TAD LEIDEN Zwartboek in de maak over functioneren WBL Twee superkoeien naar 54ste Vebo actiel in vrije tijd s LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 27 AUGUSTUS 1990 Bewonerscommissies om medewerking gevraagd LEIDEN - Op korte termijn verschijnt een zwartboek over de Woningbouwvereni ging Leiden (WBL). In de uitgave worden de grieven en klachten opgenomen van de verschillende bewoners commissies van de vereni ging. Het zwartboek moet leiden tot een pakket eisen tot veranderingen bij de WBL. Alle commissies hebben inmiddels een brief gekregen waarin ze wor- den opgeroepen hun mening over het functioneren van de WBL ken baar te maken. Het is de bedoeling - dat aan de hand van de reacties een aantal eisen wordt opgesteld over veranderingen binnen de woning- bouwvereniging. Het zwartboek is een intitiatief van J. van Tol, lid van de voormali- Leidse verkracht op Molenwerf i LEIDEN - Een 25-jarige Leidse vrouw is vrijdagavond rond half acht verkracht op de Molenwerf. De dader, een donkere man van onge veer 20 jaar oud die was gekleed in een blauw trainingspak met stre pen, is nog voortvluchtig. Volgens de politie sprong de man achterop de fiets van de vrouw. Hij dwong haar tot stoppen en bedreig de haar. Vervolgens vergreep hij zich aan de Leidse. De politie verzoekt getuigen zich te melden (tel. 071-258888). Vrouw (75) komt om bij ongeval LEIDEN - Een 75-jarige Leidse vrouw is in de nacht van zaterdag op zondag overleden aan de ver wondingen die ze zaterdagmiddag opliep bij een verkeersongeval. De vrouw fietste rond half vier over de Damlaan en sloeg rechtsaf de Lage Morsweg in. Ze nam daar- bij de bocht zo ruim dat een 23-jari- ge automobilist uit Noordwijker- hout die vanaf de Leeghwaterstraat kwam, haar niet meer kon ontwij- i ken. De fietsster liep hoofd- en inwen dig letsel op en werd overgebracht naar het AZL waar ze later aan haar verwondingen bezweek. ge bewonerscommissie Muider- sluit genomen, en pas daarna wordt kring. Deze zegde een aantal maai den geleden het vertrouwen op i__ de woningbouwvereniging. De le- terug te draaien, den voelden zich op verschillende Als voorbeeld noemt Van Tol de gebieden gepasseerd en niet serieus vergaderingen van het OOBK, het genomen. overkoepelend orgaan van de be- Van Tol ('ik geef niet snel op') be- wonersorganisaties. "Daar zijn al- sloot hierop contact te zoeken met tijd bestuurs- en stafleden van de de Stichting Welzijn en het Leids WBL bij. Gevolg is dat sommige Bewonersplatform. Hij wil een overzicht maken van soortgelijke ervaringen die andere commissies hebben met de WBL. Beide instan- nig hoop dat de woningbouwvere- ties zegden de Morsbewoner toe niging vrijwillig voldoet aan de ei- i hun mond niet open doen". Het oud-commissielid heeft t steun te verlenen bij de produktie van een zwartboek, Van Tol heeft inmiddels 35 bewo nersvertegenwoordigingen WBL aangeschreven met het Hij wil dan ook andere wegen bewandelen om de eisen ingewil ligd te krijgen. Het zwartboek de wordt verzonden naar het ministe- volkshuisvesting. Ook wet- zoek mee te werken. In de brief houder Van Rij kan een boekwerk wordt gesproken van 'teleurstellen- tegemoet zien. Voorts krijgen de dende ervaringen met de WBL'. Leidse politieke partijen een exem- "Deze ervaringen betreffen onder plaar. Van