UVS weigert zichzelf te belonen na 2 0 voorsPron§ Schlemielig verlies voor hardwerkend Roodenburg Valse start afdelingscompetitie Periodetitels: leuk, maar wèl ingewikkeld Ruud de Groot toch tevreden met gelijkspel tegen Blauw Wit Verlies LugdlUlUUl MAANDAG 3 SEPTEMBER 1990 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - De periodetitels sieren ook het komend seizoen de voet balcompetitie op. De KNVB zou de KNVB niet zijn om weer op de proppen te komen met een reeks wijzigingen, die het geheel er nu niet bepaald overzichtèlijker op maken. Wat in elk geval vaststaat is dat de spanning in door de in drieen gedeelde competitie blijft. Erger, de reglementswijziging zal de nervositeit bij trainers en spelers alleen nog maar opvoe ren. In tegenstelling tot vorig sei zoen wijst de bond vervangende periodekampioenen aan. De pe- riode's is als volgt verdeeld: 8, 7 en 7 wedstrijden. Vooruitgespeel- de en achterstallige wedstrijden blijven gelden voor de oorspron kelijke periode. De wijzigingen zijn als volgt: A: Als de periodekampioen van de eerste periode ook in de tweede periode eerste wordt, wordt de nummer twee van de tweede pe riode aangemerkt als de vervan gende periodekampioen. B: Als de periodekampioen van de eer ste of tweede periode (of de als zo danig aangemerkte vereniging) in de derde periode bovenaan ein digt, wordt de eerstvolgende ver eniging van de periodestand van de derde periode, welke nog geen periodekampioen is, beschouwd als de vervangende periodekam pioen. C: Als een vereniging kam pioen is geworden en tevens een periodetitel heeft gewonnen, zal de best geklasseerde club (die nog geen periodekampioen is ge worden) in de eindrangschikking als vervangende periodekam pioen worden aangewezen. Aan het einde van de competi tie is er dus een kampioen, die au tomatisch promoveert plus een drietal periodekampioenen. Dat geldt zowel in het zaterdag als in het zondagvoetbal, uitgezonderd uiteraard de eerste klasse (za) en hoofdklasse. In de hoogste klas sen geldt ook een regeling met pe riodetitels. Elke club die zo'n tus- sensucces behaalt, is automatisch geplaatst voor de 'grote' KNVB- bekercompetitie. UVS op zondag en de zes zaterdageersteklassers uit de regio zijn dus in de gelegen heid zich tussen de profs te men gen. Dit seizoen zijn Quick Boys, Rijnsburgse Boys en Noordwijk deelgenoot van de profbe kerstrijd. In de klassen onder de top kan een periodetitel dus leiden tot promotie. Dat gaat echter niet zonder slag of stoot. Voordat de vlag kan worden gehesen, is er nog een lange weg te gaan. Na af loop van de competitie wacht de periodekampioen nog een extra ronde met de twee 'collega-perio dekampioenen'. De beste van het trio gaat om één promotieplaats de strijd aan met een klasseperio dekampioen van een andere klas se. De KNVB heeft daarvoor de volgende 'formule' bedacht. Zaterdag 2B (Leiden): de klasseperiode kampioen speelt met de klassepe riodekampioenen van 2A, C, D en E plus de nummers 12 van de drie eerste klassen om vier plaatsen in de eerste klasse. 3A (RCL, Voor schoten en Hazerswoudse Boys): de klasseperiodekam pioen speelt met de klasseperio dekampioen van 3B om één plek in de tweede klasse. 