Vanenburg begint als Vaandeldrager Sergej Boebka toont klasse al Robert de Wit haakt af Leidsche Boys koel vanaf penaltystip UVS onderuit tegen slim RB Glans volle start als aanvoerder WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - De tweede ronde van de districtsbeker stond gister avond vooral in het teken van de strafschoppen. Leidsche Boys en RCL plaatsten zich na elfmetertrappen, terwijl FC Lisse, SJC en Voorschoten pp dit onderdeel onderuitgingen. Leidsche Boys en TAW vochten aan de Boshuizerkade een ouder wetse bekerkraker uit, dat pas van af de strafschopstip ten gunste van de Leidenaren werd beslist. Edwin Martens miste voor de ploeg uit Ter Aar, waarna Edwin Bekkering zijn ploeg vanaf de kalkstip naar de der de ronde loodste. Na de reguliere speeltijd was de stand 3-3 (rust 1-1). Doelman Fred Ubink van de bezoekers zorgde voor het hoogtepunt van de avond door in de slotminuut koppend de gelijkmaker te scoren. De overige doelpunten van TAW waren van William Bakker en Kees Hoogenes. Voor Leidsche Boys scoorden Ri chard en Peter Kooien en Peter Siera (penalty). Lugdunum zette in een aantrek kelijke wedstrijd UDWS aan de kant. Ton de Rooy scoorde halver wege in de tweede helft het enige LEIDEN - UVS staat weer met bei de benen op de grond na de winst in het eigen toernooi van het afgelo pen weekeinde. De Leidse hoofd klasser verloor gisteravond ver diend, zij het iets geflatteerd, van een slim Rijnsburgse Boys: 1-3. UVS was de betere ploeg in de eerste helft, maar wist de kansen (Hans de Kruijs, Wout Holverda, Hans van Leeuwen) niet te verzilve ren. Na de hervatting sloegen de Rijnsburgers toe via Wim Hooy- mans, Erwin Hermes en Ron Carli. Vlak voor tijd scoorde UVS tegen. De Kruijs zag een hem toegekende strafschop gestopt door Jan Blan- kespoor, maar Roosa schoot de te rugspringende bal alsnog in het doel: 1-3. Docos won een oefenwedstrijd van het kwakkelende Roodenburg met 4-0. Dennis Stuifzand, Rob Rei- zevoort, Rick Hamerling en Cock van Bohemen scoorden. Alle tref fers vielen na de hervatting. LFC speelde met 2-2 gelijk tegen SEV, dank zij treffers van Michel Mejri en Sydney van der Pluym. Bij de rust leidden de Leidenaars nog met 2-0. Doelman Marcel van Leeu wen viel uit met een gebroken pink en moet v.oor minimaal zes weken aan de kant blijven. De club doet nu voorlopig een beroep op Peter van der Wal, die eerder aankondigde te stoppen. doelpunt op aangeven van Fred van der Kaaij: 1-0. Zondagvierdeklasser SVLV kon het in Rotterdam niet bolwerken te gen Leonidas en verloor met 5-1. Bij de rust stond het al 2-0. Remy En gelhart zorgde voor de enige Voor- schotense treffer. Een veel sterker SJC moest in Zoetermeer uiteindelijk toch zijn meerdere erkennen in DSO. Na een eindstand van 2-2 (doelpunten van Ruud Alkemade en John van der Zwet) ging het in de strafschoppen- serie fout. Alleen Robert Pont schoot raak, terwijl Ruud Alkema de en Carlo van der Zalm niet slaag den. Omdat DSO, dat de serie mocht beginnen niet faalde, hoefde de vierde Noordwijker niet meer in actie te komen. Katwijk versloeg Vredenburch in Rijswijk met 1-3 (rust 1-1). André de Best (2x) en Jaap Schaap zorg den