Rol van Oranje blijft bescheiden Dubbele winst voor hockeyclub Forescate TOP begint meteen met teleurstelling Klinkende overwinning Saturnus op hard EHD Visser alsnog naar Masters PAGINA 18 DO/STA SPORT MAANDAG 3 SEPTEMBER 1990 SPLIT „Als ik het mocht overdoen, dan emigreerde ik. Ik ben nu te oud, maar ik raad een jonge, talentvolle atleet aan zo snel mo gelijk weg te gaan. In Nederland zijn de mogelijkheden te be perkt". De ontboezeming van Erik de Het gevolg is dat uitschieters het ni- Bruin, aan de vooravond van z'n zil- veau bepalen. Dat is altijd zo ge- veren worp, mag dan overdreven weest en dat zal altijd wel zo blijven, klinken, zij geeft wèl aan hoe een 0°k bij de Europese kampioen topper de situatie in eigen land er- schappen speelde Oranje een be vaart scheiden rol. De succesjes zijn ge- Uitzonderingen daargelaten, be- makkelijk op de vingers van één tekent (top)sporten in Nederland, hand te tellen. Erik de Bruin stak er werken met beperkte middelèn. De bovenuit, Ellen van Langen pres- KNAU vormt hierop geen uitzonde- teerde uitstekend, Frans Maas ring. Er is nu eenmaal te weinig geld sprong goed en Han KulkerRobin beschikbaar, dus moet men roeien van Helden, Marcel van Lieshout en met de riemen die voorhanden zijn. Hoofdprijs DIOK m^er^^heefUandskampfoen^n re^vroe^ltdiraftiaken1001^ bleSSU' bekerwinnaar DIOK het traditione- res vroegtudig afhaken. Jolanda Homminga haalden een dikke voldoende. Marti ten Kate presteerde redelijk en finishte uit eindelijk bij de marathon op een veertiende plaats. John Vermeule DEN HAAG - Voor de derde keer i vier jaar heeft landskampioen en ekerwinnaar DIOK het traditione le Béchet-toernooi in Den Haag ge- Zij konden de tegenvallers echter wonnen. Het toernooi geldt als een niet wegpoetsen. Met name Marcel graadmeter voor de sterkte van de Versteeg, Carlien Harms en Maijan LEIDEN De korfbalcompetitie kende het afgelopen weekeinde in de Leidse regio een voorzichtige start. Slechts drie regionale ploegen kwamen in actie. TOP incasseerde direct de eerste teleur stelling door met 9-10 te verliezen van Wit Blauw. De Algemene maakte een succesvolle rentree in de tweede klasse en won met 10- 9 van Koog Zaandijk. Velocitas kwam tegen Sagitta vooral in fy siek opzicht kracht te kort en ging met 7-11 onderuit. ereklasse-teams die komend week einde aan de competitie beginnen. Freriks vielen lelijk door de mand. Het lange-afstandstrio had niets te Dit keer waren elf van de twaalf zoeken in Split en liep voor spek en teams die in de hoogste klasse uit- bonen mee. De atletiekunie had er komen aanwezig. Alleen de Rotter- verstandiger aangedaan hun EK- damse Rugby Club ontbrak op het debuut uit te stellen en het geld te toernooi. besteden aan uitzending naar inter nationale wedstrijden, waarin ze er- Via een eenvoudige 18-0 zege op varing kunnen opdoen. Eemland en een moeizame 3-0 over- winning op het Amstelveense ARC werden de Leidenaars poulewin naar. Vervolgens stond de wed strijd tegen AAC uit Amsterdam op het programma die moeiteloos met LEIDEN Marco Visser heeft zich Arie Kauffman, de technische di recteur van de KNAU, zei redelijk tevreden te zijn met het optreden van de Nederlandse ploeg. Wie had anders verwacht. Een kinderhand is immers gauw gevuld. „Maar er moet nog een hoop gebeuren", voegde hij er onmiddellijk aan toe. Kauffman liet al eerder doorsche meren dat na de EK het beleid ten aanzien van de topatletiek gaat ver- 26-6 werd gewonnen. door zijn finalewinst op Onno In de halve finale werd de degens Guinau in het mannenenkel BI gekruist met aartsrivaal Castricum, tennisvereniging