Tol hoopt dat het onder meer het niet nakomen van afspra- werp wordt besproken in de ge- ken, het afgescheept worden door meenteraad. medewerkers, het niet kunnen De medewerkers bewonersparti- overleggen met het bestuur en het cipatie van de WBL waren vanoch- voortdurend voor voldongen feiten worden gesteld". Inmiddels heeft Van Tol veel steunbetuigingen ontvangen van woordvoerders van bewonerscom missies dopr de hele stad. "Enkelen hebben al toegezegd mee te werken en zelfs aangeboden behulpzaam te zijn bij de produktie boek" Steekpartij na ruzie om vrouw het zwart- LEIDEN Een ruzie om een vrien. HKKasasHsrs; waarbij een 24-jange man gewond raakte. alle reacties binnen te hebben. Ver volgens gaat hij samen met de Stichting Welzijn en het Leids Be wonersplatform een eisenpakket LEIDEN - Naar schatting 15.000 mensen hebben afgelopen zaterdag uur- "We waren al heel blij dat we nu langer buiten muziek mochten ma- Summer Jazz '90 bijgewoond. Een groot aantal bandjes vermaakte het pu- ken- Toch hoorde je van veel mens&i dat de buitenoptredens eigenlijk lan- iiddags tot diep in de nacht. Een van de organisato- ger hadden moeten doorgaan'. opstellen. De initiatiefnemer heeft X18rk-6611 ange aanbel- ren> Hermy Kwik, noemde het evenement een groot succes, Dat kon de Stich- Vooral tussen 10 en 12 uur was het spitsuur rond de kroegen aan de Doe- nog geen idee hoe dat er gaat uit- L? «r won"?2 v311 latere ting Summer Jazz goed gebruiken, want vorig jaar viel het evenement gro- zastraat, Rapenburg, Kaiserstraat en Boisotkade. Dankzij de grote drukte 7ipn "ik kan alleen spreken r slacntoirer aan ae Agaatmaan. ue tendeels in het water. is het vrijwel zéker dat er volgend jaar een zevende editie van Summer Jazz - tendeels in het water. is het vrijwel zeker dat er volgend jaar een zevende editie van Summer Jazz riinppn Hip ik in miin pippn mmmiq kregen ruzie en begonnen komt. Kwijk: "Volgende week nemen we daar besluiten over. Ik verwacht dingen aie ixmmyn eigen commis te vechten. De 28-jarige rukte zich Dit jaar mochten de diverse jazzmusici tot middernacht buiten optreden, dat iedereen zo enthousiast is dat we volgend jaar doorgaan. tfotoHenk reed weg in zijn auto. Het vorig jaar beschikte de organisatie maar over een vergunning tot 22.30 Bouwman) nog steeds siewerk ben tegengekomen' Hij vermoedt dat er in ieder geval slachtoffer zijn over een cratisch functioneren eniging. "De inspraak ders lijkt allemaal demo- i de huur- geregeld, maar ïh de praktijk hebben we maar weinig te vertellen. Er wordt een be- ^A"beSe ncgma^ dend, sprong ook in zijn auto reed naar de woning van zijn rivaal aan de Julianastraat. Na een scheldpartij bij de woning reed het slachtoffer weer weg. Even by de 28-jarige man en besloten werd om de zaak uit te praten. In de woning kregen de twee mannen opnieuw ruzie. De 28-jarige Leidenaar pakte een mes en stak de andere man in zyn buik. Het slacht- LEIDEN - Sonni en Liza 220 zyn LEIDEN Voor bewoners van Lei- offer rende weg, sprong in zijn auto de namen van de bijzondere koeien den Zuid-West organiseert het en reed met hoge snelheid naar het die zaterdag 1 september zijn te zien Hoogheemraadschap van Rijnland politiebureau. Voor het bureau aan in de Leidse Groenoordhallen. Daar een voorlichtingsavond over de uit- de