4B (Ter Leede, Oegstgeest, Kagia, TAW, KRV): de klasseperiode kampioen speelt met de winnaar van 4A om eén plaats in de derde klasse. Uit 2B, 3A en 4B degrade ren drie clubs. Zondag In 1B (Alphense Boys) speelt de klasseperiodekampioen tegen de winaar van IA om een plaats in de hoofdklasse. In 2A (Roodenburg) neemt de klasseperiodekam pioen het op tegen de winnaar van 2B om een positie in de eerste klasse. In de derde klasse (VVSB, SJC. Blauw Zwart, Lugdunum, Altior, Nieuwkoop en Docos) strijden de winnaars van A en B om één plek in de tweede klasse. In de vierde klasse spelen de klasseperiodekampioe nen van A en D een beslissings duel voor promotie naar de derde klasse. Datzelfde gebeurt tussen de winnaars van B en C. Uitge zonderd in de vierde klasse (twee degradanten) degraderen drie clubs uit de klassen in het zon- dagvöetbal. Afdeling Ook dit seizoen wordt in de afde ling een strijd met periodetitels afgewerkt. Vraag alleen niet hoe. Omdat er een oneven aantal clubs is in de afdeling is verzameld, heeft de competitieleider een in genieus plan ontwikkeld voor de periodestnjd. die overigens in vieren is gedeeld. Het opmaken van een stand maakt het plan (el ke club heeft weer een andere reeks wedstrijden) er ^overigens niet makkelijker op. Als Meerburg zich in de zater dagafdeling terugtrekt, is het leed in die klasse vrijwel niet te over zien. Het merendeel van het eer ste elftal van de Zoeterwoudse club heeft er de brui aan gegeven. Het verzoek om daarom lager in gedeeld te mogen worden, heeft de KNVB naast zich neergelegd. Niet zo'n, wijs besluit, want het zit er dik in dat het danig ver zwakte team zich na enkele we ken, murw gebeukt door grote ne derlagen. uit de competitie terug trekt. Gevolg: geen dertien, maar twaalf clubs in de afdeling. Een ideale verzameling op het eerste gezicht, maar de schijn bedriegt. Omdat de £ompetitieleider is uit gegaan van een schema met 14 clubs, blijven twee clubs (indien Meerburg afhaakt) werkloos. Zege Blauw Zwart LEIDEN - Blauw Zwart behaalde tegen Altior een dik verdiende 3-1 overwinning. De thuisclub kwam daarbij na twintig minuten aan de leiding. Na een beoordelingsfout van keeper Robert-Jan Poelwijk werd de bal uit een dieptepass op Bz-spits Anton Vermeulen door voorstopper Marcel Kampman in eigen doel gekopt: 1-0. Daarna stok te de aanvalsmachine van BZ enige tijd. hetgeen de bezoekers de gele genheid bood om meer in hun spel te geraken. Meer dan een gemiste kopbal van Altior-speler Johan ter Heert leverde dat echter niet op. Voor rust had de jeugdige en vooral technisch spelende ploeg van Roel den Hartog de gasten van Altior nog op grotere achterstand kunnen zet ten. maar schoten van Twan l'Amie en Remko van der Kooij misten scherpte. Vijf minuten na de pauze was het alsnog prijs, toen de uit de A-junioren afkomstige Remko van der Kooij zijn direkte tegenstander Willem Oostdam goed uitkapte en het leer met een ziedend schot in de verste hoek dropte: 2-0. LEIDEN - UVS heeft zich zelf in de competitieopening tegen Blauw Wit tekort ge gaan. Op basis van het bete re veldspel verdienden de Leidenaars de overwinning, maar omdat het gat in de hoofdstedelijke afweer niet werd gevonden, moest met een 1-1 deling genoegen worden genomen. Een resul taat dat niettemin de goed keuring van trainer Ruud de Groot kon wegdragen. Erger, de oefenmeester raakte na af loop nauwelijks uitgesproken over de verrichtingen van zijn ploeg. Nu liet UVS zeker geen slechte indruk achter, maar de houding van de in opperbeste stemming verkerende trainer deed een tikkeltje overdre ven aan. Het was de thuisploeg im mers aan te rekenen dat tegen het in de tweede helft ver teruggevallen Blauw Wit geen overwinning kon worden genoteerd. Als UVS zich voor het vijandelij ke doel trefzekerder gaat opstellen, dan heeft de Leidse formatie moge lijkheden om in vertrouwde omge ving een belangrijke rol te spelen. Dank zij de komst van