEIDEN - De zwemsters van De Zijl/LGB hebben gisteren op de slotdag van het lange-baanseizoen beslag gelegd op de landelijke be ker op de vrije slag. Dat betekende in Vlissingen een prolongatie van de titel. Op de schoolslag werden de Leidenaars eveneens eerste. De mannen pakten een tweede prijs op de vrije slag. In het individuele klassement eindigde Wandy Kater (vrije slag) als derde. Ria Willemse werd twee de op de schoolslag, waar Kater ove rigens ook nog een knappe vijfde plaats wegkaapte. Zaterdag al had Willems op de 2 kilometer schoolslag brons behaald in Rijswijk in een tijd van 34.02,3. De wedstrijden waren de laatste in de driedelige serie om de Zuid-Hol landbeker. Wandy Kater won de trofee op de vrije slag. Marco Blok- poel was bij de mannen de beste. Ron de Vogel had in Antwerpen met zijn ploeg dolgraag eerste wil len worden. De Alphenaar rede neerde dat AZC dan een beter lot voor de kwartfinales beschoren zou zijn. De nummer een van elke poule zou kruislings aan een nummer twee van een andere poule gekop peld worden, waardoor de poule winnaars een zogenaamde 'zwakke- Polar Bears heeft het debuut in het Europese bekertoernooi voor landskampioenen voor eigen publiek bekroond met een plaats in de kwartfinales. De Edese club treft binnenkort (15 en 22 september) de ijzersterke Joegoslaven van Mladost Zagreb. Tevredenheid heerste over het eigen toernooi, waarin overtuigend werd gewonnen van Fe- rencvaros (11-7) en maar net verloren van CSKA Moskou (11-12). Op de foto is ex-AZC' er John Jansen (rechts) ac tiefin de wedstrijd tegen Ferencvaros. (foto anp> re' opponent krijgen. "Als we eerste ronde wel eens op een tegenstander worden is er een goede kans dat we kunnen stuiten die De Vogel liever Jurjen Thomas herstel- Noordegraaf 3, Gijsbert van der Le den de marge van drie treffers ech- den 3i Remco Pieistroom 2, Jurjen niet^op zijn weg tegenkomt. "Maar ter gemakkelijk en snel en daarmee Thomas 2 Pascal Bontie 1 to_ goed, vroeg of laat gebeurt het toch. was het verzet slaven moeten. Dat zou vrijwel ze- We wachten de uitslag van de loting maar veel minder snelle Engelsen T" - gebroken. "We hebben het wel ge- ker uitschakeling betekenen. Tegen maar af. Je kunt er toch niets meer alle anderen moeten we in ieder ge- aarJ veranderen", val een kans hebben". En dus was AZC er veel aan gele gen om van Duisburg te winnen. Het zag er lange tijd naar uit dat dat ronde. In het vrijwel lege en daar- ook zou lukken. De Alphense spe- door sfeerloze Olympische - Scores Sutton: Ian Spoon 3, To ny Croft 2, Marc Shephard 1. - Antwerpen eindigde verrassend probeerd en dachten zeker na de derde door in het weekeinde We.dSLrijKKeg0^DU'SbUrL?KlnkanS" achtereenvolgens Leipzig en Sut- je te hebben. Maar we hebben^ons ton and cheam te verslaan. Uitslagen: Antwerpen - Leipzig 14-4, AZC Alphen-Sutton 15-6, Ant- I spelers aan de kant zitten is dat nau- werpen - Sutton 7-6, Duisburg - Iers zaten goed in hun vel en namen bad Wezenberg had de ploeg zich welijks te merken. Wij hebben met ^ZC Alphen 10-9 (n v.) onder aanvoering van Remco Piel- met laten verrassen door Sutton zo'n brede ploeg", verklaarde de als - - - - - stroom en Gijsbert van der Leden and Cheam, dat een dag eerder speler/coach opererende Mare een 5-1 voorsprong halverwege. Duisburg wel in verlegenheid Shephard het verschil tussen de AntwérpenV4 (34-44) Ysuttonand Cheam 4-2 (35-42), 5. Lokomotief Maar ineens knapte er iets. Na de bracht. De Vogel had zijn ogen goed misser van vier meter van Piel- de kost gegeven en gezien dat het