Langegracht kwam hij tot stil- wordt dan voor de 54ste maal de na- de afvalwaterzuive- stand tegen een paal op de midden- tionale agrarische show van de Ve- de Voorschoter- berm. Hij strompelde naar binnen, bo gehouden. De organisatie ver- waarna agenten meteen de Eerste wacht rond de vijfduizend bezoe- Informatie uitbreiding afvalwaterzuivering Duizend dieren op agrarische manifestatie in Groenoordhallen breiding ringsinstallatie weg. I De bijeenkomst wordt dinsdag 28 Hulpdienst waarschuwden, die de kers die kunnen kijken i j_ - het gebouw man met spoed overbracht naar het show waaraan ongeveer duizend het AZL. dieren meedoen. De 28-jarige verdachte werd later A. de Jong, directeur van de aangehouden in zijn woning. Groenoordhallen en secretaris van augustus gehouden van de technische dienst hoogheemraadschap aan de Bree- straat. De aanvang is 20.00 uur. de Vebo, zegt vreselijk trots te zijn op de komst van de twee stiperkoei- en. Sonni is algemeen kampioen van Nederland. Het dier, afkomstig uit Ruurlo, geeft per dag voldoende melk om 55 literpakken te vullen. Het is de 'mooist ontwikkelde koe, die het meest geschikt is voor de melkerij', verklaart vice-voorzitter C. Duineveld ook een 'recordinzending' van 200 de Groenoordhallen. Er waren toen Shetland pony's met veulens. Be- echter minder runderen vanwege paalde dieren kunnen na de keuring de zogeheten melkerskoorts die worden opgenomen in het stam- heerste, en bovendien was er ook boek. geen geitenkeuring, geeft De Jong enkele redenen aan. Melkcontroleurs hebben een klei- "Het zal nu passen en meten wor- ne 300 runderén geselecteerd die den, de Groenoordhal is groot en de fokveetentoonstellingen runderhal ook, maar er zijn veel c Actief De Leidse Bond van Amateurtuinders houdt 31 augustus een open middag bij het clubhuis 't Vogelnest aan de Nachte gaallaan. De dag is bedoeld voor leden san de zeven aangesloten verenigingen, maar vooral voor mensen die erover den- Ken zich aan deze hobby te gaan wijden. De open dag duurt van 13.00 tot 17.00 Ouderen De Ouderen-activiteiten Commissie Lei- ien Zuid-West start binnenkort met drie :ursussen. Maandag 3 september is in 'erzorgingstehuis Haagwijk aan de teethovenlaan de eerste les van een cursus Duits. Op dezelfde dag wordt in het verzor gingshuis Van de Willigenhof aan de Apollolaan de eerste bijeenkomst gehou den van het wekelijkse zanguur. Maandag 29 oktober start in de Van de Willigenhof een cursus poppenmaken die op de maandagochtenden wordt ge houden. Aaanmeldingen en informatie bij me vrouw A. Schut van het Dienstencentrum Zuid-West, Bevrijdingsplein 60. Tel. 768711, op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur. Harmonie De Leidse Harmoniekapel geeft zondag 2 september een parkconcert in de leidse Hout bij het theehuis. Aanvang 14.00 Beurs In het Antonius clubhuis wordt op zater dag 1 september een grammofoonpla tenbeurs gehouden. Er zijn standhou ders uit binnen- en buitenland. De beurs duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Volkstuinen Volkstuinvereniging Roomburg houdt op 1 en 2 september een expositie in haar clubgebouw aan de Vlietweg 68a. De tentoonstelling is beide dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Er worden te vens bloemschikdemonstraties, gege ven. :yn de Vebo. "Het