voor de produktie. Overigens traden de kustbewoners aan met een team bestaande uit voorname lijk tweede-elftalspelèrs. Te veel vaste krachten waren geblesseerd. De zaterdagamateurs van FC Lisse gingen na strafschoppen on deruit in en tegen Gouda. Ook hier was de stand na negentig minuuten 3-3, na een ruststand van 2-1. Carl Fluks, Peter van de Heuvel en Mar co Henrich scoorden voor de Gou wenaren, terwijl de Lisser goals op naam kwamen van Richard Mulder en Ron Kuilboer (2x). Erik Katten- berg en Leon van der Zwet misten vervolgens hun penalty. Voor Gouda faalde alleen Mario de Lan ge. Collegaderdeklassers RCL en Voorschoten moesten hun duel eveneens vanaf de penaltystip be slissen, nadat het einde van de wed strijd met 1-1 was gekomen. Ben Heemskerk miste voor de Leider dorpers een elfmetertrap, Hein de Graaff en Rob de Jonge deden dat zelfde voor de bezoekers. Marcel van" der Blom voor rust voor de thuisploeg en Ruud Boendermaker tijdens de tweede rondgang voor de Voorschotenaren waren de schut ters. Robert Planje (RCL) werd na twee boekingen al in de eerste helft uit het veld gestuurd. Ter Leede, vierde klasse zater dag, plaatste zich ten koste van WSB: 2-1. Nieuwkomer Mario Fa- ber maakte al snel in de eerste helft de openingstreffer. Erik Grosman zorgde nog voor rust voor 2-0. Kort voor tijd kwamen de Noordwijker- houters nog terug via een goal van Ab Warmerdam. SPLIT Als Sergej Boebka in de arena verschijnt, gebeurt er al tijd iets bijzonders. Er zijn weinig atleten, die het publiek zo kun nen boeien als 's werelds beste polstokhoogspringer. Al was het al leen al omdat de Soyjetrus een man van uitersten is. Ronald Vonk (links) i Dat demonstreerde hij gisteroch tend weer eens nadrukkelijk tijdens de kwalificaties. In tegenstelling tot zijn concurrenten begon Boebka di rect op de vereiste hoogte van 5.50 meter. De eerste twee sprongen gin gen echter de mist in. Een sensatie hing in de broeierige lucht. De paar honderd toeschouwers in het prachtige stadion, met de bolvormi ge overkapping, hielden de adem in. Maar in zijn laatste beurt vloog de 'katapult' toch ruimschoots over de lat. Het mag typerend heten voor de 26-jarige Sergej Boebka. Hij be schikt over een ijzeren (wedstrijd- )mentaliteit. Als het er echt op aan komt faalt hij nooit. Het meest aansprekende voor beeld in dit opzicht is de Olympi sche Spelen van 1988. Als gevolg SPLIT (GPD) - Het was een zie lig brokje ellende, zoals hij daar zat. Onderuit gezakt op een stoel, in de catacomben van het Grads- ki-stadion. De linkerenkel in een stevig verband. Robert de Wit had het liefst een flink potje willen janken, maar hij hield zich in voor de omgeving. Op het vierde onderdeel, het hoogspringen, was het Europees kampioenschap op ongelukkige wijze geëindigd voor de 28-jarige tienkamper. Op gedempte toon legde de Eindhovenaar uit wat er precies mis ging. „Bij het verspringeh had ik het kapsel van m'n kleine teen een beetje beschadigd. Ik dacht dat het vrij onschuldig was. Bij m'n eerste hoogtesprong kreeg ik er echter weer last van. Daarna werd het steeds erger. Peter Vergou wen, de arts, heeft er toen een wat cortisonezalf opgesmeerd om de