het centrale verdedigingsduo Dorlas/An- driessen, Frank Roosa, Duncan Al- berga en Wout Holverda heeft het gezicht een volwassen aanzien ge kregen. Met name Rotterdammer Aad Andriessen drukte gisteren een groot stempel op het spel van UVS. Bovendien had de vrije verdediger een groot aandeel in de Leidse ge lijkmaker van Gerry Jansgn. Dat Andriessen (29) probleem loos zijn partijtjes meeblaast in de hoofdklasse mag eigenlijk als een klein wonder worden beschouwd. Als profvoetballer bij Sparta werd hij driejaar geleden afgekeurd van wege een 'kapotte' knie. Wel kon Andriessen bij de amateurs zijn wedstrijdje spelen en dat was ook de reden dat hij zich aanmeldde bij de amateurafdeling van zijn voor malige werkgever. Vorig seizoen evenwel raakte Andriessen in con- m'n hoofd die eraan heeft gedacht om terug te gaan. De club heeft me uitstekend opgevangen en speelt flict met Rob Theuns, voormalig het soort voetbal wat me het beste trainer bij Quick Boys. Precies in ligt". Over zijn eerste officiéle optre- die periode speelden Sparta en den toonde Andriessen zich derhal- UVS hun competitiewedstrijd in de ve bijzonder tevreden. "Jammer dat formatie doelloos rond en ergerde eerste klasse. Na afloop raakte An- we door zo'n lulligheidje op achter- zich aan de warrige leiding van arbi- verraste doelman Mokveld met een geplaatste inzet, nota bene liggend op het gras. Een tegenvaller voor UVS, dat tot dan toe het initiatief had. Na de Am sterdamse treffer doolde de thuis- driessen in het clubhuis in gesprek met Fred Filippo en toen is het bal letje gaan rollen. Andriessen: "Sparta heeft nooit het doelpunt van Amsterdammer stand kwamen en een tijdje achter ter Van Klinken. Dat Gerry Jansen in de 23ste minuut de 1-1 voor zijn rekening nam (na een schitterende dieptepass van Aad Andriesen en De nog net tussen goalie Paul 't Wout en Jerrel Wijnhard zichtbare Gerry Jansen brengt UVS op 1-1. Hans de Kruys ziet tot zijn tevreden heid de bal in het Amsterdamse doel verdwijnen. (foto Henk Bouwman) langs de verkeerde kant van de paal ROB ONDERWATER LEIDEN - De 5-0 nederlaag vorige week zondag tegen buurman UVS had het zelfvertrouwen van Lugdunum niet geschaad, leerde de confrontatie tegen Soccer Boys aanvankelijk. Maar een via goed spel verkregen 2-0 voorsprong werd in minder dan 10 minuten verspeeld en na afloop konden de bezoekers uit Bleiswijk met een 3-2 overwin ning de punten mee terug nemen. Die klap kwam hard aan. De kater was nog groter omdat de grote kan sen op de gelijkmaker niet besteed waren aan de Leidenaars. Trainer Hennie de Klerk, die overigens van wege een schorsing niet op de bank mocht plaatsnemen, ziet echter geen reden tot paniek. En terecht, want de ploeg uit de Kikkerpolder speelde een zeer goe de eerste helft. Vooral Edwin Ver hoogt maakte een paar schitterende acties, waaronder de twee doelpun ten. Na een half uur maakte hij de openingstreffer, toen hij van 20 me ter de bal direkt nam, nadat een schot van Robert de Roo door de verdediging van Soccer-Boys niet l werd verwerkt. Bij het tweede doelpunt ontving Verhoogt de bal op identieke wijze, alleen nu schoot de middenvelder van 25 meter langs de kansloze Dick in 't Veen. de kee per van de bezoekers. Lugdunum speelde geconcentreerd en wachtte geduldig af totdat er ruimte kwam. Soccer Boys liet de ploeg van De Klerk komen en concentreerde zich op de counter, die in de eerste helft vaak ingeleid werd door Kees de Bruin. Maar het leverde weinig ge vaar op voor het doel van Wim Era dus. "Het was genieten", aldus De Klerk, die zijn team