Zuid-West op het de nummer twee van vorig jaar. Via nippertje kunnen kwalificeren voor een penalty en een interceptietry de Masters. Bartel Swart veroverde kwamen de Noord-Hollanders al de titels in het mannenenkel B2 en snel op een 0-9 voorsprong. In Cl. plaats van bij de pakken neer te Het finaleweekeinde moest de be gaan zitten schakelden de Leide- slissing brengen over de laatste naars echter over naar een hogere plaatsen voor de Masters. Visser versnelling en wonnen de wedstrijd kon zich in B alleen plaatsen als hij uiteindelijk vrij gemakkelijk met het toernooi zou winnen. Patrick 18-9. Kieboom was na zijn winst op de fa- RCH uit Hilversum, dat in de an- voriet Elmar Gerth reeds zeker van dere halve finale na verlenging met een deelnamebewijs, terwijl Onno 3-0 van de organiserende vereni- Guinau de eindstrijd moest halen, ging HRC had gewonnen, bleek in Guinau serveerde in de halve finale de eindstrijd geen partij. De ploeg was conditioneel niet er met 6-1 meer in staat goed te presteren en had bovendien de pech dat DIOK de grote vorm voor de finale had be waard. Via sterk voorwaartsenwerk met de Leidse derde rij als uitblin duidelijk te sterk voor Kieboom, die ■3 afging. Visser leverde eveneens een op merkelijke prestatie door de als tweede geplaatste Marcel Vink net voor te blijven: 7-6, 7-5. Derhalve kers werd de driekwartlijn aan het was een zege in de finale gewenst werk gezet hetgeen enkele fraaie voor Visser. Guinau wilde ook tries opleverde. Met name Dik graag winnen, want als Mark Nagel- Berghout bleek niet te stoppen en kerken alsnog besloot mee te doen scoorde maar liefst drie keer. Om- aan het slottoernooi dan viel dat Gottfried Bos loepzuiver was Guinau eruit. Visser speelde in de met de voet werd de eindstand 32-0. finale goed, vooral zijn opslag, die hij het hele toernooi niet verloor, liet hem niet in de steek. De Alphen- se kolos daarentegen had het erg moeilijk om zijn servicegames bin nen te halen. Met een dubbele fout besloot Guinau dan ook de partij: 6- 4, 6-2 voor de Oegstgeestenaar. "Ik had er geen rekening meer mee gehouden, maar ik ben toch wel blij me geplaatst te hebben. Als de druk het zwaarst is, dan schijn ik goed te kunnen presteren", aldus Visser, die zichzelf geenszins kans loos acht op Unicum: "Iedereen kan van iedereen winnen, dus hangt het een beetje van de loting af'. Guinau was minder te spreken: "Mijn ser vice liep van geen kant, terwijl dat in het hele toernooi juist zo goed ging. Ik heb in ieder geval Visser niet laten winnen". In het mannendubbel B trok Vis ser met Maarten Kallenberg ook aan het langste eind. Corjan van der Jagt, uitkomend met Henk Jans sen, kon zijn eerste B-finale niet af spelen, want hij moest met ASC voetballen. Groot was zijn teleur stelling, toen hij maar een kwartier mocht invallen. In het mannenenkel B2 ging de hoofdprijs naar Swart. De jonge Hil- legommer bleef de voor T.V. Loe- nen uitkomende Jules Broex net voor: 7-5, 7-6. Een categorie lager bleek Swart te sterk voor de verras send in de finale gekomen Taco Janzen: 6-3, 6-2. "Mijn return liep vandaag niet zo lekker, al speelde die Swart ook wel erg goed", meen de Janzen na afloop. In het vrouwenenkel Cl kwamen de gezusters Faas voor het eerst el kaar tegen in de finale. Sandra Faas riam een 3-0 voorsprong, waarna Nancy Faas tien games op rij maak te. Het werd toch nog gelijk in de tweede set, maar Nancy Faas won uiteindelijk: 6-3, 7-5. "Ik win ook nooit een finale", verzuchtte Sandra Faas. Jean-Paul Bierling en Peter Breb- de drukten een nadrukkelijk stem pel op de C-dubbels. Als