pijn te verzachten, en de voet in- getaped". „Het mocht niet baten. Bij de volgende spong had ik ineens veel minder gevoel in m'n voet. De controle-was verdwenen en ik klapte door m'n enkel. Een be langrijke pees blijkt-flink opge rekt, maar voor alle zekerheid laat ik nog en foto in het ziekenhuis maken". De teleurstelling was van zijn gezicht af te lezen. Begrijpelijk als je voor de derde keer in een groot kampioenschap door de pechvo gel wordt geveld. Bij het EK '82 in Athene en het WK'87 in Rome moest hij ook al geblesseerd in een vroeg stadium afhaken. Het moet gezegd dat zijn start - bijzonder hoopvol was. Robert de Wit liep een puike 100 meter, bleef weliswaar lichtelijk onder zijn niveau bij het kogelstoten („de uitvoering wil ik nog te snel doen"), maar bij het verspringen scherpte hij zijn persoonlijk re cord aanzienlijk aan tot een af stand van 7.17 meter. „Als dit niet gebeurd, was ik be slist in de buurt van de 8400 pun ten gekomen. Dan had ik meege daan in de strijd om de vijfde of zesde plaats. Want van de toppers steekt niemand er echt bovenuit. De krachtsverhoudingen liggen hier dicht bijelkaar". In schrille tegenstelling tot het verdriet van de Brabander stond de vreugde van Ellen van Langen. De 24-jarige studente economie plaatste zich op de 800 meter overtuigend voor de finale van vanavond. Zo veel fouten als ze in de serie nog had gemaakt, zo sterk liep ze in de halve eindstrijd. Ze liet zich door niets en niemand van de wijs brengen en finishte met opgeheven hoofd als tweede,in 2.01.14, achter de fa voriete Oostduitse Sigrun Wodars. Gezien het feit dat in de andere race niet minder dat zes atletes onder de tijd van Van Langen do ken, hoeft de Nederlandse zich voor de finale weinig illusies te maken. Robin van Helden kwam op de 800 m niet eens in de buurt van een finaleplaats. „Puur slecht ge lopen," stak de in Amerika stude rende Dordtenaar de hand in ei gen boezem. „In de slotfase kon ik het gewoon niet meer bijhou den. Hopelijk gaat het op de 1500 meter beter". Een paar etages boven het Ne derlandse niveau streden gister avond vooral Engeland en de DDR om de gouden medailles. De buit werd eerlijk verdeeld. Het Brittee volkslied klonk voor de sprinter Linford Christie en speerwerper Steve Backley, de Oostduitse hymne werd gespeeld voor verspringster Heidi Drech- sler en het nieuwe sprintkanon Katrin Krabbe. In Europa steekt ze nu reeds met kop en schouders boven de rest uit. De struise blondine won met overmacht in een veelbelo vend persoonlijk record van 10.89. Katrin Krabbe lijkt derhal ve de aangewezen atlete om het alom bekritiseerde wereldreord van Florence Griffith (10.49) uit de boeken te schrappen. Heike Drechsler prolongeerde met bijna evenveel allure haar Europese titel verspringen. Na de geboorte van haar zoon heeft de Oostduitse dit seizoen haar oude niveau weer opvallend snel terug gevonden. Met 7.30 m sprong ze bijna een halve meter verder dan de Roemeense Ilcu. Linford Christie ging ook op herhaling. Net als vier jaar gele den in Stuttgart kon niemand hem serieus bedreigen. Hetzelfde gold voor zijn landgenoot Steve Backley. De speerwerper maakte zijn favorietenrol