stroom kon er bijvoorbeeld drie gevaar van de Engelsen voorname- keer een man meer niet benut wor- lijk kwam van Ian Spoon en Char- den. En ondertussen ging Duisburg ley Thurley. Spoon, die zich op- "Dat is waar", vond De Vogel, die Leip2ig 4.0 (21.62) echter onmiddellijk een waarschu wing liet volgen. "Maar we hebben een jonge ploeg waar je nog veel aan uit de tegenaanval aan het scoren, maakt voor een transfer naar de moet sleutelen. Gelukkig liggen er AZC kreeg het benauwd, dacht te Franse kampioen Marseille, liet in nog wat oudere spelers in om de ontsnappen toen Bontje bij 6-6 de tweede periode even zijn tanden jeugd te sturen. Verdedigend zit het (strafworp Pielstroom) scoorde, zien, maar voor het overige had best redelijk in elkaar, op een paar maar de arbiters zagen de mazen in AZC de zaken goed onder controle, zwakke schakels na. Het afmaken het net. En dus kon AZC hoog en "De concentratie was even weg", van de kansen is daarentegen nog laag springen, verlengd moest er oordeelde De Vogel over de fase niet honderd procent. De ploeg is worden. Met voor de Alphenaren de waarin Sutton van een 4-1 achter- wel gretiger geworden, hetgeen na- wetenschap dat zij in de volgende stand tot 4-3 terugkwam. Eric Noor- tuurlijk met de komst WIM VAN WANROOY LEIDEN - Key Town Hitters heeft een pijnlijke nederlaag (9-7) geleden te gen Laakkwartier. Na een 4-0 voorsprong in de derde inning liep het mis voor de honkballers die vorige week reeds het kampioenschap vierden. In de competitie troffen de teams elkaar drie keer. Tegen alle ploegen Stetzik 1. Holt Izzark 1, Edgar heeft Key Town een positieve winstverhouding, alleen tegen Laakkwar tier werd twee maal verloren. De verliezende werper was Michel de Roon. De opvallendste slagman was zijn broer Nonny, die sloeg. de jonge spelers te maken heeft. We komen alleen nog een tweede keeper te kort". AZC - Duisburg: 9-10 n.v. (3-1, 2- 0, 0-3, 1-2, 3-4) Scores AZC: Remco Pielstroom titel. 6, Gijsbert van der Leden 3. Scores Duisburg: Dirk Klingen- berg 4, Werner Obchernikat 3, Uwe BUDAPEST (ANP) - Hans Spaan heeft de meeste races gewonnen in de 125 cc, de wereldtitel ontgaat hem waarschijnlijk. De Castricum- mer verspeelde met een vijfde plaats in de voorlaatste race om het wereldkampioenschap op de Hungaroring een goede kans op de NEW YORK (ANP) - De eerste week van de Open Ameri kaanse tenniskampioenschappen op Flusing Meadow werd afgesloten met twee sensaties. Wimbledon-kampioene Na vratilova en het Oostenrijkse enfant terrible Thomas Mus ter vlogen eruit. Heimbach 1. AZC - Sutton and Cheam: 15-6 driehonkslag (4-1.4-3,4-2,3-0) Scores AZC: Johan Bohm 4, Eric Voor de slotwedstrijd in Australië heeft Spaan negen punten achter stand op de Westduitser Prein, zes de in Budapest. Tussen de twee kemphanen nestelde zich Loris Ca- pirossi, de winnaar op de Hungaro ring. De laatste tien jaar kwam Navratilo va altijd verder dan de achtste fina les. De naar Zwiterland uitgeweken Bulgaarse Manuela Maleeva scha kelde haar uit met de cijfers 7-5 3-6 6-3. „Ik heb mijn hart op Wimble don achtergelaten", gaf Navratilova als commentaar. „De titel op Wim bledon heeft ook zo veel van mij ge ëist. Ik heb het hier in New York heus wel geprobeerd, maar ik kwam nooit in de versnelling. Op Wimbledon ging alles plotseling vanzelf, hier werkte ik keihard maar wilde het nooit goed lopen". Tegen Maleeva was het hollen en stilstaan bij Navratilova. In de eer ste set kwam ze met 4-1 voor en was ze één slag van een nieuwe door braak van Maleeva's opslag. De Zwitserse