is meedoen. Speciale prijzen worden derdelen". Op de dag zelf zullen 600 mensen in touw zijn om de dieren aan het publiek te showen, schat hij. Voor de meesten is het vroeg dag. Al om 5.00 uur uur is er sprake van een enorme bedrijvigheid op het Groenoordterrein, weet De Jong. "Alles wordt getoiletteerd. De die ren zijn thuis al gewassen, maar dat gebeurt hier weer omdat ze onder- Ook de Nederlandse jeugdkam- Beers, komt naar de Groenoordhal- show van twee stamboeken: het len. De Jong vertelt dat het jubile- verbeterd roodbont-ras en het Li- rende veevoederbedrijf Bonda uit mousine-ras. Leiden de organisatie in staat stelt om de koeien naar Leiden te halen. Het bedrijf betaplt de vervoers- en verzekeringskosten van de super- Naast de dierenkeuringen biedt weg vies worden. Alle dieren i de Vebo ook andere attracties. Zo is den geboend en geschrobd", er ook dit jaar weer een zuiveldorp De Jong benadrukt dat de show 'ngericht, met onder meer demon- niet alleen 'vakgericht' is, maar ook dieren. Zo is Sonni volgens Duine- straties van boerenkaasbereiding, 'publieksvriendelijk': "Aan rozet- veld verzekerd voor een bedrag twintigduizend gulden Geiten Dit jaar is er ook Nieuw is de keuring waarbij het pu- ten, staartlinten en prijskaarten i: bliek zijn oordeel kan geven over de zien of het een goed beest is. En er smaak van de verschillende kazen, wordt overal goed en duidelijk com- Verder is er een tentoonstelling mentaar gegeven", provin- van mechanische landbouwwerk- De agrarische showbegint om ciale keuring van geregistreerde tuigen, worden oude ambachten ge- 9.00 uur en duurt tot 14.00 uur. De melkgeiten. Vorig jaar kon die niet presenteerd, verzorgt een volks- toegangsprijs bedraagt vijf gulden veel gevallen dansgroep uit Blokker optredens voor volwassenen en een rijksdaal- i organiseren plattelandsjongeren der voor kinderen en 65-plussers. doorgaan omdat van zwoegerziekte waren. De die- or ren die deze keer meedoen zijn vrij allerlei wedstrijden, van deze besmettelijke longaandoe ning. Er worden 200 geiten ning. n.r woraen geuen ver- wacht en volgens De Jong is de keu- V les ring van deze dieren vooral voor De Jong gaat kinderen erg leuk: "Ze lopen in klei- tal bezoekers ringen dus het publiek staat Duivenberichten in uit dat het aan- twee jaar geleden wordt gehaald. Toen werd de LEIDEN Eieren gooien èn vangen. Dat was al thans de bedoeling tijdens het Jan Steen Feest dat gis ten rondom de Pieterskerk werd gehouden. Het feest initiatief van muziekcafé Mezzanotte en café Het feest werd later op de dag afgesloten in de Pie- De Blauwe Reiger. De wedstrijd werd gewonnen door terskerkchoorsteeg met een optreden van de band H. Buijs en L. Leefmans. Zij slaagden erin een ei over 'Chain of Fools'. (foto Henk Bouwman) by wijze van spreken bovenop. Het tentoonstelling bezocht door 5000 commentaar van de keurmeesters mensen. Vorig jaar viel het bezoe- ïs bovendien prachtig om te horen", kersaantal tegen, toen kwamen er Deze keer is er volgens De Jong tussen de 3500 en 4000 mensen naar Tentoonstelling over medicijngebruik LEIDEN - Een tentoonstelling worden ouderen geïnformeerd over over het onderwerp 'Ouderen en allerlei aspecten van medicijnen, medicijngebruik' is tot en met vrij- De expositie ondersteunt de dag 31 augsutus te zien in de hal van voorlichtingsbijeenkomsten die de het stadhuis. komende maanden worden gehou- den in gezondheidscentra, dien- Door middel van folders, brochu- stencentra en buurthuizen. Aan res en ander materiaal, onder meer deze bijeenkomsten wordt meege- van de Koninklijke Maatschappij werkt door apothekers, huisartsen ter Bevordering der Pharmacie, en wijkverpleegkundigen. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Tanja Susanne, dv. tijn, zv. j. Poot en E.L. Durieux; Louise Debo- D.P.R. Nap en B.C. van Rein; Myrte Marga- rah, dv. J. Poot en E.L. Durieux; Stephanie Ni- retha, dv. J.H. Boer en A.M. Vermeulen; Simo- cole, dv. J. Poot gn E.L. Durieux; Wendy, dv. ne, dv. B. Berruti en I.R. Salvatori; Mark, zv. D. J.J. Korbee en H. Postma; Lise-Lou Naomi, dv. van Beelen en G.A.M. Slinkman; Eva Madelei- L.E. Lolkes de Beer en A.E. Janssen; Timo, zv. ne, dv. E.D.H. de Goede en M.H.C. Schouten; JiM. van der Poel en Y.M. van Steijn; Meike Alexander,-" 4 144 a rens; Joeri, Rick Simon, zv. M.G.H. Verhagen en M.A.H.G. Groenendijk van Roosmalen; Nikki, dv. M.M. Zuijdam en tian, zv. P.F J.H.C. Pels; Marjolein, dv. B.J. Janssen en S. Kamp; Bas, A.M. Hol ser; Vivianne Cathelijne, dv. M. de Jong J.T.A. Berbee; Marcel Chris- 't Hof en K.A.A. van der de Noort en G. Sieij- 'elthuyzen; Thomas Sebastian, in C.P.M. Cleiren; Isabella Anna Fernanda, C.M.M. Mom; Iris, dv. J. de Mooij en C. van Eg- dv. E. van Beetz en S.F. Wames; Danièl Mar- mond; LEIDEN De postduiven vlogen afgelopen weekeinde uit Oudenaarde. Postduivenvereniging Leiderdorp: J. van Laar 1,0.9 (1195.938); D van Seggelen 2,5,10; R. van de Nieuwendijk 3,7; W. Jacobi 4; A. Petit 6. Postduivenvereniging Leiderdorp (Orleans jonge duiven): H. Broug 1 (1158.223); R. van de Nieuwendijk 2; D. van Seggelen 3,4,5,6. Aphense Vriendenclub (Orleans): Anders Straathof 1,4,7,8 (1180.38); F. Anders 2,9,10; g. verkerk 3,5; De Graaf 6. 't Centrum Alphen (Orleans): J. Heinen 1,2,3,7 (1120.67); Gebr. Heinen 4,5,0,10; B. Hoogervorst 8; H. Sassen. 't Centrum Alphen: J. Heinen 1,4 (1207.73); J. den Hartog 2,9; N Wijfje 3; H. Sassen 5,10; Ge br. Heinen 6; D. Göbel 7,8. Alphense Vriendenclub: G. Verkerk 1,8,9; Anders-Straathof 2,3.5.6.7; F. Sanders 4,10. Dé Vriendenclub: W. van der Kooij 1.4,7; J. Turk 2; Bodijn 3; W. van der Kooij 4C. Gijsman 5; R. Verhoogt 6.10; W. Vijlbrief 8; R. Verhoogt 10. De Zwaluw (Orleans): P. van Wissen 1 (1150), Vlekke/de Water 2; N. Meeuwenoord 3,4,5,9; P. van Leeuwen 6,8,10; G. van Leeu wen 7. Het Oosten: S. van der Hoven 1,6; Van Put ten/Van Weeren 2,3,7; A. Noest 4,9,10; F. de Groot 5; F. van As 8. De Blauwkras: Comb. Nieuwendijk 1,3,4,7,9; R. van de Geer 2; P. Landensbergen 5,6; F. van de Wetering 8; Comb, van der Blom 10. De Reisduif: P. Mooten 1,8 (1187); D. Albers 2,3,6,10; W. Kop 4; N. de Groot 5.9; P. Kop 10. Do Rijnklievers: J. Zevenhoven 1,6,7 (1180); J. Kok 2; A. de Vries 3,10; H. van der Star 4; G. Brandt 5; B. van Mil 8; J. van der Wal 9. De Rijnklievers (Orleans): J. Zevenhoven 1,2,6,7 (1120); G. van der Poel 3.4.8,9.10; J. Koster 5. LPC: A. Witteveen 1,3,4; J. Staffeleu 2..9.10; Gebr. Pen 5; k. Lefebre 6; W. Siera 7; P. Schlagwein 8. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDE STAD LEIDE STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7