volledig waar. Hij opende traditiegetrouw sterk met een worp van 85.78 m en fi nishte (na een onderbrekening wegens een hevige donderbui) glorieus met 87.30 m. Volgens verwachting speelde Johan van Lieshout een onderge schikte rol. Na drie worpen kon hij zijn tas al weer inpakken. Hij werd twaalfde en laatste met een afstand van 75.52 m. EINDHOVEN Het was jarenlang Vaantje en ineens werd er gesproken over Vaandel drager. Dat was een jaar geleden, toen Vanenburg bij PSV voor het leven tekende. Giste ren in de competitie-ouverture tegen FC Utrecht (5-0) begon Vanenburg de competitie let terlijk en figuurlijk als aanvoerder. De vraag is wat Vanenburgs presta tie tegen FC Utrecht waard is. Enige scepsis is op zijn plaats als het om het voormalige wonderkind gaat. Zijn carrière lang wordt Vanenburg al achtervolgd met het verwijt niet thuis te zijn in de belangrijke wed strijden en slechts de uitblinker uit te hangen in potjes tegen MW en Vitesse. Dat verwijt is niet verzonnen. Vo rig seizoen faalde Vanenburg echter zelfs in de kleinste wedstrijden. Hij werd door de clubleiding naar vo ren geschoven als de nieuwe leider, meer om hem zelfvertrouwen te ge ven dan omdat men erin geloofde dat hij de lakens daadwerkelijk zou kunnen uitdelen. Vanenburg zelf deed niks om die druk van zijn schouders te praten, maar benoemde zich integendeel zelf ook tot een van de leiders van de ploeg. De opzet faalde hopeloos. Zonder dominante spelers als Ler- by en Kieft en ook de winnaar Niel sen, zou Vaneneburg dit jaar meer op de voorgrond moeten kunnen treden. Tegen FC Utrecht maakte hij in elk Düsseldorf slacht Grasshoppers LEIDEN - De Katwijkse basketbal-, vrouwen van Grasshoppers verblij ven deze week in het Westduitse Le- verkusen. Gisteravond werd het eerste oefenduel afgewerkt tegen de Duitse kampioen Agon Düs seldorf. Dit team behoort tot de sterkste vijf van Europa, dat bleek ook snel. Na een ruststand van 47-24 zegevierden de Duitsers met 85-44. Het balverlies (29) was erg hoog bij Grasshoppers, en het schotpercen tage (32%) sprak ook niet tot de ver beelding. Niettemin zag coach Han Wallaart lichtpuntjes, en meende hij dat de lange busreis de voor naamste oorzaak was van het ruime verlies. geval een aardig begin. Met Popes- cu en Romario kwam Vanenburg enkele keren tot oogverblindende acties. Het leverde zowel hem als de Braziliaan twee doelpunten op, Va nenburg bovendien de titel 'man van de wedstrijd' Van een wedstrijd was gisteren overigens maar heel even sprake. Na zeventien minuten was het 2-0 en gedaan met alle spanning. PSV speelde nog een kwartiertje op en thousiasme door, het laatste uur was echter van een niveau waarvan de 23.900 toeschouwers voor de rest van het jaar liever verschoond blij ven. FC Utrecht was geen opponent en moest na de eerste snelle goals vre zen voor een afstraffing als drie jaar geleden. Toen eindigde de eerste wedstrijd van het seizoen in een ver nederende 9-0 voor de toenmalige landskampioen. De uitslag van gis teren mocht er natuurlijk ook zijn, maar had voor FC Utrecht een extra nare smaak kunnen krijgen als aan voerder Gijs Steinmann rood had gekregen. Pal voor tijd maakte