redde zich daar, brak ver volgens de opslag van Mavratilova en stoomde door naar de zege in de eerste set. Navratilova won de twee de set en leek de partij alsnog naar haar hand te zetten. In de derde set ging het weer mis. Bij een achter stand van 1-2 verloor ze haar service èn de partij. „Ik heb Martina nog nooit zo wisselvallig zien spelen", zei Maleeva. Navratilova, 33 inmiddels, moest vechten tegen opkomende tranen. „Wimbledon zal wel mijn laatste grote overwinning zijn geweest", zei ze. „Door mijn negende over winning op Wimbledon heb ik alles bereikt wat ik wilde. Ik denk dat ik nooit meer honderd procent moti vatie kan vinden. Komt die volgend jaar niet terug, zal ik er mogelijk snel mee ophouden." Bij de mannen tekende de 19-jari- ge Californiër Pete Sampras voor een verrassing door Muster voortij dig naar zijn tien weken schorsings verlof te sturen. Sampras zegevier de in een briljante partij in vier sets: 6-7 7-6 6-4 en 6-3. In de kwartfinale mag hij het opnemen tegen Ivan Lendl. McEnroe John McEnroe heeft tijdens de open Amerikaanse titelstrijd de schande van vorig jaar uitgewist. De 31-jarige in Wiesbaden geboren Amerikaan ging in de tweede ronde van de voorgaande editie roemloos ten onder tegen Paul Haarhuis, de toenmalige nummer 136 van de we reld. Gisteren bereikte hij de laatste acht door de als zevende geplaatste Spanjaard Emilio Sanchez in vijf sets te verslaan. McEnroe vocht op het als altijd zeer rumoerige Flushing Meadow voor wat hij waard was. Dat bleek nog heel veel te zijn. Hij vermande zich zelfs na een achterstand in sets van 1-2 (7-6 3-6 4-6). McEnroe, op Wimbledon al in de eerste ronde verliezer tegen zijn landgenoot Der rick Rostagno, greep de volgende twee sets (6-4 6-3) en wist zich na vier uur en twintig minuten knok ken de winnaar. „Het geeft een machtig gevoel als je na een achterstand toch hebt kun nen winnen", zei McEnroe. „Het was een prachtige partij, waarin we allebei de winst konden behalen". Na afloop kreeg McEnroe een staan de ovatie van het overvolle centre court. „Niets in de wereld is daar mee te vergelijken", genoot hij later nog na". In de kwartfinales treft hij zijn landgenoot David Wheaton, de nummer 44 van de wereld (McEn roe is momenteel twintigste op de computerlijst). Wheaton rekende in vier sets af met een andere Ameri kaan, Kevin Curren (7-5 7-6 4-6 6-4). Daarmee heeft McEnroe een uit gelezen gelegenheid voor de achtste keer in zijn loopbaan in de halve fi nales te komen. Hij was vier keer winnaar, in 1979, 1980, 1981 en 1984. In 1985 was hij verliezend finalist. Daarna haalde McEnroe alleen nog een keer de kwartfinales in 1987. Boete In de eerste week liepen maar liefst twintig spelers tegen een boete aan toen ze in de hitte van New York hun beheersing verloren. Ken Flach werd op Flushing Meadow uitgeslo ten van verdere deelneming aan het mannendubbelspel, waarin hij met zijn partner Robert Seguso tot de derde ronde was gevorderd. Dat had hij te wijten aan zijn op treden in het gemengd dubbel. Hij stormde bij een achterstand van 2-4 in de derde set plotseling van de baan en liet de partij voor wat die was. Flach vormde een duo met Pat ty Fendick en speelde tegen de Australiër Laurie Warder en de Amerikaans Elise Burgin. Flach kreeg voorts een boete van ruim 4500 gulden. Melbi Raboen, trainer van Quick Boys: "Ik zie ons wel meedraaien in de top 5". Rinus Michels over zijn aan stelling als bondscoach in Stu dio Sport: „Er waren geen geschikte kan didaten. Dat heb ik het bestuur meegedeeld na de vakantie-reces