duo dolven ze het onderspit tegen de gelegen heidscombinatie Alexander van der Berg/Edwin Leunissen: 3-6, 5-7. In het gemengddubbel C stonden ze tegenover elkaar. Brebde bleek met Tieske van Duinen net even sterker dan Bierling met Anke Treffers: 7-6, 3-6, 7-6. Het vrouwenenkel C2 ging naar Jolanda Dolman, terwijl slicespe cialist Maarten Soels bij de mannen in C2 triomfeerde. MARTIN HOEKSTRA anderen. Niet qua structuur, maar in de totale begeleiding, en dan vooral op het medische vlak. De lange lijst van geblesseerden, zieken en andersoortige tobbers (de afgelopen week nog aangevuld met de namen van Van Hulst, De Wit en Van der Meer), heeft ook Kauffman ervan doordrongen, dat een ade quate behandeling niet langer op zich kan laten wachten. De medi sche begeleiding zal meer centraal moeten worden geregeld. Bij de EK werkten bondsarts Els Stolk en Pe ter Vergouwen, de vertrouwens man van een flink aantal atleten, voor het eerst samen en dat was vol gens Kauffman iedereen uitstekend bevallen. De technisch directeur wil op korte termijn eveneens aan de slag met een soort kernploeg, maar dat impliceert niet dat hij individuele atleten (en trainers) links laat lig gen. Integendeel. Kauffmann is er juist alles aan gelegen om de bonds- en de individuele belangen van de atleten zo veel mogelijk op elkaar af te stemmen. Of dat lukt is zeer de vraag. Top pers willen alleen faciliteiten om hun sport zo optimaal mogelijk te kunnen bedrijven. Dat kost veel geld, en daar heeft de unie een chro nisch gebrek aan. Het blijft een kwestie van roeien met de riemen, die je hebt. Daarom zullen volgend seizoen bij de WK in Japan ongetwijfeld de uitschieters wéér het niveau van de Nederland se atletiek bepalen. CEES OLSTHOORN KORFBAL „We maken ons nu echt geen zorgen na deze nederlaag", stelde coach Theo Korporaal na de 9-10 neder laag van TOP tegen Wit-Blauw. „We moeten onze verwachtingen met al die mutaties niet te hoog stellen. Het kost gewoon tijd om de nieuwe mensen in te passen. Vooral bij de dames hebben we aan ervaring in geleverd. Maar hopelijk is Stella van der Zaag volgende week weer hersteld en Jaqueline Winter gaat in ieder geval ook weer spelen", zo blikte Korporaal al weer hoopvol vooruit. TOP kwam vooral in de eerste helft niet uit de verf. In aanvallend opzicht wist alleen Gerco Lange- laan de mand drie maal te doorbo ren, maar hij kon niet voorkomen dat de Sassenheimers halverwege tegen een 3-6 achterstand aanke ken. Na de spelhervatting zette de thuisploeg de inhaalrace in. „Voor rust lag er een bepaalde matheid over de ploeg. Ik denk dat de druk te groot vyas. Na de rust is er wel ge vochten voor de aansluiting", con cludeerde Korporaal. De aansluiting er leek na de 6-7 van Barbara Romsom ook te gaan komen, maar de Kampense ploeg nam opnieuw afstand en leidde met nog tien minuten te gaan met 6-10. „In de laatste tien minuten gingen ze alles of niets spelen. Zo hadden ze eigenlijk de hele wedstrijd moe ten spelen", vond de Hagenaar. Pe ter Tiggelman, Ron van der Willik en Tim van der Horst verkleinden de achterstand tot op een punt, maar de gelijkmaker bleef ondanks enkele kansen achterwege. „Ik ben nooit tevreden", zo luidde het commentaar van de ambitieuze coach Cor Gravekamp na de 10-9 winst van De Algemene op Koog Zaandijk. „Maar met deze uitslag kan ik goed leven, hoewel ik eerlijk moet zeggen dat een gelijkspel ook verdiend was geweest". De ploeg van Gravekamp heeft na het kampioenschap van vorig jaar de goede lijn voortgezet. De jonge Leidse formatie kwam mede door gebrek aan routine in de slotfase nog