Steinmann een reflex-overtreding op Romario die ongelukkig op de knie werd ge raakt. De overtreding had een straf schop en een gele kaart moeten op leveren en dat zou voor Steinmann een veld verwijdering en een schor sing hebben betekend. PSV kon dus gelukkig zijn met de uitslag, maar moest Romario naar het ziekenhuis afvoeren voor onder zoek. De eerste foto's van de knie toonden geen gebreken, al klaagde - de Braziliaan over ernstige pijnen. Voorzichtigheidshalve werd de knie tot donderdag in het gips gezet. Romario speelde toch al een wat ongelukkige wedstrijd. Heel lang klutste en draaide hij zich vast of verprutste hij de kansen. Eerst via een strafschop, toen Ellerman was gevloerd, bracht Romario de per soonlijke competitie-score op gang. Later maakte hij nog een hele mooie, na een een-tweetje met Va nenburg en een fraaie lichaams schijnbeweging. De mooiste assist kwam gisteren van Georghe Popescu. De libero stak na een kwartier razendsnel het middenveld over om Vanenburg puntgaaf te bedienen. Het was Popescu's meest in het oog lopende actie. De Roemeen speelde als een zigeuner, altijd op weg. Achterin was hij alleen om te vertrekken voor een nieuwe reis. Overal op het veld kwam hij terecht en bijna steeds verbaasde hij met een zijn gave techniek, zijn moed en zjn formida bele inzicht. Zelf was hij niet helemaal tevre den over zijn competitie-debuut. „De eerste helft wel, toen speelde ik goed. Naderhand niet meer, toen kon ik niet meer lekker naar het middenveld schuiven", aldus de in- - van de Sovjet-boycot had hij vier jaar eerder in Los Angeles niet kun nen deelnemen. Boebka was dus in Seoel bijzonder gebrand op de gou den plak, de enige die nog ontbrak in zijn rijke verzameling. In een ze nuwslopende confrontatie met zijn landgenoot Rodion Gataullin sloeg hij echter op de valreep zijn slag. In z'n derde en beslissende sprong over 5.90 m greep hij de fel begeerde Olympisch titel. Sergej Boebka is al sinds jaar en dag een fenomeen op zijn speciali teit. De in het mijnstadje Vorosjilowgrad geboren en in Do netsk woonachtige atleet is sinds 1893 in belangrijke toernooien niet meer verslagen. In dat seizoen zorg de hij voor een geweldige stunt door als junior pardoes wereldkampioen te worden in Helsinki. Vanaf dat moment heerst hij als een vorst in het domein van de polstok-sprin gers. De 1.83 m lange en 80 kilo zware Boebka heeft inmiddels maar liefst twintig keer het wereldrecord ver beterd: 11 x indooren 9 x buiten. Op 13 juli 1985 bedwong hij in Parijs als eerste de magische grens van zes meter. Het was niet meer dan een tussenstation in een reis waarvan het einde nog niet in zicht is. Het wereldrecord mag dan al twee jaar op 6.06 m staan (Nice, juli '88), vol gens Boebka zal dat niet lang meer duren. „Ik moet een hoogte van 6.15-6.20 kunnen overbruggen", klinkt het zelfbewust. „In de training heb ik al eens 6.10 gesprongen". Boebka, wiens specifieke aanpak hem in staat stelt een langere (5.15 m) en stuggere stok te gebruiken dan zijn tegenstrevers, beschouwt het polstokspringen als een van de meest complete onderdelen in de atletiek. „Het gaat om een combina tie van techniek, kracht en