sie". Verslaggever Eddy Poelmann tijdens NEC - PSV: "Je ziet Romario anderhalf uur niet, maar opeens is hij er en dan is de soep des te linker". Verslaggever Ben de Graaf tijdens een NOS-uitzending over de EK atletiek in Split: „De Pool is in de waterbak ge donderd. Dat kan allemaal op de steeple en daarom is het juist zo'n leuk nummer". Studio Sport-chef Kees Jans- ma in Nieuwe Revu: „Er wordt almaar meer georga niseerdde evenementen vliegen de pan uit. Sport is interessant ge worden voor iedere omroep. Ook Studio Sport doet aan die race mee al is het alleen maar om on ze positie veilig te stellen. Wij zeil den wel eens een evenement uit dat het niet waard is om bekeken te worden. Er worden veel te veel toernooien opgezet die met niks van doen hebben". Ex-profwielrenner Johan van der Velde, tot voor kort amfeta mine-verslaafde, over hoe hij tot diefstal is gekomen, in Nieu we Revu: „Elf uur, twaalf uur 's nachts, ik kon niet slapen, had honger, ging ik even naar een van die grenscafê's voor chauffeurs hier in de buurt. Broodje eten. Rijd je naar huis, zie je ineens een beton molen staan. Echt waar, vreselijk, maar dan deukje in een flits: he, daar staat een betonmolen, die kan ik best gebruiken". Ex-profrenner Johan van der Velde in Nieuwe Revu: „De mensen kijken naar de Tour de France, zien ons klimmen en sprinten, maar weten njet dat er 's ochtends en 's avonds allerlei middelen in ons lichaam worden gespoten. Niemand weet het effect op langere termijn, er worden hoe dan ook risico's genomen. Bij Ne derlandse ploegen doen de soig- neurs het. .ja, dat is toch eigenlijk ongelooflijk". Cees van Cuilenborg, hoofd redacteur van Voetbal Interna tional, in Elsevier: „Ik ben geschokt als ik zie hoe wielerjournalisten achteloos voorbijgaan aan het debacle van een man als Post. Die man mag drie jaar lang een enorm budget verprutsen en niemand spreekt erover. Wij hebben Van Basten hard aangepakt tijdens het WK. Maar een renner als Rooks kan el ke dag in de kranten zijn excuses kwijt voor het eigen falen. Idem dito met de doping gevallen, ook daar draaien de wielerjournalis ten zonder de minste gêne omheen. Dit soort blinde vlekken tref je in het voetbal niet meer aan". Wielerjournalist Maarten Noppen schrijft een commen taar in Algemeen Dagblad, af gelopen zaterdag: „Is Oranje op tijd in Utsuno- miya om morgen een gooi naar de wereldtitel te doen? Als alle vlieg- schema's kloppen en ook naar be horen worden uitgevoerd, is er in derdaad geen vuiltje aan de lucht. Het leed is daarentegen niet te overzien, mocht de zilveren vogel tussen Amsterdam en Tokyo vleugellam raken of op andere stoornissen in de motoriek stuiten en genoodzaakt zijn een nest op de grond te zoeken. Om nog maar te zwijgen van ernstige vertragin gen". etc Ben Hoppenbrouwer, de nieuwe voorzitter van de Lan delijke Scheidsrechters Com missie, in Voetbal Internatio nal: „Ik heb niet de indruk dat het voetbal sneller is geworden, zoals zo vaak wordt beweerd. Dat heen en weer geschuifal die pauzes.... bah! Jongens, er zijn wedstrijden bij die je in je lange jas op de mid dencirkel kunt fluiten. Daar zit het niet in. Het fluiten is vooral moeilijker geworden door het ge ringe acceptatievermogen, door de komst van de matennaaiers. Zelfs wanneer je op de tribune zit, hoor je een speler vaak gillen 'hé is dat geen geel!?' Vreselijk! Ik heb Toon Hermans nog nooit iets on aardigs over Wim Kan of Wim Sonneveld horen zeggen". Steffi Graf, de 'Madonna van Brühl', in Humo: „Op persconferenties moet ik vaak op mijn quivive zijn