wel in de problemen, maar had in het voorafgaande half uur een voldoende marge opgebouwd. Tot 7-7 (rust 6-6) ging de strijd gelijk op. Een doelpuntloze periode van Koog werd door de thuisploeg goed uitge buit. Alfred Lambooy, topscorer Perry Venema (4x) en Raymond Terwiel tilden de stand naar 10-7, LEIDEN Voor de hockey clubs Forescate en Noord- wijk is het gisteren een uit stekende eerste competitie dag geweest met 'dubbele' overwinningen. Ook de ploegen met de meeste kam pioensaspiraties, zoals het vrouwenteam van Alecto en de mannen van Leidse Studs, maakten een goede start. Roomburg moest ech ter met beide teams nederla gen slikken. De hockeyers van LMHC kwamen met een 4-0 nederlaag terug van hun overgangsklasseduel met Den Bosch. Na een matige oefenperiode werden de bakens ook in Den Bosch nog niet verzet. De Braban ders namen direct het initiatief en lieten dat al voor de rust gepaard gaan met twee treffers uit strafcor- ners. Na de hervatting ging het aan vankelijk gelijk op, maar Den Bosch bleek toch sterker en scoor de nog uit een strafbal en liepen na een verdedigingsfout uit naar 4-0. LMHC'er Ronald Carpentier had pech met zijn schot uit een rebound, die net naast ging. De vrouwen van LMHC boekten een belangrijke 2-1 zege op Zand- voort, dat als éen van de titelkandi daten geldt. De ploeg van Maurits Eikenhout maakte een evenwichti ge indruk en domineerde in het thuisduel, waarin het 10 strafcor- ners verdiende tegen 1 voor Zand- voort. Zandvoort opende na rust echter verrassend de score. In de resterende 25 minuten viel LMHC uitsluitend aan en had succes met de goed doorzettende Eugenie Du Moulin: 1-1. De winnende treffer kwam van de stick van Karen Mel- zer, die perfect werd bediend door de sterk opkomende Nynke Tesse- laar. Ondanks goed spel gingen de mannen van Roomburg tenonder tegen het Hilversumse Kameleon: 1-2. Trainer Wouter Eikenhout noemde het gemis aan stootkracht in de aanvalslinie het grote manco. Geen treffers derhalve in de eerste helft voor het sterkere Roomburg dat thuis speelde. Tien minuten voor tijd sloeg Max Ligtenberg de Leidenaars op voorsprong en miste Johan Biekart nog de kans op 2-0, Het venijn zat voor Kameleon echer in de staart met twee verzilverde strafcorners. Lukas van Schaik zag zijn inzet voor de gelijkmaker in de laatste minuten net naast gaan. De vrouwen van Roomburg ver loren met 3-0 in Badhoevedorp van Xenios. Een pechwedstrijd voor trainer Hans van Ekdom, die na 10 minuten Babette de Jonge zag uit vallen na een bal op haar bril en een wond bij haar oog. Pech ook met af gekeurde treffers uit korte hoeksla- gen. Na de 1-0 verhevigden de Leid se hockeysters de druk op het doel van Xenios, wat ten koste ging van de defensie: 3-0. Het overwicht van Alecto werd in de beginfase uitgedrukt met het openingsdoelpunt na 20 minuten. Eric Kruis bediende Alexander Ha- ge bij de tweede paal, die de keeper van HIC kansloos liet: 1-0. De Lei derdorpers vergaten in de eerste helft door te drukken en ruimer af stand te nemen. Na rust strafte HIC het minder geconcentreerde optre den van Alecto af door 2 tegentref fers. Alecto moest toen wel meer aanvallen en had geen succes, ter wijl HIC de counter gebruikte voor de 1-3 eindstand. Jet Kruidenier smaakte het ge noegen de eerste treffer te produce ren voor de vrouwen van Alecto. De bal werd voorgegeven door de van Amersfoort afkomstige Marlies Regtuijt. Binnen 10 minuten even wel liet de schietlustige en bekwa me spits van Strawberries zich uit drukkelijk gelden: 1-2. Vlak voor rust bracht Annelien Heynies de score weer in evenwicht: 