snelheid. Je moet ook moeilijke gymnasti sche oefeningen kunnen maken. En je moet lef hebben, een vechter zijn". „Wat mij boven de rest uittilt? Ik ben in staat in extreme situaties te doen wat ik moet doen. Het is zaak onder hoogspanning toch jezelf te blijven. Een goede balans tussen li chaam en geest, daar gaat het om". Rodion Gataullin is zijn grootste concurrent in de strijd om de Eu ropese titel. De Rus, in alle opzich ten de tegenpool van Boebka, deed dit seizoen het meest van zich spre ken. Waar Gataullin van de ene zege naar de andere sprong, daar liet de 'meester' weinig van zich horen. Boebka tobde met en harnekkige rugblessure, moest afzeggen voor de Goodwill Games in Amerika, maar bewees onlangs in Zurich met een spong van 5.90 m dat hij klaar is voor de EK. Het belooft morgenavond een in teressant duel te worden tussen de twee toppers, die er rond voor uit komen dat ze geen vrienden zijn, al respecteren ze elkaar als tegenstan der. CEES OLTSHOORN Deze trap van Gijs Steinman overleeft Romario nog, later z de verdediger. i hij geblesseerd raken r tie ternational in redelijk vloeiend Ita- Zijn oude en nieuwe ploegmaat liaans. Bosman maakte in elk opzicht een Niet helemaal tevreden waren matige indruk. Het kan niet waar ook de andere aankopen, Bosman zijn dat de spits niet uit de voeten en Koeman. De middenvelder kan met Romario, al leek het daar maakte een redelijk fitte indruk, gisteren verdacht veel op. „Maar ik ben er nog niet. Ik heb nu Bobby Robson ging alleen in op weer last van m'n achillespees", de prestatie van zyn ploeg. „Ik ben tevreden. FC Utrecht had het by voorbaat moeilijk. Drie spelers en ik maakten hier vanavond hun ei genlijke debuut. We hadden honger naar een goed resultaat en dat heb ben we gekregen". HENRI VAN DER STEEN Wereldrecord speerwerpen geldig verklaard SPLIT (DPA) - De Internationale Atletiek Federatie (IAAF) heeft het wereldrecord speerwerpen (90.98 meter) van Steve Blackley erkend. De Brit kwam op 20 juli in Londen tot die prestatie, maar maakte ge bruik van de zeer omstreden Neme- th-speer. De speer is een ontwerp van de Hongaarse oud-wereldrecordhou der Miklós Nemeth. Door opruwing van de schacht is de vluchtduur van de speer vergroot. De Nemeth vliegt drie tot vjjf meter langer door de lucht dan andere gangbare model len. Tegen het gebruik van de Ne- meth-speer is door vele atleten ge protesteerd. De IAAF heeft toegezegd op haar congres van 1991 in Tokyo voor aan vang van de wereldkampioen schappen een beslissing te nemen over het gebruik van de Nemeth- speer. Bovendien zal de IAAF aan meer details met betrekking tot de speren aandacht schenken. In afwachting daarvan werd het record van Blackley erkend. ERED PSV FC Utrecht 5-0 (2-0). 15. Vanenburg 1-0, 17. Ellerman 2-0. 69. Romario (strafschop) 3-0, 76. Vanenburg 4-0,84. Romario 5-0. Scheidsrech ter: Blankenstein. Toeschouwers: 22.500. Gele kaart: Steinmann en Van der Meer (Utrecht). ENGELAND Crystal Palace Chelsea 2-1, Leeds Manchester United 0-0, Liverpool - Nottingham Forest 2-0, Southampton - Norwich 14). Sunderland - Totten ham 0-0. SCHOTLAND BEKER Dunfermline - Queen of South 1 -2 n.v., Motherwell Clyde 2-0, Partick - Dundee United 1-3, Glasgow Rangers - Kilmarnock 1-0. SPLIT EK Mannen, 100 meter, halve finales (eerste vier naar finale). 