en soms echt koorddansen. Wist een jour nalist dat ik op een van de dagen dat ik niet moest spelen voor het eerst in mijn leven op het eiland Sylt was geweest. Weet u wat hij mij in volle persconferentie op verwijtende toon vroeg: Steffi, heb je je op Sylt kunnen verdiepen in de verwoesting van het leefmil ieu? Ik had in die paar vrije uur tjes net twee huisjes met rieten dak kunnen bekijken, en ik had me kennelijk direct tot de Groenen moeten bekeren". Urk (1) Het was een beetje feest in Urk, af gelopen zaterdag. Voor het eerst in de historie acteerde de club in zijn vijftigjarig bestaan op het hoogste amateurniveau. Bijna vijftienhon derd toeschouwers en de zaterdag kampioen, Rijnsburgse Boys, op bezoek. Het kon haast niet mooier. Dat er uiteindelijk een dikke 3-0 ne derlaag uitrolde was jammer, maar het vlaggeschip van het vissersdorp had zijn best gedaan. En het publiek had zich voorbeeldig gedragen. Een uiterst vriendelijk visitekaartje der halve. "En zo is het hier altijd", zegt Jan Brouwer, vice- voorzitter van de club. "Er gebeurt hier nooit iets naars. We vormen met z'n allen één grote, vriendeliike familie". Met de nadruk op familie. Loop de namen van de selectie van het eerste elftal maar eens door: Peter, Hessel en Jannus de Boer, gecom pleteerd door trainer Meindert. Ver der zijn er nog Jan en Hendrik Kra mer. En laatste man Auke draagt dezelfde naam als de vice-voorzit- ter. Het vermoeden wordt beves tigd: het zijn allemaal Urkers. Ook de namen uit het jubileumboek klinken als een klok, met als mooi ste Geert Weerstand. Dat moet haast wel de hardste verdediger zijn die de vereniging ooit heeft voortge bracht. Urk (2) "Verder zijn er geen spelers van buitenaf. Dat is nu eenmaal het be leid van het bestuur. Of je het daar mee redt is de vraag. Men kent el kaar, maar als het maar even minder gaat op het veld slaat dat door. De spelers zien elkaar de hele week". Hoe dan ook, Urk bloeit als nooit te voren. De club telt zeven senio ren- en liefst zesendertig jeugd- teams. Niet gering voor een dorp met slechts twaalfduizend inwo ners. De toeschouwersaantallen zijn er dan ook naar: gemiddeld achthonderd per wedstrijd. Dat kan alleen nog maar meer worden in dit seizoen. De Boer: "De namen in de eerste klasse spreken de mensen natuurlijk veel meer aan. Boven dien zijn we ingedeeld bij Flevo Boys uit Emmeloord. Dat wordt een echte derby. Handhaven is dit jaar ons parool. Verder zien we wel. De toekomst ziet er er met zo veel jeugd in elk geval zonnig uit". Naam: Jan Jeroen Schaap Leeftijd: 18 jaar Club: Quick Boys Beroep: vwo-scholier Melbi Raboen maakt veel gek ke dingen mee in de voetballerij. De trainer van Quick Boys móet, evenals het publiek, raar opgeke ken hebben toen zijn 'ruwe dia mant' Jan Jeroen Schaap na een correcte sliding op Johan Boer van ARC door scheidsrechter Knoops van het veld werd gezon den. Terwijl Schaap - geen familie van voormalig doelman Floor Schaap - in de kleedkamer de ge beurtenissen overdacht, liet hét publiek de man in het zwart over duidelijk weten dat zij dit niet ac cepteerde. De talentvolle Schaap wist niet wat hem overkwam. Was het een juiste beslissing van de scheidsrechter? "Nee. zeker niet. Wij namen een vrije trap op hun helft, de bal werd afgeslagen en ik sprintte met mijn directe tegenstander mee. Op volle snelheid probeerde OPVALLEND AANWEZIG ik de bal onder hem weg te glij den. Hij viel over mij heen. Ik stond op en speelde de bal terug op onze keeper. Niets aan de hand". Nee, maar toch. "Vijftien seconden later floot hij