2-2. Uit de vele strafcorners van Alecto scoor de Lydian Mentink, een kwartier voor tijd uit een rommelige situatie, met een keihard schot Alecto op 3-2 winst. Na 45 seconden al scoorde Bern- hard Thieme 1-0 voor Forescate, dat als thuisploeg aantrad tegen het pas gepromoveerde HDS. Enkele minuten later scoorde Thieme 2-0 en weer enkele minuten later werd het 3-0 door Martijn van Paassen. Een strafcornergoal was het ant woord van de Hagenaars. Sander Spoelstraf tekende voor 4-1, waarna HDS 2 minuten voor rust slecht uit verdedigen afstrafte met 4-2. In de tweede helft bleef de score ongewij zigd. Bijna traditioneel kwamen de hockeysters van Forescate eerst op achterstand om daarna via een in haalrace nog aan het langste eind te trekken. Nathalie van Grieken scoorde in de eerste helft de gelijk maker uit een rebound van een strafcorner in de uitwedstrijd tegen Haarlem 1-1. Het sterker Forescate liep in het tweede deel uit door tref fers van Romee Zwaan en Birgit Lempers die attent was bij slecht wegwerken van de Haarlemse doel- vrouw: 1-3. LEIDEN - De mannen van Satur nus zijn in de landelijke eerste klas se gestart met een klinkende zege op het Delftse EDH: 25-18, na een ruststand van 11-6. In de eerste tien minuten leek het erop dat Saturnus zoals zo vaak in het verleden weer een zware dobber zou hebben aan het gewoontege trouw hard spelende EDH. VELDHANDBAL De Delftenaren namen een voor sprong maar zagen geen kans om die voorsprong uit te bouwen. 2-3 en 3-4. Het werd 4-4 door een simpele strafworp van Andre van Es, die zijn faam als zeven-meter-specialist eer aandeed door vanaf die plaats acht maal onberispelijk het arbitrale vonnis te voltrekken. Een breakout van Andre van Leeuwen op een goed getimed ingrijpen bij een Delftse een-twee en een snelle pass van Hans Blansjaar brachten de Leidse mannen voor het eerst op een voorsprong, 5-4. Daarna kwam EDH technisch, tactisch en vooral conditioneel tekort om Saturnus af te stoppen. Als de ene helft van het arbitrale duo niet waarneembaar pro-Satur- nus en de andere helft pro-EDH zou hebben gefloten, maar simpel naar de regels zou hebben rechtgespro ken, zou de eindstand voor EDH zonder twijfel een grotere marge te zien hebben gegeven. Hoe dan ook, de Leidse handbal lers hebben hun visitekaartje in de veldcompetitie afgegeven en de droom grond gegeven dat Leiden wellicht straks in de zaalcompetitie ook met de mannen een rol zal gaan spelen in de subtop, de eerste divi sie. Vanuit de tweede divisie door dringen naar dat niveau moet moge lijk zijn. De vrouwen van HVV '70 verlo ren van V et C met 10-6, rust 5-5. In Gouda bleken de Voorschotense vrouwen in de slotfase conditioneel nog niet zo ver als hun Goudse te- Alecto-speelster Lydian Mentink tweede van links) probeert met een steekslag de bal te veroveren in het eerste- klasseduel met Strawberries. Zij werd matchwinnaar voor de Leiderdorpse ploeg: 3-2. (foto Henk Bouwman) horst benutte een rebound van een De vrouwen van Noordwijk de- der uit naar 3-1 uit een strafcorner- strafcornerslag en Frank Holten gradeerden naar de derde klasse rebound. Bleiswijk werd nog een had daarna zelf succes met zijn di- waar gisteren met 3-2 werd gewon- periode gevaarlijk en scoorde 3-2, reet schot uit een korte corner: 2-0. nen van Bleiswijk. Frederique maar Noordwijk hield de schade Na de pauze scoorde Gary Broek- Lempers opende de score voor de verder beperkt, man vallend 3-0 na aangeven van kustbewoners. Na een Bleiswijkse Tn d_ d„rde iljasse haalde Leidse Thomas Aten. Met nog 20 minuten tegentreffer soleerde Maaike Bruin studsooeieen