1e serie: 1. Christie (GBr) 10,09, 2. Marie-Rose (Fra) 10,19, 3. Moriniere (Fra) 10.20. 4. Regis (GBr) 10.20,2e serie: 1. Sangouma (Fra) 10,21, 2. Braithwaite (GBr) 10,30, 3. Krilov (Sov) 10,31,4. Görmer (DDR) 10,40Finale (2,2 m rug- wind). 1. Christie 10,00, 2. Sangouma 10,04, 3. Regis 10,07, 4. Marie-Rose 10,10, 5. Moriniere 10,15, 6.'Braithwaive 10,27 ;400 meter, series (eerste vier naar halve finales plus vier snelsten). 1e serie. 1. Black (GBr) 45,53,2. Brankovic (Joe) 45,77. 3. Jedrusik (Pol) 45,92, 4. Schónlebe (DDR) 45,98,2e serie: 1. Dobeleit (BrD) 45,71,2. Carlowitz (DDR) 46,10, 3. Noirot (Fra) 46,14, 4. Samuel (GBr) 46,74, 3e serie: 1. Comet (Spa) 46,07, 2. Djurovic (Joe) 46.42, 3. Nuti (Ita) 46,61, 4 Sanders (GBr) 46,75400 meter horden, hal ve finales (eerste vier naar finale). 1e serie. 1. Akabusi (GBr) 48.84, 2. Diagana (fra) 49,26, 3. Zadoinov (Sov) 49.34, 4. Alonso (Spa) 49,92, 2e serie: 1Wallenlind (Zwe) 48.80,2. Nyander (Zwe) 48.82.3. Köhrbrück (BrD) 49,04,4. Itt (BrD) 49,24 ali (Ita) 1.45,64,2. Popovic (Joe) 1.45,79,3. Shar ps (GBr) 1.45,82. 2e sene: 1. Piekarsk. (Pol) 1.47.45.2. McKean (GBr) 1.47,49,3. D'Urso (Ita) 1.47,77. 6. Van Helden (Ned) 1.48.26.3000 me ter steeple, series (eerste vier naar finale plus vier snelsten). 1e serie: 1Rowland (GBr) 8.22,55, 2. Van Dijck (Bel) 8.23,05, 3. Lambruschini (Ita) 8.23,16, 4. Le Stum (Fra) 8.23,21; 20 km snel wandelen: 1. Blazek (Tsj) 1.22.05,2. Plaza (Spa) 1.22.22.3. Toutain (Fra) 1.23.22; Speerwerpen, finale: 1. Blackley (GBr) 87.30, 2. Zaitsev (Sov) 83.30, 3. Boden (Zwe) 82.66, 4. Hill (GBr) 82.38, 12. Van Lieshout (Ned) 75.52; kogelstoten, ge plaatst voor finale: Timmermann (DDR) 20,42 m, Andersen (Noo) 20,38, Nilsen (Noo) 20,15, Beyer (DDR) 20,09, Buder (DDR) 20.08. Lykho (Sov) 19,88, Smimov (Sov) 19.86, Nikolajev (Sov) 19,67, Konya (BRD) 19,64, Peric (Joe) 19,51, Stoltz (BrD) 19,39, Bodenmüller (Oos) 19,25; Vrouwen, 100 meter, halve finales (eerste vier naar finale). 1e serie: 1. Krabbe (DDR) 11,11, 2. Behrendt (DDR) 11,40, 3. Ras|S|oepkina (Sov) 11,48,4. Sarvari (BrD) 11.48,2e serie: 1. Möller (DDR) 11,39, 2. Sidibe (Fra) 11,50, 3. Sergejeva (Sov) 11.54.4. Douglas (GBr) 11.54, finale (1,8 m rugwind): 1. Krabbe 10,89, 2. Möller 11,10, 3. Behrendt 11,17,4. Rasjsjoepkina 11,26,400 me ter, halve finales (eerste vier naar finale). 1e se rie: 1. Breuer (DDR) 50,89, 2. Schersing (DDR) 51,05, 3. Keough (GBr) 51,20, 4. Dorsile (Fra) monina (Sov) 51,45.3.1 Perec (Fra) 51,63; 800 meter, halve finales (eer ste vier naar finale). 1e sene: 1. Wodars (DDR) 2.01,03, 2. Van Langen (Ned) 2.01,14, 3. Chidu (Roe) 2.01,22, 4. Grebensjoek (Sov) 2.01,43, 2e serie: 1. Wachtel (DDR) 1.59,60,2. Kovacs (Roe) 1.59,65,3. Noeroetdinova (Sov) 1.59.914. ZUID WEST MEB1: M. Lolling B.v.d. Zee w.o.; MEC1: R. Lammens - R. Jong-a-T# 6-4, 6-2; B. van Over loop R. Broekhof 2-6,7-5.7-6. MEC2: E. Leunis- sen - E. Hennipman 6-2.6-2, MDC: F. Jansen/ D. Versteeg - M. Serlier/H. v.d. Burg 6-3,6-1; A. v.d. Berg/ E. Leunissen G. Heemskerk/ G.J. Onvlee 6-4,6-1VEC1: N Faas S. Smit 6-4,7-6; GDC: J. HolkeboerR. Sheriff - J. Vermey/D. Zandbergen 6-7,7-6,6-1MED1B. Blok R. Buysse 6-0,6-0; T.v.d.Voort - J. Griekspoor 6-2, 6-1; T. Boef J. Veelenturf 6-2,6-0; D. Noppen - J. Dekking 6-16- FLUSHING MEADOW Mannen: Sjerkasov (Sov) Seguso (VSt) 6-0 6-7. (6-8) 6-2 6-3, Layendecker (VSt) Bosse (ZAf) 3-6 6-3 7-6 (7-5) 6-4, Agassi (VSt/4) - Conell (Can) 6-4 6-2 6-2, Kratzmann (Aus) Shelton (VSt) 6-7 (3-7) 6-3 6-3 6-4, Stoltenberg (Aus) Riglewski (BrD) 4- 6 6-2 6-1 2-1 opgegeven, Korda (Tsj) - Jelen (BrD) 2-6 6-3 6-0 6-3, Cash (Aus) Rosset (Zwi) 2-6 2-6 6-3 6-3 6-3, Rostagno (VSt) - Benhabiles (Fra) 6-4 6-2 6-2, Krickstem (VSt/9) - Sznajder (Can) 6-14-6 6-7 (2-7) 6-16-1Noah (Fra) - Pate (VSt) 7-6 (7-5) 6-4 6-7 (2-7) 4-6 6-2, Davis (VSt) Evernden (NZI) 7-5 6-1 6-3, Caratti (Ita) Bryan (VSt) 6-2 7-5 2-6 6- 2. Volkov (Sov) - Edberg (Zwe/16-3 7-6 6-2, Lendl (Tsj/3) - laurendeau (Can) 7-5 6-2 6-2, Stich (BrD) - Jönsson (Zwe) 6-4 6-2 7-5, Leconte (Fra) - Krishnan (Ind) 6-4 6-1 6-1, Jaite (Arg/16) - Black- man (VSt) 6-3 6-4 6-3, Hlasek (Zwi) - Reneberg (VSt) 3-6 7-6 6-4 6-0, Limberger (VSt) - Filippini (Uru) 6-3 7-5 6-4, Bruguera (Spa) - Högstedt (Zwe) 6-3 6-2 6-2, Anderson (Aus) - Altur (Spa) 7-5 6-0 7- 5, Grabb (VSt) Duncan (VSt) 6-4 6-2 6-4. Vrouwen: Garrison (VSt/4) Reinstadler (Oos) 6- 1 6-3, Gildemeister (Per) McGrath (VSt) 7-5 6-3, Sawamatsu (Jap) - Tarabini (Arg) 6-1 6-3, Mesjki (Sov) - Kipmuta (Jap) 6-4 6-2, Date (Jap) McGre gor (VSt) 6-0 6-3, Navratilova (VSt/2) - Haumuller (Arg) 6-4 6-0, Zvereva (Sov/14) - Quentrec (Fra) 6- 1 opg., Zrubakova (Tsj) - Whitlinger (VSt) 7-5 6-2, Probst (BrD) - Leand (VSt) 6-0 6-2, Wiesner (Oos) - Daniels (VSt) 6-3 6-1, Benjamin (VSt) - Miyagi (Jap) 6-7 6-3 6-2, Graham (VSt) - Rossides (VSt) 6-4 6-0, Gaveldon (VSt) - Faber (VSt) 6-3 6-2, Ro bin White (VSt) Temesvari (Hon) 4-6 6-0 6-2, Fendick (VSt) - Kidowaki (Jap) 6-7 (5-7) 6-4 7-5, McNeil (VSt) - Keiler (VSt) 6-4 6-3, McQuillan (Aus) Harvey-Wild (VSt) 7-6 (7-5) 7-5, Capriati (VSt/13) Huber (BrD) 7-5 7-5. Paulus (Oos/16) - Smylie (Aus) 7-5 6-1, Tauziat (Fra) - Dahlman (Zwe) 7-5 6-2, Martinez (Spa/10) - Werdel (VSt) 2- 6 7-5 6-2, Rinaldi (VSt) - Labat (Arg) 6-4 4-6 6-3, Hy (Vst) Golarsa (Ita) 6-3 6-3 SHENYANG WK VROUWEN Om de negende tot en met twaalfde plaats: Ne derland DOR 3-0 (15-8 15-5 16-14), Italië Tai wan 3-2 (5-1515-1211-1515-215-10). Nederland speelt tegen Italië om de negende plaats. WK PLOEGENTIJDRIT VROUWEN Tussentijden met achtereenvolgens doorkomsten bij 12,5 km, 25 km. 37,5 km en de eindtijd: 1. Ne derland 17.22 (2) - 36.15 (1) - 49.13 (1) -1.03.51. (gem. 46,504 km/u). 2. Verenigde Staten 17.18 (1) - 36.27 (2) 49.26 (2) - 1.04.07. 3. Sovjetunie 17.36 (3) - 36.38 (3) - 49.39 (3) -1.04.214. Frank rijk 17.38 (4) - 36.46 (4) - 50.21 (4) - 1.05.40. 5. Zweden 17.39 (5) - 37.42 (5) - 5111 (5) 1.06.12. 6. Spanje 1.06.51, 7. Canada 1.07.09, 8. Italië 1.07.10, 9. Bondsrepubliek 1.07.22, 10. Japan 1.10.28. Noorwegen niet gestart. PUTTE (Bel) Profkoers 163 km. 1. Rooms (Bel) 3.50,2. Bock (Bel) 0.05,3. Van der Poel.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19