alsnog. Hij moest helemaal van de andere kant komen. We dachten dat hij alleen een vrije trap wilde geven, daar was het pu bliek het al niet mee eens. Toen pakte hij zijn boekje, vroeg mijn naam en wees me naar de kleed kamers. Toen was het hek van de dam. Niemand accepteerde dit". Wat dacht je toen? "Ik vroeg me af waar hij mee bezig was. Ik begreep dat ik weg gestuurd werd, dus liep ik maar snel het veld af. Wat er daartia af speelde heb ik niet gezien. Het was wel een smet op de wedstrijd, het ging wel lekker met ons". Ben je wel eens eerder wegge zonden? "Nog nooit. Ik voetbal twaalf jaar, maar dit is me nog niet over komen". Normaal gesproken volgt nu een schorsing voor een aantal wedstrijden. "Ja. ik weet niet hoe het verder afgehandeld wordt. Ik weet dat ik in hoger beroep kan gaan. en naar mijn gevoel staat de scheidsrech ter alleen in zijn oordeel. Ik heb dit verhaal vandaag wel duizend keer verteld en iedereen verklaar de mij onschuldig. Als er een schorsing aankomt is dat vooral zo vervelend omdat ik mijn plaats in het elftal net heb afgedwongen. Nu staan de concurrenten net als Cees Haasnoot en Leonard Pluimgraaff klaar om mijn plaats over te nemen". Beoefen je nog andere sporten? "Zomers tennis ik af en toe, maar dat is tijdens het seizoen niet te combineren met voetbal". Een uitzondering telt de selectie ook: de jeugdige Jacob Loosman woont in Creil, als enige. Maar dat is niet zo ver van het vissersdorp. "Dat is de enige die een reiskostenver goeding krijgt. Een kwartje per ki lometer. Zijn ouders wonen overi gens in Urk", zegt Meindert de Boer, zoals gezegd de trainer van de debutant in de eerste klasse zater- (Be)drog 'De één zijn dood is nu eenmaal de ander zijn brood', moeten ze bij Lu ba Leiden gedacht hebben toen Oranje Groen een fusie aanging met ZLC en verhuisde naar De Morsch. Zelf zaten ze in een uitgeleefd hok en plots stond er op een steenworp afstand een fraai optrekje klaar om overgenomen te worden. Waardoor de Leidse basketbalclub voorlopig weer uit de brand is en het verenigingsleven weer verder kan opbloeien op de Boshuizerkade. Zonder veel poespas'nam de club van voorzitter Hennie Nijssen zaterdag het nieuwe honk in gebruik. Met een glas cham pagne en een informele bijeenkomst. (toto iicnk Bouw maai Carsten Sanger van Rot-Weiss Er furt is de eerste Oostduitse voetbal ler die officieel betrapt is op het ge bruik van verboden stimulerende middelen. Zowel de eerste test als de contra-experise in het Berlijnse dopinglaboratorium Kreischa viel positief uit. Tot een schorsing zal het waarschijnlijk niet leiden. De na afloop van het duel Erfurt- Chemie Halle gevonden drog bleek namelijk bedrog. Sanger was door loting aangewezen voor de doping controle, die werd gehouden in de kleedkamer van scheidsrechter en grensrechters. Omdat de 27-jange aanvaller na het duel de flesjes niet kon vullen, deed hij een beroep op de blaas van de Leipziger arbiter Dieter Essbach. Essbach heeft inmiddels schrifte lijk bekend, dat hij het verzoek van Sanger heeft ingewilligd en dat de urinestalen van hem afkomstig wa ren. De scheidsrechter gaf eveneens toe. dat hij „naast het potje had ge piest" door voor aanvang van de wedstrijd een paar pilletjes te slik ken. De positieve daad van Essbach komt Sanger vermoedelijk niet te staan op een schorsing van maxi maal twee jaar, wel op een fikse boe te. Volgens de internationale regle menten blijft iedere sporter verant woordelijk voor de ingeleverde do- pingmonsters.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21