veld met 6 0 uit te- te gaan hielden de Noordwijkers voor Noordwijk succesvol naar 2-1 het achter,n met succes d.cht en bre.dde Marianne Gnernp ver- ^nonderande. ren met ex-LMHC'ers Bob-Jan Die trich en Mark van Pappelendam. Dietrich scoorde driemaal, waaron der twee strafballen en een mooie veldtreffer. Trainer Juijen van genstandsters. Duidelijk werd wel dam. Zij leidde een zienderogen aan Aken had net als Cees Kan en Len- waarmee trainer Paul 't Mannetje in zelfvertrouwen winnend Foreholte non Wiarda het genoegen bij te dra- de competitie het gemis aan af- naar de eerste plaats. Weliswaar gen aan de Leidse score, standschot wil compenseren: de moest in de confrontatie met het De vrouwen van Leidse Studs breakout vanuit een sterke defen- Franse Besan<;on een nederlaag moesten in hun uitduel met Pijnac- sie. worden geincasseerd, 17-19, maar ker na ruim een jaar een nederlaag In de tweede klasse debuteerden van UVG dat later de Franse ploeg slikken: 2-1. Na de twee Pijnackerse de mannen van MSV met een 11-19 met een treffer verschil klopte, 17- treffers ontketende de studentes winst op het sterker geachte Fides- AVestlandia. De Noordwijkers kwa men met maar liefst vier invallers 16, won de Voorhoutse ploeg wel, een offensief, dat slechts één treffer 2-10. opleverde tijdens hun derde-klasse- Het Belgische Initia uit Hasselt debuut. Milou Heiligers soleerde en binnen de lijnen terwijl de ploeg uit vormde noch voor UVG noch voor scoorde met het haakje. Een lob van Naaldwijk compleet was. De brea- Foreholte een probleem terwijl het Cecile van Dijk werd eruit getikt, kout van MSV bleek duidelijk het Deense Gladsaxe met de inschrij- Ondanks de 7-1 winst was trainer ving voor dit toernooi duidelijk te Stef Verplancke van Catwijck niet tevreden na het vierde-klasseduel met streekgenoot Hisalis. De patro- De vrouwen^ van Olympia 72 UVG 4-6, Initia 4-4, Besancon 4-4, nen deugden niet en de passing was zwak. Het doelpuntenfestijn werd overigens na 31 seconden ingeluid speelden in Wassenaar Velo met Gladsaxe 4-0. een 16-4 overwinning volledig van Foreholte werd eerste op doelsal- het veld. Met de rust leidde de Was- d0: pjus 13 tegen UVG plus 11. door Hisalis-speler Duncan Meeder senaarse ploeg al met 7-2. ZAALHANDBAL Naast Nicoleta Boriceanu, die niet op een pass van Olaf Rupert. De alleen sterk handbalde maar ook in Katwijkers Henrik Houwaard (3), redelijk verstaanbaar Nederlands Koos van Duijn (2), Martijn Hage- aanwijzingen gaf, deed ook Anita naars en Dirk-Jan van Leeuwen De Roemeense Nicoleta Boriceanu Seur, terug in het Voorhoutse doel, scoorden, waarbij Hanne Houw- was de relevatie van het internatio- van zich spreken, nale toernooi van UVG in Schie- FRANK BONTE wat uiteindelijk genoeg bleek voor de zege. Velocitas verkeerde vooral in het eerste kwartier van de wedstrijd te gen Sagitta nog in vakantiesferen. Ondanks de waarschuwende woor den van de nieuwe coach Koos de Bie lieten de Leiderdorpers zich in de beginfase overrompelen en ke ken al snel tegen een 1-5 achter stand aan. Paul-Robert Nugteren (2x), Ron Goudsmit en Jeroen van Driel gaven de stand voor rust weer een draaglijker aanzien: 4-6. Direkt na korfwisseling tekende Steven de Ronde voor 5-6 en hoewel Velocitas ook bij 6-7 nog goede uit zichten op de gelijkmaker had, bleef de formatie uit Ridderkerk voortdurend aan de leiding. In de laatste minuten liep de marge van 7- 9 zelfs nog op tot 7-11. JETSKE GOUDSMIT Van Dorp is snel LEIDEN Yvonne van Dorp heeft een snelle 400 meter aan haar verza meling toegevoegd. In Luxemburg eindigde de atlete van AV