in de rust waar schuwde voor een mogelijke onder schatting. Eind eerste helft was daar al sprake van toen door een misverstand tussen Eradus en De Rooij, de spits van Soccer Boys een terugspeelbal onderschepte en net naast schoot. Veel hielp de waarschuwing niet. Lugdunum verdedigde na rust min der scherp en daardoor kwamen de Bleiswijkers meer in hun spel. Vooral de veel zwervende Ruud Ru ler. die in verband met zijn werk de eerste helft niet kon spelen, was een ware plaag voor de Lugdunum-ver- dediging. Hij was het die het non chalante Leidse spel na 10 minuten afstrafte: 2-1. Drie minuten later stond het al gelijk. Bart van Dijk kon aan de rechterkant simpel doorgaan na een slim balletje van Kees de Bruin en gaf Wim Eradus het nakijken. Er was niets aan de hand geweest als Fred van de Kaay oog in oog met keeper Dick in 't Veld koelbloedig was gebleven. Nu ging de bal via de lat over. De aanval van Soccer Boys. die hierop volgde was wel doeltreffend. Wederom was het Bart van Dijk, die met een schit terende omhaal Lugdunum op een achterstand zette. In zes minuten tijd was de 2-0 voorsprong omgezet in een 2-3 achterstand. Vanaf dat moment waren het vooral lange bal len, die de spitsen van Lugdunum kregen. Dat betekende vaak balver lies. omdat de van UVS afkomstige Richard Onstenk en Marcel Prins het fysiek moesten afleggen tegen de lange, stevige Bleiswijkse verde digers. Soms probeerden de Kik kers het met solo's, maar die wer den goed afgestopt. Eenmaal ten koste van een boeking! voor Ard van de Bosch, die Edwin Verhoogt onregelmentair van een doorgang afhield). Toch kreeg Lugdunum meer grip op de wedstrijd en zelfs grote kansen. Fred van de Kaay gaf na een leuke actie goed voor, maar Cees Schouten kon de bal niet over de doellijn krijgen. Omdat er risico genomen moest worden, kreeg Soccer-Boys voorin meer ruimte. De gevaarlijke Ruud Ruler was een aantal keren dichtbij de 2-4. maar hij maakte de klap voor Lugdunum niet groter. LARS ULRICH gedacht dat ik die stap zou maken Silvion Zorgful in de 13de minuut, een scherp aangesneden ^oorzet omdat ik daar trainer ben van de B- dat niet onder allesdaagse omstan- 1 n,~,~ 1 regionalen. Maar toen ze eenmaal in digheden werd geproduceerd, de gaten hadden dat ik bij UVS Zorgful viel in het zestienmeterge- de hemel, daadwerkelijk aan de slag ging, bied over de bal, hield het leder met De gelijkmaker werkte bevrij- hebben ze nog van alles geprobeerd zijn benen 'klemvast', wurmde zich aanvankelijk aange- om me over te halen. Geen haar op uiteindelijk in kansrijke positie T 7 r u RIJSWIJK - De voortekenen voor Roodenburg waren aan de start van de competitie ronduit slecht. Een zwakke voorbereiding met blamerende nederlagen te gen Leidsche Boys, Lugdunum en Docos maakten van de club uit Noord het 'lachertje van Leiden', zoals de nieuwe trainer Jan Reurings het noemt. Gisteren leed Roodenburg in de ouverture tegen Rijswijk ech ter niet een beschamende nederlaag (1-0), maar meer een schlemielige. De geplaagde voetballers kwamen zelfs tot één helft acceptabel voetbal, knokten zich tot de laatste minuut leeg en moesten constateren dat ze toch (weer) met lege handen achter bleven. Pijnlijk was de manier waarop Rijswijk in de blessu retijd van de eerste helft via een strafschop aan de lei ding kwam. Roodenburg leek met opgeheven hoofd richting kleedkamers te gaan, tot dat het in feite het noodlot over zichzelf af riep. Reurings stelde dat vlak voor rust geen tegendoelpunt mag vallen. "Je moet het dan rustig uitspelen". Nu deed zich de situatie voor dat bij een vrije trap voor de Leidenaren zeven man zich voor de bal bevonden, en balverlies dodelijk is. Wat dus ook geschiedde. Met niet de snelste verde digers in de gelederen kwam Roodenburg direkt in de problemen. John van de Wetering moest een sliding maken op Rijswijker Coen 't Hart die met een koprol een strafschop verdiende. Bescheiden nam hij de complimentjes van zijn teamgenoten in ontvangst. Cees Toet benutte de elfmetertrap, via de arm van de sterk acterende Marcel Vink ging de bal in de rechter hoek. In de 45 voorafgaande minuten was Roodenburg ab soluut niet de mindere, en speelde het agressief voet bal met periodes waarin Rijswijk geen raad wist met de directe combinaties, die via de bijna altijd aanspeel bare technisch sterke Marcel van der Burg liepen. Kansen genoeg voor Roodenburg, hoewel het in de 21ste minuut goed wegkwam toen rechtsback Jan Wil lem Jonker geheel vrij in het strafschopgebied op dook en een op maat gegeven pass van Tonnie van Bij- nen (ex-FC Den Haag) niet wist af te ronden. Tot de strafschop kreeg de thuisclub verder eigenlijk alleen doelkansen uit vrije trappen, die voor Vink een ge makkelijke prooi waren. Peter Pret (af standsschot). Boudy Pijnakker. Fred Ouwerkerk en Rob Pret (kopbal) stelden daar uitge speelde kansen tegenover die echter door een gebrek aan scherpte niet het doel troffen. Pluim Na rust kwam Roodenburg voetballend niet meer uit de verf. Het verdiende een pluim voor de voorbeeldige inzet, maar zag de wedstrijd met het verstrijken van de tijd uit zijn handen glippen. Bovendien wekte de lei ding van scheidsrechter Van der Berg ook de nodige irritatie bij de Leidenaren, die geen vuist meer konden maken. Als gevolg van de terugval aan Roodenburg-zijde hing de 2-0 eerder in de lucht dan de gelijkmaker. Rijs wijker Ron van de Henst miste twee maal van dicht bij, en invaller Koos Bodmann wist niet te profiteren van een onzuivere terugspeelbal van Dick Straathof. Met de eerste helft was Reurings niet ontevreden, over het geheel gezien sprak hij van de beste wedstrijd tot nu toe, hij liet opnieuw weten nog niet klaar te zijn met zijn formatie."Ik vind dat we zo'n 25 minuten goed gevoetbald hebben, de jongens hebben geknokt. We hebben wat tijd nodig, misschien duurt het wel tot de winterstop voordat er een eenheid staat. De realiteit is dat we kwaliteit missen, en dat we met degradatie- voetbal rekening moeten houden. Een aantal jongens is vertrokken (Ronald Jansen, Duncan Alberga, Pa trick Kamperveen om er maar een paar te noemen, red.) en daar hebben we weinig voor teruggekregen. Het ligt allemaal niet zo simpel. Ik speel nu bij voor beeld met twee achttienjarige backs die het goed doen, maar nog veel moeten leren". De terugval na rust tegen Rijswijk weet de van Olympia overgekomen trainer aan conditionele pro blemen. Niet iedereen heeft de voorbereiding volledig mee kunnen maken, en Marcel van der Burg, pas her steld van een liesblessure, speelde zijn eerste wed strijd. Breed zit Reurings niet in zijn spelers. Op de bank had hij voor de aanval alleen de 19-jarige Maurice Barends achter de hand, die hij voorlopig nog als te licht bevonden heeft. Opvallend is de terugkeer van Boudy Pijnakker (27) in het eerste van'Roodenburg. De oud-LFC-er kwam onder Rijsbergen niet aan de bak, hij voldeed niet aar» zijn eisen. Nu Roodenburg met twee spitsen speelt, en zonder pure vleugelspelers (Fred Ouwerkerk en Ri chard Gottmer moeten met hun loopvermogen de zij kanten bestrijken), krijgt Pijnakker een nieuwe kans. Hij werkt er hard voor, maar