Hofland gisteren als tweede in een interna tionale wedstrijd in 53,46. De Leidse liet daarmee de Oostduitse Sabine Busch, terug na blessureleed, een halve seconde achter zich. Joke Kleyweg (Sparta) eindigde gisteren als tweede op de halve ma rathon van Heerlen, zij realiseerde een tijd van 1.13,21. Eerste werd Carla Beurskens (Festina Venlo) in 1.11,35. Huub Pragt (Sparta) bezette in Heerlen een zevende plaats op de halve marathon (1.04,48), die ge wonnen werd door Tonnie Dirks (De Keien) in 1.03,22. In Schagen finishte Theo van der Veer (Holland) gisteren als eerste op de tien kilometer in 31,21. Vierde werd Jan Laan (NSL) in 32,12. In Groningen behaalde Stefan Mole naar (Spartaan) gisteren een tweede en een derde klassering met respec tievelijk verspringen (6,75) en de 110 meter horden (15,10). Molenaar nam daar deel aan de vijf-districten- ontmoeting voor jeugdatleten. Ook aanwezig in waren de Holland-atle ten Eefke van der Drift (400 meter horden in 1.10,30), Marco Kort- leever (400 meter horden in 58,91), Bianca Vermond (400 meter in 61,14) en Wilmar Kortleever (400 meter in 52,91). In Leiden werd Bram Tjjdhof (Holland) het afgelopen weekeinde vierde op de meerkamp voor CD ju nioren in zijn categorie (tweede jaars C). Hij behaalde een punten totaal van 5198. In dezelfde catego rie eindigde Stefan van de Poel (Spartaan) met 5094 op de vijfde plaats. Bij de eerstejaars C-jongens werd Bas van Kooperen (Hofland) tweede met 4681 punten. Een derde plaats werd behaald door Werner Altewischer (Hofland), tweedejaars D-jongen, met een puntentotaal van 3645. Eerstejaars D Marco van Rui ten (Spartaan) werd tweede met 3051. Ook een tweede plaats was er voor tweedejaars D-meisje Ingrid van Welie (Spartaan). Zij behaalde 2888 punten en bij de eerstejaars D- meisjes werden respectievelijk der de en vierde Judith Veldstra (Hol land) met 2372 en Linda de Boer (Spartaan) met 2299. ELLEN LIJZENGA Rafferty serieus op jacht naar leidende McNulty CRANS-SUR-SIERRE (Reu ter/ANP) - Ronan Rafferty heeft bij het Europees Masters golfkam- pioenschap in de Zwitserse plaats Crans-sur-Sierre laten zien, dat hij de jacht op Mark-McNulty die het geldklassement aan deze zijde van de oceaan aanvoert, serieus neemt. De Noordier, vorig jaar dankzij onder meer de tweede prijs in Ne derland na een gedenkwaardige playoff tegen Olazabal eerste in de rangschikking, won gisteren zijn tweede opeenvolgende toernooi. Rafferty bleef met een totaal van 267 slagen 21 onder het baangemid- delde. Hij had twee pogingen min der nodig dan de Zuidafrikaan John Bland. De 26-jarige Noordier won drie weken geleden de PLM Open in Zweden. Daarna speelde hij nog in de Verenigde Staten, maar nam ver volgens rust. „Zeven jaar lang heb ik me voortdurend uitgeput in golf, van het ene toernooi naar het ande re. Tegenwoordig stel ik een tussen pauze enorm op prijs. Mijn zoontje ook. Ik heb een week lang geen bal geslagen", zei Rafferty, die de in spanning na de ontspanning be loond zag met een kwart miljoen gulden en de derde plaats in de Eu ropese rangschikking achter McNulty en Woosnam. Toch was hij over zijn verrichtin gen in het zomerse wintersportoord niet helemaal te spreken. „Ik speel de niet echt goed tot de laatste ron de. Het kleine spel redde me echter en hield me in de buurt van de kop lopers. Misschien heeft het feit, dat mijn laatste evenement in Colorado ook in de bergen was, geholpen". Ronduit tevreden kon Rafferty zijn over de laatste achttien holes. Hij kwam daarin zes slagen onder het baangemiddelde uit.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18