heeft nog niet veel laten zien. Het is voor Roodenburg te hopen dat hij samen met Marcel van der Burg een gevaarlijk koppel gaat vormen. Want daar schort het nog aan. De scherpte in de voorhoede is nog onvoldoende. GIJS VAN OOSTEN slagen UVS. Frank Roosa en Hans van Leeuwen namen onmiddellijk weer stelling op het middenveld en draaiden Blauw Wit de duimschroe ven aan. Bij de Amsterdammers stribbelde alleen Pieter van Netten tegen. De boomlange spits toonde zich balvaardig, maar kreeg te wei nig steun van zijn ploeggenoten. Toen in de tweede helft ook Van Netten zich aanpaste aan het niveau van zijn sportieve collega's, leek Blauw Wit rijp voor de slacht. UVS deelde 45 minuten lang de lakens uit, speelde soms op hoog niveau, maar weigerde zijn keus te bepalen uit de mogelijkheden. Hans van Leeuwen kreeg een kwartier voor tijd na een handig steekpassje van Hans de Kruys nog de mooiste kans. Zijn rollertje caramboleerde LEIDEN - De twee promovendi, VEP en Docos, moesten de eerste wedstrijd in de voor hen nieuwe derde klasse tegen elkaar aantre den. Beide ploegen waren afgelo pen seizoen met voorsprong kam pioen geworden, dus zelfvertrou wen was bij de elftallen aanwezig. Omdat een aanvallende speelstijl voor zowel VEP, als Docos niet vreemd is, kregen de toeschouwers een leuke wedstrijd voorgescho teld. Al na een kwartier werd het eerste doelpunt voor VEP aangete kend. De bal werd na een verre in gooi werd door Docos niet goed uit verdedigd, waardoor Marco van Arnhem de 1-0 kon aantekenen. Het tweede doelpunt voor de Woerde naren liet niet lang op zich wachten. Peter Steneker was de maker op aangeven van Ronald Jansen. Vol gens Docos-trainer Wim Mugge lag de oorzaak van deze achterstand in het feller zijn van de tegenstander. In de rust probeerde hij zijn ploeg beter te motiveren, maar vlak na rust keken de Morsbewoners door Docos werkt 0-3 achterstand weg een doelpunt van Marcel van Rouw tegen een 3-0 achterstand aan. De aansluiting kreeg Docos snel. De goal van Rob Reizevoort was het be gin van het alles of niets offensief. VEP kon niet meer onder de druk vandaan komen, mede door het feit dat de gastheren conditionele pro blemen kregen. Twintig minuten voor het einde verzilverde Rob Rei zevoort een strafschop, die gegeven was na een overtreding op Bert-Jan de Ridder. Docos ging voor de ge lijkmaker, maar kon de bal niet in het VEP doel krijgen. Waar Bert- Jan de Ridder en Rob Reizevoort faalden, daar slaagde invaller Rick Harmeling. In de laatste minuut te kende hij de gelijkmaker aan. nen de wedstrijd sterk, om deze ten slotte teleurstellend te eindigen. Met name in de eerste helft waren de gasten heer en meester, maar wisten de ontstane kansen toch niet te benutten. Drie minuten voor de pauze moest WSB een nieuwe te genvaller incasseren. Cor de Groot kreeg de rode kaart voorgeschoteld na een ogenschijnlijk onschuldige charge tegen Gouwenaar Peter Straver. Robert Marijnen scoorde uit een penalty de enige treffer. SJC - WSE 1-1 SJC begón deze wedstrijd zeer voortvarend en kwam al na twee mi nuten aan de leiding door een eigen doelpunt van WSE speler Robert Pont: 1-0. De Noordwijkse ploeg had de wedstrijd vervolgens aardig onder controle, zonder daarbij ech te kansen te creeren. Na een half uur spelen trokken de Waddinx- veense bezoekers het initiatief naar zich toe. hetgeen in de 30ste minuut leidde tot de gelijkmaker van Erwin Pleus (kopbal): 1-1. KNVB in problemen door terugtrekken Meerburg LEIDEN - De zaterdagvoetbal lers van Meerburg hebben de KNVB de stuipen op het lijf ge jaagd. Omdat het merendeel van het eerste elftal is opgestapt en de club daardoor geen representa tief team op de been kon brengen, is de eerste competitieronde in het honderd gelopen. De voor af gelopen zaterdag geprogram meerde wedstrijd Alphia-Meer- burg werd vrijdagavond door het KNVB-bestuur van het program ma geschrapt. Eerder had de voetbalbond Meerburg nog verplicht met een standaardteam bij Alphia aan te trëden. Na een gesprek tussen het bestuur van de Zoeterwoudse club en het bestuur van de Afde ling Leiden werd besloten om het verzoek van Meerburg om lager ingedeeld te worden alsnog te ho noreren. "Natuurlijk hadden Meerburg kunnen verplichten om te voetballen, maar wat had den we daar nu mee opgescho ten?", stelt Afdelingsvoorzitter Diererik van der Veen Meerstadt. "Dan hadden ze bijvoorbeeld twee keer niet komen opdagen en dan word je automatisch terugge trokken. We hebben de proble men van Meerburg aangehoord en hebben daar begrip voor" Deze week neemt de KNVB een definitieve beslissing, maar het zit er dik in dat de naam van Meerburg uit het standaardbe stand wordt geschapt. Waarmee competitieleider Cor van Steyn voor een levensgroot probleem wordt geplaatst. Door het uitval len van Meerburg ontstaat de merkwaardige situatie dat twee clubs in één weekeinde (met Meerburg telde de eerste klasse 13 teams) stilstaan. Het wijzigen van het speelschema lijkt een on mogelijke opgave omdat met het oorspronkelijke schema'rekening is gehouden met wensen van clubs. De KNVB heeft de hoop nu ge vestigd op FC Rijnland. Die club heeft plannen om alsnog met een prestatief zaterdagteam te willen beginnen en kan de opengevallen plaats van Meerburg innemen Vanavond wordt daar binnen de fusieclub een beslissing over ge nomen. Meerburg-voorzitter Silveren- tand vindt het uiterst vervelend dat het allemaal zo gelopen is "Vooral voor de andere vereni gingen in de zaterdagcompetitie Maar we hebben geen andere keuze. Als we nu aan de competi tie waren begonnen, was het ge garandeerd fout gelopen". Wim van Zwieten. een van de 'rebellerende' spelers, vindt dat het bestuur v&n Meerburg de fout bij zichzelf moet zoeken. "We hadden onze zakken vol van dit bestuur. Er was geen organisatie, geen trainer. We hadden geen zin meer om onder deze omstandig heden verder te gaan. Natuurlijk wisten we dat de prioriteiten bij Meerburg op zondag liggen, maar dit bestuur had nauwelijks aan dacht voor de zaterdag. Het be drag dat ter beschikking was ge steld voor een t liner was een la chertje. Geen v nder dat er nie mand reageerdt op de adverten ties". Van Zwieten ondernam deze zomer nog pogingen om een trai ner 'warm' te maken voor Meer burg. Echter zonder resultaat. Van Zwieten: "Dit probleem speelt al een tijdje. De relatie was daarom niet zo best. Dat dit uit eindelijk tot dit incident is geleid is jammer, maar voor een belang rijke deel van de spelers was de maat vol". Voorzitter Siverentand wijst het probleem rondom de financi en van de hand. "Dat is volgens mij het probleem niet. Dat we geen geld hadden voor een top- trainer is duidelijk, maar er was wel degelijk geld beschikbaar. Ik vermoed dat de spelers niet kon den accepteren dat de prestaties minder werden. Denk je nu echt dat met een trainer er betere pres taties waren gekomen? Het is ge woon zo dat er steeds mindei kwaliteit in het elftal liep en dat is inderdaad een direct gevolg van de prioriteiten die wij hanteren De zondag gaat gewoon voor. Dal is nu eenmaal een keuze die wij hebben gemaakt".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15